Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

ben_böcek
26-11-08, 15:11
Kızlar ben mantar olmasın diye afedersiniz ama her haltı yaptım.olacagı varsa vücut bununla savaşamıyorsa yine oluyo.ne kadar temiz camasır giysende,ütülesende tabi saglık acısından ve hijyen acısından böyle olmalı.olacagı varsa oluyo ne yaparsak yapalım.vajinal temizligi için şampuanlar var onlardan kullanıyorum ılık suyla yıkıyorum.soguk almamaya calısıyorum oldumu oluyo bu lanet şey :....

ben_böcek
26-11-08, 15:11
esra1980
selam kızlar ben siteye dün üye oldum. nette derdime çare ararken tesadüf bu siteyi buldum ve benimle aynı dertten muzdarip kişilerin çok fazla olduğunu gördüm. yıllardır geçmeyen sarı, yeşil renkte kokulu akıntım var arada kaşıntıda oluyor. kadın doktoruna bugüne kadar hiç çıkmadım iç hastalıkları doktoruma durumumu anlattım o da bana bir defaya mahsus olmak üzere fluzole yazdı kullandım geçmedi tekrar kontrole gittiğimde ornisid verdi bundanda bir kutu kullandım ama yine geçmedi. benim sizlerden ricam bu ilaçları ne kadar süreyle ve kaç kutu kullanmam gerek? yada bildiğiniz daha etkili başka ilaçlar varsa onlarıda yazabilirsiniz.Cevaplarsanız çok sevinirim çünkü çok umutsuzum bu yaz evlenmeyi düşünüyorum ama bu halde evlenmek istemiyorum bu dertten biran önce kurtulmalıyım. şimdiden teşekkürler..
FLUZOLE BENDE KULLANDIM GEÇEN SENE DOKTORA GİTTİGİMDE VERMİŞTİ.İKİ HAFTA ÖNCE DOKTORA GİTMEDEN ÖNCE YİNE ALDIM KULLANDIM DEDİGİN GİBİ Bİ İŞE YARAMADI.ŞİMDİ ORNİSİD ARTI CİPRO VERDİ.ALLAHA ŞÜKÜR GEÇTİ.BENDE AKINTI YOKTU AKSİNE KURULUK VARDI.İLAÇLARI KULLANMAYA BASLADIGIMDAN BERİ AKINTIM VAR.ODA NORMAL Bİ AKINTI KÖTÜ KOKMUYO BEYAZ Bİ AKINTI.BU MANTARIN ÇEŞİTLERİ VAR HANIMLAR..KİMİSİ AKINTILI KİMİSİ KOKULU FARKLI FARKLI OLUYO.BENİM VAJİNAMIN KIVRIMLI YERLERİ PAMUKÇUK GİBİ BEYAZ OLUYODU :eek:VE KAŞINIYODU..ÇOK KÖTÜ YAAA.ALLAH HERKESE ŞİFA VERSİN..

esra1980
26-11-08, 18:11
cilek82
cnm biz sana şu ilaçtan şu kadar kullan diyemeyiz ki.sen bunu doktoruna sor bence.hergün iç çamaşırını değiş.günlük ped kullanma.hatta ütüle çamaşırlarını.
ben yanlış anlaşıldım sanırım tabiki kimse şu ilacı kullan yada bu ilacı kullan demez sorumluluk almak istemez ama benim demek istediğim benim gibi şikayetleri olanların fayda gördüğü ilaç yada ilaçlar varsa tavsiye etmesini istedim sadece. ben şuanda bitkilerle iyileşmeye çalışıyorum 2 haftadır aslanpençesi ve civanperçemi çayı içiyorum henüz bi gelişme yok ama sabırla içmeye devam edicem inş. faydasını görürüm allah herkese şifa versin.

Cilek
26-11-08, 21:11
ben_böcek
Canım doktor bana ornisid bide cipro yazdı.bunların ikiside antibiyotik
sabah ve aksam içiyorum ikisinide.ağır geliyo biraz ama ne yapalım derdimize derman olacak inşallah.antibiyotik kullanımı mantar olusumunu hızlandırdıgı için mantar için yazdıgı fitili ve melhemi ilaçlar bitince kullanıcam.gerçi şuan bi kaşıntım yok geçti galiba....ilaçlar bittigi gibi fitilimi kullanıcam kesin bi sonuç alırım inşallah..sanada cok geçmiş olsun çilek.ama en iyi çözüm doktora gitmek.ben anadolu yakasında oturuyorum tuzlada.kaynarcada nenehatun hastnsine gittim pazar günleride doktorlar 24 saat var.
tşkler cvp yazdığın için.iyileşmene çok sevindim.ben de maltepe de oturuyrm bakalım haftaya gidicem yine dr.a.geçmezse nenehatuna giderim napim yeterki geçsin.allahtan kaşıntım yok ya :KK43:

Cilek
26-11-08, 21:11
esra1980
ben yanlış anlaşıldım sanırım tabiki kimse şu ilacı kullan yada bu ilacı kullan demez sorumluluk almak istemez ama benim demek istediğim benim gibi şikayetleri olanların fayda gördüğü ilaç yada ilaçlar varsa tavsiye etmesini istedim sadece. ben şuanda bitkilerle iyileşmeye çalışıyorum 2 haftadır aslanpençesi ve civanperçemi çayı içiyorum henüz bi gelişme yok ama sabırla içmeye devam edicem inş. faydasını görürüm allah herkese şifa versin.
:)sanırım bende yanlış anlaşıldım :) iyileşmen dileğiyle.

layd_pacino
29-11-08, 09:11
zeyhat
Kızlar bende mantar vardı çok zuzun üre tekrarlayıp durdu ketorol funit bir merhem daha kullanıp durdum başlarda funit iyi geldi ama rtık işe yaramıyor. Şimdi bir vajinal tablet kullandım daha ilk tabklette etkisiini gördüm. Donaxyl vajinal tablet. Süer bir ialç. Ama kaşıntı geçsede 6 tabletide bitimek lazım. Tabi doktorlar görüşüp kullanmanız daha faydalı olur ve mtlajka reçetesini okyuyun.
banada doktor ondan verdi ama adet bittikten sonra kullanıcam öyle olması gerekiyomuş doktor dedi.
inşallah işe yarar yaa:bbo:

Larosw
29-11-08, 11:11
bendede mantar derdi başladı üstelik hamileyim :KK43: vagi hex adında fitil kullanmaya başladım..gebe olduğumdan günde sabah akşam almam gerekirken sadece akşam alıyorum..ve 12 qün sürecekmiş..size sorum : mantarın qeçtiğini nasıl anlarız? pütür pütür şeyler geliyor acaba temizleniyormu dersiniz? kaşıntım hiç yok..?? bilgililer bi cevap lütfenn :KK43:

Cilek
29-11-08, 16:11
elif_06
bendede mantar derdi başladı üstelik hamileyim :KK43: vagi hex adında fitil kullanmaya başladım..gebe olduğumdan günde sabah akşam almam gerekirken sadece akşam alıyorum..ve 12 qün sürecekmiş..size sorum : mantarın qeçtiğini nasıl anlarız? pütür pütür şeyler geliyor acaba temizleniyormu dersiniz? kaşıntım hiç yok..?? bilgililer bi cevap lütfenn :KK43:
cnm bnm de kaşıntım yok ama beyaz kireç gibi bi akıntı var küçük tırnağımın büyüklüğü kdr oluo günde.mantarın geçtiğini beyaz akıntın durunca anlarsın.ben ne yazıkki fitil kullanamıyorum :KK43:

Larosw
30-11-08, 11:11
neden kullanamıyorsun cilek?

darkblue
30-11-08, 12:11
Bende her regli bitiminden sonra dış genital bölgemde bir tahriş kaşınma başlıyor tam bitimimden sonra zaten jinekolog a gidecektim gittim egzama çıktı sebebide orkid alerjisi orkid kullanacaksan ustune muhakkak gazlı bez falan saracaksın yada başka tip ped kullanacaksın özellikle dokusu naylon olanlardan değil pamuksu olanlardan parfümlü olmayacak dedi günlük ped kullanımını yasakladı ve travazol diye bir krem verdi sabah akşam sür dedi şimdilik iyi geldi her regli bitiminden sonra korkuyorum eyvah kasınma başlarmı diye

enessa
30-11-08, 12:11
of ya bende 5 aydır bu dert var emzikli olduğum için hap kulanamıyorum ama fitil atıyorum geçiyor 1 hafta sonra tekrarlıyor vücut dirençsiz kalıyormuş herşeyi denedim bi fayda yok mahfoldum inanın

Cilek
30-11-08, 16:11
elif_06
neden kullanamıyorsun cilek?
cnm ben bekarım o yüzden fitil kullanamıyorum. keşke evli olsaydım ya :roflol:

Larosw
1-12-08, 12:12
cilek82
cnm ben bekarım o yüzden fitil kullanamıyorum. keşke evli olsaydım ya :roflol:

ay çok pardon canım düşünemedim :eek:

almond
1-12-08, 21:12
kızlar ben bugün gittim doktora.ilk defa yaşıyorum.perişan etti beni 3 gündür kaşıntısı.özellikle tuvalete girdikten sonra çok kaşınıyordu.sabah lavaboya girince mantar olduğuna emin oldum.fındık kadar akıntı düştü.doktorumda mantar olduğunu söyledi ve bir kaç ilaç verdi.EN ÖNEMLİSİ;GÜNLÜK PED VE NAYLON KARIŞIMI OLAN ÇAMAŞIRLARI YASAKLADI.bakterilerin üremesine sebep oluyorlarmış.bide mutlaka SİRKELİ SU ile yıkamamı önerdi.inanırmısınız,sirkeli su anında kaşıntısını aldı.ancak benim merak ettiğim şu;bu illet mutlaka tekrarlarmış.elde,ayakta yada partnerinizin elinde ayağında mantar varsa geçebilirmiş.vücudun direçsizliği,üşütme gibi durumlar bile mantara yol açarmış.ben kış aylarında çok üşütürüm.yada yazın havuzlardan mikrop kapabiliriz.böyle durumlarda alınabilecek bir önlem varmı merak ediyorum.kullanılabilecek bir ilaç yada başka bir önlem.doktorumla ancak bayram sonrası görüşebileceğim.o zaman kadar fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

iii
3-12-08, 20:12
bende aynı durumdayım artık fitil kullanmaktan bıktım
tam iyiyim diyorum tekrarlıyor

HÜZÜN YAPRAKLARI
4-12-08, 18:12
canım çok çok geçmiş olsun.benimde başıma hep bir operasyon sonraları geliyo şuan Allaha şükür hamileyim acaba diyorum doğumdan sonradamı böle olcam???.......

phenomen
8-12-08, 20:12
Arkadaşlar bende aynı dertten yıllardır muzdaribim.Antibiyotik sonrası başgösteriyor.Siz siz olun günlük ped kullanmayın.Onun yerine pamuklu bir kumaş parçasını çamaşır suyuyla yıkayıp ütüledikten sonra parçalara bölün ve onları günlük ped yerine kullanıp atın.Öyle sabunla vajinal temizlikler filan da yapmayın.Yani biraz daha özenli ama biraz daha pasaklı olun :) Ama birşey soracağım,bu akıntı denen şey hiçbir rahatsızlığın yoksa da gelmiyor mu?Bir ara doktora gitmiştim bu dertten,doktor bende kaygılanacak birşey olmadığını, kokusuz açık renkteki günlük akıntıların herkeste görüldüğünü söylemişti.Sizce daha uzman bir doktora gitmeli miyim?Yani bir rahatsızlığım yoksa akıntı gün boyunca hiç gelmez mi?Çünkü benim sürekli akıntım oluyorda..

camsil06
11-12-08, 00:12
slm bu derdi benim kadar kimse çekmemiştir,, yardımcı olur musun bana ne yapmalıyım dayaanamıyorum artık

tuzluçerez
11-12-08, 21:12
selam kızlar yardımınıza ihtiyacım var.. :çok üzgünüm: Bir kaç gündür genital bölgemde kaşıntı var... Tam olarak mantarmıdır çözemedim.. Akıntımda fazlalaşma, renk değişikliği koku falan yok... Yalnız klitoris kızarmış durumda, daha parlak bi görüntüsü var, vajina içi de de tuhaf parça parça sanki :çok üzgünüm: Sizdeki mantar belirtileri tam olarak nedir kızlar? Yada bende ki durum ne olabilir acaba :uhm: Dr a bayram dolayısıyla gidemedim...Varmı bu durumla karşılaşan... aklımda çok soru işaretleri oluştu... lütfen yardım...

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM
12-12-08, 10:12
5 aylı evliyim 4 aydır çekiyordum doktorun verdiği fitil hiçbirşeye yaramamıştı ki ecaneye gittim
3 ayrı ila. verdi fitil krem ve hap sonuç- geçtiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!

phenomen
13-12-08, 09:12
Selam Tuzluçerez..Bendeki şikayetlerde aynen sendeki gibiydi,doktora gittim mantar dedi.Sana tavsiyem bikaç gün önce de yazmış olduğum tavsiyelere uyman.Yani, pamuklu bir bezi çamaşır suyuyla yıka ve ütüle sonra parçalara böl ve onları günlük ped niyetine kullanıp at.Bunu gün içinde sık sık yap çünkü genital bölgenin tamamen kuru kalması lazım.İç çamaşırını sık sık değiştir ve ütülemeyi ihmal etme.Bunların büyük faydasını göreceğine eminim.Ben artık ilaç kullanmadan kendimi bu şekilde 24 saatte tedavi ediyorum.Geçmiş olsun..

tuzluçerez
13-12-08, 16:12
phenomen
Selam Tuzluçerez..Bendeki şikayetlerde aynen sendeki gibiydi,doktora gittim mantar dedi.Sana tavsiyem bikaç gün önce de yazmış olduğum tavsiyelere uyman.Yani, pamuklu bir bezi çamaşır suyuyla yıka ve ütüle sonra parçalara böl ve onları günlük ped niyetine kullanıp at.Bunu gün içinde sık sık yap çünkü genital bölgenin tamamen kuru kalması lazım.İç çamaşırını sık sık değiştir ve ütülemeyi ihmal etme.Bunların büyük faydasını göreceğine eminim.Ben artık ilaç kullanmadan kendimi bu şekilde 24 saatte tedavi ediyorum.Geçmiş olsun..
selam phenomen... verdiğin bilgiler için tşk ederim.. bugün dr a gittim...travocort krem ve zalain fitil verdi...halbu ki o kdar da dikkat ederdim temizlik vs..günlük pedi yasakladı tabi...uzun süre antibiyotik kullandım, kullandığım antibiyotiktiklerden oluşmuş..günlük ped yerine bez kullanırım dediğin gibi... kızlar bi de avonun genital bölge temizleyicisini kullanmayın... kesinlikle önermedi doktor.. sebamedi tavsiye etti... hepimize geçmiş olsuna.s.

firdevs2006
13-12-08, 21:12
GÖKKUŞAĞI
canım numarasını bilmiyorum doktorun.bizim evin ordaki sağlık ocağının doktoru.annem başka ilaç yazdırmak isterken sormuş doktor.tam olarak şikayeti ne diye.annemden beni arayıp konuşmak istediğini söyledi.beni kendisi aradı ben şikayetimi söyledim doktora.senin şikayetlerinde hemen hemen benimle aynı sayılır.hafif sarı renkli ve süt kesiği şeklinde.sarı olmasınının sebebi iltihaptan oluyormuş.bence bu ilaçları kullanmanda fayda var.bi dene derim.
arkadaşım doktorun hangi semtte bende o doktora gitmek isterim söylersen çok mennum olurum

tuzluçerez
14-12-08, 22:12
kıslar bu mantarın ortalama iyileşme süresi ne kadar? dr bana sadece 1 adet fitil verdi.. fitil birden fazla kullanılabilir mi?ya da benimki o kadar ilerlemedi mi acaba...

chablisss
16-12-08, 09:12
arkadaşlar 10 seeye yakın zamandır bu illeti çekmiş ve galiba kurtulmuş biri olarak yazıyorum size.benimde gitmediğim doktor denemediğim ilaç kalmamıştı. sadece bir kez kullandığım bir ilaç işe yaramıştı ağır bir antibiyotikti ama bırakır bırakmaz tekrar kaldığı yerden devam etmişti. en son bi kaç ay önce yine doktora gittiğimde mantar enfeksiyonu yok dedi, ki ilk doktora taşındığım zamanlarda mantar tespit edilmişti. sonra doktorum bir ilaç yazdı.rahatsızlık duydukça bunu kullan dedi.daha ziyade jel.içinde tek kullanımlık tüpler var.vajina içine sıkılıyor ve oradaki ph ı düzenleyip güç kazandırıyor.bakteriyel vajinosiz denen durumda kullanılırmış ve bu durum mantarla karıştırılabilirmiş. çocuk yapma yaşındaki kadınlarda çok sık rastlanırmış ve mantarın 2 katı fazla görülürmüş. ben bu ilacı henüz kullanmadım çünkü buradaki diğer konuları okuduğumda yıllardır kullandığım günlük pedi bıraktım ve yasmin kullanımını da bıraktım. şikayetlerim %90 geçti.geçmeseydi bu jelden alacaktım.ph dengesini düzenlemek amacıyla.doktorunuza bir de bu şekilde danışmanızı tavsiye ederim.herkese geçmiş olsunn :1rolleyes: