Dr. Reha Yavuzer hakkında bilgi

DerinNnNnN
9-04-09, 07:04
freetu çok geçmiş olsun. İnşallah hepimizin ki çok güzel olur . Benim de ameliyatıma 12 gün kaldı. Baya heyecanlanmaya başladım.Açıkçası biraz da korkuyorum. Ama anladığım kadarıyla o kadar korkulacak bişi değil deil mi? Senin ameliyatın ne kadar sürmüş? Çünkü bana da reha bey 45 dk.sürer demişti. Bir de iyileşme süreci ile ilgili ne diyor? Ne kadar süre sonra normal hayatını sürdürebilecek duruma geliniyor? Yani ne kadar süre sonra rahatlıkla dışarı çıkabiliyosun? Bide ameliyat sonrası nelere dikkat etmek gerekiyor? Çok fazla sorum sordum ama cewaplarsan çok sewinirim, tekrar geçmiş olsun :)

freetu
9-04-09, 08:04
DerinNnNnN
freetu çok geçmiş olsun. ınşallah hepimizin ki çok güzel olur . Benim de ameliyatıma 12 gün kaldı. Baya heyecanlanmaya başladım.Açıkçası biraz da korkuyorum. Ama anladığım kadarıyla o kadar korkulacak bişi değil deil mi? Senin ameliyatın ne kadar sürmüş? Çünkü bana da reha bey 45 dk.sürer demişti. Bir de iyileşme süreci ile ilgili ne diyor? Ne kadar süre sonra normal hayatını sürdürebilecek duruma geliniyor? Yani ne kadar süre sonra rahatlıkla dışarı çıkabiliyosun? Bide ameliyat sonrası nelere dikkat etmek gerekiyor? Çok fazla sorum sordum ama cewaplarsan çok sewinirim, tekrar geçmiş olsun :)
canım inşallah hepımızınkı cok guzel olur.benım ıcınde 45 dk demıstı ama amelıyat ne kadar surdu tam konusamadık ben hemen uyanmısım lakın 5 dk dedı sonra 30 sn sonra operasyondan sonra tabı uyandım ben.oyle dedı reha bey.lakın 3 de gırdım 4:30 da odamdaydım.uyanma odası olsun asansor onunde bekleme ve yukarı cıkma zamanında bıle uyanıktım.dusunuyorum bır saat uyumus olabılır.e amelıyatta tam bır saat tutmus olabılr.hıc korkma ınan sankı evımde uyumus sabah olmus da oyle uyanmıs gıbı hıssedıyorsun.uyanıktan sonra atıyorum 3 dk sonra burnunda bır agrı baslıyor basta dayanılır duzeyde oluyor sonra bıraz artıyor ama o sıralarda zaten sana agrı kesıcı verılıyor.benım agrım oyle cok olmadı.ben genede bır gece kalmak ıstedım.amelıyat sonrası reha bey geldı.sabahta reha bey geldı.senden agrı beklemıyoruz dedı.belkı basta olmus olabılır dedı.burnunun ustune yatma ve hanı sumkurme yapmadıgın surece herseyı yapabılırsın dedı.ben genelde egılmemeye calısısyorum onada sordum egılebılırsın dedı ama ben hala egılmeye korkuyorum nedense=)suanda ıyıyım ama hanı suratım şiş ve mor o şişlikleri hıssedıyorum.bılgısayara bıle bakmak cok ıstemıyorumher nekadar agrım olmasada ınsan bır degısık hıssedıyor kendını.aılem hep uzan dınlen dıyor e mecbur=)aslında suan dısarı cıkarım engelım yok ama yuzumdekı morluklrlada kımseye gorunmek ıstemıyorum.dayak yemiş gıbıyım çünkü=)ha unutmadan amelıyat sonası bogazlarınız agrıyor boyle usutmeden once bogazlar kızarırya oyle.nezlemı olucam dıyor ınsan.bol ılık su ıcın zaten derler.ınanın cok rahatlıyor ınsan.bende hapsurmada oluyor.ha tamam nezleoldum dedım.ama oda normalmıs.ama ıste acaba usuttummu gıbı oluyorsun.rahat olun.reha bey haftaya alcını alırız dedı hanı ben daha uzun sure sanıyordum ama bılmıyorum haftaya gıdıcem bakalım ne olur.bu arada alcıyı sız alıyorsunuz.80 tl.canım ıcını rahat tut.evet cok degısık bır ortamda bır mecera yasıyor ınsan ama sonunu guzel aldımı deyecektır(inşallah guzel olur=))ben genel konustum sorularına tekrar baktımda.şişlikler suan amelıyat gunu harıc 3 gun oldu hala var.ve bır yer ınıyorsa dıger tarafta cıkıyor.hanı bana sıkıntısı yok ama goruntu bıraz tuhaf=)e morluklarımda var.sanırım bır haftada sıslıkler gıder ama morluk bırazz daha surebılır.tabı burnumun sıslıklerının ınmesı daha cok surecek.ben rahat gecırdım.ama sonucta bır amelıyat gecırıyorsun.azcıkta zorlukları olucak ama asılmayacak bır sıkıntısı yok.benım baska rahatsızlıgımda vardı.ben ondan bıraz sıkıntı gecırdım.ama estetık amelıyatından okadar bır sıkıntım olmadı.buz bana dedıklerı gıbı tuttum yarımsaatte bır 10 dk (zaten fazla tuttulmuyor.)ama morluga hıc yaramadı belkı sisliklere ıyı geldı.ama hanı belkıde ok moraracaktım bılemıyorum ama sısecegınız ve moraracagınız kadar morarıyorsunuz=)ha evde balon alıp amelıyata gıtmeden yumurta buyuklugu kadar doldurup buzdolabıa koyun ıyı oluyor eve geldıgınızde hemen kullanırsınız.ama en ıyısı eldıven avuc kısmı alna barmaklarıda gozlerıme uzatp cok ıyı kullanmıstım=)ınce beyaz eldıvenler=)

freetu
9-04-09, 08:04
arkadaslar elımden geldıgı kadar herkeze cevap vermeye calısıyorum.kımınde dırek alıntı yapıp cevaplıyorum kımınıde alıntı yapmayı uttugumdan cevap versem bıle belkı alıntı apmadıgımdan vermedıgım dusunulebılır.kusuruma bakmayın

freetu
9-04-09, 10:04
melikee06
freetu'cum çok çok geçmiş olsun öncelikle,seni şuan okadar iyi anlıyorum ki neler hissettiğini çok ii tahmin edebiliyorum hatta ameliyathaneden çıkarken üşümeni bile:) şuan dediğin gibi burun ucunda gazlı bez olduğu ve üstünde atel olduğu için hiçbişey anlamıyosun hem burnun şuan çok şiş olduğu için burnun normaldende kalkık olcak benim 2 ayı geçti hala tam şeklini almadı senin şuan şekli kestirebilmen imkansız yani,en geç bir buçuk iki hafta sonra en zahmetli kısmı atlatmış olacaksın,geriye sadece beklemek her geçen gün burnunun nasıl değiştiğini nasıl şeklini aldığını beklemek kalıcak,tekrar geçmiş olsun ve hayırlı olsun canım benim...a.s.
cok saol canım.ben senın resmlerıne bakmıstım.o resımlerınde sıslık varmı bılmıyorum ama bende bırde sıslık var ama morluklar aynı belkı bıraz fazladır.senın lafını dınleyıp aynalara pek bakmıyorum hanı gazlı bezı ben hala cıkaramadım kan gelmıyor ama gene bıraz burun pıslıgı dıyım akıntısı var.ıste gazlı bezı degısırken bakar oluyorum.3 ay nasıl dayanacagım bılmıyorum ama olumlu dusunmek ıstıyorum=)hala nasıl oldu bıttı anlamıs degılım

melikee06
9-04-09, 11:04
freetu
cok saol canım.ben senın resmlerıne bakmıstım.o resımlerınde sıslık varmı bılmıyorum ama bende bırde sıslık var ama morluklar aynı belkı bıraz fazladır.senın lafını dınleyıp aynalara pek bakmıyorum hanı gazlı bezı ben hala cıkaramadım kan gelmıyor ama gene bıraz burun pıslıgı dıyım akıntısı var.ıste gazlı bezı degısırken bakar oluyorum.3 ay nasıl dayanacagım bılmıyorum ama olumlu dusunmek ıstıyorum=)hala nasıl oldu bıttı anlamıs degılım
haklısın canm kan sızıntısı olmasa bile psikolojik olarak gazlı bezi çıkarmak istemiyosun belkide alıştığın için bende bi beş gün falan gazlı bezle dolaşmıştım ama ondan sonra çok rahat gazlı bezsiz de dolaşabiliyosun,3 ayı nasıl geçircem diyosun ama dediğim gibi ilk iki haftası zor sadece,sen iki haftadan sonra hele de alçı çıktıktan sonra çok rahatlayacaksın alçı alındıktan sonra bi bant yapışacak burnuna o da bi üç gün durur sanırım o da çıktıktan sonra aynaya bakmazsan eğer ameliyat olduğunu bile unutursun o derece rahat olacaksın yani,benim insan içine çıkmam çok zor olmadı morluklar çok az kalmıştı makyajla kamufle edip okuluma gitmiştim,ama şişliğin geçmesini beklersen çok uzun sürer o yüzden morluklar geçince dışarı çıkabiliyosun zaten kimsede dikkatli bakmayınca farketmiyor burnunun şişliğini ama sen psikolojik olarak sanki herkes sana bakıyomuş gibi hissedeceksin:) neyse çok konuştum,sana yardımcı olmak adına her ayrıntıyı anlatmak istedim,sen de her detayı sorabilirsin,kafana ne takılıyorsa hiç çekinme sor çünkü biliyorum bazen o kadar komik şeyler kafaya takılıyo ki bu süreçte birine danışmaya çok ihtiyacı oluyor insanın,ben burdayım..kaydirigubbakcemile5

melikee06
9-04-09, 11:04
bu arada resimlerinde şişlik var mı bilmiyorum demişsin,hemen cevaplayım evet şişlik vardı hem de çok fazla,o resimdeki hallerim burnumun en kaba halleriydi hatta hala var şişlik(2 ay bitmesine rağmen),onların geçmesi en erken 6 ay tamamiyle geçmesi bir yılı buluyormuş,bilgine..hihoyyyt

freetu
9-04-09, 13:04
melikee06
haklısın canm kan sızıntısı olmasa bile psikolojik olarak gazlı bezi çıkarmak istemiyosun belkide alıştığın için bende bi beş gün falan gazlı bezle dolaşmıştım ama ondan sonra çok rahat gazlı bezsiz de dolaşabiliyosun,3 ayı nasıl geçircem diyosun ama dediğim gibi ilk iki haftası zor sadece,sen iki haftadan sonra hele de alçı çıktıktan sonra çok rahatlayacaksın alçı alındıktan sonra bi bant yapışacak burnuna o da bi üç gün durur sanırım o da çıktıktan sonra aynaya bakmazsan eğer ameliyat olduğunu bile unutursun o derece rahat olacaksın yani,benim insan içine çıkmam çok zor olmadı morluklar çok az kalmıştı makyajla kamufle edip okuluma gitmiştim,ama şişliğin geçmesini beklersen çok uzun sürer o yüzden morluklar geçince dışarı çıkabiliyosun zaten kimsede dikkatli bakmayınca farketmiyor burnunun şişliğini ama sen psikolojik olarak sanki herkes sana bakıyomuş gibi hissedeceksin:) neyse çok konuştum,sana yardımcı olmak adına her ayrıntıyı anlatmak istedim,sen de her detayı sorabilirsin,kafana ne takılıyorsa hiç çekinme sor çünkü biliyorum bazen o kadar komik şeyler kafaya takılıyo ki bu süreçte birine danışmaya çok ihtiyacı oluyor insanın,ben burdayım..kaydirigubbakcemile5
canım ben bişey sorucam.kan olmasada burnumda akıntı var hala.burun akıntısı dıyım anla=)bırazcık sanırım bırıkmıs kanlardan dolayı renklı.neyse mıde bulanmasın=)hanı pomatla sprey verıyorlarya temızlemek ıcın.ben sımdı onları kullanayımmı yoksa bu akıntının bıtmesınımı beklıyım.daha dogrusu sen nasıl yaptın.bana su kadar bekle denmedı heran yapabılırmısım gıbı konusuldu.ama hanı acırmıkı bılemedım

freetu
9-04-09, 13:04
bıde melikee06 cım burnumun ıcı degıl ama alcının hemen altı nasıl kasınıyor bugun arttı.okadar tatlı bır kasıntıkı kendımı zor tutuyorum :KK46:sendede olmusmuydu

melikee06
9-04-09, 17:04
kaşıntı çok fazla olmamıştı heralde onu hatırlamıyorum canım,ama olsada yapabilecek fazla bişey yok onun için:) onun dışında ameliyat olduğumun ikinci gününden itibaren burnumu kulak çöpüyle temizlemeye başlamıştım,kulak çöpüne o deniz suyu spreyini sıkıyordum ve nazikçe temizliyordum burnumun içini ama nazikçe unutma,sakın zorlama, burun içine çok fazla sokma çöpü daha çok yeni çünkü bi yerlere zarar verebilir:)

melikee06
ayrıca o deniz suyu spreyini de günde 5-6 kez sık iyi gelir burun içini açıyor kanı falan temizliyor biran önce rahatlar burnun yani:KK66:

EU3
kulak cubuğu muuu :O korkarım ben yaa onu burnuma sokmayaaaa :KK70:

melikee06
9-04-09, 18:04
he hee,mecbur kalınca öyle bi kullanıyosun kii...:KK66:))

EU3
9-04-09, 19:04
melikee06
he hee,mecbur kalınca öyle bi kullanıyosun kii...:KK66:))
korkutma kıs benii :KK70:

freetu
bugün başladım temizliğe=)korkarak hemde spreyı bır sıkıyorsun hakıkaten ıyı gelıyor.kulak cöpünede bana bır göz pomatı yazdılar onu sur dedıler cok fazla kurcalamadım ne olur olmaz.:)amar gerceten burun acılıyor ve rahatlıyoryerimsenibencok sukur bugun bogazımda ıyılestı.

EU3
ayy benm de neredeyse bir ay kaldı, bazen kalbim duracak gibi oluyor heyecandan , bir de korkuyorum ya millet estetik oldu cirkinlesti ne hale getirdiler kızı fln der diee

melikee06
9-04-09, 21:04
ebru_ebru
ayy benm de neredeyse bir ay kaldı, bazen kalbim duracak gibi oluyor heyecandan , bir de korkuyorum ya millet estetik oldu cirkinlesti ne hale getirdiler kızı fln der diee
onlar kendilerine baksınlar,herşey güzel olcak inş merak etme:lepi:

melikee06
9-04-09, 21:04
freetu
bugün başladım temizliğe=)korkarak hemde spreyı bır sıkıyorsun hakıkaten ıyı gelıyor.kulak cöpünede bana bır göz pomatı yazdılar onu sur dedıler cok fazla kurcalamadım ne olur olmaz.:)amar gerceten burun acılıyor ve rahatlıyoryerimsenibencok sukur bugun bogazımda ıyılestı.
boğazın için bol bol su iç canım benim ii gelir:sm_cool:

DerinNnNnN
9-04-09, 22:04
ebru_ebru

Öncelikle freetu cum çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.İçim rahatladı biraz :) En zor kısımlarını yavaş yavaş atlatmaya başlamışsın. Ebrucm ben de senin gibi düşünüorum bazen, elimde değil. Yani aynı korku bende de var maalesef. Sonuçta ilk defa olucağımız bişi o yüzden de biraz korkmamız normal :) Artık kararımızı verdik, olucaz madem, güzel olucak die kendimizi motive edelim. Sonuçta reha bey gerçekten iyi bi doktor. Benim iki arkadaşım, annemin bi kaç arkadaşı hep reha bey e ameliyat oldu ve hepside sonuçlardan çok memnun. Hepimizinki de öyle olur umarım :)

EU3
10-04-09, 06:04
ay kızlar insallah hersey güzel olur dediginiz gibi :)

freetu
10-04-09, 10:04
kızlar ben bışey sorucam reha bey tampon falan kullanıyormuydu.bana haftaya gel cıkartalım alçıyı dedı ama hanı ıcerıden bısey daha cıkaracakmı merak edıyorum?

pakten
10-04-09, 12:04
FREETU cok gecmis olsun ya.. bitti gitti ne güssl,
benimde 12 günüm kaldı, son günlerde filan heyecanlanırım heralde şu anda tek düşündüğüm ameliyattı sonrasıydı derken işten uzak, tv karşısında geçireceğim günler:)) inşallah keyfim de yerinde olur ağrısız sızısız.. yani herkes 2 ayda hala şiş diyor ama anlayamadım tam da yazın civcivli zamanına denk geliyor, yaz demişken rino'dan ne kadar süre sonra acaba denizdi, kumsaldı ortamlara akabileceğiz:)

freetu
10-04-09, 14:04
pakten
FREETU cok gecmis olsun ya.. bitti gitti ne güssl,
benimde 12 günüm kaldı, son günlerde filan heyecanlanırım heralde şu anda tek düşündüğüm ameliyattı sonrasıydı derken işten uzak, tv karşısında geçireceğim günler:)) inşallah keyfim de yerinde olur ağrısız sızısız.. yani herkes 2 ayda hala şiş diyor ama anlayamadım tam da yazın civcivli zamanına denk geliyor, yaz demişken rino'dan ne kadar süre sonra acaba denizdi, kumsaldı ortamlara akabileceğiz:)
canım saol.darısı senın basına .heyecan yapma.bu arada neden bılmıyorum ben fazla yatmadım.yanı ben dolasmak annemler yatmamı ıstıyor=)agrı kesıcı verıyorlar hıc oyle bır sorun yasayacagını sanmıyorum.guneslenme konusuna gelınce.benım yengem doktor ve bu yaz guneslenmeyı unut dedı.ama haftaya reha beye soracagım bu konuyu burya yzarımda.ınsallah gonlune gore bır burnun olacaka.s

ladyanna
10-04-09, 15:04
selam freetu çok geçmiş olsun artık yavas yavas düzelmeye baslamışsındır.reha bey tampo kullanmıyo canım.yani burnundan hiç bir sey çıkmıyacak merak etme.bir tek alçı.onu bile çıkardımı çıkarmadımı acaba diya merak ediyorken bir de bakıyosun çıkmış bile.bende ameliyat olmadan kısa bir süre önce işten ayrılmıştım ve çok yogun çalışıyodum.bu yüzden ameliyat olup evde yatmak ve herkesin sana hizmet etmesi benim çok hoşuma gitmişti.sende bunun keyfini çıkar canım:lepi:

freetu
10-04-09, 16:04
ladyanna
selam freetu çok geçmiş olsun artık yavas yavas düzelmeye baslamışsındır.reha bey tampo kullanmıyo canım.yani burnundan hiç bir sey çıkmıyacak merak etme.bir tek alçı.onu bile çıkardımı çıkarmadımı acaba diya merak ediyorken bir de bakıyosun çıkmış bile.bende ameliyat olmadan kısa bir süre önce işten ayrılmıştım ve çok yogun çalışıyodum.bu yüzden ameliyat olup evde yatmak ve herkesin sana hizmet etmesi benim çok hoşuma gitmişti.sende bunun keyfini çıkar canım:lepi:
saol canım.bende oyle dusundum burnumu temızlerken bakıyorum hıc artı bır sey yok gıbı gelıyor ama emın olamadım.ne bılım ben genelde yatmadım.cunku hastanede bır gece boyu sureklı yatınca sırtım agrıdı ve eve gıdınce zıyaretcıler falan agrıda olmayınca ayaklandım umarım bır sorun cıkmaz.zaten basım sureklı gerıye dogru.reha bey her sey yapabılırsın dedı ama ben genede yururken basımı gerıye dogru yatırıyorum=)boynum agrıdı=)sonucta ınsallah guzel olur.bazem guzel oldu dıyorum bazen keske yaptırmasaydım dıyorum:1rolleyes:

EU3
11-04-09, 11:04
ya kızlar insallah benm ameliyatımdan önce bir iki resminizi görme sansım olurr, cok merak ediyorum cünküü :)

freetu
11-04-09, 15:04
amelıyat olan arkadaslarıma seslenıyorum.ya benım bır burun delıgımden guzel nefes alıyorum ama dıyerı hala tıkalı.bu normlami?aynada bakıyorum bırı acık goruyorum dıyerı sankı dar.kardesım abarttıgımı soyluyor.tıkalı oldugunu soyledıgım tarafta gozum cok sısmıstı.orada kanlanma cok olmustur ondandır dıyor ama korkuyorum!!!!!!!!!!

EU3
11-04-09, 17:04
freetu'cum ben ameliyat olmadım ama mantıken sen daha ameliyat olalı bir hafta bile olmadı yanii, hele desdur bence :KK70: biraz bekle cok normal cnm bence, daha ici bile sistir oranınn

freetu
11-04-09, 17:04
ebru_ebru
freetu'cum ben ameliyat olmadım ama mantıken sen daha ameliyat olalı bir hafta bile olmadı yanii, hele desdur bence :KK70: biraz bekle cok normal cnm bence, daha ici bile sistir oranınn
evet buda aklıma gelmedı degıl.gerçi duramadım biraz kurcaladım cok sprey sıktım hafıf acıldı.ya ınsan korkuyor.tuhaf bır durum anında keske yaptırmasaydım dusuncelerıne baslıyor.sımdıden bu sabırsızlıga basladım allah hayır etsın:)

melikee06
11-04-09, 20:04
evet freetu,daha çok yeni,daha neler değişcek açık olan kısım kapanacak diğer kısım açılacak sürekli değişcek bu bi süre içi çok şiş şuanda burnunun unutma,ayrıca keşke ameliyat olmasaydım diye bende çok dedim bigün oluyodu keşke olmasaydım diyodum diğer gün ii ki olmuşum diyodum ama şuan son kararım ii ki olmuşum:KK46:

freetu
12-04-09, 06:04
melikee06
evet freetu,daha çok yeni,daha neler değişcek açık olan kısım kapanacak diğer kısım açılacak sürekli değişcek bu bi süre içi çok şiş şuanda burnunun unutma,ayrıca keşke ameliyat olmasaydım diye bende çok dedim bigün oluyodu keşke olmasaydım diyodum diğer gün ii ki olmuşum diyodum ama şuan son kararım ii ki olmuşum:KK46:
içimi rahatlattın canım cok saol.bır taraf acık dıyerı olmayınca cok korktum.demek acık olan tarafta kapanabılır bunu bılmem ıyı oldu yoksa kafayı yiyebilirdim =Dcok yenı olmasına ragmen ben sımdıden ıyı oldu yok olmadı yaptırmasaydım demeye basladım.bır haftada boyle ısem yandım=)goruntuye kendımı hazırladım ama nefes alma bırden karsıma cıkınca telaş ettim.suan dusunuyorum benım sol tarafım cok morardı ve şişti burun deliğide içten sanırım şiş.sağ tarafım sola nazaran daha rahattı bunun etkısıde olablır.artık kontrole kadar sabredıcem.kızlar ıyıkı burası var .ıyıkı sızlerı tanımısımkaydirigubbakcemile3

EU3
12-04-09, 18:04
ayy tam bir ayım kaldııı hihoyyyt delikafadulden

melikee06
12-04-09, 19:04
freetu
içimi rahatlattın canım cok saol.bır taraf acık dıyerı olmayınca cok korktum.demek acık olan tarafta kapanabılır bunu bılmem ıyı oldu yoksa kafayı yiyebilirdim =Dcok yenı olmasına ragmen ben sımdıden ıyı oldu yok olmadı yaptırmasaydım demeye basladım.bır haftada boyle ısem yandım=)goruntuye kendımı hazırladım ama nefes alma bırden karsıma cıkınca telaş ettim.suan dusunuyorum benım sol tarafım cok morardı ve şişti burun deliğide içten sanırım şiş.sağ tarafım sola nazaran daha rahattı bunun etkısıde olablır.artık kontrole kadar sabredıcem.kızlar ıyıkı burası var .ıyıkı sızlerı tanımısımkaydirigubbakcemile3
aynen öle canım burnunun içi çok şiş yani o kadar şiş ki ne kadar şiş olduğunu sen bile tahmin edemezsinn öle diyim ben sana yani:) bide benimde öleydi bi taraf daha şişti ve morarma daha fazlaydı,orayla daha çok uğraştıkları için öle olmuş

freetu
13-04-09, 15:04
melikee06
aynen öle canım burnunun içi çok şiş yani o kadar şiş ki ne kadar şiş olduğunu sen bile tahmin edemezsinn öle diyim ben sana yani:) bide benimde öleydi bi taraf daha şişti ve morarma daha fazlaydı,orayla daha çok uğraştıkları için öle olmuş
sanırım dediğin doğru.sol tarafım cok morardı cok şişti.sol burun deliğiminde cok sısmesı normal.sabretmekten baska bırsey kalmıyor=)

freetu
13-04-09, 15:04
ebru_ebru
ayy tam bir ayım kaldııı hihoyyyt delikafadulden
kuzum daha bir ay var.şimdiden başlarsan inan günlerin zorlaşır.benım sınavlar vardı dusunmeye fırsatım olmadı. son ıkı hafta yogunlasmaya basladım onda bıle gun gectıkce stres yapmaya basladım.rahat ol amelıyat gunu olmadık yere stresli girme :1rolleyes:cok rahat bır amelıyat gecıreceksın.amelıyat sonrası bırazcık etkısı olacak ama ınankı ustesınden gelemeyecegın bır durum degıl.ınsallah sonucuda guzel olacak.e oda oldumu oh ne alasırnaşık şey

EU3
13-04-09, 17:04
freetu
kuzum daha bir ay var.şimdiden başlarsan inan günlerin zorlaşır.benım sınavlar vardı dusunmeye fırsatım olmadı. son ıkı hafta yogunlasmaya basladım onda bıle gun gectıkce stres yapmaya basladım.rahat ol amelıyat gunu olmadık yere stresli girme :1rolleyes:cok rahat bır amelıyat gecıreceksın.amelıyat sonrası bırazcık etkısı olacak ama ınankı ustesınden gelemeyecegın bır durum degıl.ınsallah sonucuda guzel olacak.e oda oldumu oh ne alasırnaşık şey
cnmm gercekten de daha cok var ama benm iki hafta sonra cook önemli bir sınavım oldugu icin zaten böyle günlerim o kadar hızlı geciyor ki, inan sadece bu forumu gezerken hatırlayıp heyecan yapıyorum ya da sıkılıp aynaya bakınca fln, aslında sınavımın olması bir yönden iyi oldu bos otursam günler gecmezdi heralde ama bos olsaydım da ameliyatımı daha erken olurdum o da ayrı :roflol: insallah dedigin gibi olur hersey rahat gecer ve sonu cook güzel olur, aksini düsünmek bile korkutuyor... a.s.

freetu
13-04-09, 17:04
ebru_ebru
cnmm gercekten de daha cok var ama benm iki hafta sonra cook önemli bir sınavım oldugu icin zaten böyle günlerim o kadar hızlı geciyor ki, inan sadece bu forumu gezerken hatırlayıp heyecan yapıyorum ya da sıkılıp aynaya bakınca fln, aslında sınavımın olması bir yönden iyi oldu bos otursam günler gecmezdi heralde ama bos olsaydım da ameliyatımı daha erken olurdum o da ayrı :roflol: insallah dedigin gibi olur hersey rahat gecer ve sonu cook güzel olur, aksini düsünmek bile korkutuyor... a.s.[/QUOT]

evet sınavının olması iyi olmuş=)bıde dogru bırsey soyledın sankı formu okuyunca ınsan bıraz heyecan yapıyor=)guzel dusunmekte fayda var.bu arada arkadaslara sorum var.cok hapsırıyorum ben yaaaa.burnum düşecek diye korkuyorum:smiley-cool:normalmi bu hapşurma??????

selaybur
13-04-09, 18:04
arkadaşlar hepinize allah gönlünüzdeki burnu versin..dileğiniz olsun.
reha beyin fiyatına ihtiyacım var.hepsi dahil kaça mal oluyor acaba.
isteyen özelime yazabilir rica ediyorum..teşekkürlerrr

freetu
13-04-09, 18:04
selaybur
arkadaşlar hepinize allah gönlünüzdeki burnu versin..dileğiniz olsun.
reha beyin fiyatına ihtiyacım var.hepsi dahil kaça mal oluyor acaba.
isteyen özelime yazabilir rica ediyorum..teşekkürlerrr
canım ben gectıgımız pazartesi oldum.2700 hastaneye yatırdım 80 ytl alcı parası verdım 200 hastaneden cıkarken yatrdım.heralde yuvarlak hesap cıkmıstır

EU3
13-04-09, 20:04
freetu'cum ben ameliyat olmadım malum ama uzun süredir burayı takip ediyorum ve okudugum kadarıyla herkesde öle hapsurma fln oluyor, yani hapsuran cok duydum bir sey olmaz sanırsamm

planet_daisy
14-04-09, 09:04
Freetucum tekrar çok geçmiş olsun.Zamanla her şey yoluna girecek ve sonunda iyi ki yaptırmışım diyeceksin inşallah. Fotoğraflarını bekliyorum merakla. Hatta öncesi sonrası şeklinde de olabilir koyarsan. Çok merak ediyorum. Mor ve şiş olsa da :)
Benim ameliyatım 1 haziranda. Heyecan yok daha çok var =)

pakten
15-04-09, 14:04
kimsenin sesi çıkmıyo, herke s kendi burnuna dalmış ama olmaski arkadaşlar neden burdayıs birbirimizi unutmayalım, haftaya en iğrenç hallerimi mor şiş kayık fotolarımı çarşaf çarşaf yayına koyacağıım hiç merak etmeyinhihoyyyt
freetu alçın çıkmadı mı son durumdan haber verdinde ben mi kaçırdım..:)

selaybur
15-04-09, 14:04
freetu
canım ben gectıgımız pazartesi oldum.2700 hastaneye yatırdım 80 ytl alcı parası verdım 200 hastaneden cıkarken yatrdım.heralde yuvarlak hesap cıkmıstır
canım teşekkür ediyorum..inş istediğin sonucu alırsın...kib

EU3
15-04-09, 16:04
freetuuuuu :) alcının cıkmıs olması lazımmm , sess verrr :KK70: memnun musunn???

EU3
15-04-09, 16:04
pakten
kimsenin sesi çıkmıyo, herke s kendi burnuna dalmış ama olmaski arkadaşlar neden burdayıs birbirimizi unutmayalım, haftaya en iğrenç hallerimi mor şiş kayık fotolarımı çarşaf çarşaf yayına koyacağıım hiç merak etmeyinhihoyyyt
freetu alçın çıkmadı mı son durumdan haber verdinde ben mi kaçırdım..:)
cnm haklısın :) nerde KK üyeleri :p ayy hadi bakalım benden önce ameliyat olacak diger kisi de sensinn merakla bekliyorum fotolarını cnmm :) hihoyyyt

gzd83
15-04-09, 20:04
selam arkadaslar. bugun reha beyle randevum vardı. ve amelıyat tarıhımı sonunda aldım. ama bırascık kafam karıstı. görüşlerinize ihtiyacım var. Reha hoca gercekten güven veren bir doktor orası kesin. Bundan önce görüştüğüm tüm doktorlar (ki bunlar da çok iyi doktorlar) açık teknik kullanırken reha bey kapalı teknik kullanacağını söyledi. bu biraz beni endişelendirdi sanki. Hoca bu tarz ayrıntılara takılmanın yanlış olduğunu söyledi. Bir hasta ameliyat öncesi nekadar az sey bilirse okadar iyidir dedi. Sanırım haklı da. sonuçta doktora güvenip herseye ona bırakmak lazım. Bu kuskularıma rağmen reha hocaya güvendim ve mayısın son haftasına tarihimi aldım. Bu arada reha hocanın hastaları olan arkadaşlarım sizde kapalı teknik mi oldunuz merak ediyorum..

EU3
cnm reha bey bana da kapalı teknik yapacagını söyledi ve öyle yapacak sanırım :) ayrıca dedi ki her doktorun tarzı farklıdır, baska doktor acık yapacagım derse bu onunkinin ya da benimkinin yanlıs oldugunu göstermez dedi... yani bence sen bu konuya takılma, dogru olduguna inandıgın doktora karar ver :)

DerinNnNnN
Selam arkadaşlar. Haftaya inşallah bu saatlerde ameliyattan çıkmış olucam :) freetu nerelerdesin, alçın çıkmış olmalı.. Bu arada gzd83 ve ebru_ebru cm kapalı teknik dediğiniz nedir, yani ameliyattan önce doktorun burnunun nası olabileceğini bilgisayarda göstermio olması mı ?

EU3
DerinNnNnN
Selam arkadaşlar. Haftaya inşallah bu saatlerde ameliyattan çıkmış olucam :) freetu nerelerdesin, alçın çıkmış olmalı.. Bu arada gzd83 ve ebru_ebru cm kapalı teknik dediğiniz nedir, yani ameliyattan önce doktorun burnunun nası olabileceğini bilgisayarda göstermio olması mı ?
hayır canım, kapalı ya da acık teknik doktorun ameliyatı nasıl yaptıgı ile alakalı bir sey, burnu tamamen acıp yapıyorsa acık teknik, acmadan burun deliklerinden iceri girip ameliyatı yapıyorsa kapalı teknik oluyor ve reha bey kapalı teknigi tercih ediyor sanırım daha cok, kapalı teknikte iz kalmıyor hic, acık teknik genelde daha zor ve iceride daha sorun olan burunlarda uygulanıyor...
cnm bu arada demek sen de benden önce ameliyat olacaksın, senin de resimlerini ve ameliyat tecrübeni paylasmanı bekliyoruz canım, bana cesaret verin nooluurr :)

DerinNnNnN
anladım canım saol. Ben reha beyle çok detay konuşmamıştım ilk seferinde çünkü tam karar wermemiştim, karar werince ameliyat gününü telefonda aldım. detaylarını ptesi konuşucam, o gün bu tahlileri fln da yaptırıcam. pek heyecanlanmıorum şu aralar ama son 1-2 gün kala muhtemelen çok heyecanlı olucam. :) haftaya perşembe ewe geldiğimden itibaren, tecrübelerimi paylaşmaya başlicam sizlerle. inşallah ii gider herşey, hepimiz için :)

EU3
DerinNnNnN
anladım canım saol. Ben reha beyle çok detay konuşmamıştım ilk seferinde çünkü tam karar wermemiştim, karar werince ameliyat gününü telefonda aldım. detaylarını ptesi konuşucam, o gün bu tahlileri fln da yaptırıcam. pek heyecanlanmıorum şu aralar ama son 1-2 gün kala muhtemelen çok heyecanlı olucam. :) haftaya perşembe ewe geldiğimden itibaren, tecrübelerimi paylaşmaya başlicam sizlerle. inşallah ii gider herşey, hepimiz için :)
insallah hersey yolunda gider senin icin de, tecrübelerini dinlemeyi merakla bekliyorum cnm, benm de zamanım azalıyor, seninki kadar az olmasa da :) 13 mayısta da benm ameliyat var... saglıkla mutlulukla gecer bundan sonraki sürecimiz insallahhh a.s.