TEST

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

madly
19-02-10, 18:02
hepinize teşekkür ederim özellikle aylint sana,yeni girebildim siteye hakkaten nedendir bi anda gerilmişsin mutfak robotu muyum neyim :) yasminde yazdığı için sordum aylintn de söylediği gibi.teşekkürler ikinize de tekrar opuyorumnanaktan

aylint
19-02-10, 21:02
madly
hepinize teşekkür ederim özellikle aylint sana,yeni girebildim siteye hakkaten nedendir bi anda gerilmişsin mutfak robotu muyum neyim :) yasminde yazdığı için sordum aylintn de söylediği gibi.teşekkürler ikinize de tekrar opuyorumnanaktan
rica ederim, hafif hararetli oldu ama yardımcı olabildiysek ne mutlu :)

abroad
22-02-10, 04:02
Selam arkadaslar,
bende 3 ay kadar kullandim yasmin'i.Amerika'dayim ve burada gecenlerde reklamlarda yasmin dogum kontrol hapi hakkinda
"felc,kan pihtilasmasi,beyne kan gidememesi,kalp krizi,bobrek yetmezligi
hatta ani olumlere varabilecek sonuclar dogurdugunu herhangi bir sikayet
durumunda, acilen bir doktora basvurulmasi gerektigi hususunda uyari yapildi.
Ara ara rastliyorum buna.Ben ilaci kullanirken herhangi bir sikinti yasamadim ancak biraktiktan 4-5 ay sonra gogsumde kist oldugu tespit edildi.Bununla alakasi varmidir tabi bilemiyorum.(ya da belki daha oncede vardi ben sonradan farkettim olabilir:)
Paylasmak istedim arkadaslar...

MRMN
22-02-10, 07:02
madly
rica ederim de gerildiğim filan yok ..bildiklerimi anlatmak gerilmek mi oluyor anlamadım ..banane yani hiç bir şey de yazmayabilrdim ben burda ..birilerin e yardımcı olmak adına bir şeyler yazdım ama gerilmiş olmuşum ..neyse siz birbirinize yol gösterin artık ..benden bu kadar ..

kimimben
22-02-10, 07:02
peki arkadaşlar göğüsten beyazmsı bi sıvı gelmesi normal mi regl dönemindeyim hatta

jijiyase
22-02-10, 19:02
ya ben kılo almak ıcın kullnmak ıstıorum bu hapı bı sakıncası olurmu yasmın dogum kontrol hapının bekarım adetımde duzenlı kullanım seklını nası yapmam lazım

tutkufb1907
23-02-10, 05:02
jijiyase
ya ben kılo almak ıcın kullnmak ıstıorum bu hapı bı sakıncası olurmu yasmın dogum kontrol hapının bekarım adetımde duzenlı kullanım seklını nası yapmam lazım
Kilo aldırma özelliği kişinin hormonlarıyla alakalı birşey. Mesela ben kilo veriyorum. Kilo vermiyorum da vücuttaki suyu ve ödemi attığından vücut ölçülerim inceliyor.

jijiyase
23-02-10, 10:02
tutkufb1907
Kilo aldırma özelliği kişinin hormonlarıyla alakalı birşey. Mesela ben kilo veriyorum. Kilo vermiyorum da vücuttaki suyu ve ödemi attığından vücut ölçülerim inceliyor.
bende hormon bozuklugu war sanırım cenemde fln tuy cıkıo :KK43: acaba bu hapı kullanınca arttırırmı ki :KK43:

tutkufb1907
23-02-10, 15:02
jijiyase
bende hormon bozuklugu war sanırım cenemde fln tuy cıkıo :KK43: acaba bu hapı kullanınca arttırırmı ki :KK43:
Bu tarz ilaçların hormon bozukluklarını düzene koymak için kullanıldığını düşünürsek, kullandığın zaman hormonların düzene gireceğinden, şikayetlerinde azalma olabilir.

aylint
23-02-10, 17:02
jijiyase
jijiyase
kilo almak için kullanılır mı tatlım hiç! hormon bu ya, yan etkileri var, tehlikeli yan etkileri bile var çok nadir de olsa.. çenende tüylenme varsa polikistik over sendromu olabilir. tamam bunun tedavisinde doğum kontr.hapları kullanılıyor ama kırk çeşit hap var ve senin kişisel durumuna,varsa hastalıklarına,ailende olan kronik hastalıklara,bünyene .....vs. en uygun hapı doktor belirleyecek. senin kesinlikle bir jinekoloğa gitmen lazım bunun için,doktorun tavsiyelerine göre hareket etmelisin,öyle ezbere kullanma ilaçları. kilo almak için de diyetisyenler var hastanelerde,onların tavsiyelerine uy bence. ben yumurtalığımda kist olduğundan 2 ay mecburen kullancam bu hapı, bi an önce bitsin diye sabırsızlanıyorum, daha sinirli ve depresif oldum, baş ağrım oluyo zaman zaman, iştahım kesildi,ben de sanki kilo verdim ve uyku düzenim bozuldu... kesinlikle doktor tavsiyesine göre hareket etmelisin bence. geçmiş olsun.

furbybng
24-02-10, 11:02
benimde durumum aylint gibi kist ldugu için mecburen kullanıyorumm.bendede biraz tüylenme yaptı ama o kadar hormonlarla oynanıyor elbette olabılır. ayrıca kilo almak için böyle bir ilaç kullanmayı düşünmek bile çok sacma canım.sakın böyle bişey yapma doktorouna tanış gerekirse bir beslenme uzmanına git. ilaçlar şeker degildir hepsinin ayrı ayrı birçok yan etkisi var. mecbur kalınmadıkça hiç bir ilacın kullanılmamsı gerekır bence en azından doktor nezninde kullanmak en dogrusu.

jijiyase
24-02-10, 15:02
dogru soluosunuz goguslerle bırlıkte her acıdan kılo aldırıomus o acıdan dusundum ama tabı cenemdekı tuylenmeyı hesaba katarsak sakıncası olablır kullanmadım hıc ama kullanan tanıdıklarım war hıc bı sıkayetlerı olmadgından dusundum sadece tabı dedıgınız gıbı bunyeden bunyeye degısır yan etkılerı

kuzum
24-02-10, 15:02
Arkadaşlar bu yasmin hapı adeti bayağı bayağı azaltıyormu. Dün ilk gündü aldım ve bugünçok çok az kanadım.bilmiyorumkismile

MRMN
25-02-10, 08:02
kuzum
Arkadaşlar bu yasmin hapı adeti bayağı bayağı azaltıyormu. Dün ilk gündü aldım ve bugünçok çok az kanadım.bilmiyorumkismile
evet hem de çok fazla azaltıyor düzene sokuyor aslında bu açılardan çok olumlu yönü var ...öyle uzun uzadıya vatan kan ağlıyor şeklinde kanamalrı olanlar için birebir çözüm ...

ceylinim2009
25-02-10, 10:02
arkadaşlar ben evlendikten sonra doktor tavsiyesiyle iki yıl yasmin kullandım.
kızım 6 aylıkken tekrar başladım. iki ay kullandım ve bir ay ara verdim. ama o bir ayda eşim korundu.
ve ben adet olmadım geçen ay. üç defa test yaptım hamilelik yok. olamaz da zaten dediğim gibi kondomla korunduk.
ve ben bu ay adet olmadan ilaca tekrar başladım. bu ilaca adetin ilk 5 günü içinde başlandığını biliyorum.
fakat bekledim bekledim adetim gelmeyince başladım.
acaba bu şekilde de korur mu? yani adet dönemi dışında başlayınca da koruyor mu yoksa ek tedbir almalımıyız?
lütfen bilgisi olan acilen cevaplasın çok teşekkürler şimdiden :uhm:

kuzum
25-02-10, 13:02
mutfak_robotu_muyum_neyim
evet hem de çok fazla azaltıyor düzene sokuyor aslında bu açılardan çok olumlu yönü var ...öyle uzun uzadıya vatan kan ağlıyor şeklinde kanamalrı olanlar için birebir çözüm ...
Hadi yabilmiyorumkismile

Daha öncedende desolet kullanmıştım kist için bu kadar azaldığı olmamıştı kanamanın. Bu yasmin resmen biranda kesti gibi birşey. Kullanmadım bidaha, almadım akşam mesela. Ne bu ya böyle. Ben zati çok az kanıyorum bi de bu hap kesince terelelli oldum healsanaalsanasmile

MRMN
25-02-10, 13:02
kuzum
Hadi yabilmiyorumkismile

Daha öncedende desolet kullanmıştım kist için bu kadar azaldığı olmamıştı kanamanın. Bu yasmin resmen biranda kesti gibi birşey. Kullanmadım bidaha, almadım akşam mesela. Ne bu ya böyle. Ben zati çok az kanıyorum bi de bu hap kesince terelelli oldum healsanaalsanasmile
tam tersi de olabiliyor iimi:roflol: ben ilk kullandığımda 20 gün kanamam kesilmedi kanamadan geberecektim nerdeyse kaydirigubbakcemile3 en sonunda baktık kana çare yok adet geciktirici hap kulllandım kesildi ..yoksa kocam gerdeğe giremeden boşayacaktı beni iimi :roflol::roflol:

sezensezen
25-02-10, 22:02
merhaba ben bekarken doktor adet düzensizliğim için yasmini yazmıştı.bende 4 ay kullandıktan sonra bıraktım.hiçbir yan etkisini görmedim.hatta aksine sancılarım olmadı ve yoğun kanamam kesildi.benim sorunum şu yeni evlendim düğünümden 2 hafta önce adet oldum.ve 5.günü yasmine başladım.daha önce kullandıgımda habı bitiminden hemen sonraki 3.gün adet olurdum.hiç şaşmadı hatta saati bile şaşmazdı.şimdiki kullanmamda ise 3.gün olmasına rağmen adet olmadım.hamileyim diye çok korkuyorum.böyle bir iki gün sapmalar olabilir mi acaba?lütfen biri beni rahatlatsın evliliğimin ilk ayında hamile olmak istemiyorum:KK43:

aylint
25-02-10, 22:02
kuzum
bende süresi 1 gün kısaldı ama kanamam da biraz azaldı. dağlar kadar fark olmadı bende
ceylinim2009
arkadaşlar ben evlendikten sonra doktor tavsiyesiyle iki yıl yasmin kullandım.
kızım 6 aylıkken tekrar başladım. iki ay kullandım ve bir ay ara verdim. ama o bir ayda eşim korundu.
ve ben adet olmadım geçen ay. üç defa test yaptım hamilelik yok. olamaz da zaten dediğim gibi kondomla korunduk.
ve ben bu ay adet olmadan ilaca tekrar başladım. bu ilaca adetin ilk 5 günü içinde başlandığını biliyorum.
fakat bekledim bekledim adetim gelmeyince başladım.
acaba bu şekilde de korur mu? yani adet dönemi dışında başlayınca da koruyor mu yoksa ek tedbir almalımıyız?
lütfen bilgisi olan acilen cevaplasın çok teşekkürler şimdiden :uhm:
keşke adetini bekleseydin de başlasaydın.. bence tedbirli ol,ek koruma kullan..

sezensezen
25-02-10, 23:02
merhaba ben bekarken doktor adet düzensizliğim için yasmini yazmıştı.bende 4 ay kullandıktan sonra bıraktım.hiçbir yan etkisini görmedim.hatta aksine sancılarım olmadı ve yoğun kanamam kesildi.benim sorunum şu yeni evlendim düğünümden 2 hafta önce adet oldum.ve 5.günü yasmine başladım.daha önce kullandıgımda habı bitiminden hemen sonraki 3.gün adet olurdum.hiç şaşmadı hatta saati bile şaşmazdı.şimdiki kullanmamda ise 3.gün olmasına rağmen adet olmadım.hamileyim diye çok korkuyorum.böyle bir iki gün sapmalar olabilir mi acaba?lütfen biri beni rahatlatsın evliliğimin ilk ayında hamile olmak istemiyorum:KK43:

sezensezen
26-02-10, 05:02
arkdslar dünden beri gözüme uyku girmedi nolur biri cvp versin.hap kullanırken adetimin gecikmesi normal olabilir mi acaba?

_sanat_
26-02-10, 15:02
merhaba
ben de yasmin kullanmaya başladım
kullanmaya başladığımda adetimin 4. günüydü şimdi 12 gün oldu hala az az kanama var
hapı kullandığım sürece bu böyle mi olacak kanama hiç kesilmeyecek mi:bbo:

sezensezen
26-02-10, 16:02
_sanat_
merhaba
ben de yasmin kullanmaya başladım
kullanmaya başladığımda adetimin 4. günüydü şimdi 12 gün oldu hala az az kanama var
hapı kullandığım sürece bu böyle mi olacak kanama hiç kesilmeyecek mi:bbo:
canm bende ilk tableti kullanmaya başladıgımda öyle olmuştu 2.tablette düzelir meraketme.hatta normal zamandan dahada kısa süreye düşer adet sürecin

_sanat_
26-02-10, 17:02
sezensezen
canm bende ilk tableti kullanmaya başladıgımda öyle olmuştu 2.tablette düzelir meraketme.hatta normal zamandan dahada kısa süreye düşer adet sürecin
sağol cnm inşAllah kistim geçer de bidaha kullanmak zorunda kalmam

cimy87
27-02-10, 07:02
kızlar doğum kontrol hapı kullanmaya başlicam adetim martın 23 de başlıcak 17nisandada düğünüm var adetime denk geliyo martın 25 de yani adetimin son günü ben doğum kontrol hapı kullanmaya başlicam ama 17sine kadar bitiyoo hiç ara vermeden 1 hafta daha içsen hapı çünkü 18 dede balayına gidicezz adet olmak istemiyorum ordada 1hafta daha içsem ilaçı bi sorun olurmu yani nerdeyse 10 fazladan hap içmiş olucam balayından geldikten sonrada hapa ara versem olurmu cevap bekliyorum akıl verin bana

tutkufb1907
27-02-10, 08:02
cimy87
kızlar doğum kontrol hapı kullanmaya başlicam adetim martın 23 de başlıcak 17nisandada düğünüm var adetime denk geliyo martın 25 de yani adetimin son günü ben doğum kontrol hapı kullanmaya başlicam ama 17sine kadar bitiyoo hiç ara vermeden 1 hafta daha içsen hapı çünkü 18 dede balayına gidicezz adet olmak istemiyorum ordada 1hafta daha içsem ilaçı bi sorun olurmu yani nerdeyse 10 fazladan hap içmiş olucam balayından geldikten sonrada hapa ara versem olurmu cevap bekliyorum akıl verin bana
Olmaz, ara kanama gibi kanamaların olur. Hapa gelecek ay başla, o arada kondomla korunursunuz. Adet gününden 3 gün önce geciktirici almaya başlarsın,balayından dönünce ilacı bıraktığında adet olursun. Sonra başlarsın d.kontrol hapına. En doğrusu bu.

serooo
27-02-10, 08:02
arkadaşlar ben birşey sorucam 7 gün ara verildinde ilişkiye girilse hamile kalma olasılığı yoktur sanırım değilmi?

aylint
27-02-10, 15:02
sezensezen
benim ilk kutumda ben de adetin 5.günü başlamıştım, kutu bittikten 5 gün sonra adet oldum. hamile olduğunu sanmam ama çokk düşük de olsa ihtimal var ek bir yöntem kullanmadıysan.
serooo
arkadaşlar ben birşey sorucam 7 gün ara verildinde ilişkiye girilse hamile kalma olasılığı yoktur sanırım değilmi?
hayır, koruma o dönemi de kapsıyo

cimy87
27-02-10, 16:02
tutkufb1907
Olmaz, ara kanama gibi kanamaların olur. Hapa gelecek ay başla, o arada kondomla korunursunuz. Adet gününden 3 gün önce geciktirici almaya başlarsın,balayından dönünce ilacı bıraktığında adet olursun. Sonra başlarsın d.kontrol hapına. En doğrusu bu.
yaaa ozaman böyle yapsam olurmu
ben marta adet olucam 25 son günü d.kontorl hapına balasan 21 gün kullanılıyo ya hap nisanın 14 bitiyo hap bıraksam sonra 15dede geçiktirci hap içsem o hap bıraktığım dönemde korunmuş olurmuyum yaa korunmak istiorum ben ama hapla

melisdeniz
27-02-10, 19:02
ben yasminni tam 5 yılk kulaandım..ve hiç
yan etkisi olmadı çok memnunum..

sezensezen
28-02-10, 21:02
aylint
benim ilk kutumda ben de adetin 5.günü başlamıştım, kutu bittikten 5 gün sonra adet oldum. hamile olduğunu sanmam ama çokk düşük de olsa ihtimal var ek bir yöntem kullanmadıysan.

hayır, koruma o dönemi de kapsıyo
tskr ederim canm ya normalde hep 3.günü adet olurdum bu defa 3.günü olmayınca korktum ama çok şükür bişi yokmuş:)adet oldum 4.günü.

tutkufb1907
1-03-10, 08:03
cimy87
yaaa ozaman böyle yapsam olurmu
ben marta adet olucam 25 son günü d.kontorl hapına balasan 21 gün kullanılıyo ya hap nisanın 14 bitiyo hap bıraksam sonra 15dede geçiktirci hap içsem o hap bıraktığım dönemde korunmuş olurmuyum yaa korunmak istiorum ben ama hapla
Oda olmaz, d.kontrol hapları sadece düzenli kullanıldığı zaman koruyuculuk özelliğine sahiptir. Hamile kalmak istemediğin sürece kullanırsın, gebe kalmaya karar verdiğinde bırakırsın... Olay bu... Yani mutlaka ilaç almadığın o dönemde prezervatif şart!..

cimy87
1-03-10, 09:03
tutkufb1907
Oda olmaz, d.kontrol hapları sadece düzenli kullanıldığı zaman koruyuculuk özelliğine sahiptir. Hamile kalmak istemediğin sürece kullanırsın, gebe kalmaya karar verdiğinde bırakırsın... Olay bu... Yani mutlaka ilaç almadığın o dönemde prezervatif şart!..
ama ben 21 kullanıldığında 7 gün ara verildiğinde korunuluyo diye biliyorum

tutkufb1907
3-03-10, 18:03
cimy87
ama ben 21 kullanıldığında 7 gün ara verildiğinde korunuluyo diye biliyorum
Tamam işte bu döngüyü sürdürdüğün sürece koruyuculuk özelliği vardır. Ayrıca bittiği an geciktirici içmeye başlarsan, gebe kalmazsın ama ara kanama şeklinde kanaman olacaktır. Aşırı hormon almış oluyorsun.

tutkufb1907
3-03-10, 18:03
Benim ilk kutu biteli 4 gün geçti, reglim lekelenme şeklinde oldu. ılk ay olduğu için böyle oldu sanırım..

ilgin0707
4-03-10, 09:03
DOĞUM KONTROL HAPLARININ KORUYUCULUĞU NE ZAMAN BAŞLAR?
İlk kutuya adet kanamasının ilk beş günü içinde başlandığı ve hiç hap unutulup atlanmadan kullanıldığı taktirde koruyuculuk ilk hapın alımıyla birlikte başlar. İlk kutu kullanılırken ek bir korunma uygulamak gerekmez. Hap alımına ara verilen 7 günlük zaman diliminde koruyuculuğun devam edip etmediği e-posta ile gelen sorular arasında sıkça yer almaktadır. Böyle bir koruyuculuk azalması söz konusu değildir ve ara verilen yedi günlük sürede ilişkiden kaçınmak ya da ek korunma uygulamak gereksizdir. Ancak yedi günün sonunda yeni bir kutuya başlanmadığı taktirde teorik olarak ilacın koruyuculuğu sona erer ve hamile kalma riski doğar.

alıntı

niltt
4-03-10, 09:03
valla benim de 10 ay oldu hala kullanıyorum herhangi bir sıkıntım yok ve olmadı da,düzenli bi şekilde aldım şimdiye kadar da gayet güzel koruyor.sanırım 2 ay sonra bırakıcam tam 1 sene oluyo dr da öyle demişti zaten,ama yıllarca kullanan arkadaşlar da var acaba bi sakıncası oldu mu?

sellena
4-03-10, 15:03
merhaba,ben 1 aydır d.kontrol hapı kullanıyorum.bugune kadar sadece 1 gunluk aksatmıstım ama bu hafta pzt.den persmbeye kadar almayı unutmusum.bugun aldım 2 tane. ama pzt ve salının haplarını alamadım.onlarıdamı dıger gunler ıkıser tane alarak telafı edecegım ? yoksa koruyuculugu kalmadımı :çok üzgünüm:

sellena
4-03-10, 15:03
cevap yazarsanız cook sevınırım gercekten bılmıyorum napcagımı .... :KK43:

aylint
4-03-10, 17:03
sellena
merhaba,ben 1 aydır d.kontrol hapı kullanıyorum.bugune kadar sadece 1 gunluk aksatmıstım ama bu hafta pzt.den persmbeye kadar almayı unutmusum.bugun aldım 2 tane. ama pzt ve salının haplarını alamadım.onlarıdamı dıger gunler ıkıser tane alarak telafı edecegım ? yoksa koruyuculugu kalmadımı :çok üzgünüm:
adet gününe kaç gün kaldı?

sellena
5-03-10, 19:03
bu benım kullandıgım 2.kutu ..11 gün falan var daha hapın bitmesine... 12 gün sonra hastalanıcagım buyuk ıhtımalle..

aylint
5-03-10, 21:03
sellena
bu benım kullandıgım 2.kutu ..11 gün falan var daha hapın bitmesine... 12 gün sonra hastalanıcagım buyuk ıhtımalle..
7 gün boyunca ek koruma yöntemi, sözgelimi kondom da kullanmalısın.. prospektüsünde tablet unutulduğunda nasıl davranılacağı değişik seçenekler ve haftalara göre yazılmış. kesinlikle gebelik olmamalı diyosan işi sağlama al bu ay ek yöntem kullan yasminle beraber... ben işi sağlama al derim, cevabımdan kesinlikle emin diilim, daha iyisi doktora danış.

AFETIDEVRAN
6-03-10, 06:03
niltt
valla benim de 10 ay oldu hala kullanıyorum herhangi bir sıkıntım yok ve olmadı da,düzenli bi şekilde aldım şimdiye kadar da gayet güzel koruyor.sanırım 2 ay sonra bırakıcam tam 1 sene oluyo dr da öyle demişti zaten,ama yıllarca kullanan arkadaşlar da var acaba bi sakıncası oldu mu?
cnm ben 2 yildir kullaniyorum, hafif selulit harici hic bir yan etkisi yokk, benim cevremdede kullanan cokk, mesela kuzenlerim arkadaslarimin bir cogu 2-3 yilin uzerinde kullandilar ve birakip kolayliklada hamile kaldilarr, ins. benimde oyle olur .. hala kullaniyorum bu yilinsonunda kismetse birakmayi dusunuyorumm..

AFETIDEVRAN
6-03-10, 06:03
sellena
Cnm baya bir atlamissin duzeni sarsilmis yanii... birde daha yeni kullanicisin kesinlikle ek bir koruma yontemiyle korun derim sonucunda uzulmemen icinn..

peki 11 hapim kaldi demissin, bu haplar unuttuklarin dimii aslinda cok daha az kalmasi gerekiyorduu... bu kutu bitene kadarr her gun birer tane almalisin, diger kutuda cok dikkatli ve duzenli kullanmaya caliss cnmm..uzulmne gerek yok artik olmus olann :KK66: ek koruma sart, boyle duzensiz ictin diye ara kanamada yapabilir hazirlikli olmasinn..

hll_legend
11-03-10, 17:03
niltt
ben geçen gün gittim doktora.Ozaman sordum bu soruyu ara vermek falan gerekirmi diye.Hayır canım dedi ne zaman hamile kalmak istiyorsan ozaman bırakırsın ara verme diye bişey yok dedi.:eek:lmaz:

zenku
12-03-10, 10:03
5 aydır evliyim arkadaşlar ve düğünden bir hafta önce adetim bittikten sonra almaya başladım yasmini doktor tavsiyesiyle...ama malesef bütün olabilecek yan etkileri yaşadım...cinsel isteksizlik, kuruluk, şiddetli baş ağrısı, görme bozukluğu, selülit ve depresyon da dahil.. gülerken ağlayan, bütün hayatım boyunca sakinliğimle tanınan ben agresif biri oldum çıktım bir o kadar da hassas... bunları yengeme anlattığımda (doktordur kendisi) aynı nedenlerden dolayı kendisinin de hapı bıraktığını öğrendim ve bende dün itibariyle son kutumu bitirip ilacı bıraktım..umarım bu sorunlarımdan kurtulurum kısa zamanda..:Saruboceq: zaten doktorumla da görüştüğümde bu etkileri hissettiğim anda bırakmam gerektiğini öğrendim lütfen bu şikayeti yaşayanlar almasınlar hapı.. Allah korusun daha büyük etkileri de olabilir bu bünyelerde

Rapunzel4
14-03-10, 12:03
napacaz peki :KK43:
benım düğünüm 3 ay sonra ve prezervatif istemiyorum
haptan yana hep tercihim ama yanetkileri bukadarr mı çok yaaaakannehir

aylint
14-03-10, 13:03
zenku
5 aydır evliyim arkadaşlar ve düğünden bir hafta önce adetim bittikten sonra almaya başladım yasmini doktor tavsiyesiyle...ama malesef bütün olabilecek yan etkileri yaşadım...cinsel isteksizlik, kuruluk, şiddetli baş ağrısı, görme bozukluğu, selülit ve depresyon da dahil.. gülerken ağlayan, bütün hayatım boyunca sakinliğimle tanınan ben agresif biri oldum çıktım bir o kadar da hassas... bunları yengeme anlattığımda (doktordur kendisi) aynı nedenlerden dolayı kendisinin de hapı bıraktığını öğrendim ve bende dün itibariyle son kutumu bitirip ilacı bıraktım..umarım bu sorunlarımdan kurtulurum kısa zamanda..:Saruboceq: zaten doktorumla da görüştüğümde bu etkileri hissettiğim anda bırakmam gerektiğini öğrendim lütfen bu şikayeti yaşayanlar almasınlar hapı.. Allah korusun daha büyük etkileri de olabilir bu bünyelerde
görme bozukluğu nasıl oluyor? bende de baş ağrısı, isteksizlik, sinir,hassaslık yaptı ama inşallah kullanmıcam artık, kist için iki ay kullanmam gerekti..

sevvda
14-03-10, 19:03
yaklaşık 1 yıl kullandım ara verdim malesef istenmeyen bir hamilelik yaşadım tekrar başladım ilaca yine bir yıl oldu ve ben bir yılda yalaşık 10 kilo aldım selülitlerim hat safhada ama bunun ilaçtan mı yoksa geçirdiğim hamileliği sonlandırmamdan mı bilmiyorum

zenku
15-03-10, 07:03
Erva8
napacaz peki :KK43:
benım düğünüm 3 ay sonra ve prezervatif istemiyorum
haptan yana hep tercihim ama yanetkileri bukadarr mı çok yaaaakannehir
herkese aynı yan etkileri göstermeyebiliyo canım ama bunu öğrenmenin tek yolu da kullanman sanırım malesef :KK43: