TEST

Rahim filmi çekilecek ve çektirmiş olanların paylaşım alanı

hürrem 2000
25-12-08, 12:12
kaymaklim
iyide kizlar ben anlamiyorum ya nesi zor ya galiba biraz fazla abartiyosunuz kizlar ben hic bise hissetmedim bende 1 ay once cektirdim inanin hicdee korkmadim iyiki cektirmeden once sizin yazilarinizi okumadim kesin yaptirmazdim herhalde inanin kizlar korkulacak hicbise evet caniniz yanabilir ama cok az ya kizlar bizler neleri kaldiriyoruz bu neki !! bence hicbise yok korkulacak hersey saglimiz icin =))
tatlım haklısın....
ama burada yaşayan biri olarak.. acının varlığını sana samimi olarak söleyebilirim...
bu durumu ve neden kaynaklandığını ben dr a da sordum...bu kadar değişken neden oluyor kimi az kimi çok acı neden duyuyor diye...
dr bana kimi hastaların ağrı eşiğinin yüksek olduğunu ve yeni sisten cihazla çekildiğinden dolayı acı ve ağrıyı çok az hissettiklerini anlattı....
mesela ben eski sistem bir cihazda çekilmişim hsg mi...ve ağrı eşiğim düşük olduğundan acıdan bayıldım...çok samimiyim.. tansiyonum dibe vurdu...
burada bunu anlatmamın sebebi... kızların hsg çektirecekleri zaman mutlaka cihazın yeni sistem olup olmadığını araştırmaları içindi...
yoksa kimsenin gözünü korkutmak amaç değil.. yaşanılanı anlattım.. ve en içten samimi duygularımla....
umarım açıklamam yeterli olmuştur....
ben bebeğime kavuşmak için tabiki herşeye katlanırdım ve katlandımda.. rabbime şükürler olsun... rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşamayı nasib etsin inşallah...:Saruboceq:

nina55
25-12-08, 14:12
arkadaşlar bende 3 hafta önce çekitirdim özel hastanede..Benimkide biraz zor geçti
ilaçı verirken ağrım oldu..Herkezde farklı diye düşünüyorum, dediğiniz gibi ağrı eşiği..yapacak doktor..yeni teknoloji falan bunların etkisi önemi var tabiki.Benim sol tüpüm kapalı çıktı..Ben bununda etkisi olabileceğini düşünüyorum..Yani kanalların kapalı olmasındanda bazı hastalar daha çok ağrı hissediyordur diye düşünüyorum.Ama bunu en iyi gene bir doktor bilir.Çektircek arkadaşlara tavsiyem ağrı kesici ve kas gevşetici almaları ve bir de ped yanlarında bulunsun.Rahat olmaya çalışın..inanın 5-10 dak. bir işlem ,,bebek:KK46: doğurmak istiyorsak bazı sancılarada katlanacaz artık.Dime??
Allah yardımcımız olsun hepimizin.

EU3
28-12-08, 12:12
Allah izin ederse haftaya cumartesii anestezili olarak rahim flimini çektiriceM.Çok korkuyorum ama kaçış yok malesef :roflol::roflol:Kızlarr dua edin inşallah açık çıkar tüpcükler :)

hürrem 2000
28-12-08, 18:12
Balsurat
Allah izin ederse haftaya cumartesii anestezili olarak rahim flimini çektiriceM.Çok korkuyorum ama kaçış yok malesef :roflol::roflol:Kızlarr dua edin inşallah açık çıkar tüpcükler :)
hayırlısı olsun tatlım...iyi haberlerini bekliyoruz...a.s.

mazbut
30-12-08, 16:12
Bende yarın cektireceğim. Korkuyorum biraz. Hayırlısı olur inşallah.
Anestezisiz olacak. Birazda umut var içimde. Çoğu arkadaş hsg den sonra hamile kaldığını söylüyor.İnsallah bizimde hayallerimiz gerceklesecek

Kurtlu3lmam
30-12-08, 18:12
arkadaşlar 2 ay önce çektirdim 10 dakika sürüyor yeni bir sistem hiçbirşey hissetmiyorsun balonlu ağrısız sistem diyorlar çok korkuyordum doktorum önerdi.hafif adet sancısı gibi ağrı duyabilirsin dedi onu bile hissetmedim benim alttan doktor muayenem bile daha ağrılı oluyor.bende çok korkuyordum masadan kalkınca doktoru öptüm:))tavsiye ediyorum şimdi birçok görüntüleme merkezi bunu yapıyor korkmayın ne anestezi ne bişey fiyat farkıda yok

şimal82
31-12-08, 12:12
merhaba kızlar ben de dün çektirdim.çok korkuyodum ama doktorumun da dediği gibi adet sancısı gibi bişey hissettim sadece..ama Allah razı olsun doktorum çok iyiydi, ben korkudan titriyodum, bacaklarım sabit durmuyodu, düşünün yani..ama doktorum beni rahatlatmak için fazlasıyla anlayış gösterdi.ama ben filmi çektirdikten bi yarım saat sonra çok kötü bi sancı çektim, onu da ağrı kesici alarak hallettim.sakın korkmayın arkadaşlar, hakikaten çok zor, ağrılı bi işlem değil..

mazbut
31-12-08, 14:12
Sonunda bunuda hallettik. Bugün çekildi filmim. Hersey normal cıktı çok şükür.
Çok korkuyordum ama düşündüğüm gibi acı ağrı olmadı.
Önce agrı kesici iğne vurdu kabadan .Sonra uyusması için içine iğne vurdu. Biraz bu iğneden dolayı acı hissettim.Korkulacak birsey değilmiş. Rahat olmanızı öneririm.

xbaharr
3-01-09, 08:01
Hayatımda unutamayacagım bi tetkit yani canlı canlı içimi söküyorlar sanmıştım çektirkende aman dedim çocuk falan istemiyorum çektircek olanların allah yardımcısı olsun...o yarım saatlik olay ömrümden ömür yedi..

hürrem 2000
3-01-09, 09:01
mazbut
Sonunda bunuda hallettik. Bugün çekildi filmim. Hersey normal cıktı çok şükür.
Çok korkuyordum ama düşündüğüm gibi acı ağrı olmadı.
Önce agrı kesici iğne vurdu kabadan .Sonra uyusması için içine iğne vurdu. Biraz bu iğneden dolayı acı hissettim.Korkulacak birsey değilmiş. Rahat olmanızı öneririm.
geçmiş olsun tatlım....çok şükür kolay atlatmışsın......

hürrem 2000
3-01-09, 09:01
xbaharr
Hayatımda unutamayacagım bi tetkit yani canlı canlı içimi söküyorlar sanmıştım çektirkende aman dedim çocuk falan istemiyorum çektircek olanların allah yardımcısı olsun...o yarım saatlik olay ömrümden ömür yedi..
çok geçmiş olsun .. aynen bende öyle yaşadım... kabus gibiydi..delikafadulden...ama herkes abarttığımı söledi...:1shok:

EU3
4-01-09, 10:01
Bende allahıma binlerce şükürler olsunkiiiii dün rahim flimini anestezili olarak çektirdimmm.Tüpcüklerr acık dedi dr :) ama flim sonucu yarın cıkıcak :)onada bır bakalım dedı dr :teytey:

ayzan
4-01-09, 16:01
arkadaşlar merhaba,herkese iyi seneler diliyorum öncelikle.geçen hafta dr'a gittim herşeyin normal dedi doktorum,adet olursan hsg çekelim dedi.bugün adetimin 3.günü yarın sabah dr arıyacağım ve bana hsg için gün vericek,ama benim şimdiden uykularım kaçıyo,o kadar korkuyorumki.bu korkumdan dr bahsettiğimde istersen anestezili yaparız ama canın çok yanmaz dedi.burdan okuduğum bazı yazılarda dijital makinelerde daha rahat olduğunu yazmış bi kaç arkadaşım bende sabah hastaneyi arayıp sorucam bakalım dijitalmi,dijital değilse anestezili çektiricem.sormak istediğim bişi var bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.hsg çektirmeden önce eşi sperm testi yaptıran varmı? ben belki korkum yüzünden önce eşim bi test yaptırsın sonra ben hsg çektirim diyorum ama ne kadar doğru bilemiyorum.çok uzun yazdım ama içimdeki korkuyu sizinle paylaşınca azalacak gibi hissediyorum.umarım hepimiz ve burdaki arkadaşların dışında isteyen herkese rabbim meleklerimizi bir an önce gönderir,umarım rabbim bizi bununla sınamaz.kucak dolusu sevgiler herkese.

adbnry
5-01-09, 16:01
ayzan
arkadaşlar merhaba,herkese iyi seneler diliyorum öncelikle.geçen hafta dr'a gittim herşeyin normal dedi doktorum,adet olursan hsg çekelim dedi.bugün adetimin 3.günü yarın sabah dr arıyacağım ve bana hsg için gün vericek,ama benim şimdiden uykularım kaçıyo,o kadar korkuyorumki.bu korkumdan dr bahsettiğimde istersen anestezili yaparız ama canın çok yanmaz dedi.burdan okuduğum bazı yazılarda dijital makinelerde daha rahat olduğunu yazmış bi kaç arkadaşım bende sabah hastaneyi arayıp sorucam bakalım dijitalmi,dijital değilse anestezili çektiricem.sormak istediğim bişi var bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.hsg çektirmeden önce eşi sperm testi yaptıran varmı? ben belki korkum yüzünden önce eşim bi test yaptırsın sonra ben hsg çektirim diyorum ama ne kadar doğru bilemiyorum.çok uzun yazdım ama içimdeki korkuyu sizinle paylaşınca azalacak gibi hissediyorum.umarım hepimiz ve burdaki arkadaşların dışında isteyen herkese rabbim meleklerimizi bir an önce gönderir,umarım rabbim bizi bununla sınamaz.kucak dolusu sevgiler herkese.
:teselli:ayzan canım merhaba korkma ben gecen cuma günü yaptıdım ama anestizi ile yaptırdım ve hic bişey duymadım cok sancı oluyo sadece bukada bende senin gibi korkuyordum ama abartıkları gibi yokmuş burda sadece önemli olan anestizi okeyyy yanii canlı yaptırma karkulacakk hic bir şey yokk hadi kendine iyi bakk:teytey:

adbnry
5-01-09, 16:01
adbnry
:teselli:ayzan canım merhaba korkma ben gecen cuma günü yaptıdım ama anestizi ile yaptırdım ve hic bişey duymadım cok az sancı oluyo sadece bukadar bende senin gibi korkuyordum ama abartıkları gibi yokmuş burda sadece önemli olan anestizi okeyyy yanii canlı yaptırma karkulacakk hic bir şey yokk hadi kendine iyi bakk:teytey:
laelaelaelaelaelaelaelaelaelaeya bide beniii öyle korkutmuşlardıki sana anlatamam uykularım kacmıştıı yanii cokkk abartmışlarr ama anestizi ile yaptırr:KK46:

kendisi
5-01-09, 18:01
merhaba kızlar
Anlaşılan hsg kişiden kişiye göre değişiyor.bende 07.01.09 da çektircem saat 15:00 de inşallah iyi geçecek .sonuç iyi çıksın yeter.eşimin sperm sayısı 62.000 çıktı benimde tüpler normalse yaşasın derim valla.

ayzan
5-01-09, 19:01
adbnry
:teselli:ayzan canım merhaba korkma ben gecen cuma günü yaptıdım ama anestizi ile yaptırdım ve hic bişey duymadım cok sancı oluyo sadece bukada bende senin gibi korkuyordum ama abartıkları gibi yokmuş burda sadece önemli olan anestizi okeyyy yanii canlı yaptırma karkulacakk hic bir şey yokk hadi kendine iyi bakk:teytey:

anım teşekkürler,bende bu cuma günü çektiricem inşallah sorun çıkmaz.anestezili çektiricem muhtemelen,bugün doktorumla konuştum tekrar,ilaç verilirken biraz canın yanıcak sadece,ama istiyosan anestezili çekeriz dedi.hayırlısı artık.sevgiler.

hürrem 2000
5-01-09, 22:01
Balsurat
Bende allahıma binlerce şükürler olsunkiiiii dün rahim flimini anestezili olarak çektirdimmm.Tüpcüklerr acık dedi dr :) ama flim sonucu yarın cıkıcak :)onada bır bakalım dedı dr :teytey:
çok şükür canım geçmişler olsun.....
sonucu yani raporu bize yazmayı unutma...tüpler açıksa süper..
bu arada ben 22 nisanda rahim filmi çekilmiştim .. ağustosta hamileydim....
darısı başına inşallah.....iyi haberlerini bekliyoruz....:1hug:

EU3
6-01-09, 07:01
hürrem 2000
çok şükür canım geçmişler olsun.....
sonucu yani raporu bize yazmayı unutma...tüpler açıksa süper..
bu arada ben 22 nisanda rahim filmi çekilmiştim .. ağustosta hamileydim....
darısı başına inşallah.....iyi haberlerini bekliyoruz....:1hug:
Canım hüüreem ablam çok sağolasınn:1hug:
Sonucu cuma günü dr kontrolüm var o zaman göstericem :) yazarım ablam burdan sonucu
İnşallahh benimde bebişş senın gıbı ablam flimden sonra gelicekk inanıyorumm hihoyyyt

TUANAY
6-01-09, 09:01
balcım geçmiş olsun tatlım,ben inanıyorum ki yakın zamanda verirsin bize müjdeli haberi.Öyle hissediyorum.

EU3
6-01-09, 09:01
TUANAY
balcım geçmiş olsun tatlım,ben inanıyorum ki yakın zamanda verirsin bize müjdeli haberi.Öyle hissediyorum.
TUANAY canım çok sağolasınnn inşallahh.Rabbim yüzümüzü güldürsün en kısa zamanda:Saruboceq:

hürrem 2000
7-01-09, 07:01
Balsurat
Canım hüüreem ablam çok sağolasınn:1hug:
Sonucu cuma günü dr kontrolüm var o zaman göstericem :) yazarım ablam burdan sonucu
İnşallahh benimde bebişş senın gıbı ablam flimden sonra gelicekk inanıyorumm hihoyyyt
canım benim .. sonuç iyi çıkacak .. bunu biliyorum...hissediyorum....
ve en kısa zamanda bebeğine kavuşacaksın.....onu kucaklıyacak ,öpüp koklayacaksın....
hayırlısı ile inşallah.....:Saruboceq:

nilufer_3457
7-01-09, 12:01
selam arkadaslar
bende dun cekindim rahim filmini kendi dr um cekti gittigim hastanede ama ben digital mi eski makinemi sormadım kendi doktorumun cekmesini istedim cunku ondan guc aldım ama eski makineymiş. aletleri takarken biraz acı oldu ve ilacı verirken anı agrı saplanması oldu bayagı agrıdı ama sonunda bitti sukur sonuclarım temiz cıktı dijital ekranda gormedigi icin hafif yapısıklıgın olmus ve acılmıs olabilir dedi belkide ben o yuzden agrı cektim ama kısa muddetli bir agrıydı

ayzan
8-01-09, 19:01
selam arkadaşlar yarın sabah rahim filmi çektiricem,günlerdir stres yapıyorum.çok korkuyorum şimdiden mideme kramplar giriyo.çok gerildim.dua edin nolur.doktorumla konuştum makine dijital değilmiş malesef eski cihazlardanmış,bu beni dahada korkutuyo.

fikirdelisi
8-01-09, 20:01
yaw bu rahim filmine hangi asamada karar verilio? ben daha once hic jinekolojik muayene olmadim. yaklasik 4 aydir korunmuyoruz ama henuz bebis yok. ctesi dr den randuvu aldim. ilk gorusmede alttan muayene olur muyum acaba ?

ayzan
9-01-09, 05:01
arkadaşlar merhaba,bu ay rahim filmi çektirmem gerek,benim gittiğim hastanede ki cihazlar dijital değilmiş,eski makinelerdenmiş.izmirde ssk anlaşmalı dijital rahim filmi çektirebileceğim bir merkez varmı,yardımcı olurmusunuz.

hürrem 2000
9-01-09, 07:01
bukett
yaw bu rahim filmine hangi asamada karar verilio? ben daha once hic jinekolojik muayene olmadim. yaklasik 4 aydir korunmuyoruz ama henuz bebis yok. ctesi dr den randuvu aldim. ilk gorusmede alttan muayene olur muyum acaba ?
ilk muayenede büyük bir ihtimallae alttan muayene olacaksın tatlım....
korkacak bişi yok... olması gereken bişi...
önce sana jinokolojik muayene yapılacak...
ve tahlil isteyecek...bu kan tathlili olacak .. muayenende bir sorun yoksa...
hormon testlerinde sorun yoksa...yumurtlama takibine başlanacak...yine olmazsa ilaç tedavisi olacak yine olmazsa ilaç +iğne tedavisi olcak....ve bu aşamada hsg istenecek....
bu arada eşindende tahlil istenecek...
ve umarım fazla uzamadan hamiş kalacaksın hayırlısıyla...
daha sonraki aşamaları yazmıyım....umarım gerek kalmadan bebeğine kavşursun....:Saruboceq:

hürrem 2000
9-01-09, 07:01
ayzan
arkadaşlar merhaba,bu ay rahim filmi çektirmem gerek,benim gittiğim hastanede ki cihazlar dijital değilmiş,eski makinelerdenmiş.izmirde ssk anlaşmalı dijital rahim filmi çektirebileceğim bir merkez varmı,yardımcı olurmusunuz.
canım izmir de değilim bilemiyorum...CADIARZU
mutlaka bilen bir arkadaş vardır...
ama çok endişelenme...ağrı eşiğine bağlı acı duyman...ben çok acı duydum .. ama eski sistem olmasına rağmen hiç acı hissetmeyen çok arkadaş var...a.s

sier
9-01-09, 15:01
selam arkadaşlar..ankarada rahim filmi çektireceklere duyurulur!!! ben 4 gün önce rahim filmi çektirdim.öncesinde korkudan ölüyodum.herkes çeşitli çeşitli şeyler söylüyordu.kimi sakın devlet hastanesine gitme özele git, kimisi anestezi ile yaptır kimisi manyakmısın ne anestezisi vs vs..inanın duymadığım şey kalmadı.zaten canım çok tatlı..neyse..ben içimdeki sese güvenerek etlik zübeyde hanım kadın doğum hastanesine gittim.bir erkek ve 2 bayan uzman doktor vardı gençti yaşları..ama o kadar iyi o kadar ilgililerdiki.işlemi bayan doktorlar yaptı.erkek olan başucumda benimle muhabbet ederek beni rahatlatmaya çalıştı.allah onlardan razı olsun..bi de devletin hastanelerine laf ederler..inanın o kadar temiz ve iyi bi hastaneki..bide burda okuduğuma göre bu film için o kadar çok para ödeyenler olduğunu okudukça bunları yazıp sizleri haberdar etmek istedim..ben beş kuruş para vermeden çok güzel bir hizmet alarak bu işi yaptırdım.çekilecek arkadaşlara duyurulur..çok kısa süreli biraz sancı oluyo ilaçtan sonra ama inanın çok ama çok kısa sürüyoo.ben bile bunları söylüyosam düşünün artık..sağlıcakla kalın..allah herkesin yanında olsun..:lepi:

fikirdelisi
9-01-09, 19:01
hürrem 2000
ilk muayenede büyük bir ihtimallae alttan muayene olacaksın tatlım....
korkacak bişi yok... olması gereken bişi...
önce sana jinokolojik muayene yapılacak...
ve tahlil isteyecek...bu kan tathlili olacak .. muayenende bir sorun yoksa...
hormon testlerinde sorun yoksa...yumurtlama takibine başlanacak...yine olmazsa ilaç tedavisi olacak yine olmazsa ilaç +iğne tedavisi olcak....ve bu aşamada hsg istenecek....
bu arada eşindende tahlil istenecek...
ve umarım fazla uzamadan hamiş kalacaksın hayırlısıyla...
daha sonraki aşamaları yazmıyım....umarım gerek kalmadan bebeğine kavşursun....:Saruboceq:
canim verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim.insallah hepimizin saglikli bebisleri olur kisa zamanda

TOPRAK AYDIN
12-01-09, 12:01
arkadaşlar hiç korkmayın o kadar da korkulacak bir şey değil. biz kadın lar anne olmak adına nelere katlanıyoruz . bu hiç birşey. narkoz falan yok. sadece allttan karga ağzına benzer bir alet sokup orayı birazcık genişletip bir ilacla rahim içinin görüntülenmesini sağlıyorlar. asıl önemli olan sonucun iyi çıkması bence.bende çift rahim teşhisi kondu. sizin iyi olur inşallah.

hlya61
12-01-09, 13:01
arkadaşlar 12 aydır ikinci bebek için uğraşıyoruz olmadı dr.a gitmeye karar verdim dr ilk muayenede hemen kan tahlilleri ve rahim filmi istedi sizce rahim filmi için çok erken değilmi çok kararsızım

neyzen_x
12-01-09, 21:01
en başta istemesi çok akıllıca bence çünkü tüplerin kapalıysa ilaç tedavisinin hiç bir anlamı yokmuş bugün öyle dedi bana doktor, kapalıysa tek çözüm tüp bebek dedi

hürrem 2000
14-01-09, 08:01
bukett
canim verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim.insallah hepimizin saglikli bebisleri olur kisa zamanda
inşallah tatlım bneim inşallah......:Saruboceq:

benmine
Arkadaşlar bende dün çektirdim hsg filmini. çok korkarak gitmiştim. ilk olarak rahmi açıp girdi doktor. sonra o ilaçı verince çok fazla ağrı hissetti. adet ağrısının kat be kat fazlası. ve dayanamadım , tansiyonum düştü ve işllemi beklettiler serum filan verdiler.spnra biraz iyi hissedince tekrar yapıldı .sanırım beni ağrı eşiğim düşük ve gene tansiyon indi ve zaten işlemde bitti. ama tavsiyem şu eğer ağrıya çok dayanıklı değilseniz baştan doktorunuza söyleyin .en azından sizi rahatlatacak bir iğne filan yapar.benim durumuma düşmessiniz.

hürrem 2000
benmine
Arkadaşlar bende dün çektirdim hsg filmini. çok korkarak gitmiştim. ilk olarak rahmi açıp girdi doktor. sonra o ilaçı verince çok fazla ağrı hissetti. adet ağrısının kat be kat fazlası. ve dayanamadım , tansiyonum düştü ve işllemi beklettiler serum filan verdiler.spnra biraz iyi hissedince tekrar yapıldı .sanırım beni ağrı eşiğim düşük ve gene tansiyon indi ve zaten işlemde bitti. ama tavsiyem şu eğer ağrıya çok dayanıklı değilseniz baştan doktorunuza söyleyin .en azından sizi rahatlatacak bir iğne filan yapar.benim durumuma düşmessiniz.
ahhh canım benim geçmiş olsun...benim de kabus gibi geçmişti..
neyseki atlattık.....hatta bazı arkadaşlar benim çok abarttığımı falan bile sölediler .. ben sadece yaşadığımı yazmıştım oysa....
neden abartalım ki ne yaşandıysa o....
tekrar geçmişler olsun.. umarım bir daha çekilmesine gerek kalmaz....a.s.

hlya61
14-01-09, 09:01
ya arkadaşlar ilk muayenizde hemen rahim filmi istedimi doktorunuz benimki istedi zaten çok korkuyorum önce bi tedavi uygulaması gerekmezmiydi cevaplarınızı bekliyorum

idayre
14-01-09, 12:01
hlya61
ya arkadaşlar ilk muayenizde hemen rahim filmi istedimi doktorunuz benimki istedi zaten çok korkuyorum önce bi tedavi uygulaması gerekmezmiydi cevaplarınızı bekliyorum
canım benim en iyisini yapmış doktorun ilaç almak iyi olmuyor bazen ilaçlar kiste tümöre neden olabiliyor ilk önce tüplere bak sonra yumurtlamana baktır eğer bir problem yoksa zaten hiç bir şeye gerek kalmaz hı bu arada eşinde görünsün inşallah bebişini en kısa zamanda kuçağına alırsın:CüvCüv:

ingilizceci
14-01-09, 13:01
kızlar eger agrı eşiğiniz benım gıbı dusukse anestezılı yaptırın ben oyle yaptırdım yaklasık yarım saat sonra uyandıgımda bıtmıstı cok rahattı zaten aradakı fıyat farkıda az cekılen acıya degmez

sier
14-01-09, 14:01
hlya61
arkadaşlar 12 aydır ikinci bebek için uğraşıyoruz olmadı dr.a gitmeye karar verdim dr ilk muayenede hemen kan tahlilleri ve rahim filmi istedi sizce rahim filmi için çok erken değilmi çok kararsızım
merhaba arkadaşım.bencede rahim filminin istenmesi daha iyi bişey.zaten sana herhangi bi zararı yok.vücudunu yıpratan bişey değil.vede yüzde yüze yakın bi sonuç alıyosun.filme göre hareket edilmesi daha avantajlı senin için.ben düşük yaptım yani bebeğin kalbi durdu 10 haftalıkken.kürtaj oldum.benden rahim filmi çekilmem önerildi.belki bilirsin düşüklerde 3 düşüğe kadar doktorlar bişey yapmıyolar.3 ten sonra tahlilleri yapıyolar.mesela ben bu filmi çekilmeseydim rahimde perde olduğunu öğrenemeyecektim!!! bu perdede düşüklere neden oluyo ve hamileliğini sonlandırıyo bebeği yaşatmıyo.anlıyacağın ben bu filmi çekilmeseydim belki ben daha 1 veya 2 kez düşük yapıcaktım....zaten insanı üzen ve zamanını aylarını alan bi durum.boşuna belki bu acı olayları yaşıyacaktım.o yüzden rahim filmini çektir ve durumuna baktır.sağlıcakla kal..:smiley-cool:

EU3
15-01-09, 13:01
yazı çok güzel emegineize sağlık
bende cektircem dr.verdi rahim agzı filmi ama sakaryada nerde var bilmiyoırum bi araştırcam internetten neyse tekrar tşkler bilgilendirme için

hürrem 2000
15-01-09, 16:01
necla_cevk
yazı çok güzel emegineize sağlık
bende cektircem dr.verdi rahim agzı filmi ama sakaryada nerde var bilmiyoırum bi araştırcam internetten neyse tekrar tşkler bilgilendirme için
bişi diil tatlım... bu konu hep ürkütür kızları... aydınlatıcı olduysa ne mutlu bana.....a.s.

EU3
15-01-09, 16:01
ingilizceci
kızlar eger agrı eşiğiniz benım gıbı dusukse anestezılı yaptırın ben oyle yaptırdım yaklasık yarım saat sonra uyandıgımda bıtmıstı cok rahattı zaten aradakı fıyat farkıda az cekılen acıya degmez
Bende anestez ile yaptırdım kaydirigubbakcemile3
ama benı 15 dk sonra uyandırdılar :jeyyar:
Benim delü dr fiyat farkıda almadı 150ytl o kadar:roflol:

hürrem 2000
15-01-09, 17:01
Balsurat
Bende anestez ile yaptırdım kaydirigubbakcemile3
ama benı 15 dk sonra uyandırdılar :jeyyar:
Benim delü dr fiyat farkıda almadı 150ytl o kadar:roflol:
süper süper....sengözlerimebaksanab
şimdi düşünüyorum da.. keşke benimde anestezi ile olsaydı....:çok üzgünüm:
ben bunu dr a sölediğimde .. bana karşı çıkmıştı..keşke başka dr gitseydim de şimdi hsg ile anılarım daha güzel olsaydı....yerimseniben

EU3
16-01-09, 12:01
anestezi bende mi öle yaptırsam acaba iyiden iyiye düşünmeye başladım bu anestezi işine neyse bakalım umarım bir an önce biterde bende anlarım ne var ne yok

hürrem 2000
16-01-09, 14:01
necla_cevk
anestezi bende mi öle yaptırsam acaba iyiden iyiye düşünmeye başladım bu anestezi işine neyse bakalım umarım bir an önce biterde bende anlarım ne var ne yok
canım ağrı eşiğin nasıl acaba.. ağrıya dayanıklımısın.. bu bünyeden bünyeye değişiyor.. kimi kızlar hiç hissetmemişler bile.....ben kabus yaşadım.. ve bazı arkadaşlar bana çok abarttığımı söleyip kızları korkuttuğumu bile yazdılar.. ama öle değil inanki....sadece yaşadıklarımı yazdım...:1closedeyes:

kısmet
16-01-09, 15:01
hürrem 2000
canım ağrı eşiğin nasıl acaba.. ağrıya dayanıklımısın.. bu bünyeden bünyeye değişiyor.. kimi kızlar hiç hissetmemişler bile.....ben kabus yaşadım.. ve bazı arkadaşlar bana çok abarttığımı söleyip kızları korkuttuğumu bile yazdılar.. ama öle değil inanki....sadece yaşadıklarımı yazdım...:1closedeyes:
kesinlikle abartmıyosundur güzelim. bende p.tesi çektirdim(anestezi olmadan).gerçek bir kabustu.yaklaşık 1 saat dayanılmaz ağrılarım oldu. ağrı kesici yapmak zorunda kaldılar. masadan kalkamadım. ve istifra ettim, tansiyonum düştü. çektirecekler arkadaşlara kötü örnek oldum amaaaa:KK43:(

hürrem 2000
16-01-09, 17:01
kısmet
kesinlikle abartmıyosundur güzelim. bende p.tesi çektirdim(anestezi olmadan).gerçek bir kabustu.yaklaşık 1 saat dayanılmaz ağrılarım oldu. ağrı kesici yapmak zorunda kaldılar. masadan kalkamadım. ve istifra ettim, tansiyonum düştü. çektirecekler arkadaşlara kötü örnek oldum amaaaa:KK43:(
ayyyyy aynen tatlım.....delikafadulden
kabus gibiydi.....:1shok:
a.s. a.s.

EU3
17-01-09, 11:01
valla aagrıya dayanabilirm ama bunun da bi ayarı var tabiki msela ne agrısı gibi diş agrısımı ne biliym adetliyken kasık agrısı var ya fna onun gib bişeymi biraz daha açık olsa şu agrının neye benzediği bende daha kolay karar veirirm ama sanırım anestezi olcm ya baksanıza herkes çok acayip anlatıyor agrıyı :KK70:

sevil35
19-01-09, 13:01
selam arkdaslar ben tekrar geri döndüm uzun süredir gelmiyordum 2 yıldır heray hüsran yasiyordum ama toparlandım c.tesi günü muayene ultrason iç ultrason yapıldı ve görüntüde bir sorun olmadıgını söledi doktorum.bu arada 7 yıldır gitmedigim erkek doktoruma gittim bayanlar tercihimdi ama saolsunlar sonuca gidemedik ilgide görmedim.bu sabah dr um kan ve simir aldı 23unda sonucu tlfl bildirecek önümüzdeki c.teside rahim filmi cekilecek zor oldugunu sizden ögrendim dr uma söledim istersen anestezi yaparız dedi.simdi bende tekrar heyecan basladidua edin ne olur banada....