TEST

GÖĞÜS UCU Sorunları

guyuve
30-07-08, 09:07
merhabalar ben 2 haziranda dogum yaptim. bebegimi emziriyorum ama hala gogus yaralarim iyilesmedi kullanmadigim krem kalmadi.yokmudur buna bir care.. her emzirmemde acilar icinde kivraniyorum.senağlama inatlada emziriyorum bakalim ne olacak?:lepi:

SeYnePP:)
1-08-08, 16:08
arkadaşlar umarım bunu görürsünüz:KK43:benim de göğsümdeki kahverengi kısımda göğüs uçlarıma çok yakın kabartı var 2 3 tane,ya ne olabilir acaba?off çok korktum,yardım lütfen:KK43:((

spring84
1-08-08, 17:08
iNCiPeRiSi
adalayda bunlar benim ergenliğimden bu yana sürekli kendini yenileyen türden bişey ne göğüslerim büyüdü tam anlamıyla neden bu yaralar geçti tavsiye ettiğin kremdende kullandım sadece yaranın kopmasına yardımcı oluyo tekrar gene olmaması için hiç bir etki sağlamıyor
cnm tarif ettiğin durumun açıklaması:EGZEMA hastalığı..bir nevi cilt hastalığı..aynı mesele bende de var.dermatolojiye göründüm..bu hastalığın benle menapoz dönemine kadar yaşayacağını;geçici kurtulabilmem için de göğüs ucunu nemli tutmamı (bepanten sürerek)ve pamuklu sütyen kullanmamı tavsiye etti..peki senin kahverengi bölgede küçük pullanmalar da varmı?

ppapatya
3-08-08, 10:08
göğsümün ucu normal de yok içine çökük biraz oynarsam çok az çıkıyo bunun bi çaresi var mı yoksa evlenince büyür mü göğüs uçlarım evlenmeyi mi beklemelliyim :KK43:(

hüzün_yılı
3-08-08, 10:08
benımde oyle bekarkende oyleydı evlendım yıne oyle ama ben kafama takmam bole seylerı bence bosuna telas etme dokununca zaten uçları cıkıyo

fisneli.browni
3-08-08, 13:08
bndede çıkık bi uç yok ama o açık kahverengi olan yer çok büyük keşke kafama takıcağım tek sorun bu olsa :nazar::nazar::nazar:

ppapatya
3-08-08, 13:08
benim ucu kahverengi de değil açık pembe boyanmış gibi yaa baya pembe yanii oynayınca da çok az çıkıo kuzenimin doğumdan sonra çok büyüdü normalde de büyüktü küçük olması avantaj dio ama biraz daha büyük olsa keşke

darkangel93
7-08-08, 01:08
uff bndede oluo oo:eek: normal sanırım bnde bi sorun wr sanıodm bnde 16 yaşndaym

guyuve
9-08-08, 08:08
gogus yarasina inanmayacaksiniz ama bildigimiz tavugun arka kisminda bulunan yagi var ya o cok iyi geliyor.eritiyorsunuz yagi sonra duzenli gogsunuze suruyorsunuz tavsiye ederim.bana iyi geldi:)

dkn03
9-08-08, 08:08
emzimeden oluşan bir yaraysa bu bepanthen iyi geliyor.ben kullanmıştım hem ağrımı kesti hemde yaralarım hızla geçti.ama farklı bi durum varsa mutlaka bir doktora görün tatlım..

geçmiş olsun

spring84
9-08-08, 16:08
guyuve
merhabalar ben 2 haziranda dogum yaptim. bebegimi emziriyorum ama hala gogus yaralarim iyilesmedi kullanmadigim krem kalmadi.yokmudur buna bir care.. her emzirmemde acilar icinde kivraniyorum.senağlama inatlada emziriyorum bakalim ne olacak?:lepi:[/QUOTE

ISOTREXIN isimli ilacı denedinmi??

engiin
13-08-08, 08:08
mrb.ben bildiiğim bir şeyi paylaşayım doğum yapar yapmaz kurusağonı ortadan ikiye bölüp bebeği emzirmeden göğüs uçlarına iyice sürülür (hastanede zor biraz bunu uygulamak ama olsun evde mutlaka deneyin) sonrasında karbonatlı suyla temizledikten sonra bebğinizi emzirin...
normaldede karbonatı ıslak bir tülbetle alıp göğüs uçlarına sürün buda çatlaklara iyi geliyorr yalnız bebği emzirirken yine katbonatlı suyla göğüs uçlarını temizleyinz.. geçmiş olsun.

fallrose
20-08-08, 06:08
a.s. ben bekarım ablalarım 20 yasındayım ve kilo alıp werdim bi süre önce ama asırı degildi göğsümde catlatlar war ne yapabilirim dekolte giydigim zaman çirkin duruyorlar beyaz tenliyim diye hemen dikkat cekiyorlar. yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler hosca kalın.

Nadas
20-08-08, 11:08
kızlar merhaba...benim gögüs uçlarım çok büyük sanki çocuk emzirmiş gibi..yakın arkadaslarıma sordugumda onlarınkının oyle olmadıgını soyluyolar.oyle kıı sungersız sudyen taktıgımda kıyafetden bıle bellı oluyolar..zaten goguslerım buyuk bı de sungerlı sudyen takınca nasıl buyuk oluyo tahmın edın..sımdı den boyleyse evlenınce cocuk emzırırken nasıl olcak bılemıyorum...bi problem mi var acaba bende?

EU1
20-08-08, 11:08
ozlempau
kızlar merhaba...benim gögüs uçlarım çok büyük sanki çocuk emzirmiş gibi..yakın arkadaslarıma sordugumda onlarınkının oyle olmadıgını soyluyolar.oyle kıı sungersız sudyen taktıgımda kıyafetden bıle bellı oluyolar..zaten goguslerım buyuk bı de sungerlı sudyen takınca nasıl buyuk oluyo tahmın edın..sımdı den boyleyse evlenınce cocuk emzırırken nasıl olcak bılemıyorum...bi problem mi var acaba bende?
benim de hiç yok göğüslerde büyük benim ucu hiç yok oynayınca biras çıkıo? bende bnu sorun ediyorum keşke normal boyutlarda olsaydı diyorum herkesin sıkıntısı başka :uhm: :uhm: :uhm:

ceydanur
20-08-08, 12:08
bılmem valla.....benim göğüslerim küçük olduğu için uçlarıda küçük...ama genelde herkes uçlarının buyuk olmasını istıo!!

elisaa
cnm bazı şeyler vardır değiştirilmez bilmiyorum tabi estetikle felan meme ucunu küçültüyolarmı araştır istersen
ama bence bu kadar abartacak bişi yok kii neden bu kadar problem ediyosun

esyn
ozlempau
Dert ettiğin şeye bak sağlıklısın ya boşver büyük olsun, göğüsleri toparlayıcı güzel sütyenler var, onlardan al uçları da belli olmaz, ilerde çocuğunu emzirirken çocuk zorluk çekmez işte daha ne istiyorsun ............

:smiley-cool:

Nadas
20-08-08, 14:08
esyn
Dert ettiğin şeye bak sağlıklısın ya boşver büyük olsun, göğüsleri toparlayıcı güzel sütyenler var, onlardan al uçları da belli olmaz, ilerde çocuğunu emzirirken çocuk zorluk çekmez işte daha ne istiyorsun ............

:smiley-cool:
ablacım dert etmek degılde ne bilim bilgim olmadıgı ıcın cahıllıgımden işte...optum

brc_brn
20-08-08, 15:08
benimde öyle uçları büyük göğüslerim öle büyük flnda değiller..ama işte yapıdan herkezin göğsü farklı işte...

fisneli.browni
20-08-08, 16:08
Bnmde ucu yok ama o açik kahverengi olan yer kocaman bi acayip yani memişlerimde küçük aynaya bakinca sirf kahverengi yerden ibaret gözüküyo

EU1
Benim de çok az ama daha büyük olmasını isterdim daha güzel duruo bence
Eğer büyük olmasını sorun ediosanız iç çamaşırı üreticilerinin çıkardığı ürünler var, sadece ucuna yapıştırıosun belli olmuo ucu onlardan kullanabilirsiniz...

icnan
göğüs ucu çatlaklığı sorununu bende yasadım yemin ederim anamdan emdiğim süt burnumdan geldi yapacağın şey eczanede satılan evicap ampüller var serum halinde bir tane bir göğsüne bir tane bir göğsüne patlatıyorsun sonra bepanten krem sür çok kısa sürede iğleşiyor birde her emzirmede göğsünden süt akıt etrafına sür iyi gelir

SU IŞIK
22-08-08, 18:08
kızlar ben 22 yaşında bekarım..göğüs ucumda bazen birinde bazen diğerinde saydam su gibi hafif akıntı oluyor ben sıktığımda görüyorum ....nette baktım ÖNEMSİZ AKINTILAR KATAGORİSİNE giriyormuş....kanlı olanlar tehlikeliymiş her kadında görülebilen bir şeymiş...sizlerdende beim gibi bu durumu yaşayanlar varsa paylaşmak istiyorum...içim daha rahatlasın zeten panik bir tipim korktum bir an bekliyorum hemen yazın banaa.s.

asksarhosu
22-08-08, 18:08
Bendhe beyaz Renkli oLuo Basen...

SU IŞIK
22-08-08, 19:08
bir kişi mi var yani kızzzzlaaaar aloooooooooooooooooooooooooo iki satır yazamıyormusunuz yaaaaa

ıtır&buse
22-08-08, 20:08
Canım bence dr gitmende fayda var bende de oluyodu senin yaşında 4 sene sonra iltihap oldu ve ameliyatla boşaltmak zorunda kaldılar ve şimdi hala kotrole gidiyorum seni korkutmak istemem bu konu da de genel cerrahi de meme endokrin diye bir bölüm var oraya gidiyorum yazdıklarımdan aklına kötü birşey gelmesin korkma bu sadece emin olmak için ben geç kaldığımı düşünüyorum sen de geç kalma

Patricia
23-08-08, 06:08
canım benim bildiğim kadarıyla prolaktının yüksektir büyük işhtimalle. bi kadın doğum uzmanına gözükmen gerekiyor. sana bir ilaç veriyor ve düzeliyor. prolaktın hormonunun düzensizliğini internettende araştırabilirsin ama bu hormonu duzene sokmazsan, allah korusun ilerde çok zor düşürürsün ve uzun zaman da çocuğun olması için çabalarsın (ki bende oyle) :KK43:(( ama dr görüş sadece senden bi kan testi isticek okadar. hee bide önlem almak acısından bi beyin emarı isteyebilir. ama sakın korkma. bu hormonu beyın salgılıyor. o yuzden hipofiz bezine bakmak isteyecekti canım :)

karacicek
23-08-08, 06:08
canım benimde oluyodu öyle ama benimki saydam değil daha beyazımsıydı ve kadın doğum dr.na gittim.prolaktinim yüksekmiş(süt hormonu)
ilaç verdi suan masallah normal seviyede
benim sana tavsiyem dr.a gitmendir,çünkü burda biz ne dersek diyelim bi sonuca ulasamazsın canım.yanlışta yönlendirmiş olabiliraiz seni,saglık bu ihmale gelmez,öpüyorum a.s.

SU IŞIK
23-08-08, 08:08
tşkler kızlar ewet gitmekte fayda var en kısa sürede gidecem öpüyom hepinizi

Paradise
23-08-08, 22:08
annemin göğüs ucu var ama benim yok kardeşleriminde var ne yapcam bunun bi yolu bi bitkisi yokmu :KK43: herşeyin bitkisi var bunda yokmu :)

yagmur_tanesi
23-08-08, 22:08
ya ama ya benimde yok gögüs ucummm ama ben bebişlerimi emzirirken izlemek istiyodum emerken gögsümde uykuya dalısını seyretmek en büyük hayellerimdendi amasenağlama

brc_brn
24-08-08, 08:08
herkez gibi benimde iki göğsümün büyüklüğü arasında fark var..yalnız çok az bir fark yarım cm yok bile..fakat nedense göğüs ucundaki o kahverengi bölgede ikisi arasında çok fark var..biri normal biri hayli geniş..üstelik göğüslerimin küçük olmasına rahmen..belki yarım cm olsada büyüklük farkındandır diye düşünüyorum..ama estetik durmuyo o canımı sıkıyo..hadi büyük olsada geniş olsa tamam süperde zaten büyük değillerki..

meltemgalli
28-08-08, 12:08
ya kızlar benmde göğsümün kahverengi ile beyaz bölümü arasınd bi sizilcede deiyeyim sürekli akan bi iltihap var sıktıkca akıo bi doktora görünmeyim sizcede

ilknuuur_55
29-08-08, 07:08
ya bişe sorucam cvp yazıoruum ama yazdıklarım gözrünmuyo burdaa anlamadım ya..

defne_sal
30-08-08, 19:08
benimde göğüs ucum hiç yoktu bebişim ememedi bizde göğüs uçları var eczanede ondan aldık kullandık 3 ay sonra bebişim kendine gelince bıraktık şimdi emiyor.ucunu çıkartmak içinde süt pompasıyla sağmıştım çok işe yarıyor.aldığımız göğüs uçları sayesinde yarada hiç olmadı.yara içinde lansinoh diye bir ilaç var bitkiselmiş.

prensesim__67
2-09-08, 13:09
slm kızlar yeni üyeyim a.s bnm sorunum da gögüs uclarım kızlar napıcagımı bilmiyorm öyle degişik ki nasıl anlatılır bilmiyorm gögüs ucları aynı dudak şekli gibi arasıda cok kaşınıyo koku bile yapıyo caresizim doktorada hiç gidemedm acaba bnde cocuguımu emziremezmiyim ve düzelirmi bu hiç bilemiyorm amam üzülüyorm bnmle aynı sorunu olupta bi bilgisi olan var mı acaba:çok üzgünüm:senağlama

sevgi okyanusu
4-09-08, 14:09
bendemi doktora gitsem sadece sol tarafımdan böle süte benzer bişi akıyo bugün farkettim anneme dedim bişe olmaz dedi olur dedi ama endişeleniyorum ben :bbo:yardımcı olurmusunuz iki ay önce hormon testi yaptırmıştım gayet normal dedi tekrarmı yaptırmam gerekiyoa.s.hatta dalga geçiyorum evde yemek falan yerken diyorumki hani bebkleri olan annelere derlerya ye ki sütün olsun bende diyom iyi yiyeyim sütüm olsun diye:roflol:

liliz
7-09-08, 21:09
Gögüs ucu olmayan bayanlar sorun etmeyin benim bir gögüs ucum icte a.s ( bana özel birsey :-))) .... ) biriside cok kücük. ama bebisimi emzirirken meme ucu aldim bebegin cenesi güclenince ona bile gerek kalmiyor acikinca kendisi ucu cikariyor zaten , hem bebek emdikce uc zamanla büyüyor. benim bebisim bu gögüs uclari ile 2 sene emdi. Sorun edilecek birsey degil.

benim asil sorunum gögsümden yesilimsi , petrol mavisi bir sivi geliyor. kadin dogum doktorum kanser testi yapti temiz cikti. troitlerim az calisiyor bu yüzden olabilirmis. Yarin troit doktorumda randevum var bakalim o ne diyecek. kanser testim temiz cikti ama ben yinede korkuyorum aranizda bu türlü bir sivi ile karsilasan varmi arkadaslar. :çok üzgünüm:

27Eylul
8-09-08, 21:09
hepsini kökten alın bence kırmayın zaten zamanlada azalırmış.

SU IŞIK
11-09-08, 16:09
liliz
Gögüs ucu olmayan bayanlar sorun etmeyin benim bir gögüs ucum icte a.s ( bana özel birsey :-))) .... ) biriside cok kücük. ama bebisimi emzirirken meme ucu aldim bebegin cenesi güclenince ona bile gerek kalmiyor acikinca kendisi ucu cikariyor zaten , hem bebek emdikce uc zamanla büyüyor. benim bebisim bu gögüs uclari ile 2 sene emdi. Sorun edilecek birsey degil.

benim asil sorunum gögsümden yesilimsi , petrol mavisi bir sivi geliyor. kadin dogum doktorum kanser testi yapti temiz cikti. troitlerim az calisiyor bu yüzden olabilirmis. Yarin troit doktorumda randevum var bakalim o ne diyecek. kanser testim temiz cikti ama ben yinede korkuyorum aranizda bu türlü bir sivi ile karsilasan varmi arkadaslar. :çok üzgünüm:
CANIMCIM benimde göğüs ucundan her ikisinden sıktığımda beyazımsı sarımsı bir sıvı geliyor...doktora gitcemde bir türlü gidemedim.yaşım itibariylede (23)kanser filan aklıma getirmiyorum...ama hormon olabilir..ben tiroid hastasıyım tshım yüksek diğer değerlerim normaldi ilaç kullanıyorum ondan kaynaklanabilir...danış doktoruna öpüldünkaydirigubbakcemile5

liliz
12-09-08, 07:09
canim bende hasimato troidi hastasiyim. Doktorumla konustum. bana sacma bir sebep söyledi. bebisim cok emdigi icin hala süt kesilmemis olabilirmis. benim oglum 2 sene emdi. su an 6 yasinda 4 sene olmus memmisleri birakali. Normal kontrolüm icin kan aldi. Süt hormonu tahlili yapacakmi bilmiyorum birsey söylemedi ama saniriyorum yapilacak cünkü 3 büyük siringa kan aldilar bu sefer. jinekologumda testleri yapti troitten kaynaklanabilecegini söyledi arada kaldim . bakalim hayirlisi olsun. Gögüslerimde agri , beze yada daha baska bir degisiklik yok. onun icin fazla kafama takmak istemiyorum.

SU IŞIK
12-09-08, 15:09
liliz
canim bende hasimato troidi hastasiyim. Doktorumla konustum. bana sacma bir sebep söyledi. bebisim cok emdigi icin hala süt kesilmemis olabilirmis. benim oglum 2 sene emdi. su an 6 yasinda 4 sene olmus memmisleri birakali. Normal kontrolüm icin kan aldi. Süt hormonu tahlili yapacakmi bilmiyorum birsey söylemedi ama saniriyorum yapilacak cünkü 3 büyük siringa kan aldilar bu sefer. jinekologumda testleri yapti troitten kaynaklanabilecegini söyledi arada kaldim . bakalim hayirlisi olsun. Gögüslerimde agri , beze yada daha baska bir degisiklik yok. onun icin fazla kafama takmak istemiyorum.
senle aynı kaderi paylaşıyoruz desene canım bende haşematoluyum 6 -7 aydır hormonlardan kaynaklandığını düşünüyorum benimde ağrı kitle hiçbir şey yok ben sıktığımda geliyor onuda tesadüf öğrendim yokse kendiliğinden geldiği yok bende kafaya takmıyorum...kaydirigubbakcemile5

manolya_tanesi5
15-09-08, 17:09
yaa arkadaşlar benimde bi sorunum var ve inanılmaz rahatsızım bu konuda 2 gün önce duşakabinden çıkarken gögüsucum sıkıştı kabinin kapısına yanlışlıkla ve inanılmaz acıdı kanayınca farkettim gögüsucum kopma noktasına gelmiş şimdi acısı geçti ama böle düştü düşecek gibi duruyor çok korkuyorum sutyen takarken çok dikkat ediyorum..acaba bileniniz varmı diktirilebilirmi gögüsucu doktora gitmeye ve birilerine göstermeye çok utanıyorum yardım ederseniz cok sevinirim

fatto
16-09-08, 21:09
sevgi okyanusu
bendemi doktora gitsem sadece sol tarafımdan böle süte benzer bişi akıyo bugün farkettim anneme dedim bişe olmaz dedi olur dedi ama endişeleniyorum ben :bbo:yardımcı olurmusunuz iki ay önce hormon testi yaptırmıştım gayet normal dedi tekrarmı yaptırmam gerekiyoa.s.hatta dalga geçiyorum evde yemek falan yerken diyorumki hani bebkleri olan annelere derlerya ye ki sütün olsun bende diyom iyi yiyeyim sütüm olsun diye:roflol:
o akan iltihap...muhtemelen sol göğsünde skar doku oluşmuştur...ileride süt gelmesiyle ilgili sorun yaşamassın ama o göğsün bir daha hiç büyümeyebilir...

liliz
16-09-08, 23:09
manolya_tanesi5
yaa arkadaşlar benimde bi sorunum var ve inanılmaz rahatsızım bu konuda 2 gün önce duşakabinden çıkarken gögüsucum sıkıştı kabinin kapısına yanlışlıkla ve inanılmaz acıdı kanayınca farkettim gögüsucum kopma noktasına gelmiş şimdi acısı geçti ama böle düştü düşecek gibi duruyor çok korkuyorum sutyen takarken çok dikkat ediyorum..acaba bileniniz varmı diktirilebilirmi gögüsucu doktora gitmeye ve birilerine göstermeye çok utanıyorum yardım ederseniz cok sevinirim
canim gecmis olsunn. Hic bir fikrim yok ama bence bir doktora git. kopma derecesinde yazmissin önemli bir sorun gibi görünüyor. profilinde bekar diye yaziyor belki ilerde bebegini emzirirken bir sorun olur. Bence ihmal etme. benimde bebesim emerken disleri cikinca isirmisti yarisi kalkmisti sonradan kalkan yer birlesti ama senin anlattigin daha ciddi sanirim.

sevgi okyanusu
17-09-08, 18:09
fatto
o akan iltihap...muhtemelen sol göğsünde skar doku oluşmuştur...ileride süt gelmesiyle ilgili sorun yaşamassın ama o göğsün bir daha hiç büyümeyebilir...
canım nerden anladın skar olduğunu burda kaç kişi yazmış aynı sebebi bizim alt katta hemşire var ona söyledim eğer yeşil değilse sorun yok dedi süt hormonları fazla çalışıyodur dedi ondandır dedi ama doktora görün dedi büyümeyeceğini nerden biliyon ki sen :uhm: ramazandan sonra doktora gideceğim bakalım

fatto
17-09-08, 20:09
sevgi okyanusu
canım nerden anladın skar olduğunu burda kaç kişi yazmış aynı sebebi bizim alt katta hemşire var ona söyledim eğer yeşil değilse sorun yok dedi süt hormonları fazla çalışıyodur dedi ondandır dedi ama doktora görün dedi büyümeyeceğini nerden biliyon ki sen :uhm: ramazandan sonra doktora gideceğim bakalım
eğer akan iltihapsa skar doku bırakırmış...çok araştırdığım bi konu...sen yine de doktora git ve özellikle bunları sor...sormassan sölemezler zaten...

sevgi okyanusu
18-09-08, 09:09
fatto
eğer akan iltihapsa skar doku bırakırmış...çok araştırdığım bi konu...sen yine de doktora git ve özellikle bunları sor...sormassan sölemezler zaten...
gidecem sağol canım ya korkuttun beni inan ama skar yara izi olarak geçiyo yani açıklaması yok baktımda biraz netten yara yokki bende hemde baya bi sıkınca geliyo aynı süt gibi katı ve yağlı bilmiyorum doktora gideceğim bakalım :uhm:

urla
19-09-08, 06:09
kızlar gögüslerimi sıktıgımda içinden sarı leke geliyorrr koyuuu bu nedir? sizce yardımcı olurmusunuz