Tupperware

oykumruyam
16-09-09, 08:09
tupperware in kapaklı ürünlerinde kapağı kapattıktan sonra kenarından azcık açıp hemen tekrar kapatacaksınız ki havası çıksın

Ardayasbu
16-09-09, 14:09
öyküm
tupperware in kapaklı ürünlerinde kapağı kapattıktan sonra kenarından azcık açıp hemen tekrar kapatacaksınız ki havası çıksın
teşekkürler

oykumruyam
18-09-09, 08:09
birşey değil:)

withamin
24-09-09, 10:09
gorkemli
çoğu ürününü kullanıyorum.ama minişef en çok işime yarayanı. 1 kilo soğanı minişefle doğrayıp su serisi kaplarına koyup uzun süre soğan doğrama derdi olmadan buzdolabında saklıyorum.ayrıca soğanın suyunu çıkarmadığı için vitamin kaybı da olmuyor. ama tiniminileri tavsiye etmem.su buharı yapıyor kapakta ve yeşilliklerimin çürümesine sebep oluyor.
tiniminiler tüm ürünler içinde yağlıklardan sonra en çok tercih edilen ve en gerekli olanlar aslında.çünkü içine koyduğunuz ürün tazeyse ama kesinlikle taze olması gerekiyor 1 hafta ilk günkü gibi saklayabilirsiniz.bi de yan tarafındaki resimlere iyi dikkat etmek lazım. bazı sebzeler hiç havasız saklanırken bazılarında bir düğmenin açık bırakılması bazılarındaysa ikisinin birden açık bırakılması gerekiyor.ve tabi ki hiç havasız olanlarda havası alınması gerekiyor kapatılırken.
Sulanma problemi için ise aldığınız kişinin size satarken bunu sölemesi gerekiyordu ama unutmuş heralde ki sebzeleri koyduktan sonra üzerlerini kağıt havluyla kapatırsanız kapaktaki nemi çeker.tinimini de bu şarttır zaten.çünkü biz biliyoruz ki sebzeler dalından koptuktan sonra da yaşamaya devam eder dolayısıyla su açığa çıkartır.kağıt havluyu koyun bakın sebzeleriniz nasıl taze kalacak.mutfağınızda yaptığı tasaruf mükemmel.çürüyerek atılan sebzeleriniz olmayacak.

haa önemli bir ayrıntı daha tiniminilerle alakalı.her sebze tiniminiye girmez.bunlar da yan tarafındaki resimlerde gösteriliyor.domates ,muz patates ve bikaç sebze daha var girmeyen.

.ILGAZ.
28-09-09, 07:09
Kızlar bende de saklama kabı var tupperwarenin. Benimki silikon gibi yumuşak sizinki de öyle mi kayınvalidemde peynir saklama kabı var hiç suya koymadan koyuyor ona hiç bozulmuyor peynir ama onunki sert benimki silikon gibi böyle yumuşak.

withamin
28-09-09, 13:09
silikon ürünleri de var biraz yumuşak dondurucu kapları da var sert kapları da var.çeşit çok :) sizinki büyük ihtimalle antartika yani dondurucu için olan kaplardan..

rapsodi
28-09-09, 20:09
sizinki kırmızı kapaklı ise antartikadır, onlar biraz daha esnek.asıl peynir saklama kabı tabanı sarı üst kapağı şeffaf ve oval petek gibi olanlar.ben peynir saklamak için ondan kullanıyorum çok memnunum.hiç ziyan olmuyor.

.ILGAZ.
29-09-09, 06:09
Yok benimki fıstık yeşili kapak. Beyaz da gövdesi. Kapağın üstünde tupperware yazıyor. Dondurucuya koyunca semsert oluyor ama buzdolabının normal kısmına koyunca yumuşak.

medura
20-10-09, 04:10
Birkaç sorum olacak;
Modüler seriden su serisi var, açık yeşil olanlar. Bunların içine çerez, kurabiye, bisküvi gibi şeyler konduğunda çıtır olarak saklama özelliği var mı?
Ve de marul ve taze soğan için saklamak için 4,2 lt tini mini yeterli mi?
Son sorum; üye olunca sipariş verirken ille de 200-250 TL'yı doldurmak mı gerekiyor? Sadece kendimize 1-2 parça birşey alsak olmaz mı?
Teşekkür ederim şimdiden.

gkcn11
25-10-09, 16:10
tupperware mağzalarda satılımyor, katologtan siparişle alınıyor. çok pahalı ve çok kullnışlı ürünler ayrıca 10 yıl garantili... biz arkadaşlarla gün yapıyoruz ve indirim haftalarını takip ediyoruz bu sayede bir çok ürün satın aldım:):)

gkcn11
25-10-09, 16:10
su sersinde çerez tarzı gıdalar saklanabilir ama genelde buzdolabında peynir ve zeytin saklamak için kullanılıyor.eğer pesta kurabiye gibi gıdalar saklamak istyorsanız dikdörtgen şeklindeki ürünleri tavsiye ediyorum.. kullanıyorum gerçekten uzun süre taze tutyor:):)

medura
28-10-09, 06:10
Teşekkür ederim. Bir de yeni elime geçen bebeklerin adımını ölçtüğü söylenilen bir ürün var, nasıl kullanılıyor, bilen var mı? Üstünde 17'den 30'a kadar cm çizgileri işaretli hareketli bir çubuk var.

uppahalds
10-11-09, 13:11
Ben de mini şef ve tini minilerden çok memnunum. Bir de akdeniz serisinin küçük kabına yarım kalmış bir domates koymuştum, geçen gün yemek yaparken buzdolabında rastladım, herhalde çoktan çürümüştür derken bir açtım kapağı, sanki az önce kesilmiş gibi...Hani biraz pörsüsün kenarlarından, yok öyle birşey. Kristalin asansör diye bir ürünü var, zeytin, turşu vb. saklamak için ideal, suyuyla beraber bekletiyorsunuz, ama servis yaparken asansör özelliği sayesinde su altta kalıyor, başka kaba aktarmak zorunda kalmıyorsunuz, onu da tavsiye ederim. ılk aldığım ürünü de peynir kabı olmuştu, ızgaralı olanlardan, peynir saklama süresi mükemmel, hem de ilk günkü tazeliğinde. Zaten o kap aldığım diğer tupperware ürünleri için referans oldu. Ben çok memnunum her ürününden, ama arkadaşların da dediği gibi, sadece ekmek saklama kutusunun bir artısı yok...

bengusu
14-11-09, 20:11
peynir kabını aldım önce,3 haftadır peynir var içinde ve hala yeni almışım gibi ,her hafta peynir atmaktan kurtuldum,şimdi yeni kaplarım geldi,tini mini ve şeker kaplarım birde mikro star seti aldım,inş onlarda peynir kabı gibi kullanışlıdır.

On41
14-11-09, 20:11
kesinlikle tüm ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.. çok kaliteli.bizim konşumuz temsilciliğini yapıyor. ürünler harika.. bende bi kaç parça aldım..çeyizime de alıcam..biraz pahalı ama sağlam hepsi

withamin
19-11-09, 16:11
kimse bahsetmemiş mayalama kabından.tanışan yok mu ne.miksim serisi harika.biz yoğurt için yeşili yani orta boyu hamur mayalama için büyüğünü kullanıyoruz.hamurunuzu içine koyun kapağını kapatın hafif sıcak bi yere koyun yada az sarın en geç 10 dakika sonra pıt deyip atıyor apak ve hamurunuz mayalanmış oluyor.yoğurt da çok güzle oluyor.bi de elinizi bulaştırmadan hamur yapmak çok eğlenceli.geçen kurabiye yaptım malzemeleir koydum içine kapattım kapağını önce toparlamak için kabı yan şekilde tutup havada hayali sıfırlar çizdim 7-8 defa.sonra ileri geri yaptım bi okadar da.aaa bi baktım hamur olmuş benim.üzerinde biraz un kalabiliyo sonrdan eklenirse e onu da elimizle azcık oynayıveriyoruz hamurla olmuş oluyor.nohut fasülyeyi de sıcak su koyup kapağını kapatın bikaç saate şişmiş oluyor.yani tavsiye ederim alın:)

fernaz69
10-12-09, 21:12
Arkadaşlar güzel paylaşımlarınız için tşk ederim.Ben de buıradaki yorumları okuyarak kendi ürünlerimi alabilmek için üye oldum tanıtım seti gelince ben de sizler gibi yorumlarımı yazarım.Sabırsızlıkla ürünlerimin gelmesini bekliyorum.

withamin
11-12-09, 08:12
çok memnın kalacağınız kesin bir de çok iyi bir haftada üye olmuşsunuz 30 tl ye. Aldığınız çantadaki ürünlerden 1 tanesi bile zaten 30 lira ki siz 8 tane ürünü bu fiyata aldınız.ocakta sipariş verme durumu var ama değer zaten onun karşılığında da ihtiyacınız olan ürünleri alırsınız zaten 170 lira kadar ödeniyor ki çok uyguna geliyor.elinde 200 lira parası olan kaçırmamalı bu üyeliği.200 liraya 500 liralık ürün alınıyor çünkü.

uppahalds
11-12-09, 09:12
withamin
kimse bahsetmemiş mayalama kabından.tanışan yok mu ne.miksim serisi harika.biz yoğurt için yeşili yani orta boyu hamur mayalama için büyüğünü kullanıyoruz.hamurunuzu içine koyun kapağını kapatın hafif sıcak bi yere koyun yada az sarın en geç 10 dakika sonra pıt deyip atıyor apak ve hamurunuz mayalanmış oluyor.yoğurt da çok güzle oluyor.bi de elinizi bulaştırmadan hamur yapmak çok eğlenceli.geçen kurabiye yaptım malzemeleir koydum içine kapattım kapağını önce toparlamak için kabı yan şekilde tutup havada hayali sıfırlar çizdim 7-8 defa.sonra ileri geri yaptım bi okadar da.aaa bi baktım hamur olmuş benim.üzerinde biraz un kalabiliyo sonrdan eklenirse e onu da elimizle azcık oynayıveriyoruz hamurla olmuş oluyor.nohut fasülyeyi de sıcak su koyup kapağını kapatın bikaç saate şişmiş oluyor.yani tavsiye ederim alın:)
Haklısın, nasıl da atlamışım miksim serisini...Nohut ıslatıyorum, geceden ıslatmaya hiç gerek kalmadan birkaç saatte mükemmel pişirmeye hazır hale geliyor. Hamur mayalamak için de daha büyük boyunu sipariş ettim, heyecanla bekliyorum. Eminim o da çok kullanışlı olacak, sadece hamur mayalamak için değil, salata için de kullanmayı düşünüyorum. Hem taze olarak sossuz saklamak için, hem de sosunu içine koyup, kapağını kapattıktan sonra karıştırınca her yana eşit dağılıyormuş sos, tam benim istediğim gibi...

LEYLA3842
22-12-09, 09:12
withamin
çok memnın kalacağınız kesin bir de çok iyi bir haftada üye olmuşsunuz 30 tl ye. Aldığınız çantadaki ürünlerden 1 tanesi bile zaten 30 lira ki siz 8 tane ürünü bu fiyata aldınız.ocakta sipariş verme durumu var ama değer zaten onun karşılığında da ihtiyacınız olan ürünleri alırsınız zaten 170 lira kadar ödeniyor ki çok uyguna geliyor.elinde 200 lira parası olan kaçırmamalı bu üyeliği.200 liraya 500 liralık ürün alınıyor çünkü.
canım nasıl üye olunuyor anlamadım ben nette girdim sitesine mail ve telimi de girdim amahenüz dönen yok ..çevremde de satan yok ..bu kadar kullanan ağzından övgüleri duyduktan sonra ben de almak istiyorum ama...

withamin
22-12-09, 15:12
bu hafta geçti o 29.90 lık güzel çanta.yani yine 29.90 ama bu defa 4 ürün var çok cazip değil.çantadan kastım şu şirket her üye olana bir çanta içinde ürünler veriyor parasını 1 ay içinde ödemek şartıyla.verdiği ürünler sattığında 150-200 lira tutacak ürünler.birde yine 1 ay içinde 200 tl lik sipariş vermen gerekiyor.ama sen bunun geliş fiyatını yani yaklaşık 170 lirasını ödüyorsun. biraz karışık gelebilir böle anlatması zor oluyor ama basit bi sistem.ocak ın başında indirimleri güzel olacak. üye olma zamanlarından biri aslında.sana en yakın kayseri distribütörlüğü var.oradan gelip sivasta toplantı oluyordur belki.onları bi ara ya da mesaj at telefonları sitesinde iletişim kısmında var.kayseride 2 tane distribütörlük var orda.herhangi birine mesaj atarsan ararlar bence.

LEYLA3842
23-12-09, 07:12
withamin
bu hafta geçti o 29.90 lık güzel çanta.yani yine 29.90 ama bu defa 4 ürün var çok cazip değil.çantadan kastım şu şirket her üye olana bir çanta içinde ürünler veriyor parasını 1 ay içinde ödemek şartıyla.verdiği ürünler sattığında 150-200 lira tutacak ürünler.birde yine 1 ay içinde 200 tl lik sipariş vermen gerekiyor.ama sen bunun geliş fiyatını yani yaklaşık 170 lirasını ödüyorsun. biraz karışık gelebilir böle anlatması zor oluyor ama basit bi sistem.ocak ın başında indirimleri güzel olacak. üye olma zamanlarından biri aslında.sana en yakın kayseri distribütörlüğü var.oradan gelip sivasta toplantı oluyordur belki.onları bi ara ya da mesaj at telefonları sitesinde iletişim kısmında var.kayseride 2 tane distribütörlük var orda.herhangi birine mesaj atarsan ararlar bence.
canım teşekkür ederim ilgilenip cevap yazdığın için tekrar bakayım siteye..:1hug: olmazsa sana özelden yazarım..a.s.

withamin
23-12-09, 15:12
gusto61
merhaba üyelik kısmını biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz.. satmak için mi üye olunuyor.. o bahsettiğiniz çantaları nasıl görebiliriz.. internette katalogları var mı? ben de bir kaç parça çeyizime aldım ama daha almak istediklerim var..
çantayı bazı distribütörlüklerin açtığı sitelerde görebilirsiniz kendi sitesinde yok."tupperware kit çantası "yazarsanız google dan görebilirsiniz ilk günlerinde olmasa da haftanın 2. gününde falan görürsünüz.izmir distribütörlüğün sitesi var orda resimli gösteriyor bazen.
satmak için de üye olan var sadece kendine almak için de.gerçi üyelik zor olmasa da insanımız herşeye şüpheyle yaklaştığından üye olmuyor ve siz üye olunca size sipariş veriyor sizden satın almaya başlıyor etrafınızdakiler.satmak için üye olmasanızda etrafınızdakiler zorla alıyor yani sizden:)şöle oluyor üyelik.tc kimlik ve adresinizi veriyorsunuz.size başlangıçta bir çanta veriliyor sermaye olması için.bu çantanın içinde genelde 7-8 çeşit tupperware ürünü bulunuyor fiyatı ve içeriği de zaman zaman değişiyor.çantayı aldıktan sonra 1 ay içinde ödeme kolaylığı sağlanıyor.yani bu 1 ayda satın parasını öyle verin deniliyor ki çantayı çok ucuza alıyorsunuz bunları sattığınızda aldığınız fiyatın en az 2 katı para kazanmış oluyorsunuz.kendinize alacaksanız bile 3 te 1 fiyatına çantayı almış oluyorsunuz.

tabi ki bu ticari bi olay olduğundan çantayı bu fiyata almanın 2. bi şartı var o da yine 1 ay içinde 200 tl lik sipariş vermek.200 tl sipariş katalogda yazan fiyat üzerinden hesaplanıyor.yani sizin ödeyeceğiniz miktar 160 tl yani geliş fiyatı size. 200 tl lik siparişi de verdiğinizde üyeliğiniz tamamlanmış oluyor. bundan sonra 12 hafta sipariş vermezseniz üyeliğiniz iptal ediliyor.karşılığında bi ödeme ya da başka bi şart yok.sistem otomatik olarak üyeliğinizi bitiriyor.
sipariş için ödemeleri de bankadan gişelerden ya da otomatik ödeme talimatıyla yapabiliyorsunuz.

umarım anlatabilmişimdir karışık olmamıştır inşallah:)

withamin
şimdi baktım resimli yok bu hafta koymamışlar.sadece ürünlerin isimleri var ben size özelden atarım şimdi kendim düzenleyip.

gusto61
çok teşekkür ederim çok açıklayıcı bir cevap olmuş alkisalkisalkis

tirtilkurabiye
23-12-09, 20:12
Slm kızlar bende bır cok ÜrÜnÜn aldım severekde kullnıyorumm prenses tacı harıkaa Özellıkle Şımdıde spor mataralarını aldım oĞluma ve kendıme

sanesni
23-12-09, 22:12
Eğer kendinize baya bir ürün almayı düşünüyorsanız üyelik mantıklı. Bende 4 senedir bu ürünleri kullanıyorum ve mutfağın yarısını düzdükten sonra aklım başıma geldi ve üye oldum. Arkadaşında bahsettiği gibi üyelik için kit çantası dediğimiz bir çanta var onun içinde yeni başlayanlar için ürünler var isterseniz tanıtım için kullanın, isterseniz kendiniz kullanın, isterseniz satın. Bu yeni üyelere tanınmış bir avantaj ve o kit çantasının parasını 1 ay sonra ödeme hakkı veriliyor. tabi kit cantasını o fiyata kazanabilmek için 1 ay içerisinde en az 200 tl lik sipariş vermeniz gerekiyor tabi bu sadece tamamlamanız gereken miktar arkadasında bahsettiği gibi ortalama 160 tl oluyor sizin ödeyeceğiniz para. Ve 1 kereye mahsus bu işlemi yaptığınızda üyeliğiniz onaylanıyor daha sonrada 12 hafta süreniz var 12 hafta sonunda hiç siparş veremediyseniz üyeliğiniz düşüyor tabi her sipariş en az 200 tl olmalı.Tabi ürünlerin katolog fiyatları epey yüksek yalnız haftalık indirimleri oluyor %30 %20 %40.... değişiyor ürünlerin fiyatları ve her hafta indirimdeki ürünler değişiyor geneldede biz bunları tercih ediyoruz ve bu ürünlerden sipariş veriyoruz.

profitorol
25-12-09, 18:12
gusto61
merhaba üyelik kısmını biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz.. satmak için mi üye olunuyor.. o bahsettiğiniz çantaları nasıl görebiliriz.. internette katalogları var mı? ben de bir kaç parça çeyizime aldım ama daha almak istediklerim var..
.............................................
Bu mesaj mail adresi verildiği için editlenmiştir.
Satış,reklam vb.yasaktır

BuTTeRfLy86
23-01-10, 21:01

Kızlar çok özür dilerim ama fikrimi belirtmeden geçemedim .

1 tane tasa 50 -60 - 70 verilirmi yaa vallahi israf kazanılan paralara yazık .

ben tupperver olmayan bi çok üründede yeşilliklerimi 3 4 gün saklaya biliyorum.kek kalıpları deseniz aynıları pisayasada 3/1 fiyatına .
sanmayınki ben hiç almadım .elimde 10 dan fazla tupperwer ürünü var bi ara dadanmıştım ama baktımki diğer kaplarlada işimi görebiliyorum neden yaa neden paramı boşa vereyimki o gün bugündür daha almıyorum .
sadece paylaşmak istedim . keyifli paylaşımlar ...

medura
23-01-10, 21:01
Bence de çok pahalı. Ama bazı şeyleri çok faydalı. Mesela su serisine cips koyup uzun süre yemeye fırsat bulamamıştık. 1 ay sonra baktık ki, çıtır çıtır duruyor. Aslında özellikle su serisi gibi çıtır taze saklayan kaplar varsa tavsiye edebileceğiniz, ikea'da vs.'de satılan, alırız yani...

oykumruyam
25-01-10, 12:01
tupperware gerçekten kaliteli ve benzerlerinden sağlıklı ve güzel
verdiğimiz parayı hakettiğini düşünüyorum ben

carefully
25-01-10, 15:01
3 kuruşluk cipsi 50 liralık kapta saklamak bana mantıklı gelmiyor.taze taze alır taze taze tüketirim. bu tarz ürünleri israf olarak görüyorum.

medura
25-01-10, 18:01
Ben de cips saklamak için almamıştım, onlar bana indirimli gelmişti. O kadar bekleteceğimi de planlamamıştım zaten. Şu an onu bisküvi için kullanıyorum, çünkü bizde hep açılmış bir bisküvi paketi olur. Ben de zaten bu tip saklama koşulları iyi olan başka bir marka varsa onu öğrenmek ve 1-2 tane daha almak istiyorum, kendime anneme vs...

BuTTeRfLy86
25-01-10, 23:01

medura haklsın canm .bende ikeadan aldığım yukardaki
kaplar var hem fiyatı çok uygun hemde her boyu var . .
çokta kullanışlı.ben kendime aldıktan sonra annem ,ablam teyzem hepsi sipariş verdiler cnm sanada tavsiye ederim .

bunlarda uzun valedi saklamak için çok uygun ben sadece bende olanları koydum .hepsindede çok memnunum .
ayrıca bisküvi ,cips gibi ürünleri çok büyük bi kaba koyarsanız içinde havada çok fazla kaldığı için daha çabuk bayatlıyor.kendi hacmi kadar kapaklı ve hava almayan herhangi bi şeyde rahatlıkla saklıyabilirsiniz .denenmiştir :)

BuTTeRfLy86
26-01-10, 00:01
Sağlıktan bahsedip durmuşsunuz .bu ülkede kaç milyon kişinin tupperverden haberi yok biliyormusunz.Demekki herkes çok sağlıksız koşullarda yaşıyorlar Şu ana kadar saklama kabından sağlığı bozulan tek bişi kişi varmı acaba..Tabi bende gidip çin malı ucuz kapları kullanın demiyorum ama bu kadar abartıyada gerek yok die düşünüyorum .
konu kaplara gelene kadar içinde sakladığımız ürünler bile hep hormon tarlası :)Bu para tuzaklarına kanmayın arkadaşlar yaa . Ben kendimde aldığımı söylemiştim ama şimdiden sonra bu sağlık hikayelerine vericek fazla param yok .

ilk mesajımdan beri söylüyorum bunlar yanlızca benim fikrim . Herkesede saygım sonsuz.

medura
26-01-10, 06:01
Butterfly, teşekkür ederim tavsiyen için. Gittiğimde alacağım inşallah.

kbrszgn, ben de tupper ürün danışmanıyım. Evet hammaddesinin iyi bir plastikten üretildiğini biliyorum. Öncelikle plastik hiçbir zaman cam, çelik, toprak vb. doğal malzemeler kadar sağlıklı değildir. Tupper diğer plastiklere göre daha sağlıklı diyebiliriz. Ve bu diğerlerinin tamamına çamur atmayı da gerektirmez bence. Diğer plastik ürünlerin de bir kısmı kaliteli.

Ayrıca tupper'ın fiyat şişkinliğinin içinde danışman komisyonları, danışmandan hiyerarşik olarak yükselirken çarptığı tüm satıcıların komisyonları, dağıtılan hediyeler, danışmanlara yüksek satışlarda hediye edilen tatiller vs.lerin de payı büyük tabi.

Ben olabildiğince plastik kullanmamak taraftarıyım ama mecbur kaldığımız 1-2 noktada bari olacaksa verimli olan birşey kullanmak istiyorum. Çünkü maalesef plastik zaten hayatımızın her yerinde. Yoğurt alıyoruz plastikte, su alıyoruz plastikte vs...

medura
26-01-10, 06:01
Amerika'da yaşayan ve bu konuda araştırma yapmış bir mühendis arkadaşımla -üye olduğum başka bir forumda- bu konuyu yazışırken, şöyle yazmıştı, aklınızın bir köşesinde bulunsun:

"...acikcasi ille de plastikte yiyecek saklayacaksan icinde BPA olmayan kaplardan al. Turkiye'de bu isin standardi var mi bilmiyorum ama ikea'nin urunleri genelde yurt disinda uretiliyor. kabin arkasinda ya da siseyse dibinde ucgen icinde bir numara yazar. en guvenlisi 5. en kotusu 3, 6 ve 7. bunlarda kesinlikle yiyecek saklanmamasi gerekiyor. 1'ler bildigimiz hazir su siseleri ya da pet sise. 1,2,4,5 yiyecek satilan ya da yiyecek konuabilecegi dusunulen plastikler. iclerinde BPA yok ama baska maddeler var tabii. Bu vakte kadar ancak plastigin icine sicak bi sey konursa icindekilerin yiyecege bulasacagi dusunuluyordu ama kanser ve hazir su siseleriyle ilgili bir arastirma okudum. Meme kanseri riskini inanilmaz yukseltiyormus. Zaten 5 disindaki diger plastiklerde BPA olmasa bile isiya dayanikli degiller. BPA icin suraya bakabilirsin: en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A

BPA vucuttaki hormonlari taklit ediyor. Hormonlar yeterince salgilandiginda iyi ama vucut ayni hormonu cok urettigini dusundugunden hormon bozukluklari ortaya cikiyor. Bu yuzden cocuklarda erken olgunlasma (testesteron ve ostrojen), kadinlarda meme kanseri (ostrojen) gibi hastaliklari plastiklere de bagliyorlar. Tupperware'den memnun kalan arkadaslar da alinmasin ama ben bi akademisyen olarak o saglik belgelerinin pek bi sey ifade etmedigini soyleyebilirim. Diyelim ki tupparware'in kullandigi plastigi kanser adina test ettiniz. Eger sonuc size kesin kanser yapar demiyorsa kanser yapmaz diyebiliyorsunuz belgede. Daha dogrusu kanser yapacagi sonucuna varamadik demeyi reklam amacli kanser yapmaza ceviriyorlar. Bunu ilaclar icin, yiyecek icecek icin, daha bir suru sey icin kullaniyorlar. Mesela eski marlboro reklamlarini hic gordunuz mu bilmiyorum ama sigara nefesinizi acar size saglik verir diye reklam yapmis adamlar zamaninda. neden? cunku sigaranin herhangi bir hastaliga yol actigi ispatlanamamis o zamanlar. e sirketler de bu sonucu sigara sagligi bozmaz hatta duzeltir diye yansitmislar tuketiciye.

Simdi diyemem tabii tupperware kotudur ya da iyidir diye ama sonucta plastik. Ama kimi urunlerini kesinlikle kullanmayin diyebilirim. Mesela Heat 'N Serve/Rock 'N Serve seti 7. 7nin icinde birakin yemek isitmayi kuru yiyecek bile konulmamasi gerekir ama bunu basbayagi yemek isitmak icin satiyorlar. Onun disinda kimi surahileri ve buz kaliplari da 7. 7 diger plastik cesitleri demek ki bu kategoriye istediginiz her turlu zararli kimyasal, hurda plastik filan ekleyebilirsiniz..."

BuTTeRfLy86
26-01-10, 12:01
Vay be bilmediğimiz ne çok şey var yaa .millet ne dese kanıyıruz hemen bir numara yapıyoruz onu.
medusa sağol bu yazı için evdeki plastiklerimin hepsine bakıcam şimdi bakalım .ne kadar sağlıklılar .

nerdil
27-01-10, 08:01
tupperware btek geçerim ... inanılmaz güzel ürünleri var bir mühendislik harikası... Kırılmaya soyulmaya karşı 10 yıl garantili kırıldı soyuldu götürüyosun yenisini veriyorlar bu çokönemli bişiy soyulmaya karşı garantili olmasının sebebi sağlık diğer plastikler kolay çizilip soyulduğu için arlarında bakteriler oluşuyor. ınsan sağlığı için bu tehlike plastik malzeme çabuk çizilen ve soyulan bir madden çizilince soyulunca atın çöpe.... Polikarbon (tupperware in malzemesi ) daha dayanıklı ve sağlam.... Ayrıc işlevsel ürünleri ve kapların bir biri ile uyumu şahane bütün ürünleri var bende....

kujum
28-01-10, 11:01
ben sülahısinı ızgaralı beynır saklama kabını börek için saklama bı kabı ayran yapmak için bi kabını vede yemek yaparken kullandıgımız kepçe kaşık çırpıcısını falan almışdım 1 sene olmadı alalı ama memmunum güzel saklıyo

niltt
4-02-10, 09:02
bende kullanıyorum ve de çok memnunum özellikle kahvaltı saklama kapları süper...

hoscakal
5-02-10, 02:02
Türkiye´de stoklarin sinirli olmasi siparislerin gecikmesine sebiyet veriyor ve bu beni acikcasi uyussssss ediyor...alsanaalsanasmile

yesilgosluMELEK
11-02-10, 23:02
bende çeyizime biçok ürününü aldım bakalım memnun kalıcak mıyım kaydirigubbakcemile5

şimdide mini şef istiyorum

yesilgosluMELEK
12-02-10, 22:02
teşekkürler şuara değilde ilerleyen zamanlarda almak istiyorum bidahaki indirime artık

sanyeli
19-02-10, 22:02
bende yillardir kullaniyorum cok memnunum ....

E.E.E
23-02-10, 16:02
ben tappurwere peynir dünyası aldım nasıl kullnıldığı hakkında bilgim yok peyniri açıkmı koyuyoruz içine
yanına salam da koyabbilirmiyiz birde kapağı hiç sıkı değil bu normalmi vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim....

Mune
24-02-10, 00:02
Ürünü tavsiye edebilir,olumlu olumsuz düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Ürünün satışı,reklamı,mail adresi,telefon numarası,özelden satış vs. için yazışmak,gel seni de üye yapalım gibi yorum ve bilgiler kesinlikle yasak ve uyarı alma sebebidir.
Kendisine yapılan uyarıyı dikkate almayan üyelerin üyelikleri silinir...

royall
24-02-10, 17:02
E.E.E
ben tappurwere peynir dünyası aldım nasıl kullnıldığı hakkında bilgim yok peyniri açıkmı koyuyoruz içine
yanına salam da koyabbilirmiyiz birde kapağı hiç sıkı değil bu normalmi vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim....
bir çok ürününü alıpta en gereksiz bulduğum ürünüdür bu peynir dünyası

oykumruyam
25-02-10, 10:02
küçük peynir dünyası aldım,çok memnunum

efsanur
4-03-10, 13:03
BuTTeRfLy86

Kızlar çok özür dilerim ama fikrimi belirtmeden geçemedim .

1 tane tasa 50 -60 - 70 verilirmi yaa vallahi israf kazanılan paralara yazık .

ben tupperver olmayan bi çok üründede yeşilliklerimi 3 4 gün saklaya biliyorum.kek kalıpları deseniz aynıları pisayasada 3/1 fiyatına .
sanmayınki ben hiç almadım .elimde 10 dan fazla tupperwer ürünü var bi ara dadanmıştım ama baktımki diğer kaplarlada işimi görebiliyorum neden yaa neden paramı boşa vereyimki o gün bugündür daha almıyorum .
sadece paylaşmak istedim . keyifli paylaşımlar ...

tupperware ürünü bir kapta yeşilliğini annem 3 haftaya kadar saklıyor.yemyeşil mis gibi kalıyor.evde sirkülasyon sık oluyor hemen bitiyorsa ozaman gerekli olmayablir tabi