Tupperware

Ardayasbu
6-05-11, 17:05
ipli mini şef yani yeni adıyla süper şef kullanıyorum süper rondoya göre kesinlikle daha pratik günlük el altında olması gereken ve çok az yer kaplayan bir alet. ama ben mesela soğanlarımı süper rondoda çekiyorum fazla fazla buzlukta antartikaların içinde birer yemeklik birer yemeklik saklıyorum o işleri yaparken de hacminden ötürü rondo daha çok işime yarıyor

prensesi
13-05-11, 05:05
slm kızlar ben de tupperware kullanıorum ve satın aldığım arkadaşım beni de üye etti danışman oldum hem sevdiğim ürünleri alıorum hem de satış yaptıkça hediyeleri çok bu ay kendime salata kurutucusunu sipariş ettim kullanan var mı?süper indirimdeydi bu hafta gerçi ürünleri pahalı ama ömür boyu kullan hiç bişey olmuyor ben çok memnunum

mehida
28-05-11, 15:05
kızlar tuperın çok amaçlı bıçağı ve bıçak bileyicisni kullanan varmı memnunmusunuz.. alacam ama emin olamadım :KK61:

TK646
28-05-11, 16:05
mehida
kızlar tuperın çok amaçlı bıçağı ve bıçak bileyicisni kullanan varmı memnunmusunuz.. alacam ama emin olamadım :KK61:
Bıçağı süper bileyiciside resmen jilet yapıyor her bıçağı.:KK76:

mehida
28-05-11, 17:05
TK646
Bıçağı süper bileyiciside resmen jilet yapıyor her bıçağı.:KK76:
sağol canımm :KK71:

mehida
29-05-11, 20:05
kızlar bi sorum daha olacak size emin olmak için soruyorum bebeğime aldığım mama kaşığının kullanılmış olduğu kanısına kapıldım bilgilendirirseniz sevinirim bu mama kaşığının yuvarlak kısmının iç tarafı parlak mıdır matmı.. bidaha alıcam ama böle olunca emi olamadım içim rahat etsin en azından :KK61:

prensesi
7-06-11, 05:06
mehida
kızlar bi sorum daha olacak size emin olmak için soruyorum bebeğime aldığım mama kaşığının kullanılmış olduğu kanısına kapıldım bilgilendirirseniz sevinirim bu mama kaşığının yuvarlak kısmının iç tarafı parlak mıdır matmı.. bidaha alıcam ama böle olunca emi olamadım içim rahat etsin en azından :KK61:
aldığın ürünün dışında paketi yok muydu cnm?yani paket dediysem jelatin gibi şeylere sarılı oluyor ürünler ben arkadaşıma satmıştım mama kaşığı sorarım ona

pokahontas
7-06-11, 14:06
Kızlar ben tupper in tinimi hanım saklama kabını almayı düşünüyorum.( yeşil sebzeler için ) sizce kaç litre olanı yeterli gelir. İçine 1demet kıvırcık bi demet yeşil soğan koysam mesela ? birde kurabiye poğaçaları saklamak için hangisini önerirsiniz ?

pokahontas
8-06-11, 10:06
kızlar yokmu cvp verebilecek kimseeee :KK43::KK43:

gulcinnazli
10-06-11, 19:06
tinimini de 8lt çok güzel ben sadece onu kullanıyorum sadece yeşilliği değil tüm sebzeyi dolduruyorum içerisine; ayrıca kurabiye saklamak için de su serisini kesinlikle tavsiye ederim.

gamze-20
11-06-11, 00:06
annem 2 sene once dunyanın parasını verip ekmekliğini almıstı guya ekmekleri taze tutuyor bayatlamıyor demişlerdi ama hiç oğle değil ekmekler bayatıyor ve kuruyor ayrıca gorentusude pekte guzel değil tavsiye etmem kimseye dunyanın parasını ver hiç bir işe yaramasın

pokahontas
11-06-11, 05:06
gulcinnazli
tinimini de 8lt çok güzel ben sadece onu kullanıyorum sadece yeşilliği değil tüm sebzeyi dolduruyorum içerisine; ayrıca kurabiye saklamak için de su serisini kesinlikle tavsiye ederim.
saol canım... peki 8 lt olanın içine neler sığdırabiliyorsun ?

su serisine de bir bakayım :KK71:

Fisun
16-06-11, 17:06
şimdi yaz karnavalı başladı indirimler harika kızlar

prensesi
17-06-11, 05:06
tini mini hanımı ben de kullanıorum cnm bn de 1.6 lt si var bir demet kıvırcık sığmıyor tabiki bir büyüğünü alsan yeter bence sana şeker kapları
çok severek kullanıorum ben herşey saklıorum onlarda kek,börek,kuruyemiş..tavsiye ederim yani
evet yaz karnavalı var kızlarr yaz karnavalında da eko kaplar var çok kullanışlı,sürahi var bir de kaçırmayın derim

gulcinnazli
17-06-11, 19:06
pokahontas
saol canım... peki 8 lt olanın içine neler sığdırabiliyorsun ?

su serisine de bir bakayım :KK71:
8lt tini miniye ne sığdırmıyorum ki.. sadece yeşillik koyacaksam roka,nane,dereotu,maydanoz vs den 3'er demet saklıyor aynı anda..ayrıca göbek marul da atıyorum içerisine 2 tane orta boy.. Ayrıca domates salataık vs koyacaksam da 2şer kilo diyebilirim..

Zeynepce2011
30-06-11, 08:06
bende üye oldum kit çantasına 100 tl verip aldım resmn alışkanlık yapıyo ama ben damla seti aldım hiç memnun değilim onca para verdiğime şimdi acıyorum bi heves herşeyi aldım kırmızı kapaklı olnlar mikro dalgaya girenlerin kapakları okadar sıkıki açarken içindekiler fırlıyo:KK43:bi hello kıtty li kaplar var onlardan nenmnunum öyle bikaçtane daha var memnun olduğum geri kalanını aldığıma bin pişmanım çünkü pahalı şeyler.

Zeynepce2011
prensesi
tini mini hanımı ben de kullanıorum cnm bn de 1.6 lt si var bir demet kıvırcık sığmıyor tabiki bir büyüğünü alsan yeter bence sana şeker kapları
çok severek kullanıorum ben herşey saklıorum onlarda kek,börek,kuruyemiş..tavsiye ederim yani
evet yaz karnavalı var kızlarr yaz karnavalında da eko kaplar var çok kullanışlı,sürahi var bir de kaçırmayın derim
eko kaplara karpuz koyuyorum hemen bozuluyo:KK43:

ssimayy
kullanan arkadaşlara bir sorum olacak.henüz tupperware in ürünlerinden kullanmadım ama sipariş ettm gelecek.sebze ve yeşillikleri yıkayrakmı saklıyorsunz bazıları da kağıt havluya sarıyoruz diyolarkullanan arkadşalr tavsiyelerinizi bekliyorum salatalık, domates bunları nasıl hangi kaplarda saklıyorsunuz

aysezehraa
15-07-11, 13:07
ssimayy
kullanan arkadaşlara bir sorum olacak.henüz tupperware in ürünlerinden kullanmadım ama sipariş ettm gelecek.sebze ve yeşillikleri yıkayrakmı saklıyorsunz bazıları da kağıt havluya sarıyoruz diyolarkullanan arkadşalr tavsiyelerinizi bekliyorum salatalık, domates bunları nasıl hangi kaplarda saklıyorsunuz
Neredeyse bütün ürünlerini kullanıyorum diyebilirim.Hepsindende çok memnunum.Annem üye olmuştu bana çeyizlik almak için.
Hem gelişine sahip olduk ürünlere hemde hediyeler kazandık.En az 3-4 Bin TLlik tupperware sahibim şu anda.evimde küçük zor sığdırıyorum ama hepsi çok işime yarıyor.bunlar olmasa naparmışım diyorum.oyle bir girmişki tupper hayatımıza.10 yıldır tanıyorum ve kullanıp memnun kaldıkça insanın aldıkça alası geliyor.Bağımlılık yapıyor bu tupper annem zor bırakmıştı zamanında üyeliği: )

Neyse arkadaşım sorunu yanıtlayayım.Ben sebzelerimi ve yeşilliklerimi isimleri tini mini hanım olan sebzeliklerde saklıyorum.Bir tane büyük bir tanede orta boyu var bende.Buzdolabımın sebzelik kısmındaki kendi sebzeliklerini çıkarttım yerine tini mini hanımları koydum onları kullanıyorum.Çok daha pratik ve güvenli yiyeceklerim açısından.Yeşillikleri yıkayıp koyarsan sana kullanım açısından kolaylık olmuş olur ama yıkamadanda koyabilirsin.Ben eğer zamanım varsa marketten geldiğim gibi yıkayıp (salatıcı diyede bi ürün var) onda kurutup kaldırıyorum salatacının içindede saklanabiliyo sebzeliktede.Ben hangisi boşsa ona koyuyorum.Sonra çıkartıp salatamı yapıyorum hergün yıkama derdi olmuyo.Domates salatalık içinde sebzeliği kullanabilirsin yada herhangi bir saklama kabındada durabilir.Şu kabın içine illa şu konulacak bu kap bunun içindir diye birşey yok.Her kabın içine hangi gıdayı koyarsan koy hepsi aynı kalitede ve tazelikte koruyor.Ben denemiş biri olarak söylüyorum.yalnız dipnot olarak şunuda hatırlatiim sebzeler durdukça buhar yapar.Mesela kabı açıp içinden birşey alacağın zaman buharını o ıslaklığı bir bezle kurularsan daha iyi olur.Ben öyle yapıyorum.
Aklına takılan birşey olursa sen yine sor.Yardımcı olurum:KK71:

ssimayy
16-07-11, 07:07
aysezehraa
Neredeyse bütün ürünlerini kullanıyorum diyebilirim.Hepsindende çok memnunum.Annem üye olmuştu bana çeyizlik almak için.
Hem gelişine sahip olduk ürünlere hemde hediyeler kazandık.En az 3-4 Bin TLlik tupperware sahibim şu anda.evimde küçük zor sığdırıyorum ama hepsi çok işime yarıyor.bunlar olmasa naparmışım diyorum.oyle bir girmişki tupper hayatımıza.10 yıldır tanıyorum ve kullanıp memnun kaldıkça insanın aldıkça alası geliyor.Bağımlılık yapıyor bu tupper annem zor bırakmıştı zamanında üyeliği: )

Neyse arkadaşım sorunu yanıtlayayım.Ben sebzelerimi ve yeşilliklerimi isimleri tini mini hanım olan sebzeliklerde saklıyorum.Bir tane büyük bir tanede orta boyu var bende.Buzdolabımın sebzelik kısmındaki kendi sebzeliklerini çıkarttım yerine tini mini hanımları koydum onları kullanıyorum.Çok daha pratik ve güvenli yiyeceklerim açısından.Yeşillikleri yıkayıp koyarsan sana kullanım açısından kolaylık olmuş olur ama yıkamadanda koyabilirsin.Ben eğer zamanım varsa marketten geldiğim gibi yıkayıp (salatıcı diyede bi ürün var) onda kurutup kaldırıyorum salatacının içindede saklanabiliyo sebzeliktede.Ben hangisi boşsa ona koyuyorum.Sonra çıkartıp salatamı yapıyorum hergün yıkama derdi olmuyo.Domates salatalık içinde sebzeliği kullanabilirsin yada herhangi bir saklama kabındada durabilir.Şu kabın içine illa şu konulacak bu kap bunun içindir diye birşey yok.Her kabın içine hangi gıdayı koyarsan koy hepsi aynı kalitede ve tazelikte koruyor.Ben denemiş biri olarak söylüyorum.yalnız dipnot olarak şunuda hatırlatiim sebzeler durdukça buhar yapar.Mesela kabı açıp içinden birşey alacağın zaman buharını o ıslaklığı bir bezle kurularsan daha iyi olur.Ben öyle yapıyorum.
Aklına takılan birşey olursa sen yine sor.Yardımcı olurum:KK71:

teşekkür ederim ilgin için.şimdilik çeyizim için bitane saklama kabı aldım.fiyatları uygun oldukça almayı planlıyorum bakalım

skr1606
17-07-11, 20:07
ben en çok şeker kaplar dan memnunum.
her boyu var mucize şekerler-şeker kaplar...
300. ml lik 4 lü set, 600 lük 3 lü set, 1-1,5-2 lt lik en büyük olan seti de yeni aldım
hepsinden çok memnunum hava aldırmama konusunda en başarılı olanlar bunlar
bi de peynir dünyası var tabi. orta boyunu almıştım. ilk aldığım ürünlerden biri. harika bi şey. peynirlerim hiç bozulmuyor

akamalik
17-07-11, 20:07
Ceyizime aldim bir suru tupperware urunu seker kaplarim var herkes onu tavsiye ediyor rondosunu aldim elektrikli rondodan cok cok iyiymis hamurda yogurabiliyorsunuz ustelik. Kepce setini aldim komple. Bir de yesilllikler icin buyuk sebzelik gibi bir sey aldim tupperware kullanicilarina veriliyormus satan kisinin hakkindan aldim. Peynir dunyasini da cok begeniyor herkes onu da alacagim baskada almam.

twilight11
28-07-11, 22:07
kızlar şuan promosyondo oval set yanında baharatlık hediye veriliyormuş,,kullananlar memnun mu acaba ilk kez inceliyorum ?

sercin20
13-08-11, 08:08
açıkçası hem kullanıp hem satışını yapıyorum ama kesinlikle tavsiye ederim biraz pahalı ama verdiğiniz paray değiyor ürünleri

Kibele__
16-08-11, 09:08
ürünler pahalı ama benim de çok hoşuma gidiyor üyelik şartları neler ne yapmak gerekiyor kendime indirimli almak için üye olamaz mıyım üyelik ücreti ne kadar acaba?

sercin20
16-08-11, 13:08
kibele arkadaşım hangi ildesin acaba her ilde hemen hemen tupperware merkezi var oraya gidip daha iyi bilgi alabilirsin avantajlarını öğrenebilirsin

soncemre
20-08-11, 14:08
Bende iki yildir su matarasini kullaniyorum tuppenin.Su kacgün icinde kalsada hic koku olmuyor.Tavsiye ederim okul cocugu olanlara.

hiras
20-08-11, 14:08
annem çeyizime almak için bi katalog getirmiş, baktım ama çok pahalı geldi bana.... sizce değer mi o paraları dökmeye? bi kek kalıbı bile 60-90 tl arası.. kararsız kaldım aldırsam mı anneme?

pokahontas
20-08-11, 15:08
bence bi kek kalıbına o parayı vermeye değmez...

LPGLi_FeRRaRi
25-08-11, 07:08
ben üye olmak istiyorum nasıl üye olunur bilen biri bana msj atsınn arkadaşlar

KaRaLaHaNa
6-09-11, 13:09
kızlar peynir kabının orta boyu uygun bir boyut mu kullanana var mı...

skr1606
6-09-11, 14:09
ben orta boy kullanıyorum. 2 yıl oldu alalı. çok da memnunum. 2 kalıp peyniri rahatlıkla koyabiliyorum. tavsiye ederim

KaRaLaHaNa
6-09-11, 15:09
skr1606
ben orta boy kullanıyorum. 2 yıl oldu alalı. çok da memnunum. 2 kalıp peyniri rahatlıkla koyabiliyorum. tavsiye ederim
çok sağol canım.nette resimlerde bazen anlaşılmıyor kutu gelince elime şok olabiliyorum boyutlar konusunda.en küçük boyu için çok küçük diye duymuştum büyük ve ortada kararsızdım ama 2 kalıpda idealmiş hem fazlada yer kaplamaz.

skr1606
6-09-11, 17:09
KaRaLaHaNa
çok sağol canım.nette resimlerde bazen anlaşılmıyor kutu gelince elime şok olabiliyorum boyutlar konusunda.en küçük boyu için çok küçük diye duymuştum büyük ve ortada kararsızdım ama 2 kalıpda idealmiş hem fazlada yer kaplamaz.
zaten boyutları yazıyor nette. 20.4 x 20.4 x 9.5 cm

mursh
7-09-11, 08:09
Bende tupperware yeni keşvedenlerdenim...Dun bır kac bıseyler aldım.Baya tuzlu fıyatları baktıgında bı yıgın plastıge bu kadar verilirmi diyorsun ama gercekten urunler cok kalıtelı.Ben hem çalışıyor hem diyet yapıyorum.İş yerınde mutfak olmamasından dolayı dısarıdan fast food soylemekten kılo aldım...Normal kaplarda yanımda getırdıgım yıyecekler kotu oluyordu...Taki tupperware kesfedene kadar...K.K da 9.takım üyesiyim orda bır arkadas bu urunlerden bahsettı arastırdım oncelıkle su sısesınden basladım bır 10 gundur kullanıyorum ve cok memnunum ...Cumt mesaı bıtımınde ıcınde kalan suyu pazartesı ıctım ve hıc bısersey olmamıstı su aynı duruyordu...Daha sonra arastırırken cok yakın bı tanıdıgımın sattıgını duydum.Oda zamanıda almıs stok yapmıs hem urunlerı gorerek aldım hemde kendısı coktan odemelerını yaptıgı ıcın bana hem fıyatta hem odemede kolaylık sagladı...

Aldığım ürünler ;

Su şişesi
Mucize şekerler
salata kurutucu
süper şef
beslenme kabı
Sıcak soguk yemek kabı

Şimdi kullandıklarımdan fikrim olanları yazıyorum...

Su Şişesi : Suyu uzun sure soguk ve taze tutuyor...Memnunum

Salata kurutucu : Kurutma ıslemı basarılı...Yesıllıklerı kurutup kendı kabunda saklıyorum amacım uzun sure yesıllıklerın taze kalmasını sağlamak....En az 1 hafta ürünü kullanıp fikri olan varsa sonucu duymak isterim...

Mucize Şekerler ; Henüz kullanmadım ama hakkındakı yorumlar şahane...

Süper Şef : İpsiz eski modelini aldım...Sogan ve domates dogradı sonuc mukemmek gayet mınık ve pratık oldu...

Beslenme kabı : Bunu 1. sınıfa başlıyacak Bal yeğenim için aldım...

Sıcak soğuk yemek Kabı :KK70:ün gece yaptıgım tavuk soteyı koydum ıcıne gece 11:00 de ısıtıp kaba aldıgım yemegı demın kontrol ettım ılıktı...Sabahtan ısıtma ımkanım olsaydı demek
hala sıcak tutacak...Memnun kalıcam anlasılan bu ürünündende...

Bu aldıklarım iş yerine yemek getirmek amaçlı aldıklarımdı...Şimdi sırada ceyizime bıseyler almak var...Bunları ödeyeyım sırasıyla şunları alıcam ;

Peynır kabı
Makarna pısırıcı
pılav yapıcı
tınımını hanımlardan
Mucize şekerler
sürahi
bıcak seti

özlem3355
24-09-11, 14:09
LPGLi_FeRRaRi
ben üye olmak istiyorum nasıl üye olunur bilen biri bana msj atsınn arkadaşlar
Yardımcı olabilirim tabiki istersen.

e_pack
24-09-11, 21:09
selam kızlarben mucize şekerler aldım 1 ay oluyor ama ürünün en küçüğünün kaapağı küçük
yani kapanmıyor sitesine şikayet ettim
az bir parada vvermdedim 47.50
yazık yani napabilriim ?

cerencim
29-09-11, 20:09
bende de adını hatırlamıyorum ama sebze koymak için aldğım bikaç kap var, ama makinada yıkayınca kapağı gevşedi ve tutmuyor:KK43: hava alıyor. aldığım kişi de buralardan gitti, napcam ben?
bide peynir kabına bikaç çeşit peynir birden konabiliyormu?
son olarak hamur ve yoğurt mayalama kaplarından almıştım,hamuru hiç denemedim ama yoğurdum hemen ekşidi. acaba pratikte bir hatamı yapıyorum arkadaşlar? bilgisi olan varmı? şimdiden teşekkürler :)

Turuncu_
30-09-11, 12:09
Bu ürünlerin temizliğini neyle yapıyorsunuz arkadaşlar? Beyaz sabun ya da sirke diye duymuştum.

nurayankara
1-10-11, 09:10
[SUP][/SUP]
Turuncu_
Bu ürünlerin temizliğini neyle yapıyorsunuz arkadaşlar? Beyaz sabun ya da sirke diye duymuştum.
slm arkadaşlar bende ankaradan tupperware danışmanıyım istediğiniz ürün olursa seve seve yardımcı olabilirm temizliğini normal diğer ürünleri yıkadığınız gibi yapabilirsiniz sadece için koyduğunuz bazı gıdaların kokusu geçtiği zaman sirkeli suda bir gece bekletin damla ve kristal serilerini sadece bulaşık makinasına atılması önerilmiyor onlarda hassa olduğu için çizilme yapıyor onedenle kapağı iyi tuutmadığını söylemiş arkadaş onu kapağıyla beraber buşaık makinasında yıkadıktan sonra sıcakken yıkama işi biter bitmez kapağını kapatın ve öylece soğumaaya bırakın işe yarıyacaktır birde bulunduğunuz yerde disbürötör varsa oraya götürün değişime göndeririler istediğiniz ürünlerde yardımcı olurum

eylulse
7-10-11, 18:10
cerencim
bende de adını hatırlamıyorum ama sebze koymak için aldğım bikaç kap var, ama makinada yıkayınca kapağı gevşedi ve tutmuyor:KK43: hava alıyor. aldığım kişi de buralardan gitti, napcam ben?
bide peynir kabına bikaç çeşit peynir birden konabiliyormu?
son olarak hamur ve yoğurt mayalama kaplarından almıştım,hamuru hiç denemedim ama yoğurdum hemen ekşidi. acaba pratikte bir hatamı yapıyorum arkadaşlar? bilgisi olan varmı? şimdiden teşekkürler :)
hem kullanıcı hem takımım var yıllardır kullanıyorum 99 dan berı
kullanım sıkıntısı olan urunlerınızı netten sıze en yakın tupperware danısmanına ulastırın lutfen
peynır kabına bır den fazla cesıt koyuyorum super
hamur ve krıstalınde yogurt mayalıyorum
bır seferınde yurt dısına cıktım uc hafta sonra yogurdum gayet ıyı durumdaydı
ozellıukle mayalanmada cok ıyıler ve tek memnun ben degılım
belkı kapakta hata yapıyor olabılırmısınzı yada kapakta teknıksorun olan kablarınızda mı sorun var

morganna
8-10-11, 10:10
tupper satışı yapan arkadaslar varmı bende satış için üye oldumda bişeyi anlamadım onu sormam lazım :KK34:

sehrayin
20-10-11, 00:10
ben varım sorabilrisin

turuncumat
21-10-11, 06:10
arkadaşlar bende çeyizime bir sürü tupperware aldım.
Mucize şekerler
Oval set ve baharatlık
patetes ve soğan saklamak için olan yeşilk renkli kaplardan
tini mini hanım
şimdide peynir dünyası almak istiyorum kullanışlı bir ürün mü? birde sürahilerini ve mini max ı kullanan varmı bu ürünleride almayıda düşünüyorum
yardımcı olursanız sevinirim

LPGLi_FeRRaRi
21-10-11, 07:10
turuncumat
Mucize şekerler
Oval set ve baharatlık
tini mini hanım
şimdide peynir dünyası almak istiyorum kullanışlı bir ürün mü? birde sürahilerini ve mini max ı kullanan varmı bu ürünleride almayıda düşünüyorum
peynir dünyasından memnun olan var olmayan var ben kullanmadım bende satış yapıyorum aslında satıştan çok çeyizime alıyorum arkadaşım peynir dünyasının koku yaptığını söylemişti su serisi varya ondan güzel saklanıyormuş ben ondan aldım kendme çeyizimde duruyor :)

simran
turuncumat
Mucize şekerler
Oval set ve baharatlık
tini mini hanım
ben peynirlerimi mucize şekerde saklıyorum. bişi olmuyor.

Anie
Düğünde 3lü saklama kabı hediye gelmiş bana da henüz kullanmadım balayından sonra bakacağım inşallah.

turuncumat
21-10-11, 08:10
anladım yardımcı olduğunuz için teşekkürler peki sürahilerini kullanan arkadaşlar var mı

simran
21-10-11, 08:10
turuncumat
anladım yardımcı olduğunuz için teşekkürler peki sürahilerini kullanan arkadaşlar var mı
ben kullanıyorum surahisini. komposto yapınca koyuyorum 15 gün tadı bouzlmadan kalıyor. bebek beklediğim için bol yoğurt ayran tüketmem gerek. süt alıp yoğurt mayalıyorum, ve ayran yapıp bu surahiye koyuyorum, tadı değişmeden 4-5 gün içiyorum ayranımı.

defne_ank
24-10-11, 13:10
arkadaşlar,öneriye ihtiyacım var.Mini miksler mi daha kullanışlı yoksa 3lü şeker set mi?Ya da 3lü turunçgiller?Bunlardan birini seçicem de kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?