Tüp bebeğe başlayacaklara yardımcı olalım, bildiklerimizi paylaşalım...

seybay
22-05-08, 19:05
Bugün perşembe saat 21:00 de çatlatma iğnesini vuruldum...Bu son iğnemdi..Yarın hiç bir iğne yok artık.Cumartesi de yumurtalarım hayata merhaba diyecek.. hayırlısı...

GÜNIŞIĞI
23-05-08, 06:05
pelly1
selam kızlar. benimde bugün adetin 7. günü. 2. günden beri 150 ünite gonal-f (pko olduğumdan dikkatli gidiyoruz) + 10 mg lucrin kullanıyorum. Az önce kontrolden geldim. 10+ yumurtam var. en büyüğü 13 mm ama endometriyum ince. benim kanamam 5. ve 6. gün çok fazlaydı. bugün kesildi. doktor vajinadan östrojen tablet verdi, ilacı da 100 üniteye düşürdü, ctesi tekrar bakacak. inşallah endometriyum arayı kapar da transferim tehlikeye girmez. pko'nun gözü kör olsun.. bende kan pıhtılaşması problemi de var, yumurta toplama sonrası heparin kullanmaya başlayacağım.
Hepimize iyi şanslar....
Canım yumurta sayısı gayet güzel.. umarım diğer sıkıntılarını da atlatırsın.... Allah yardımcın olsun tatlımmm... Sonuç güzel olacak...:hooray: müjdeli haberlerini kutlayacağız hep birlikte....a.s.

seybay
saat 21:00 de çatlatma iğnesini vuruldum...Bu son iğnemdi..Yarın hiç bir iğne yok artık.Cumartesi de yumurtalarım hayata merhaba diyecek.. hayırlısı...
Seybaycım bol şans diliyorum tatlımm...a.s. dualarım seninle... inşallah ilk güzel haberi senden alacağız...:hooray: arkandan da pelly ve ben geliriz artık....sırnaşık şey

elagülce
23-05-08, 06:05
merhaba arkadaşlar siteyi takip ediyodum ama ancak üyeoldum:eek:ben 1 tüp bebek denemem ve tranferim 14 mayısta oldu 26 mayısta gebelik testi yaptırıcam negetif çıkıcak diye çooooook korkuyorum senağlama hiç bir belirti yokkafamçokkarıştı

GÜNIŞIĞI
23-05-08, 07:05
elagülce
merhaba arkadaşlar siteyi takip ediyodum ama ancak üyeoldum:eek:ben 1 tüp bebek denemem ve tranferim 14 mayısta oldu 26 mayısta gebelik testi yaptırıcam negetif çıkıcak diye çooooook korkuyorum senağlama hiç bir belirti yokkafamçokkarıştı
Canım aramıza hoşgeldin...a.s. moralini hiç bozma... içini ferah tut ve sabret... çok zor beklemek biliyorum.... Allahın izniyle güzel haberler alırsın inşallahhh...:hooray:
Benim de ilk denemem.. İnşallah bize güzel haberlerini müjdelersin.... :KK46:

elagülce
Günışığı teşekkürederim inşallah beklemek çok zormuş hiç belirti olmaması kötüÇok üzgünüm çoook yapılan ilaçlardan anlaşılmıyokifisfisfis

elagülce
günışığı senin transferin oldumu?

chadii
elagülce
canım hayırı olsun inşallah olumlu sonuçlar alırsın belirti olmaması da normal sanırım takma kafana benimde transfer sonrası 15. günüm bugün hala bi belirtim yok ama b hcg sonuçlarında gebelik var çıktı inşallah olumlu haberlerini söylersin biz burdan

elagülce
chadii
canım hayırı olsun inşallah olumlu sonuçlar alırsın belirti olmaması da normal sanırım takma kafana benimde transfer sonrası 15. günüm bugün hala bi belirtim yok ama b hcg sonuçlarında gebelik var çıktı inşallah olumlu haberlerini söylersin biz burdan
chadii sağol canım elimde değil yarın 10 gün test yaptırsam diye düşünüyorum transfer sonrası ilk 6 gün çok iyiydim ama ondan sonra strese girdim asıl sıkıntı yeni başlıyomuş bu olduğum iğneler ruhsal dengemi bozdu çok duygusallaştım olmıcak şeylere ağlıyorumCADIARZU

elagülce
23-05-08, 08:05
chadii
chadii bu arada çoook sevindim:teytey::teytey:hamile olmana ne kadar güzel :nazar::nazar:

chadii
23-05-08, 11:05
elagülce
chadii sağol canım elimde değil yarın 10 gün test yaptırsam diye düşünüyorum transfer sonrası ilk 6 gün çok iyiydim ama ondan sonra strese girdim asıl sıkıntı yeni başlıyomuş bu olduğum iğneler ruhsal dengemi bozdu çok duygusallaştım olmıcak şeylere ağlıyorumCADIARZU
eğer çok merak ediyorsan dayanamıyacak gibiysen yaptır ama bekleyebilecek durumda isen bekle bence 12. gün yaptır testini ama ben dayanamayıp 8. günü gidip test yaptırmıştım ve sonucum 26,51 çıkmıştı ama dr için bu sonuç kötü bi sonuçtu tabii onlar 100 lerde değer bekliyorlar çünkü ama 12. gün için tabi bu 100 lü değer neyse sonra 11. günü tekrar gidip yaptırmıştım bu sefer 171 lerde çıkmıştı ve en sonda 13. günü yaptırdım 552 küsürlerd7e çıkmıştı allaha bin şükür allah herkese nasip etsin inşallah

elagülce
23-05-08, 15:05
kızlar bugün 9 günüm dayanamadım b hcg 27.74 çıktı pazartesi 12 günüm ozamanda baktırıcam dua edin değerler yükselsin kafamçokkarıştı sevineyimmi hamileyimdiye bilemedim:1no2:

ayseakgul
23-05-08, 15:05
elagülce
kızlar bugün 9 günüm dayanamadım b hcg 27.74 çıktı pazartesi 12 günüm ozamanda baktırıcam dua edin değerler yükselsin kafamçokkarıştı sevineyimmi hamileyimdiye bilemedim:1no2:
benim 11 gün sonucum 23,15 çıkmıştı 13 gün 27,47 15 gün 10,65 e düştü.dr çok erken bir düşük olmuş dedi.çok üzüldüm,çok ağladım ama elimizden ne gelirki.Allahım herşeyin hayırlısını versin.senağlama

elagülce
23-05-08, 16:05
ayseakgul
benim 11 gün sonucum 23,15 çıkmıştı 13 gün 27,47 15 gün 10,65 e düştü.dr çok erken bir düşük olmuş dedi.çok üzüldüm,çok ağladım ama elimizden ne gelirki.Allahım herşeyin hayırlısını versin.senağlama
Çok üzüldüm , her şeyin hayırlısı.bence moralini iyi tut ve sonuna kadar devam et.
Bende pazartesi 12 günün tekralayacam.Şu anda kafam çok karıştı ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilemiyorum.Acabalarla geçen zaman beni çok üzüyor.

Her şeyin hayırlısı:nazar

ayseakgul
23-05-08, 16:05
elagülce
Çok üzüldüm , her şeyin hayırlısı.bence moralini iyi tut ve sonuna kadar devam et.
Bende pazartesi 12 günün tekralayacam.Şu anda kafam çok karıştı ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilemiyorum.Acabalarla geçen zaman beni çok üzüyor.

Her şeyin hayırlısı:nazar
kendini hiç sitrese sokma.herşeyi oluruna bırak.hayırlısıysa olsun de.üzülme.ben kendimi çok sitrese soktum.olacakmı olmicakmı olacakmı olmicakmı çok düşündüm.işte sonuda böyle oldu.rahat ol.boşver başka şeylerle meşgul olmaya çalış.

biozard
23-05-08, 17:05
kızlar bende bugün yumurtaları toplattım 6 tane çıktı.Gerçi biz daha fazla bekliyoduk neden öyle oldu bilmiyorum ama.yarın sağlıklı emrio oluştumu ona bakılacak.haber verecekler.ona göre kaliteli emrio varsa pazartesi transfer olacak.Transfer işlemi zormu?ne şekilde yapılıyo çok merak ediyorum.bi aletle falanmı bırakılıyo rahime?

elagülce
biozard
kızlar bende bugün yumurtaları toplattım 6 tane çıktı.Gerçi biz daha fazla bekliyoduk neden öyle oldu bilmiyorum ama.yarın sağlıklı emrio oluştumu ona bakılacak.haber verecekler.ona göre kaliteli emrio varsa pazartesi transfer olacak.Transfer işlemi zormu?ne şekilde yapılıyo çok merak ediyorum.bi aletle falanmı bırakılıyo rahime?
merhaba canım çok sevindim transfer çok basit hiç bişey anlamıyosun olu bitiyo zaten sadece su içip sıkışık gitmen lazım kanuülle bebişleri yolluyolar bu arada canını yakacak bişey yok inşallah bebişlerin sana sıkı sıkı tutunurlar canım stres yapma sakın şimdiden:sm_cool:a.s.a.s.

biozard
inşallah teşekkür ederim.şimdi tek korkum sağlıklı emrio oluşmaması.inşallah kaliteli olurda pazartesi transfer yapılır.Bu arada kanuül dediğin ne nasıl bi alet?bazıları transfer zordu diyoda.

elagülce
23-05-08, 18:05
biozard
inşallah teşekkür ederim.şimdi tek korkum sağlıklı emrio oluşmaması.inşallah kaliteli olurda pazartesi transfer yapılır.Bu arada kanuül dediğin ne nasıl bi alet?bazıları transfer zordu diyoda.
ince boru gibi bi ucu senin rahminde diğer ucu dışarda embriyolok ordan bebişleri yollu içeri hiç can yakan bişey yok takma kafana şutarafagitti seni yarın arayıp bilgilendirecekler kalitesi ve kaçtanesi döllendi diye

setrik
23-05-08, 22:05
pelly1
Bir arkadaşım lokal anestezi ile yaptırdı. ağrı sızı duymamış ama yapılan herşeyi hissetmiş, rahat etmemişti. Bir sonraki denemesinde genel anestezi oldu. Lokali bana tavsiye etmedi. ben de hiç anestezi olmadım ve biraz tedirginim ama 10-15 dk'lık işlemde birşey olmaz diyorum..sengözlerimebaksanab
arkadaşlar anestezi alarak yaptırın uyandıgında her şey bitmiş oluyor ve herangi bir agrısı yok bunun hiç bi önemi yok asıl insanı üzen boş bir sonuç allah kimsenin kucagını boş bırakmasın

biozard
24-05-08, 09:05
elagülce bilgilerin için sağol canım.bugün haberi aldım 6sıda döllenmiş ama kalitesini bilmiyorum.Yarın tekrar arıycam merkezi büyük ihtimal pazartesi transfer olacak.Ondan sonra sabırla beklemek kalacak geriye.Bakalım inşallah hayırlısı olur.Yalnız o spekülüm varya o benim canımı çok acıtıyo.Neden diyeceksin 2,5 ay önce kist ameliyatı oldum ben ondan sonra bir kere takıldı o spekülüm ve acısını anlatamam ölüyorum sandım.ve kananmam oldu sonrada.doktor henüz ameliyat izleriin geçmemiş dedi.Ameliyattan önce bikaç kez takmışlardı hiç acımıyodu ozaman.Şimdi çok acıyo.Transferdende o yüzden çok korkuyorum.Yine o aleti takacaklar çünkü.

elagülce
24-05-08, 10:05
biozard
elagülce bilgilerin için sağol canım.bugün haberi aldım 6sıda döllenmiş ama kalitesini bilmiyorum.Yarın tekrar arıycam merkezi büyük ihtimal pazartesi transfer olacak.Ondan sonra sabırla beklemek kalacak geriye.Bakalım inşallah hayırlısı olur.Yalnız o spekülüm varya o benim canımı çok acıtıyo.Neden diyeceksin 2,5 ay önce kist ameliyatı oldum ben ondan sonra bir kere takıldı o spekülüm ve acısını anlatamam ölüyorum sandım.ve kananmam oldu sonrada.doktor henüz ameliyat izleriin geçmemiş dedi.Ameliyattan önce bikaç kez takmışlardı hiç acımıyodu ozaman.Şimdi çok acıyo.Transferdende o yüzden çok korkuyorum.Yine o aleti takacaklar çünkü.
evet haklısın ama belki dr.bi çözüm bulabilir ama en fazla 15 dk.şimdi 6 bebiş var ve pazartesi 3-4tanesini transfer edicekler ben bilgisayar ekranında son aşamasına kadar izlemiştim sen nerde tedavi oluyosun?

ezine77
24-05-08, 11:05
mrb bizde ağustos ayında izmirde tüp bebek düşünüyoruz da.3,5 yıllık evliyiz.açıklanamayan infertilite grubundayız.şu yumurta toplam işi gözümü çok korkutuyo.genel anesteziden de ödüm patlıyo.acaba spinal anestezi denilen belden uyşturma ile yapmazlar mı bu işlemi?daha olmadı lokalle yaptırırız diyorum.aslında bizim önümüzde daha yapılması gereken 3. aşılama var.ama ondan hiç ümidim yok.2 tanesi tutmadığına göre 3. de çok zor bence.o yüzden kendimi tüp bebek olayına konsantre ettim.bi de siz de aşılama sonralarında 1 er ay ara verdiniz mi bunları merak ediyorum.yanıtlayan olursa sevinirim.tşk.ler

elagülce
24-05-08, 11:05
ezine77
mrb bizde ağustos ayında izmirde tüp bebek düşünüyoruz da.3,5 yıllık evliyiz.açıklanamayan infertilite grubundayız.şu yumurta toplam işi gözümü çok korkutuyo.genel anesteziden de ödüm patlıyo.acaba spinal anestezi denilen belden uyşturma ile yapmazlar mı bu işlemi?daha olmadı lokalle yaptırırız diyorum.aslında bizim önümüzde daha yapılması gereken 3. aşılama var.ama ondan hiç ümidim yok.2 tanesi tutmadığına göre 3. de çok zor bence.o yüzden kendimi tüp bebek olayına konsantre ettim.bi de siz de aşılama sonralarında 1 er ay ara verdiniz mi bunları merak ediyorum.yanıtlayan olursa sevinirim.tşk.ler
merhaba canım hemen böyle ümitsizliğe kapılma unutma pes etmek yooookyasakkelimeyumurta toplama işinde bi zorluk yok aslında damardan sedatif ilaçlar veriyolar rahat oluyo sadece ilk günler adet ağrıgibi ağrıların olucak ağrı kesici dr.vericek zaten bu işte moral çok önemli benim ilk micro denemem aşılama olmadım hiç fisfisfis

ezine77
24-05-08, 12:05
elagülce
merhaba canım hemen böyle ümitsizliğe kapılma unutma pes etmek yooookyasakkelimeyumurta toplama işinde bi zorluk yok aslında damardan sedatif ilaçlar veriyolar rahat oluyo sadece ilk günler adet ağrıgibi ağrıların olucak ağrı kesici dr.vericek zaten bu işte moral çok önemli benim ilk micro denemem aşılama olmadım hiç fisfisfis[/QUO
inşallah senin için de hakkında hayırlısı olur.pzt günü için bol şanslar.

elagülce
24-05-08, 12:05
ezine77
elagülce
merhaba canım hemen böyle ümitsizliğe kapılma unutma pes etmek yooookyasakkelimeyumurta toplama işinde bi zorluk yok aslında damardan sedatif ilaçlar veriyolar rahat oluyo sadece ilk günler adet ağrıgibi ağrıların olucak ağrı kesici dr.vericek zaten bu işte moral çok önemli benim ilk micro denemem aşılama olmadım hiç fisfisfis[/QUO
inşallah senin için de hakkında hayırlısı olur.pzt günü için bol şanslar.
sağol canım kasıklarımda arasıra ağrılarım oluyo inşallah adet olmamsenağlamasenağlama b hcg inşallah yükselir bakalım artık kimyasal gebelik olmasında gözlerim bozuldu artık internetten bilgi edinicem diye:a015: