Tüp bebeğe başlayacaklara yardımcı olalım, bildiklerimizi paylaşalım...

NEHİR
25-05-08, 17:05
amin cnm siz hangi hastanede yaptırdın öğrenebilirmiyim cnm...ben jinemet kalamışta yaptırdım...

elagülce
NEHİR
amin cnm siz hangi hastanede yaptırdın öğrenebilirmiyim cnm...ben jinemet kalamışta yaptırdım...
Ben eşimin yönlendirmesi ile (İnternetten kendisi araştırdı) Yeditepe Üniv.Prof Dr.Cem Fıçıcıoğlunda yaptırdım.Yeditepe üniversite hastanesi olmasından dolayı rapor konusunda hiç zorluk çekmedim.tarnsferden sonra kendileri raporu verdiler yani bu strestende etkilenmedim.
Ekip her konuda uzaman ve işlerini çok iyi biliyorlar.
Ben çok rahat ettim.

elagülce
kuzi
:sm_cool: Çokkkk sevindim hadi gözün aydın Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah :teytey::nazar:
Sağol canım benim.İnşallah aminn.Ama daha süreç bitmediş daha değerlerin artmasını ve kalp atışlarını duymadan bu bekleme stresini atamıyacağım gibime geliyor.

Sende nasıl canım .Senin değerelerin nasıl devam etti.

GÜNIŞIĞI
26-05-08, 12:05
ELAGÜLCE canım çok sevindim... :sm_cool:
Tebrikler canım, ALLAH sağlıkla ve hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin... :nazar: :teytey::teytey::teytey: Sen rahat ol içini ferah tut.. inşallah herşey yolunda gidecek ve gelişmelerde güzel olacak canım...
Duaların için de çok teşekkürler....a.s.
Kendine ve bebişe çok iyi bak... :1hug:

pelly1
26-05-08, 13:05
günışığı sen ne yaptın? kontrol ne zaman? ben yarın akşam gidiyorum. yumurtalar iyiydi, rahim de kalınlaşırsa çarşamba çatlatma iğnesini vurucaz galiba..

seybay
Allahıma şükürler olsun..

Cumartesi yumurtalarım toplanmıştı.Pazar embriyolog tel açıp 9 embriyom oluştuğunu söylemişti.Bugün tekrar arandım.9 yumurtam aynen bölünmeye ve döllenmeye devam ediyormuş.Embriyologun dediğine göre herşey çokiyi gidiyor bu yüzden 5.gün transfer yapmak istiyorum.Allahım ne güzel bir haberdi bu..:dance:çok şükür...Yumurtalarım ve sevgili eşimin spermleri bizi yarı yolda bırakmadı..Doğal olarak kendi rahmimde gerçekleşmedi belki döllenmeleri ama labaratuarda da olsa bu muhteşem gelişme bana epey moral oldu.Tekrar tekrar allahıma şükürler olsun..Allahım herkese mutluluklar yaşatsın inşallah.:sm_cool:

pelly1
gözünaydın seybay:dance:, yumurtaların çok kaliteliymiş :))) darısı başımıza.
kaç tanesini transfer edecekler? kalanları donduracak mısın?

GÜNIŞIĞI
pelly1
merhaba arkadaşlar, dün 3. kontrole gittim. yumurtalar güzel gelişiyor. rahim de 7 mm olmuş. salı akşam tekrar kontrole gideceğim. herşey yolunda giderse çarşamba pregnyl olurum, yumurtalar da cuma toplanır. 1-2 hafta arayla herkesin güzel haberlerini alırız inşallah.
Sevgili pelly merhaba a.s. senin için çok sevindim canım, çok şükür herşey yolunda gidiyor... İnşallah canım sonuna kadar da öyle gider ve bebişine kavuşursun... sanırım benimde cuma günü toplanacak... bu gidişle biz birlikte gün sayacağız....yerimseniben

biozard
günışığı iyi dileklerin için sağol umarım Allah hepimizin yüzünü güldürür.Bugün doktoru aradım yine 6 sıda döllenmişti ya hepsinin kalitesi aynıymış.1-2 gün daha bekleyeceklermiş.En kalitelilerini koymak için.3 Tane transfer edilecekmiş.Salı yada Çarşamba.
merhaba Biozard a.s. canım hadi bakalım hayırlısı... İnşallah güzel haberler vereceksin bize, moral olacaksın... kendine çok dikkat et yakında bebişler seninle ve umarım sonuna kadar da seninle olurlar....:1hug:

seybay
CANLARIM...

Biriniz pazartesi biriniz salı kontrollere gidiyormuşsunuz.Sanırım bu hafta içinde de sizlerin yumurtaları toplanır...

Allah hakkınızda hayırlısını etsin..bol şans diliyorum her ikinize de..Toplama işinden korkmayın..Umarım dilediğiniz güzel sonuçları alırsınız..:hooray:

PELLY ... GÜNIŞIĞI......ALLAHA EMANET OLUN...

Beni de mutlaka haberdar edin öpüyorum geleceğin güzel anne adayları...:1hug:
Seybaycım a.s. canımm... nasılsınn??? transfer ne zaman??? yarın mı kavuşuyorsun bebişlere?? Tatlım seni çok merak ediyorum... gelişmelerden haberdar et olur mu??? İnşallah bebişler hiç bırakmayacak seni... güzel haberlerini kutlayacağız hep birlikte.. :içelim:
tatlım bugün dr ile görüştüm... çarşambaya kadar iğnelere devam... kafamçokkarıştı cuma günü yumurta toplama yapılacak gibi.. bakalım hayırlısı...

NEHİR
elagülce mrh cnm kendini rahat tut sakın olumsuz düşünme inşallah güzel haberlerini duyucaz burdan bize ben hamileyim diyeceksin dualarım seninle ama lütfen olumsuz düşünmemeye çalış bende bir kez aşılama bir kezde tüp yaptırdık sonuç negatif 2 ci tüp başladık iğnelere başladık 6 cı günde iptal oldu yumurta fazla olmadı 3 yumurtayla devam etmedi dr.şimdi hazirandaki ilk adetle fsh değerime bakılacak ona göre haziran ve temmuz tekrar inşallah bu kez olur bende 4 yıllık evliyim tez zamanda bebişlerimize kavuşuruz allaha emanet ol...kendine çok dikkat et...öpüyorum...26/05/08 senin bize burdan hamileyim dediğin güzel birgün olur...İNŞALLAH
Sevgili Nehir merhaba, hepimiz çok zorlu süreçlerden geçiyoruz.. Allah hepimizin yardımcısı olsun.. İnşallah yeni başlayacağın tedavi seni mutlu sona ulaştırır.. Allah tez zamanda yüzünü güldürsün canım...a.s.

kova77
slm kızlar bende hamileyim daha 5 haftalık climara fort kullanan oldumu aranızda. hamilelikte.

GÜNIŞIĞI
seybay

Cumartesi yumurtalarım toplanmıştı.Pazar embriyolog tel açıp 9 embriyom oluştuğunu söylemişti.Bugün tekrar arandım.9 yumurtam aynen bölünmeye ve döllenmeye devam ediyormuş.Embriyologun dediğine göre herşey çokiyi gidiyor bu yüzden 5.gün transfer yapmak istiyorum.Allahım ne güzel bir haberdi bu..:dance:çok şükür...Yumurtalarım ve sevgili eşimin spermleri bizi yarı yolda bırakmadı..Doğal olarak kendi rahmimde gerçekleşmedi belki döllenmeleri ama labaratuarda da olsa bu muhteşem gelişme bana epey moral oldu.Tekrar tekrar allahıma şükürler olsun..Allahım herkese mutluluklar yaşatsın inşallah.:sm_cool:
Canım ben yazarken sen güzel haberler vermeye başlamışşın bile...:dance: İnşallah sonuna kadar bizlere hep güzel haberler vereceksin canım... Gözün aydın, Allah yardımcın olsun tatlım... Canım İnşallah kutlamalar da arka arkaya olacak...sırnaşık şey :içelim:

özlemkrts
26-05-08, 15:05
seybay

cok sevindim emriyolarının sağlıklı olmasına hadi bakalım heyecanlı bi süreç seni bekliyor allah yardımcın olsun kendine dikkat et

transferine doktorun karar veriyor inşallah senin istyediğin gibi 5. gün transfer ederler

benim 3. gün transfer edilmişti hamile kalmıştım o konuyu kendine stres yapma

biozard
26-05-08, 16:05
teşekkür ederim nehir yarın saat 10:30 da transferim var.6 taneden 2 tane en kalitelisini bulmuşlar 1 taneside yarına kadar belli olur dedi doktor.Diğerlerininde durumu iyiymiş ama en iyilerini seçtik dedi.3 tane emrio transfer edilecek yani.
Elagülce tebrik ederim canım çok sevindim Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.Darısı bizim başımıza inşallah.Dua et bizim için.

kuzi
elagülce
Sağol canım benim.İnşallah aminn.Ama daha süreç bitmediş daha değerlerin artmasını ve kalp atışlarını duymadan bu bekleme stresini atamıyacağım gibime geliyor.

Sende nasıl canım .Senin değerelerin nasıl devam etti.
Aynen öyle canım stres sıkıntı endişe bitmiyomuş gerçektende, ben kan testini tekrarlamadım doktor istemedi öyle bişey, keseyi görmek için 7 haziran ultrason gününü bekliyorum şimdi, sonucu bekleme derdi bitti şimdide ultrason günü bekliyoruz merakla, sağlıkla doğsunlarda tek derdimiz beklemek olsun:nazar:

kuzi
seybay

Allah mutluluğunu tamamına erdirsin inşallah:1hug:

kuzi
biozard
teşekkür ederim nehir yarın saat 10:30 da transferim var.6 taneden 2 tane en kalitelisini bulmuşlar 1 taneside yarına kadar belli olur dedi doktor.Diğerlerininde durumu iyiymiş ama en iyilerini seçtik dedi.3 tane emrio transfer edilecek yani.
Elagülce tebrik ederim canım çok sevindim Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.Darısı bizim başımıza inşallah.Dua et bizim için.
Allah yardımcın olsun, transferde rahat ol ve transferden sonra devamlı sıcak tut kendini, çorapsız falan gezme, güzel haberlerini bekliyoruz

biozard
inşallah sağolasın kuzicim.bu sıcakta çorap zor olacak ama neyse katlanıcaz artık.Başka yapmam gereken bişey varmı?

seybay
26-05-08, 18:05
özlemkrts
cok sevindim emriyolarının sağlıklı olmasına hadi bakalım heyecanlı bi süreç seni bekliyor allah yardımcın olsun kendine dikkat et

transferine doktorun karar veriyor inşallah senin istyediğin gibi 5. gün transfer ederler

benim 3. gün transfer edilmişti hamile kalmıştım o konuyu kendine stres yapma
sevgili özlem ...Embriyolog dedi ki embriyoların sağlıklı bir şekilde dölleniyor böyle giderse 5. gün transfer yaparız yani perşembeye denk geliyor.Benim tercihim değil yani..5.gün blastosist aşamasıymış.Hücrelerin en fazla bölündüğü aşama.Ancak az sayıda embriyo koyuluyormuş nette okuduğuma göre ..1 ya da 2...Nette okuyunca iyi mi bu durum kötü mü anlamadım..

Özlemciğim ..sen şu anda hamile misin?

Şimdiden teşekkürler...

seybay
kuzi
Aynen öyle canım stres sıkıntı endişe bitmiyomuş gerçektende, ben kan testini tekrarlamadım doktor istemedi öyle bişey, keseyi görmek için 7 haziran ultrason gününü bekliyorum şimdi, sonucu bekleme derdi bitti şimdide ultrason günü bekliyoruz merakla, sağlıkla doğsunlarda tek derdimiz beklemek olsun:nazar:
7 haziran senin için en uğurlu ve mutlu gün olur inşallah....

seybay
biozard
Biozard transferin dilerim başarıyla gerçekleşir ve güzel haberler alırsın...Bol şans...

biozard
27-05-08, 14:05
teşekkür ederim seybay bugün transferim oldu 3 emrio transfer ettiler.6 haziran cuma günü sonucu öğrenicez.Hayırlısı inşallah güzel haberler alırım.Bugünler nasıl geçer bilmiyorum.Allahım hepimize mutlu günler göstersin.Dua edin benim içinde.

nestle76
27-05-08, 18:05
arkadaşlar hem yeni üyeyim-hem ilk tüp denemem...hamile olanları şimdiden kutluyorum..deneme aşamasında olan bizlere de allah nasip etsin diyorum...ben daha önce normal yolla 2 kez hamile kaldım ancak kürtaj oldum...2 yıldır da korunmamamıza rağmen hamile kalamıyorum..nedensiz inferlite anlayacağınız...ya da allahı küstürdüm..2 kez verdim almadın dedi sanırım...kısa protokol uygulandı bana..dün son puregon u oldum...bugünkü kontrolde 5-6 adet 18 mm-23 mm arası yumurta tespit edildi...akşam 22.00 de çatlatma iğnemi olacağım ve perşembe günü toplama yapılacak..burada okuduklarımdan sonra lokalden vazgeçtim..genel anesteziyle toplatacağım..bu arada geçirdiğim myom ameliyatı sebebiyle endometrium da problemim vardı..kalınlaşmıyordu..bugünkü ölçümlerde en kalın yeri 9.7 mm çıktı..umarım iyi bir değerdir..yumurtalarım az sayıda biliyorum..biraz moralim bozuk bu yüzden..ama desenize bize lazım olan 1 yumurta ve 1 adet sperm... bu 5-6 yumurta erken gelişti bende..6 günde bu boyuta ulaştılar...diğerleri yetişemedi...demekki çok aceleci bir bebişim olacak...bende kendi yolculuğumu burdan sizlerle paylaşacağım...kadıköy acıbadem hastanesinde yapılıyor işlemlerim..doktorum doç.cem demirel..aranızda acıbadem de tedavisi süren var mı?umarım herşey yolunda gider..32 yaşındayım ve geç kalmaktan çok korkuyorum...bir de sigara kullanıyorum...ve hala da bırakamadım..aranızda tedavi görürken sigara kullanan oldu mu?allah yardımcımız olsun...

seybay
nestle76
arkadaşlar hem yeni üyeyim-hem ilk tüp denemem...hamile olanları şimdiden kutluyorum..deneme aşamasında olan bizlere de allah nasip etsin diyorum...ben daha önce normal yolla 2 kez hamile kaldım ancak kürtaj oldum...2 yıldır da korunmamamıza rağmen hamile kalamıyorum..nedensiz inferlite anlayacağınız...ya da allahı küstürdüm..2 kez verdim almadın dedi sanırım...kısa protokol uygulandı bana..dün son puregon u oldum...bugünkü kontrolde 5-6 adet 18 mm-23 mm arası yumurta tespit edildi...akşam 22.00 de çatlatma iğnemi olacağım ve perşembe günü toplama yapılacak..burada okuduklarımdan sonra lokalden vazgeçtim..genel anesteziyle toplatacağım..bu arada geçirdiğim myom ameliyatı sebebiyle endometrium da problemim vardı..kalınlaşmıyordu..bugünkü ölçümlerde en kalın yeri 9.7 mm çıktı..umarım iyi bir değerdir..yumurtalarım az sayıda biliyorum..biraz moralim bozuk bu yüzden..ama desenize bize lazım olan 1 yumurta ve 1 adet sperm... bu 5-6 yumurta erken gelişti bende..6 günde bu boyuta ulaştılar...diğerleri yetişemedi...demekki çok aceleci bir bebişim olacak...bende kendi yolculuğumu burdan sizlerle paylaşacağım...kadıköy acıbadem hastanesinde yapılıyor işlemlerim..doktorum doç.cem demirel..aranızda acıbadem de tedavisi süren var mı?umarım herşey yolunda gider..32 yaşındayım ve geç kalmaktan çok korkuyorum...bir de sigara kullanıyorum...ve hala da bırakamadım..aranızda tedavi görürken sigara kullanan oldu mu?allah yardımcımız olsun...
sevgili nestle ben de 30 yaşındayım 12 yıldır 1 paket sigara içiyordum bırakmaksızın..tedaviye başlayınca azalttım azaltım derken günde 1-2 perşembe transferim olacak embriyolar transfer edilsin o bir iki de olmayacak..ben bursa acıbadem de tedavideyim..benim ilk denemem ve microm..

kuzi
seybay
7 haziran senin için en uğurlu ve mutlu gün olur inşallah....
Amin canım sağol sizide kutluycaz burda inşallah, blastosist seviyesinde embriyoların daha çok şansı var bence, inşallah senin bebişlerinde seni tutar sıkıca

nestle76
seybay
sevgili nestle ben de 30 yaşındayım 12 yıldır 1 paket sigara içiyordum bırakmaksızın..tedaviye başlayınca azalttım azaltım derken günde 1-2 perşembe transferim olacak embriyolar transfer edilsin o bir iki de olmayacak..ben bursa acıbadem de tedavideyim..benim ilk denemem ve microm..
BENİM YUMURTALAR TOPLANIRKEN SENİN TRANSFERİN OLACAK..DEMEKKİ SENİN ANNELİK HABERİNİ BENDEN ÖNCE ALACAĞIZ:)BU YOL ÖYLE GARİP Kİ, SANKİ OTURMUŞ FİLM İZLER GİBİYİM..SANKİ BUNLARI BEN YAŞAMIYORMUŞUM GİBİ...HALA BEYNİM HAMİLE KALACAĞIMA İNANMIYOR..AMA KALBİM ERKEK OLACAĞINI TESPİT ETTİ BİLE...HATTA ADINI BİLE KOYDU..UMARIM KALBİM BEYNİMİ YENER...HEPİMİZE BOL ŞANS....

kuzi
biozard
teşekkür ederim seybay bugün transferim oldu 3 emrio transfer ettiler.6 haziran cuma günü sonucu öğrenicez.Hayırlısı inşallah güzel haberler alırım.Bugünler nasıl geçer bilmiyorum.Allahım hepimize mutlu günler göstersin.Dua edin benim içinde.
Hadi gözün aydın bir kısmını atlattın, inşallah sağlıkla tutunurlar, 3 gün evden sakın çıkma çok gezinme gezinirkende yavaş hareket et, sonucu alana kadar hiç ev işi yapma çok mecbursan yemek sadece oda dinlene dinlene, yükseğe uzanma, ağır sakın kaldırma, bel ve karın bölgeni üşütme sıcak tutmaya çalış, çorabı zaten söylemiştim sıcak mıcak diye çıkarma sakın ayaklarını hiç üşütme, 3 gün banyo yapma ve sonrasında da mümkün olduğu kadar içeri su gitmesin

nestle76
27-05-08, 19:05
ve çatlatma iğnesi olunmuştur..kısmet perşembe günkü toplamaya...arkadaşlar toplamadan sonra ne kadar dinlenmek lazım?birde şunu ye, bunu yeme/içme gibi önerisi ya da bilgisi olan var mı? toplamadan önce ve sonra kadın/erkeğin yapması gerekenleri bana bir yazarsanız çok memnun olurum...

kuzi
27-05-08, 19:05
nestle76
ve çatlatma iğnesi olunmuştur..kısmet perşembe günkü toplamaya...arkadaşlar toplamadan sonra ne kadar dinlenmek lazım?birde şunu ye, bunu yeme/içme gibi önerisi ya da bilgisi olan var mı? toplamadan önce ve sonra kadın/erkeğin yapması gerekenleri bana bir yazarsanız çok memnun olurum...
Canım toplamadan sonra o gün dinlensen yeter gerisi önemli değil birde ilişkiye girmemeniz lazım zaten doktor söyler, transferden sonrası içinde yukarıda biozard'a yazdıklarımı yaparsan iyi olur

biozard
27-05-08, 20:05
teşekkür ederim kuzi bilgilerin için.Hepsini yapmaya çalışırım.Ama bugün daha ilk günüm yatmaktan sıkıldım valla.Çalışırken evde olsamda dinlensem diyodum.Şimdide yatamıyorum.Ya bide transferden sonra hangi ilaçları kullandınız?Ben folbiol,Bebe Aspirini ve progestan fitil kullanıyorum.Başka bişey yok.Bi jel duymuştum ama bana vermediler.

pelly1
28-05-08, 05:05
Günaydın, bugün tedavinin 12. günü. dün akşam endometriyum 9 mm olmuştu, 8-9 tane de 15-16 mm yumurta var. bu akşam doktorum tekrar bakacak. inşallah gece de çatlatma iğnesini vururuz.

Biozard transferin hayırlı olsun, 12 günün keyifli geçer umarım, sonunda da iyi haberler verirsin bize. Sonra sıra seybay da, sonra da günışığı ve ben inşallah :hooray:

:nazar::nazar::nazar::nazar:

KEDERSİZ
28-05-08, 07:05
selam kıslar ben bu ay dondurulmuş embriyolar için tedavi görüyordum maalesef embriyolar çözüldükten sonra kaliteleri çok kötüydü o yüzden tedavim iptal oldu....ben daha fazla bekleyemiyeceğimden dr um adet olduğuj zaman gelebilirsin ara koymaya gerek yok dedi bugün adetimin 3. günü ve iğnelerime başladım(gonal f) 225 dozla inşallah bu sefer bebişime kavuşurum artık

seybay
28-05-08, 08:05
pelly1
Günaydın, bugün tedavinin 12. günü. dün akşam endometriyum 9 mm olmuştu, 8-9 tane de 15-16 mm yumurta var. bu akşam doktorum tekrar bakacak. inşallah gece de çatlatma iğnesini vururuz.

Biozard transferin hayırlı olsun, 12 günün keyifli geçer umarım, sonunda da iyi haberler verirsin bize. Sonra sıra seybay da, sonra da günışığı ve ben inşallah :hooray:

:nazar::nazar::nazar::nazar:
sevgili pelly umarım hakkında herşey yolunda gider.Yumurta toplamada,öncesinde görülen sayıdan daha fazla yumurta toplanabiliyor..Benim öyle oldu 3-5 tane fazladan toplandı.Sayı çoğaldıkça ve onlarda kaliteliyse eğer döllenme şansı daha yüksek oluyor..dilerim umduğundan daha güzzel neticeler alırsın.Sana ve tedavi gören herkese bol şans...:nazar:

seybay
28-05-08, 08:05
Yarın perşembe ve büyük gün...Toplamadan sonraki 5.günüm. öğlen 12 de transferim olacak hayırlısıyla..Ayyy.....beni bi heyecan sardı...

Yarın nasipse akşam sularında embriyolarımla başbaşa olacağız evimizde..Epeyce ayrı kaldık zaten.UMARIM TRANSFERİM VE SONUCUM YÜZÜMÜ GÜLDÜRÜR..

Henüz bilmiyorum kaç tane embriyo koyacaklarını..Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun...:nazar:

biozard
28-05-08, 13:05
pelly1 teşekkür ederim dua et bizim için.seybay sanada ii şanslar.Umarım herşey yolunda gider.sonuçları peşpeşe alıcaz umarım hepimizinki hayırlısıyla pozitif olur.
ya bide bilen varsa bişey sorucam.Benim transferim dün oldu.Bugün iki kasığımın arasında bir ağrı var.daha doğrusu çekilme gibi.dün arada bir oluyordu ama bugün devamlı var.Bu normalmi acaba.

elagülce
biozard
pelly1 teşekkür ederim dua et bizim için.seybay sanada ii şanslar.Umarım herşey yolunda gider.sonuçları peşpeşe alıcaz umarım hepimizinki hayırlısıyla pozitif olur.
ya bide bilen varsa bişey sorucam.Benim transferim dün oldu.Bugün iki kasığımın arasında bir ağrı var.daha doğrusu çekilme gibi.dün arada bir oluyordu ama bugün devamlı var.Bu normalmi acaba.
canım hayırlı olsun bebeişlerin:KK46::KK46:inşallah sıkı sıkı tutunurlar kasık ağrısı olması bana normal demişlerdi yumurtalıklarından oluyo içeme doğdu bence olucak valla bebeişlerin canım sakın stres yapma ben transferden sonra 30 dk yattım sonta hep gezdim dolaştım ertesi gün işe gittim bende bu gün 14.gün b hcg 557 çıktısırnaşık şeysırnaşık şey:teytey::teytey: ama nasıl korkuyorum inşallah herşey yolunda gider Allah hepimizin yardımcısı olsun sen 7 haziranda test sonucunu alcaksın dimifisfisfis 5 de yaptır çok merak ediyorum ben müjdeni bekliyorum:dance::dance::1hug:

zeynep 26
kızlar bişey sorucam tüp bebek raporunun geçerlilik süresi nedir

biozard
28-05-08, 15:05
elagülce canım senin için inan çok sevindim.Allah hayırlısıyla kucağınada almayı nasip etsin.benim testim 6 haziran dedi doktorum.o zamana kadar bekleyebilecekmiyim bilmiyorum ya.Of bu zaman hiç geçmiyo.Doktor 3 gün yat cuma işe başlarsın dedi.Bu cuma işe başlıycam haftaya cumada sonucu alıcam.Ağrım var ama adet sancısı gibi değil değişik bu.

tulipe
28-05-08, 16:05
zeynep 26
kızlar bişey sorucam tüp bebek raporunun geçerlilik süresi nedir
Benim bildiğim 3 deneme için. Yani süre yok. Tabi yeni kanunla bu 2 deneme oluyor

menekşe 44
slm arkadaşlar bende tüp bebek yaptım benimde sonuç için 12 gün beklemem lazımdı ama dayanamayıp tarihinden 4 gün önce test yaptım çıktı. 4 gün sonra kan testimde de 1500 çıktı. doktor muhtemelen ikiz demişti.21 gün sonra ultrasona girdim gerçektende ikiz. şimdi 2.5 aylık hamileyim allah herkesin gönlüne göre versin.

seybay
menekşe 44
slm arkadaşlar bende tüp bebek yaptım benimde sonuç için 12 gün beklemem lazımdı ama dayanamayıp tarihinden 4 gün önce test yaptım çıktı. 4 gün sonra kan testimde de 1500 çıktı. doktor muhtemelen ikiz demişti.21 gün sonra ultrasona girdim gerçektende ikiz. şimdi 2.5 aylık hamileyim allah herkesin gönlüne göre versin.
Valla bu güzel haberleri duyunca bizlerin de içine bir ümit ve heyecan doğuyor.Nasıl yaşanılası bir duygudur o kimbilir?

Menekşe Allah sağlıklı sıhhatli bebeklerinle anneliği yaşatmayı nasip etsin inşallah sana...Tabi bizlere de...:KK46:

ziluolan
merhaba, ben de adetimin 21. günü lucrine başladım..cuma adetimin 3 günü doktora gideceğim, ultrason ve kan testi için..bi de ilaçların nasıl kullanılacağını anlatacaklarmış, bana verilen ilaçlar lucrin, gonal f, bir jel ve ovitrelle mi ne adı öle birşeyler..başlarken iğneden çok korkuyodum ama neyseki sıfır acı hissiymiş...çok rahatladım şimdi yeni korkum toplama işlemi...o da bitti mi gerisi kolay..beklemeyi saymazsak tabi :)

nestle76
28-05-08, 17:05
menekşe 44
işte böyle güzel haberler istiyoruz...benim yarın toplamam var..yumurta sayım biraz az ama umut umuttur...umutlu haberleri bekliyoruz..benim içinde dua edin olmaz mı???sevgiler...

biozard
nestle76 kaç yumurtan varki?benimde 6 yumurtam vardı.Allaha çok şükür hepsi döllendi.Hepsinin kaliteside iyiydi.Ama bana en iyi 3 tanesini transfer ettiler.Merak etme yani azda olsa farketmez 20-25 tane yumurtası çıkıpta tutmayanlar var.Önemli olan 2 tane bile olsa onların sana tutunması.

kuzi
biozard
teşekkür ederim kuzi bilgilerin için.Hepsini yapmaya çalışırım.Ama bugün daha ilk günüm yatmaktan sıkıldım valla.Çalışırken evde olsamda dinlensem diyodum.Şimdide yatamıyorum.Ya bide transferden sonra hangi ilaçları kullandınız?Ben folbiol,Bebe Aspirini ve progestan fitil kullanıyorum.Başka bişey yok.Bi jel duymuştum ama bana vermediler.
Evet canım öyle oluyo normalde miskinlikten yerimden kalkamam transferden sonra yatamıyo insan sıkıntıdan stresten olsa gerek ama dinlen boşver, bende folbiol, bebe asprini, progestan birde estrojen için estrofem kullandım hala da devam ediyorum bunlara

biozard
ben jel kullanmıycam sanırım.Doktor 12.haftaya kadar progestanı kullanacaksın dedi.bide bu progestan koyduktan yarım saat sonra falan geri çıkıyo sendede oluyomu?ya bide bu bendeki ağrı normalmi?sendede olmuşmuydu?

kuzi
biozard
ben jel kullanmıycam sanırım.Doktor 12.haftaya kadar progestanı kullanacaksın dedi.bide bu progestan koyduktan yarım saat sonra falan geri çıkıyo sendede oluyomu?ya bide bu bendeki ağrı normalmi?sendede olmuşmuydu?
progestan geri çıkıyo canım o normalde, bende aşırı derecede tahriş yaptı çok dertliyim progestandan kıpkırmızı yara oldu resmen kaşıntı yanma çok kötüyüm ama kesemeyiz devam dedi doktor, mantar gibi oldu aynı, benimde kasıklarımda çekilmeler olmuştu hala da oluyo ama adet ağrısı gibi değildi daha farklı bişeydi, damarlarım çekiliyo gibi oluyodu ve dolgunluk hissi olmuştu kasıklarımda böyle mi seninde ama gerçi seninki biraz erken benim 4.günde falan başlamıştı bu belirtiler

nestle76
biozard
nestle76 kaç yumurtan varki?benimde 6 yumurtam vardı.Allaha çok şükür hepsi döllendi.Hepsinin kaliteside iyiydi.Ama bana en iyi 3 tanesini transfer ettiler.Merak etme yani azda olsa farketmez 20-25 tane yumurtası çıkıpta tutmayanlar var.Önemli olan 2 tane bile olsa onların sana tutunması.
6 tane var...ama kaliteli mi-işe yarar mı bilmiyorum..yarın toplansın da artık...birde ben burda okuyorum ilaçlara genelde düşük dozla başlanmış...ben puregon a 225 üniteyle başladım 6 günde 6 yumurta oldu...acaba daha düşük başlasak daha kontrollü ve fazla mı olurdu bilmiyorum ki? arkadaşlar bir de çatlatma için dün pregnly oldum ben.ama aynı zamanda doktor bana ovitrelle de aldırmıştı...onu ne yapacağım bilen var mı?

biozard
28-05-08, 20:05
kuzi aynen anlattığın şeyler oluyo damarlarım çekiliyo gibi oluyo.bu neyi gösterir?peki sana transfer kaçıncı gün yapıldı bana 4.gün yapıldıda.sana dahamı erken yapılmıştı?bu sana olan ağrılar bana neden 2.gün olduki acaba?tutmuyomu yoksa?acaba öyle düşüp gidiyoda ondanmı ağrım var?

kuzi
28-05-08, 21:05
biozard
kuzi aynen anlattığın şeyler oluyo damarlarım çekiliyo gibi oluyo.bu neyi gösterir?peki sana transfer kaçıncı gün yapıldı bana 4.gün yapıldıda.sana dahamı erken yapılmıştı?bu sana olan ağrılar bana neden 2.gün olduki acaba?tutmuyomu yoksa?acaba öyle düşüp gidiyoda ondanmı ağrım var?
canım telaşlanma benim dondurlmuş 5 günlük embriyoydu, transferden sonra 3-4. günde falan o belirtiler başlamıştı ve tuttu, ama ilk denememde hiç böyle şeyler olmamıştı ve tutmadı, yani bu defa adet belirtilerinden farklı olduğunu hissetmiştim ben, sen daha erken hissediyosun demekki, bazıları hiç bişey hissetmediği halde tutuyo oyüzden kendini bunlara çok bağlama ama bana iyi bişeyler oluyo gibi geldi, hadi hayırlısı inşallahhhh:nazar:

YAĞMURCN
28-05-08, 21:05
Telaşlanmayin Kizlar Umarim Hamişsinizdir Benim Ilk Tüp Bebek Denemem Tutmuştu Kasik Ağrilarim Vardi Adet Olcakmişim Gibi Hatta Pembe Lekelenmeler 2 Transferde Tutmuşdu... Malesef Erken Doğumla Kaybettim... Inşallah Sizin Sağlikli Doğacak Bebişlere Hamile Kalirsiniz.....

pelly1
29-05-08, 06:05
selam kızlar, dün akşam çatlatma iğnesini vurdum. Aşılamalarda pregnyl olmuştum ama bu sefer ovitrelle verdi doktor. Şahsen daha rahat ettim ben. neyse yarın sabah 8h30'da yumurtalar toplanacak. 12 tane var. Endometriyum 12 mm oldu!!! Vagifem kullanıyorum. Toplamadan sonra da devam edecekmişim. Ayrıca kan sulandırıcı bir iğne ve crinone jel kullanacağım. Transferden sonra 1 hafta evde yatacağım. Sonraki hafta işe gelmem lazım ama son 4-5 gün sorun olmaz dedi doktorum. Neyse adım adım sonuca ilerliyoruz.
Seybay'ın bugün transferi vardı.
Günışığı sen ne yaptın? nerelerdesin?