Tüp bebeğe başlayacaklara yardımcı olalım, bildiklerimizi paylaşalım...

seybay
8-05-08, 06:05
ÖZGEÇMİŞ:.Eşim bebek sahibi olmak çok istiyordu.Bense henüz hazır değildim.5 yıllık evliliğimin sonucunda kontrol amaçlı doktora gittik.Benim hormonlarım,yumurtalıklarım vs.gayet iyiydi.Ancak eşimin sperm sayısı tahlillerde 1 milyon çıktı.hareket ve şekil bozuklukları da vardı ve neredeyse %65 hareketsiz.Tabi ki insan bir anda ne yapacağını şaşırıyor.

Microenjeksiyon bizim için son aşama değil ilk aşama olmuştu bu sonuçlarla.Derken üniversite raporu alıp almama konusunda -maddi yönü-tereddütte kaldık.Sonra düşündükte en azından ilkinde psikolojimizi bir rapor alma endişesiyle yormak istemedik.
MUAYENE:İyi bir hastane ve iyi bir doktor derken ilk muayenemi oldum.herşey benim için iyi görünüyordu.İlk olarak adetimin 3.günü ulturasonla ve deneme kateteri ile tedaviye başlamak için muayene edildim.
YUMURTALATIN BASKILANMASI:uzun protokol ile önce adetimin 3.günü vitamin ve doğum kontrol hapına;hapımın bitimine 3 gün kala Lucrin adlı karın hattından vurulan iğnelere -10 ünite günde 1 kez -başladım.yaklaşık 5.günüm.şu an adet olmayı belkiyorum.adetimin 2 günü tekrar kontrolüm var.
DEVAM EDECEK....

GÜNIŞIĞI
8-05-08, 08:05
seybay
ÖZGEÇMİŞ:Erkek 34 kadın 30...Eşim bebek sahibi olmak çok istiyordu.Bense henüz hazır değildim.5 yıllık evliliğimin sonucunda kontrol amaçlı doktora gittik.Benim hormonlarım,yumurtalıklarım vs.gayet iyiydi.Ancak eşimin sperm sayısı 2 tahlilde de 1 milyon çıktı.hareket ve şekil bozuklukları da vardı ve neredeyse %65 hareketsiz.Tabi ki insan bir anda ne yapacağını şaşırıyor.
Evliliğimizin ilk 3 yılında ilişkiye girememiştik zaten.Böyle de bir geçmişimiz vardı...
Microenjeksiyon bizim için son aşama değil ilk aşama olmuştu bu sonuçlarla.Derken üniversite raporu alıp almama konusunda -maddi yönü-tereddütte kaldık.Sonra düşündükte en azından ilkinde psikolojimizi bir rapor alma endişesiyle yormak istemedik.
MUAYENE:İyi bir hastane ve iyi bir doktor derken ilk muayenemi oldum.herşey benim için iyi görünüyordu.İlk olarak adetimin 2.günü ulturasonla ve deneme kateteri ile tedaviye başlamak için muayene edildim.
YUMURTALATIN BASKILANMASI:uzun protokol ile önce adetimin 2.günü vitamin ve doğum kontrol hapına;hapımın bitimine 3 gün kala Lucrin adlı karın hattından vurulan iğnelere -10 ünite günde 1 kez -başladım.yaklaşık 5.günüm.şu an adet olmayı belkiyorum.adetimin 2 günü tekrar kontrolüm var.
DEVAM EDECEK....

seybay tedavin hayırlı olsun.... a.s. Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın... Bende senin gibi tüp bebek tedavime yeni başladım... Adeti takip eden 21.gün ultrasona girdim ve aynı gün lucrin ve doğum kontrol hapına (7 gün içilecek) başladım... Lucrin günde 1 kez 10 ünite, bugün 7.günüm.. bugün hap bitiyor.. Bende adetimin 2.günü kontrole gideceğim.. şu an beklemedeyim....:eek: Hakkımızda hayırlısı olsun!!!!!!!!!

sevimli hayalet
mrb arkadasım .tedavın hayırlı olsun.bızde tedavıye basladık ve yarın ınsallah transferım var.bızdede esımın sprem sayısı aynı;benım yumurtalıklarım ve hormonlarım gyet ıyı.bızımde ılk tedavımız.ınsallah hersey guzel olur butun arkadaslarımız ve bızım ıcın.

sevimli hayalet
GÜNIŞIĞI
seybay tedavin hayırlı olsun.... a.s. Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın... Bende senin gibi tüp bebek tedavime yeni başladım... Adeti takip eden 21.gün ultrasona girdim ve aynı gün lucrin ve doğum kontrol hapına (7 gün içilecek) başladım... Lucrin günde 1 kez 10 ünite, bugün 7.günüm.. bugün hap bitiyor.. Bende adetimin 2.günü kontrole gideceğim.. şu an beklemedeyim....:eek: Hakkımızda hayırlısı olsun!!!!!!!!!
mrb arkadasım tedavın hayırlı olsun.ınsallah hersey cok guzel olur.bızde transfer asamasındayız ınsallah yarın gıdecez.hakkımızda hayırlısı olsun.

GÜNIŞIĞI
8-05-08, 09:05
sevimli hayalet
mrb arkadasım tedavın hayırlı olsun.ınsallah hersey cok guzel olur.bızde transfer asamasındayız ınsallah yarın gıdecez.hakkımızda hayırlısı olsun.
RABBİM YOLUNU AÇIK ETSİN... UMUTLARINI VE EMEKLERİNİ BOŞA ÇIKARMASIN... İnşallah müjdeli haberlerini alırız burdann.... Dualarımız seninle....:1hug:

seybay
8-05-08, 10:05
merhaba sevimli hayalet güzel dileklerin için teşekkürler..Evet sonuçlarını bilemediğimiz bir yolculuğa çıktık..İlkler her zaman farklı ve anlamlıdır..ve inşallah ki hayırlısıyla son olur...sen de tedavinde inşallah hayırlı sonuçlar alırsın..

kaç yumurtan toplandı ve kaç kaliteli embriyon oluşturuldu.... bir de yumurta toplanması rahatsız edici bir olay mı?sevgiyle kal....

seybay
sevgili gün ışığı aynı ortak heyecanlar ve duygular içerisindeyiz..senin için de herşey dilerim hayırlı olur..

Bir de doğum kontrol hapın neden 7 gün? senin tedavin hangi protokol?Çünki ben 21 gün doğum k.hapı içtim.Dolayısıyla 3 doğum k. hapı kalmıştı 21.gün Lucrine başladığımda..

Bir de yaşadıklarımız nasıl gelişirse birbirimizi bilgilendirelim..sevgiyle kal..

seLis
cok guzel bir baslik acmissin canim..tesekkurler..oncelikle ben bisey sorayim o zaman embryon transferinde rahim kalinligi ne kadar olmali ???

seLis
su yumurta toplatma olayi benide korkutuyor kizlar anestezisiz yaptiran varmi?????

seybay
8-05-08, 11:05
canım ben aşama aşama insanlar neler yaşamış bilmeyenlere bilgi olsun diye bu konu başlığını açtım.Ben de diğer arkadaşların yazdıklarından faydalanıyorum...Dilerim sorduğun soruna yanıt verecek bir arkadaş vardır..

pelly1
mehay
su yumurta toplatma olayi benide korkutuyor kizlar anestezisiz yaptiran varmi?????
Bir arkadaşım lokal anestezi ile yaptırdı. ağrı sızı duymamış ama yapılan herşeyi hissetmiş, rahat etmemişti. Bir sonraki denemesinde genel anestezi oldu. Lokali bana tavsiye etmedi. ben de hiç anestezi olmadım ve biraz tedirginim ama 10-15 dk'lık işlemde birşey olmaz diyorum..sengözlerimebaksanab

seLis
anladim canim....birileri cevap verir sanirim :)) tesekkurler sanada!!!

GÜNIŞIĞI
seybay
sevgili gün ışığı aynı ortak heyecanlar ve duygular içerisindeyiz..senin için de herşey dilerim hayırlı olur..

Bir de doğum kontrol hapın neden 7 gün? senin tedavin hangi protokol?Çünki ben 21 gün doğum k.hapı içtim.Dolayısıyla 3 doğum k. hapı kalmıştı 21.gün Lucrine başladığımda..

Bir de yaşadıklarımız nasıl gelişirse birbirimizi bilgilendirelim..sevgiyle kal..
canım nedenini bende bilmiyorum ki... Yanlız biz geçen ay ilk kez aşılamayı denemiştik... zaten eşimin değerleri sınırda idi birde aşılama günü eşim gribal enfeksiyon geçirince değerler iyice düştü. şansımız %2 idi ve sonuç negatif... bir de kist oluştu.. kistin atabilmek için ve 2. aşılama için bir adet dönemi beklemek daha uygun diye dr ile konuşurken bu süre içinde eşim için yeni bir test yaptırmaya karar verdik.. yeni testin sonuçlarıda yetersiz çıkınca tedavi bir anda tüp bebeğe döndü.. sonuçları alır almazda hemen (kist engel değilmiş tüp bebek için) tedaviye başlandı... Ayrıca geçmişte kist ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşadığım için 12 senedir aynı dr kontrolündeyim ve beni benden daha çok iyi tanıyor ve takip ediyor... Benim tüm değerlerim ve filmim iyi idi (birazcık yumurtada tembellik başlamış) ama eşimin durumu süpriz oldu benim için... belki aşılamaya başladığımız andan itibaren daha sıkı bir gözetim altında olduğum içindir ya da bu dönemi kaçırmamak içindir......:sm_confused:

yeşbü
kızlar hepinizin tedavisi hayırlı uğurlu olsun...umarım burda hamişim diye kocaman başlıklar açarsınız yakın bir zamanda....

yeşbü
mehay
canım bence anestezisiz yaptıran yoktur sanırım...çünkü ağrılı bir işlem...bendede yumrutalarım topllarken bile genel anesteziyle olmama rağmen kendime geldiğimde ağrılarım vardı hala ve ağrı kesici vurdular....a.s.

seLis
yeşbü
canım bence anestezisiz yaptıran yoktur sanırım...çünkü ağrılı bir işlem...bendede yumrutalarım topllarken bile genel anesteziyle olmama rağmen kendime geldiğimde ağrılarım vardı hala ve ağrı kesici vurdular....a.s.
canim bir akrabama anestezisiz yapmislardi!!!

yeşbü
8-05-08, 12:05
mehay
canim bir akrabama anestezisiz yapmislardi!!!
canım bilemiyorum olabilir ama aneztesiz zor olur bence....

ulkuu1978
slm kizlar bu konuyu acan kardese tsk ederim.bende dun dr gittim.tup bebek icin dugmeye basildi.kafam cok karisikti bu iyi oldu.dr benden kromozom icin kan vermemi istedi boyle yapanlar varmi cevap ltf.:1no2:

ulkuu1978
benim icin hayat burada daha zor fransada yasadigim icin dil sorunu irkcilik hersey var.birde bu sorun aslinda benim 1 oglum var 8yasinda onun icin hic ugrasmamistik allahin isi iste hayirlisi olsun .allah hepimize yardim etsin.amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin.

ulkuu1978
sevgili mehay fransanin neresinde yasiyorsun?

aktuel
merhaba
:içelim: bende eğer kıst falan yoksa hafta sonu başlayacağım iğnelere yalnız ben lucrin falan kullanmadım ve bu sitede kullanan arkadaşlar var.sonuçta içerik aynı marka ve kullanımın farklı.Ben puregonla başlayacağım.bu benim 3. deneme olacak ,ilkinde puregon ve menegon kullanmıştım. Fakat dr 2 sinde sadece puregon hemde düşük değerde kullandı. sonuç iyiydi.20 üzeri yumurta vardı.Ben açıklanamayan infer. gurubundadım.Eşiminde sorunu yok . 5 yıldır arayıştayım bende.Bize klasik tüp yapılıyor.
artı glifor,folik asit, ecopirin alıyorum.:kahve:
Unarım hepimiz için hayırlısı olur.Rabbim yardımcımız olsun.Dualarımızı geri çevirmesin.
Benim yumurta toplamam işlemim anazteside oldu .Uyandıktan sonra ikli çok ağrılı oldu .Nefes alamıyordum sanki.İkincisinde tavşan gibi zıpladım gayet iyiydim.
Şimdi lokal anaztesinde ağrı yok ama kullanılan malzemeleri ve metal hissleri , zaten bizin içim zor ve sıkıntılı süreç ,hasaslaşmış ,yıpranmış duyguların arasına birde birebir hissetmek ....
sanırım benim için zor , ama hayat ne olacağı belli olmaz zorunlu olursam bende lokal yaptırırım.
tercihim anaztesi dir benim..rahim kalınlığım sanırım hep 9 mm leriydi her ikinsindede.
Nasip olmayınca olmuyor,rabbim vermeyince isyana gerek yok .Alın yazım olcak umuyorum.Ama zamanım gelince ya şimdiki denemende yada daha deneyeceğim diğer denemelerinde .Rabbim sağlık ve huzur versin yeter.:KK46:

mumudihaba
8-05-08, 16:05
sevgili seybay öncelikle hayırlı olsun tedavin inşallah gönlüne göre versin ALLAH(c.c) hayırlısını nasip etsin rahat olmaya çalış çok fazla araştırıp bilgileneceğini düşünme bazı şeyleri bilmeden daha rahat oluyor insan seni mutlu eden şeyleri yap kadınları en mutlu eden şeyi yap mesela alış-verişe çık kendine yeni birşeyler al eşine evine ama sadece mutlu olmak için yap​

nazlımelek
8-05-08, 17:05
selam kızlar,
sevgili seybay öncelikle tedavin hayırlı olsun...bende micro tedavime uzun protokolle başladım.. aşama aşama sorularınız olursa yanıtlamaya hazırım..
mehaycım rahim kalınlığını kafana takma söylemiyor zaten doktorlar kontrollerde uygun olup olmadığını söylüyor ona göre tedaviye devam ediliyor.. ayrıca şimdi genelde heryerde anestezi ile yapılıyor toplama ama sen yurt dışındasın nasıl olur onu bilemiyorum..

özlemkrts
merhaba arkadaşlar benimde daha önce bi tüp bebek denemem oldu bende cok meraklıydım cok araştırdım sordum soruşturdum.

bende buradaki tüm deneyimli arkadaşlarım gibi her konuda yeni başlayan arkadaşlara aklımın erdiği gücümün yettiği kadar yardım edebirim

sevimli hayalet
seybay
merhaba sevimli hayalet güzel dileklerin için teşekkürler..Evet sonuçlarını bilemediğimiz bir yolculuğa çıktık..İlkler her zaman farklı ve anlamlıdır..ve inşallah ki hayırlısıyla son olur...sen de tedavinde inşallah hayırlı sonuçlar alırsın..

kaç yumurtan toplandı ve kaç kaliteli embriyon oluşturuldu.... bir de yumurta toplanması rahatsız edici bir olay mı?sevgiyle kal....
mrb canım benım 12 yumurtam toplandı bunlardan 8 tanesı dollendı fakat kac tanesı kalıtelı bılemıyorum o konuda bı bılgı vermedıler. sdece kalıtelıde kalıtesızde yumurtanız var dedıler.dun transferım vardı yapılmadı ınsallah yarın bı habr verecekler.ınsallah olumsuz bı durum yoktur.transfer gunum ertelenınce bıraz tedırgın oldum ama hakkımızda hayırlısı olsun.yumurta toplama sırasında bısey duymuyosun anestezılı oldugunda.ınsallah hersey cok guzel olur hepımız ıcın.

seybay
8-05-08, 18:05
Arkadaşlar merhaba tekrar hepinize..Tedaviye ben ve benim gibi yeni başlayan arkadaşlar için tecrübeli diğer arkadaşların yaşadıklarından faydalanmak bir ön hazırlık oluyor..
Nedenlerimiz de sonuçlarımız da farklı olabilir birbirimizden..Ancak sanıyorum ki herbirimizin endişeleri ve umutları ortak...Kimimiz defalarca... kimimiz ilk olarak...bu yolculuğa çıktık...Birimizin nedenleri ve sonuçları diğerimizin nedenleri ve sonuçları olmayacak...Çünki bambaşka fizyolojik ve tıbbi etmenlerden dolayı ortak bir noktada buluşuyoruz.Gerek aşılama gerek tüp bebek ya da micro ile olsun hepimizin emeli sağlıklı ve bilinçli bir anne olarak sağlıklı bebekler dünyaya getirmek...Bu tedavi sürecinde birbirimizin endişelerini giderecek birbirimize moral umut hatta teselli olacak ne varsa herbirimiz el uzatsın...

seybay
Endişeli bir beklenti içinde olduğunu hissediyorum..hepimizin yaşayacağı gibi...Umutların ve emeklerin ...gönlünden geçenler yaşamında hayat bulsun...

seybay
İlgilendiğin ve bilgilendirmek istediğin için teşekkürler nazlımelek.

seybay
sevgili özlem ilgin için teşekkürler..

özlemkrts
8-05-08, 19:05
seybay
sevgili özlem ilgin için teşekkürler..
ne demek birimiz hepimiz hepimiz birimiz için :KK46:

seybay
12-05-08, 07:05
9 mayıs cuma adetim geldi.Lucrinin 7.gününde yani.Bugün Lucrin de 10. günüm.30 günde bir adet olurum.Doğum kontrol hapından mıdır ya da lucrin den midir bilmem bu sefer 27. günde adet oldum. Oldum mu olmadım mı anlamadım.Leke leke ...Endişendirdi bu beni..kanamam yeterli miktarda olur ama bu sefer koyu ve çok azdı.
Bugün doktorda muayenem var .Yumurta uyarıcı iğnelere başlayacağım merionale..Ancak bu adetimde içimden bişey atamadım ki..Umarım bu durum tedavimde sorun teşkil etmez.
DEVAM EDECEK...

pelly1
12-05-08, 08:05
selam. benim bugün 19. gün. 21. gün lucrin'e başlıyorum. normalde aynı gün d.k hapı bitiyor ama doktorum 4 gün daha devam et dedi. Lucrini adetten önce 7-8 gün kullanmamı istiyor. Adetlerim pko yüzünden düzensiz. son 2 ay 34 gündü. hap kullandığımda 25 günü şaşmaz. bu sefer 29 gün olacak. Seybay endişelenme bence hap yüzünden daha az kanaman olmuştur. Normal bir siklus yaşamadığın için kanama da farklı olabiliyor.

GÜNIŞIĞI
12-05-08, 09:05
seybay
Lucrin de 10. günüm.7.günüm de kanamam geldi. 30 günde bir adet olurum.Doğum kontrol hapından mıdır ya da lucrin den midir bilmem bu sefer 27. günde adet oldum. Oldum mu olmadım mı anlamadım.Leke leke ...Endişendirdi bu beni..kanamam yeterli miktarda olur ama bu sefer koyu ve çok azdı.
Beni endişelendiren adetimin 3.günü kan tahlili ve ulturason muayenesinde bu olumsuz sonuç yaratır mı..Yumurta uyarıcı iğnelere başlayacağım merionale..Ancak bu adetimde içimden bişey atamadım ki..Umarım bu durum tedavimde sorun teşkil etmez.Bugün dr. randevum var...
DEVAM EDECEK...
Canım inşallah iyi haberler alırsın ve biran önce başlarsın diğer ilaçlara.... Haplardan dolayı hem miktarda hem sürede kısalma oluyor zaten.... Benim lucrin de 11. günüm ancak benim adet günüm 5 gün geçti.. hafif hafif karın ağrıları az önce başladı... muhtemelen yarın yada çarşamba günü kanamam başlar... açıkçası hem korkuyorum hemde biran önce diğer ilaçlara başlamak için sabırsızlanıyorum... Nedir bu duygu karmaşası yaaaaa....:sm_confused:

seybay
pelly1
selam. benim bugün 19. gün. 21. gün lucrin'e başlıyorum. normalde aynı gün d.k hapı bitiyor ama doktorum 4 gün daha devam et dedi. Lucrini adetten önce 7-8 gün kullanmamı istiyor. Adetlerim pko yüzünden düzensiz. son 2 ay 34 gündü. hap kullandığımda 25 günü şaşmaz. bu sefer 29 gün olacak. Seybay endişelenme bence hap yüzünden daha az kanaman olmuştur. Normal bir siklus yaşamadığın için kanama da farklı olabiliyor.
pelly merhaba evet d.k. hapı kullanmadan benim adetlerim ve adet miktarım daha düzenli.şu an güya adetimin 3.günü.adet zamanındaki rahim ve hormon değerleri ile benim şu anki durumum aynı değil..doktor adet gününe göre değerlendirmiyor mu...ne olacak şimdi...kanamam gelmiyor ki...birazcık geldi gitti..bakalım...

seybay
GÜNIŞIĞI
Canım inşallah iyi haberler alırsın ve biran önce başlarsın diğer ilaçlara.... Haplardan dolayı hem miktarda hem sürede kısalma oluyor zaten.... Benim lucrin de 11. günüm ancak benim adet günüm 5 gün geçti.. hafif hafif karın ağrıları az önce başladı... muhtemelen yarın yada çarşamba günü kanamam başlar... açıkçası hem korkuyorum hemde biran önce diğer ilaçlara başlamak için sabırsızlanıyorum... Nedir bu duygu karmaşası yaaaaa....:sm_confused:
sevgili günışığı demek ki aynı aşamalardayız şu an..Lucrin de 10. günüm.Merionale başlayacağım nasipse..Eşimin sperm sayısındaki azlıktan dolayı micro yaptırıyoruz ya sen?

seybay
carette
bende aranıza katıldım.aklımın ucundan geçmezdi birgin bebeğim olması için tedavi olmam gerektiği...ama herşey insanlar için tüp bebek için başvurduk haftaya ssk dan heyet raporu alıcaz ve başlıcaz.bizi neler bekliyo az çok biliyoruz ama bunu yaşamak bambaşka bişeymiş.Allah dermansız dert vermesin
hepimizin gönlüne göre versin...:teselli::KK46:

carette.. buradaki kimse sanırım düşünmezdi normal yollardan hamile kalamayacağını.Ama nasip ...Biz seçilmiş kadınlarız..Ve bizim bebeklerimiz inşallah seçilmişlerden olacak...

GÜNIŞIĞI
12-05-08, 10:05
seybay
sevgili günışığı demek ki aynı aşamalardayız şu an..Lucrin de 10. günüm.Merionale başlayacağım nasipse..Eşimin sperm sayısındaki azlıktan dolayı micro yaptırıyoruz ya sen?
Evet sevgili seybay yaklaşık aynı aşamalardayız.. ama sen biraz daha önde gidiyorsun galiba... be de daha adet başlamadı.... merakla güzel haberlerini bekliyorum... ben durumumumdan daha önce bahsetmiştim... Ben evlenmeden önce kistlerden dolayı ameliyat olmuştum.. Yaklaşık 2 yıllık evliyim...Evlendikten sonra herşey yolunda gidiyordu ama yılbaşında bir iki kez adet düzensizliği yaşadım...bunun üzerine dr aşılama yapalım dedi... şuan benimle ilgili herşey gayet iyiii...1 aşılamada eşimle ilgili süpriz durumlar ortaya çıktı... sayı ve hareketlilikte ciddi bir düşüş varmış bu nedenle 2 aşılama denenmeden hemen tüp bebek tedavisi başlatıldı... inşallah güzel sonuçlar alırız...

aktuel
12-05-08, 12:05
seybay
Lucrin de 10. günüm.7.günüm de kanamam geldi. 30 günde bir adet olurum.Doğum kontrol hapından mıdır ya da lucrin den midir bilmem bu sefer 27. günde adet oldum. Oldum mu olmadım mı anlamadım.Leke leke ...Endişendirdi bu beni..kanamam yeterli miktarda olur ama bu sefer koyu ve çok azdı.
Beni endişelendiren adetimin 3.günü kan tahlili ve ulturason muayenesinde bu olumsuz sonuç yaratır mı..Yumurta uyarıcı iğnelere başlayacağım merionale..Ancak bu adetimde içimden bişey atamadım ki..Umarım bu durum tedavimde sorun teşkil etmez.Bugün dr. randevum var...
DEVAM EDECEK...
tatlım benim de bu ay doğum kontrol hapı ginera yüzünden aynı durum yaşandı dr doğum kontrol hapından dolayı böyle yaşıyorsun neredeyse 1 peti bile tam doldurmadım.Ama kıst falan yok.adetin ilk damlasından ,lekesinden itibaren ilk gün kabul ediliyor.çünkü horman dengesi ilk atım dan başlıyor.Hayırlısı olsun canım

seybay
12-05-08, 14:05
aktuel
tatlım benim de bu ay doğum kontrol hapı ginera yüzünden aynı durum yaşandı dr doğum kontrol hapından dolayı böyle yaşıyorsun neredeyse 1 peti bile tam doldurmadım.Ama kıst falan yok.adetin ilk damlasından ,lekesinden itibaren ilk gün kabul ediliyor.çünkü horman dengesi ilk atım dan başlıyor.Hayırlısı olsun canım
Bugün pazartesi.. Muayenem var. hani o gelemeyen adetim vardı ya... 3.günü diye doktora gittik. kan tahlili ve ulturason vs. Adetimin az ve leke leke gelmesinin sebebi yumurtaların baskılanmasından dolayıymış..yani problem yok.rahim kalınlığımda şu an için 4mm miş. Doktorum çok iyi dedi.Allaha şükür..Bugünden itibaren yumurtaları uyarmaya başlıyoruz.Merional 300 ünite günde 1 kez vuracağım.Lucrin ise 5 üniteye düştü.DEVAM EDECEK..

sevgili aktüel senin hikayen nedir? paylaşabilir misin?

seybay
12-05-08, 14:05
GÜNIŞIĞI
Evet sevgili seybay yaklaşık aynı aşamalardayız.. ama sen biraz daha önde gidiyorsun galiba... be de daha adet başlamadı.... merakla güzel haberlerini bekliyorum... ben durumumumdan daha önce bahsetmiştim... Ben evlenmeden önce kistlerden dolayı ameliyat olmuştum.. Yaklaşık 2 yıllık evliyim...Evlendikten sonra herşey yolunda gidiyordu ama yılbaşında bir iki kez adet düzensizliği yaşadım...bunun üzerine dr aşılama yapalım dedi... şuan benimle ilgili herşey gayet iyiii...1 aşılamada eşimle ilgili süpriz durumlar ortaya çıktı... sayı ve hareketlilikte ciddi bir düşüş varmış bu nedenle 2 aşılama denenmeden hemen tüp bebek tedavisi başlatıldı... inşallah güzel sonuçlar alırız...

Günışığı merhaba. Dilerim hayattaki en büyük sürprizin güzel ve sağlıklı bebeklere sahip olmak olur..

GÜNIŞIĞI
13-05-08, 08:05
seybay
aktüel çok sağol. ben de yeni doktordan geldim.. hani o gelemeyen adetim vardı ya... 3.günü diye doktora gittik. kan tahlili ve ulturason vs. evet şu adet ve lekelenme olayı aynı senin dediğin gibiymiş..yani problem yok.rahim kalınlığımda şu an için 4mm miş. Doktorum çok iyi dedi.Allaha şükür..

sevgili aktüel senin hikayen nedir? paylaşabilir misin?
SEYBAY canım herşeyin yolunda olmasına çok sevindimm... sırnaşık şey.. merionallara ne zaman ve hangi dozla başlıyorsunn??? Bende de bugün lekelenme başladı... :eek:

seybay
13-05-08, 10:05
GÜNIŞIĞI
SEYBAY canım herşeyin yolunda olmasına çok sevindimm... sırnaşık şey.. merionallara ne zaman ve hangi dozla başlıyorsunn??? Bende de bugün lekelenme başladı... :eek:
Günışığı merhaba canım...Dün doktora gitmiştim...Adetin 3.günü kan tahlilinde hormon değerlerim normal çıktığı için merional 300 ünite günde 1 kere...Lucrin de 5 üniteye indi..Cuma tekrar gidicem.Bugün merionalde 2.günüm olacak...Lekelenmen başlamış.. hadi hayırlısı...Ben de senin güzel haberlerini bekliyorum.. öptüm canım...

Alaren
13-05-08, 10:05
mrb kızlar bende 2.mikromu Seyhan başkente yaptırıyorum ama bugün biraz kafam karıştı.İlk micromu özel adana ankara tüp bebekte yaptırmıştım.başlarken eşime ve bana 2 şer adet antibiyotik vermişlerdi.bi de her gün folik asit vermişlerdi.ordan aklımda kaldı.17 mayısta lucrine başlayacağım bu gün hastaneyi aradım.bana folbiol+azro tablet+neopenetran yazdırdı.çok kızgınım.daha önceden tecrübem olmasa demekki bunu atlayacaklardı.bide lucrine ilk denememde 10 ile başladım bunlar 20 ile başla dediler.20 ile başlayan varmı ??????????

seybay
16-05-08, 14:05
Bugün cuma muayenem vardı. Merional de 5.günüm.Sabahtan ulturasona girdim ve kan verdim.2 yumurtam daha fazla olgunlaşırken ve onları takiben daha yeni 5-6 yumurtam daha oluşmuş...Muayene ve hormonlarım çok şükür normal..İlaçlarımın dozajlarında herhangi bir değişiklik olmadı.. yola devam yani..Lucrin 5 ünite...Merional 300 ünite. Günde 1 kez..Adetimin 8. günü bugün yani, rahim kalınlığım 7,3 mm...Büyümeyle orantılı olarak kasıklarımda ağrı hissediyorum. Ayrıca yoğun kıvamlı beyaz kokusuz bir akıntım var..Bu beni bir an endişelendirdi..Ancak yumurtalar büyürken bu durum normalmiş..Hayırlısı bakalım..
Salı tekrar randevum var...DEVAM EDECEK..

Herkesin tedavisinin pozitif sonuçlanması diliyorum..:sm_cool:

ayseakgul
16-05-08, 17:05
Alaren Bende 20 Ile Başlamiştim Sonra 10 A Düşürdüler

ayseakgul
16-05-08, 17:05
amamalesef benimki olmadı.45 yumurta topladılar 25 tanesi iyi çıktı 3 tane transfer yaptılar.ilk sonucum pozitif çıktı 3 üncüde değerim düştü ve adet oldum.senağlama

seybay
21-05-08, 18:05
Bugün çarşamba yine muayenedeydim..tedavim boyunca ilaçlarımın dozu hiç değişmedi.Dr. bana ideal olan 10 ile 20 yumurta oluşturmak demişti benim 12 yumurtam oluşmuş..Yarın yani perşembe 21:00 da çatlatma iğnesini vurduracağım.Cumartesi sabahı 09:00 da da yumurta toplama gerçekleşecek.. Dilerim kaliteli yumurtalar oluşturmuşumdur.Şimdi şimdi heyecanlanmaya başladım ..hakkımızda hayırlısı..DEVAM EDECEK..

GÜNIŞIĞI
22-05-08, 07:05
seybay
Bugün yine muayenedeydim..tedavim boyunca ilaçlarımın dozu hiç değişmedi.Dr. bana ideal olan 10 ile 20 yumurta oluşturmak demişti benim 12 yumurtam oluşmuş..Yarın yani perşembe 21:00 da çatlatma iğnesini vurduracağım.Cumartesi sabahı 09:00 da da yumurta toplama gerçekleşecek.. Dilerim kaliteli yumurtalar oluşturmuşumdur.Şimdi şimdi heyecanlanmaya başladım ..hakkımızda hayırlısı..DEVAM EDECEK..
CANIM MERHABA NASILSIN ??? Transfer yaklaştıkça heyecan artıyor değil mi??
İnşallah herşey yolunda gider.. İnşallah kaliteli embiriyolar oluşur ve sana sıkı sıkı tutunur... sonra da bize müjdeler :sm_cool: , halaya davet edersin...:teytey:
CANIMMMMM Allah yardımcın olsun, emeklerini boşa çıkarmasın... a.s.

Benimde salı günü kontrolüm vardı... ilaç dozu aynen devam ediyor... ultrasonda 5 tane yumurta gördüler sanırım arkadan gelenler de varmış... Cuma günü tekrar kontrole gideceğim... Senin iğnelerinin bitmesine sevindim doğrusu... Ben sabah akşam iğne yaptırdığımdan iki gündür oturamaz oldum, yerleri çok acıyor...kafamçokkarıştı
Allah sonumuzu iyi etsin...

seybay
22-05-08, 15:05
GÜNIŞIĞI
CANIM MERHABA NASILSIN ??? Transfer yaklaştıkça heyecan artıyor değil mi??
İnşallah herşey yolunda gider.. İnşallah kaliteli embiriyolar oluşur ve sana sıkı sıkı tutunur... sonra da bize müjdeler :sm_cool: , halaya davet edersin...:teytey:
CANIMMMMM Allah yardımcın olsun, emeklerini boşa çıkarmasın... a.s.

Benimde salı günü kontrolüm vardı... ilaç dozu aynen devam ediyor... ultrasonda 5 tane yumurta gördüler sanırım arkadan gelenler de varmış... Cuma günü tekrar kontrole gideceğim... Senin iğnelerinin bitmesine sevindim doğrusu... Ben sabah akşam iğne yaptırdığımdan iki gündür oturamaz oldum, yerleri çok acıyor...kafamçokkarıştı
Allah sonumuzu iyi etsin...
Hayatım ben de seni merak ettim.sağolasın iyi dileklerin için.evet bugün son LUCRİN iğnemi vuracağım.3 saat sonra da çatlatma iğnesini..Düşündükçe heyecan basıyor.Bir an önce cumartesi olsun da uyuyup uyanmak istiyorum..İnsanın kafasında binbir türlü soru.Nasıl geçecek.Kaç yumurta toplanacak..Kaliteli mi...Döllenecek mi...vs ..vs.. Hayatta endişeler hiç bitmiyor..DEVAM EDECEK..

Allah hakkımızda hayırlı etsin..Sen de gelişmelerinden haberdar et beni..Ben yumurta toplama olayından sonra tekrar yazarım ..haberleşelim...bol şans...

pelly1
22-05-08, 15:05
selam kızlar. benimde bugün adetin 7. günü. 2. günden beri 150 ünite gonal-f (pko olduğumdan dikkatli gidiyoruz) + 10 mg lucrin kullanıyorum. Az önce kontrolden geldim. 10+ yumurtam var. en büyüğü 13 mm ama endometriyum ince. benim kanamam 5. ve 6. gün çok fazlaydı. bugün kesildi. doktor vajinadan östrojen tablet verdi, ilacı da 100 üniteye düşürdü, ctesi tekrar bakacak. inşallah endometriyum arayı kapar da transferim tehlikeye girmez. pko'nun gözü kör olsun.. bende kan pıhtılaşması problemi de var, yumurta toplama sonrası heparin kullanmaya başlayacağım.
Hepimize iyi şanslar....