Panik Atak sorunu olanlar....

HAVVA_OZ
20-11-08, 15:11
öncelikle başın sağ olsun canım. benimde başıma buna benzer bir olay geldi tanıdığım yakınımı kaybettikten sonra çevremdeki insalları kaybedecekmiş korkusuna kapıldım. ben psikolojik yardım aldım. arabada olmak bile bunaltıyordu. hastaneye gidesiye kadar zor nefes aldım. ama doktorla görüştükten sonra çok rahatladım. benim tavsiyen uzman birinden yardım alman. ben 1.5-2 yıla yakın ilaç kullandım.şimdi çok iyiyim. doktora giddikten sonra hemen iyi oldum zaten..geçmiş olsun .

chicek
24-11-08, 19:11
ben de sayısını tam hatırlamıyorum ama 5-10 kez bu rahatsızlığı yaşadım ama internetten araştırana kadar panik atak olduğunu bilmiyordum..sadece heyecenlı bir durumda ya da korkup kendimi güvensiz hissettiğimde bunu yaşıyordum..yani nefes alamıyorum ve hep öyle kalacak ben öleceğim sanıyorum ayrıca titriyor ve üşüyorum o sırada bi keresinde düğn günümde kuaförde geçirdim böyle bişey çok stresten..ve ağlayana kadar rahatlayamıyorum sadece ambulans çağırın ben doktora gitmek istiyorum öleceğim diyorum.bir de doğum yaptıktan sonra geçirdim bu atağı ve şimdi sizin yazdıklarınızı görünce panik atak olduğunu düşündüm açıkçası doktora hiç gitmedim bu aralar pek olmuyo ama ruhsal açıdan pek iyi olmadığımı biliyorum hayatımda büyük değişiklikler yapmak istiyorum eşimden ayrılmak ama cesaret edemiyorum çünkü o beni çok yıpratıyo daha kötü olmaktan korkuyorum

sblue
24-11-08, 19:11
slm arkadaşlar daha önce de yazmıştım annem yıllardır bu rahatsızlıktan müzdarip bu hafta tlf da konuştuğumuzda bana bir yataktan bahsetti haberlere bile cıkmıştı firmanın biri şubelerinde ücretsiz bu yatakla s eanslar yapıyor reklam amaçlı etkisini görenler satın alıyor vs. şöyleki annemde bu ücretsiz seanslara katılıyormuş (şimdiye kadar tedaviler pek işe yaramadı annem de bunu deneyeyim demiş) 5 seans olmuş ve kendinde çok büyük farklılıklar görüyormuş büyük bir sevinçle beni aradı . firmanın adını söylememde sakınca olup olmadığını bilemiyorum şuanda o yüzden yazmıyorum sizlele paylaşmak istedim merak edenler özelden msj atarak bana sorabilirler a.s.

nihal25
28-11-08, 08:11
merhaba bende panik atak hastasıyım.şuan tedavi görüyorum.önceleri bende ilaç tedavisine karşıydım ama yardım almadan olmuyor.
şuan daha iyiyim ....bence en kısa zamanda yardım almalısın...

susarak özlüyorum
8-12-08, 23:12
aynı dert bende de var arkadaşalr bazen çıldırcak gibi oluyorum ilişkimle ilgili panik atak yaşıyorum ve buda beni rahatsız ediyorrr

yasminx
12-12-08, 21:12
ceyhan
:uhm: :uhm: :uhm: :uhm: :uhm:
Herkese selam.cok uzn bi mesaj yazmisdim ama bi türlü gönderemedim.yasadiklarinizi okudum.cok üzüldüm.her sey biz insanlar icin ama kaldiramadigimiz,agir gelen seyler oluyor isde hayatta..benimde bazi sorunlarim var.panik atakta illaki atak gelmesimi lazim.ölüm korkusu olmasimi lazim.bende onlar yok.ama titreme,kalp carpintisi,terleme,sese karsi asiri tepkim var.beynimi okadar dolu hissediyorumki..hic bisey kafam almiyor.bir anda beynim duruyor sanki.cocuklarim var vede saglikli bir anne olmak isdiyorum.annemdede var panik atak.bende 3.4 ay tablet kullandim.ismi lustural.icdigim zaman kendimi iyi hissediyorum.psikologoda gittim.ama konusdukca ben daha kötü oluyorum.bu hasdaliga neden olarakda ailemden uzak olmami görüyorum.ve yalniz olmam cok üzüyor beni.esim ve cocuklarim var ama annemide cok özlüyorum.neyse cok uzattim heralde....görüsmek üzere......
:uhm: :uhm: :uhm: :uhm: :uhm:
hayr cnm ölüm korkusu olması alzm değil panik atağın dsm - 4 kriterlerine göre 12 yada fazla semptomu var bunlrdan en az 4 tanesi varsa kişi de panik etek geçiryor demektir. Panik atak tehlikeli bi hastlk değil sdce korktucu bi hastlk. Tedavsi günmzde mümkün yeterki dr.a bşvrun. Ihmal etmyn

berfinbilgen
15-12-08, 18:12
arkadaslar bendede sıkılma bogazımda dugumlenme ıstahsızlık ve karanlık korkusu oluyor en ufak bır uzulmemde bır zamanlar bazı nedenlerden depresıf ılaclar kullanmıstım sızce ondanmıdır yoksa panık atakmı bılgı verırsenız sevınırım

ayteyze
21-12-08, 21:12
merhabalar benimde annem kollarımda öldü. Hastane kapısına geldiğimizde solunum yetmezliği vardı o duyguları biliyorum iki yıl ilaç tedavisi gördüm.Şimdi iyiyim ara sıra tutuyor çok özlediğim için ben çocuklarım için ayakta duruyorum onlar olmasa ne yaparım bilmiyorum allah herkese şifa versin.Bazen güçlü olmak çok zor içindeki fırtınaları kimse bilmiyor...........

yemekteyiz_21
23-12-08, 18:12
canım elmacik aynı memleketliyiz ve aynı yaşadığın acının birinide ben yaşadım.annem gözlerimin önünde öldü aynı hastalıktan.bazen dolu dolu oldu hayat bazende çok boş.biliyorsundur ki eminim ne kadar dolu dolu yaşasanda hep bir yanın boştur aslında.zaman geçtikçe daha da koyuyor insan aslında.ama inan canım insanın tedavisi bazen kendi elinde.bununla burun buruna yaşadığım için herşey kendi elinde canım sakın unutma...demesi malesef öyle kolay gelde içime bir bak.keşke yapılabilecek bir şey olsa

blueangel42
24-12-08, 16:12
bu hastalığı bende yaşadım 5 sene kadar önce.ilk hastalandığımda tansiyonum düştü ve geçecek sanıyordum ama öle olmadığını ikinci nöbetten sonra anladım ve bu hastalığı tanıyana kadarda her nöbette heycan ve korkuyla hastalığımın seyrini dahada kötüye soktum.bununla başedemeyeceğimi anladığım zamanda tedaviye başladım ve gerçekten olumlu sonuç aldım.bu hastalığa sahip olan arkadaşlarım lütfen doktora gidin,tedavinizi olun geçer diye beklemeyin.çünkü geçmiyor ve bu sürede hayatınızdan çalıyor,hiç birşeyi doyasıya yaşayamıyorsunuz.ilaç kullanmaktan korkmayın bu hastalıkla başedebilmek için ilaç kullanımı bana göre şart çünkü benimki çok şiddetliydi ve şimdi büyük oranda geçti artık nöbetlerim olmuyor sadece arada küçük korkular yaşıyorum o da herkes kadar.ilaç tedavisi 6 ay ile 1 yıl arası sürüyor.ben 6 ayda bıraktım.bi de hastalığınız nüksettiğinde paniğe kapılmayın işte bu durumu içinden çıkılmaz bir hale sokuyor sakin olun yavaş ve derin nefesler alın kalp atışınızı yavaşlatın ve hemen kalkıp kendinize bir iş icat edinki dikkatiniz kendinizi dinlemekten başka yöne kaysın.kendinizi sakinleştirecek hobiler edinin.ben mesela takı yapımına merak salmıştım bu dönemde.umarım hepimiz tam anlamıyla bu hastalığı yener ve eski sağlıklı yaşamımıza geri dönebiliriz

sumus
25-12-08, 17:12
bazen bende baş agrısı baş dönmesi oluyor bazen ise içim sıkılıyor boğazım düğümleniyor gibi oluyor..

emilia
26-12-08, 15:12
banada yeni kondu panik atak teşhisi ::KK43: artık takmıyorum hiç birşeyi düşünmüyorum olumlu ve pozitif bakoyorum herşeye

EU1
30-12-08, 18:12
Canım geçmiş olsun zor bir durum eğer Ankaradaysan sana özelden bir uzman adı verebilirim.Burdan isim yazmak sakıncalı mı bilmiyorum.Eminim hayata yeniden döneceksin:))artı sende varolan onun harici ne var ne yok silip süpürecek reset atacak:))Biz 10 yaşındaki yiğenime başladık onun problemi panik atak değil daha farklı problemlerdi.Yalnız birazcık tuzlu ki kariyerine bakarktan eğer durumun varsa bundan sonranı huzurlu geçirmek istiyorsan git derim.Annenle yaşadığın o acı anı bile unutturacak sana unutma değilde acıtmıcak diyeyim.Sakın sıradan biri öneriyorum sanma politikacılarladan tutta sanat camiasına,trt gibi saygın bir kanala kadar herkes tanıyor.Dünya üzerindeki bilimsel yerini biliyor

fatos
3-01-09, 19:01
ben yeni tedaviye başladım fakat çabuk ilerledik teşhis çabuk konuldu:)panik atak.tedavisi var.şu an çok iyi bir ilaç kullanıyorum ve doktorumda bu konuda uzman.kendimi farkında olmadan çok fazla yoruyormuşum:)

zeytohnm
4-01-09, 18:01
slm arkadaşlar bende aynı dert varr bir yıldır nefes darlıgı oluyodu kalabalık bkapalı alnlarda bayılcak gibi oluyodum bu son olanda çarpıntı vee gögsümde nefes aldıkça geçmeyen bi sıkıntı heycan vardı gögüs hastalıları kardiolog acil gitmedigim yer kalmadı şimdi piskiyatriye gidiyorum lustural ve zanax verdi çeyrek içiyorum şimdilik iyim ama ilaaca bagımlı kalmak istemiyorum çünkü bebek sahibi olmak istiyorum doktorumada dedim ve terapi yaparak aşmak istiyorum şimdilik rüyalarımı ve bu yaşadıklarımı yazmamı istededi bakalım ne olcak ikinci gidişimde ama huzur veren biyerr içeri girdigimde anladım piskiyatriye gitmektenn çekinmeyinn inannın daha iyi olucaksınız

Lyre
4-01-09, 18:01
panik değilde sadece atak olabilsek ne güzel olcek

damla69
4-01-09, 20:01
çok doğru söylemişin IYRE panik atak hastalığını gerçekten atak geldiği an sakin olamamak tetikliyor.her atağın arkasından yeni bir atak gelicek paniğiyle biz hastalığı davet ediyoruz.ama iradeyle zorda olsa aşılıyor.

yakamoz_16
5-01-09, 22:01
lyre
panik değilde sadece atak olabilsek ne güzel olcek
:roflol: koptm cnm yha bende bi filmde duydm geçen gün sende o zmn panik olmıcan atak olcan diodu bayıldım söze :teytey:

EU1
6-01-09, 20:01
salı günleri trt1 de günbegüne konuk olan beyfendiyi dinleyin derim.Çözüm onda:)biz başladık yiğenime değişimleri ve neticeyi sizlerle paylaşacağım.

SuRqRiSe
7-01-09, 07:01
bende aynı dertten muzdaribimm..
bende ananemi kaybettikten sonra başladı gitmediğim doktor hastane kalmadı nese son olarak depresyon geçirdiğim teşhisini koydularr baş dönmeleri yürürken denge problemi araba kullanırkenn dengemi kaybetmee ambulans sesi duyunca ölüm korkusu yaşıyordum köprü altından arabayla geçemiyordumm nefes alamıyordum şimdi öleceğim diyordum ve halada devam ediyor saten.. 2 sene öncede canım Babamı kaybettikten sonraa iice arttıı
geçenlerde evde kocişimle oturken birden bire nefes alamadım yine öleceğim dedim eşim korktu hemen elimi yüsümü yıkadımm okumaya başladım birass geçti.. elektrikler gittiği saman bile nefes alamıyorumm evde bağırıyorum derin derin nefes almaya çalışıyorum daha buna benser bir sürü şeyy işte
acaba gerçekten ölecekmiyim diyorumm korkuyorum aklıma kötü kötü şeler geliyorr

EU1
7-01-09, 19:01
ankarada biri var trt1de salı günbegün programına çıkıyor.İzleyin derim biz yiğenim için başladık bir programa güzel sonuçlar alırsak bildircem burada ama size kesinlikle fayda sağlıyacağına inanıyorum

fatos
7-01-09, 21:01
saat kaçta acaba?:)))

EU1
7-01-09, 21:01
Salı günü saat 10 da TRT eften püsten kimseyi bu kadar ardarda programa davet etmez.Kim çıkıyorsa çoğunlukla sağlam insanlardır.Biz şimdilik memnunuz görüşmelerden 18 saatimiz var daha bittikten sonrada aynı sözleri söylüyor olursam koşarak gidin:))

Malen
19-01-09, 14:01
Doktora gittim ,derdimi anlattim,sanki birsey olacakmis gibi kötü hislere kapilma,aniden panikleme vs bunun gibi sikayetlerimin oldugunu söyledim doktora,Oda bana Lustural verdi,ilk aldigim günün gecesi ucaga yetismem gerekiyordu,ve ben kapidan cikarken birden sarsilmalar yasadim,migdem bulaniyor,kusma hissi geliyor,ates basiyor ve karincalanma hissi veriyordu..Zar zor arabaya attim kendimi,hava alanina gelene kadar yolda öldüm öldüm dirildim.Hava alanina vardik babama yapistim,baba beni kurtar diyorum,yere cömeldim soguk soguk terler döküyorum ve hareketlerimi kontrol edemiyorum..
Sonra WC ye gittim soguk suyun altina soktum kafami,ani bir titreme sonunda sanki icimden birsey koptu ve ben yere yigildim..Bir nebzede olsa rahatlamistim.Ucaga bindigimde hostesler benim iyi görünmedigimi söylediler ve sizi bos yerimize alalim dediler.Sagolsunlar 3 kisilik koltuklu bir yere gectim ve uzandim 3 bucuk saat orda ama yattigim yerde sürekli sarsilmalar yasadim...

O günü bir daha yasamak istemeyen ben ayni hataya gene ,düstüm ama bu sefer cok siddetli oldu.Cok huzursuzdum ,aylardir uyku bozuklugu yasiyorum,yorgun uyaniyorum,ama okulum var gitmem gerekiyor.Neyse ben gene bu ilacin yarimindan aldim,almaz olaydim.Gözlerim görmüyor heryer karanlik,yere havadan havadan basiyorum derken kendimi zar zor banyoya attim,gene bir sogukluk sardi vucudumu ve sular damliyor vücudumdan ter döküyorum,kusmam geliyor basaramiyorum,agliyorum allahim kurtar beni yada öleyim,bu nasil bir izdirap,soguk fayansa uzandim yerde titriyorum,heryerimde karincalar geziyordu sanki.Sonra soguk suyun altina girdim ve aniden rahatladim..Sonra nemi oldu insanligim aklima geldi,ve ilaclarin hepsini cöpe attim,ben aciz degilim dedim,beni uyusturan ve izdirap cektiren ilaclarin bende yeri yok dedim ve hepsini yok ettim..
İlacin etkisi üzerimde daha,Hala cenem titriyor,bacaklarim titriyor,kendime hakim olma hissim kalmadi..Ama kendime söz verdim,sorunlar benim sonum degil,bu ilac neredeyse benim sonum olacakti..Düsünsenize ya o an ben kriz geciriken kendimi asagi atsaydim ne olacakti?

Ve Doktorlara söylemek istedigim birsey var,lütfen siz okumus insanlarsiniz,ilac verip yollamayin hastalari,konusarak sorunlarina care bulmaya calisin,ben güclü bir insanim bunu biliyorum ve hayatim boyunca yasadigim kötü bir olayin altindan tek basima cikmayi beceremedigimden doktora basvurdum,ama ilac verdi sen böyle olmussun dedi ve yolladi beni..
Bu yasa kadar kullandigim ikinci ilacti ve ilaca mahkum kalmak yerine,onun beni iyi etmesini beklemek yerine,kendi kendimin dermani olmak daha iyi bence..

Arkadasa,da gecmis olsun diyorum ve ilaclarla degil,kendi gücünle ayakta kalmaya calis.

umutfurkan
20-01-09, 05:01
geçmiş olsun canım bütün söylediklerin abartısız dogru hatta az bile bende 3 sene kullandım cipram ve zanax çok memnundum ilaçlarımdan ama denin kullandıgın ilacı kullananlar genelde aynı şeyleri söylüyor ama tam düzeldim derken hamile kaldım ilaçları bıraktım yine aynıyım çok kötü bir illet rabbim kimseye vermesin geçmiş olsun canım