TEST

Panik Atak sorunu olanlar....

mukoro4
7-03-09, 08:03
merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. o yüzden şimdi paylaşabiliyorum . ama panik atakla bende yaklaşık 5 yıl önce tanıştım maalesef. ilk 2 yıl kadar uzaman yardımı almadım ama sürekli doktorlardaydım. sonra yapamayacağımı ve yardım almam gerektiğini düşünerek özel hastanenin bir uzmanına gittim. verdiiği ilaçları bir kaç ay kullandım ama hiç bir faydası olmadığını gördüm ve kafama göre ilaçları bıraktım. bir yıl kadar yine ilaçsız ve hastanelere gderek devam ettim ve sonrasında daha da yoğunlaştığını farkettim. bu işte uzman bir devlet hastanesine gittim ve yaklaşık 1.5 yıl düzenli olarak kontrollere giderek ve ilaçlarını kullanarak rahatladığımı farkettim. artık iyiydim ve bırakmak istiyordum. birden bırakamayacağımı ve başka bir ilaca geçersem her an kesebileceğimi söyledi doktorum. yani bazı ilaçlar birden bırakılmazmış ve başka ilaca geçiş yaparak istediğin zaman bırakabilirsin dedi. bende o kutum bittikten sonra dedim ki bugün bırakıyorumve bir daha almıyorum. geçen sene mayıs ayında ilacımı kendi kendime bıraktım ve gerçekten de son bir aya kadar hiç bir şey yaşamadan geçirdim. taki iş yerimde ve özel hayatımda bir takım probemler yaşayana kadar. ve bir aydır da kendi kendime mücadele ediyorum. anladım ki ilaçlar kullanıldığı sürece iyisin. şimdi beynimde bitirmeye çalışarak atlatmaya çalışıyorum. zor oluyor belki ama alışacağım. bizim bu yaşadığımız şeyler 30 yıl önce yokmuymuş. anneannelerimiz dedelerimiz nasıl yaşamışlar. onların hiç mi dertleri sorunları yokmuş. ben böyle düşünüyorum ve kendi kendimize de aşabiliriz diyorum. hepinize çok geçmiş olsun diyorum...

suhake
7-03-09, 21:03
peygamber efendimiz bile anne karnında babasız 6 yaşında annesiz kalmıştır
benim babam ölünce çok üzüldüm esim bana pskologa gıtdemişti ama i
ben 3 çoçuk annesiyim çoçuklarıma birsey olursa daha cok üzülürüm
babanım acısını bile bana unutturur insan dogar buyur ve ölür zamanı gelınce bızde
ölücez benim 4 kardesim öldü simdi babam onlara kavustu biz arkasından yas tutuyoruz
ölüm göç etmektir annende göç etmiştir ahirete

deryali8381
7-03-09, 23:03
elmacik
Merhaba,

Bundan yaklaşık 3 yıll evvel annemi kollarımda kaybettim.Kanserdi. Çok savaştık çok mücadele ettik olmadı,kurtaramadık.Hayatım , bakış açım onun gidişiyle değişti.Dönem dönem umursamaz dönem dönem çok ince düşünen biri oldum.Fakat acımı doya doya yaşayamadım.Beni güçlü kararlı bilirdi aileden herkez.Ben sapasağlam görünmeliydimki onlar benden güç alsın toparlasın Ama olan bana oldu.Farketmeden hemde.Acımı yaşayamadım.Herhangi bi üzüntü durumunda ve beni bayağı üzen bir şeyse bu
resmen kriz yaşıyom daralıyorum, nefesim kesiliyor, ölüm korkusu başlıyor, bazende titriyorum ve korkunç üşüyorum.Kendimi boğalacak gibi hissedip üzerimdekiler parçalamk istiyorumElbisenin tenime dokunuşuna bile katlanamayım kendimi cama atıyom.Hava nekadar soğuk olursa olsun 10-20 dk arası nefes alamya çalışıyorum.ASTIMMI acep bu dedim.Doktora gitmedim.Sevmem gitmeyi.Çok samimi birkaç doktor arkadaşım var onlara sordum.Acını yaşayamadın çok sarsıldın dediler.Tedavi öneriyorlar elbet ama nedense hala gitmiyorum.Bu konuda paylaşımları ve çözümleri olan arkadaşlar varmı... Yazın lütfen...

Bende de ayyynısı var...benim allaha şükür büyük bir acı'm olmadı...durup dururken lise yıllarımda başladı nefes daralmasıyla...sonra artarak devam etti...hiçbişey yokken durup dururken birden nefesim daralmaya başlıyor kalbim ağrıyor,çarpıntım oluyor,titreme geliyor,aynen hava ne kadar soğuk olursa olsun muttlaka dışarı çıkmak veya camı açmak zorundayım nefes almak için...işin kötüsü her ilaç iyi de gelmiyor..ben psikiyatrist e gitmekte çok geç kalmıştım...hep kardiyoloji bölümüne gittim,hep kalbimde sorun var sandım,hiçbirşey çıkmıyordu ama hala hastaydım...en sonunda psikatriste gitmeye karar verdim..ilaç ismi vermiycem bir ilaç verdi dr,ama ne ilaç ölümden döndüm hiç yaşamadığım büyüklükte bir atak yaşadım ve etkisi 2 gün sürdü...2 tane hastane dolaştım...beynim pişiyodu başım dönüyodu ve nefes alamıyodum...

neyse sonunda bi dr bi ilaç verdş o çok iyi geldi 6 ay kadar kullandım,süper bi insan oldum psikolojik olarak...sonra bıraktım,yine ara ara geliyor tekrar başlıycam...dr demişti ki nefes alamıyormusun o an camı açmıycaksın,dışarı çıkmıycaksın o an oturduğun yerde yeniceksin dedi ama olmuyor işte...küçük atakları atlatabiliyorum ama bütük ataklarda mutlaka hastanelere taşınıyodum...
birde atak geldiği zaman diyorum ki ''bundan önce de atak geçirdim,bişey olmadı,yine olmıycak,o beni değil ben onu yenicem diyorum,bazen de amaaan yine geliyolar bana diyorum gülüp geçiyorum atlatıyorum deneyin...

bazıları bende panik atağım diyorlar,herşeyde panik yapıyorum heyecanlanıyorum falan diyorlar ama panik atak bu değil..panik atak bizim yaşadıklarımız...

angel_baby
13-03-09, 08:03
deryali8381
Bende de ayyynısı var...benim allaha şükür büyük bir acı'm olmadı...durup dururken lise yıllarımda başladı nefes daralmasıyla...sonra artarak devam etti...hiçbişey yokken durup dururken birden nefesim daralmaya başlıyor kalbim ağrıyor,çarpıntım oluyor,titreme geliyor,aynen hava ne kadar soğuk olursa olsun muttlaka dışarı çıkmak veya camı açmak zorundayım nefes almak için...işin kötüsü her ilaç iyi de gelmiyor..ben psikiyatrist e gitmekte çok geç kalmıştım...hep kardiyoloji bölümüne gittim,hep kalbimde sorun var sandım,hiçbirşey çıkmıyordu ama hala hastaydım...en sonunda psikatriste gitmeye karar verdim..ilaç ismi vermiycem bir ilaç verdi dr,ama ne ilaç ölümden döndüm hiç yaşamadığım büyüklükte bir atak yaşadım ve etkisi 2 gün sürdü...2 tane hastane dolaştım...beynim pişiyodu başım dönüyodu ve nefes alamıyodum...

neyse sonunda bi dr bi ilaç verdş o çok iyi geldi 6 ay kadar kullandım,süper bi insan oldum psikolojik olarak...sonra bıraktım,yine ara ara geliyor tekrar başlıycam...dr demişti ki nefes alamıyormusun o an camı açmıycaksın,dışarı çıkmıycaksın o an oturduğun yerde yeniceksin dedi ama olmuyor işte...küçük atakları atlatabiliyorum ama bütük ataklarda mutlaka hastanelere taşınıyodum...
birde atak geldiği zaman diyorum ki ''bundan önce de atak geçirdim,bişey olmadı,yine olmıycak,o beni değil ben onu yenicem diyorum,bazen de amaaan yine geliyolar bana diyorum gülüp geçiyorum atlatıyorum deneyin...

bazıları bende panik atağım diyorlar,herşeyde panik yapıyorum heyecanlanıyorum falan diyorlar ama panik atak bu değil..panik atak bizim yaşadıklarımız...

Merhaba bende 6 yıldır Panik Atak hastasıyım.Burada bazıları bu hastalık değil demi$ler ama bunu tıp kabul etmi$ unutmayın kızlar.Deryalı cım biz panik atak hastalarını da en çok umutsuzluğa dü$ürende bunu ya$amadan tabiri caizse ahkam kesen insanlar..dü$ünmezsen olmaz $eklindeki konu$malar beni çılgına çeviriyor..Ya zaten kim ister bunu çağırır ? bunlar kafana birden ve istemeden ü$ü$üyor..ke$ke engellemek elimizde olsa..Ben im panik atakla ilk tanı$mam babamın amansız bir hastalığa kapılmasıyla oldu yataklara dü$tü ve 2 sene yattı..kanser..yapacak hiçbi$i yok..elin kolun bağlı..çok dü$künüm babama..ve elimden bi$i gelmiyor..inlemeleriyle ağlamalarıyla ya$amak..çok zor bir dönem..ve sonra bir sabah aniden sabah 5 te uyandım ve öleceğimi düşünüyordum..elbiselerimle karakışta buz gibi du$a girdim soğuk suların altına..sonra kendimi sokağa attım sırılsıklam..hava buz gibi..eller titriyor,kalp çarpıyor ,bayılacakmı$ hissi,nefesim kesiliyor..ölüyorum..hastaneler..doktorlar..ve kendimle ilgilenemedim bile fazla ne ben ne ailem çünkü evimizde ölümcül bir hasta vardı..ve kaybettik 6 ay sonra..benim maratonum bitmedi..1 yıl daha öyle yaşadım..sonra yendim sandım bitti sandım..1,5 sene atak yaşamadım..sonra birisini sevdim evlendim..her$ey çok güzel..ama yakamı bırakmıyor panik atak..hiçbir$ey olmadan en mutlu anımda vuruyor beni..doktorum dediki olabilir daha önce bu hastalıkla ya$amış olan depresif ruhlarda zaman zaman tekrarlar bu..elimden bi$i gelmiyor..$imdi soruyorum ahkam kesenlere..çok mutluyum çok iyiyim dü$ünmüyorum ve dü$ünmek istemiyorum ama o benim yakamı bırakmıyor söyleyin ne yapayım

deryali8381
14-03-09, 19:03
angel_baby
Merhaba bende 6 yıldır Panik Atak hastasıyım.Burada bazıları bu hastalık değil demi$ler ama bunu tıp kabul etmi$ unutmayın kızlar.Deryalı cım biz panik atak hastalarını da en çok umutsuzluğa dü$ürende bunu ya$amadan tabiri caizse ahkam kesen insanlar..dü$ünmezsen olmaz $eklindeki konu$malar beni çılgına çeviriyor..Ya zaten kim ister bunu çağırır ? bunlar kafana birden ve istemeden ü$ü$üyor..ke$ke engellemek elimizde olsa..Ben im panik atakla ilk tanı$mam babamın amansız bir hastalığa kapılmasıyla oldu yataklara dü$tü ve 2 sene yattı..kanser..yapacak hiçbi$i yok..elin kolun bağlı..çok dü$künüm babama..ve elimden bi$i gelmiyor..inlemeleriyle ağlamalarıyla ya$amak..çok zor bir dönem..ve sonra bir sabah aniden sabah 5 te uyandım ve öleceğimi düşünüyordum..elbiselerimle karakışta buz gibi du$a girdim soğuk suların altına..sonra kendimi sokağa attım sırılsıklam..hava buz gibi..eller titriyor,kalp çarpıyor ,bayılacakmı$ hissi,nefesim kesiliyor..ölüyorum..hastaneler..doktorlar..ve kendimle ilgilenemedim bile fazla ne ben ne ailem çünkü evimizde ölümcül bir hasta vardı..ve kaybettik 6 ay sonra..benim maratonum bitmedi..1 yıl daha öyle yaşadım..sonra yendim sandım bitti sandım..1,5 sene atak yaşamadım..sonra birisini sevdim evlendim..her$ey çok güzel..ama yakamı bırakmıyor panik atak..hiçbir$ey olmadan en mutlu anımda vuruyor beni..doktorum dediki olabilir daha önce bu hastalıkla ya$amış olan depresif ruhlarda zaman zaman tekrarlar bu..elimden bi$i gelmiyor..$imdi soruyorum ahkam kesenlere..çok mutluyum çok iyiyim dü$ünmüyorum ve dü$ünmek istemiyorum ama o benim yakamı bırakmıyor söyleyin ne yapayım
Canımcım öncelikle başın sağolsun.Allah başka acı göstermesin...bunu yaşamayan bilemez..asla bilemez...diyorlar ki sen çok kendini dinliyosun,öyle bi durum olduğunda hemen başka bişeye odaklan kafana takma...ya sorarım onlara,kalbin deli gibi atıyo,hadi onu geçtim nefes alamamanın ne demek olduğunu biliyomusun sen!!!! ben nefes alamıycam,kalbim deli gibi atıcak içime fenalıklar basıcak,ee başka bişeylerle ilgilenicekmişim...ben o an canımın derdine düşüyorum...ve o an kimse bana bişey sormasın,bide kendini dinliyosun takma kafana diyenler yok mu...o atağın fazla değil 10 saniyesini yaşasa bakalım kendimi mi dinliyorum yoksa ölüyo muyum anlasa...beni de bırakmıyor maalesef canım benim...o yukardaki yazımı yazdıktan sonraki gün çok büyük bir atak yaşadım,sebepsiz...dr a gitmemek için direndim direndim ama olmadı yapamadım,gittim paşa paşa diazem imi vuruldum geldim...şanslı günümmüş diazemle rahatladım,bazen o bile rahatlatmıyo :1no2:

angel_baby
14-03-09, 23:03
deryali8381
Canımcım öncelikle başın sağolsun.Allah başka acı göstermesin...bunu yaşamayan bilemez..asla bilemez...diyorlar ki sen çok kendini dinliyosun,öyle bi durum olduğunda hemen başka bişeye odaklan kafana takma...ya sorarım onlara,kalbin deli gibi atıyo,hadi onu geçtim nefes alamamanın ne demek olduğunu biliyomusun sen!!!! ben nefes alamıycam,kalbim deli gibi atıcak içime fenalıklar basıcak,ee başka bişeylerle ilgilenicekmişim...ben o an canımın derdine düşüyorum...ve o an kimse bana bişey sormasın,bide kendini dinliyosun takma kafana diyenler yok mu...o atağın fazla değil 10 saniyesini yaşasa bakalım kendimi mi dinliyorum yoksa ölüyo muyum anlasa...beni de bırakmıyor maalesef canım benim...o yukardaki yazımı yazdıktan sonraki gün çok büyük bir atak yaşadım,sebepsiz...dr a gitmemek için direndim direndim ama olmadı yapamadım,gittim paşa paşa diazem imi vuruldum geldim...şanslı günümmüş diazemle rahatladım,bazen o bile rahatlatmıyo :1no2:
canım çoook geçmiş olsun..evet ya$amayan bilemez ve ne yazıkki bizler çok çaresiziz ke$ke bunu anlayabilseler ke$ke..

gamzeH
15-03-09, 14:03
aman bana panik atak demeyin ter boşalıyrm tarifi imkansız bir şey hala kurtulamıyrm

damla69
17-03-09, 23:03
arkadaşlar bu ara ataklar çok sıklaştı.mevsim geçişleride bu hastalığı tetikliyor.şu anda arka arkaya atak geliyo.takmamak ekde diil.ben aştım yendim diyen panik ataklılardanım ama maalesef arada yokluyor.nefesim daralıyor.kalbim sıkışıyor.bütün vücudum alarma geçti..şu ayazda pencere açık.allah hepimizin yardımcısı olsun.

targetx
18-03-09, 00:03
panik atak hastalığı yaşayan biri ile görüştüm yakın bi aile dostumuz olur
ve kendisinin bunu Malisa Çayı ile geçirdiğini söyledi
ne şekilde içtiğini hatırlamıyorum ama aylar sonra tekrarı olmaya başlayınca
tekrar çay içitğini ve geçtiğini uzun süredir de iyi olduğunu söyledi

Allah herkesin yardımcısı olsun..

irem4006
18-03-09, 07:03
kızlar bende panik atakla 5 ay önce tanıştım kalp carpıntıları ,mide bulanmaları,göz kararmaları başımı kaldıramadım ilk zamanlar doktorum cipralex ve xanax verdi ona alışma dönemide cok sancılı geçti,öyle olunca doktor ilacı yükseltmemiz gerek diiye yükselttririyodu ozamanda başımın arkası zonk zonk zonkluyodu sonra yine düşür vs... 5 aydır denek oldum.başta ne oldugunu anlamadıgım icin her dkk ne zaman ölecegim diye bekledim durdum ,7 aylık evliyim bebekte istiyorum ilacıda bırakamıyorum,1 ay önce 5 mg a düşürdüm bitircektim yavaş yavaş ama yine acillik oldum doktor yeniden yükseltmemi hatta başka bi ilaç kullanmamı söyledi lustral verdi ben yeni bi ilaca alışamam dedim kullanmadım.sinirlerim yıprandıgından boyunda belde düzleşme,el bilegimde sinir sıkışması vs... birsürü şey cıkıyor sürekli.7 aylık evliyim ama evliligimin yarısından cogunu memlekette geçirdim gecende annemlerdeydim yeni geldim.orda bi baharatcıdan bi bitki karışımı aldım şuanda ilacımı 5 mg a düşürdüm ALLAHIMA :Saruboceq: :nazar: hiçbi kötü bişey yaşamadım inşallah tamamen bırakırım ilacıda AALHherkesin yardımcısı olsun isteyenlere bitkinin icerigini verebilirim.:nazar::nazar::teytey:

damla69
19-03-09, 09:03
gulsima85
kızlar bende panik atakla 5 ay önce tanıştım kalp carpıntıları ,mide bulanmaları,göz kararmaları başımı kaldıramadım ilk zamanlar doktorum cipralex ve xanax verdi ona alışma dönemide cok sancılı geçti,öyle olunca doktor ilacı yükseltmemiz gerek diiye yükselttririyodu ozamanda başımın arkası zonk zonk zonkluyodu sonra yine düşür vs... 5 aydır denek oldum.başta ne oldugunu anlamadıgım icin her dkk ne zaman ölecegim diye bekledim durdum ,7 aylık evliyim bebekte istiyorum ilacıda bırakamıyorum,1 ay önce 5 mg a düşürdüm bitircektim yavaş yavaş ama yine acillik oldum doktor yeniden yükseltmemi hatta başka bi ilaç kullanmamı söyledi lustral verdi ben yeni bi ilaca alışamam dedim kullanmadım.sinirlerim yıprandıgından boyunda belde düzleşme,el bilegimde sinir sıkışması vs... birsürü şey cıkıyor sürekli.7 aylık evliyim ama evliligimin yarısından cogunu memlekette geçirdim gecende annemlerdeydim yeni geldim.orda bi baharatcıdan bi bitki karışımı aldım şuanda ilacımı 5 mg a düşürdüm ALLAHIMA :Saruboceq: :nazar: hiçbi kötü bişey yaşamadım inşallah tamamen bırakırım ilacıda AALHherkesin yardımcısı olsun isteyenlere bitkinin icerigini verebilirim.:nazar::nazar::teytey:[/QUOTEcanım bitkinin içeriğini anlatırsan çok sevinirim...

Malen
19-03-09, 19:03
angel_baby
Öncelikle basiniz sagolsun,allah baska aci vermesin demek istiyorum.
Hani demissin ya yasamayan bilemez,ahkam kesmek yasamayana kolay gelir diye...Ben yasadim nasil bir illet oldugunu hatta nasil kalintilar biraktigini biliyorum...Ama sen sadece ilac ile gecirme niyetindeysen bastan sinifta kalmissin demektir bu...Ilac nedir ya bana tarif edermisin?seni mutlumu ediyor,yada derdini birden söküp atiyormu?bu sorularin cevabi bende koca bir HAYIR.
Ilac seni kandiriyor,gününü caliyor,günden güne seni senden alip götürüyor.
Ilac sana bunlari yapar iken,sen bosbos bakiyorsun hayata...
Ben bastan beri birseyi savundum ve savundugumunda arkasindayim.
Ilac kullanin kullanmayin diyen yok ama kücücük ilacin sizde yarattigi tahribatlari nasil yok edeceksiniz?
Ilac bir nevi polyanacilik oynatiyor insana,ya polyanacilik oynayip,mutlu rolüne gireceksiniz,yada gerceklerle yüzlesip üstesinden gelmek icin cabalayacaksiniz.
Size ilacsiz bol bol saglikli günler,gülümsemeler diliyorum.
Hayat bu dert,te vardir icinde,mutlulukta,,,Ama ben sizlere mutlu bir yasam diliyorum.

angel_baby
19-03-09, 22:03
Malen
Öncelikle basiniz sagolsun,allah baska aci vermesin demek istiyorum.
Hani demissin ya yasamayan bilemez,ahkam kesmek yasamayana kolay gelir diye...Ben yasadim nasil bir illet oldugunu hatta nasil kalintilar biraktigini biliyorum...Ama sen sadece ilac ile gecirme niyetindeysen bastan sinifta kalmissin demektir bu...Ilac nedir ya bana tarif edermisin?seni mutlumu ediyor,yada derdini birden söküp atiyormu?bu sorularin cevabi bende koca bir HAYIR.
Ilac kullanin kullanmayin diyen yok ama kücücük ilacin sizde yarattigi tahribatlari nasil yok edeceksiniz?
Ilac bir nevi polyanacilik oynatiyor insana,ya polyanacilik oynayip,mutlu rolüne gireceksiniz,yada gerceklerle yüzlesip üstesinden gelmek icin cabalayacaksiniz.
Size ilacsiz bol bol saglikli günler,gülümsemeler diliyorum.
Hayat bu dert,te vardir icinde,mutlulukta,,,Ama ben sizlere mutlu bir yasam diliyorum.
Teşekkür ederim ilk önce dostlar sağolsun..Peki sorabilirmiyim atak anında düşünebiliyormusun ya bu ilaç bana zarar verecek almayayım diye..canının derdine düşmüşsün..mümkünmü bu????

gamzeH
20-03-09, 08:03
öncelikle merhaba bende 5 senedir panik atak lanetine yakalanmış hastalardnm başına gelmeyen bilemez bilemz tarifi imkansız bir acı ilaclar bile bazen fayda olmuyr ben ki hayata olumlu bakan yasama sevıncı olan bir insanım ama ilaçsız yaşamayı bırakamadım sadece azalttım çünkü hayatta izin vermiyrki bu hastalığı yenmeye neyse Allah büyük belki ilerde bende bırakırım sadece panik le yaşamaya alıştırdım kendimi arkadaş oldum onunla ama inanın böylede poliannayı oynuyrm günlerimi geciriyrm yine mutlulugumu kıyıda köşede bulabiliyrm yani dostlarım ilacsız bir hayat düşenemiyrm düşündüğüm tek şey o an panıkten o anda kurtulmakkkkk sevgilerrrrrrrr

Malen
20-03-09, 11:03
angel_baby
Teşekkür ederim ilk önce dostlar sağolsun..Peki sorabilirmiyim atak anında düşünebiliyormusun ya bu ilaç bana zarar verecek almayayım diye..canının derdine düşmüşsün..mümkünmü bu????
3 Kere agir bir sekilde kriz gecirdim,o anda kendimi biryerlerden atayimda,bu kabustan biran önce kurtulayim dedim.
Ama ben ilac almadim,banyoda sessizce kendi basima krizlerin gecmesini bekledim.
Yani anlayacagin gelen nöbetlere kafa tuttum gene ilac almadim.
O an yasadigimin tarifi yok anladinizmi,tarifsiz bir olay,sanki vücudunuza giren birsey var,teniniz buz gibi ve siz yaniyorum saniyorsunuz,o soguk ter dahada beter.
3 Kere gecirdim ve ilac almadim,simdi nekadar güclü oldugumu farkettim.
Misal görüsmek istemedigini bir insan var ve siz onu her gördügünüzde rahatsiz oluyorsunuz.Kapiniza geldi siz yüz vermezseniz ve o gelmeye basladi tekrar yine yüz vermezseniz,tamam derki bu kisi benden hoslanmiyor bidaha gitmem.
Krizide bunun gibi düsünün,kriz geldiginde onu ilac ile iyilestirmeye calisirsaniz devami gelir,ama direncinizi kaybetmeyin,üstesinden gelecek gücünüz var ben buna eminim....

emilia
20-03-09, 13:03
Piyasada Paxill diye bir ilacı varmış fiyatı 27 ytl bir arkadaşım bu ilacı kullanıyormuş hiç atak geçirmiyomuş,,

berrin35
20-03-09, 15:03
oyyy oyyy panik atak.5 yıldır ömrümü yedi.allah hepimizin yardımcısı olsun

gamzeH
20-03-09, 18:03
aminnnnn bacımm aminnnn

gamzeH
20-03-09, 18:03
ilacsız panik atakla başa çıkana helal olasn şunu unutmayalım bu hastalığın 99 çeşiti var diyr doktorlar

deryali8381
20-03-09, 21:03
Malen
3 Kere agir bir sekilde kriz gecirdim,o anda kendimi biryerlerden atayimda,bu kabustan biran önce kurtulayim dedim.
Ama ben ilac almadim,banyoda sessizce kendi basima krizlerin gecmesini bekledim.
Yani anlayacagin gelen nöbetlere kafa tuttum gene ilac almadim.
O an yasadigimin tarifi yok anladinizmi,tarifsiz bir olay,sanki vücudunuza giren birsey var,teniniz buz gibi ve siz yaniyorum saniyorsunuz,o soguk ter dahada beter.
3 Kere gecirdim ve ilac almadim,simdi nekadar güclü oldugumu farkettim.
Misal görüsmek istemedigini bir insan var ve siz onu her gördügünüzde rahatsiz oluyorsunuz.Kapiniza geldi siz yüz vermezseniz ve o gelmeye basladi tekrar yine yüz vermezseniz,tamam derki bu kisi benden hoslanmiyor bidaha gitmem.
Krizide bunun gibi düsünün,kriz geldiginde onu ilac ile iyilestirmeye calisirsaniz devami gelir,ama direncinizi kaybetmeyin,üstesinden gelecek gücünüz var ben buna eminim....
Bu sizin yaşadığınız atak...ki siz 3 kez ağır yaşamışsınız,o sizin ''ağır'' atağınız ilerleyerek devam etmez umarım... mesela ben panik atakda hiç soğuk ter falan atmam,vücudum buz gibi olmaz,yanıyorum hissi olmaz...Size şunu söyleyebilirim,yaşadıklarımı yaşadığınızı sanmıyorum,size inanmam için o an bedeninizde ben olmalıyım,benim ruhum ve bedenim yaşamalı,bu söylediğim de zaten abartı ve imkansız bişey,şunu anlatmaya çalışıyorum,benim yaşadığım atağı yaşayıp da hastaneye gitmeyecek,o an kendi başına yenecek bir babayiğit dünya üzerinde yok,bu kadar da iddialı konuşuyorum...şöyle düşünün kalbiniz 120 atıyo ve nefes alamıyosunuz,banyoya girip atağınızı yeniyorsunuz,ben buna sadece gülerim...size göre ağır ama bana göre çok ahfif bir atak bu...çünkü benim de kendi kendime yendiğim hafif ataklarım var...ben atağımın birinde nefessiz kalıp arabamızın koltuğunu (deri döşemesini)parçaladım hastaneye giderken,aynı can çekişen,ölen biri gibi...dr a gittiğimde,sadece çarpıntın var,nefes alamaman tamamen psikolojik dediğinde dr un yakasına yapışıp sen ne diyosun ben ölüyorum sen bana bişeyin yok diyosun dedim hemşireler ailem ayırdı,allahtan dr çok anlayışlıydı,ağır vakasın dedi ama sonra sohbet ettik falan iğnelerden sonra...

arkadaşlar hafif atakları kendim atlatabiliyorum,ama ağır ataklarda dr a gitmek zorundasınız...cahilce bir iş yaptım,bende kendim yenicem yenicem dedim veya benim psikolojik hiçbişeyim yok kesin başka bir hastalığım var diyerek o dahiliye senin,bu kardiyoloji benim dolaştım, 5 sene sonra artık katlanılmaz hale gelince psikoloğa gittim ve ilaç kullanmaya başladım...ilaç dönemi biraz sancılıydı ama bende bana uygun ilacı buldum sonuç olarak...lütfen dr a gidin ve ilaç kullanmanız gerekiyorsa kullanın,he ataklarınız hafiftir,başlangıcıdır tabiki tavsiye edemem ilacı,yenmeye çalışın ama yenemeyebilirsiniz de,bu hastalığın çeşidi çok,şiddetleri herkesde farklı...çok ağırsanız kesinlikle gidin...ilaçların zararlarına gelince elbette var ama madem böyle bir derdim var ilaç kullanmak zorundayım...

Sürç-ü lisan ettiysem affola...herkese geçmiş olsun

gamzeH
21-03-09, 09:03
evet arkadaşım size sonuna kadar katılıyrm bence o arkadaş paniğin yanından geçmiş hiç nefessiz kalmamış hiç uykusuzluk çekmemiş insanların yüzünü görmek bile istememiş tarifi ifade edemeyen dinmeyen bir ağrı çekmemiş kol kalp ağrısı geceleri sokaklarda dışarılara çıkmamış vb ama ilaca direnirse insallah yarını bizim gibi olmaz o acıları yasamaktansa ilacların acısını çekmeye razıyım sevgiler

Malen
21-03-09, 22:03
gamzeH
evet arkadaşım size sonuna kadar katılıyrm bence o arkadaş paniğin yanından geçmiş hiç nefessiz kalmamış hiç uykusuzluk çekmemiş insanların yüzünü görmek bile istememiş tarifi ifade edemeyen dinmeyen bir ağrı çekmemiş kol kalp ağrısı geceleri sokaklarda dışarılara çıkmamış vb ama ilaca direnirse insallah yarını bizim gibi olmaz o acıları yasamaktansa ilacların acısını çekmeye razıyım sevgiler
Öncelikle uykusuz kalmadigimi,nefes alamadigimi,sabahlara kadar oturupta birilerine birsey olurmu acaba deyipte nöbet tutmadigimi,her gün 3 saat uyku ile okula gittigimi nerden biliyorsun?
Bazi seyler vardir,sen ugrassanda icinden söküp atamazsin,bazi seylerde vardir kendi gider izi kalir..Bende hem atamadigim hemde izini tasidigim seyler var..O yüzden benim yerime hislerini,cümlelerini bosuna aksettirme....Cok merak ediyorsun yasadiklarimdan bir bölümü bu sayfanin gerilerinde var,bakar okursun..Hani bir lafim vardir cok severim..Herkes kendi ic acisini bilir....
Size ben kötü birsey demedim,aksine yardim etmekti niyetim...Siz bir olayin karsisinda güclü,metanetli durmazsaniz,o döner dolasir size gelir demek istedim ama marifetmis gibi bu hastaligi tasimak,Yok ben su hissi tasiyorum sen nerden bilirsin falan diyorsunuz.Hani siz yazmistiniz,bu hastaligin 99 cesidi varmis diye,belkide benimki bunlardan biridir:)

deryali8381
Bu sizin yaşadığınız atak...ki siz 3 kez ağır yaşamışsınız,o sizin ''ağır'' atağınız ilerleyerek devam etmez umarım... mesela ben panik atakda hiç soğuk ter falan atmam,vücudum buz gibi olmaz,yanıyorum hissi olmaz...Size şunu söyleyebilirim,yaşadıklarımı yaşadığınızı sanmıyorum,size inanmam için o an bedeninizde ben olmalıyım,benim ruhum ve bedenim yaşamalı,bu söylediğim de zaten abartı ve imkansız bişey,şunu anlatmaya çalışıyorum,benim yaşadığım atağı yaşayıp da hastaneye gitmeyecek,o an kendi başına yenecek bir babayiğit dünya üzerinde yok,bu kadar da iddialı konuşuyorum...şöyle düşünün kalbiniz 120 atıyo ve nefes alamıyosunuz,banyoya girip atağınızı yeniyorsunuz,ben buna sadece gülerim...size göre ağır ama bana göre çok ahfif bir atak bu...çünkü benim de kendi kendime yendiğim hafif ataklarım var...ben atağımın birinde nefessiz kalıp arabamızın koltuğunu (deri döşemesini)parçaladım hastaneye giderken,aynı can çekişen,ölen biri gibi...dr a gittiğimde,sadece çarpıntın var,nefes alamaman tamamen psikolojik dediğinde dr un yakasına yapışıp sen ne diyosun ben ölüyorum sen bana bişeyin yok diyosun dedim hemşireler ailem ayırdı,allahtan dr çok anlayışlıydı,ağır vakasın dedi ama sonra sohbet ettik falan iğnelerden sonra...

arkadaşlar hafif atakları kendim atlatabiliyorum,ama ağır ataklarda dr a gitmek zorundasınız...cahilce bir iş yaptım,bende kendim yenicem yenicem dedim veya benim psikolojik hiçbişeyim yok kesin başka bir hastalığım var diyerek o dahiliye senin,bu kardiyoloji benim dolaştım, 5 sene sonra artık katlanılmaz hale gelince psikoloğa gittim ve ilaç kullanmaya başladım...ilaç dönemi biraz sancılıydı ama bende bana uygun ilacı buldum sonuç olarak...lütfen dr a gidin ve ilaç kullanmanız gerekiyorsa kullanın,he ataklarınız hafiftir,başlangıcıdır tabiki tavsiye edemem ilacı,yenmeye çalışın ama yenemeyebilirsiniz de,bu hastalığın çeşidi çok,şiddetleri herkesde farklı...çok ağırsanız kesinlikle gidin...ilaçların zararlarına gelince elbette var ama madem böyle bir derdim var ilaç kullanmak zorundayım...

Sürç-ü lisan ettiysem affola...herkese geçmiş olsun
Olabilir sizinki farklidir benimki farklidir.
Ben uykusuzda kaldimki hala sabah 4 lerde uykuya daliyorum,soguk soguk terler döktüm,nefesimde kesildi,en sonuncusunda esim basimdaydi,onun aglamalari hala gözümün önündedir ama ben onu bile yanimdan kovdum..O an hicbirsey görmüyorsunuzki...Buyrun girin bedenime birkezde sizin icin gecireyim o krizi:)
Madem bukadar teshissi iyi koyuyorsunuz ozaman gercekten sizin ne doktora nede ilaca ihtiyaciniz var demektir...Bana bu teshisi koyan Doktor,du ben degilim..
Bu hastaligin 99 cesidi varmis,belki benimkide bu cesitlerden biridir ne dersiniz?
Ben bu hastaliga kapi acmak,hatta ismini anmak,hastayim deyip kendimi günden güne bir lacin ellerine birakmak istemiyorum...Bu benim görüsüm(kendim icin)
Sizde kullanirsiniz kullanmazsiniz o sizin bileceginiz istir...Ben gelecegime bakarim,bir evim,bir esim,bir meslegim ve hala devam etmekte olan bir okulum var.Bilmem anlatabildimmi?

angel_baby
21-03-09, 23:03
3 keremi geçirdiniz...???? e normal o zaman ilaçsız atlatmanız..benim de çok atağı ilaçsız atlattığım oldu ama bu kökten çözmedi çünkü ataklar devam etti..benimki 5 senedir devam keşke bende 3 kez yaşasaydım..yani sizin böyle konuşmanız için bu sayı çok az..umarım tekrarlarını geçirmezsiniz..sevgiyle kalın

Malen
21-03-09, 23:03
angel_baby
3 keremi geçirdiniz...???? e normal o zaman ilaçsız atlatmanız..benim de çok atağı ilaçsız atlattığım oldu ama bu kökten çözmedi çünkü ataklar devam etti..benimki 5 senedir devam keşke bende 3 kez yaşasaydım..yani sizin böyle konuşmanız için bu sayı çok az..umarım tekrarlarını geçirmezsiniz..sevgiyle kalın
Sizinle atak yaristirmaya niyetim yok:)
3 kere agir gecirdim dedim(bu demek oluyorki okadar atak arasindan 3 kere cok agir gecirdim)yani ufak ara ara gelen ataklari katmadim..

Aman bosverin ne ufagina ne büyügüne takilin..
Sagliliginiz iyi olsun baska birsey lazim degill!!!

angel_baby
22-03-09, 07:03
Malen
3 kere agir gecirdim dedim(bu demek oluyorki okadar atak arasindan 3 kere cok agir gecirdim)yani ufak ara ara gelen ataklari katmadim..

Rica ederim tabiiki atak yarı$tırmak ne demek?? ke$ke benimki hep en geride kalsa ;-) Sadece arkada$ımızında dediği gibi bu kendi içinde bile çok çe$itlilik gösteren bir hastalık Allah hepimize acil $ifalar versin..Bazılarında intihar eğilimide oluyor belki o yüzden bu kadar tepki aldınız bu insanlara ilaçsız da yapabilirsiniz demek onları ölüme sürüklemek..benimde intihar eğilimim oldu,giri$imim değil dikkat edin ama eğilimim oldu..yani ilaç gerekliyse kullanılsın..ilaç kullanan insan güçsüz iradesiz olmuyor bir desteğe ihtiyacı varsa insan almalı

AyShE GuL
22-03-09, 09:03
mrb bende de panik atak var gerçi dr.a hiç gitmedim ama belirtilerini yaşıyorum...kalp çarpıntısı(bazen o kadar çarpıyor ki gürültülü ortamlarda bile duyabiliyorum)ellerimde çok sık ateş basması ve bazende uyuşmalar oluyor..ve tabiki çarpıntı anında bazı korkularım oluyor ama doğru nefes alarak çarpıntımı azaltmayı öğrendim ve yaşadığım korkuların da geçici olduğunu düşünce daha da kolay oluyor..ama şu ateş basmaları çok canımı sıkıyor kıpkırmızı oluyor ellerim ve çok garip sadece akşamları oluyor hatta çarpıntım olmasa bile oluyor bu kırmızılıklar....senağlama siz de de oluyor mu böyle bir şey..doktora gitmeyi düşünüyorum ama emin olmadığım için gidemiyorum..şimdilik çok ağır değil sanırım yada ben korkularımla başedebildiğim için bana hafif gibi geliyor..ama bunun sadece bir başlangıç olmasından endişeleniyorum..üni.de çok ağır panik atak hasatası olan arkadaşım var kaç kez sınıfın ortasında kriz geçirdi öyle ki ellerini ayaklarını sıkıca tutmamızı istiyor..bende böyle olmaktan korkuyorum onu öyle gördükçe daha da kötü oluyorum.. senağlama

gamzeH
22-03-09, 11:03
sevgili malen öcelikle fikirlerinize duygularınıza saygı duyuyrm ama sizinde bizim fikirlerimize saygı duymanızı bekliyrm sonuçta hepimiz bu hastalığın madurlarıyız inanın şu yazıları okuyunca bile saçlarım diken diken oldu sen iradenle aşıyrsn bende önce ilaç sonra irade ile aşmaya çalışıyrm 5 senedir ilaç içiyrm son 2 senedir ilaclarımı en düşüğe düşürttüm şimdi iradem devreye girdi yoksa ben meraklımıyım ilaçlarımın etkısı ile adetlerimin azalmasına benımde 2 tane yavrum cok mutlu bir yuvam var belki onların sevgisi olmasaydı dr olmasaydı çoktan intihar etmişdim yinede sizdeki bu basarı paniğin 99 çeşidinden biri ama ilac kullananları sonuna kadar destekliyrm neyse Allah kimseye bu acıyı tattırmasın şimdi tek korkum panik atak ırsiymiş ve bende yavrularımın bu işkenceyle karşılaşmasını hiç istemem sevgilerrrr

deryali8381
22-03-09, 13:03
Malen

Gördüğünüz bibi dr luk taslayan sizsiniz ve ''bu hastalığın 99 çeşidir var'' diyebildiğiniz halde '' ben yaşadım nasıl bişey olduğunu biliyorum'' diyebiliyorsunuz...hastalığı ilaçla geçirme niyetindeysek,başdan sınıfta kaldığımızı bir psk.edasıyla söyleyebiliyorsunuz...

İlaç beni kandırıyor ama günümü çalmıyor,hatta günümü bana kazandırıyor...Ben bir bankada üst düzey bir yetkiliyim,bunu söylememin amacı şu,atağım geldiğinde işimi yapamıyorum fenalık geçiriyorum,en yakın sağlık kuruluşuna gidip iğne vurulmazsa kendime gelemiyorum,ben bunları yapana kadar da günümün birkaç saati gidiyor,işler kalıyor ki sıradan işler değil ..neyse..yapılması gereken işler yapılması gereken satte bitmediği için olan yine bana oluyor...düzenli kullandığım ilaç gün içinde benim atak geçirmemi önlüyor ve gün içöerisinde daha sakin ve daha mutlu olmamı sağlıyor...sonuç olarak beni iyi eden bir ilaçsa ben bunu kabul etmeliyim...inatla reddetmek çok saçma...en basit ilacın bile zararları var,o zaman ilaç kullanmayalım...

bu arada çok asabisiniz bence siz de ilaç kullanmalısınız...

gamzeH
22-03-09, 13:03
amannnn sinirlerimi bozamam kim ne içerse içsin içmezse içmesin herkez kafasına göre takılsın arkadaşlar mutlu yarınlarrrrrrr

Malen
23-03-09, 17:03
deryali8381
Gördüğünüz bibi dr luk taslayan sizsiniz ve ''bu hastalığın 99 çeşidir var'' diyebildiğiniz halde '' ben yaşadım nasıl bişey olduğunu biliyorum'' diyebiliyorsunuz...hastalığı ilaçla geçirme niyetindeysek,başdan sınıfta kaldığımızı bir psk.edasıyla söyleyebiliyorsunuz...

İlaç beni kandırıyor ama günümü çalmıyor,hatta günümü bana kazandırıyor...Ben bir bankada üst düzey bir yetkiliyim,bunu söylememin amacı şu,atağım geldiğinde işimi yapamıyorum fenalık geçiriyorum,en yakın sağlık kuruluşuna gidip iğne vurulmazsa kendime gelemiyorum,ben bunları yapana kadar da günümün birkaç saati gidiyor,işler kalıyor ki sıradan işler değil ..neyse..yapılması gereken işler yapılması gereken satte bitmediği için olan yine bana oluyor...düzenli kullandığım ilaç gün içinde benim atak geçirmemi önlüyor ve gün içöerisinde daha sakin ve daha mutlu olmamı sağlıyor...sonuç olarak beni iyi eden bir ilaçsa ben bunu kabul etmeliyim...inatla reddetmek çok saçma...en basit ilacın bile zararları var,o zaman ilaç kullanmayalım...

bu arada çok asabisiniz bence siz de ilaç kullanmalısınız...
Hasa ne Doktorluk Tasliyorum nede baska birsey,ben gereken aciklamayi size özel msj ile yazdim ve orda benim icin önemli olan seyleri vurguladim..
Ben sizin dahada iyi olmanizi istiyorum yani burdaki asil amac budur.
Ilac kullanmayin diye israrda etmedim,sadece dedimki ilac kullanmak sizi 1 saat rahatlatir ama siz kendinizi ilaca teslim edipte tüm careyi ondan beklerseniz,kendi gücünüzü,direncinizi kaybedersiniz dedim..Ilac+kendi gücünüz.

nevban
23-03-09, 17:03
arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun. şu veya bu nedenle başlayan ve gerçekten insan hayatını çekilmez hale getiren, hayattan tat almayı engelleyen yaşamayan bir insanın asla anlayamayacağı bir hastalık panikatak. bende yaşadım bu hastalığı yıllarımı aldı ve bir gün bir doktor sayesinde bu hastalığın içyüzünü anladım aslında panikatak dışarda bir düşman değil, içimizde bir dostmuş aslında atakları geçirmeye kendimiz sebeb oluyormuşuz da farkında değilmişiz içyüzünü anladıktan sonra inanın panik bozukluk hiçte korkulacak bir hastalık değilmiş ben bunun farkına vardım ve inanın artık rahatladım buradan yasak olduğu için doktor ismi yazamıyorum eğer isterseniz özelden ulaşın ve gerçekten bu illetten kurtulun hemde bir günde

gamzeH
23-03-09, 18:03
canım sıcak ve içten paylaşımın için teşekkür ederim ben bu hastalığı hemen hemen aştım inşallah aşamayanlara bir katkın olursa ne mutlu sana sevgiler

yasemin49
25-03-09, 20:03
bende ilaçsız tedaviden yanayım

nermincik
31-03-09, 16:03
bende de bazı noktalarda panik atağa benzeyen belirtiler oluyor...bilmiyorum....

ailemden birilerini hep ölecekler diye düşüne düşüne oturup ağlıyorum...
ölmekten de korkularım çok oluyo...hatta mezarda geri dirildiğimi falan düşünüyorum sık sık...
tabi bunları düşündüğümde nefesim kesiliyor gibi oluyor...
ama bayılma hissi titreme gibi şeyler yok...

bilmiyorum bu belirtiler nelerdir...yardımcı olursanız sevinirim...var mı ben gibi olanlar...

Malen
2-04-09, 13:04
nermincik
bende de bazı noktalarda panik atağa benzeyen belirtiler oluyor...bilmiyorum....

ailemden birilerini hep ölecekler diye düşüne düşüne oturup ağlıyorum...
ölmekten de korkularım çok oluyo...hatta mezarda geri dirildiğimi falan düşünüyorum sık sık...
tabi bunları düşündüğümde nefesim kesiliyor gibi oluyor...
ama bayılma hissi titreme gibi şeyler yok...

bilmiyorum bu belirtiler nelerdir...yardımcı olursanız sevinirim...var mı ben gibi olanlar...

Sen benim eski halim gibisin,eski diyorum cünkü simdi bazi seyleri kabullendim.
Bende senin gibi 3 sevdigim insani kaybedince,sabahlara kadar oturup ailemi kaybetme korkusuna girerdim ki hala var bu korku ama bu korkunun simdiki nedeni,ailemin yaninda olamayisimdan kaynakli.Inan aglamadigim,düsünmedigim bir gün yoktu.
Sana tavsiyem kendinle pek basbasa kalma,farki seylere konsantire olmayi dene,örnek hosuna gidecek bir kitapla mesgul ol,cik disari yürüyebildigin kadar yürü,yürümek cok iyi geliyor insan beynine.yada ne bileyim seni dinleyebilecek biri varsa,aklindan gecenleri,korkularini vs herseyi anlat,egerki yoksa al kendine bir defter bir kalem,sonra otur yaz,icinden disari atmaya calis..

EU3
5-04-09, 13:04
deryali8381

Tek kelimeyle harikaa bir sözdü bu..:lepi:

EU3
6-04-09, 17:04

Her gün içten gelen bir aşkla dua ederseniz yaşayışınızın bütün bütün değiştiğini sezersiniz. Dua bütün davranışlarınızda silinmez izler bırakır.Devamlı bir huzur ve iç ferahlığı verir..

Dua dünyanın çekim kuvveti gibi gerçek bir kudrettir.Hiç bir tedavinin fayda etmediği vak’alarda insanların sadece dua gücü ile hastalıklarından ve melankoliden kurtulabilir..

:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

mors
7-04-09, 00:04
belki hep icime atmamin patlamasiydi yasadiklarim halada yasiyor olduklarim..duygularimi acikca belli ederim aslinda ama bazen insan susmak zorunda kaliyor icine atiyor..bir yerde akilsizca bir adim atinca kendini suclamalarin keskelerin btmiyor..sabahlara kadar uykusuz kalmalar,zoraki uyku sonrasi uyanmak istememe,gozunu actigin an hep kafandaki sorunun yine orada duruyor olmasi,hatta goz kapaklarin agir acamiyorsun,yorganin altindan cikamiyorsun,adim atacak halim olmuyor gunlerce tek kelime konusamiyorsun...hayatimda ilk kez bunu yasadim kendimi tedavi etmeye calisiyorum..illa birinin yaninda olmasi gerekmiyormus bunu ogrendim ve cok ama cok sey ogrendim..dusununce olmuyor kendini sucluyorsun devamli yada cevreni vs..beynin sana resmen oyun oynuyor..kendinizde biseyleri hissettiginizde hemen tedaviye gidin anlik duzelmelere kanmayin..bende bikac gun agri kesici kas gevselticiyle halletmeye calistim zaten yataktan kalkip sadece bunlari alip yattim...simdilik normalim kalbimi ferah tutmaya calisiyorum..dua ediyorum..ALLAH zor durumdaki insanlara yardim etsin..benim bu hale dusecegiim aklima hic gelmezdi...a.s.

Malen
7-04-09, 22:04
Balsurat
Tek kelimeyle harikaa bir sözdü bu..:lepi:

Bu söz bana aittir deryali8381 arkadasimiz bu sözü benden alinti yapip tam aksine ilacsiz olmayacagini savunmustu...
Biliyorum onunda istegi ilacsiz bir yasam ama insan bazen bazi seylerin üstesinden desteksiz gelemiyor,belkide suanda bunu yapacak güce sahip degil..Umarim herkes sagligina biran önce kavusur ve ilaclar hak ettigi yeri bulur(yani cöpe gömülür)

emineyilmaz
18-04-09, 08:04
bu bildiğimiz panik atak krizi..

sana tavsiye edeceğim tek şey şudur ki kaliteli bir doktora git hemen tedaviye başla sakın herşey beyinde biter safsatalarına inanma..panik atak bi hastalıktır ve tedavi edilmezse tam geçti dediğiniz sırada 3 ay 5 ay belki bir yıl sonra gelir sizi bulur..tedavi olmazsanız kurtulamazsınız sadece bukadar söylüyorum.ben bir çok psikolojik eğitim aldım..bende panik ataktım çünkü hemde ağır derecede..krizlerim günlerce sürerdi ayaklarım tutmazdı bu krizleri yaşarken oyüzden sadece yatardım. ilk başta anlattığınız gibi başlıyo önemsemiyosunuz geçer diyosunuz psikolojik değilmi ben güçlüyüm kendim hallederim diyoruz..ama krizler gittikçe daha değişik ve zor bi hal alıyor bir çok tanıdığım panik atak başlangıcında değil de artık dayanamayacağı raddede doktora başvuruyor.çok yanlış!

sakın ihmal etmeyin derim sakın..bende ihmal ettim sonra 2 yıl çektim oysaki ilk zamanlarımda gitseydim 6 ay tedaviyle bu iş bitecekti.doktora gidin ilaçlarınızı nasıl almanız gerekiyosa alın psikolojik kitaplar okuyun.yoksa panik atak ilerde gerçekten kabusunuz olur...

gamzeH
18-04-09, 10:04
sevgli arkadaşım emine eline diline sağlık yazdıklarına kesinlikle katılıyrm...ben bir iki yazdım ilac tedavisine karşı çıktılar önce beyinde biter dediler vb. baktım benim sinirlerimi bozuyrlar aman ister tedavi olun ister olmayın dedim başkada yorum yapmamaya karar verdimyinede dayanamadım..bu hastalık derece derece kesinlikle doktor şart diyorummm.......sevgilerrr.....

Elif
gamzeH
sevgli arkadaşım emine eline diline sağlık yazdıklarına kesinlikle katılıyrm...ben bir iki yazdım ilac tedavisine karşı çıktılar önce beyinde biter dediler vb. baktım benim sinirlerimi bozuyrlar aman ister tedavi olun ister olmayın dedim başkada yorum yapmamaya karar verdimyinede dayanamadım..bu hastalık derece derece kesinlikle doktor şart diyorummm.......sevgilerrr.....
işde ilaçlar beyinde bitirmeye yardım ediyor :)ama bunu anlamıyorlar malesef sonra kimsenin anlamadığı bir şey daha var ilaçlara alışır bağımlı olurum.Halbuki bağımlılık yapan ilaçlar zaten yeşil reçete ile satılıyor dr kontrolü olmadan zaten kullanılmıyor reçete edilmiyor

Elif
Sonra bir husus daha evet hastalık tedaviye rağmen tekrar gelebilir ancak bu diğer hastalıklardada böyledir.Gripi,ülser vs zman ay tedavi oldum ilaç aldım geçen sefer neden yeniden grip ülser oldum diyormuyuz

Malen
18-04-09, 16:04
emineyilmaz
bu bildiğimiz panik atak krizi..

sana tavsiye edeceğim tek şey şudur ki kaliteli bir doktora git hemen tedaviye başla sakın herşey beyinde biter safsatalarına inanma..panik atak bi hastalıktır ve tedavi edilmezse tam geçti dediğiniz sırada 3 ay 5 ay belki bir yıl sonra gelir sizi bulur..tedavi olmazsanız kurtulamazsınız sadece bukadar söylüyorum.ben bir çok psikolojik eğitim aldım..bende panik ataktım çünkü hemde ağır derecede..krizlerim günlerce sürerdi ayaklarım tutmazdı bu krizleri yaşarken oyüzden sadece yatardım. ilk başta anlattığınız gibi başlıyo önemsemiyosunuz geçer diyosunuz psikolojik değilmi ben güçlüyüm kendim hallederim diyoruz..ama krizler gittikçe daha değişik ve zor bi hal alıyor bir çok tanıdığım panik atak başlangıcında değil de artık dayanamayacağı raddede doktora başvuruyor.çok yanlış!

sakın ihmal etmeyin derim sakın..bende ihmal ettim sonra 2 yıl çektim oysaki ilk zamanlarımda gitseydim 6 ay tedaviyle bu iş bitecekti.doktora gidin ilaçlarınızı nasıl almanız gerekiyosa alın psikolojik kitaplar okuyun.yoksa panik atak ilerde gerçekten kabusunuz olur...
Öncelikle gecmis olsun..
Sanirim ben bazi arkadaslarim tarafindan cok ama cok yalnis anlasildim ve bu yalnis anlasilma yüzünden herkesten özür diliyorum..
Ben ilaca neden karsi ciktim hemen yazayim..Tamam ilac alin almayin demiyorum,ama tek bir ilac ile iyileseceginizi düsünüyor iseniz bu yalnistir dedim..
Tabiki nasil basiniz agriyor ise,nasil grip ya vs olduysaniz ve doktora gidiyor iseniz,bu hastalik icinde gitmeniz gerekiyor..Dediginiz gibi bastan önlemini almaz iseniz sonucu daha agir olabilir...

Sadece suna karsi ciktim,genel olarak bazi insanlar kendilerini sadece ilaca veriyor ve sosyal yasanti,disariya olan ilgilerini azaltip,gün boyu kendilerini dinler hale geliyorlar..Ona bakar iseniz ben senelerdir ilac alipta daha düzelmeyen kisiler biliyorum..Bu Doktorun sucumu Hayir,bu o kisinin kendi sucu cünkü insan cabasi kadar güzel ve basaramayacagi birsey yoktur..Sizler kendi gücünüzü toplamaz ve herseye negatif bakar iseniz,o aldiginiz kücük bir ilacin size yararida olmaz...
Söylemekten kastim buydu....

arkeolog
19-04-09, 19:04
bende 1 sene boyunca anksiyete tedavisi gördüm ve citoles ilacını içtim gerçekten bana çok yardımcı oldu ama herşey beyinde bitiyor ilacı bırakalı 1 ay oldu çok şükür şimdilik iyiyim ara ara boşluğa düşüyorum ama sonradan toparlıyorum yalnız bu tip depresyon ilaçları çok kilo aldırıyor epey kilo aldım nasıl verecem diye kara kara düşünüyorum ilaç kullanacak arkadaşlara tavisyem kilo almayı da göze alsınlar ve bu rahatsızlığı olanlar muhakkak doktora gitsin

gamzeH
20-04-09, 10:04
Arkadaşım merhaba bu tip ilaçlar kilo aldırıyor diyorsun....bence kişinin bünyesi ve ilacın çeşitiyle alakalı...çünkü ben kaç sene kullandım..tam tersi kilo verdim..çevremde kilo alanda almayanda var...sevgiler.......

eklektik
20-04-09, 14:04
arkeolog
bende 1 sene boyunca anksiyete tedavisi gördüm ve citoles ilacını içtim gerçekten bana çok yardımcı oldu ama herşey beyinde bitiyor ilacı bırakalı 1 ay oldu çok şükür şimdilik iyiyim ara ara boşluğa düşüyorum ama sonradan toparlıyorum yalnız bu tip depresyon ilaçları çok kilo aldırıyor epey kilo aldım nasıl verecem diye kara kara düşünüyorum ilaç kullanacak arkadaşlara tavisyem kilo almayı da göze alsınlar ve bu rahatsızlığı olanlar muhakkak doktora gitsin

Evet bende bir panik atağım.6 ay kadar bende citoles ve başlangıçta sakinleştirici kullandım.Bendede panik atağa sebep olay gireceğim ağır bir ameliyattı.Korkumdan ameliyattan çıkınca panik atak krizi geçirdim.Tansiyonum 18 olmuş.Hayatımda böyle bişey görmedim.Korkudan uyuyamıyorsun.Sanki her dakika ölecekmişsin gibi.Ama tedavi çok iyi geldi.Beni resmen çarkın içinden aldı çıkardı yani.İlaçları bırakalı 2 ay oldu.Şu günlerde biraz yine aynı huzursuzluklarım var.Baş dönmesi,halsizlik hali gibi.Öyle olduğu zamanda kendime sarı kantoron çayı yapıyorum.Birebir doğal sakinleştirici. Herkese tavsiye ederim.

arkeolog
20-04-09, 19:04
gamzeH
Arkadaşım merhaba bu tip ilaçlar kilo aldırıyor diyorsun....bence kişinin bünyesi ve ilacın çeşitiyle alakalı...çünkü ben kaç sene kullandım..tam tersi kilo verdim..çevremde kilo alanda almayanda var...sevgiler.......
arkadaşım çevremden duyduğumu ve kendi deneyimime bağlı olarak kilo aldırıyor diye söyledim tabi istisna olarak bazı antidepresyon ilaçları kilo verdirebilir bişey diyemem

Girdap
22-04-09, 15:04
canlarım hepinize geçmiş olsun benim oglumda panik atak 1sene önce yakalandı babasını kaybetti arkasından sevdigi kızdan ayrıldı sonuç panik atak oldu

gerçekden çok acı çekdi dr istemedi sonra kendi baş edemiyecegini anlayınca gittik dr şu anda ilaç tedavisi devam ediyor şükür düzeldi birazda bu hastalıkda sevdiği bir uğraşı olması gerekdiğine inanıyorum ozaman onunla uğraşınca kendini unutuyor hayata karamsar bakarken şimdi güzel bakmayı ögrendi hiç yemek yiyemiyordu yanlız kalamıyor karanlık mezarlık mevlüt dinlemek su içmek dahi onu korkutuyordu şu anda dr ve benim sayemdeatlatdı

007zeyno
22-04-09, 23:04
merhaba bende 6 senedir panik atak hastasıyım .... ilk 4 sene sadece bunalım çevremden panik ataksın dediler ... doktor doktor gezdim .. fakat kalp doktoru ? doktor iyisin dedimi 3 , 4 hafta iyiydim sonra gine hasta ! sonunda pisikoloğ ... ve 6 ay ilaç tedavivisi ... ilk 3 ayda bile ben çok iyiyim bırakçam dedim . bırakma tedaviyi bitir dediler bitirdim çık iyiydim ... taki 6 ay sonra eşim hastalanana kadar ... ve tekrar başladı ve şimdide devam adiyor ...haaa bu arada bide çok ciddi bir trafik kazası geçirdim 2 ay ayagım ve kalçam kırık yattım . ve ilaca yine başladım çünkü atlamayacagımı düşündüm ... biraz kullandım ve bırakmayı düşünüyorum ... söylemek istedigim sanırım biz bunu ölene dek çekecegiz!!!! üzgünüm..ve ben şu aralar altarnetif tıp reikikiyi araştırıyorum .. ümitliyim bilgisi olan lütfen paylaşsın . veya hepbirlikte araştırıp bu hastalıktan kurtulalım sevgiyle ve panik ataksız kalın.