Cilt Beyazlatc ve leke giderici maske tarifleri

babys07
14-06-08, 08:06
TaRrÇıNn
canım zeytinyağı sivilce yapmaz maskeye katmakla tam tersi cilt için yararlıdır zaten içinde limon da var için rahat olsun a.s
super siwilce yapmaması

hill_bill
14-06-08, 09:06
selam arkadaşlar benim yüzümde hiç leke yoktu ama doktordan sivilceler için aldığım suyu sürüyordum dudak çewresine sürmediğim için sanırım güneş orayı yaktı bilmiyorum dudak çewremde izler oluştu fotoğraflarda falan çok kötü çıkıyor gözlerimin altıda kötü duruyor pudra ve fondotenle birazda olsa kapatıyorum ama dudak çewrem hep belli oluyor izleri gidermek için birşeyler önerebilr misiniz?

Belfu_Sena
14-06-08, 12:06
ekin055
Peki canım nasıl uyguluyosun buğday yağını??
her gece yatmadan önce sürüyosun uçucu yağ olmadığından kalıyo gece boyunca yüzünde yastığına örtü çke öle yat leke olmasın :)))))

deniz.deniz.im
14-06-08, 12:06
Belfu_Sena
Slm cilt lekesi sivilcesi ve ten açılmasına buğday yağını öneririm kesinlikle harika sonuçlar elde edersiniz cilt rengi açılıyo hem lekelerde gözle görülür azalma hemde sivilceden kurtuluyosunuz buğday yağının hücre yenileyici etkisi var tavsiye ederim kullandım halada kullanıyorum memnununda bide lavanta çiçeği demleme usulü kullanın işe yarıyo ama şiddetle buğday yağı derim ve güneş koruyucu krem mutlaka kullanın derim
selam...ben deniz..bende de lekelre var...bir çok şeyi denediğim halde bi sonuç alamadım...buğday yağı gerçekten işe yarıyor mu...teşekkürler

Belfu_Sena
14-06-08, 13:06
Hücre yenileyici özelliği olduğundan evet yarıyor bende gözle görülür fark var hem teni açıyo hemde leke rengini kullandıkc tamamen gidicek inş

fk3009
16-06-08, 20:06
ben eskiden kil kullanıyodum ama yeşildi rengi?? beyazı da varmış demek..baya bildiğimiz beyaz mı oluyo kızlarrrr??? bende alayım bari ama önce kullanan biri bilgilendirsin beniii lütfen!!!

fk3009
16-06-08, 20:06
bir de buğday yağı yazmışsınız..ben çatlaklarım için kullanmıştım ama çok faydasını görmedim.zaten çok uzun süre kullanmadım.ama yüze sürünce sanki sivilce yapar gibi geliyo bana.benim cildim yağlı.uçucu bi yağ olmadığı için sabaha kadar yüzünde duruyo cilt emmiyo..kullanan arkadaşım senin cildin nasıl yağlı mı?? daha çok bozmayalım cildimizi :KK43:

pelincan
17-06-08, 18:06
pelincan
selam kızlar.ben her hafta uyguluyorumm.beyaz kil alacaksınız.aktardan.benim cildimin rengini açtı.regl dönemimde bile artık sivilce çıkmıyor.ben çok faydasını gördüm.1 ytl ye üç kez uyguluyorum.çok memnunum .deneyin paylaşın.çillerimin rengi açıldı.tonik olarakta aktardan gül suyu aldım.kil maskesini yapmadan önce mutlaka cildi iyice temizleyin.hepinize kolay gelsin
aktara sorun beyaz kil verirlera.s.

deniz.deniz.im
17-06-08, 20:06
selam denizcan beyaz kili nasıl uyguluyorsun bir miktar kili suylamı karıştırıyorsun kaç dakika cildinde tutuyorsun sadece yüzünemi yoksa vücudunada uyguluyorsun herhangi bir yan etkisi var mı

mucella1955
21-06-08, 11:06
Herkese merhaba,

Arkadaşlar verilen tarifler o kadar güzel ki, herkese teşekkür ederim.:kahve:

nutell@
22-06-08, 13:06
mrb arkadaşlar,,bende size sürekli kullandığım ve gercekten faydasını gordugum bi maskeyi paylaşacagm,belkide birçoğunuz bılıordur,yoğurt ve karbonat karışımı,bır yemek kaşığı yoğurda bır çay kaşıgı karbonat karıstırıp yuzume sürüorum 30 dk fln beklettıktn sonra hafif hafif ovalayark yıkıorum lekelerime ve sivilcelerime gercekten çok ii geldi,sivilcelerimden bu maske sayesınde kurtuldum dıebılırım,tabi bunun yanında cilt temızlıgıde çok önemli,beyazlatıcı özelliğide var...:1rolleyes::1rolleyes:

EU1
22-06-08, 19:06
süper öneriler emeğinize sağlık arkadaşlar koltuk altı için olan maskeyi uygulucam a.s.

babys07
23-06-08, 08:06
:dance::dance::dance:

>>>SENemmm<<<
23-06-08, 09:06
teşekkürler arkadaşlar çok güzel bilgiler gerçekten uygulayabileceklerimi not aldım.özellikle şu domatesli olanı ve kil maskesini kesin denicem.sizleri sonuçlardadn haberdar ederim canlarım.

brc_brn
23-06-08, 17:06
hepinize çok faydalı şeyler paylaşmışsınız süpersiniz kızlar..deniycem bende mutlaka..mesela bende beyaz tenliyim ama kansızlıktan daha bi cansız duruyo..

b14081976
25-06-08, 12:06
nutell@
mrb arkadaşlar,,bende size sürekli kullandığım ve gercekten faydasını gordugum bi maskeyi paylaşacagm,belkide birçoğunuz bılıordur,yoğurt ve karbonat karışımı,bır yemek kaşığı yoğurda bır çay kaşıgı karbonat karıstırıp yuzume sürüorum 30 dk fln beklettıktn sonra hafif hafif ovalayark yıkıorum lekelerime ve sivilcelerime gercekten çok ii geldi,sivilcelerimden bu maske sayesınde kurtuldum dıebılırım,tabi bunun yanında cilt temızlıgıde çok önemli,beyazlatıcı özelliğide var...:1rolleyes::1rolleyes:
Etkisini ne kadar kullanımdan sonra ortaya çıkar vede ne kadar sıklıkla kullanıyorsun ben bugün yaptım ama ilk kez di çok bariz bir durum yok ortada.a.s.a.s.a.s.

nutell@
25-06-08, 13:06
b14081976
Etkisini ne kadar kullanımdan sonra ortaya çıkar vede ne kadar sıklıkla kullanıyorsun ben bugün yaptım ama ilk kez di çok bariz bir durum yok ortada.a.s.a.s.a.s.
canım ilk kez uygulamada pek değişim hissetmezsin, karbonatı bırz fazla koyabılırsn,4-5 uygulamadan sonra etkısını gösterdı bende,siyah noktalarımdan,lekelerimden %100 kurtuldum dıebılırım haftada 3-4 kez yapıorm zaman bulursam,çillerede ii geldıgını duydum,bir defada hiç bi yöntem etki etmezki,sen tam olarak ne ıcın uyguladın maskesyı cnm?:uhm: sıvılce? leke? beyazlatma?a.s.

b14081976
25-06-08, 14:06
nutell@
canım ilk kez uygulamada pek değişim hissetmezsin, karbonatı bırz fazla koyabılırsn,4-5 uygulamadan sonra etkısını gösterdı bende,siyah noktalarımdan,lekelerimden %100 kurtuldum dıebılırım haftada 3-4 kez yapıorm zaman bulursam,çillerede ii geldıgını duydum,bir defada hiç bi yöntem etki etmezki,sen tam olarak ne ıcın uyguladın maskesyı cnm?:uhm: sıvılce? leke? beyazlatma?a.s.
Yanaklarımda ve alnımın bir kısmında güneş lekesi oldu bu sebeple, yüzümün tamamına sürmüştüm ama ikşncisinde yalnızca lekelere uyguluyacağım.Teşekkürlerra.s.

Pink_U
25-06-08, 15:06
bu yoğurtlu maske güzel gerçekten.fakat yüzünde sivilcesi olanlara ovarak çıkarmayı tavsiye etmem.çok fena çoğaltıyo sivilceyi.

nutell@
25-06-08, 15:06
b14081976
Yanaklarımda ve alnımın bir kısmında güneş lekesi oldu bu sebeple, yüzümün tamamına sürmüştüm ama ikşncisinde yalnızca lekelere uyguluyacağım.Teşekkürlerra.s.
düzenli bi şekilde kullanırsan sonuc alacagını düşünüorum,butun yuzune uygula bence,güneş kreminide düzenli kullan,annemdede güneş lekesi problemi vardı,avonun bı kremını kullanmıştı etkılı oldu :1hug:

b14081976
25-06-08, 18:06
nutell@
düzenli bi şekilde kullanırsan sonuc alacagını düşünüorum,butun yuzune uygula bence,güneş kreminide düzenli kullan,annemdede güneş lekesi problemi vardı,avonun bı kremını kullanmıştı etkılı oldu :1hug:

Ben sivilce tedavisindeyim de cildim lekelendi doktor tedavi bitmeden izlere geçemeyiz deyince kendim bir şeyler yapmak istedim doğal yolla çok tahribat yapmaz diye yardımına tşşkr ederima.s.

b14081976
29-06-08, 12:06
Kızlar ben yoğurt+karbonat maskesi bazende salatalık ve domatesi suratıma sürüyorum, birde artık evde ne meyve varsa küçük bir parçasını yüzümde gezdiriyordum.Bu sabah farkettim alnımda leke olan yerde soyulma farkettim galiba izler gidecek.Umarım başarılı olurda leke falan kalmaz .:teytey::teytey:

jujuuum
2-07-08, 19:07
NightWish
her banyoda kil sabunuyla yıkanıyorum..bende neden cildim vücudum gitgide dahada beyazlıyor diyordum..sağol bilgin için :1hug:
canım kil sabununu ılk kez duyuom nerden buldun adını verebılırmısın ?

Tarla Cadısı
3-07-08, 16:07
ya ben bu domates un maskesini denedim bugun yüzüm kıpkırmızı oldu ve yanma oldu birazda sanırım alerjik ama geçti yinede paylasım ıcın tesekkur ederim tarcınncmm

NightWish
jujuuum
canım kil sabununu ılk kez duyuom nerden buldun adını verebılırmısın ?
canım herhangi bir aktara gidip kil sabunu istesen verirler..ben helin markalısını kullanıyorum..

ndh1903
domates ve unlu tarifi düzenli deneyip memnun kalan var mı acaba ... :uhm:

KucukBocuk
4-07-08, 05:07
demothy

ben de merak ediyorum :uhm:

tarla cadısı ; var mı bir problem sende ; yanma -kırmızılık filan?
benim cildim de hassastır da...

recel_06
5-07-08, 08:07
Ben dün yoğurt maskesini denedim kızlar.Kokusu hoşuma gitti babaannemin biz küçükken yaptığı kurabiyeler gibi kokuyor :)))
etkisi konusunda henüz bir şey diyemem tarifi veren arkadaşında dediği gibi ilk seferde hemen etki etmez bu tür şeyler.Zamanla neler olduğunu yazarım benimde alnımda 2 senedir güneş lekesi var ve çoğu ürünü kullanmama rağmen geçmedi.Umarım bu işe yarar.
Herkese güzel günler.

wheatus
7-07-08, 23:07
kizlar ya masAllah gercekten her gece yeni bi tarif buluyorm kk yi karistrken:KK70: tesekkürler **
yarn hemen denicem gelismelerden haberdar ederim:KK66:

çikolatagelin
9-07-08, 14:07
ama sivilceniz yada yaranız varsa domates iyi gelmeyebilir arkadaşlar asitli olduğu için

yafrimu
9-07-08, 19:07
paylasmak ne kadar guzel bısı yaaa:lepi:

kızlar bence tarıflerınızı verırken hanı sıze ıyı gelıyo paylasıyosunuz cok tesekkurler bıde cılt tıpınızıde soylersenız daha ıyı olur hangı cılt tıpne uygun oldugunu anlarız.. benım cıldım yaglı yogurt-karbonat maskesını uygulucamda bişi olmaz ınsallah cok hassas ılgınc bı cıldım vartatlicadiarzu

tiramisu
9-07-08, 21:07
nutell@
ben bu yoğurt karbonat karışımına bikaç damla da limon sıkarak kullanıyordum...

yafrimu
10-07-08, 09:07
tiramisu
ben bu yoğurt karbonat karışımına bikaç damla da limon sıkarak kullanıyordum...
canım benım cildim yaglı bu karısım ıyı olurmukifisfisfis

tiramisu
10-07-08, 19:07
kaRanlik_pRenses
canım benım cildim yaglı bu karısım ıyı olurmukifisfisfis
benimki de yağlı merak etme canım bişi olmaz limon ve karbonat zaten asla yağlandırmaz yoğurtta çok yağlı diilse sorun olmuyo...

irna
13-07-08, 08:07
tarcınım acaba şu papatya tazemi olacak yoksa kurumu.yaz mevsiminde olduğumuz için tazeside kolaylıkla bulunur.öylede olurmu?acaba bahsedilen papatya kır papatyasımıdır.
bilgin varsa paylaşırsan sevinirim canım şimdiden teşekkürler

_nazenin_
14-07-08, 12:07
verdiğiniz tarifler için teşekkürler kızlar..beyaz kil maskesini ben de denicem bakalım..umarım işe yarar..

Tarrcinn
14-07-08, 12:07
irna
tarcınım acaba şu papatya tazemi olacak yoksa kurumu.yaz mevsiminde olduğumuz için tazeside kolaylıkla bulunur.öylede olurmu?acaba bahsedilen papatya kır papatyasımıdır.
bilgin varsa paylaşırsan sevinirim canım şimdiden teşekkürler
canım çiçek kısmı yazıyo yalnızca ama sanırım tazesi olsa daha iyi

EU2
20-07-08, 17:07
Ben de yoğurt karbonat maskesini yapıyorum bakalım nolacak.İlk yaptığımda pürüzsüz oldu cildim komple kırmızıKötü Kazen:1rolleyes:sonra geçti ama şükür.
Pürüzsüz beyaz tenlere sahip olacaz inşallah siteceksırnaşık şey

ALAGUL1983
21-07-08, 18:07
kızlar ya benım kollarımda kahverengi lekeler oluştu sır agda yapmuştım bazı yerler kızarmıştı 3-5 gündürde kısa kollu giyiyorum bugun bir baktımkı kollarımın kızaran yerlerınde çok belirgin kahverengi lekeler oluşmuş napcam ya ben?:çok üzgünüm:

EU2
21-07-08, 19:07
Limon yara izlerinin rengini açar diolar ama yüz için söylemişlerdi bunu kolda da işe yarar umarım.Bi de kese de işe yarayabilir.
Bunu da sölemeden geçemicem ya benim bi annannem var kadın 80 yaşında ve yüzünde bi kırışıklık bile yok.ne buluyosa yüzüne sürüyo limon salatalık fln gibi doğal şeyler ama.ellerine bile sürüyo ve elleri de benimkiler gibi.bakalım ben de başladım anane taktiklerine inşallah işe yarar:)80 yaşına gelince yazarım yine:KK70:

incitanem23
24-07-08, 09:07
ALAGUL1983
kızlar ya benım kollarımda kahverengi lekeler oluştu sır agda yapmuştım bazı yerler kızarmıştı 3-5 gündürde kısa kollu giyiyorum bugun bir baktımkı kollarımın kızaran yerlerınde çok belirgin kahverengi lekeler oluşmuş napcam ya ben?:çok üzgünüm:
canım o sorun denizden sora bendede oluştu ve benimki sanirim kalıcı kese yaptıgım halde geçmedi:çok üzgünüm:benimde sizlerle paylaşmsk istedigim bi kaç şey var ark.larda belirtmiş elma sirkesi ama tek başina diil ben 3 haftadir kullaniyorum çok iyi sonuçlar aldim benim tanimde çok beyaz ve güneş lekerlri oluşuo elma sirkesini ve çörek otunu kaynatıp haftada 2 kez lekeli yerlere uygulayin 10 dk kadar bekletin ve yıkayın
NOT:yüzünüze sürüp yıkadıktan sora oluşan kırmiziiliktan korkmayın yarım saat sora fln geçio ayrıca çömrek otunu belirtmek isterimki ölümden başka herşeye deva olduğunu duydum İNCİ.

rosebatum
24-07-08, 12:07
limonu bende denicem ya heryerde söyleniyor

Taşbebek
28-07-08, 15:07
tarçınncım nasıl domates maskesi çillerine iyi geldimi?
bide bal maskesi var bal ve tarçını karıştırıp yüze uyguluyomuşun deneyen varmı işe yararmıki?

Taşbebek
28-07-08, 15:07
bide bal maskesi var bal ve tarçını karıştırıp yüze uyguluyomuşun deneyen varmı işe yararmıki? fisfisfis

esmer_melek
28-07-08, 17:07
demothy
ben esmerim ve tatilden sora iyice kararmıştım bir gün domates+un birgün yoğurt+karbonat maskelerini yaptım ve gerçekten faydası oldu cildim pürüzsüzleşti ve rengim açıldı çok teşekkür ederim bu bilgileri veren arkadaşlara çok mutluyumm:)

Tarrcinn
Taşbebek
bide bal maskesi var bal ve tarçını karıştırıp yüze uyguluyomuşun deneyen varmı işe yararmıki? fisfisfis
canım etkili ama düzenli ve kararlı kullanmak lazım :1rolleyes:

bi de çillerde işe yararmı bilmiyorum ama arkadaşların dediği gibi lekeler için elma sirkesi de çok iyi a.s ama ben cildime sürmüyorum pek. günde bi bardak suya içebileceğim miktarda ekliyip öyle içiyorum.. yalnızca lekeler değil vücuttaki zehri de atıyomuş.. yılın 2-3 ayı yapmak yeterliymiş a.s

Tarrcinn
limon veya sirkeyi cilde sürmeden önce suyla yarı yarıya seyreltmek gerekirmiş bi de arkadaşlar.. aklınızda olsun..

Poison
28-07-08, 23:07
arkadaşlar bu en baştaki domatesli maskeyi deneyen var mı? domatesin suyunu çıkardıktan sonra un ekleyin diyor da suyuna mı eklicez posasına mı??

Tarrcinn
28-07-08, 23:07
erinona
arkadaşlar bu en baştaki domatesli maskeyi deneyen var mı? domatesin suyunu çıkardıktan sonra un ekleyin diyor da suyuna mı eklicez posasına mı??
canım domatesin suyunu çıkarıp, çıkarttığın suya ekleyeceksin unu

uhuvvet
30-07-08, 14:07
domates maskesini yaptm ama
yine aynı kırmızılıklar valla :)