Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

SAÇINI KIZILA BOYAYANLARIN Paylaşım Alanı

küllümango
5-06-08, 15:06
- SwééT -
peki ben bişey sormak istiorum.. siyahla koyu kestane arası bi saç rengini palette sonbahar kızılına dönüştürmek istesem kaçlık peroksiti kullanmam gerekir? içinden çıkan peroksitle istediğim (aşağıdaki resimdeki gibi) canlı kızıla ulaşamadım :s

palette sonbahar kızılı

canım palette kızıllarının ne kadar canlı olduğunu bılmıyorum sahsen. ama istediğin açıklığa ulaşamamışsan saçını ıyıce dınlerdir aksın ıyıce saçından. ardından loreal recitallın jel boyasının ıstedığın kızıl tonunu yuzde 9 luk peroksitle uygularsan. oldukça ıyı sonuç alacağını duşunuyorum eğer duzgunb ır sekilde boyayabılrsen.kızılda bakırda yuzde 6 lıkla çalışıldığında çıkan sonuç kahverengimsi oluyor çunku.ama bılınçlı bı şekilde uygulaman gerek çunku yuzde 9 yuzde 6 dan daha çok zarar verir yanlış uygulama yaparsan

Summer
5-06-08, 16:06
küllümango
canım istediğin bakır tonu ne olursa olsun boyanın içinden yuzde 6 lık peroksit çıksada sen yuzde 9 luk peroksitle çalış.hani kolestonun satılıyorya 750 ykr ye. biliyorsundur.çünkü saçım koyuk have dıyorsun. yuzde 6 lıkla çalıştığın takdırde kahverengimsi bı bakırlık ortaya çıkacaktır.ayrıca ne renk bı bakır ıstıyorsun bunu da anlatırsan daha detaylı bılgı verebılrım. 5 yıldır saçı koyu kestane olan kız arkadaşımın saçını rahatlıkla açık bakır yanı turuncu yapıyorum çünkü.
istediğin rengi bulup resmini koyarsan daha ıyı yardımcı olurum.
teşekkür ederim o zaman resmi koyim a.s. acaba aşağıdaki resim deki rengi loreal preference nin bakır kor kızılı verebilirmi?

Summer
5-06-08, 16:06
yanlız ortalarda hafif daha kızılımsı yeri varya o ton istiyorum

aphraell
5-06-08, 17:06
Herkese kolay gelsin diyeyim ben de iki sene kırmızı-turuncu tonlarında gezindim.(Fotolarımda var) Kendi saçım koyu kestane siyaha yakın diplerinin çıkmasından, akmasından, istediğim tonu tutturamayıp daha koyu olmasından o kadar sıkıldım ki en sonunda kendi rengine boyadım.

Kızıl sevmiyorum aslında, koyu kızıl, şarap kızılı en sevmediğim renkler ben direk cart kırmızı, soğan kabuğu, açık bakır ve turuncu seviyorum. En başta orealsiz rengi tutturan kuaförüm zamanla sallamaya başladı. Birkaç rengi karıştırıp elde ettiği güzelim kırmızı yerine "3.81 yokmuş 4.02 koyayıım" diyerek karışımı bozdukça, koyu kızıl güneşte kırmızı görünen renkler yapmaya başladıkça sinirim bozuldu gitmemeye başladım. Birkaç kez palette'nin Sonbahar Kızılını kullandım, bir kere de kumral bakırı ama giderek koyulaştı saçım diplerinin çıkmasından dolayı. En sonunda pes ettim. Yine palette'den koyu kahve'ye boyadım bitti gitti. Hala çok özeniyorum, kırmızıdan hevesimi alsam da açık bakır, turuncu, soğan kabuğu gibi renkleri başkalarında görünce hasta oluyorum. Elimde bi boya katoloğu var irlanda kızılı diye bir renk var onda gözüm ama bakalım birkaç seneye ancak tekrar o cesareti bulurum heralde :roflol:

Çok bakım ve sık boya istiyor kızıllar, üşengeç olanlar denemesin derim yerimseniben

Summer
5-06-08, 19:06
yardım edecek olan varmı??

küllümango
5-06-08, 19:06
Summer
teşekkür ederim o zaman resmi koyim a.s. acaba aşağıdaki resim deki rengi loreal preference nin bakır kor kızılı verebilirmi?
canım öncelikle koyduğun foto için teşekkür eder ayrıca tebrık ederim. benim en sevdığım renktir. malesef koyu tenli olduğum için yapamıyorum.umuyorum kı sen açık tenlisindir.
canım bu gösterdiğin rengi market boyalarıyla elde edemezsin. oldukça koyu bır sonuç çıkar.çünkü market boyalarında her markayı denedim bu renk için.(kız arkadaşımın saçı için)loreal bıle çok daha sonuç verecektir.
bu rengi tierranın 8.44 mango rengini alıp içine çok çok fındık buyukluğu kadar kullu kumral koyarak elde edebilirsin. ama oldukça profesyonel yapman gerekli. yoksa saçın yıne koyu kalır.
canım bak benım kız arkadaşımın saçı şimdi sana ekte yollacağım saç renginde 5 yıldır hemde. ve bu saç rengini begenırsen direkt tıerra 8.44 ile ulaşabılrsın.[​IMG]

LiLey
6-06-08, 15:06

Kızlar bende bu kızılı beğeniyorum ama marka pek bilinmiyor.
bir hafta içinde bu rengi bulmam gerek bilinen bir markadan.
yardım edermisiniz.
vişne rengi.....

Summer
6-06-08, 17:06
canım palette 5.89 koyu yakut hemen hemen yakın loreal recital preference nin 5. 62 kızıl-viyole var belki daha koyu çıkabilir bilmiyorum istediğin biraz daha açığı recitalin 6.66 yoğun kızıl tabi katalogdaki renklere bakman daha iyi

olu_gelin
6-06-08, 17:06
kırmızımsı bi kızıl istiyorum. ama boyamadan önce renk açıcıyla açıcam sacımı.. sonra kızıla boyıcam.. kırmızımsı olması için palette'in sonbahar kızılını veya loreal'in acık kor kızılını tavsiye ettiler.. bi bilginiz warmı? sizce neye boyamalıyım?

Summer
6-06-08, 18:06
açık kor kızıl gerçekten çok güzel ben annemin saçlarını onla boyuyorum hatta koyu kestane olan saçlarımı doğal rengim bazen ensemdeki saçıma azcık sürüyorum güzel dursun diye kıpkırmızı yapıyo açmaya hiç gerek yok inan 2 cisinde daha kırmızımsı hal alır

olu_gelin
ya açık kor kızıl kutusundaki kızın fotosunda çok açık görünüyo da ondan tereddüte düştüm.. eger acmadan boyarsam we abuk bi kızıl olursa yani kırmızımsı olmassa onu nası kırmızıya cewircem ki? ilk kez boyıcam sacımı ben.. we korkuorum biraz..:/ gercekten kırmızı olur mu acık kor kızıllla.. yaprak dökümündeki hayriye hanımın sacları gibi falan oluyosa yine iyi yani..

SeK_YoGuRT

SeK_YoGuRT

SeK_YoGuRT
resim koyamıyorummmmmmmmmmmmmmm

olu_gelin
msjların görünmüyo benden neden olablir? sek yourt?

Summer
6-06-08, 19:06
yok ilk kez boyucaksan daha iyi tutar ben bir bölümüne uyguladığım için biliyorum ama benim sçalarım çok koyuydu ama cidden çok güzel bir renk 2 ci boyadığında tam tutturursun rengi kapağındaki gibi olur bir süre sonra

olu_gelin
bakır rengi gibi falan olmasında :S sana güweniorum:S

Summer
yok bakır olmuyo canlı bir kızıl oluyo tabi 2 cisinde daha iyi oturur renk merak etme

bisquit
7-06-08, 06:06
küllümango
canım öncelikle koyduğun foto için teşekkür eder ayrıca tebrık ederim. benim en sevdığım renktir. malesef koyu tenli olduğum için yapamıyorum.umuyorum kı sen açık tenlisindir.
canım bu gösterdiğin rengi market boyalarıyla elde edemezsin. oldukça koyu bır sonuç çıkar.çünkü market boyalarında her markayı denedim bu renk için.(kız arkadaşımın saçı için)loreal bıle çok daha sonuç verecektir.
bu rengi tierranın 8.44 mango rengini alıp içine çok çok fındık buyukluğu kadar kullu kumral koyarak elde edebilirsin. ama oldukça profesyonel yapman gerekli. yoksa saçın yıne koyu kalır.
canım bak benım kız arkadaşımın saçı şimdi sana ekte yollacağım saç renginde 5 yıldır hemde. ve bu saç rengini begenırsen direkt tıerra 8.44 ile ulaşabılrsın.[​IMG]
irlanda kızılı....kesinlikle....şakkıdışakkıdışakkıdı
yerimsenibenyerimsenibenyerimseniben

- SwééT -
7-06-08, 11:06
olu_gelin
bakır rengi gibi falan olmasında :S sana güweniorum:S
boyadın mı acaba cnm? sonucu merak ediorum kırmızımsı bi kızıl oldu mu ki?

olu_gelin
7-06-08, 16:06
- SwééT -
boyadın mı acaba cnm? sonucu merak ediorum kırmızımsı bi kızıl oldu mu ki?
ya cnm boyamadım daha.. önce bi araştırdım.. benim sac rengim normalde açık kumralımsı bişi.. renk açıcıya falan gerek olmadıgını sölediler.. ayrıca loreal'İn açık kor kızılı ve sonbahar kızılının bakır rengine yakın bi renk oldugunu falan sölediler..bende koleston'un aşk alevini ve yogunlastırıcı mıdır nedir.. ondan aldım.. şimdi ayın 21inde düğün war kuzenimin.. cesaret edemiorum boyamaya.. düğün bittikten sonra boyıcam.. umarım güzel olur:S gelişmeleri yazarım tekrar:S:sm_confused::bbo: korkuorum biraz:S
ya benim istediğim sadece yaprak dökümündeki hayriye hanımın sac rengi yaa:'( çok mu şey istorum:/ pff..:a015::a015::a015::a015:

Summer
canım koleston bence kullanma annem lorealden önce koleston aşk alevinede boyamıştı koleston saçları daha çok yıpratıyor ben sana söyliim şu an piyasadaki en iyi boya loreal zaten saçın açık kumralsa lorelin açık kor kızılı direk oturur ben senin rengini koyu zannetmiştim yaprak dökümündeki hayriye hanımın saçı çok beyaz ondan öyle o kadar açık farkedersen onun 1 ton koyusu olur işte

olu_gelin
te allam küfretcem walla şimdi ha:'( geri almazlar boyayı zaten.. kadınla yedik birbirimizi bu acık kor kızıl yüzünden kozmetikte ya... tutturdu bakır rengi o die.. loreal'in tüp boyası warmı ki?

Summer
7-06-08, 17:06
onu hiç bilmiyorum ama bakır gibi değil onu biliyorum bakır olarak lorelin recital serisinden yine bakır kor kızıl var kadın belki onla karıştırmış olabilir kolestonu geri ver lorelle değiştir istersen sana özel msjtan bi adres göndericem orda katalog rengide gözüküyo lorealin bakarsın

küllümango
7-06-08, 18:06
bisquit
irlanda kızılı....kesinlikle....şakkıdışakkıdışakkıdı
yerimsenibenyerimsenibenyerimseniben
canım bu resım ırlanda kızılı deil mango 8.44.

küllümango
olu_gelin
te allam küfretcem walla şimdi ha:'( geri almazlar boyayı zaten.. kadınla yedik birbirimizi bu acık kor kızıl yüzünden kozmetikte ya... tutturdu bakır rengi o die.. loreal'in tüp boyası warmı ki?
canım değiştirmeye mecburlar fişi ile gidersen ve değiştircem dersen.hatta ıstediğin urun yoksa kredi kartıyla alışveriş yapmamışşan urunun parasını geri alma hakkında var.
ayrıca loreal recitalın çok guzel kızılları var hayrıye hanımın saçını çok rahat yakayablırsın hemde kalıte olarak hemde göruntu olarak kolestona bın basar loreal recital:)
unıverıste de beyaz tenli yeşil gözlü açık kumral saçlı bı kız arkadaşımıza tavsıe etmıştım loreal recital açık kızıl bı renge boyat dıye. ertesi gun geldiğinde gözlerimizi alamamıştık kızdan ve saçlarından.
kısa kesersem koleston yıpratır ve daha cabuk akma yapar.daha soluk bı renk çıkar.

olu_gelin
Summer
onu hiç bilmiyorum ama bakır gibi değil onu biliyorum bakır olarak lorelin recital serisinden yine bakır kor kızıl var kadın belki onla karıştırmış olabilir kolestonu geri ver lorelle değiştir istersen sana özel msjtan bi adres göndericem orda katalog rengide gözüküyo lorealin bakarsın
ya geri almazlar artık mecbur boyıcam buna:1no2::1no2: sen katalogu gönder bakim ordan bi.. 1 bucuk ay sonra tekrar boyarım beyenmessem.. yanma falan olur mu sacımda 1ay sonra falan boyadığımda tekrar? cok yıpranır mı sacım?:1ninca::1ninca:

olu_gelin
küllümango
canım değiştirmeye mecburlar fişi ile gidersen ve değiştircem dersen.hatta ıstediğin urun yoksa kredi kartıyla alışveriş yapmamışşan urunun parasını geri alma hakkında var.
ayrıca loreal recitalın çok guzel kızılları var hayrıye hanımın saçını çok rahat yakayablırsın hemde kalıte olarak hemde göruntu olarak kolestona bın basar loreal recital:)
unıverıste de beyaz tenli yeşil gözlü açık kumral saçlı bı kız arkadaşımıza tavsıe etmıştım loreal recital açık kızıl bı renge boyat dıye. ertesi gun geldiğinde gözlerimizi alamamıştık kızdan ve saçlarından.
kısa kesersem koleston yıpratır ve daha cabuk akma yapar.daha soluk bı renk çıkar.

ooff delircem ya:'( fiş wermedi ki kadın bana.. istemek de aklıma gelmediii.. mecbur boyıcam yani buna:KK43: 1 ay sonra dediiğiniz gibi bi renge boyarım ozaman.. ama bana bi numara falan söleyin..

küllümango
7-06-08, 19:06
olu_gelin
ooff delircem ya:'( fiş wermedi ki kadın bana.. istemek de aklıma gelmediii.. mecbur boyıcam yani buna:KK43: 1 ay sonra dediiğiniz gibi bi renge boyarım ozaman.. ama bana bi numara falan söleyin..
canım bence sen elindeki boyayla boyama.dursun evinde sakla bıgun bı arkadaşıa falan verırsın. yanı 10 ytl için doğal saçını kötu bır boyayla kaybettırme bekaretinı. yoksa sonradan pişman olabılrsın.
ben senin saçını hayrıye hanıma benzetecek bır loreal fotosu bulursam koyucam bı yarım saat surer sanırım işim. ama sen kendi saç rengin gibi bır resim koyarsan o zaman kadar daha ıyı yardımcı olurum.

olu_gelin
hmm.. ya resim falan koyamıorum:S msn falan yollayın bana:S burdan zor oluo hem:S

olu_gelin
http://www.hollywood-celebrity-pictures.com/Celebrities/Amanda-Bynes/Amanda-Bynes-19.JPG

kendi sac rengim buna benzio.. gözüm yeşil-ela arası bişi.. tenimde beyaz..

küllümango
olu_gelin
http://www.hollywood-celebrity-pictures.com/Celebrities/Amanda-Bynes/Amanda-Bynes-19.JPG

canım yarım saattir bakıyorum ancak dırek numarsını vermem mumkun deil.resmini koymak istedim ancak onuda bulamadım. senin saç rengin oldukça açıkmış ve sen naladığım kadarıyla bakır deil tam kırmızı bı renk ıstıyorsun. loreal recitalın 6 numaralarının kırmızı tonları istediğin sonucu verecektir. zaten kozmetıkçıye gittiğinde ordan begendığın bı loreal recital serisinekı kırmızıyı aldığında kolayca ıstediğin renge ulaşabılırsın.

küllümango
olu_gelin

LOreal Preference Les Rouges Romantiques Hair Color - #RR06 Intense Red
bu rengi buldum ve sanırım bu renk ıstediğin sonucu verır.

olu_gelin
7-06-08, 20:06
tamam cnm cok saol yaa.. ugrastınız okdr benim için hepiniz..:eek::eek::asigim::1hug:

Summer
8-06-08, 10:06
canım sana göndericem siteyi ama özel msj atamıyorum ayarlardan açmayı denesen

olu_gelin
8-06-08, 11:06
tamam deniorum hemen:/