TEST

Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

SELDA0
9-11-07, 12:11
ya komik ama ben çok korkuyorum bu ilaçtan arkadaşlar. peki kullanan arkadaşlara bir sorum daha olacak benim. bu ilacı kullandığın süre zarfında yüzün sanki dondurulmuş gibi oluyomuş. yani tam anlamıyla ruh gibi bembeyaz oluyomuş bu doğru mu.

barsed
9-11-07, 12:11
Bende Böyle Bişey Olmadi
Ama şöyle Oluyor Ilk Ay Sivilceler Dahada Artiyor Sonraki Aylar Iyileşme Gerçekleşiyor

NILBERA
9-11-07, 15:11
SELDA0
ya komik ama ben çok korkuyorum bu ilaçtan arkadaşlar. peki kullanan arkadaşlara bir sorum daha olacak benim. bu ilacı kullandığın süre zarfında yüzün sanki dondurulmuş gibi oluyomuş. yani tam anlamıyla ruh gibi bembeyaz oluyomuş bu doğru mu.
hiçte bile bembeyaz olmuyorsun aksine domates gibi oluyorsun tabiri caizse çunku bende öyle oldu halada öyleyim 2 ayım kaldı

SELDA0
9-11-07, 15:11
hadi ya cidden kızartıyo mu. bak bunu hiç duymamıştım

geçmem senden
9-11-07, 16:11
Niobem
--------------------------------------------------------------------------------

kızlar ben 1ayımı doldurup bugun tahlillerimi yapdırdım. şöyle bşey. sonuclar yanlarında normal rakam aralıgı diyor ya, onlar bende normal. ama soyle bşey ki, bu ilaca başlamadan önceki tahlilimle ilacı kullanıp(1ay geçdikden sonra) yapdırdıgım tahlilde artış var. yani kısacsı
toplam kollestrol(total) normal aralıgı en yüksegi 200
ilacı kullanmadan 133
1ay sonra 178 olmuş.
ama korkuyorum ya diğer ayda bi bukadar artarsa diye...? sizlerin nasıl. ya oyle yaglı fln da beslenmiyoruz. daha nasıl beslencem yaa
benımde kolestrolumu yukselttı hatta bu yuzden ılaca bı ay ara vermek zorunda kaldım sımdı dozu yarıya dusurerek kullanıyorum. rakam olarak soylemek gerekırse baslamadan oncekı değerı tam olarak bılmıyorum ama sınır olan 200'ün altında olduğu kesın, 30 gunun sonunda 256 olmuştu kolestrol

geçmem senden
9-11-07, 16:11
ssedass
bende bu ilacı geçen yıl 4 ay kullandım.bende hep cilt sivilce problrmi yaşadım nekadar doktoa gitsemde çare olmadı dönemsel iyileşmelerden sonra tekrar sivilceler çıkmaya başladı son gittigim doktor iyiki roaccutane tavsiye etmiş bana.şu bir gerçekki geçmeyen ciddi sivilce problemin en iyi tedavisi bu ilaçta.tabi yan etkileri çok fazla.zaten doktor sana verırken form imzalatıyo ve sen o formun bir nüshasını eczaneye vermeden alamıyorsun ilacı.her ay kan alınıp karaciğer enzimlerine bakılıyo ciddi değişiklik varsa ilaç kesiliyo(benim oyuzden 4.ayda ilaç kesildi aslında 2 ay daha kullanmam lazımdı)cildin çok fazla inceliyo.bu ilacı yazın kullanıyosan güneşten kışın kullanıyosan soğuktan kendini ciddi koruman lazım.ve dudaklardaki ciddi kuruma ve yaralar.ama bende psikolojik bir yan etki yapmadı.zaten doktorum çok ilgiliydi bu ilacı kullanırken her ilacı istediğin gibi kullanamıyorsun oyuzden ekstra bir ilaç alırken doktorumu arayıp soruyordum.ayrıca zaten en önemli yan etkisi bu ilacı kullanırken hamile kalınırsa çocuk kesinlikle sakat doğuyor.hatta ilacın kutusunda butun bu uyarılarda açıkça belirtiliyor.hatta bu ilacı kullanırken kimseye kan veremiyorsun.
ama bukadar yan etkiye şikayete rağmen sonuç mükemmel ve ben çok memnunum şuanki sonuçtan.hersabah yüzümde yeni bir sivilceyle uyanan ben şuanki halimden çok memnunum.eskiden sivilceleri kapatmak için yüzüme kat kat fondoten pudra süren ben artık sadece allıktan başka birşey sürmüyorum yüzüme.ama tabiki iyi bir doktor kontrolunde kullanmak şart her ay kan tahlıllerı şart.yoksa hafife alınıcak bir ilaç değil...
sende tuylenme yaptımı bu ılac. kullanan bazı kişiler tuylenme yapıyo dıyo.bı de ılacın bı yan etkısıde duyma ve gorme duyularında kayıpmış. bende de gormede bı azalma oldu sankı.boyle bı sorun yasayan varmı ve bu gecıcı bı etkımıdır sızce?yardımcı olursanız cok sevınırım

chaala
9-11-07, 20:11
selam ben 16 yaşındayım..5. sınıftan beri sivilcelermle ilgili sorunlarım oldu ama aşırı derecede olmadı geçen sene yara olacak kdr çok çıktı ve doktora gittim doktorum benzamycin verdi yanında bi kaç şey daha verdi 8 ay boyunca çok ii etki etki bi ara tamamen bile geçti şimdi 11 ay oldu ve son kullanımımda etki etmedi ve sivilcelerm aşırı diil ama baya çıktı bugün tekrar gittim doktoruma durumu ona anlatınca tmm o zmn ilacını deiştirelim dedi ve roaccutane ı söledi.ben ilk defa duymuştum bunu ve internetten araştırma yap oku bunları dedi pzr günü kan tahlili yaptır pazartesi gel tahlillerine göre ilacı yazalım dedi.bende araştırim dedim ilacı ve bunları okuyunca açıkçası korktum :S bide bünyem güçlüdür aslında öle kolay kolay hasta olan bi insan diilimdir.burnumda hayatımda hiç kanamadı.yani sonuç olarak acaba yaşıma göre bu ilaç çok mu ağır kalır????

KETEN HELVA
10-11-07, 08:11
geçmem senden
sende tuylenme yaptımı bu ılac. kullanan bazı kişiler tuylenme yapıyo dıyo.bı de ılacın bı yan etkısıde duyma ve gorme duyularında kayıpmış. bende de gormede bı azalma oldu sankı.boyle bı sorun yasayan varmı ve bu gecıcı bı etkımıdır sızce?yardımcı olursanız cok sevınırım
merhaba canım bendede oldu görmede kayıp damla kullanıyorum ama yinede zaman zaman acıyor sanki gözlerim üstelik ben gölükte kullanmaya başladım 0,75 derece miyop olmuş gözlerim ama bu ilaçtan mı yoksa başka nedenden mi bilmiyorum

bilgisayarcı
10-11-07, 10:11
benim soruma neden kimseler cevap yazmamaış :KK43: benim çok aşırı değil sivilce problemim ama yinede beni strese sokuyor bende bu ilacı kullanmayı düşünüyorum ama yazılanlar kafamı kurcalıyor. bu kadar yan etkiye değer mi diye düşünüyorum. şimdi çok iyi gören gözlerim. sağlam bir vücudum ve beni çok seven bir nişanlım var. psikolojim bozulrda herkesi kırarsam stresten bunalıma girersem sivilcelerim geçse bile sivilcesiz yüzümle yüzüne bakacak dostlerım kalmazsa:KK43: ben zaten asabi bir insanım kendimi daha sinirli düşünemiyorum....

saber
11-11-07, 14:11
bilgisayarcı
benim soruma neden kimseler cevap yazmamaış :KK43: benim çok aşırı değil sivilce problemim ama yinede beni strese sokuyor bende bu ilacı kullanmayı düşünüyorum ama yazılanlar kafamı kurcalıyor. bu kadar yan etkiye değer mi diye düşünüyorum. şimdi çok iyi gören gözlerim. sağlam bir vücudum ve beni çok seven bir nişanlım var. psikolojim bozulrda herkesi kırarsam stresten bunalıma girersem sivilcelerim geçse bile sivilcesiz yüzümle yüzüne bakacak dostlerım kalmazsa:KK43: ben zaten asabi bir insanım kendimi daha sinirli düşünemiyorum....
ben 6 ay kullandım daha önce %85 gecme %15 te gecmeme ihtimali var benimki gecmedi tabii.yine kullanmaya basladim ve dudak kurukugundan baska hicbir yan etkisi yok.bazi seyler psikolojik.ne saclarin dokulur ne depresyona girersin bisey olmaz.sadece dedigim gibi dudak catlamasi.ilac kullanirken dudaklarinin gorunumu disinda bisey degismez.umarim yardim edebilmisimdir saglicakla kalin...

palomaa
12-11-07, 09:11
slm arkadaşlar benim 13 üncü günüm bugün ciddi ciddi dudaklarım kurumaya başladı heryerim kaşınıyo özellikle saç diplerimde kaşıntı var bu biraz rahatsız ediyo beni galiba bir suni gözyaşı damlası kullanmamda gerekecek gözlerimde de kuruluk hissetmeye başladım ama genel olarak iyiyim şu anda bu arada bilgisayarcı tereddüt etme bence rouccutane yi kullanmakta eğer doktorun kullan dediyse kullan bende çok tereddüt etmiştim ve bende çok asabi sinirli bi insanım ama onunla hiçbi alakası yok

aynurer
12-11-07, 11:11
:sm_cool::merhaba kızlar benim ilaç bitti şuan kendimi çok iyi hissediyorum ben 7 ay kullandım yüzümde sivilce kalmadı sadece son çıkanların izi var 10 gün sonra kırem kullanmaya başlıcam yüzüm hala kuru dudaklarımda olsun bunada şükür kızlar umutsuzluga kapılmayın iyi olacağınızı hiç aklınızdan çıkarmayın olumsuz yazılara aldırmayın sonuç mükemmel olacak göreceksiniz ben gördüm.izlerimde giderse eyer taş gibi hatun olucam allah hepinize sağlık ve sabır versin.:1hug:

palomaa
12-11-07, 12:11
aynurercim çokk çokkkkk geçmiş olsun ne güzelll senin adına çok sevindim darsısı başımıza

dilara28584
12-11-07, 12:11
possion
Bende bu ilacı 2 ay önce bıraktım toplam 8 ay kullandım çok zorluk çektim gerçekten ama geçiceğine kendimi çok inandırmıştım sonunda yanılmadım çektiğim sıkıntılara değdi sadece çok az bi kızarıklık kaldı cildimde ama artık hiç sivilcem çıkmıyo benimde mrk ettiğim ilaçtan sonra nekadar hamile kalamayacağım umarım soruma yanıt bulurum bende...
güzelim benimde düğünüm yakın oyüzden özellikle sordum doktora 6 ay hamile kalmayacaksın 6.ayın sonunda bir problem olmazmış.bir ara 2 sene falan demişlerdi o sivilceler için kullanılan bir ilaç daha varmış ismini söyledi ama hatırlamıyorum ben onun için geçerliymiş.ayrıca kısırlık yapar diyen arkadaşlara nispet en yakın arkadaşım kullandı nur topu gibi kızı oldu.asabiyetmi evet yani şöyle söylim bünyesi bunalıma ve asabiyete yatkın olanlara yapıyo ben öyleyim şahsen sadece sabahları böyle bi sinirle uyanıyorum ama kahvaltı yapınca geçiyo.4 gün sonra 1 ayım bitecek pasiflora diye bitkisel bir şurup var onu içebilirsin dedi doktorum ama içmedim çünkü geçti o sinirlilik durumum.ilk başlarda zor oluyo bünye alışmaya çalışıyo herhalde.

connie
12-11-07, 16:11
herkese merhaba!!! aynurer senin adına çok sevindim darısı bizim başımıza dicem ama ya benim izlerim geçmeyecek die çok korkuorum
25 gündür kullanıorum inanın dudağım bi kere bile acımadı 3 4 günde bi kabuk atıo ama o hiç rahatsız etmio açıkçası beni.bi de hiç sivilcem çıkmadı çevremdekiler baya düzeldiğimi sölüo ama ben bunu kendime inandıramadım çünkü izlerim duruo kullananlara sormak istiyorum izleriniz kaçıncı aydan sonra geçmeye başladı arkadaşlar ? bi de yakında doktora gidicem şuanda 30mg kullanıorum sizce dozunu arttırır mı? cevaplarsanız çok sevinirim...

Hiç
13-11-07, 10:11
meraba arkadaşlar
ben 1.5 aydır kullanıyorum ilacı ama sivilcelerimde hiç azalma olmadı henüz.bir de deride çok hassaslaşma oluyor epilasyon yaparken korkunç acı çekiyorum, kaşımı bile aldığımda gözlerimden yaş geliyor.
herkeste var mı bu etkiler:KK43:

bilgisayarcı
13-11-07, 10:11
bu ilacın krem halide var diye duymuştum. sadece yüze sürebiliyormuşsun içteki yaptığı bir çok yan etkiden de kurtuluyorsun. belki her sivilce için olmaz ama bazı sivilceler bence dıştan tedaviyle gidebilir. bu ilacın krem şeklini kullanan var mı peki?

palomaa
13-11-07, 11:11
slm kızlar dudaklarım son iki gün içinde çok soyulmaya başladı ve ben hep dudağımı yiyorum acıyo kanadı bide bide sol yanağımda derinden çıkan nodül dedikleri derinden çıkan bir sertlik var çok belli olmuyo bakıldığında ama rahatsız ediyo beni kızlar sizdede bu şekilde çıkıyomu sivilce ve bu ilaç bu sivilceyide engellermi acaba ??????çünkü benimkiler bu şekilde çıkıyo ve ben oynamadan duramıyorum sonrada çok pişman oluyorum dokunduğum için

barsed
evet özellikle bu ilacı kullananlara daha sonra ıhtıyac olursa aynı ozellıklerı ıceren kremının tedavısıne baslıyormus bende duymustun kremını

aynurer
palomaa
aynurercim çokk çokkkkk geçmiş olsun ne güzelll senin adına çok sevindim darsısı başımıza
çok teşekkür ederim canım darısı hepinizin başına. herzaman söylüyorum ben çok sabırsız bi insandım bu ilaçla sabrı öğrendim.a.s.

aynurer
connie
herkese merhaba!!! aynurer senin adına çok sevindim darısı bizim başımıza dicem ama ya benim izlerim geçmeyecek die çok korkuorum
25 gündür kullanıorum inanın dudağım bi kere bile acımadı 3 4 günde bi kabuk atıo ama o hiç rahatsız etmio açıkçası beni.bi de hiç sivilcem çıkmadı çevremdekiler baya düzeldiğimi sölüo ama ben bunu kendime inandıramadım çünkü izlerim duruo kullananlara sormak istiyorum izleriniz kaçıncı aydan sonra geçmeye başladı arkadaşlar ? bi de yakında doktora gidicem şuanda 30mg kullanıorum sizce dozunu arttırır mı? cevaplarsanız çok sevinirim...
teşekkür ederim canım benim yazılarımı okumuşsundur bende inanmıyodum geçtiğine oyüzden düzenli olarak ilaça başladığımdan beri heray resmimi çekip bilgisayara koyuyodum ozaman inandırıcı oluyo başkasının yüzüne bakar gibi bak.öptüm k.i.b.:1hug:

elif59
bende kullandım 4 ay sivilcelerim geçti ama kırmızılık halinde izleri kaldı eğer geçmesse 1 ay sonra tekrar gidicem izler için ilaç vericekmiş . umarım onlarda geçer..

aynurer
zynpzynp20
selam canımma.s.
benim önceki yazıları görmüşsündür belki bende bayadır bakmıorum buraya sıkılmıştım gecmedi die haziranda başladım 5.ayımdayım normalde 4 ayda bitcek dedi doktorum son kontrol die gittiğimde doktorum ilacı kesmek istemedipini kist halinde sivilcelerimin (2-3 taneydi)durduğunu içinin rahat etmiceğini söledi ve dozajı 30mg çevirdi.(4ay 60 mg.kulladım.)sana bişey sormak istiyorum benim 3 haftaya yakındır sivilcem çıkmıyor şükür..:dance:
sadece leke olarak izler war suratımda ama o kadar delik deşik deil dudaklarım benimde hala kuruyor 3 kutu bepanten bitirdimm:1rolleyes:
sen kimsasal peeling yaptırcan mı canım izler ne zamanda gecer acaba:çok üzgünüm:
evet okudum ben yazmıştım kırem kullanacam adı tretin bunu doktorum devamlı kullanmamı söyledi ama süre vermedi kıremi kullandıktan sonra eyer geçmezse peelink yaptırırım zaten yazılarda okumuşsundur eyerki peelink yaptırmazsan tekrarlama olasılığı varmış k.i.b öptüm canım:1hug:

saber
13-11-07, 21:11
bilgisayarcı
bu ilacın krem halide var diye duymuştum. sadece yüze sürebiliyormuşsun içteki yaptığı bir çok yan etkiden de kurtuluyorsun. belki her sivilce için olmaz ama bazı sivilceler bence dıştan tedaviyle gidebilir. bu ilacın krem şeklini kullanan var mı peki?
hapları kullandıktan sonra başlıyorsun kremini kullanmaya.kremin amacı da yüzdeki izleri yok etmek.ben kullandım dediğim gibi 6 ay hapta kremde geçmedi şimdi yine kullanıyorum.bu kez dozu daha yüksek hapların.yani böyle işte

baharca85
14-11-07, 12:11
palomaa
slm arkadaşlar benim 13 üncü günüm bugün ciddi ciddi dudaklarım kurumaya başladı heryerim kaşınıyo özellikle saç diplerimde kaşıntı var bu biraz rahatsız ediyo beni galiba bir suni gözyaşı damlası kullanmamda gerekecek gözlerimde de kuruluk hissetmeye başladım ama genel olarak iyiyim şu anda bu arada bilgisayarcı tereddüt etme bence rouccutane yi kullanmakta eğer doktorun kullan dediyse kullan bende çok tereddüt etmiştim ve bende çok asabi sinirli bi insanım ama onunla hiçbi alakası yok
palomaa, aynı zamanda başlamışız. benım de aynı sekilde dudaklarımda kuruma var ve butun gün kafa derimi kaşıyorum :) ve aynenn gözlerim kuruyo kitap bile okumaya üşeniyorum. bi de cıkan sivilceler ( bi iki tane) hem oyle abuk yerlerde cıkıyo hem de sıkamamak için kendimle buyuk bir savas halinde oluyorum . :KK70: :içelim:

kapris73
14-11-07, 12:11
slm arkadaşlar yaa ben bioder kullanmaya başlamak istiorum ama bu ilaçla birlikte kullanırsam bi zararı olur mu acaba bi fikri olan war mııı?

palomaa
14-11-07, 15:11
baharca85
palomaa, aynı zamanda başlamışız. benım de aynı sekilde dudaklarımda kuruma var ve butun gün kafa derimi kaşıyorum :) ve aynenn gözlerim kuruyo kitap bile okumaya üşeniyorum. bi de cıkan sivilceler ( bi iki tane) hem oyle abuk yerlerde cıkıyo hem de sıkamamak için kendimle buyuk bir savas halinde oluyorum . :KK70: :içelim:
evet canım benim ya bende aynen öyle bugün 15. günüm ama katlanacaz artık ne yapalım işallah geçer daha yolun çok başındayız

chaala
14-11-07, 16:11
merhaba.. ben ilaca başlayalı 3 gün oldu tahlil sonucunda herşeyim çok normal çıktı doktor oo çok güzel çok sağlıklısın dedi 40 mg verdi sabah akşam 20 mglık içiyorum..şuana kdr bi yan etkisini görmedim (görmemde imkansız zaten :KK70:) yani ilacı içiyomuyum içmiyomuyum belli deil yanlız ilk ilacı içtikten itibaren yüzümün heryerinde sivilce çıkmaya başladı yani ilk içtiğimden bi saat sonra dudağımın üstünde 3 tane sivilce çıktı hergün artıyo umarım geçer :S

Niobem
14-11-07, 17:11
kapris73
slm arkadaşlar yaa ben bioder kullanmaya başlamak istiorum ama bu ilaçla birlikte kullanırsam bi zararı olur mu acaba bi fikri olan war mııı?
ya aynennn bende capilex-imi kullanmak istiyorum:KK43: sizce neyapalım kızlarrrr

baharca85
15-11-07, 13:11
palomaa
evet canım benim ya bende aynen öyle bugün 15. günüm ama katlanacaz artık ne yapalım işallah geçer daha yolun çok başındayız
senin sivilceler isilik şeklinde miydi yoksa büyük büyük müydü ? :)

palomaa
15-11-07, 14:11
canım aslında benim sivilce diye bi derdim yoktu 3-4 ay öncesine kadar yüzüm normaldi stresten kaynaklanan bişey oldu benim yüzümdekiler deri altında oluşan sertlikler siyah noktalar yani.ilk önce bakıldığında gözle görülmeyen şekilde çıkıyo sonra içi doluyo iyice belirginleşiyo sonrası malum zaten bekle de bekle ne zaman geçecek die

baharca85
palomaa
canım aslında benim sivilce diye bi derdim yoktu 3-4 ay öncesine kadar yüzüm normaldi stresten kaynaklanan bişey oldu benim yüzümdekiler deri altında oluşan sertlikler siyah noktalar yani.ilk önce bakıldığında gözle görülmeyen şekilde çıkıyo sonra içi doluyo iyice belirginleşiyo sonrası malum zaten bekle de bekle ne zaman geçecek die
bekle bekle geçmiyo haklısın :) bu illet kendi kendine iyileşmiyo ne yazıkki . illaaa mudahale istiyo :KK70: benım de son altı aydır isilik seklinde cıkıyodu, diger yontemler bi işe yaramadı . bakalım bu napcak ..CADIARZU

mgorgun
merhaba arkadaşlar
2002 den beri ara ara oluşan cğilt prob.vardı,bu yaza kadar çok rahatsız etmemişti,ancak çıkan sivilceler iz bırakmaya başladığı için doktorum roacuttane önerdi...Bugün 42.günümdeyim,yaşım 33 kilom 58 -günde 20 mg alıyorum,aknelerimin şiddeti çok fazla olmadığı için düşük dozda başladık.Dudak kuruması dışında yan etki hissetmedim,ancak son 2 gündür 3-4 tane içi acıyan orta büyüklükte sivilcem var,sanırım ilk aylarda olması normalmiş....2.ayımda tahlil yaptırıp doktora gideceğim duruma göre belki dozunu artırabilir....Kullanan tanıdığım çok ,sonuçlar gayet iyi...bu ilacı kullanırken moral kaybı zaman zaman yaşıyoruz,kendi kendimizi sonuca odaklamak en iyisi herhalde...sabırlı olmamız ve yan etklierini çok abartmamamız gerekiyor.İlaçla ilgili çok fazla safsata var,doğru bilgiler roacuttane kitapçığındaki gibi...kimsye kulak asmadan doktorumuzla konuşmak en iyisi...hepimize ileriki aylarda güzel ,pırıl pırıl ciltli günler diliyorum...birşey sormak isteyen arkadaşlar msj bekliyorum..

mgorgun
15-11-07, 15:11
bu arada aynı dozu kullanan benden daha ilerde olan ya da tedavisi bitmiş arkadaşlardan bilgi alabilirsem sevinirim....az önce yazdığım gibi günde 20 mg -kilom 58
öpücük gönderiyorum tüm kader arkadaşlarıma......

aynurer
15-11-07, 19:11
bilgisayarcı
bu kıremin adı ne peki benim ilaç tedavim bitti şimdi kırem kullanacam bir aydan beri sağ yanağımda sivilce var onlar bitürlü geçmiyo devamlı kabuk oluyo üstleri kendiliğinden patlıyo yüzümde heryer geçti bitürlü onlar geçmedi...:1hug:

Niobem
15-11-07, 20:11
aynennn bende capilex-imi kullanmak istiyorum:KK43: sizce neyapalım kızlarrrr

mgorgun
15-11-07, 21:11
Hiç
meraba arkadaşlar
ben 1.5 aydır kullanıyorum ilacı ama sivilcelerimde hiç azalma olmadı henüz.bir de deride çok hassaslaşma oluyor epilasyon yaparken korkunç acı çekiyorum, kaşımı bile aldığımda gözlerimden yaş geliyor.
herkeste var mı bu etkiler:KK43:
kaç mg kullanıyorsun cnm???ben 20 mg kullanıyorum 40 gün oldu ,çok belirgin bir iyileşme yok,hatta son iki gün biraz arttı gibi....biraz sabır...dr sir,ağda ,epilasyon yapmazsan iyi olu dedi ama ne mümkün????nasıl dolaşıcaz öyle illa ki bişey yapmamız lazım değil mi???

palomaa
17-11-07, 09:11
slm kızlarrr bugün 18. günüm zaman çabuk geçiyoo dudaklarım çok soyuluyoo bide saç diplerim kaşınıyoo saçımda dökülüyomu neee ilaçtanmı acaba işallah geçer

connie
17-11-07, 10:11
palomaa
slm kızlarrr bugün 18. günüm zaman çabuk geçiyoo dudaklarım çok soyuluyoo bide saç diplerim kaşınıyoo saçımda dökülüyomu neee ilaçtanmı acaba işallah geçer
sana da geçmiş olsun palomaa.. saç dökülmesi çoğu kişide olduu gibi bende de var merak etme artık buna katlanmalıyız..ben dün kontrole gittim moralim bozuldu açıkçası günde 30mg kullanıodum 20ye düşürdü sebebi ise yüzümün çok kurumuş olması ve belirgin bi kızarıklık yayması bunlar ileride iz bırakmaya neden olduu için dozunu düşürüp kullanım süremi uzattı..benim dudaklarım hiç acımıo kafam da kaşınmıo ama dediğim gibi yüzümde izlerin oluşturduu belirgin kızarıklık var dün annem bana moral vermek için daa önceden ilacı kullanan birisine götürdü ya kızın cildini anlatamam normal bi cilt yapısına sahip olan insandan bile daa güzeldi ağzım açık kaldı ama benim öle olması imkansız gibi gelio bana çünkü izlerim çok. gerçi bana tedaviden sonra kremle devam ettiğini anlattı ve asıl tamamen iyileştiren şeyin o krem olduunu söyledi kızlar ya inanmak istiorum iileşeceğine ama çok zor benim için :KK43:

KETEN HELVA
17-11-07, 10:11
connie
sana da geçmiş olsun palomaa.. saç dökülmesi çoğu kişide olduu gibi bende de var merak etme artık buna katlanmalıyız..ben dün kontrole gittim moralim bozuldu açıkçası günde 30mg kullanıodum 20ye düşürdü sebebi ise yüzümün çok kurumuş olması ve belirgin bi kızarıklık yayması bunlar ileride iz bırakmaya neden olduu için dozunu düşürüp kullanım süremi uzattı..benim dudaklarım hiç acımıo kafam da kaşınmıo ama dediğim gibi yüzümde izlerin oluşturduu belirgin kızarıklık var dün annem bana moral vermek için daa önceden ilacı kullanan birisine götürdü ya kızın cildini anlatamam normal bi cilt yapısına sahip olan insandan bile daa güzeldi ağzım açık kaldı ama benim öle olması imkansız gibi gelio bana çünkü izlerim çok. gerçi bana tedaviden sonra kremle devam ettiğini anlattı ve asıl tamamen iyileştiren şeyin o krem olduunu söyledi kızlar ya inanmak istiorum iileşeceğine ama çok zor benim için :KK43:
MERHABA canım benim 5.ay bugün bitiyor bende günde 30 mg kullanıyorum dün tekarar ilaç yazdırdım ben çalıştığım için sürekli gidemiyorum doktora zaten 1 ay tahlil yaptırıyorum diğer ay yaptırmıyorum doktor öyle istedi dün kardeşimi gönderdim ilacı yazdırmaya hemen yazmış.benim cildimdede kırmızılık var çukur çukur duruyor sanki lekeler sen öyle deyince korktum şimdi haftaya doktora gideyim bende o zaman.inşş geçer hepimiz kurtuluruz moral önemli ama sanki benimde izler kalacak gibi içimden geçen bu

kapris73
17-11-07, 14:11
Niobem
ya aynennn bende capilex-imi kullanmak istiyorum:KK43: sizce neyapalım kızlarrrr
ben eczaneye sordum roaccutane la birlikte kullanma ilaç bitince başlarsın dedi ikisi birlikte olmuyomuş:1no2:

Niobem
17-11-07, 22:11
ben 2 gundur başladım valli.herhangi bi tepki vermedi yüüzm.ne kızarıklık,ne kaşınma. hiç bi reaksiyon gostermedi. ben dewm ederim...

fistik_bolulu
18-11-07, 09:11
slm keten helva benimde senin gibi 5 ayım bu ay aynı dönemde başlamışız ve bende sen gibi 30 mg kullanıyorum günde.bizim düşük dozla gidiyo.doktorun sana bu dozlarla tedaviin ne kadar süreceğini sööledi.ben 1 ay daha dvm edip bırakmayı düşünüyorum çünkü nişanlıyım ve nisanda düğünüm olacak.ilacın etkileri vücudumdan anca atılır.benim sana sorum doktorun sana herhangi bi süre verdimi ve bundan önceki aylarda kaç mg kullandın?ben ilk 2 ay 20 kullandım şonra hep 30...kıb

Nuray
18-11-07, 11:11
Selam arkadaşlar :))
Ben Roaccutane'a başlayalı tam 4 ay oldu , dudak kuruluğu dışında bir yan etki yaşamadım . İlk 2 ay 20 mg kullandım , sonra 40 mg'a çıkardı doktorum . Bu arada 33 yaşında 54 kiloyum. Yüzümde hiç sivilce kalmadı , hatta izlerim bile geçmeye başladı :teytey::nazar:. Ben yanetkilerinin bünyeden bünyeye değiştiğni düşünüyorum. Kullanmak isteyip de korkan arkadaşlara da tavsiyem sivilcelere veda etmek istiyorsanız kullanın derim , tabi ki doktor gözetiminde. Dudaklarım için La Roche'un lipstickini kullanıyorum, çok faydasını görüyorum. Yüzüme de sabah akşam Avene'nin nemlendiricisini kullanıyorum. Hepinize sivilcesiz günler diliyorum ...

Nuray
18-11-07, 11:11
mgorgun
bu arada aynı dozu kullanan benden daha ilerde olan ya da tedavisi bitmiş arkadaşlardan bilgi alabilirsem sevinirim....az önce yazdığım gibi günde 20 mg -kilom 58
öpücük gönderiyorum tüm kader arkadaşlarıma......
Selam canım , ben de 33 yaşındayım , 4 aydır kullanıyorum , 20 mg'la başladım daha sonra 40 mg' çıkardı doktorum. Sadece dudak kuruluğum var , onun dışında bir yan etkisini görmedim :)) Cildimdeki düzelme inanılmaz , görenler şaşırıyor o kadar diyeyim sana . Ve ben inanılmaz mutluyum , senelerdir sivilcelerle mücadele ediyorum , kullanmadığım ilaç kalmadı , korkudan başlayamadım Roaccutane'a. Ama görüyorum ki çok yersizmiş korkum . Eğer bu kadar güzel bir cildim olacağını bilsem , yanetkilerinin de abartıldığı kadar olmadığını bilsem 1 dk bile düşünmezdim.

Sağlıklı günler dilerim ..

fistik_bolulu
18-11-07, 13:11
peki nuray daha kaç ay kullanacaksın doktorun süre verdi mi?

mgorgun
18-11-07, 18:11
Nuray
Selam canım , ben de 33 yaşındayım , 4 aydır kullanıyorum , 20 mg'la başladım daha sonra 40 mg' çıkardı doktorum. Sadece dudak kuruluğum var , onun dışında bir yan etkisini görmedim :)) Cildimdeki düzelme inanılmaz , görenler şaşırıyor o kadar diyeyim sana . Ve ben inanılmaz mutluyum , senelerdir sivilcelerle mücadele ediyorum , kullanmadığım ilaç kalmadı , korkudan başlayamadım Roaccutane'a. Ama görüyorum ki çok yersizmiş korkum . Eğer bu kadar güzel bir cildim olacağını bilsem , yanetkilerinin de abartıldığı kadar olmadığını bilsem 1 dk bile düşünmezdim.

öncelikle çok tşk ederim nuraycım...benim de 46 gün oldu,dudak kuruması dışında başka yan etkisi olmadı ,ancak son 5 gündür birkaç tane çıktı,biraz kusma yaptı yani...doktorumla konuştum normal olduğunu söyledi,2 hafta sonra gideceğim...yani 2.ayımda -eğer tahlillerim de normal çıkarsa dozu artırabileceğimizi söyledi,sonucun iyi olacağına inanıyorum..sanırım düşük dozda başlamak yan etkileri azaltıyor...bu arada kullanırken sivilcelerinde hiç artış oldu mu??? benimki sadece bikaç tane ama ileriki günlerde olur mu merak içindeyim yahu :) bu arada cnm benim ismim de mine....çok memnun oldum:):)

gulcem
18-11-07, 19:11
Nuray

Nuray Hanım,

Yazınızı okuyunca yüreğime su serpildi. İyi ki foruma girip yazdınız olumlu deneyimlerinizi bize. Benim ikinci ayımı bitirmeme tam 4 gün kaldı. Ben de geçeceğini ümit ediyorum.Tek korkum ilacı kapsülle yutamadığım için açıp içmek.Etkisini azaltır mı diye merak ediyorum. Doktorum ve birkaç doktor daha , etkisinde bir değişiklik sözkonusu olmaz dediler. Gerçi yan etkilerini görüyorum vben . Dudak kuruluğu , burun kanaması ve hatta ben de kabızlık bile yaptı galiba. Ama geçeceğini sizden de duymak , doktorumdan da duymak rahatlattı beni.Sizin tam olarak ne zaman iyileşmeye başladı ? Ben mesela iyileşmeyi ne zaman hissedeceğim ? Cevaplarsanız ve adım adım konulşabilirsek çok sevinirim. Bu konuda deneyimlilerin moral vermelerine ve gerçekçi yaklaşımlarına çok ihtiyacım var. Teşekkürler....:nazar:

Nuray
19-11-07, 05:11
mgorgun
öncelikle çok tşk ederim nuraycım...benim de 46 gün oldu,dudak kuruması dışında başka yan etkisi olmadı ,ancak son 5 gündür birkaç tane çıktı,biraz kusma yaptı yani...doktorumla konuştum normal olduğunu söyledi,2 hafta sonra gideceğim...yani 2.ayımda -eğer tahlillerim de normal çıkarsa dozu artırabileceğimizi söyledi,sonucun iyi olacağına inanıyorum..sanırım düşük dozda başlamak yan etkileri azaltıyor...bu arada kullanırken sivilcelerinde hiç artış oldu mu??? benimki sadece bikaç tane ama ileriki günlerde olur mu merak içindeyim yahu :) bu arada cnm benim ismim de mine....çok memnun oldum:):)
Canım eğer biraz moral olabildiysem ne mutlu :eek:)). Benim sivilcelerimde hiç artış olmadı , sadece arada 1 tane çıktı ama onlar da minnacıktı ve hemen geçti. Bu ilaçtan önce iltihaplı büyük sivilcelerim çıkardı , özellikle çene bölgemde , ne yaparsam yapayım aylarca geçmezdi :KK43:( Ama şimdi allaha binlerce şükür hiç kalmadı :teytey:. Çenemde eskiden kalma izler var ama onlar da hafif. Bu hafta kontrolum var , onları da soracağım , belki bir krem verir .Minecim sanırım haklısın , ilaca düşük dozda başlayınca yan etkileri azalıyor , çünkü ben dudak kuruluğu dışında bir yan etki görmedim günde 40 mg kullanmama rağmen :) Ben de 20 mg'la başladım tedaviye , sonradan 40 mg'a çıkardı doktorum. Ben de senin gibi sivilcelerimde bir artış ve kusma bekledim ama olmadı şükür. Yalnız ben cilt bakımıma da çok dikkat ettim. Sabah akşam temizledim ve nemlendiricilerimi ihmal etmedim , bilemiyorum bir etkisi olmuş mudur :uhm:.

Minecim ben de çok memnun oldum canım , öpüyorum seni Şeniz

Nuray
19-11-07, 05:11
gulcem
Nuray Hanım,

Yazınızı okuyunca yüreğime su serpildi. İyi ki foruma girip yazdınız olumlu deneyimlerinizi bize. Benim ikinci ayımı bitirmeme tam 4 gün kaldı. Ben de geçeceğini ümit ediyorum.Tek korkum ilacı kapsülle yutamadığım için açıp içmek.Etkisini azaltır mı diye merak ediyorum. Doktorum ve birkaç doktor daha , etkisinde bir değişiklik sözkonusu olmaz dediler. Gerçi yan etkilerini görüyorum vben . Dudak kuruluğu , burun kanaması ve hatta ben de kabızlık bile yaptı galiba. Ama geçeceğini sizden de duymak , doktorumdan da duymak rahatlattı beni.Sizin tam olarak ne zaman iyileşmeye başladı ? Ben mesela iyileşmeyi ne zaman hissedeceğim ? Cevaplarsanız ve adım adım konulşabilirsek çok sevinirim. Bu konuda deneyimlilerin moral vermelerine ve gerçekçi yaklaşımlarına çok ihtiyacım var. Teşekkürler....:nazar:
Canım ne demek , ben bu ilaca başlayana kadar epey korku çektim , hatta ilacı aldıktan sonra bile günlerce bekledim , içemedim korkudan :)) Ama şimdi ne kadar yersiz olduğunu anlıyorum korkularımın. Eğer bu kadar faydasını göreceğimi bilsem 1 dk bile düşünmezdim inan . Benim özellikle çene bölgemde çok çıkardı , bir de izler kalırdı , yani aynaya bakmaya utanıyodum diyeyim sana . Yüzümün diğer yerlerinde de vardı sivilce ve siyah noktalar , ama en berbat yerim çenemdi. Şimdi ise hiç kalmadı ve görenler yüzümdeki değişimi farkediyor :dance:. İyileşme sanırım 2.aydan sonra farkedilmeye başladı , yani biraz zaman alıyor . İlacı içini açıp içmeye gelince sanırım etkisini azaltmaz, çünkü ben de bazı ilaçları çocuklarıma o şekilde içiriyorum. Eğer etkisinde bir değişiklik olsa çocuk doktoru bunu tavsiye etmezdi :) Endişelerini anlıyorum , çünkü ben de öyleydim ama rahat ol , sen de yüzündeki değişimleri görünce bunların hepsinin yersiz olduğun göreceksin. Her zaman paylaşmaya ve konuşmaya hazırım.Sağlıkla kal tatlım :asigim: