TEST

Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

KETEN HELVA
19-11-07, 06:11
fistik_bolulu
slm keten helva benimde senin gibi 5 ayım bu ay aynı dönemde başlamışız ve bende sen gibi 30 mg kullanıyorum günde.bizim düşük dozla gidiyo.doktorun sana bu dozlarla tedaviin ne kadar süreceğini sööledi.ben 1 ay daha dvm edip bırakmayı düşünüyorum çünkü nişanlıyım ve nisanda düğünüm olacak.ilacın etkileri vücudumdan anca atılır.benim sana sorum doktorun sana herhangi bi süre verdimi ve bundan önceki aylarda kaç mg kullandın?ben ilk 2 ay 20 kullandım şonra hep 30...kıb
Mrh fıstık doktor bünyemin kaldırmayacağını söylemişti 30 la başladık bu şekilde devam edeceğiz dedi.hesaplayıp toplam 7 yada 7,5 ay kadar kullanman gerek demişti.belli bi dozu vücuduna alman gerkeliymiş sivilcelerin tekrarlamaması için.doktoruna bi sor hesaplasın.düğünün şimdiden hayırlı olsun canım inşş çok güzel bi cilde sahip olursun o güne kadar by

mgorgun
19-11-07, 11:11
Nuray
Canım eğer biraz moral olabildiysem ne mutlu :eek:)). Benim sivilcelerimde hiç artış olmadı , sadece arada 1 tane çıktı ama onlar da minnacıktı ve hemen geçti. Bu ilaçtan önce iltihaplı büyük sivilcelerim çıkardı , özellikle çene bölgemde , ne yaparsam yapayım aylarca geçmezdi :KK43:( Ama şimdi allaha binlerce şükür hiç kalmadı :teytey:. Çenemde eskiden kalma izler var ama onlar da hafif. Bu hafta kontrolum var , onları da soracağım , belki bir krem verir .Minecim sanırım haklısın , ilaca düşük dozda başlayınca yan etkileri azalıyor , çünkü ben dudak kuruluğu dışında bir yan etki görmedim günde 40 mg kullanmama rağmen :) Ben de 20 mg'la başladım tedaviye , sonradan 40 mg'a çıkardı doktorum. Ben de senin gibi sivilcelerimde bir artış ve kusma bekledim ama olmadı şükür. Yalnız ben cilt bakımıma da çok dikkat ettim. Sabah akşam temizledim ve nemlendiricilerimi ihmal etmedim , bilemiyorum bir etkisi olmuş mudur :uhm:.

Minecim ben de çok memnun oldum canım , öpüyorum seni Şeniz
Bu yazdıkların çok faydalı oldu,genelde 2.aydan sonra düzelmeler başlıyormuş..ben de sabırsızlıkla bekliyorum bakalım....Dudaklarım için laroche kullanıyorum ,makyaj temizleme ve nemlendirici de aynı markadan,(son birkaç gündür kullanmadım gerçi),onun dışında güneşli günlerde dışarı çıkmadan md nin 30 faktör koruyucusunu kullanıyorum...bugün akşam kısmetse yogaya başlıyorum ,genel anlamda birçok faydası var....bu arada çocuklarından bahsetmişsin,Allah Bağışlasın,şansları güzel olsun inşallah...neyse nuraycım hbrlerini bekliyoruz yine,yaşadıklarını paylaşırsan çok memnun olurum..
herşey için teşekkürler,şimdilik hoşçakal
öpüyorum...

desdemon-a
20-11-07, 17:11
mrb arkadaşlar benimde 3 ayım dolmak üzere roaccutanela.yalnız benim aklıma takılan bişey var onu sormak istedim sizlere.ilacı aldığınız saatlere özen gösteriyor musunuz? benim bikaç gün almayı unuttum ve düzenlide kullanamadım bi süre saatlerini kaçırdım hep 1-2 saat geç aldım mesela.sizler nasıl kullanıyosunuz.doktorum beni bu konuda uyarmamıştı ama aklıma takıldı.çevremde kullananlar dakikalarına bile dikkat etmişler ve çok memnunlar ama ben dikkat etmeyince korkmaya başladım boşa gitmez umarım kullandığım ilaçlar.sizde nasıl kullandığınızı paylaşırsanız sevinirim en azından bi fikrim olur

mgorgun
20-11-07, 19:11
desdemon-a
mrb arkadaşlar benimde 3 ayım dolmak üzere roaccutanela.yalnız benim aklıma takılan bişey var onu sormak istedim sizlere.ilacı aldığınız saatlere özen gösteriyor musunuz? benim bikaç gün almayı unuttum ve düzenlide kullanamadım bi süre saatlerini kaçırdım hep 1-2 saat geç aldım mesela.sizler nasıl kullanıyosunuz.doktorum beni bu konuda uyarmamıştı ama aklıma takıldı.çevremde kullananlar dakikalarına bile dikkat etmişler ve çok memnunlar ama ben dikkat etmeyince korkmaya başladım boşa gitmez umarım kullandığım ilaçlar.sizde nasıl kullandığınızı paylaşırsanız sevinirim en azından bi fikrim olur
merhabalar,
ben ilacı akşam yemeğinden hemen sonra alıyorum,yemek saatim günden güne değişiyor...Bildiğim kadarıyla bu antibiyotik olmadığı için aynı saatte olması çok da önemli değil gibi,ancak doktorun akşam yemeğinden ya da öğle yemeğinden sonra gibi uyarılar yapmış olmalı...önemli olan tok karnına olması...:1rolleyes: boşa gitmez merak etme :)

palomaa
21-11-07, 10:11
slm kızlar benimde 22. günüm bugüb dudaklarım çok kuru ve bende durmadan soyuyoyorum onun dışında bi rproblemim yok herşey yolunda bende çok tereddüt ettim başta ne yalan söleyim ama abartmışlar yani yersiz bende öğle yemeğinden sora tok karna 20 mg içiyorum

matar
22-11-07, 18:11
merhaba ben forumu tesadüf sonucu gördüm ruaccutane tedavisine başladım.nasıl bir ilaç diye nasıl bir etki ile karşılaşacağımı merak ettim.bir çok şey duydum çevremden tabiki tedirgin oldum dr uygun gördü verdi kullanmam benim için iyi olacağını düşündüm ve başladım.bu forum ilk karşıma çıktı ve hemem üye oldum.ve aklıma takılan tek soru kaldı agda konusu bana öyle bir bilgi verilmedi.burda mesajlarda okudum yapmamakmı gerekiyo bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

mgorgun
22-11-07, 18:11
matar
merhaba ben forumu tesadüf sonucu gördüm ruaccutane tedavisine başladım.nasıl bir ilaç diye nasıl bir etki ile karşılaşacağımı merak ettim.bir çok şey duydum çevremden tabiki tedirgin oldum dr uygun gördü verdi kullanmam benim için iyi olacağını düşündüm ve başladım.bu forum ilk karşıma çıktı ve hemem üye oldum.ve aklıma takılan tek soru kaldı agda konusu bana öyle bir bilgi verilmedi.burda mesajlarda okudum yapmamakmı gerekiyo bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.
merhabalar,
öncelikle size de geçmiş olsun....ben 50 gündür kullanıyorum,geçen gün sir yaptırdım herhangi birşey olmadı,ancak cilt çok hassaslaştığından dikkat etmek gerekiyor,kullandığım doz şu an düşük sanırım bu yüzden sorun olmadı,yine de doktorunuza mutlaka danışın derim.a.s

matar
23-11-07, 08:11
mgorgun çok teşekkür ederim 1 hafta oldu başlayalı 20 mg la başladım umarım herşey yolunda gider

mgorgun
23-11-07, 10:11
matar
mgorgun çok teşekkür ederim 1 hafta oldu başlayalı 20 mg la başladım umarım herşey yolunda gider
merhabalar,adım mine...ben de 50 gündür 20 mg kullanıyorum...dudak kuruması harici başka ciddi bir yan etki olmadı...2.aydan sonra iyileşmeler gözlemleniyormuş genelde...
Geçen hafta birkaç tane kusma yaptı,ancak çok ciddi değil,onlar da kısa sürede kurumaya başlıyor..sonuca odaklanmak lazım,umarım ki hepimiz umduğumuz gibi bir sonuçla karşılaşacağız:)

mgorgun
mgorgun
merhabalar,adım mine...ben de 50 gündür 20 mg kullanıyorum...dudak kuruması harici başka ciddi bir yan etki olmadı...2.aydan sonra iyileşmeler gözlemleniyormuş genelde...
Geçen hafta birkaç tane kusma yaptı,ancak çok ciddi değil,onlar da kısa sürede kurumaya başlıyor..sonuca odaklanmak lazım,umarım ki hepimiz umduğumuz gibi bir sonuçla karşılaşacağız:)
bu arada ,rica ederim....a.s

çedene
ya ben 3 yıl önce kullanmıstım bı basladım yuzume accayıp sıvılceler işgalettı...çıban gıbı oldu.. dr normal karacıgerındekı yagı kusuyor dedı..ilacı kestım sadece duzenlı beslenme ve iyi bır cılt temızlıgıyle pırılpırıl bır cılde sahıp oldum...dudaklarım soyulmus yuzum kurumustu ve dıyorum ya kocaman agrılı sıvılceler bastı... kıl maskesı yaglı cıldın en guzel ilcı zaten..

yesillim
23-11-07, 14:11
evet arkadasım kardsım kullandı suan cok iyi ve cok mutlu onunda problemlıydı cıldı şimdi cok ıyı hatta cıkmıyor bıle sivilce tavsıye ederım yınede sen bılırsın gecmıs olsun

yesillim
23-11-07, 14:11
evet arkadasım kardsım kullandı suan cok iyi ve cok mutlu onunda problemlıydı cıldı şimdi cok ıyı hatta cıkmıyor bıle sivilce tavsıye ederım yınede sen bılırsın gecmıs olsun

fuldenn
24-11-07, 09:11
bugün roaccutane ile 10. günüm ve ciğerlerimle böbreklerim arasında bi ağrı var :KK43: sizdede oldumu arkadaşlar özellikle sabah uyanırken rahatsız ediyor. bu arada yüzüm çok kuru gergin dudaklarıma bişey olmadı taş gibi maşalla :) cvplarınızı bekliyorum...

şadiye
24-11-07, 20:11
fuldenn
bugün roaccutane ile 10. günüm ve ciğerlerimle böbreklerim arasında bi ağrı var :KK43: sizdede oldumu arkadaşlar özellikle sabah uyanırken rahatsız ediyor. bu arada yüzüm çok kuru gergin dudaklarıma bişey olmadı taş gibi maşalla :) cvplarınızı bekliyorum...
a.s. fuldencim.benim 4. ayım 2 gün sonra bitecek,senin dediğin gibi hiç bir ağrım olmadı.herkeste farklı yan etkiler yapıyo bu ilaç.ama başka bişeyden dolayı da olabilir.genelde bize yan etkilerinden bi hayli bahsettikleri için artık psikolojik olarak her şeyi roaccutane a bağlıyoruz. ilk başlarda bende çok korkmuştum fakat kuruluktan başka yan etkisi olmadı. sen bi doktoruna danış istersen. sağlıklı günler:dance::nazar:

guliz
24-11-07, 20:11
meraba arkadaşlar.Bende bugün 1. ayımı doldurdum ve şimdilik sadece dudakta ve ciltte kuruma oldu. sanki kızarıklıklar arttı gibi biraz moralim bozuldu ama sabır etmeye çalışıyorum.inşallah hepimizin sivilceleri bir an önce geçer..

şadiye
24-11-07, 22:11
guliz
meraba arkadaşlar.Bende bugün 1. ayımı doldurdum ve şimdilik sadece dudakta ve ciltte kuruma oldu. sanki kızarıklıklar arttı gibi biraz moralim bozuldu ama sabır etmeye çalışıyorum.inşallah hepimizin sivilceleri bir an önce geçer..
a.s. gülizcim. öncelikle geçmiş olsun. benim de var kızarıklıklarım ama zamanla hafifliyo onlar da.sabretmek gerekiyor. acil şifalar dilerim. mutlu günler:dance::nazar:

fuldenn
25-11-07, 08:11
şadiye
a.s. fuldencim.benim 4. ayım 2 gün sonra bitecek,senin dediğin gibi hiç bir ağrım olmadı.herkeste farklı yan etkiler yapıyo bu ilaç.ama başka bişeyden dolayı da olabilir.genelde bize yan etkilerinden bi hayli bahsettikleri için artık psikolojik olarak her şeyi roaccutane a bağlıyoruz. ilk başlarda bende çok korkmuştum fakat kuruluktan başka yan etkisi olmadı. sen bi doktoruna danış istersen. sağlıklı günler:dance::nazar:
a.s. şadiyecim dün gittim doktoruma son dakikada yakaladım tam çıkıyordu:dance: ağrılarımı sordum 3 gün daha bu ağrın devam ederse gel yanıma dedi bu sabah uyandım hiç ağrım yoktu sanırım üşüttüm ben soğuktan olmuştur herhalde roaccutanede bahanemdir. bu arada haklısınya herşeyi roaccutane bağlıyoruz aslında o masum onun suçu yok. sanada geçmiş olsun canım sen 4. ayı doldurmuşsun biz görecekmiyiz o günleri çok sabırsızlanıyorum...tüm roaccuatanecilere geçmiş olsun:dance::teytey:

fistik_bolulu
25-11-07, 09:11
mrb şadiye canım ya sana bi sorum olacak 4 ayın bitmiş ve bitecek artık diyosun sen kaç mg kullanıyosun günde ve tedavin bitti mi artık yoksa daha dvm edecek mi?bide sende ki sonuçlar nasıl ilacın?gerçekten ii geldimi?sivilcesiz günler dileğimle...

şadiye
25-11-07, 22:11
fuldenn
a.s. şadiyecim dün gittim doktoruma son dakikada yakaladım tam çıkıyordu:dance: ağrılarımı sordum 3 gün daha bu ağrın devam ederse gel yanıma dedi bu sabah uyandım hiç ağrım yoktu sanırım üşüttüm ben soğuktan olmuştur herhalde roaccutanede bahanemdir. bu arada haklısınya herşeyi roaccutane bağlıyoruz aslında o masum onun suçu yok. sanada geçmiş olsun canım sen 4. ayı doldurmuşsun biz görecekmiyiz o günleri çok sabırsızlanıyorum...tüm roaccuatanecilere geçmiş olsun:dance::teytey:
canım sabredersen 4. ayı da görürsün,sivilcesiz bir cildi de inşallah. bol gülücüklü günlersırnaşık şey:nazar:

şadiye
25-11-07, 22:11
fistik_bolulu
mrb şadiye canım ya sana bi sorum olacak 4 ayın bitmiş ve bitecek artık diyosun sen kaç mg kullanıyosun günde ve tedavin bitti mi artık yoksa daha dvm edecek mi?bide sende ki sonuçlar nasıl ilacın?gerçekten ii geldimi?sivilcesiz günler dileğimle...
a.s. canım.benim tedavim daha bitmedi.doktorum en az 6 ay kullanacaksın dedi.ilk aydan beri 30 mg kullanıyorum,54 kiloyum.tedaviye başladığımda yüzüm ve boynum leblebi büyüklüğünde iltihaplı aknelerle kaplıydı.düşük doz kullanmamdan dolayı olsa gerek iyileşmem uzun zamana yayıldı.her ay biraz biraz düzeldi.şu anda bir iki sivilce ve kızarıklıklarım kaldı.ama kızarıklıklar da sönmeye başladı.tedavimden çok memnunum.:nazar:bu tedavide sabretmek çok önemli.düşük doz kullanmanın bir yararı,çok fazla yan etki görmedim.inanıyorum ben tedavi sonunda hepimiz sağlıklı bir cilde kavuşacağız:)
peki senin durumun nasıl? sağlıklı,bol gülücüklü günlersırnaşık şey :dance::nazar:

fuldenn
26-11-07, 11:11
samira_ank
ben bitireli bir ay oldu gözlerimde kılcal damar çatlamaları var 2 gün önce doktora gittim.Suni göz yaşı damlası yazıyordu İlaçtan bahsettim yapar dedi ve ilaç bittikten sonra 6 ay daha etkisi sürer dedi göz doktorum.işin kötü tarafı oluşan kılcal damarlar bir daha kaybolmuyacaklarmış:KK43:(Aman siz suni göz damlanızı ihmal etmeyin beni uyaran olmadı ben bari sizleri uyarayım gözde aşırı kuruluk yapıyor.Ben bi ara sabah uyandığımda gözlerimi açamıyordum resmen gözlerim göz kapağıma yapışmış bir şekilde uyanıyodum uğraşarak gözümü açıyodum.Hiçççte ilaçtan oldu aklıma gelmedi pcden göz kuruluğumu acaba diye düşünüyodum sonra ablam ilaç yapar diyince jeton düştü:KK43:

SAMİRACIM gerçektende haklısın ben gerçi daha yeni başladım sayılır ilaca bugün 12. günüm ama bu sabah uyanırken sanki göz kapakların yapışık gibiydi biraz zor açıldı. doktorum bana göz damlası kullan diye bişey dememişti sadece biraz kuru demişti ama 12. günde kurumaya başladıysa bence benimde damla kullanmam gerek. ben yine en iyisi yarın doktoruma gidim... herkese geçmiş olsunn

palomaa
26-11-07, 13:11
evet kızlarrr haklısınız kesimlikle benim gözlerimde accaaip yanıyoor ve bilgisayara baktığımda dahada beter oluyoo benim 1 kutum biitti 27. günüm bugün yeniisine başlıcam sorada doktora gitcem bu ilacın olumlu etkisi çok büyük bence veee suni gözyaşı damlasıı alıcammm hemennnn

şadiye
26-11-07, 13:11
arkadaşlar bu ilaca başlamadan önce,ilaçla ilgili bilgilendirici broşür veriliyor onu inceledikten sonra kullanıp kullanmamaya karar veriyorsun. size o broşür verilmedi mi? onda göz kuruluğu olabileceği ve gerekirse suni gözyaşı damlası kullanılması yazıyor. mutlu günler:)

ccerence
26-11-07, 16:11
misal ben..bugün dermatolojiye gitmiştim sordum kullanabilir miyim diye..dediki o ilaç kolestrol ve bişiy bişiyleri (hatırlıyamadım) oynatır ki sen kilolosun daha da ağır olur dedi..saçımın yağından bıktım artı sivilce izleri vs.ye de iyi geliyormuş ondan sordum dedim...o da bi saç yağı için kalp krizi geçirmene değmez dedi...

Giz-m
26-11-07, 16:11
Bende 1.5 aydir kullaniyorum bu ilaci.. fakat burda okudugum dozlarda degil. 40 mg falan çok fazla degil mi ya kizlar? Benim doktorum bana günde tek hap olmak üzere 10 mg önerdi.. ve kiloya da bagli tabi, ben 51 kiloyum.

Miktarin bu kadar az olmasina ragmen bendede yan etkileri bas gösterdi.. dudak kurulugu/çatlamasi, göz kurumasi ve asiri derecede halsizlik/depresyon hali gibi :s Yüzümde öyle asiri derecede sorun yok ama insan yinede sinir oluyor.. fakat ben bugünden itibaren biraktim .. çünkü insani psikolojik yönden cidden kötü etkileyebiliyor.

Dogum kontrol hapinin etkisi oldugunu duymustum? Yok mu aranizda onu deneyen? Ya da solaryumda yanma da sivilcelere iyi geliyor degil mi?

Çünkü doktorumdan duyduguma göre bu kesin bi çözüm degil maalesef. Zaten onu duydum duyali bu kadar eziyeti neden çekiyorum dedim kendi kendime.. yani bu geçici bi durum ve bunun için onca eziyet çekilmez bence?

Kullanan arkadaslarin daha fazla bilgisi varsa sunu sormak istiyorum: bugünden itibaren hapi almicam. Fakat beyaz tenli oldugum için cildimin günes/UV isini görmesi lazim. Biraktiktan sonra ne kadar süre daha korunmak gerekiyor bileniniz var mi? Bilen varsa ltf cevaplarsa çok sevinirim..

Hepinize geçmis olsun kizlar umarim istediginiz sonuçlari alirsinizzz.. Benden P E S

Giz-m
26-11-07, 19:11
samira_ank
bu ilaçla ilgili birçok yazı yazdım bu siteye canım olaki bulabilirsen oku bulamazsan bi ara linklerimi atarım sana kii miktar çok az kilona göre
30lukla başlamalıymış.Artı yan etkileri kuruluklar harici hiçbirşey hissetmedim ben son 2 ay 40lıklarla son verdim tedavime 6 ay sürdü ilaç etkisi en az 6 ayda vücuttan gitmiyor.Ablam 3. yılana girdi hala bir sorunu yok tekrar sivilcelenme adına geçmiş olsun:)
Miktarin bu kadar az olmasina ragmen beni bunalima sokmayi basardiysa bu hap iyiki az bi miktar önermis doktorum :) yoksa simdiye kafayi yemis olucaktim heralde hehe

Çok güzel cnm ablan adina sevindim.. sende istedigin sonucu aldin mi?

Ben 1.5 ay her gün 10mg seklinde kullandim.. fakat dedigim gibi öyle fazla sorunum yok, bendeki tam olarak acne degildi zaten çok sükür. Ilaci kullanim sirasinda günesten kaçinmak gerektigini biliyorum fakat kisa süreli ve az miktarda bi kullanimin ardindan biraktiktan sonra günese çikmak veya solaryuma girmek tehlikeli olur mu acaba :s Herhangi bir bilgin var mi?

Bu arada yok mu dogum kontrol hapi hakkinda bilgisi olan? Onunda ise yaradigini duymustum.. hemde daha kisa bir sürede yanilmiyorsam.

fuldenn
27-11-07, 10:11
bence roaccuatene hakkındaki yan etkiler biraz abartılı. yani düşünsenize milletin gözünde öcü olarak görülmüş bu ilacı doktorlar neden öcü diye görmüyor bizim tıp bilgimiz ne düzeyde olabilirki... sizce bi ilaç bu kadar kötyse neden binlerce doktor bunu kolayca yazabilir. bence roaccuane biraz abartılıyor... bugün 13. günüm kullanmaya devam diorum ben...

palomaa
27-11-07, 11:11
kızlar bu göz kuruluğu çok kafamı karıştırıyoobugün çok kötüyüm gözlerim çok ağrıo bugün alcam bi damla ben çok pimpirikliğim he rkonuda kör falan oolmayız dimii bu ilaçtan dolayıı kaş yapıyım derken gözümüzden olmayalımmda ya bide gözlerim ağrıdığı için başım dönüyo mdem bulanıyoo çok fenaa bugün hemen kullanmaya başlıcam damlaaa

fuldenn
27-11-07, 12:11
palomaa
kızlar bu göz kuruluğu çok kafamı karıştırıyoobugün çok kötüyüm gözlerim çok ağrıo bugün alcam bi damla ben çok pimpirikliğim he rkonuda kör falan oolmayız dimii bu ilaçtan dolayıı kaş yapıyım derken gözümüzden olmayalımmda ya bide gözlerim ağrıdığı için başım dönüyo mdem bulanıyoo çok fenaa bugün hemen kullanmaya başlıcam damlaaa
canım bencede hiç vakit kaybetmeden al damlanı... göz kuruyunca ağrı yapıyor ve bu ağrıda başa vuruyor bence hiç vakit kaybetmeee...

palomaa
28-11-07, 14:11
fuldenn
canım bencede hiç vakit kaybetmeden al damlanı... göz kuruyunca ağrı yapıyor ve bu ağrıda başa vuruyor bence hiç vakit kaybetmeee...
evet fuldencim başladım damla kullanmaya refresh kullanıyorum gözyaşı damlası halen ağrıyo gözlerim inna şu yazıyı yazarken bilgsayara bakamıyorum çok kötüü biişiy bu yaa bide ben bu geçtiğimiz ay zoretann kullandum yarın rouuccutane kullancam eczanede kalmamış eski ilacım bakalım rouccutane nası olcak ikisi aynı hemen hemen ama

kızlar sizin gözleriniz ne alemde ben çok korkuyoorum yaa kör olmayız dimii çok evhamlıyımm benn yaa

*lady*
29-11-07, 00:11
yakında tekrar başlamak zorunda kalacağım sabır gerektiren bi ilaç sonunda bebek gibi bi cilde sahip oluyorsunuz ama benim gibi geçti diye tedaviyi yarıda keserseniiz tekrarlamanız gerekebilir teytey:

*lady*
29-11-07, 00:11
yakında tekrar başlamak aozunda kalacağım sabır gerektiren bi ilaç sonunda bebek gibi bi cilde sahip oluyorsunuz ama benim gibi geçti diye tedaviyi yarıda keserseniiz tekrarlamanız gerekebirlir:teytey:

pubikanne
29-11-07, 08:11
Arkadaşlar ben hastanede çalışıyorum ve bu ilacı sivilcesi olan bi arkadaşım bu ilacı doktora sordu kullansam nasıl olur diye ama doktorlar bunu en son çare olarak görüyolar.Çok etkili bir ilaçmış birazda ağırmış sanırım..Sizde bilinçli kullanın bence..ok

gulcem
29-11-07, 11:11
Nuray
Canım ne demek , ben bu ilaca başlayana kadar epey korku çektim , hatta ilacı aldıktan sonra bile günlerce bekledim , içemedim korkudan :)) Ama şimdi ne kadar yersiz olduğunu anlıyorum korkularımın. Eğer bu kadar faydasını göreceğimi bilsem 1 dk bile düşünmezdim inan . Benim özellikle çene bölgemde çok çıkardı , bir de izler kalırdı , yani aynaya bakmaya utanıyodum diyeyim sana . Yüzümün diğer yerlerinde de vardı sivilce ve siyah noktalar , ama en berbat yerim çenemdi. Şimdi ise hiç kalmadı ve görenler yüzümdeki değişimi farkediyor :dance:. İyileşme sanırım 2.aydan sonra farkedilmeye başladı , yani biraz zaman alıyor . İlacı içini açıp içmeye gelince sanırım etkisini azaltmaz, çünkü ben de bazı ilaçları çocuklarıma o şekilde içiriyorum. Eğer etkisinde bir değişiklik olsa çocuk doktoru bunu tavsiye etmezdi :) Endişelerini anlıyorum , çünkü ben de öyleydim ama rahat ol , sen de yüzündeki değişimleri görünce bunların hepsinin yersiz olduğun göreceksin. Her zaman paylaşmaya ve konuşmaya hazırım.Sağlıkla kal tatlım :asigim:

Nuray Hanım,

Merhabalar. Yüzümdeki sivilceler sönfü gibi , hiç çıkmıyo artık sanki. Ama sönenler sanki iz gibi. Sinie bozucu. Ufak kırmızı lekeler gibi duruyorlar. Geçecek mi diye çok merak ediyorum. Bu arada ben bu ilacı kullanalı iki ay 10 gün oldu. Sivilcelerimin inmesi hoşuma gidiyo , herkes geçti diyo ; ama ben aynada bakınca yine de ufak kırmızı lekeler görüyorum. Ve bu benim canımı fazlasıyla sıkıyor. Siz de iz kaldı mı ? Ya da kalsa bile bir tedavisi olacak mı ? Çok merak ediyorum. Ya da diğer kullanan arkadaşlardan i< tedavisi kullanan var m ı? BAşarılı oldular m ı? TEşekkürler. Cevaplarınız çok önemli.:sm_confused:

fuldenn
bugün 15. günüm son 2 gündür gerçektende yüzümün derisi çok kötü soyulmaya başladı... kabuklanma olunca iğrenç duruyor siz nasıl onları kapatıyorsunuz bide ben öğrenciyim. dışarıya çıkmam gerek evde kalsam sorun olmazda şimdi hiç iyi durmuyor... roaccutane başladığım günden beride makyajı kestim çok güzel bi yüzüm var yani bu sivilceler olmazsa süperimde şimdi kabuklanma başladı iğrenç bi durum ne önerirsiniz arkadaşlar...

Mi_amor
arkadaslar mrb uzun suredir forumu takip edemiyorum evde internet olmadigi icin.benim de 1.5 ay oldu ve 30 mg kullaniyorum gunde.Inanin psikolojim gunden gune degisiyor bi gun sanki sonuyolar tamam diyorum gecmeye basladi 2 gun sonra tekrar gozume batiyorlar..tamam herkesin dedigi bisey var sabretmek gerekiyor ama artik sIkILDIM yaa.Ins bir an once gecmeye baslarlar buarada bende de belki cok sivilce yok ama izlerden dolayi varmis gibi gozukuyo bunlarin gececegine inaniyorumm...ins tabi

YeniBirHayat
29-11-07, 14:11
son çare olarak başlayalım dedi doktor.tahliller yapıldı başladım.1 ay sonra kontrole gittim değerlerim uçmuş.doktor anında kesti.sivilcelerle yaşarsın ama karaciğerin olmadan yaşayamazsın dedi.arkadaşlar bu çok ağır bi ilaç gerçekten.özellikle bayanların dikkat etmesi lazım.

şadiye
29-11-07, 20:11
küçük dünya
son çare olarak başlayalım dedi doktor.tahliller yapıldı başladım.1 ay sonra kontrole gittim değerlerim uçmuş.doktor anında kesti.sivilcelerle yaşarsın ama karaciğerin olmadan yaşayamazsın dedi.arkadaşlar bu çok ağır bi ilaç gerçekten.özellikle bayanların dikkat etmesi lazım.
a.s. canım,sen kaç mg kullandın da değerlerin fırladı?? merak ettim. mutlu günler:nazar:

Nuray
30-11-07, 06:11
gulcem
Nuray Hanım,

Merhabalar. Yüzümdeki sivilceler sönfü gibi , hiç çıkmıyo artık sanki. Ama sönenler sanki iz gibi. Sinie bozucu. Ufak kırmızı lekeler gibi duruyorlar. Geçecek mi diye çok merak ediyorum. Bu arada ben bu ilacı kullanalı iki ay 10 gün oldu. Sivilcelerimin inmesi hoşuma gidiyo , herkes geçti diyo ; ama ben aynada bakınca yine de ufak kırmızı lekeler görüyorum. Ve bu benim canımı fazlasıyla sıkıyor. Siz de iz kaldı mı ? Ya da kalsa bile bir tedavisi olacak mı ? Çok merak ediyorum. Ya da diğer kullanan arkadaşlardan i< tedavisi kullanan var m ı? BAşarılı oldular m ı? TEşekkürler. Cevaplarınız çok önemli.:sm_confused:
Merhaba tatlım, Bende de bahsettiğin izlerden var , çok emin olmamakla beraber sanırım tedavi bitince izler için ayrı bir tedavi olucam :)) Ben başlayalı 4 ayı geçti , ama bendeki izler belirgin değil pek. Ben sivilcelerimin geçmesine öyle çok seviniyorum ki izler çok gözüme batmıyor :teytey:. Ama yine de izler için tedavi olan arkadaşlar varsa ve bizi bilgilendirirlerse sevinirim :eek:))

pubikanne
30-11-07, 06:11
Evet kesinlikle özelliklede hepatit b taşıyıcılarının kesinlikle kullanmaması lazım...

gulcem
30-11-07, 11:11
:nazar:MErhaba,

Bendeki kırmızı lekeler çok gözüme batıyo. Sivilceler söndü ama şimdi izlerle başım belada. Görüntümü bozuyo. Bi de sinirlerimi :)))))) Aramızda iz tedavisi olup da iyi sonuç alan var mı? Ben aslında tedavimin ikici ayın 10 gün geçmiş durumdayım. Yani önümde daha nerdeyse 4 ay var. Ama sivilceler yoğun olarak söndü bende. Yine de izler için de yararlı mı bu ilaç merak ediyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

fistik_bolulu
30-11-07, 18:11
mrb arkadaşlar benim tedavimin 5.ayı...inanılmaz derecede değişme var mesela şuanda yüzümde sivilce çıkmıyo.anca özel günümde çıkıyo okadarda olsun artık.artı ben daha çok izlerim için istemiştim kullanmak ve izlerede çok ii geldi.tam geçmiş değil ama gerçekten göze batmıcak derecede azaldı allah şükür.etrafımdaki herkes de bunu farkediyo.ben memnun kaldım.bu ay artık tedavnin bitmesini isticem.düğünüm olacak yüzümde hala deri dökülmesi olduğu için kötü görüntü olsun istemiyorum.ve ben yüksek doz kullanmadım iki ay 20 üç aydır da 30 kullanıyorum ve bööle olmasıda izlere daha yararlı bence.tedavi daha yavaş ve kökten oluyo.ben memnun kaldım darısı sizin başınızasırnaşık şey

ayydolunay
1-12-07, 22:12
gülcem bende hemen hemen senin sürendeyim benimde izlerim var sivilce ise elimi deydiğimde yüzümde sadece 1-2tane nası geçecek bu izler bi geçse çok gzl olacak

connie
2-12-07, 17:12
merhaba arkadaşlar.. sanırım herkes benimle aynı dertten mustarip :KK43:( ben başlayalı 1 ay 14 gün oldu ilk günden beri sivilcelerim geçmesine rağmen izlerim olduğu gibi duruyor ya eğer geçmezse çok üzülücem bu kadar zahmet çektiğime :KK43: çok hassaslaştı cildim havalar soğuduğundan beri her dışardan eve geldiğim zaman yüzüm kızarık oluo deliriorum işte ozamanlar :KK43: arkadaşlar morale ihtiyacımız var hiç yok mu iz tedavisi gören aranızda?

mgorgun
3-12-07, 09:12
merhabalar hepinize..
ikinci ayım doldu ,günde 20 mg kullanıyorum ,bugün doktorumla görüşeceğim,dozu artırıp artırmayacağına karar verecek ..genel anlamda sivilcelerimde azalma ve kuruma var,ancak izler çok belirgin olmasa da kırmızı kırmızı ben de de mevcut :) doktoruma soracağım ilerleyen aylarda bu tedaviyle düzelecek mi yoksa ekstra birşeylere (peeling vs)ihtiyaç duyulacak mı diye ...konuyla ilgili cevabını size de bildireceğim sevgili arkadaşlar ..
hepinize mutlu haftalar :)

dilara28584
3-12-07, 12:12
uf arkadaşlar ne kadar sorun yapmışsınız yaw...
bi sakin olun 17 ekimde başladım kullanmaya ekimde 30 mg la başladım bu ay 40 mg kullanıyorum her ayda tahlil için çağırıyo doktorum.öyle sinirlerim falanda bozulmadı korktuğum gibi
sadece geceleri karabasan denilen bir olay vardır bilirsiniz.çocukluğumdan beri o vardır bende..geceleri rahat uyuyayım diye bir ilaç verdi sakinleştirici ooooh keyfim yerinde...geçecek takmayıııınnn...

Bademella
3-12-07, 21:12
Takmayın etmeyin diyenleri tebrik ediyorum açıkçası..Ya ciddi bir akne sorunları yok ya da gayet kendileriyle barışıklar ve çevrelerindeki insanlarda baya bir pozitif...

Maalesef makyajsız dışarı çıktığım zaman "ay ne iğrenç" "ay ne kötü olmuş vs gibi sözlerin yanı sıra, sinir bozucu bakışlarla rahatsız ediyor beni çevremdekiler..
Ancak makyaj yapıp izleri kapattığım zaman yapılmadık yalakalık bırakmıyorlar..

Yüzümde sivilce yoktu benim. reglim yaklaşırken çıkardı tek tük son 3 ayda arttı ve ısırık gibi kocaman kocaman lezyonlar çıkmaya başladı...

1 haftadır zerotanin adlı ilacı kullanıyorum ve şu ana kadar bir etkisini görmedim.

rocautane adlı ilacı bilemeyeceğim ama zerotanininde hamilelikle ilgili yan etkileri var ancak ilaç bırakıldıktan 1 ay sonra hamile kalınması sakıncalı olmuyor.

ilacın etkisi 6 ay sürüyor 1 yıl,2 yıl sürüyor diyenler bunları neye dyanarak söylüyorlar?
Herhangi bir araştırma sonucunda sakat doğuma mı rastlanmış?

Yoksa sadece paranoya mı bunlar...

bende 52 kiloyum ve günlük 40 mg alıyorum. yemekle birlikte almamı söyledi dr sizde mi yemekle alıyorsunuz=?

sühüde
4-12-07, 09:12
merhaba ben bu ilacı 10 gündür kullanıyorum, çok fazla midem bulanıyor, dün sabah çok fazla kusup doktora gittim. İlacın yan etkisiymiş. ben böyle 6 ay nasıl geçircem bilemiyorum.ama cildim şimdiden düzelmeye başladı, bırakmak istemiyorm.

semaaa
4-12-07, 10:12
arkadaşlar merhaba ilacı kullanan arkadaşlara birkaç sorun olacak yardımcı olursanız sevinirim. bana da geçen yaz başında doktor tavsiye etmişti ama cilt hassaslaşacak diye kışın başlayalım dedi ben de bir kaç gün içinde tekrar muayne olacağım ilaca başlamak için ama kan testi falan vermem gerekiyormuş aç karnına tok karnına gibi bişey fark edermi size doktorlarınız uyarısı neydi öğrenebilirmiyim bide ssk bağkur gibi sigortalar bu ilacı karşılıyormu. yardımcı olursanız sevinirim...