Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

kapris73
13-10-07, 11:10
inşallah arkadaşlar yaa o kadar çok şey söylenio ki en ufak bişi olsa ilaçtan oluo die düşünüo insan ister istemez bi de 20 gün adet olmayınca korktum bırakmayı bile düşünüorum yaniii

Niobem
13-10-07, 22:10
Roaccutane kullanıcılarına bşey sormak istıyorum... ben yüzüme capilex(tüy azaltıcı)dan sürmek istıyorum. yani hem ilaçı kullanıp hem capilex kullansam bşey olur mu sizce? daha 1hafta olucak ilaca başlıyalı.
dr.una sor demeyin cünkü biliyorum o bu tur şeylerin tüyleri azltmıycagına inanır. cünkü kendisinin güzellik merkezi var. orda lazer yapılıyor(bende yapdırmışdım) ama yüz bölgemdekiler ince oldugundan gormedi lazer. kısacası ona sorsam kesinlikle kullanma diycek. ona soramam. ltfen kullannalr bi akıl versin bana:KK43:

EU1
14-10-07, 08:10
Niobem
Roaccutane kullanıcılarına bşey sormak istıyorum... ben yüzüme capilex(tüy azaltıcı)dan sürmek istıyorum. yani hem ilaçı kullanıp hem capilex kullansam bşey olur mu sizce? daha 1hafta olucak ilaca başlıyalı.
dr.una sor demeyin cünkü biliyorum o bu tur şeylerin tüyleri azltmıycagına inanır. cünkü kendisinin güzellik merkezi var. orda lazer yapılıyor(bende yapdırmışdım) ama yüz bölgemdekiler ince oldugundan gormedi lazer. kısacası ona sorsam kesinlikle kullanma diycek. ona soramam. ltfen kullannalr bi akıl versin bana:KK43:

bana kalırsa kullanma cnm ya çünkü yüüzün kurucak yan etkisi olabilir yada kalıcı bi iz bırakabilir sadece bi öneri tam ne olacagını bilmiyorum

Niobem
14-10-07, 09:10
yüzümde kullanmıyım o zaman . bacakalrımda fln kullansam bşey olmaz sanırım ya? başladım dunden itibren? bşey olmaz demi:KK43:

mgorgun
14-10-07, 20:10
Nuray
Merhaba canım :)) Benim bugün tam 1 ay oldu başlayalı ve dudak kuruluğu dışında bir yan etkisi de olmadı. Dudaklarıma la roche posay'in lipstickini ve yüzüme de Avene'nin roaccutane için olan nemlendiricisini kullanıyorum , ikisinin de çok faydası oluyor. Bende sivilce kusması olmadı şükür :)) Ve görenler de cildimin çok güzelleştiğini söylüyorlar :teytey:. Ayrıca ben günde 20 mg kullanıyorum , sanırım 5-6 ay devam edicem. Sağlıklı günler dilerim a.s.
mrb nuray cım ....ben de yeni kullanmaya başladım,yaklaşık 10 gündür ...33 yaşındayım,günde 20 mg kul.yrm...merak ettim şu an ne durumdasınız?hangi aşamalardan geçtiniz?

Niobem
14-10-07, 20:10
ben daha 6.gunumdeyim. dudak kuruması çok olmadı henüz ama burnum soyuldu:KK43: ve yanıyor yaww:KK43:

ayydolunay
15-10-07, 10:10
kaç mg kullanıorsun niobem

Niobem
15-10-07, 11:10
ayydolunaycım, 60 mg kullanıyorum. akşamları yemek arasında 3 tane.

ayydolunay
15-10-07, 11:10
him bende 30 mg kullanıorum bende 10günden falan sonra kuruma başlamıştı da o yüzden sordum benimde sanırım dozumu yükseltecek bu cuma kontrolüm vr bakalım ne olacak :)

geçmem senden
15-10-07, 16:10
Niobem
yüzümde kullanmıyım o zaman . bacakalrımda fln kullansam bşey olmaz sanırım ya? başladım dunden itibren? bşey olmaz demi:KK43:
bende genıtal bolgede bıoder kullanıyorum roaccutane'ı hıç bı sakıncası olmaz bence yanı bende olmadı.ama bencede yuzunde kullanma enazından ılac bıtene kadar.benımde yuzumde kulanmak iştedığım bazı urunler var kozmetık olarak ama onları bıle kullanmıyorum ılacın bıtmesını beklıyorum

fistik_bolulu
16-10-07, 08:10
mrb zeynep benimde 4 ayım.evet izler bendede kalıyo bunların tek çöxümü peeling mi acaba.yani ben ilacı bıraktıktan sonra kendiliğinden geçer diye biliyodum.bide sen hapın yanında yüzüne temizleme jelleri yada farklı kozmetik ürünleri kullandın mı.ben kullanıyorum.bi arkadaş kullanamıyorum diye yazmış ama doktorum bana sakıncası yok dedi.bide senin doktoruna göre bu ilaç vücuttan ne kadar süre sonra atılıyomuş.kıb

gulcem
16-10-07, 08:10
Merhabalar

Ben de roaccutane kullanıcısıyım.22 Eylül de başladım.25, günümdeyim. Yüzüm pul pul , dudaklarım kuru ve burnumun içi kupkuru , bazen de kanıyor. Ben ilaç yutamadığım için kapsülü açıp içiyorum. Etkisinde bir değişiklik olmaz İnşallah. Bir de geceleri uyurken bir anda uyanıyorum. Sağ yanapımda kocaman iki sivilce vardı , şimdi ikisi birleşti , dev gibi bir kırmızılık oldu. İnşallah kurtuluruz bu dertten hep birlikte.:teytey:

gulcem
16-10-07, 10:10
Daha sivilcelerinden kurtulamamış birisi iken izler konusunda hiçbir yorum yapamıyorum bile. Benim zaten sivilce gibi değil de sanki leke gibiler. Umarım hiç iz kalmaz bir de onlarla uğraşmak zorunda kalmam İnşallah.

Sevgiyel kalın

:KK46: İnşallah bebek gibi bir cildimiz olur

geçmem senden
16-10-07, 10:10
dun benımde kontrolum vardı testımı yaptırdım.ama doktor ılacımı değiştirdi yerıne zoretanin adında bi ilac verdı içeriği roaccutane'la aynıymış. doktora guvenemeyıp eczacıya sordum o da aynı ilaç olduğunu soyledı yıne imza karsılığı aldım ama benım kafam yınede karıştı.madem aynı ilaç neden değiştirdıkı?

ayydolunay
16-10-07, 14:10
ya benim öle sivilcelerimde bir artışı olmadı tam 1.aydayım ilk bir hafta biraz artkmıştı ama şu an sol tarafımda nerdeyse sivilce yok eski haline göre ama sağ tarafımda ne azalma ne çoğalma var anlayamadım ben bu şi cuma kontrölüm var bakalım ne olacak acaba bi sorun mu var etki mi etmiyorki böle çoğalma falan olmadı çünkü genelde herkesin çoğalmış öle fazla kurumada olmadı ...ama iz çok fazla ayrıca bu peeling olayını her doktor yapıo mu özel bi yere mi gitmek gerekio yoksa tedaviden sonra doktorum yapabilir mi hastanede

geçmem senden
16-10-07, 15:10
bugun doktora tahlıl sonucumu almaya gıttım. doktor kolestrolumun yukseldığını ve ılacı kesmem gerktığını soyledı 15 gun sonra gıdıp tekrar tahlıl yaptıracakmışım :KK43: ve sonuca gore dr. karar vercekmış.ben bu ılacı kullanmayı cok iştıyodum inş. sonuç normal cıkar da yıne devam ederım ilaca.evde de tam bır aylık kullanacağim ilac hazır. içmemek için kendımı zor tutuyorum valla ya.

Niobem
16-10-07, 16:10
geçmem senden
bugun doktora tahlıl sonucumu almaya gıttım. doktor kolestrolumun yukseldığını ve ılacı kesmem gerktığını soyledı 15 gun sonra gıdıp tekrar tahlıl yaptıracakmışım :KK43:
ya bana doktorum heray tahlile gerek yok dedi.? bi kızarkadaşım bundan 4 yıl once kullanmaışdı. ona da doktoru gerek olmadıgını soylediği için o da yaptırmadı... ya ben illaki doktoruma syleyıp yaptırıcam mı diyim yaa... buarada ben şuanda 8.gunudeyim.oyle şikayetim yok,bi dudagım hafif kurudu bi de burunum soyuldu.yani çok yan etkisiyle kalmadım. acaba yaptırmazsam mı tahlil? bi akıll???

kapris73
16-10-07, 18:10
ilk ay yaptırmaya gerek yok zaten bana yapmamıştı doktor

ayydolunay
16-10-07, 20:10
benim ilk ay ama doktor istedi

maritime
16-10-07, 20:10
Merhabalar bende roaccutane ilacını kullanmıştım sivilcelerim için iyi geldi ama karaciğeri çok dokunuyormuş dikkatli kullanın derim

geçmem senden
17-10-07, 09:10
Niobem
ya bana doktorum heray tahlile gerek yok dedi.? bi kızarkadaşım bundan 4 yıl once kullanmaışdı. ona da doktoru gerek olmadıgını soylediği için o da yaptırmadı... ya ben illaki doktoruma syleyıp yaptırıcam mı diyim yaa... buarada ben şuanda 8.gunudeyim.oyle şikayetim yok,bi dudagım hafif kurudu bi de burunum soyuldu.yani çok yan etkisiyle kalmadım. acaba yaptırmazsam mı tahlil? bi akıll???
bence mutlaka yaptır ihmal etme.ilacın prospektusunde ilk 1. ayın sonunda ve sonrakı her 3. ayda tahlıl yaptırılması gerektığı yazıyo.

geçmem senden
17-10-07, 09:10
zynpzynp20
evet canım yaa bi sorsana doktora neden değiştirdi madem aynıydı baştan werseydiyasakkelime böyle ilk defa duydum walla kafanın karışması doğal bende nie sana öle yaptıki die düşünüomkafamçokkarıştı
ilacı değiştiren benım her zaman gıttığım doktor değildı ama dun benım doktoruma gıttım ve dığer doktorun ilacı değiştirdığını soyledım o da bişey demedı demekkı değişmesı cokda onemlı değil.sımdı benım tek derdım ilaca devam edıp edemeyeceğimsenağlama

gulcem
17-10-07, 11:10
Arkadaşlar ben foruma yeni katıldım. 25 kez kullandım bugün 26. kez kullanacağım kısmetse. Bir gelişme olması içn sabırsızlanıyorum aslında. Yüzümün pul pul olması dışında bi değişiklik yok yüzümde. Ne zaman başlayacak bu kendimdeki olumlu gelişmeler ? Kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.a.s

EU1
17-10-07, 12:10
nidamm
merhaba kızlar benim yüzümde çok kötü bir halde.sivilcelerimden neler yaptımsa kurtulamadım doktorun vedrdiği cleocin-t ve aknilox iiyi gelmedi ama verdiği tetra adındaki antibiyotik işe yaradı sanırım söndüler ama hala lekeler var
onlardan nasıl kurtulurum bilmiyorum doktorum bu tetra dan 4 kutu bitireceğiz ozaman biticek dedi amma inşallah biter
cnm bende aynı tedaviyi bi yılı aşşkın bi süre gördüm
cleosin-t antibiyotik taedavisi...cleosin-t(adını yanlış yazıyo olabilirim) kökten ççözüm degil....antibiyotikte kurutuyo yani tekrardan çıkıyolar bence doktorundan degiştirmesini iste kullandıgım için gönül rahatlıgıyla söylim çözüm degil bunlar...zaten bunalrdan sonra roaccutane veriyolar

Niobem
17-10-07, 16:10
kızlar...yarın 10.gunumde olucam... deli gbi dudaklarım kurudu... bide açlık hissi verdi mi hiç sizde? yoksa bugunlerde duygusal boşlukdan karnnım fln mı acıkıyor))) sağlıklı gunlerrr...