Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

b14081976
2-07-08, 07:07
moonşrose
ben sormadım o yüzden korkuyorum bugün 7.günüm 7 gündür ne yiyosam korka korka yiyorum:KK70:arkadaşlar facebook tada roaccutane kullananlara üye olursanız http://www.facebook.com/group.php?gid=40719465184&ref=mf
O kadar çekinmene gerek yok bence a vitamini olan besinlerin hangilerini çok tüketiyorsan azaltman yada tamamen bir dönem hiç kullanmaman yeterli olur sanıyorumnaniknanik

esmer_güzelİM
2-07-08, 08:07
bu ilaç genelde kolestrolü yükseltiyomuş ama ben ilk başladığımda 160 dı sonraki kontole gittiğimde 144 olmuştu benimki de düşüyo

aaynur
2-07-08, 12:07
moonşrose
zaten şu 1 ay bi geçsede kontrole gitsem hemen doktordan bana diyet yapmasını isticem çünkü bu şekilde olmuyo:) yan etkilere gelince hala bişi yok sadece günden güne kuruyorum:KK70:
kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

valla tedavim biteli 2 ay oldu herşey süper olacak sabredinnn hayat yeniden başlıyor hepiniz içinn.... sabrınızım mükafatını göreceniz.. hemde fazlasıyla.. a.s:teytey:

nesee2716
3-07-08, 09:07
gnc ayg
canım böyle bi yan etki hiç duymadım ben.sadece doktorum bana hastalığın düzensiz olabilir demişti belki hastalığındır bilemiyorum ilacı bende içme derim yalnız doktoru bekleme bi kadın doğumcuya git hiç ihmal etme bence sonra pşman olma.çok çok geçmiş olsun ve mutlaka doktora git mutlaka.belki başka bi ilaçta yapmış olabilir.hadi öptüm seni moralini bozma ama ihmalde etme.
Merebalar canım bişi sölicem bu konuda benim 2.ci ayım bitmek üzere ama ilk 2.ci haftamdı sanırım aynı sorun bendede oldu ama çok az afedersin lavaboya girdiğimde işim bittikten sonra tuvalet kağıdı kullanırken baktımki kağıt senin tarif ettiğin gibi kan olmuş silmeye devam ettikçe kan lekesi oluyodu ama çok az yinede korktum birkaç gün sürekli kontrol etmeye başladım takibe aldım kendimi 1 kaçgün böyle bi sorun yaşadım ama geçti bende ondan sonrada allaha şükür hiç bi problem yaşamadım şimdi cildimde baya düzelmeler var..senin anlattığına göre durum ciddi gibi geldi bana kendi doktorun tatildeyse başka bi doktora gitbitanem çünki anneme bu kanama mevzunu sorduğum zaman karaciğerin zarar görürse kan gelir diye benimle olmaz kavgayı etti bu ilacı bırakıcaksın diye ben bi cahillik ettim bırakmadım allahtan o etkileride devam etmedi şansımın iyiliğinden ama sen muhakkak görünmelisin durum ciddi bana göre ihmal etme derim..

b14081976
3-07-08, 10:07
aaynur
kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

valla tedavim biteli 2 ay oldu herşey süper olacak sabredinnn hayat yeniden başlıyor hepiniz içinn.... sabrınızım mükafatını göreceniz.. hemde fazlasıyla.. a.s:teytey:
bende bekliyorum bakalım eylülde bitmesi gerekiyor ama sonuç kötü olursa bilmiyom ne yapcamm:kızgın: Lazer peeling kalıyor geriye ama bakalım :1ninca:

gokCheee
ben 6 buçuk ay kullandım nisanda bitti tedavi.herşey çok iyiydi hiç sivilce çıkmıyordu ama şimdi artık sıcak veya güneştenmidir bilmiyorum yüzüm pütür pütür olmaya sivilceler çıkmaya başladı.böyle birşeyle karşılaşan varmı:KK43:

b14081976
moonşrose
peki izler o derece mi kötü mesela benim arkadaşım 60 mg kullanmasına rağmen o kadar da kusma yapmamış bu izler hep kalıyo mu yanisenağlamasenağlama

Canım gözünü korkutmak istemem bende tedavideyim şuan 4.ay içinde eylül gibi hap tedavisinin bitmesini umuyorum sanırım sonra kremlere geçip iz tedavisi uygulayacaz.Doktor yılbaşında cildindeki farkı hissedersin ancak cilt kendini toparlar dedi.Yan etkiler kullandığın doz,vucudunla alakalı herkeste aynı olmuyor yalnızca benzer.Demek istediğim bazı kızların dudakları yara olmuş kanamış ben yaşamadım belki çok iyi kremledim belki vucudun tepkisi o kadar olmadı ama çok kurudu o kadar ki bazen hafif nemlendiklerine birbirine yapışıp açmaya çalışırken yara yapacağım diye korktum.

Bende 2 aydır 60 mg kullanıyorum ilk 2 ay kusma çok fazlaydı, zaten başladığımda çok sivilcem vardı birde onun üzerine müthiş kusma yaptı Şimdi sivilce yok ama bir iki yağ bezesi ve çıkmış sivilcelerin izleri kaldı kimisi kırmızı kimisi kahve-kırmızı hal aldı.

Tam olarak iyileşme tedavi bittikten sonraki 2 ayda oluyor sanıyorum ilacı kesince izlerde daha az belirginleşip toparlanıyor.

Dediğim gibi herkeste aynı olmuyor.Ben ilk 2 ayda çok zorlandım tedaviyi bırakmayı düşündüm aşırı sivilce vardı ve etrafta söylenenlere ve aynadaki yüzüme çok üzülüyordum.jeyyarAma bu süreci 4-5 sivilceyle atlatanda var yanii.Doktorun dediklerine uy gözünü kulağını etraftakilere kapa tedavine devam et derim Doktor sivilcelerde %80 azalma olur dedi bu benim için iyi devam ediyorum ve tedavimi bitiricem.Baktım olmadı sivilceler tekrarladı o zaman alternatif yöntem denerim belkiii.yerimsenibencoksekeriremsu

gnc ayg
4-07-08, 17:07
nesee27
Merebalar canım bişi sölicem bu konuda benim 2.ci ayım bitmek üzere ama ilk 2.ci haftamdı sanırım aynı sorun bendede oldu ama çok az afedersin lavaboya girdiğimde işim bittikten sonra tuvalet kağıdı kullanırken baktımki kağıt senin tarif ettiğin gibi kan olmuş silmeye devam ettikçe kan lekesi oluyodu ama çok az yinede korktum birkaç gün sürekli kontrol etmeye başladım takibe aldım kendimi 1 kaçgün böyle bi sorun yaşadım ama geçti bende ondan sonrada allaha şükür hiç bi problem yaşamadım şimdi cildimde baya düzelmeler var..senin anlattığına göre durum ciddi gibi geldi bana kendi doktorun tatildeyse başka bi doktora gitbitanem çünki anneme bu kanama mevzunu sorduğum zaman karaciğerin zarar görürse kan gelir diye benimle olmaz kavgayı etti bu ilacı bırakıcaksın diye ben bi cahillik ettim bırakmadım allahtan o etkileride devam etmedi şansımın iyiliğinden ama sen muhakkak görünmelisin durum ciddi bana göre ihmal etme derim..
canım bende böyle bi problemle karşılaşmadım eylem isimli bi arkadaşa cevap yazdım bende senin gibi durumun ciddi oldugunu bir an önce doktora gitmesi gerektiğini söyledim.ama ilgilendiğin için sağol :)

gnc ayg
4-07-08, 17:07
moonşrose
acaba ben de ne olacak çok merak ediyorum bnm 30 mg ve daha 8.günüm sadece kuruyorum ve soyuluyorum:çok üzgünüm:sadece korkum aşırı dozdakilerin kusma dönemi hemen oluyo bitiyo ama acaba ben de daha mı geç etkisini gösterir ilaçta kusma 3, aya falan sarkar:sm_confused:keşke herkes de aynı etkiyi gösterseydi resmen belirsizlik içindeyiz kimde hangi yan etkiler görülüyo zaman gösteriyofisfisfisve okullar açılınca okula sivilceli gitmek istemiyorum 2 buçuk aya kadar ne oluyosa olsa keşke:çok üzgünüm:tmm doktorun verdiği bi diyet yok ama ben işi gerçekten abarttım çünkü kolesterollü gıdalardan uzak durmak gerek kolesterollü olmayan gıdalarda genelde a vitamini eee a vitaminini de fzla yememek gerek şimdi ben ne yicemm CADIARZU
canım bu kadar abartma böyle stresede girme benim doktorum bana sunu ye bunu yeme bile demedi kolestrolün bir numarılı düşmanı stres biliyorsun değil mi?rahat ol yan etkide bekleme öyle sevgilini bekler gibi çok olmayabilir çünkü yanılmıyorsam sende benim gibi günlük 30mg kullanıyorsun. benim 1. ay bitti 2. kutularında ilk ialç kutuları bitmek üzere hala bişey yok sadec yüzüm çok çok düzeldi.hele yüzünde çok sivilce yolsa o kadar endişelenme derim rahat relax :teytey:

uçuk_kaçık
4-07-08, 19:07
mrb kızlar uzun zamandır yazmıyordum tedavim biteli 2 hafta oldu ve artık pudra kullanmıorum ALLAH daim eder inş

b14081976
4-07-08, 20:07
uçuk_kaçık
mrb kızlar uzun zamandır yazmıyordum tedavim biteli 2 hafta oldu ve artık pudra kullanmıorum ALLAH daim eder inş
Hadi hayırlısı bakalım ben ne zaman görücem o günlericoksekeriremsu.İz falan kalmadı herhalde pudrayı bıraktığına göre:1shok:süper bi gelişme çabucak geçsede bende görsem neye benzicem aaahh ahhhhbenneyaptımki

b14081976
4-07-08, 20:07
:icecream:
moonşrose
acaba ben de ne olacak çok merak ediyorum bnm 30 mg ve daha 8.günüm sadece kuruyorum ve soyuluyorum:çok üzgünüm:sadece korkum aşırı dozdakilerin kusma dönemi hemen oluyo bitiyo ama acaba ben de daha mı geç etkisini gösterir ilaçta kusma 3, aya falan sarkar:sm_confused:keşke herkes de aynı etkiyi gösterseydi resmen belirsizlik içindeyiz kimde hangi yan etkiler görülüyo zaman gösteriyofisfisfisve okullar açılınca okula sivilceli gitmek istemiyorum 2 buçuk aya kadar ne oluyosa olsa keşke:çok üzgünüm:tmm doktorun verdiği bi diyet yok ama ben işi gerçekten abarttım çünkü kolesterollü gıdalardan uzak durmak gerek kolesterollü olmayan gıdalarda genelde a vitamini eee a vitaminini de fzla yememek gerek şimdi ben ne yicemm CADIARZU
Diyet konusunda ben senin kadar dert etmedim açıkçası bir tek havuç yememeye gayret ettim kullandığın dozda klestrol çok çıkarmı bilmiyorum doktor bana kızartma yok dedi birde baharatlı iştah açan yiyecekler cola,cips,fast food yemekleri gibi bilindik şeyler yani.Birde hergün 2lt su mutlaka.Düşük doz kullanan arkadaşların yorumları çok önceki sayfalarda vardı sanki.Dert etmeye gerek yok dicem ama 2. ay içinde bu forumu bulmamış olsaydım ilacı bırakmış olabilirdim.Önceki sayfaları oku bence kullanırken dert yanan kızların sonuca sevindiklerinide göreceksin:icecream:

esmer_güzelİM
5-07-08, 12:07
uçuk_kaçık
slm tedavim biitti demiştin önceki yazılarında bide izlerden bahsetmiştin pudrasız dışarı çıkamıyorum diyeartık pudrayı bıraktığına göre izlerde gitmiş olmalı bende de varda biraz korkuyorum geçmezse diye salı günü 3 ayıma girecem kontrol var bakalım sonuç nasıl olacak bide ben kusmayı 2 ayda yasamaya basladım halende yasıyorum senin kacıncı ayında basladı kusma

GULCIN_87
5-07-08, 16:07
merhabalar benimde 2. gunum bgn. ancak dozu kullanma seklıne doktorum aksam yemegi arası demisti 40 mg ile baslattı doktorum ancak ikisini de aynı anda icmemı soyledi. dun oyle ictim siz nasıl iciyorsunuz? tek seferde ard arda 2 hap kullanan var mı aranızda ?

siyah-i
5-07-08, 16:07
GULCIN_87
merhabalar benimde 2. gunum bgn. ancak dozu kullanma seklıne doktorum aksam yemegi arası demisti 40 mg ile baslattı doktorum ancak ikisini de aynı anda icmemı soyledi. dun oyle ictim siz nasıl iciyorsunuz? tek seferde ard arda 2 hap kullanan var mı aranızda ?

Öncelikle geçmiş olsun :-) a.s. İnşallah kurtuluruz bir an önce.. Ben de sen gibi ardarda 2 hap yutuyorum 40 mg akşam yemeğinden sonra yutuyorum.Doktor öyle söylemişti.Şimdi yutmaya gidiyorum hatta :1rolleyes: Sağlıcakla kal :-)

aise_afra
5-07-08, 18:07
merhaba...
doktorum roaccutane'ı 10 mg ye düşürüp,yanında PREDNOL isimli bi ilaç verdim.sizce bu iyi bişey mi?yani 3 ayım bitti bu 4. ayım ve ek ilaç vermedi iyiye mi işaret???*

GULCIN_87
5-07-08, 20:07
siyah-i

Öncelikle geçmiş olsun :-) a.s. İnşallah kurtuluruz bir an önce.. Ben de sen gibi ardarda 2 hap yutuyorum 40 mg akşam yemeğinden sonra yutuyorum.Doktor öyle söylemişti.Şimdi yutmaya gidiyorum hatta :1rolleyes: Sağlıcakla kal :-)
aynıymıs siyahi kullanma seklımız. ama bu ilacı kullanan bi arkadasım bana sakın ard arda icme cok tehlıkeli ben sabah aksam kullandim demısti o yusden de korkmustum daha 2.gunden. ama seninde oyle kullanıyor olman bira icime su serpti :) her ne kadar doktor oyle kullan demıs olsa da insan suphe duyuyor biran bu rouccutane boyle birsey sanırım :) bu arada cok tesekkur ederim cevapın icin umarım hersey yolunda gider senin içinn ve burdakı dger arkadaslar icin hoş kal :KK66:

derin88
6-07-08, 09:07
arkadaşalr ben sabah akşam 10 şer mg olm.üzere 40 mg kullanıorum gnlük...ayın 10 unda 2, ayım bitio ve tedavim 5 aylık.yüzümde izler kaldı pudrasız çıkamıorum.çok kızarıo yüzüm onun için de kullanıorum pudrayı aynı zmnda...güneşe de çıkamıorum.antrenmanlarımı bile iptal ettim gneş yüzünden.akşama doğru 6 da başlıo antrenmanlar o saatte gneş kremi olmadan çıksam bişe olur mu acaba?güneş kremi kullansam da bi saat güneş altında koşmam lazım bu dşnce çok rahatsız edio beni:KK43:

b14081976
6-07-08, 10:07
derin88
arkadaşalr ben sabah akşam 10 şer mg olm.üzere 40 mg kullanıorum gnlük...ayın 10 unda 2, ayım bitio ve tedavim 5 aylık.yüzümde izler kaldı pudrasız çıkamıorum.çok kızarıo yüzüm onun için de kullanıorum pudrayı aynı zmnda...güneşe de çıkamıorum.antrenmanlarımı bile iptal ettim gneş yüzünden.akşama doğru 6 da başlıo antrenmanlar o saatte gneş kremi olmadan çıksam bişe olur mu acaba?güneş kremi kullansam da bi saat güneş altında koşmam lazım bu dşnce çok rahatsız edio beni:KK43:

Canım dün dışarı çıkmak zorunda kaldım şapka+gözlük +krem üçlüsüyle yinede karadım yaaa bu konuya canım çok sıkılıyo.Yine dışarı çıkmam gerekecek.İnzivaya çekildim resmen evden dışarı adım attığım yok ama mecbur kalınca çıkmama rağmen yine yanıyorum kollarım yüzüm karardı.

b14081976
6-07-08, 10:07
aise_afra
merhaba...
doktorum roaccutane'ı 10 mg ye düşürüp,yanında PREDNOL isimli bi ilaç verdim.sizce bu iyi bişey mi?yani 3 ayım bitti bu 4. ayım ve ek ilaç vermedi iyiye mi işaret???*
CADIARZUBu kremi ilk defa duydum herhalde izleri tedavi edecek sorsydın keşke doktoruna:1rolleyes:

siyah-i
6-07-08, 12:07
Ben de dışarı çıkıyorum ama sadece krem sürüp çıkıyorum kararma ya da kızarma olmuyor bu da mı bünyeye göre değişiyor acaba? Bir de bu ialcı kullanırken yüzüne lazer yaptıran var mı acaba ??

siyah-i
ŞevvaLsare
mrb arkadaşlar hepinize geçmiş olsun,ben roaccutaneye başlayalı 7 gün oldu,bi iki gündür boğazımda kuruluk hissediyorum özellikle geceleri,bide sivilcelerim inanılmaz ölçüde arttı,boğazımda tuhaf bi ağrı var,aknelerim geçmicek diye korkmuyorum ama ya yan etkileri dayanılmaz bi hal alırsa naparım,dudaklarım daha kurumadı ama,bu yan etkiler normal mi?lütfen bana yardımcı olun:KK43: bi de sabah 10 mg akşam 20 içiyorum,53 kilyom.birde yaz olduğu için korkuyorum:KK43::KK43:
Mrb a.s. Sana da geçmiş olsun.. Bu yan etkilerin görülmesi doğal..Dudakların da kuruyacak yakında benim çok kurudu..patladı..soyuldu..hala da devam ediyor..Krem eksik etme sakın..Yoksa çok canın yanar..Onun dışında eklem ağrısı yapıyor bende..Yazın kullanmak çok daha zor ama okul nedeniyle ben de öyle yapmak zorunda kaldım..Zorunlu olmadığın sürece dışarı çıkmazsan çokacaksan bile önlem alırsan bir sorun olmaz...Tekrar geçmiş olsun..Sağlıcakla kal (:-)

siyah-i
Yok canım daha ay olmadı benim de 18. gün :1rolleyes: Ama en çok dudaklara vurdu..Senin sivilcelerinde artış olmuş ben de daha bişey yok bünyeye göre değişiyor o.. Çok etkili bir ilaç olduğu doğru ama sonuç güzel oluyor çoğu kişide görüldü..Benim kuzenim de kullandı ki onun yüzü daha fenaydı çukurluydu ben de öle bişi yok Allah tan.. Kontrollerini aksatma beslenmene dikkat edersn bir sorun olmaz..Benim tek şikayetm şimdilik sırt ağrısı..Yılan gibi deri değiştirmem ((:-) Dudak kuruluğu..İnşallah bu kadar olur (:-)

siyah-i
6-07-08, 13:07
Evet canım ben gözlük ve krem sürerek dışarı çıkıyorum.. Yani gözlük kullanırsan senin açından iyi olur..Evet ilk hafta kurumaya başladı benim..Biraz krem sürmekte geciktim o yüzden dudaklar gitti benim (:-) Sen gecikme nivea nemlendirici ve bepanten kullan iyi geliyor.. Bir de bıyıklarını falan almak istediğinde canın çok yanıyor söylemedi deme (:-)

siyah-i
6-07-08, 13:07
Ben de daha akne çıkmadı çıkcak mı onuda bilmiyorum :KK43:( Çıkcaksa çıksada bir an önce kurtulsa yaa okul açılcak 2 ay sonra :KK43:( Hemen kuruduğunu öğrendiğm iyi oldu ama sağol en azında beklemycem geçsin diye (:-) Moral iyi sayılır bazen karamsar olsam burdak arkdaşlar sağolsun çok iyiler..Bu siteden ayrılma derim her konuda yardımcı oluyorlar sağolsunlar (:-)