Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sineks
5-07-09, 18:07
Lola Bunny hassasiyetini anlıyorum.. elbette herkes olumlu olumsuz ne yasıyorsa paylaşacak.. ama bi dünya kişi kullanmadıgı halde yorum yapıyor.. onları okurken okadar sinirleniyoruzki anlatamam.. senin durumunada cok üzüldüm.. evet o muayenenin ne kadar kötü oldugunu biliyorum.. bende yaşadım.. lütfen karsılıklı hosgörümüzü yitirmeyelim arkadaslar... gecmiş olsun canım...

kızlar bu arada benimde tuvalet sırasında kabızlıktan dolayı yer yer kanama oluyor makatta...ki ilaç hakkaten tahrip ederse baya baya ben bırakırım ilacı açık söylüyorum.. ama şuanki tahribatı beni cok sarsmıyor.. üstüsinden gelebiyorum ama üstesinden gelinmicek bir tahribat içinde kullanmaya degmez buda bir gercek... neyse kafam cok karıstı yine... biraz gezinip moral depolicam... öptümm hepinizi

LolaBunny
5-07-09, 18:07
Sineks
Lola Bunny hassasiyetini anlıyorum.. elbette herkes olumlu olumsuz ne yasıyorsa paylaşacak.. ama bi dünya kişi kullanmadıgı halde yorum yapıyor.. onları okurken okadar sinirleniyoruzki anlatamam.. senin durumunada cok üzüldüm.. evet o muayenenin ne kadar kötü oldugunu biliyorum.. bende yaşadım.. lütfen karsılıklı hosgörümüzü yitirmeyelim arkadaslar... gecmiş olsun canım...

kızlar bu arada benimde tuvalet sırasında kabızlıktan dolayı yer yer kanama oluyor makatta...ki ilaç hakkaten tahrip ederse baya baya ben bırakırım ilacı açık söylüyorum.. ama şuanki tahribatı beni cok sarsmıyor.. üstüsinden gelebiyorum ama üstesinden gelinmicek bir tahribat içinde kullanmaya degmez buda bir gercek... neyse kafam cok karıstı yine... biraz gezinip moral depolicam... öptümm hepinizi
canım beni anlamana çok sevindim:) kullanmayıp yorum yapan insanlara ben de çok sinir oluyorum, sırf burda değil her yerde karşımıza çıkıyorlar sanırım türkiyede en yaygın problemlerden biri bu, fikir sahibi olmadan zikir sahibi olmak. onların canı cehenneme diyerekten:p ama ben onlardan biri değildim malesef keşke olsaydım ama:p dediğim gibi başıma büyük bir bela açtı:) roaccutane'ı bıraktıktan sonra tuvalette kanama olmasın diye bi toz veriolar yemeklerden önce içiyorsun, sonra bildiğin ishal durumu yaşıyorsun karın ağrısı da cabası. yani ilacı içsen bi türlüydü içmesen bi türlü:) yani bi değer dengesi yapmak en önemli şey. eğer iş benim olayımda olduğu gibi ciddi bi hal alırsa bi terazinin bi koluna ilacın yararlarını bi koluna zararlarını koyup tartın. benim açımdan verdiği zararlar daha ağır geldi ben devam etmedim, değerleri tartıp herkes kendi için en uygun olanı yapsın umarım.. herkese fissürsüz, kanamasız, sivilcesiz sağlıklı günler diliyorum a.s.

April
5-07-09, 19:07
LolaBunny
canım beni anlamana çok sevindim:) kullanmayıp yorum yapan insanlara ben de çok sinir oluyorum, sırf burda değil her yerde karşımıza çıkıyorlar sanırım türkiyede en yaygın problemlerden biri bu, fikir sahibi olmadan zikir sahibi olmak. onların canı cehenneme diyerekten:p ama ben onlardan biri değildim malesef keşke olsaydım ama:p dediğim gibi başıma büyük bir bela açtı:) roaccutane'ı bıraktıktan sonra tuvalette kanama olmasın diye bi toz veriolar yemeklerden önce içiyorsun, sonra bildiğin ishal durumu yaşıyorsun karın ağrısı da cabası. yani ilacı içsen bi türlüydü içmesen bi türlü:) yani bi değer dengesi yapmak en önemli şey. eğer iş benim olayımda olduğu gibi ciddi bi hal alırsa bi terazinin bi koluna ilacın yararlarını bi koluna zararlarını koyup tartın. benim açımdan verdiği zararlar daha ağır geldi ben devam etmedim, değerleri tartıp herkes kendi için en uygun olanı yapsın umarım.. herkese fissürsüz, kanamasız, sivilcesiz sağlıklı günler diliyorum a.s.

canım çok üzüldüm inan ki...

sen de alınmışsın yazılanlara ağır cevaplar vermişsin ama o sözler , ilacı kullanmadan kafadan atanlar içindi tatlım...opuyorumnanaktan

10 mg ile bu kadar ağır yan etki yaşamana çok çok üzüldüm...umarım farklı sıradışı bir sebebi yoktur bu kadar ağır etkilenmenin...:sinifsinif:

ben 30 mg kullanıyorum 2.5 ay oldu, dudak çatlaması dışında ciddi bir yan etki görmüyorum...devamlı kremleniyorum vucudum için, güneş korumamı da eksik etmiyorum, inan ki sivilcelerim geçti ya, benden mutlusu yokk :lepi:

ilk iki hafta çok fena kabızlık çektim..6 gün tuvalete çıkmamak ne demek bilir misin ?
ama bunu da lifli beslenerek aştım...şimdi o sorunum hiç kalmadı.
kan tahlillerim normal sınırın bile altında çıkıyor kolesterol ve trigliserit. doktor, ilacı mükemmel tolare ettiğimi söyledi...

benim için başarılı bir tedavi...sivilcelerim de geçti üstelik hiç kalmadı şuanda...

herkese iyi tedaviler, az yan etkiler diliyorum...:teselli: :1hug: a.s.

Sineks
5-07-09, 19:07
ayy ya ben ya ben.. en basta 40la basladım....kafamçokkarıştı

demekki bünye saglam baya.. okadar tahribat olmadı.. ama yasadıklarımıda ben biliyorum...

ya benim kulaklarım ve yüzüm hergün zar seklinde soyuluyokafamçokkarıştı hani bigün soyul bekle demi.. bide kulak memem dahi üst üste her gün ya...kaydirigubbakcemile3

seltam
6-07-09, 06:07
LolaBunny
Cano etrafdaki sözler falan derken? Tam benim yazımın altına yazmışsın. Biz burda bu lanet ilaç yüzünden başımıza gelen bi olayı paylaşamicaz mı? Hep kullananlara gaz verip mutlaka kullanın süper bişe falan filan mı dicez? Cevap veriyorum: hayır. herkesin bi aklı mantığı var. ''Etrafdaki'' sözlere kulak asıp asmayacaklarına kendileri karar verebilirler sanıyorum. Öyle bir hava yaratıyorsunuz ki, etrafınızda sizin kötülüğünüz için çalışan siz güzel olmayın falan diye uğraşan bitakım insanlar var, siz de kulak asmayarak bunlara karşı savaşıyorsunuz. Ben burdaki kimseyi tanımam etmem, manyak falan mıyım buraya moral bozmak için yazı yazayım? Lütfen yani yaa!:enbuyukkk:
slm canım ben önceki sayfaları okuyarak cevap yazdım oda senin yazının altına gelmiş tamamen tesadüf yoksa sana karşılık yazmış olduğum bişe değil benide yanlış anlamışsın ben etrafdaki laflara kulak asmayın derken şunu demek istedim bu ilacı kullanmayıpta başka yollardan çözüm yazaanlara söyledim çünkü geçmiş sayfaları okuduğum kadarıyla herkes bu ilacı kullanmadan önce her türlü yolu denemiş ama kimsede tamamen geçmemiş ne olursa olsun yani bünyeniz elverdiği ve tahlilleriniz normal aralıkların içerisinde çıkıyorsa ve doktor uygun görüyorsa roocutane 'yi kullanın diyenlerdenim ben tamamen bunu savunuyorum senin durumunu da tam olarak bilmiyorum bi arkadaş 10 mg kullanıpta bıraktığını yazmış yukarda niye öle bişe oldu canım biraz bahsedersen durumunu sevinirim

empatik_
6-07-09, 11:07
Ya ben çok kötüyüm çok sıkıldım bu ilaçtan dudaklarım mahvoldu yine tamamen soyuldu soyulmayan yerleride sağolayım ben kopardım dişlemle öyle kötü görünüyo ki şimdi, üstelik gözlerim de çok kötü gören niye ağlıyosun diyolar 4. ayın içindeyim bu kadar dayanmışken bırakmak da istemiyorum ama çok sıkıldım Çok üzgünüm çoook Çok üzgünüm çoook :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

Dream
6-07-09, 19:07
slm arkadaşlar.bnde bugün doktora gittim.doktor ilacı tekrar verdi.1 ay daha 20 mglık kullanıcam.oda sanırım sırtımda hava sivilce cıktıgı için.yanlız içi bi yandan hiç rahat değil.burda ki bütün arkadaşlarım her ay doktora gittiğinde mutlaka kan tahlıllerı yaptırdıgını sölüyo ama benim doktorum bugün bnden hiç tahlil fln istemedi..kafam karıştı iyice.ilaci kullanmaya başladım ama umarım ilk aydan bünyemde ters bi etki oluşmamıştırfisfisfis

LadyGaGa
6-07-09, 21:07
çok yürüdüğüünüzde yada fazla hareket ettiğinizde kalçanızın
üst kısmı ağrıyor mu?
gözlerimden sonra en çok rahatsız olduğum şey bu ağrı
bazen bacağımı bile çekemiyorum, kilitlenip kalıyorum,
çok yorulunca da oluyor...

bgmsen
7-07-09, 06:07
[QUOTE=LadyGaGa;7843022]çok yürüdüğüünüzde yada fazla hareket ettiğinizde kalçanızın
üst kısmı ağrıyor mu?

bende şöyle bir şey var sırtım çok kötü ağrıyor inanki işden eve geldiğimde paso uyuyorum sanki sırtımda çuval taşımışım gibi ağır halsiz.4.ayın içindeyim dayanıcam ne kaldı ki şuracıkta..:Saruboceq:

seltam
7-07-09, 10:07
SLM kızlar benim gözlerim çok sulanıyo bunun için göz doktoruna gittinizmi ne tavsiye edersiniz...????

April
7-07-09, 10:07
bende bel ağrısı var ama egzersizle azaltıyorum...

Slogan
7-07-09, 13:07
benim 4. ayıma kadar ayak bileklerimde çok fazla ağrı vardı sonra geçti kendiliğince

LolaBunny
7-07-09, 16:07
seltam
slm canım ben önceki sayfaları okuyarak cevap yazdım oda senin yazının altına gelmiş tamamen tesadüf yoksa sana karşılık yazmış olduğum bişe değil benide yanlış anlamışsın ben etrafdaki laflara kulak asmayın derken şunu demek istedim bu ilacı kullanmayıpta başka yollardan çözüm yazaanlara söyledim çünkü geçmiş sayfaları okuduğum kadarıyla herkes bu ilacı kullanmadan önce her türlü yolu denemiş ama kimsede tamamen geçmemiş ne olursa olsun yani bünyeniz elverdiği ve tahlilleriniz normal aralıkların içerisinde çıkıyorsa ve doktor uygun görüyorsa roocutane 'yi kullanın diyenlerdenim ben tamamen bunu savunuyorum senin durumunu da tam olarak bilmiyorum bi arkadaş 10 mg kullanıpta bıraktığını yazmış yukarda niye öle bişe oldu canım biraz bahsedersen durumunu sevinirim
anladım canım yanlış anlaşılma olmuş o zaman kusura bakma.. ben de 10 mg kullanıyordum günde, bi gün bi alışveriş merkezinde tuvalete bi girdim her taraf kan.. makatta fissür oluşmuş. Yani oradaki damarlar çatlatıp yırtılmış. Bunun için ilacı bıraktım uzunca bir süre ishal yapan toz şeklinde bir ilaç kullandım. Normal kıvamda tuvaletimi yapmamam gerekiyordu, tekrar kanatıyordu orası iyileşmeden çünkü. Doktor eğer bu evreyi atlatamazsam ve çatlak içe doğru büyürse ameliyat olmam gerekeceğini söyledi ama allahtan ishal yapan ilacı düzenli kullandım oradaki kaslar da kendini yeniledi, çatlak geçti. O çatlak geçti ama geçmeyen bi çatlak daha var ki kalçalarımdakiler. Annemde babannemde halamda kimsede bi tane çatlak yok ama bende var.. Ve bu ilacı kullanmadan önce de bir tane bile yoktu. Bunlar da geçmiyor malesef.. Öyle yani benim sorunum buydu.:) neden böyle oldu bilmiyorum tahlilleri falan düzenli yaptırıyordum bi gün öyle aniden oluverdi yani. Kader:p gamyoncuiremsu

m-a-y-a
7-07-09, 17:07
kullandım cok mutluyum.kullanmadan bır yıla yakın dusundum keske dusunmeseydım.bosuna gunlercr uzulmusum.cooooookkkk mutluyumm.

ezaa
7-07-09, 17:07
mmrb.. 3 aydır kullanıyorum.. asırı soyulma ve dudak kurulugu yasıyorum.. aynı zamanda bendede ilk zamanlar bel agrısı oldu ama ilactan degildi sanırım cunku artık yok.. spor yapıorum bol bol.. stres atıyorum ilacın etkilerini bi nebze kendimce telafi ediyorum.. asırı kabızlık cekiyorum... birde derim asırı hassasiyet kazandı heryerim yara bere içinde.. ayrıca asırı esmerleştim.. bugday tenliyim ama güneşte acayip bir kararma yasadım diyebilirim oysaki sebamed güneş koruyucusu kullanıyorum.. kalıcı olmaz umarım bu esmerlik... cunku vücudumun geri kalan kısmı daha acık hatta hiç günes görmemiş yerlerim beyaz.burun kanamam yok ama burun içinde yaralar oluyor... asırı kuruluk var.. suni göz yası kullanıyorum..

afrot
7-07-09, 19:07
LolaBunny
afrot aynısı bana da oldu. her tuvalete gidişimde kan kan kan.. roaccutane ı bırak arkadaşım yoksa bu çatlak belasından kurtulamazsın. tekrar içmeyi düşünmene bile hayret ettim. bu çatlak olayına fissür deniyor. hele bi muayenesi var, utançtan ağladım. bu kadar küçültücü bi tedavi olamaz. ben günde 10 mg kullandığım halde mahvetti bu ilaç beni. makattaki çatlağı geçtim kalçam da çatlak içinde kaldı ailede kimsede bi tane çatlak yok 70 yaşındaki babannemden tut 50 yaşındaki anneme kadar. bence içme.. resmen zehir bu...

sevgili lolacım,bendede aynı teşhis oldu evet fissür ,fakat muayenesi anlattığın gibi dehşet birşey degil,3 saniye sürüyor sadece bakıyor.birde demişsinki ilaçlarla ishal oldum devamlı,öyle geçti..sen fissür olduğuna eminmisin? çünküfissürde kabız olmak ve ishal olmak yasaktır,çünkü ishal olunca çok sık tuvalete çıkıp orayı iyice körüklersin,ve tamamen kurtulmanın tek yoluda ameliyatıdır,ameliyatı %95 oranında başarıgösteriyormuş ve hastalığın tekrarlama olasılığı %5 imiş.o yuzden ben daha bu ilacı 4 ay kullanacağım için,kendimi riske atmayacağım ve 3 gün sonra ameliyat olacağım,hastaneden 2 saat sonra çıkıp evine gidiyosun ve ertesi gün işe gidebiliyormuşsun.
doktorum roaccutane kullanan ve aynı sorunu olan kişiyi ameliyat etmiş ve sorunu çözülmüş,bence en sağlklı olanı bu derim.

ha çatlaklarına gelince,ilacı kullanırken keşke bebeyağı sürseydin her yerine,bu saatten sonrasını geçirmek içinde bişeyler vardır,aktarlardan sor bence,onlarda büssürü yağ karışımları varya..

askısı
7-07-09, 19:07
Evveettt ..6. ayımıda devirmiş bulunmaktayım :teytey::teytey:Bu ay son bbitiyo bu macerada =) ama temmuzun 20 sinde 2 haftalık tatile gitcez benim için zor olucak sanırım biraz CADIARZUAma hallederim bi şekilde naniknanikdelikafadulden

gul_dunya
7-07-09, 20:07
ya arkadaşlar ben ehliyete başladım direksiyon kursunda 1 saat kadar 5-6 arası yüzüme güneş geldi tabi mecbur yüzüm alev alev yanıyor hala geçmedi arkadaşar nolur bir şey söyleyin leke olur mu yüzümde böyle bir şeyle karşılaşan oldu muu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

LolaBunny
7-07-09, 22:07
afrot
sevgili lolacım,bendede aynı teşhis oldu evet fissür ,fakat muayenesi anlattığın gibi dehşet birşey degil,3 saniye sürüyor sadece bakıyor.birde demişsinki ilaçlarla ishal oldum devamlı,öyle geçti..sen fissür olduğuna eminmisin? çünküfissürde kabız olmak ve ishal olmak yasaktır,çünkü ishal olunca çok sık tuvalete çıkıp orayı iyice körüklersin,ve tamamen kurtulmanın tek yoluda ameliyatıdır,ameliyatı %95 oranında başarıgösteriyormuş ve hastalığın tekrarlama olasılığı %5 imiş.o yuzden ben daha bu ilacı 4 ay kullanacağım için,kendimi riske atmayacağım ve 3 gün sonra ameliyat olacağım,hastaneden 2 saat sonra çıkıp evine gidiyosun ve ertesi gün işe gidebiliyormuşsun.
doktorum roaccutane kullanan ve aynı sorunu olan kişiyi ameliyat etmiş ve sorunu çözülmüş,bence en sağlklı olanı bu derim.

ha çatlaklarına gelince,ilacı kullanırken keşke bebeyağı sürseydin her yerine,bu saatten sonrasını geçirmek içinde bişeyler vardır,aktarlardan sor bence,onlarda büssürü yağ karışımları varya..
Ben fissür olduğuma eminim canım benim. genel cerrah baktı teşhisi o koydu hastanede. Muayenesi fiziksel anlamda çok can yakan bir şey değil, ruhsal anlamda insanı yıkıyor. Daha açık yazmak gerekirse -ki yazmak istemiyordum ama mecburum artık- tanımadığın bi adamın önünde iç çamaşırını çıkarıp eğiliyorsun -ne kadar doktor da olsa- adam da fissür içerideyse parmağını ve elindeki çubuklardan birini sokup bakıyor. Tedavisi de dediğim şekildeymiş, kabız olunca orası devamlı olarak kanıyor ve bi türlü iyileşemiyor. O yüzden amaç ishal olmak değil dışkının çok çok yumuşatılması ve ordan yarayı tekrar kanatmadan tuvaletini yapabilmek. Ama tabii ki doz ayarlanamıyor ve sonuç ishal oluyor. Bu arada o bölgenin dışkıdan enfeksiyon kapmaması için antibiyotik kullanıyorsun ve lokal ilaçlarla bepanten vs. gibi iyileşme sürecini hızlandırmaya çalışıyorsun. Ameliyat da benim doktorumun söylediğine göre neredeyse hiçbir işe yaramıyormuş çünkü makata zaten dikiş atılamıyormuş, ameliyat dediğin şey de dikey olan yırtığı yatay bir yırtık haline getirmekten ibaretmiş böylece yırtığın içe doğru ilerlemesini önlenmeye çalışılıyor.Ameliyattan sonra da dikiş falan olmadığı için aynı bakımı ishal ilacını kullanmak zorundasın çünkü en ufak bir hatada yani kabız olursan fissür tekrar oluşuyor haydiii tekrar uğraş dur.

bence ameliyat olmadan önce bi doktorla daha görüşürsen faydası olur.. çünkü doktor bana bu şekilde anlatmıştı ve nitekim onun önerileri sayesinde uzun uğraşlar sonucu kurtulmayı başardım. belki ameliyatsız halledilebilecek derecededir seninki de?

MiSsCaVaNaGH
7-07-09, 22:07
CaRMiN
Arkadaşlar, cildimdeki hatta bütün vücudumdaki sivilceler için bi kaç doktora gittim... İlk gittiğim doktor ikinci kontrolde bu ilacı önerdi ama bilindiği gibi çok fazla zararı var... İntahara kadar götürdüğü söyleniyo ama benim çevremde kullanan çok insan var hala yaşıyolar..
Neyse, ben kullanmayı reddedip başka doktorlara gittim ama tedavimin sonu hep bu ilaca çıkıyo..
Aranızda kullanan var mı? Öneren- önermeyen....
Ben Lise sonda 6 ay kullanmıştım..Benim sivilcelerim geçecek gibi değildi çok şey denemiştim son çare olarak kullandım doktor kontrolü altında..İlk başta daha çok çıktı sivilceler hatta o kadar ki kendimi tanıyamaz oldum ama sabrettim ne denildiyse yaptım ve 6 ay sonunda o rezil görüntüden kurtuldum.Her ay kan tahlili yaptırdım zorunlu olara. Değerlerim ölçüldü..En ufak bir oynama görülse ilacı kesecekti doktor. Sonrasında kimyasal maske yaptırmadığım için hafif oyuklar kaldı ama sorun değil o eski halimden resmen eser yok şimdi:=)
ama sonrasında sivilve çıkmıyor diyenlere inanma bal gibide çıkabiliyor sadece eskisi gibi olmuyor..
Gayet depresyonda olan biriyim ama o ilaç yüzünden intihara sürüklenmedim o insanların intihar edesi varmış o ilaçla alakalı değil..Çok kuruma olacak cildinde sürekli dudaklarını nemlendirmen gerekecek cildin içinde büyük ihtimalle üroderm solusyon tavsiye edilir. İlacı reddetmeler fln bunu yapma bence. Gerçek bir akneden kurtulmanın neredeyse tek yolu Roaccutane..basit ergenlik sivilceleri için önerilmez.Hiçbir doktor kolay kolay bu ilacı önermez gerçekten gerekmese.. 2 yıl hamile kalmaman gerekiyor ayrıca..
Kullan bence gerçekten gerekliyse..

April
8-07-09, 09:07
benim de bildiğim kadarıyla makat ameliyatları tutmuyor...oradaki sinir ve kaslar kendini yenilemiyormuş sanrım tek yönlüymüş :uhm:

vajinanın tam tersi demişti doktor bana...vajina kendini en hızlı yenileyen dokuymuş, neyse :)

ben ilk hafta çok ciddi dışkılama sorunu yaşadım hafif kan gelmişti ama kendiliğinden geçti...şimdi hiçbir sorunum yok.

lifli bir karışım içiyorum, çok kabızlık sorunu yaşayanlar bunu deneyebilir, doktora da danıştım aczacıya da...ama herkes gene doktoruna sorsun:
benefiber toz bağırsak düzenleyici (doğaldır) çok sorun yaşayacağımı anladığımda içiyorum.

ve karışık form çayı harika bir şey...tevsiye ederim...

sevgiler.

haze-0445
8-07-09, 11:07
a.s.
LadyGaGa
çok yürüdüğüünüzde yada fazla hareket ettiğinizde kalçanızın
üst kısmı ağrıyor mu?
canım, bu ilaç eklem ağrısı yaparmış zaten, doktorum demişti bana özellikle de ilk zamanlar kendini yorma çok fazla demişti bana. İçin rahat olsun yani, ama gideceğin ilk kontrolde bunu doktoruna ilet, durumunu anlat. Geçmiş olsuna.s.

gul_dunya
ya arkadaşlar lütfen biriniz cvp verinn güneşe maruz kalıp yüzünde çil oluşan var mı ki napçam delirmek üzereyim biri bişey söylesin aynı durumla karşılaşan var mı

seltam
MR Lola Bunny açıklamaların için teşekkür ederim büyük geçmiş olsun anlattıklarına göre yaşadıkların hiçde kolay şeyler değil... umarım tez zamanda doktorun verdiği ilaçlarla bu sıkıntıların geçer bişe sorcam bu doktora sordunmu tedavim bitince roaccutaneyi tekrar kullanabilirmiyim diye belki tedavin bitince tekrar başlayabilirsin...

calypso_1
8-07-09, 12:07
selam arkadaşlar bende roaccutane kullanıyorum 2.ayım haftaya bitecek ama yaz aylarına denk geldiği için çok korkuyorum sıcaktan yüzüm hemen kızarıyor ve son 2 gündür bu iyice kötüleşti.Acaba bu kızarıklık geçer mi çok merak ediyorum haftaya doktoruma da sorucam ama içim içimi yiyor pancar gibi bir suratla dolaşmaktan korkuyorum... mafoldumben

seltam
güldünya temmuz ayında sıcaklar iyice arttı dışarı çıkmadan yarım saat önce güneş kremini BıODERMA NIN photoderm max spf 50+ olanını alıp sür öle çık dışarı bide yüzünü korumak için şapka al tak bunları yapmak zorundayız yoksa çiller ve sizvilce izleri kalıyo tabikide ben geçen yıl hiç kullanmamıştım ve kışın alnımın üstünde ve gözümün altında küçük kahverengi çiller çıktı onların daha fazla artmaması için güneş kremini mutlaka kullanmalısın....

calypso_1
bende çıkarken güneş kremi sürüp şapka takıyorum ama yok yine kızarıyor...Dışarı hiç çıkmasam da olmuyor çünkü zorunlu çalışıyorum =( ama BıODERMA NIN photoderm max spf 50+ den alim bende çünkü benimki iyi değil sanırım saol tavsiye için

MiSsCaVaNaGH
8-07-09, 13:07
Ben Roaccutane a Eylül gibi başlamıştım Şubat sonu bitmişti.. Yazın kullananlar için bildiğim kadarıyla güneşten korunmaları şart.Yani 12.00-17.00 arası güneşe çıkmak tehlikeli olabilir..Çünkü cildiniz olduğundan daha duyarlı ve çok kuru oluyor. Yinede Deniz suyunun sivilcelere iyi geldiği bir gerçek. Doktorunuzun önereceği bir güneş kremi kullanın. Mümkün olduğunca az makyaj yapın..Benim doktorum fondoteni yasaklamıştı bana.Sabredin gerçekten sonuçları çok daha iyi oluyor. Çil konusuna gelince ilaçla alakalı değil ama ben çok açık tenliyim ve bu yüzden sanırım çil olayı bendede oldu kışın çok belirgin değiller ama her yaz bariz meydana çıkıyor.Doktorum koruma faktörlü nemlendirici kullanmadan çıkmamamı tavsiye etti.Sorun etmeyin ama önleminizi alın.

seltam
8-07-09, 13:07
opuyorumnanaktan
calypso_1
bende çıkarken güneş kremi sürüp şapka takıyorum ama yok yine kızarıyor...Dışarı hiç çıkmasam da olmuyor çünkü zorunlu çalışıyorum =( ama BİODERMA NIN photoderm max spf 50+ den alim bende çünkü benimki iyi değil sanırım saol tavsiye için

canım benim sölediğim ürün doktor tavsiyesi bende memnunum fiyatı biraz fazla ama değer bunun içinde kimyasallar tok parfüm içermiyo fiyatı 47,00 tl

oofyaoof
8-07-09, 15:07
kızlar bugün gezerken bi tanıdığa rastladım tanıdıkmış :S bana aa yüzüne noldu,nie öle kırmızı kırmızı dedi...gcık kaptım yha kadın bırakmıoda aa nolmuş kızın yüzüne bu başka şey nazar mı acaba demez i...delirdim yhaa!!o kadar insanın içinde hemde yerin dibine girdim bakmayan varsa bile dönüp baktılar..
anlamıyorum şu insanları ya!ben hiç kimseye bi kusurunu söyleyemem aslaa...ama nedense çevremdekiler yüzüme ne olduunu sormakta hiç çekinmiyolar...depresyona gircem ya dışarı bile çıkmak istemiyorum ,kendime olan güvenim sarsılıyor..o kadar mı kötü gözüküyo yüzüm ya ooof..
benim sağ yanağımda kırmızı büyük lekeler var aynı sivilce gibi,doktoruma bu ay mutlaka sorcam bunları..allahım geçmesse ben napcam :KK43:((
şimdide nedense alnım sivilcelenmeye başladı küçük küçük...oof 7.ayıma gircem nerdeyse niye düzelmio...niye ben ya niyeee!!hiç bi arkadaşım benim gibi deil,önceden bende daha çirkin olanlar bile(kötü bi tabir biliorum :KK43: )şimdi daha güzel.......!!

BenPia
8-07-09, 16:07
of ya , arkdasim.. üzülme:teselli::1hug: gercekten.. heryerde var ooo gerizekalilar(sorry)
ayni seyleri yasadimmmmm ayyyyniiii
yakin arkadaslarimdan bile.. yalnizken hic birsey sormayip, sonra bir sürü insanin yaninda " hmmmm hööööö faydasi geliyo mu barriiiii" gibi aptalca yaklasimlarda bulunanlar oldu...
sadece kendine güven!!.. senin kendine bu güvenini fark edip takdir edenlerde olucak
kiiiiii butun bunlarin hic bir önemi yok!!! baskalari hiccc ilgilendirmiyo bizi... emin ol gecicek
benim gecti!!!seninde gecicek..buna inan lütfen...

inan seni öyle iyi anliyorum ki yazmadan gecemedim
hem olgunlasiyosun .. böyle seyler yasarken .. insanlari taniyosun.. kendini taniyosun..
sadece kendine konsantre ol.. gerisini salla... 7 ay dirda kullaniyormussun az kalmis yakinda biter sonrada herseyi unutursun innnnnsssssssszemuszemusopuyorumnanaktan

missdatlu
9-07-09, 12:07
Benimde 3 gün oldu bu ilacı kullanmaya başlayalı.yan etkilerinden bende korkuorum ama çok arkadaşım kullandığı için biraz rahatım.en azından hemen hemen neler yaşayacağımı biliorum.cildim çok yağlıydı ve 3 günde inanılmaz bi şekilde kurudu.bu kadar çabuk etkisini göstereceğini sanmıordum.doktorum bana günlük 50 mg verdi.hiç 50 mg kullananları görmedim forumda.korkmaya başladım biraz o yüzden.bakalım inşallah hepimizin cildi çok güzel olur.

potitive_women
9-07-09, 13:07
BEn birkaç sene önce kullandım bi hapı 6 ay boyunca, sivilcem felan kalmadı yan etkiside olmadı ama kullandığım dönem de cildi acayip hassas yapıyo, dudaklarınız çatlıyo hatta kanıyo sürekli bephante sürmek zorunda kalmıştım, sonuç olarak geçtimi geçti, sonra ufak tefek tekrar sivilceler çıktı doktora gittim gene aynı ilacı verdi ama almadım artık, yazın kullanıyorsanız sivilcelerinizin yerini güneş lekeleri alıyor söyliyeyim ,ilk başta farkedilmiyor ama aradan zaman geçtikçe leke sorunlarınız inanılmaz artıyor en azından ben şu anda sivilce değil lekelerle uğraşıyorum ve nedeninide roacutane bağlıyorum, zaten yan etkilerini de yazıyor ve söylüyorlar.
Kullanan arkadaşlara da tavsiyem kışın yapın bu işi yoksam benim gibi benek benek olur, kahverengi lekeleriniz olabilir...............:sinifsinif:

LolaBunny
9-07-09, 16:07
seltam
MR Lola Bunny açıklamaların için teşekkür ederim büyük geçmiş olsun anlattıklarına göre yaşadıkların hiçde kolay şeyler değil... umarım tez zamanda doktorun verdiği ilaçlarla bu sıkıntıların geçer bişe sorcam bu doktora sordunmu tedavim bitince roaccutaneyi tekrar kullanabilirmiyim diye belki tedavin bitince tekrar başlayabilirsin...
rica ederim canım teşekkürler bayağı zor bi dönem atlattım gerçekten de:KK43: o doktor genel cerrahtı yani dermatolog değildi o yüzden sormadım, sadece ilaçtan bahsettim o da devam etmememi istedi ben de bıraktım.. Bi de vücudumda falan da çatlak olunca iyice sıtkım sıyrıldı:/ bi de afrot o yağları denedim çilek yağı falan, pek işe yaramadı, lierac kullandım o da bana mısın demedi:) en son buz tedavisi diye bişey varmış onu yaptırım biraz para biriktirmeye çalışıyorum..
aprilcim ben de bi çay biliyorum belki yararlı olabilir: phyto lex (fito lex) diye bir çay, marketlerde satılıyor migrosta özellikle. ben bayapı yararını gördüm. yalnız bunun bi demleme süresi varmış 2-3 dk normaliymiş ben bu poşeti 10 dk falan bardakta bıraktım:) sonuç: gene ishal. her yol ishale çıkıyor sırnaşık şeysırnaşık şey böyle işte:)

afrot
9-07-09, 16:07
missdatlu
Benimde 3 gün oldu bu ilacı kullanmaya başlayalı.yan etkilerinden bende korkuorum ama çok arkadaşım kullandığı için biraz rahatım.en azından hemen hemen neler yaşayacağımı biliorum.cildim çok yağlıydı ve 3 günde inanılmaz bi şekilde kurudu.bu kadar çabuk etkisini göstereceğini sanmıordum.doktorum bana günlük 50 mg verdi.hiç 50 mg kullananları görmedim forumda.korkmaya başladım biraz o yüzden.bakalım inşallah hepimizin cildi çok güzel olur.

ben 2 aydır günde 50 mg kullanıyorum şekerim,bugun 3. aya girdim ve 30 mg ye düşürdü,çünkü aşırı sıcak..ama şu anda bile ailacı bıraksam cildim baya iyi,doktorumda öyle demşti zaten,havalar sıcak çabuk iyileşsin diye 50 verdi,şimdi dinlenme sürecine geçtim sanırım :) korkma bişey olmuyo,yanlız bana kimsenin söylemedigi bişey yüzünden başıma iş açıldı, o yuzden sana söyliyeyimde dikkatli ol,kesinlikle kabız olma sakın ha.hergün sabahları aç karnına 4-5 kuru kayısıyiyip üstüne 1 bardak su içersen kahvaltıdan önce,bu yeterli.özel bi çaba harcamana gerek yok,bunu yap yeter.çünkü her yerin kuruyoher yeriinnn

gul_dunya
9-07-09, 18:07
seltam
güldünya temmuz ayında sıcaklar iyice arttı dışarı çıkmadan yarım saat önce güneş kremini BİODERMA NIN photoderm max spf 50+ olanını alıp sür öle çık dışarı bide yüzünü korumak için şapka al tak bunları yapmak zorundayız yoksa çiller ve sizvilce izleri kalıyo tabikide ben geçen yıl hiç kullanmamıştım ve kışın alnımın üstünde ve gözümün altında küçük kahverengi çiller çıktı onların daha fazla artmaması için güneş kremini mutlaka kullanmalısın....
Şapkamı takıyorum güneş kremi kullanıyorum. Ama direksiyon kursunda araba içinde yanlardan geliyor bu seferde .güneşten kaçıcam derken dün kaza yapıyordum :S .Kahverengi çiller var dedin peki güneş kremi kullanmana rağmen mi çıktı çok belirgin mi?Eh muhtemelen bende de çıkar..:KK43:

seltam
10-07-09, 10:07
gul_dunya
Şapkamı takıyorum güneş kremi kullanıyorum. Ama direksiyon kursunda araba içinde yanlardan geliyor bu seferde .güneşten kaçıcam derken dün kaza yapıyordum :S .Kahverengi çiller var dedin peki güneş kremi kullanmana rağmen mi çıktı çok belirgin mi?Eh muhtemelen bende de çıkar..:KK43:
kaydirigubbakcemile3 çok komiksin güldünya ya güneşten kaçcam derken kaza falan yaparsın Allah korusun ehliyeti alman kötü bi zamana denk gelmiş ama olsun dikkat et güneş kremini sürdükten sonra güneş yanaklarınada gelse önemli değil sürdüğün krem seni baya bi saat koruyo ama dışarı çıkmadan sürekli sür yüzüne ...heryerine eşit sür birde...
kahverengi küçük çiller geçen yıldaki güneşten kalma geçen yıl hiç yüzümü korumuyodum ne şapka ne krem o yüzden kışa doğru çıktı ama bu yıl kullandığım andan itibaren maşallah :nazar:hiçbir çil lekesi yok bundan sonraki yıllarda korumaya çalışıcam yoksa çiller artar yüzümüzden kalanlarada çare yok artık onlar öle durucak zaten küçük oldukları için o kadar öenmli değil............kazasız sürüşler diliyorum sana:sm_cool:

seltam
10-07-09, 10:07
güneş kremi hangi marka aldın benim sana tavsiye ettiğimi doktor bana demişti...

missdatlu
10-07-09, 15:07
afrot
ben 2 aydır günde 50 mg kullanıyorum şekerim,bugun 3. aya girdim ve 30 mg ye düşürdü,çünkü aşırı sıcak..ama şu anda bile ailacı bıraksam cildim baya iyi,doktorumda öyle demşti zaten,havalar sıcak çabuk iyileşsin diye 50 verdi,şimdi dinlenme sürecine geçtim sanırım :) korkma bişey olmuyo,yanlız bana kimsenin söylemedigi bişey yüzünden başıma iş açıldı, o yuzden sana söyliyeyimde dikkatli ol,kesinlikle kabız olma sakın ha.hergün sabahları aç karnına 4-5 kuru kayısıyiyip üstüne 1 bardak su içersen kahvaltıdan önce,bu yeterli.özel bi çaba harcamana gerek yok,bunu yap yeter.çünkü her yerin kuruyoher yeriinnn
tamam uyardığın için teşekkür ederim denerim:d demek 50 mg havalar sıcak olduğu için çabuk iyileşsin diye vermiş.bunu duyduğuma sevindim:)

gul_dunya
10-07-09, 18:07
seltam
güneş kremi hangi marka aldın benim sana tavsiye ettiğimi doktor bana demişti...
markası karışık spa mirror effect protection yazıyor bana da doktor tavsiye etti.Fiyatı da 69 milyon yani bayağı pahalı :S. Ben hatta 2 kat sürüyorum
coppertone ile birlikte.=). ama ne yapayım çiller sivilcelerden daha da beter..gece bile sürüp yatıyorum sabah güneş ışığı falan gelir mazallah=).Peki sen çiller için bir şey kullanıyo musun geçmesi için..

afrot
10-07-09, 18:07
gul_dunya

aman dikkat et,ben arabamda rahatım o konuda ,çünkü tüm camlarım film cam :) kapatıyorum,klimayı açıyorum oohhh çok rahat :)
laroche posayın 50lik kremi çok güzel tavsiye ederim,yağsız,ince

ginka
11-07-09, 06:07
kızlarrrr sizlere çok önemli bişey sorcam ben yaklaşık 6 sene önce reaccutane kullandım ilk önce sivilcelerim geçti çok güzel oldu ama iki yıl sonra tekrar çıkmaya başladı hala devam ediyo bıtım artık bir tane çıkmasına bile tahammülüm yok:KK43: bepanthen kullanıyorum ama 3 yada 4 tane yine çıkıyo geçiyo tekrar çıkıyo BIKTIM artık sizce tekrar reaccutane kullanmalımıyım?? lütfen yardım edin tekrar reaccutane kullanmam zarar verir mi? ikinci kez reaccutane kullanan birileride var mı??

Slogan
11-07-09, 09:07
ikinci kez kullananlar varmış
burdada yazanlar olmuştu

oofyaoof
11-07-09, 11:07
desteğin için çok teşekkür ederim Pia.....

gul_dunya
11-07-09, 12:07
afrot
aman dikkat et,ben arabamda rahatım o konuda ,çünkü tüm camlarım film cam :) kapatıyorum,klimayı açıyorum oohhh çok rahat :)
laroche posayın 50lik kremi çok güzel tavsiye ederim,yağsız,ince
Evet gerçekten şanslısın =) Benim öyle değil malesef klima da yok araba da camı açıyoruz güneşle birebir yakın temas halindeyim anlıycanız=)
Sivilcelerden daha çok korkuyorum güneş lekelerinden.Bilgisayar ışığı bile tehlikeli dedi doktorum ki bunu duyunca bayılcaktım..Bu arada benim son ayım ama kırmızı lekeler var bunlar geçicek mi sivilce gibi duruyorlar ?Senin kaçıncı ayın cnm

ayla21
13-07-09, 14:07
arkadaşalar, bende bu ilacı 6 ay, günde 30 mg kullananlardanım.cildimde şu izler kaldı.Sivilcelerimden çok şükür kurtuldum.ancak şu an bebek düşünüyoruz 6 ay beklemem kafi gelir mi?Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .

ayla21
13-07-09, 15:07
ExpireUser
slm bende kullandım 4 ay sonuç muhteşem.ever kızarıklılar oldu ama sonrasında yine bi krem tedavisi var zaten en azından benim doktorum öle yaptı 4 günlük bi kremdi muhteşem ötesi bi hal aldı suratım dehşet düzeldi ya. zaten her ay tahlillerimi oldum ben pek yan etki görmedim ama 4. ayda bıraktım iyi olmşuştu çünkü suratım..ama kesinlikle tahlilsiz kullanmayın her ayt düzenli olması lazım... korkulacak bi yan etkisi olamdıgını biliyom sadece hamileler kullanmıyom.bide içki yaglı yicekler yasak.. antibiyotik ilaç almamakta lazım zorda kalmadıkça.doktorunuzla sürekli iletişim halinde olursanız hiç bi sorun çıkmaz..ama sonuç gerçekten çok güzel..ayrıca gatada abim bu ilacın tedavisini gördü..kan alınmıyo felan yazılmış...ben halen her ay düzenli kan tahlili oluyom öle bişe yok..
peki size hamile kalma konusunda ne dediler?Bu ilacı8 kullandıktan ne zaman sonra hamile kalınmalı?İlacı bırakalı 2 ay oldu ve biz bebek istiyoruz da.Cevaplarsanız sevinirim

ayla21
13-07-09, 15:07
nazarlık
bende bu ilacı kullananlar arasındayım ama 7 sene önce kullandım.harika bi ilaç tabikide yan etkileri var ama öyle çok büyük değil.ilacı kullanırken dudaklarım çok kuruyordu ve zaten doktor nemlendiricide veriyor.ben çok memnun kaldım çünkü yüzümde ve sırtımda çok fazla sivilce vardı.şimdi ne sivilce var nede tekrar sivilce çıkıyor.6 ay tedavi süresi var.her ay kontrollere gidince kan testi yaptırıyordum.cildinizde çok sivilcelenme varsa hangi doktora gidersen git yolun sonu bu ilaç.kullannın bence...
peki ilacı bıraktıktan sonra hamile kalmak için ne kadar beklenmeli?Bu ilaçtan sonra hamilelik yaşadız mı?

gul_dunya
13-07-09, 18:07
potitive_women
BEn birkaç sene önce kullandım bi hapı 6 ay boyunca, sivilcem felan kalmadı yan etkiside olmadı ama kullandığım dönem de cildi acayip hassas yapıyo, dudaklarınız çatlıyo hatta kanıyo sürekli bephante sürmek zorunda kalmıştım, sonuç olarak geçtimi geçti, sonra ufak tefek tekrar sivilceler çıktı doktora gittim gene aynı ilacı verdi ama almadım artık, yazın kullanıyorsanız sivilcelerinizin yerini güneş lekeleri alıyor söyliyeyim ,ilk başta farkedilmiyor ama aradan zaman geçtikçe leke sorunlarınız inanılmaz artıyor en azından ben şu anda sivilce değil lekelerle uğraşıyorum ve nedeninide roacutane bağlıyorum, zaten yan etkilerini de yazıyor ve söylüyorlar.
Kullanan arkadaşlara da tavsiyem kışın yapın bu işi yoksam benim gibi benek benek olur, kahverengi lekeleriniz olabilir...............:sinifsinif:
Ya sen ciddi misin güneş kremini hep kullandın mı peki güneşe maruz kaldın mı of zaten çok korkuyordum ama artık iş işten geçti.. Lekelerin durumu nasıl peki geçiyor mu.Ve yaşınızı sorsam

bgmsen
14-07-09, 10:07
çok merak ediyorum ağustos20 oruçluyuz ve bir ay ilaçla birlikte nasıl oruç tutacağım acaba çünkü dehşet ağzımı kurutuyor ama ikinden de vazgeçemem nasıl alcak bu??