Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Titan
1-02-09, 16:02
Benim de bugün 4. günüm bende de daha bir gelişme yok yani 4 gündür hiç sivilcem çıkmadı cildim zaten pek yağlı değildi hala aynı bakalım sabırsızlıkla gelişmeleri bekliyorum artık bi kuruma olucaksa olsun böyle beklemek daha kötü yerimseniben

Bu arada ilaç içmeden ultrason yaptırdınız mı hepimiz pkos var mı diye??

berin20
yok bana bakmadılar ya:KK43::KK43:
pkos'lu kadın yumurtlayabiliyor mu ki?adet oldugumuza göre sorun yok,degil mi?
baktırsam mı bende ya:KK43:pöff:KK43:

LolaBunny
pkos nedir arkadaşlar.. bende de bakılmadı:KK43: bakılması mı lazımmışş

berin20
kist..sivilcelenmeye,tüylenmeye,obezlige neden oluyor diye biliyorum ben..ama bildigim kadarıyla pkoslu kadın ya adet olmuyordu ya da düzenli olmuyordu hangisi dogru bilmiyorum..

Lizim
1-02-09, 18:02
berin bende roaccutane öncesi antibiyotik kullanmıştım. Ama seninki kadar uzun değil 2 ay kullandım. Bende olmadı kusma dönemi. Antibiyotik kullanmama bağladım ben bunu. Bence sende de olmaz..

berin20
1-02-09, 19:02
Lizim
berin bende roaccutane öncesi antibiyotik kullanmıştım. Ama seninki kadar uzun değil 2 ay kullandım. Bende olmadı kusma dönemi. Antibiyotik kullanmama bağladım ben bunu. Bence sende de olmaz..
cok mutlu oldum ya:teytey:umarım bende de olmaz:)peki kızarma soyulma fln oldu mu sende

Lizim
1-02-09, 21:02
ilk ay 30 mg kullandım banamısın demedi :) 2. ay 50 mg kullanmaya başladıktan sonra kalan bikaç sivilcemin üstü soyuldu. yüzümde biraz kurudu. Pudra sürünce belli oluyodu kavlaklar. Ama çok kısa sürdü şimdi hiç soyulma yok. sivilcede yok. keşke soyulsa lekelerim geçerdi belki. sırnaşık şey

LolaBunny
2-02-09, 00:02
berrin teşekkür ederim canım:)

berin20
2-02-09, 09:02
LolaBunny
berrin teşekkür ederim canım:)
rica ederim canım:)
------------------
buarada bugun 4.günüm..sanki hafif kuruma var yuzumde ya da psikolojik bilmiyoruma.s eger doktorun dedigi gibi olmazsa kurumaya baslarsa kac gün içinde hissederim??

b_u_y_c_u
2-02-09, 10:02
ya ben napıcam doktor ilacı yazmamış babam yüzünde sivilceler arttı diyince belki bırakır ilacı artmaması gerekiyodu demiş yarın beni görcek ona göre karar vericek ya devam etmezse ben naparım :KK43:

LolaBunny
2-02-09, 11:02
canım ben günde 10 mg içiyordum 3. günde hissetmiştim kurumaya başladığını. Ama böyle kötü bi kuruma olarak düşünme, yağlanmıyor sadece:) bi de dokununca yanak derim falan bi yumuşak yumuşaktı

Titan
2-02-09, 13:02
Drun dediğine göre prosedür olarak ultrasonla yumurtalara bakılması gerekmiş eğer pkos ( polikistik over ) varsa roaccutane hiçbir şekilde etki etmezmiş boşuna o kadar zaman harcarsın dedi benim 5. günüm ama yarın ultrason çektiricem doktor ne olur ne olmaz belirtin yok hormonların normal ama belli olmaz dedi bence roac. kullanan ama bir türlü sivilcesi geçmeyenler bi ultrason çektirmekte yarar var :KK66:

Slogan
2-02-09, 13:02
benimde ultrasona girmemi istedi dr hormon seviyem yüksekmiş :s
ama randevuyu ancak 12 şubata alabildik
şimdi bende pko çıkarsa roacuattane a boşunamı başlamış olucam :KK43:

oofyaoof
2-02-09, 17:02
aaa ne ultrasonu!1 bnden nie öle bişey istemediki yaa :S

Titan
2-02-09, 17:02
Evet eğer pko varsa roaccutane etki etmezmiş kesinlikle doktorum böyle dedi bende hiçbir belirti yok ama yarın yaptırıcam işte umarım çıkmaz birşey:sm_confused:

MELTEMRE
2-02-09, 21:02
selam kızlar ben 2 aydır kullanıyorum. 3. ayıma başladım. valla bende herhangi bi ruhsal etki olmadı yani. sadece ciltte ve tabi dudaklarda kuruma oldu bende bepanthene merhem kullanıyorum. kremi bi işe yaramıyor merhem kullanın mutlaka. burnunda kuruma olanlar da burnuna kullansın yoksa burunda kanama bile olabiliyor. ilk ay 40mg başladım her ay düzenli kan tahlili yaptırıyorum iki aydır 50 mg kullanıyorum hala bi sorun yok çok şükür. gelişmelerle yanınızda olucam laelaelaelaelae

gozdenr
2-02-09, 21:02
off bnde 2.ayımın ilk haftasını bitrdm 2 aydrda günde 40 mg kullnıyorum doktr 5 veya 5 bçk ay sürck dedi tdavi ama nedense yüzüm soyulmuyo:KK43: soyulmassa izler nasıl geçicek:KK43: şu an bir veya iki tanedir aktif sivlcem ama yüzüme dokununca gayt güzel purussz ama yaşadığm bi dönmle ilgili bi anda çkan sivlcelermn izleri haff çukurumsu :KK43: roaccutane ı sanki boşa kullnıyomşm gibi geliyo grçi sivilcelermi gçerdi sayılır ama bilemiyorum bu ilzer daha önmli:KK43: napcm hiç bilmiyorum çok çaresizm:KK43:sakın sıkıntılı şeyler yaşasınzda kafanızı takmayn gerçkten çok etkliyo

oofyaoof
3-02-09, 10:02
berin20
yok bana bakmadılar ya:KK43::KK43:
pkos'lu kadın yumurtlayabiliyor mu ki?adet oldugumuza göre sorun yok,degil mi?
baktırsam mı bende ya:KK43:pöff:KK43:
Arkadşlar hiçbişey anlamıorum!!pkos ne??kimler baktırıo?düzensiz adet olunca fln mı.. :S?hem bndn doktorum öle bişi istemdi.istiimmi??cvplarsanız sevinirim!!bide bu test yaptırmınca boşa gider fln demişsiniz :S

Titan
3-02-09, 13:02
Canım Pkos yumartalar da oluşan bir çeşit kist zaten googleden Polikistik Over yazarsan hemen gelir ordan hastalığı anlayabilirsin bu Pkosun en büyük belirtilerinden biride sivilce bu yüzdende roaccutane başlamadan önce tüm sebeblere bakmaları lazım zaten bu ilaç kremlere veya herangibir tedaviye cevap vermeyen sivilceler için olduğundan nedenlerinin önce araştırılması lazım Pkos varsa roaccutane etkilemez hormon ilaçları kullanman gerek o zaman yani başka bi ilacı var o hastalığın benden istedi bugün yaptırdım birşey çıkmadı ilacıma devam ediyorum ama doktor gerek görmezse sen bilirsin benim doktorum böyle söyledi sadece

asksinsencansinsen
4-02-09, 17:02
evet ben kullaniyorum ve faydasini görüyorum ben yan etki felan görmedim roacutan süper bi krem bence yüzümü önce iyice bi yüz temizliyicisilerle siliorum makyaji falanda siliom ardindan o kremi sürüp uyuyorum sabah yikiyorum güzelce yüzümü hem yüzüm yumusak oluyo hemde sanki epeydir sivilcem yokmus gibi oluyo:)yani aynen sen gibi bende doktorlar olsun kendi kendime olsun denedim bi kac sey ama hic sonuc alamadim bu krem süpper innannn ama sen bilirsin:)

mathilda_ss
Lizim
canım kolesterolü kontrol altında tutabilmek senin elinde. Ben bu konuda uzmanlaştım.sırnaşık şey ilk ay birden fırladı kolesterolüm. 2. ay arttıgı kadar geri düşürdüm. Beslenmene dikkat edersen artmayı bırak düşürürsün bile kaydirigubbakcemile5 bende hdl kolesterolümü yükseltmeye çalışıorum çok düştü sigaradanmı acaba kafamçokkarıştı
cnm saol önerilerin için ama bir ay nasıl perhiz yaptım inanamazsın roaccutaneyi bıraktığım dönemde ve o kadar dietle 222den 209a düşürebilmişim sadece...şimdi ise hiç inancım kalmadı perhize her şeyi yiyorum:sm_confused: yeni doktorum da inanılmaz rahat şuanki kolesterolümü kolesterolden saymıyo ve trigliserit 800olana kadar bırakılmazmış roacutan enteresan geldi...tez zamanda sivilcesiz lekesiz günler hepimize inş:teselli:

mathilda_ss
kızlar aklınızda olsun imex krem azda olsa kapatıyor sivilcelerimi roaccutane bayağı bir artırdı sağolsun..imex kremi üstlerine küçük dokunuşlarla yediriyorum(fondoten sürer gibi değil ufak darbeler parmak ucuyla)biraz olsun güvenim geliyor kendimi...hem sivilce kremi olduğundan gönül rahatlığıyla kullanıyorum...bence sakın fondoten kapatıcı sürmeyin sivilcelerinize....hadi şu zor günleri birlikte atlatalım..a.s.

oofyaoof
4-02-09, 18:02
Titan
Canım Pkos yumartalar da oluşan bir çeşit kist zaten googleden Polikistik Over yazarsan hemen gelir ordan hastalığı anlayabilirsin bu Pkosun en büyük belirtilerinden biride sivilce bu yüzdende roaccutane başlamadan önce tüm sebeblere bakmaları lazım zaten bu ilaç kremlere veya herangibir tedaviye cevap vermeyen sivilceler için olduğundan nedenlerinin önce araştırılması lazım Pkos varsa roaccutane etkilemez hormon ilaçları kullanman gerek o zaman yani başka bi ilacı var o hastalığın benden istedi bugün yaptırdım birşey çıkmadı ilacıma devam ediyorum ama doktor gerek görmezse sen bilirsin benim doktorum böyle söyledi sadece
Anladım cnm tşkkürler açıklama için..Aslında bnmde öle bi sorunm olabilir..pekİ BN DOKTORUMA ne diyim?yani tam olarak bana ne testi yapın diycem??pkos testi mi??:eek:

oofyaoof
Ve arkadşlar bu arada bnde yaşadıklarımı anlatayım..Bn yaklaşık 10 gündğr kullanıyorum rouccutane yi ve hiçbir yan etkisi yokken bugün dudaklarım aşırı dercede kuruduuu!!Ve çok acıyoo_OF 8 ay boyunca bu dudaklarım böyle olacaksa bn bittim!!Acayip kurudu yaa...Bepanthen i sürüyorum ve biraz olsn rahatlatıo ama tabi devamlı sürmem lazım yoksa yine kuruyor..Ve eklem ağrıları yaptı banada galiba belimiş bazen büktüğümder fln acayip derecede ağrıyor..Ama şu anda yüzümde o kdrda sivilce yok hatta alnımdakiler azaldı gibi..Aöa biliyorum çıkıcaklar yine..oF ASLInda korkuyorum!!Okulların açılmasına az bir zmn kaldı ve yine arkadaşlarım yüzüme ne olduğunu sorcaklar..Ve bnmde moral yine sıfır olcak!!Gıcık kapıyorum buna..Eve kapanma şansım da yok OKula gittiğim için..Neyse yeterki geçsin şu yüzümdekiler herşeye razıyım...8 ay sonra inşallah bitcek bu dertler!!(Of dudaklarıım!!)

Titan
oofyaoof
Anladım cnm tşkkürler açıklama için..Aslında bnmde öle bi sorunm olabilir..pekİ BN DOKTORUMA ne diyim?yani tam olarak bana ne testi yapın diycem??pkos testi mi??:eek:

Canım doktorum bana bi kağıt verdi Pcos usg yazıyo üstünde onunla birlikte çektirdim yani doktoruna Polikistik Over için ultrason çektirmeme gerek var mı diye sorman yeterli sonrasını doktor anlatır zaten :KK66:

Bugün benimde 7. günüm dudaklarım bugün kurumaya başladı gibi acı falan yok ama kuru ben şimdi 3 hafta ara vericem bakalım yüzümde değişimler olucak mı bana 3 hafta fazla gibi geliyor ama doktor dedi işte yapıcak birşey yok umarım hepimizin tedavi bitiminde pürüzsüz bir cildi olucak o yüzden katlanmaya değer yerimseniben

gozdenr
4-02-09, 20:02
mathilda_ss
kızlar aklınızda olsun imex krem azda olsa kapatıyor sivilcelerimi bayağı bir artırdı sağolsun..imex kremi üstlerine küçük dokunuşlarla yediriyorum(fondoten sürer gibi değil ufak darbeler parmak ucuyla)biraz olsun güvenim geliyor kendimi...hem sivilce kremi olduğundan gönül rahatlığıyla kullanıyorum...bence sakın fondoten kapatıcı sürmeyin sivilcelerinize....hadi şu zor günleri birlikte atlatalım..a.s.
yalnız şunu söyleyim ben roaccutane a başlamadan önce fondoten niyetine imex kullanıyodum ilk doktora gittiğimde roacuttane için sordum devam etsem aynı zamnda imex e olur dmi dedim ama bana hiçbişey sürmüceksn dedi yüzüne o zatn antibiyotik dedi imex için özellkle bu ilacı kullnırken hiç bi ilaç sürme dedi sivilce ilacı ben tavsiye etmm o yzden yasakkelime

nihal_19
4-02-09, 21:02
arkadaşlarrrr bn tedaviyi bitirdmmmm çoook mutluyumm ama bnm 1.5 ay sürdü toplam ağutosun sonu gbi bkıraktm ve doktora gttm sadece bi kaç küçücük iz vardı roacuttan kullanıım mı tekrar die hayır ihtiyacn kalmamış artık dedi ogün bugündr çok rahatım aynaya mutlulukla abkıyorum bembeyaz teniimin keyfini çıkarıyorum darısı başınıza:)

Gurbetcikiz
4-02-09, 21:02
Arkadaslar bende hollandadan katiliyorm ve roaccutana 2 hafta once basladim, ama yuzumde ve sirtimda hic bu zamana kadar cikmayan boyle sivilceler cikti sivilcede degil SIKistirilmasi mumkun degil tas gibi tabiri caizse, bu normalmi.. Ozguvenim iyice gitmek uzere gercekten, cok SIkinti duyuyorum bu yuzden, ve dudaklarima hep nemlendirici kullaniyorm asiri soyuldu.. Ben 30 mg kullaniyorum...

Buraya arkadaslar foto ekleyebilirlermi sorunlu bolgenin? Hani roaccutane kullanmadan onceki ve sonraki halii??

Allah hepimize sabir versin!

erdi01
4-02-09, 22:02
bende 3yıl önce kullandım o sıralar yüzümü temizledi.ama tedavi bittikten 6-7 ay sonra sivilceler tekrar eskisi gibi oldu.bir arkadaş kullandı,göz pınarlarını kuruttu,ameliyat olması gerek ama pınarları kuruduğundan körlük riski var ameliyat olamıyor.görümcem kullanıyor şu an yüzü yara gibi oldu sivilceden.yatarken yanaklarının acısından yanaklarını yastığa değdirmediğini söylüyor.ama o devam ediyor kullanmaya.bünye yapısına göre de değişir.karar senin,geçmiş olsun.

Slogan
Gurbetcikiz
Arkadaslar bende hollandadan katiliyorm ve roaccutana 2 hafta once basladim, ama yuzumde ve sirtimda hic bu zamana kadar cikmayan boyle sivilceler cikti sivilcede degil SIKistirilmasi mumkun degil tas gibi tabiri caizse, bu normalmi.. Ozguvenim iyice gitmek uzere gercekten, cok SIkinti duyuyorum bu yuzden, ve dudaklarima hep nemlendirici kullaniyorm asiri soyuldu.. Ben 30 mg kullaniyorum...

Buraya arkadaslar foto ekleyebilirlermi sorunlu bolgenin? Hani roaccutane kullanmadan onceki ve sonraki halii??

gurbetcikiz ayni durumdayiz benimde bugun 16nci gunum 30 mg kullaniyorum ayni sekilde hic cikmadigi buyuklukte sivilceler cikti tas gibiler sirtimda ayni sekilde surekli kasiniyo sanirim normal :CüvCüv:

Titan
nihal_19
arkadaşlarrrr bn tedaviyi bitirdmmmm çoook mutluyumm ama bnm 1.5 ay sürdü toplam ağutosun sonu gbi bkıraktm ve doktora gttm sadece bi kaç küçücük iz vardı roacuttan kullanıım mı tekrar die hayır ihtiyacn kalmamış artık dedi ogün bugündr çok rahatım aynaya mutlulukla abkıyorum bembeyaz teniimin keyfini çıkarıyorum darısı başınıza:)

Bu kadar kısa bir tedaviyi ilk kez duydum senin sivilcelerin az mıydı canım? Birde günde kaç mg kullandın??

Lizim
5-02-09, 11:02
Kızlar ilacın lekelere de etkisi var veya benim haricen kullandıklarım lekelerime iyi geldi yavaş yavaş silikleşiyor lekelerim. :dance:
Renk açılması gibi değil de daralma oluşuyo.
Üstelik yüzüm soyulmamasına ragmen..kafamçokkarıştı

Gurbetcikiz
5-02-09, 12:02
Benimde gozlerim feci sekilde kasiniyor ve yasli sanki yada bana oyle geliyor normalmi bu? Sirtimdada cok buyuk sivilceler cikti :KK43: ofhh yaa, sanki hic gecmiyecek, ve asiri konsantrasyon bozuklugu yasiyorum okulde ve kafamda feci derecede agriyor, ve zaten MIGRANimde var bence Migrenide tetikliyor bu off, annem birakmami istiyor cok zararli oldugu icin... :KK43: yuzun guzellesicek ama organlarindan olacaksin dio

b_u_y_c_u
5-02-09, 13:02
Gurbetcikiz

cnm ya aynısı banada oldu onun nedeni şuymuş doktorum söyledi ilaç burunda bi bakteri üretiyomuş bi krem var onu sürmediğin zaman yüzüne yayılıyomuş tabi ben önemsemeyip kremi sürmediğim için yüzümde böyle sivilceyle alakası olmayan çok kötü taş gibi şeyler çıktı doktordan bi güzelde azar yedim artık o kremi hem yüzüme hem burnuma sürüyorum başka bi tane antibiyotik verdi geçsin diye 5 günlük bişey o bitince geri devam edicem roaccutane yani normalde sivilceyi çıkarıyo hemen geçiriyo ilaç o çıkan şeyler ilaçtan değil mikroptan doktorunla konuş istersen çünkü dayanılcak gibi değil sinirlerimi çok bozdu kaç kere ağladım o yüzden çok iyi anlıyorum seni senağlama

Slogan
5-02-09, 14:02
b_u_y_c_u
cnm ya aynısı banada oldu onun nedeni şuymuş doktorum söyledi ilaç burunda bi bakteri üretiyomuş bi krem var onu sürmediğin zaman yüzüne yayılıyomuş tabi ben önemsemeyip kremi sürmediğim için yüzümde böyle sivilceyle alakası olmayan çok kötü taş gibi şeyler çıktı doktordan bi güzelde azar yedim artık o kremi hem yüzüme hem burnuma sürüyorum başka bi tane antibiyotik verdi geçsin diye 5 günlük bişey o bitince geri devam edicem roaccutane yani normalde sivilceyi çıkarıyo hemen geçiriyo ilaç o çıkan şeyler ilaçtan değil mikroptan doktorunla konuş istersen çünkü dayanılcak gibi değil sinirlerimi çok bozdu kaç kere ağladım o yüzden çok iyi anlıyorum seni senağlama

dr hangi kremi verdi yüzüne sürmen için
benim dr isotrexin jel verdi her gece ondan sürüyorum sivilcelerin üstüne

nihal_19
5-02-09, 15:02
valla bana doktor 20 mg lık verdi ama bn roaccutane ı tek başına deil yanında antibiyotikle kullandm ve bnde ne sivilvce püskürmesi ne de başka bişey oldu dudaklarım çok kurudu ama sürekli nemlendirici kullandm hatta dokotr çok şaşırdı aferin ii b akmşsn kendine dedi bn ilaca başlayalı tam 1.5 ay olunca antibiyoitk zehirlenmesi geçirdm ve bu şekilde iki ilacı da bıraktm sonra tekrar gttğimde yaklaşık 1 ay sonra yani doktor dediki sadece izi kalmştı roacutana başlama zaten kalmamış sivilcen dedi bn sana isotrexin die bi ilaç verecem dedi 3 günde 1 sadece gece süreceksn güneşe çıkmayacaksn sabaha kadar duracak dedi o izleri geçirecek dedi o isotrexin i de tam kullanamadm ama şuan nerdeyse hç iz ve sivilce yok bi de dediki bi krem verdi bu da küçük sivilcelerin çıkabilir çıktıı anda üstüne sür geçecek dedi artık regl döneminde bile hç çıkmıyo çok büyük büyük ve iltihaplıydı sivilcelerm ama şuan yüzüm bebek gbi herkes bayılıyo valla tabii bnde çok mutluyum sivilce psikolojisini yaşamayan bilmez valla ne deyim arkadaşlar allah kurtarsn sizi de