2009 Mart Anne Adaylari

selence
7-09-08, 08:09
umudum01
Kizlar allahima binlerce şükürler olsun dün test sonucumuzu doktara gösterdik temiz çikti herşey çok güzel bundan sonra sağlikli beslenme kaliyooo sana dedi...
3lü teste gerek duymdi
2 hafta sonra kan ve demir hapina başlayacam
24 hafta şeker yükleme testi
yine 24 hafta tetenoz aşisi yapilacak kismet olursaaa.....şimdilik bunlari söyledidoktorum sik gelmene gerek yok dedi tabi anliyorum bebeğini özlüyosun ama sesi şahsen para vermeni istemem dedi aylik gel dedi
gözün aydın canım ne güzel haberlerle gelmişsin :) hep böyle devam etsin inşallah
doktorun dediği gibi beslenmene dikkat et annesi bebiş aç kalmasın

selence
che_guevera_
günaydın arkadaşlar bende olan endişeler sizdede varmı acaba
çok korkuyorum bebeğe bişey olacak diye
bugün burun kanamasıyla uyandım bide göbeğimin kenarı ağrıyor ya bide göğüs ağrılarım azaldı
bu göğüs ağrısı herzaman olmak zorundamı lütfen yardım edin
hamileliğin bu aylarında kan basıncımız arttığı için burun kanaması normalmiş. endişelenme. karın ağrıları ara ara hepimizde oluyor.
göğüs ağrısının azalmasıda normal. ilk günkü ağrıyla kalsa hiç yatamazdık herhalde düşünsene bide büyüyorlar ağrıyla nasıl başaçıkacaktık. kendini boşa üzme bebişide üzme

selence
tebessüm22
günaydin kizlar,

Masallah güzel haberler geliyor,Allah sonuna kadar böyle devam ettirsin insallah. Ben de sanirim haftaya gidecegim ikili test icin. umarim hersey yolunda cikar.

walla dün bir arkadasimla konustum da hakikaten hamilelik dönemini stressiz geciren anne ve bebek cok belli oluyor. Buna artik daha bi ikna oldum. Umarim güzel stressiz ve üzüntüsüz bir dönem geciririz kizlar...

ya bu arada bazi arkadaslarin cinsiyeti belli olmus bile..ben meraktan ölüyorum ama benim icin daha cok erken sanirim..sizler kacinci hafta ögrendiniz??
haftaya güzel haberlerle dönersin inşallah.
ben cinsiyetini 13. haftamda öğrendim canım

albanian
herkese iyi pazarlar.inşallah güzel bir h.sonu geçiririz.

umudum01
annesininkuzusu nerelerdesin 3 gündür haber alamıyoruz senden
inşallah önemlibişeyin yoktur,
ÖZLEDİ SENİ ARAMIZA BEKLİYORUZ KIZZZZ

tebessüm22
selence
haftaya güzel haberlerle dönersin inşallah.
ben cinsiyetini 13. haftamda öğrendim canım
oldukca erken ögrenmissin sanirim degil mi? basindan beri erkek cocugum olacagina dair yogun bir his var icimde ama bakalim hayirlisi... tek saglikli ve kusursuz dünyaya gelsinler de gerisi teferruat aslina bakarsan ...

xnazanx
gunaydin kizlarrr, benim goguslerim kararmaya basladi, birde renkli olan kismi bayagi genisledi, ikinci dogumum oldugu icinmi aceba erkenden kararmaya basladi benimkiler ama olsun dogumdan sonra eski halini aliyorlar zaten gerci ben oglusumu 2 yasina kadar emzirmistim, o zaman kadar karaydi sonra duzeldi rengikaydirigubbakcemile5

Lazanya
7-09-08, 09:09
maaşallah nazancım ne güzel emmiş oğlun :nazar: ane sütü önemli tabi ben 40 gün emmişim sonrası sma mama şimdi bile gördüm mü kutusunu iştahım kabarır:roflol::roflol:tabi az emdiğimden sürekli hastalıkla geçmiş çocukluğum:eek:klava:

Saruboceq
kızlar hareketlerini ne zaman hissetmeye başlıycaz bu spaların..
nazancım deneyimli annem benim..söyle bakalım?

edali368
günaydın kızlar ben yavaş yavaş hissetmeye başladım tamamen 4 aydan itibaren daha çok hissediliyor

selence
ben de sanki yan yattığım zaman içimde kelebek kanadı çarpıyormuş gibi kayıyormuş gibi oluyor. ama ayakta hiç hissetmedim

selence
tebessüm22
oldukca erken ögrenmissin sanirim degil mi? basindan beri erkek cocugum olacagina dair yogun bir his var icimde ama bakalim hayirlisi... tek saglikli ve kusursuz dünyaya gelsinler de gerisi teferruat aslina bakarsan ...
evet ben de hiç beklemiyordum cinsiyetini söyleyeceğini ama hem radyolog kız gibi dedi hem de doktorum görünce kız dedi inşallah yanılmamıştır. bakalım 3 hafta sonra gideceğim. haklısın önce sağlıkları önemli zaten

Saruboceq
nasıl hisseidyorsunuz kızlar ya..
bizim kız maşallah çok harektli ama ben daha hissedemedim hiç.
doktorum 18.haftadan sonra diyor..

selence
Saruboceq
valla canım bende şaşırdım. ama özellikle 2-3 gündür yattığımda hissediyorumhihoyyyt

xnazanx
Saruboceq
kızlar hareketlerini ne zaman hissetmeye başlıycaz bu spaların..
nazancım deneyimli annem benim..söyle bakalım?
canim ben oglumda 3 aylikken hissetmistim ama bu sefer bende hissedemiyorum, ebede sordu hissetmiyorum dedim daha erken zaten 16. haftadan sonra hissedersin dedi, anneminde dedigine gore erkek cocuklarda erken hissediliyomus bilmem dogrumudur?

EU1
selam kızlar.
herkese iyi pazarlar.bugün bebeşimle uyuduk biraz güzel de bir kahvaltı yaptık.
bakıyorum herkes erkenci ve yine sohbet koyu.allah bozmasın.
umudum canım harika haberler almışsın.:nazar:
bende 19 eylülde gidicem hem cinsiyeti öğeneceğiz inşallah hemde neler yapacağız bundan sonra ona bakıcaz.
gögüs uçlarından bahsedilmiş.benim neredeyse kocaman ve etrafıda karardı.eşim bile fark ediyor.kasık ağrılarım bitti,mide rahatsızlığım geçmek üzere.şükür rabbime.zor dönemleri atlatıyoruz inşallah.bu arada benim 1 haftadır da hiç kanamam yok kızlar.
herşey yavaş yavaş yoluna giriyor.:teselli:
herkese iyi hafta sonları.

niloşş
umudum01
Kizlar allahima binlerce şükürler olsun dün test sonucumuzu doktara gösterdik temiz çikti herşey çok güzel bundan sonra sağlikli beslenme kaliyooo sana dedi...
3lü teste gerek duymdi
2 hafta sonra kan ve demir hapina başlayacam
24 hafta şeker yükleme testi
yine 24 hafta tetenoz aşisi yapilacak kismet olursaaa.....şimdilik bunlari söyledidoktorum sik gelmene gerek yok dedi tabi anliyorum bebeğini özlüyosun ama sesi şahsen para vermeni istemem dedi aylik gel dedi
CANIM Beta-hCG SONUCUNU YAZARMISIN SENİN BEBİŞ ERKEKMİYDİ ORUÇLU OLDUĞUM İÇİN UNUTKANIM:ecrin_bebek:

selence
7-09-08, 10:09
enel_17
selam kızlar.
herkese iyi pazarlar.bugün bebeşimle uyuduk biraz güzel de bir kahvaltı yaptık.
bakıyorum herkes erkenci ve yine sohbet koyu.allah bozmasın.
umudum canım harika haberler almışsın.:nazar:
bende 19 eylülde gidicem hem cinsiyeti öğeneceğiz inşallah hemde neler yapacağız bundan sonra ona bakıcaz.
gögüs uçlarından bahsedilmiş.benim neredeyse kocaman ve etrafıda karardı.eşim bile fark ediyor.kasık ağrılarım bitti,mide rahatsızlığım geçmek üzere.şükür rabbime.zor dönemleri atlatıyoruz inşallah.bu arada benim 1 haftadır da hiç kanamam yok kızlar.
herşey yavaş yavaş yoluna giriyor.:teselli:
herkese iyi hafta sonları.
çok sevindim canım geçmişler olsun inşallah sonuna kadar hep böyle iler yolunda gider inşallah:Saruboceq:

umudum01
NİLOŞUM
canım öncelikle allah kabul etsin orucunu
BENİMBETA-HCG SONUCUM 34.5 CANIM
BEBİŞİMDE ERKKEK

albanian
kızlar ben kızımda ilk hareketi 3.ayı içinde hissetmeye başlamıştım.ama bu hamileliğimde daha hiç bir kıpırtı hissetmedim.kızımda karnım 6 aya kadar belli değildi sadece belim kalınlaşmıştı.bunda daha 3 ay biticek ama karın öne çıktı bile.birde siz şimdi mide bulantısından şikayet ediyosunuz ama son aylara doğru midede yanmalar,kaynamalar başlayınca bulantılar hiçbirşeymiş diceksiniz.ben kızıma hamileyken neredeyse ağlıcak gibi oluyordum. bebek saçlandımı başlar mide yanmaları denir.o yüzden bu güzel günlerin kıymetini bilin.keyfini çıkarın.düşünürseniz koskoca insan ömründe kaç kere yaşıcaz hamile olmayı.yiyin,için,gezin.ohhhh diyet yok ne güzel diyin.nasıl olsa bücürler geldimi alınan kiloları verdirecekler.

tebessüm22
xnazanx
gunaydin kizlarrr, benim goguslerim kararmaya basladi, birde renkli olan kismi bayagi genisledi, ikinci dogumum oldugu icinmi aceba erkenden kararmaya basladi benimkiler ama olsun dogumdan sonra eski halini aliyorlar zaten gerci ben oglusumu 2 yasina kadar emzirmistim, o zaman kadar karaydi sonra duzeldi rengikaydirigubbakcemile5
eski haline dönecek olmasi sevindirici..bu bilgi icin saol nazan...a.s.

umudum01
a.s.a.s.a.s.a.s.Enel canim benim çok sağol rabbim inşallah sonuna kadar hep iyi hep güzel şeyler duyalim
bebişim bu sefer annesini birakmyacak teyzeleri(inşallah):Saruboceq::Saruboceq:
rabbim bidaha ayni aciyi göstermesin:nazar::nazar::nazar::nazar:

ayshınce
kıslar selamlar....ooo iyi haberlere devam Allah bozmasın bundan sonra kötü haberler ile karşılaşmayalım inşallah....

EU1
selence
çok sevindim canım geçmişler olsun inşallah sonuna kadar hep böyle iler yolunda gider inşallah:Saruboceq:
inşallah canım çok sağol.hep beraber inşallah bundan sonrası kolay,güzel ve mutlu olur.kaydirigubbakcemile5

EU1
Saruboceq
Sabret bitanem dur hele :))

Benim kizim tam 19 haftalikken tekme acmisti hemde cok belirgin iyice baktikmi gorebiliyorduk.Birde soyle otur koltuga sagdan soldan bastir hafifce birde avucunun bilek kismina gelen sert bolumuyle karninin sagini solunu sivazla bakalim.Bu simdi belki ise yaramaz ama ilerde dene her oyle yaptiginda oda sana tepki vericek :)

Saruboceq
Anni$

Benim kizim tam 19 haftalikken tekme acmisti hemde cok belirgin iyice baktikmi gorebiliyorduk.Birde soyle otur koltuga sagdan soldan bastir hafifce birde avucunun bilek kismina gelen sert bolumuyle karninin sagini solunu sivazla bakalim.Bu simdi belki ise yaramaz ama ilerde dene her oyle yaptiginda oda sana tepki vericek :)
yavrukuş daha küçücük.bide ben yağlı bir hatunum biliyorsun..
bu haftalarda onu hissedebileceğime hiç ihtimal vermiyorum..
ama sabırsızlanıyorum hissetmek için..:ecrin_bebek:
:Şeniz:

xnazanx
Anni$

baksen su tecrubeli anneye, nasilda taktikler vermis, yerim kiz ben senin kizini masallah ne guzel o oyle yaa, kocaman olmus kiz

EU1
Anni$

çok tatlı bir anne ve ayrıca psikologmuş annemiz.allah analı babalı büyütsün canım çok sevimli maşallah.:nazar:

surrender48
arkadaşlar bende intentten hesapladım mart 17 doğacak görünüyo şuan 13 haftalık hamileyim 11 haftada doktor bebeğin %90 kız olduğunu söledi.içime erkek doğuyordu.hem o kadar erken sölemesi tuhaf değilmi ama çok emindi.bu arada kızlar günde 5 tane filtreyle sigara içiyrum ama içmeden yapamıyorum.

EU1
xnazanx
baksen su tecrubeli anneye, nasilda taktikler vermis, yerim kiz ben senin kizini masallah ne guzel o oyle yaa, kocaman olmus kiz
anam sen hangi ara hamile kaldin daha dune kadar calisiyordunuz kiz kaydirigubbakcemile2

tabi buyudu kizim teyzesi dis bile cikardi dun cok sevindim sasirdimhihoyyyt

EU1
Saruboceq
yavrukuş daha küçücük.bide ben yağlı bir hatunum biliyorsun..
bu haftalarda onu hissedebileceğime hiç ihtimal vermiyorum..
ama sabırsızlanıyorum hissetmek için..:ecrin_bebek:
:Şeniz:
Ohooo yag bende vardi ben hissettiysem sende hissedersin -tatlicadiarzu-

bence soyle 1 ay sonra tamamdir senin kus baslar cirpinmaya.

hic kanat cirpma gibi seydemi olmuyo o bende 12 haftalikken baslamisti
.

EU1
enel_17
çok tatlı bir anne ve ayrıca psikologmuş annemiz.allah analı babalı büyütsün canım çok sevimli maşallah.:nazar:
sagol canim benim.psikolog degilim malesef ama insanlarin dertlerini cok dinledigimden kendimi oyle hissediyorum iyi bir dinliyiciyim yani.

amin diyelim canim callah sizide kavustursun evlatlariniza saglikla..

EU1
surrender48
arkadaşlar bende intentten hesapladım mart 17 doğacak görünüyo şuan 13 haftalık hamileyim 11 haftada doktor bebeğin %90 kız olduğunu söledi.içime erkek doğuyordu.hem o kadar erken sölemesi tuhaf değilmi ama çok emindi.bu arada kızlar günde 5 tane filtreyle sigara içiyrum ama içmeden yapamıyorum.
canim belki doktorun ayrintili ultrasonda bakmistir.benim arkadasimin diger hamilelikleri sorunlu oldugu icin ilk gunden ayrintili ultrasona girerdi ve 12 haftalikken biliyordu neyi olacagini

EU1
surrender48

selam canım.17 mart benim doğum günüm.güzel bir gün bence.sizin içinde öyle olur umarım.erken söylemiş doktorun belki gerçekten görmüştür.hayırlısı olsun kızın olucakmış.
ama sigarayı azaltmayı dene günde 1 tane yetmezmi canım?

xnazanx
Anni$
anam sen hangi ara hamile kaldin daha dune kadar calisiyordunuz kiz kaydirigubbakcemile2

tabi buyudu kizim teyzesi dis bile cikardi dun cok sevindim sasirdimhihoyyyt
ben boyle hamarat kadinim iste iki arada bir derede yapiverdim bebisi birde bakmissin kasla goz arasinda dogururumda:teytey: 4 ayimiza giricez teyzesi inslh senin guzel kizin gibi bir kizimda benim olur masallah cok tatli cok

diside hayirli olsun canim bu arada kendi dogurdu bebisinin disi bile cikti bana ne zaman hamile kaldin diyohihoyyyt

EU1
Anni$
sagol canim benim.psikolog degilim malesef ama insanlarin dertlerini cok dinledigimden kendimi oyle hissediyorum iyi bir dinliyiciyim yani.

amin diyelim canim callah sizide kavustursun evlatlariniza saglikla..
anladım canım fahri psikologsun.benim doktor 5 günde bir kontrole gittiğim için artık sende fahri kadın doğumcusun dediği gibi.bende lisedeyken bu görevi üstlenmiştim sınıfta.güzel bir şey ama.

surrender48
enelcim teşekkürler cevabı için.önceleri hamileliğmmin ilk günleri 1tane içiyodum bu aralar fazla artıtdım ama engel olamiyorum.doktoruma söleyemiyorum.ters bişey dicek diye.ben hala inanamıyorum bi kesinleşse cinsiyeti.ama kız bebektekibelirtiler nasıl oluyo.bieln varmı

EU1
xnazanx
ben boyle hamarat kadinim iste iki arada bir derede yapiverdim bebisi birde bakmissin kasla goz arasinda dogururumda:teytey: 4 ayimiza giricez teyzesi inslh senin guzel kizin gibi bir kizimda benim olur masallah cok tatli cok

diside hayirli olsun canim bu arada kendi dogurdu bebisinin disi bile cikti bana ne zaman hamile kaldin diyohihoyyyt
evet bu kız çok hamarat.ben şahidim.inşallah ta mini mini tatlı sevimli bir kızı olsun.:Saruboceq:

huriye aydın
slm kızlar bende 11 haftalık hamileyim muhtemel doğum tarihim 22 mart Allah hepimizin bbeğini sağsalim kucağımıza almak nasip etsin yarın doktora gideceğiz çok heyecanlıyım bide 2 li test falan oluyo ya inşallah güzel haberler alırım....

EU1
7-09-08, 11:09
surrender48
enelcim teşekkürler cevabı için.önceleri hamileliğmmin ilk günleri 1tane içiyodum bu aralar fazla artıtdım ama engel olamiyorum.doktoruma söleyemiyorum.ters bişey dicek diye.ben hala inanamıyorum bi kesinleşse cinsiyeti.ama kız bebektekibelirtiler nasıl oluyo.bieln varmı
vallaha canım bence azalt tekrar allah korusun bişey olmasın.her çektiğin nefes hiç emilmeden direk zararları ile bebeğe aktarılıyor.
belirtiler herkese göre değişiyor.istersen göbiş resmini çek ekle ona göre yorum yapalım canım.

surrender48
göbeğim öne doğru büüyor ayaktayken öne doğru duruyor.ama oturunca hafiften yanlara da yayılıyor ama çok hafif.belim kalınlaştı baya.ama basenlerden o kadar çok kilo almadım

EU1
surrender48
göbeğim öne doğru büüyor ayaktayken öne doğru duruyor.ama oturunca hafiften yanlara da yayılıyor ama çok hafif.belim kalınlaştı baya.ama basenlerden o kadar çok kilo almadım
yazdıklarına göre erkek diyebilirim canım.basen yok öne doğru erkek belirtisi tabii ne olduğunu allah bilir canım.:1hug:

surrender48
ya çevremde bu belirtielre bakarak erkek dediler o yüzden şaşırdım doktor kız deyince.tabi herşeyden önemlisi bebeğimizin sağlıklı eli ayağı tam olması.onu sabırsızlıkla bekliyorum

Lazanya
surrender48
selam hangi doktora gittin ben de muğladayım çok erken söyemiş doktorun:CüvCüv:

surrender48
llazanya muğlanın fetjiye ilçesindeyim doktorum yılmaz diri.bir arkadaşımada 2 aylıkken erkek demiş.erkek çocuğu oldu.benimkinede 2 aylıkken kız dedi.bakalım 1 hafta sonra yine gitcem.ve çok emindi

Lazanya
biliyorum yılmaz beyi ben muğla merkezdeyim ama satış temsilcisiyim sağlk sektöründe hastanelere satış yapıyorum muayenehanesi nerde acaba ben mukaddes hanımı iyi bilirim o meşhur bir doktor fethiye de kocası da kadın doğumcu nezih bey neyse bu hafta fethiyeye gelecem yılmaz beyden randevu alayım cihazı güzel demek ki adamınkaydirigubbakcemile2

edali368
slm kızlar nasılsınız

EU1
surrender48
ya çevremde bu belirtielre bakarak erkek dediler o yüzden şaşırdım doktor kız deyince.tabi herşeyden önemlisi bebeğimizin sağlıklı eli ayağı tam olması.onu sabırsızlıkla bekliyorum
bilmem ki canım belki yanılmıştır o zaman.ilerki zamanlarda tekrar baktırırsın o zaman,çünkü çok erken ben 14 haftalık oldum bakmıyorlar daha.16.haftada bakıcaklar.hayırlısı olsun o zaman canım.

xnazanx
enel_17
evet bu kız çok hamarat.ben şahidim.inşallah ta mini mini tatlı sevimli bir kızı olsun.:Saruboceq:
ah canimmm:eek: o senin hamaratligin:içelim:

EU1
surrender48
llazanya muğlanın fetjiye ilçesindeyim doktorum yılmaz diri.bir arkadaşımada 2 aylıkken erkek demiş.erkek çocuğu oldu.benimkinede 2 aylıkken kız dedi.bakalım 1 hafta sonra yine gitcem.ve çok emindi
kızlar benim iki doktorumda 12.haftada başlar cinsel organ oluşumu 13.hafta biterken 14 e giderken oluşum tamamlanır dedi.sizin bu doktor oluşmayan bişeyi nasıl görüyor 2 aylıkkken anlamadım vallaha.şaşırtıcı?