Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Hastalıklara şifa kozmik beden temizliği

pin@rim
4-03-09, 17:03
hadi arkadaşlar yorum bekliyorum aşağıdan yukarı gelin,,,,

okyanus34
paprikacım kuranı kerimde elbette herşey tam açıklığı ile yazılmaz . biz bunları peygamberimzin yaşantısıyla veya haram yolla olmayan deneme yanılma yöntemiyle öğreniriz öyle değilmi . ben kasımdakinde yaptım ancak bende kötü yönde bi deişiklik olmadı .
ayrıca bu bir hafta boyunca yediğimiz herşey doğal olacak . asıl yanlış beslenme bizim şu an yediklerimiz içtiklerimiz . bizi bu kötü beslenme şu anlık öldürmüyorsa bununda sorun olacağını sanmıyorum :) herşey olması gerektiği gibi olacak . ancak benim annemde aynı neymişte ölürmüş insan açlıktan :)) asıl dedim biz böle yersek ölücez:)
bende lavmandan kokuyodum ama sorun olmuyo aksine bağırsakların çok rahatlıyo
evimize o margarin denen o plastiği yiyoruz da bunlarmı sorun olacak canım . burdan bide bilgi vermiş olalım margarinleri evimize sokmayalım zararlarını netten araştırın bunu da paylaşmak istedim .

okyanus34
bide canım zaten eskiden böyle hormonlu gıdalar yoktu. herşey sunileşti . dinimizde mesela herhangi canlının geniyle oynamak kesinlikle yasaktır. ancak yediğimiz herşeyin geniyle oynanıyo bi sürü kimyasallar kullanılıyo biz bu kadar kötü yaşamın içinde elbette bi şekilde bedeniimizi temizlemek zorundayız buda sadece oruçla olmaz . bana bu mantıksız gelmiyo
içinde ne olduğunu bilmediğimiz bi sürü kimyasalları olan bi o kadarda bünyemize yan etki yapan ilaçları kullanıyoruz herşeyimiz aslında tartışılacak durumda yaa yarama tuz basmayın :)
aslında beslenme stilimizi baştan başa değiştirmeliyiz

paprikaa
Cnm lavman haram olabilir mi?

pin@rim
çok doğru okyanus çum,şimdiki yediğimiz şeyler hiçte masum değil,hazır meyve suları,hazır yoğurtlar,çorbalar,sosis,salam vs.,bisküviler,beyaz ekmek,genetiğiyle oynanmış yağlar,mısır gevrekleri,çitoslar,bunlar hep bize zararı dokunan gıdalar,mesela dana eti hormonlu,buzluktan çıkarıyorsun 1 kilo amma çok derken pişince el kadar kalıyor... neyse aslında biz böyle şeylerle beslenerek daha çok tahrip oluyoruz...ama o dr. lavmandan kastediyorsa, lavman olayını acaba zarar verir mi endişesini bende yaşadım...

pin@rim
4-03-09, 18:03
benim 6 keredir bu beden temizliğini yapan dr. arkadaşımın evine bisküvi,kek,cips kola,çikolata,hazır çorba,yoğurt,yani marketlerdeki çoğu şey girmiyor,krem,parfüm deterjan kalgon,parlatıcı vs. kesinlikle kullanmıyor,hep bitkisel ve ev yapımı ürünler,çocukları dahi böyle yetiştiriyorlar,

okyanus34
pınarcım benimde hedefimde bu var bu gıdaları bende almamaya gayret ediyorum bunun için de araştırmalar yapıyorum . artık elimden geldiği kadarıyla yapıcam napalım.lavmanın haram olduğunu sanmıyorum çünkü bunu cemaat olarak yapacak dini konuda gayet bilinçli insanlar var öle olsaydı onlar yapmazdı diye düşünüyorum . banada pek mantıklı gelmedi haram olduğunu sanmıyorum çünkü sağlık için yapıyoruz

okyanus34
neyse canım çıkıyorum ben takipçisiyim buranın yine konuşuruz . ii akşamlar arkadaşlar

aslı80
uygulamanın doğru olmadığını söyleyen dr. trt de çıkmış. kendisi ortopedi uzmanı galiba çok da emin değilim. annem izlemiş ve söylediği lavman yapmanın ilerde bağırsak temblliğine neden olacağıymış. biz boşaltım sorunu yaşayan gaz sancısı olan bebeklere bile ilerde sıkıntı yaşarlar düşüncesiyle fitil kullanmayalım diye konuşurken her gün hergün lavman yapmak da neymiş orada bahsedilen yiyecekleri tabiki de yiyip içebilirsiniz faydalıdır ama tıp doktoru olmayan kişilerin uygulamalarına çok da itibar etmeyin demiş. saraçoğlunun kürlerinin iyi olduğunu söylemiş

aslı80
pin@rim arkadaşımızın doktor arkadaşı uyguladıysa demek ki bir sorun oluşturmuyor. uygulamayı yapan kişilerin olumsuz hiçbir yorumuna rastlamadım ne bu sitede ne de diğerlerinde. bu da bana cesaret verdi doğrusu.

Kumrual
ben size şunuda sorucam:lavman için illaki önceden yarım litreyi bağırsaklara alıp,boşaltım yapmak şart mı? yani 2 litrelik suyu direkt bağırsaklara yollasak,2 işlem valla zor,banyodan çıkamıyacağım gibi geliyor 1 saat... ne diyorsunuz?sevgiler....

--------------------------------------------------------------------------------
bende şimdiçik aranıza katıldım.annemle birlikte yapmayı düşünüyoruz benimde takıldıgım konu yarım litreyi alıp boşaltım sonra mı 2 litreyi dolurcaz.bilen yokmu?

toprak_0782
4-03-09, 19:03
kızlar bende yapıcam ama nisanda allah izin verirse,bişi sorcem bu lavmanı yaparken bagırsaklara su girerken kötü olmuyomukafamçokkarıştıkafamçokkarıştıben çok korkuyorumdasenağlama yani hissediyonuzmu,bide sebze sularını önceden akşamdan falan sıksak olurmu yoksa sabahmı sıkcez,martta yapcaklara allah kolaylık versin,

rose14
4-03-09, 20:03
arkadşalr. bu lavmanın caiz olup olmaması konusu hiç aklıma gelmemişti açıkcası.ama şöyle düşünürsek ahmet maranki bunu kaç aylardır tekrar ederek hep söylüyo.şimdiye kadar hiçbi din adamından itiraz gemedi.bencede bi sakıncası yok gibi.çünkü biz bunu şifa için yapcaz.cenabı allah biz kullarına çeşitli niğmetler vermiş.ama bunların nasıl kullanılacağını bizlere bırakmış.dediğim gibi biz lavmanı şifa için yapacağımız için bi sakıncası yok gibi geliyo.burda benim eşi imam olan arkadaşım ve eşide yapcaklar.bide ahmet marankli en çok kanal 7 de çıkıyoki.kanalı böyle haram olan bi şeye tibar edeceğini hiç zannetmiyorum.sonuçta cuma gün çıkan mustafa hoca bunu eleştirip haram diyebilirdi. ama yinede araştırmak gerekiyo tabiki.

Alsebe
eie
ben size şunuda sorucam:lavman için illaki önceden yarım litreyi bağırsaklara alıp,boşaltım yapmak şart mı? yani 2 litrelik suyu direkt bağırsaklara yollasak,2 işlem valla zor,banyodan çıkamıyacağım gibi geliyor 1 saat... ne diyorsunuz?sevgiler....

--------------------------------------------------------------------------------
bende şimdiçik aranıza katıldım.annemle birlikte yapmayı düşünüyoruz benimde takıldıgım konu yarım litreyi alıp boşaltım sonra mı 2 litreyi dolurcaz.bilen yokmu?

Evet once yarim litreyi bagirsaklara doldurup bosaltim yapip sonra 1.5 litreyi bagirsaklara dolduracaksiniz..Zaten hepsini birden yapamazsiniz...Sanirim o yarim litre ilk once bagirsaklarin on tarafinda olan pislikleri disari atip icini rahat doldurabilmek için...Cunki yarim litre bosaltimindan sonra 1.5 litreyi doldurum yapmak daha rahat oluyor ki bu suyu içinizde tutup egzersizlerini yapmak lazim...

Alsebe
Banada doktorun soyledigi sakincali sozleri hiç mantikli gelmiyor..Ustelik bu sadece belli bir sure yapilan bir islem...Bagirsak tembelligi falan olmasina imkan yok yani..Ben yaptim sifasinida gordum hiçbir sakincasida olmadi faydalarini sizlerde yaptiktan sonra goreceksiniz ve bunlara kulak bile asmayacaksiniz emin olun..Caiz kismina gelince bence sifa niyetinde oldugu için ustelikte zevk alinacak yada harama surekleyecek bir hal olmadigina gore neden caiz olmasin anlayamadim..Kaldiki zaruri sdurumlarda ilac fitil de kullaniliyor..Buda bizim icin sifa amacli diye dusunuyorum..
Sebze sularini taze sIkip içmek lazim diye biliyoruz biz arkadaslar..ben ispanak gibi seylerin suyunu makinede SIKtim sorun olmadi...

Birde bagirsaklara su giderken sorun olmuyormu demissiniz hayir sorun olmuyor ama tabiki hiisediliyor ve kasilma haliyle oluyor..Kasilma oldugunda biraz bekleyip suyu vermeden yani bir iki saniye bekleyince geciyor ve devam ediyorsunuz..Ama ikinci gunden sonra bagirsaklarin o suyu ne kadar rahat emdigini farkedersiniz....

derya51
5-03-09, 06:03
Arkadaşlar dün akşam yaptığınız yorumları okudum. Ben daha öncede söyledim kasım ayında uyguladım bu kozmik temizliği. IBS(ırrıtabl bağırsak sendromu) olan biriyim. Yediklerime dikkat etmem gerekiyor. Kasım ayındaki uygulamayla birlikte bu sorundan kurtuldum diyebilirim, oldukça rahatladım. Son günlerde yine kendimden kaynaklanan sebeplerle bu şikayetlerim yine var, ama kesinlikle lavmanın hiçbir zararını görmedim, tam tersine bu diyetten sonraki günlerde eskisinden daha düzenli olarak tuvalete çıktım, hergün aynı saatte o kadar düzenli yani, şişkinlik, gaz gibi sıkıntıların hiçbiri kalmadı. Ama sonrasında eski beslenme düzeninize geçince benim gibi böyle sıkıntılarınız da varsa tekrarlıyor tabi. Aslında yediklerimize dikkat edip doğal beslensek hiç sorunumuz kalmayacak

livaza
5-03-09, 07:03
günaydın şu lavman işi caizmidir konusuna deginmek istiyorum maranki ve hanımı dini bütün insanlar onlara güveniyorum bu kadar milletin vebalini alamazlar hem ameliyatlarda dogumda tıpta olan bişi zararı olsa başka şekilde ishal yapıp boşalttırırlar hem aynı meslekten iki kişi birbirini cekemez tv de cekemediklerinden comak sokuyolar adam dünya capında bunun üzerine konferanslar veriyo tanıtıyo eeee meyve veren agac taşlanıyo mart ayı programında yer bile kalmamıştı taa ne zamandan o kadar pahalı olmasına ragmen ben güveniyorum hem eltim hafız ve ilahiyat okuyo kasım ayında o ve eşide yaptı peyganberimiz zananında bile varmış kalbinizi bozmayıın gözü kapalı yapalım inşallah kaydirigubbakcemile5

livaza
5-03-09, 08:03
- Detoks - Arınma

MARANKİ SİTESİNDEN ALINTIDIR BİLGİNİZE
Yaratıcı kainatı, bıtın kozmozu içindekilerle beraber belli bir plan, nizam ve intizam içinde insanlar istifade etsin diye yaratmış ve Hiç düşünmez misiniz? diye de ilahi kitabında bir mesaj vermiştir.
Mesaja kulak vererek dışındığımızde gıneşin, ayın, yıldızların tesadıfen hareket etmedikleri, hepsinin bir gayeye hizmet ettiği dınya bilimince kanıtlanmış ve izah edilmiştir. Kozmik yönden ay ve gıneşin çekim kuvvetlerinin hareketlerinden istifade ederek, insanımıza verilen mesajı sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Kozmik beden temizliği olarak sizinle paylaştığımız bu arınma metodu yılda iki defa ve her ay ayın belli hareketlerine göre uygulanmakta ve insanlığın istifadesi sağlanmaktadır.
Detoks-lavman yaparak maddi kirlerden de arınıp hıcrelerimizi gençleştirebilir, sağlıklı mutlu bir yaşama geçebiliriz. Evimizde sitemizde bildirilen gınlerde uygulayacağımız ve hiçbir yan etkisi, bizlere artı bir maliyeti olmayan, herkesin tek başına evinde uygulayabileceği bir metottur.
Dınyada çok uygulanan ancak Türkiye de son 3 yıldır ekibimiz tarafından tavsiye edilip, uygulanan ve geçen yıl yaklaşık 1 milyon kişinin uyguladığı başta kalın barsak, karaciğer, safra kesesi olmakla kalp, damar böbrek, dalak, akciğerler, pankreas gibi hayati organlara faydalı tesir gösteren uygulamamızın neticelerini bizlere ışenmeden ve çekinmeden adlarıyla mail yazan 10000 lerce kişiden öğrenmiş bulunuyoruz. Bu da bizim gayretimizi arttırmış, örneklerini sitemizde görebileceğimiz, insanlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda tekrar uygulamayı yapıyoruz. Geniş bilgiyi sitemizden alabilirsiniz.
Aslında bu arınma-detoks-lavman olarak adlandırdığımız metot batıda yıllardır uygulanma alanı bulmuş, doğuda hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bu metotlardan maalesef yıllardır ılkemizdeki insanlarımızın haberi her ne sebeple ise olmamıştır. Bunun neden, niçin ve nasıl, neye göre böyle olduğunu sizin takdirlerinize bırakıyoruz. Yalnız burada sizi dışınmeye sevk ederek dınya da ilaç tüketen ve teknik görıntıleme cihazlarından (MR, ultrason, tomografi vs.)şifa bulmaya çalışan ılkelerin en önünde yer aldığımızı bildirmek istiyorum.
Ramazan ayı rahmet ayı olarak bildirilmiştir. Ramazanda tutulan oruç içinde, Oruç tut, sıhhat bul denilmiştir. Dünyanın bıtın ılkelerinde başta oruç maksat edilmekle adları farklı olan pek çok diyet metodu, detoks, lavman ve su oruçları ile ilgili kitaplar ve yayınlanan dergi ve görsel programlar, yızlerce olmasına rağmen ılkemizde maalesef bir elin parmaklarını geçmeyen oranda olup, bunlarda derleme eserlerdir. Yine Kozmik Bilim olarak sizi dışınmeye davet ediyoruz; dınyanın başta ABD, Avrupa ve Asyanın her ülkesinde bu İntegratif-Tamamlayıcı-Bıtınsel tıbbi metotları konunun uzmanları (doktor, fizyoterapist, diyetisyen, biyolog, eczacı vs.) tarafından araştırılıp, yayınlanıp halkın hizmetine yazılı ve görsel medyada sunulduğu halde neden ılkemizde bu konular, bu mıtehassıs gruplar tarafından araştırılmaz, kitaplaştırılmaz ve televizyonlarda bırakın konuşmayı, karşı çıkılır. Bu necip milletin bu cihangir evlatları ne zaman kendi öz icatlarını, buluşlarını ve araştırmalarını dınyaya duyurup bizde varız diyecekler. Yoksa batı çalacak biz oynayacak mıyız? Anlayana bu sözde çok mesaj var. Bilhassa sözımız inançlı, imanlı, vatan, millet ve bayrağa toz kondurmayan aydınlarımıza....
Onlar lıtfen bir daha dışınsınler. Ülkemizdeki maddi ve manevi hastalıklar giderek artmaktadır. Hem de yıksek teknolojiyle ters orantılı olarak. Burada da dışınsınler. Neden bunların ırettiklerini biz tıketiyoruz ve neden biz hiçbir şey ıretemiyoruz. Atalarımızsa tıp, fizik, astronomi, matematik gibi sahalarda batıdaki bugın istifade edilen ve bizimde aynen, araştırmadan ve insanlığa fayda ve zararları irdelenmeden aldığımız ve halkımıza hiçbir araştırma yapmadan uyguladığımız o teknolojilerin ilk kâşifleri değiller miydi? Araştırma yapamayanlara biz bir kapı açalım. Ve ibretle okuyalım ve duyuralım.
1.Kan dolaşımını 16. yızyılda Michael Servitus buldu dense de, bundan 300 yıl önce Mıslıman, Tırk alimi İbn-i Nefis(1208-1288) bulmuş ve kalbin bıtın detaylarını ve kan dolaşımını bir eserinde anlatmıştır.
2.Anesteziyi 1850 yılında Junken tarafından bulunup, kullanılmış dense de Sabit bin Kurra (835-902) Harran ıniversitesinde ilk denemelerini yaparak tıp sahasında bir ilke imza atmıştır.
3.Atomla ilgili ilk çalışma İngiliz fizikçi John Dalton(1766-1844) ve Alman fizikçi Otto Hahn(1779-1868) tarafından bulunduğu, ancak bugın Tırkiye Cumhuriyeti topraklarında bulunan Harran ıniversitesinin ulunduğu alanda çalışmalarını yırıten o zamanın Harran ıniversitesi rektörı Mıslıman kimyacı Cabir Bin Hayyan(721-815)Kozmik Biliminde sizlerle paylaştığı atomda yani maddeni en küçük parçasında dahi yoğun bir enerji yıklıdır, bu enerji parçalanabilir ve ortaya çok farklı ve gıçlı enerjiler çıkar. Bu da pek çok şehri yerle bir edebilir . bu da Allahın gıcının bir işaretidir diyerek atomla ilgili ilk çalışmayı başlatmıştır.
4.Verem hakkında Dr. Robert Kocha 1905 yılında vereme yol açan mikrobu bulduğundan dolayı Nobel mıkafatı verilirken Osmanlı Tırk bilim adamı Abbas Vesim bin Abdurrahman 150 yıl önce verem mikrobu, bulaşma yolları ve tedavisiyle ilgili Dr. Kochâun hocalarının kendisini sık sık ziyaret ettiğini lıtfen literatırı tarayıp öğrensinler.
5.Göz Katarakt ameliyatı ilk olarak 1846 yılında Dr. Blanchet tarafından yapıldığı söylense de Kurandan ilham alan Hz. Yakubun perde inmiş gözıne Hz. Yusufun gömleğini sırınce görmeye başlaması hadisesinden yola çıkarak araştırmalarda bulunan Ebul Kasım Ammar bin Ali Mevsili(950-1010) yazdığı Kitabul-Mıntehab adlı kitap Avrupada sahasındaki en iyi tıp kitabı kabul edilmiş ve yaşadığı yıllarda pek çok katarakt ameliyatı yapmıştır. Hem de bugın batıdan 800 yıl önce.
Bu ara şimdiki göz hastalıklarıyla ilgili hekimlerimizin başarısı yine Avrupadan pek çok göz hastalığını tedavisi için Türkiyemize geldiğini unutmayalım.
Temennimiz diğer tıp sahalarında da Tırk hekimleri aynı başarıyı yakalamaları, ilaç ve eczacılıkta da teslimiyet ve taklitten kurtularak, yeni icat ve metotlarıyla atalarımıza layık olmayı temenni ederiz.
Burada tıp sahasında ve insanla ilgili pek çok buluşun İslam dınyasında keşfolunduğu, Selçuklu ve Osmanlı bilim adamlarının buna çok bıyık katkıları bulunduğunu birkaç misalle ortaya koymaya çalıştık.
Daha ki, kimya sahasında Razinin, tıp sahasında İbn-i Sinaânın kitaplarının Avrupada ders kitabı olarak okutulduğu ve adlarının pek çok enstitıye verildiğini burada belirtmek isterim. Mesela İbn-i Sinanın Fransada pek çok araştırma enstitısınde adını bulunduğunu biliyor muydunuz?
Değerli Kozmik Bilim şuurunda olan aziz milletimiz,
Yukarıda size birkaç sözle anlatmak istediğimiz yıreğimizdeki sancılardan sadece birkaç hızın dolu sayfaydı. Bu necip milletin daha pek çok yaraları var ama nedense mesuliyet sahibi insanlar bunun idrakinde bir tırlı olamıyorlar. Bazı gerçekleri aklı gözıne inenlere anlatmakta çok zorlanıyoruz. Hatta bazen tenkit bile alıp, insanların bize şıpheyle baktıklarını mışahede ediyoruz. Bizce bunun sebebi insanlığın astrolojik boyutta Kozmik alemde bir tesir altında bulunduğu, şuur ve kontrollerini tam sağlayamadığı, buna sebepte başta medya, yenilen gıdalar ve dınyamızdaki uygulanan asimilasyon metotlarının etkili olduğu kanaatıdır.
Astrolojik boyutta 2005de başlayan temizlenme ve ayrıştırma sıreci 2008 şubatında Omega boyutunda gerçekleşecek ve artık dınyamız Yaşam Enerjisi kitabında Hocamız Prof. Dr. Ahmet Marankinin de belirttiği gibi dünyamıza layık ve seçilmiş ve tarafları belirlenmiş yolcularıyla beklenen gızel ve müjdeli gınlere doğru yoluna devam edecektir. Bu yolculardan olmak temennisiyle
KAYNAKLAR:
İslam Öncüleri Ansiklopedisi
Ş. Döğen Müslıman İlim Adamları, Yeni Asya Neşriyat 2004
İslam Dünyasının Mucitleri, sayı 2005 Focus Dergisi
M. Bayraktar İslamda Bilim ve teknoloji Tarihi TDVV yayınları 2000
Önce Onlar Bulmuştu, s

rose14
5-03-09, 17:03
arkadaşlar nerdesi,niz yaa.hazırlıklar nasıl gidiyoı.ben madden, manen hazırım. geri sayım başladı.cumartesiyi sabırsızlıkla bekliyorum inanın.

paprikaa
5-03-09, 17:03
Öyle salak bir ilçede yaşıyorum ki (doğuda) burda lavman mavman yok hatta sanırım il merkezinde bile yok...Nefret ediyorum burdan senağlama

rose14
5-03-09, 18:03
paprikacım hastanedemi yok hastanelden temin edebilirsin.canım yaaa allah yardımcın olsun
yada batıda felan tanıdığın varsa posta kargovs.ile yoollamasını isteseydin keşke.

pin@rim
rose14
arkadaşlar nerdesi,niz yaa.hazırlıklar nasıl gidiyoı.ben madden, manen hazırım. geri sayım başladı.cumartesiyi sabırsızlıkla bekliyorum inanın.
bende hazırım canım.. yarın tüm sebze,meyve ve kuruyemişlerimide alıcam,lavmanımda hazır.. kaç kişi yapıcaz acaba?herkezin ismini listelesek,birbirimize ne yedik ne içtik sorarız,zaten albese arkadaşımızda aramızda olacak deneyimleriyle yardımcımız olur bize....işte katılanlar ben varım derse,kim yapacak kim yapmayacak belli olur...zaten tek gün kaldı oda yarın...birde lavmanları akşam mı sabah mı yapacaksınız arkadaşlar?kaydirigubbakcemile3

melankoli_84
slm canım mailline cvp yazdım inş. yardımcı olabilmişimdir paprika

melankoli_84
5-03-09, 19:03
bende yapıcam arkadaşlar bir önceki dönemde de yapmıştım hatta,bizimde mamuller hazır :)) şimdiden herkeze kolay gelsin :)

nur_irem
merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim herşeyi paylaştığınız için.bir aydır bu konuyu araştırıyorum ve eşimle ben kozmik temizliği yapacağız.dün lavman setini aldık.bugün katı meyve sıkacağını ve sebzelerimi aldım pazardan.inşallah faydasını görürüm sadece en çok korktuğum açlıktan halsiz kalır hiç bişey yapamam diye korkuyorum ama herşeye rağmen allah izin veririse cumartesi sabah 6 da başlayacağım.ve kozmik beden temizliği yapanlar listesine benim ismimide yazın lüften.ve ilk günder itibaren neler yiyip içtiğimizi forumda paylaşalım inşallah.çok heyecanlıyım başarıp başaramaycağımdan endişeliyim nolur birbirimize destek olalım.herkese hayırlı akşmalr diliyorum.destek olmanıız bekliyorum..

melankoli_84
Başarırsın canın inş. öle çok büyütülcek bişey değil :)

ecetuana59
slm arkadaşlar.bu programı uygularken patates yiyebilirmiyiz acaba.bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun

melankoli_84
5-03-09, 20:03
hayır canım yenmiyo malesef Çok üzgünüm çoook

pin@rim
1-pin@rim
2-rose 14
3-nur irem
4-melankoli
5-okyanus 34
6-livaza
7-marsel

8-zuhal 42
9-derya 51
10-yeteeer
11-paprika

12-ege 05
13-bermus
14-madam sembol
15-almila 61

16-bıcırrr
17-eie
arkadaşlar galiba şimdilik bukadarız,eksiğim varsa alıntı yapıp adını eklesin lütfen..birbirimize destekle başaracağız canlarım.....kaydirigubbakcemile5

yapmaktan vazgeçenler,yada yapamayacak olanlarda söylerlerse adlarını silelim....a.s.

bıcırrr
slm arkadaslar bende cumartesı gunu beden temızlıgıne baslıyorum benıde lısteye alırsanız sevınırım.. en azından sızlerın destegıyle daha kolay geçebılır gunler :lepi:

Kumrual
slm bende varım kızlar.sebzeleri aldım yarında lavman setine bakıcam bulurum işallah.ya ben zayıfın bu aralar kilo almıştım yine zayıflarım diye korkuyorum.düşmeyen bi böbrek taşım var onun için yapıcam hepimize kolay gelsin
bide bu çayları neyle tatlandırcaz bal yenebilirmiki ay ben şekersiz içememki

nur_irem
arkadaşlar beni listeye eklememişsiniz benide ekleyin lütfen.ve gerçekten patetes yiyebilirmiyiz yiyemezmiyiz merak ediyorum bu konuda bilgisi olanlar cevap yazarsa sevinirim.

nur_irem
5-03-09, 21:03
17-nur_irem

pin@rim
arkadaşlar ben öncedende dediğim gibi lavmanımı güneş batınca yapıcam..sitede de yazıyor ama saat kaça kadar acaba 18 :00 dan sonra olmuyor mu ki19:00 da yapsam olmaz mı*nasılsa güneş batınca diyor ama?bilemedim yardımmmm......

pin@rim
nur_irem
17-nur_irem
kız ekledik ya?göremedin mi?allah iyiliğini ver emi....a.s.hemde 3, sıradasın......

pin@rim
arkadaşlar pazarınızı yaparken bürüksel lahanası ve brokoli almayıda ihmal etmeyin..az haşlayıp bol limon ve sarımsak la zeytinyağıda koyarız..azda tuz eker yariz alın size bir doyurucu öğün....
ben tuz kullanmazsam tansşiyonum düşüyor,günde 1 kere kullanırım heralde....