TEST

bebein hareketlerini ilk kanc ayda hissettiniz?

demircool
7-07-08, 08:07
arkadaslar ben 9+1 hamileyim.ama sanki ufak ufak bebişimin hareketlerini hissediyor gibi oluyorum.karnıma azcık bastırarak dokundugumda onu hissediyorum sanki.bu psikolojik mi?CADIARZUbir bebek bu kadar erken hareket edermi?:uhm:yada kişiden kişiye degişirmi?nolurr bi cevap verin.:bbo:

İC/@/
ben ilk cocuguma hamıleyken 3-3 bucuk aylıkken hafif hafif seyirme gıbı atıodu karnım :) bıraz dar pantolon felan gıysem cıkartıncada yer degıstıgını hissedıodum kasıklarımda:)

Saruboceq
bende hissediyorudum.ama doktorum gaz sancısı o imkansız hissetmen diyordu..
doktorlar çok biliyor:mymeka:

demircool
7-07-08, 09:07
karnınız ne zAMAN büyümeye basladı peki?

eylul166
doktorum banada tıbben mümkün değil demişti..ben hissettiğimi sanıyormuşum ..taki 4. ayım a girene kadar..şimdi 5 ay bitti ve tekmeleri çok sert ..sizde bunu hissedince diğer kıpırtıların gaz olduğunu anlayacaksınız....

eylul166
demircool
karnınız ne zAMAN büyümeye basladı peki?
bunlar için daha erken daha 3. ayına bile girmemişsin ..benim 5.ayda büyümeye başladı..

İC/@/
belli olmuyor karın şişliği iç karın genişliği diye bişey var eltimle aynı ay hamıle kalmıstık mesela bız onun 4 aylık karnı yok gıbıydı benım bayagı belliydı esneklık hıc yok bende yaaa:) oyuzden bayagı çatlaklar hatıra kaldı oğlumdan:)

demircool
ya ben cok zayıf biriydim hamile kalmadan önce ve göbek möbek bişy yoktu.hamile calısmalarına basladık ve kilo almaya basladım.hamile kalınca da inanın o kadar göbek varki şu anda bebek degil biliyorum ama ne zaman bebek olcak onu merak ettim sadece.cok istiyorum onu hissetmekkkkkkk.miniğim benimm

serayy
Bencede hissetmen imkansız, psikolojiktir. Sanırım ilk bebeğin. Biraz daha büyüdüğünde ve gerçek tekmeleri hissettiğinde daha iyi anlayacaksın bunu.
Bu hissettiklerin bağırsaklardaki hareketlerdir. 4. ay civarı hissetmeye başlayacaksın hareketleri, tabii birkaç hafta erken yada geç olabilir.
Kendine iyi bak...

demircool
serayy
Bencede hissetmen imkansız, psikolojiktir. Sanırım ilk bebeğin. Biraz daha büyüdüğünde ve gerçek tekmeleri hissettiğinde daha iyi anlayacaksın bunu.
Bu hissettiklerin bağırsaklardaki hareketlerdir. 4. ay civarı hissetmeye başlayacaksın hareketleri, tabii birkaç hafta erken yada geç olabilir.
Kendine iyi bak...
evet canım bende suan pek bebektir diye üümitlenmek istemiyorum.dediğin gibi 4-5 aylarda kuvvetli hareketleri hissedince öncekiler komik gelir diye.ama hissettigimi sanmak bile güzel oluyooo:dance::dance::dance::dance::dance:gamyoncuiremsu

demircool
serayy
Kendine iyi bak...
evet ilk bebegim canım.o yüzden acemiyim işteyardımcı olunnnn:asigim:

demircool
İC/@/
belli olmuyor karın şişliği iç karın genişliği diye bişey var eltimle aynı ay hamıle kalmıstık mesela bız onun 4 aylık karnı yok gıbıydı benım bayagı belliydı esneklık hıc yok bende yaaa:) oyuzden bayagı çatlaklar hatıra kaldı oğlumdan:)
benm çatlak suanda yok.ama ilerde ne olur bilemem.ama cocugum için herseye deger bence.takacagım en son sey galiba.kacıncı ayda baslıyoki catlaklar*CADIARZU

eylul166
7-07-08, 10:07
demircool
benm çatlak suanda yok.ama ilerde ne olur bilemem.ama cocugum için herseye deger bence.takacagım en son sey galiba.kacıncı ayda baslıyoki catlaklar*CADIARZU
karnın büyüdükçe yani 5 ayından sonra eğer cildin kuru ise ve iç karın dar ise dışarıdan fazla büyüyecektir..birde eğer esnek değil isen çatlarsın..bu biraz da ırsi bir durum..
mesela ben çok kilo alıp veren biri olduğum için vücudum esnek bir yapıya sahip ..bu yüzden karnım kocaman olduğu halde henüz çatlamadım..

TRAKYALI
7-07-08, 11:07
peki kızlar ben hissettiklerim ne acaba yaa bu sabahta 3 defa 20 şer dakka arayra çok az kıpırtılar hisettim karnımın farklı yerlerinde sanki bişi deyip kaçıyo gibi ve çok derinden geliyomuş gibi bu arada 15. haftamı dolduruyorum 2 gün sonra,benim hissettiklerim bebek olabilirmiii bu rarda cinsiyetinide daha öğrenemedik.

Kancicegim
7-07-08, 16:07
valla ben daha yeni yeni hissediyorum o da her zaman degil cogunlukla yatarken,hafif böyle balik yuzmesi gibi kipirdiyor....yani artik hissediyorum yavas yavas cok müthis bisey yaaa....

demircool
Kancicegim
valla ben daha yeni yeni hissediyorum o da her zaman degil cogunlukla yatarken,hafif böyle balik yuzmesi gibi kipirdiyor....yani artik hissediyorum yavas yavas cok müthis bisey yaaa....
seninki ne kadarlık canım?

ceyrem
ben şuan 17 haftalığım 4 ayı geçtim ama hala bişi hissetmiyorum.heleki 9 haftada falan bu imkansız o haftalarda hissedilen bağırsaktaki gazlardır.zaten kaç gr lık ki bu minikler o kadar hissedelsin.insan hemen hissetmek istiyo belkide o yuzdendir her kıpırtıyı beebek sanıoo :)

Kancicegim
demircool
seninki ne kadarlık canım?
benimki 13+3 haftalik galiba bu da 3 ay 1 hafta oluyo...

demircool
evet kızlar ya biran önce hissetmek istedigim için belki de psikolojiktir.ama o da güsel gaz da olsa :):):):)çünkü bebek sanıyom:)

misskokulumm
7-07-08, 18:07
ben tam anlamıyla 17. haftada hissetmeye başladım seğirmelerii şimdi maşallah uyutmuyo beni döne döne şimdi onlar hareketmiymiş diyorum sabır kızlar bu arada karın şişmesine gelince ben hamile kıyafeti giymediğimde hala pek anlaşılmıyo hatta 2 hafta önce bi arkadaşım hamilemisin diye bile sordu ki bu arkadaşla beraber aynı okulda çalışıyoruz anlayacağınız hala da çok belli değil boy uzunluğu ve hamile kalmadan önceki kilonuz da çok önemli

cidy
7-07-08, 20:07
bende 17. haftamda hissetmeye baslamistim kizimi :))

ddm
7-07-08, 21:07
bende 17. 18.haftalarda hissetmeye başladım

demircool
8-07-08, 06:07
arkadaslar peki bu bebek benm karnımda suan ne kadardır?boyu ve gramı?sırnaşık şeyben en son 2 hafta önce doktora gittigimde 11mm di.suan ne kadar oldugunu cok merak ediyorum.doktora gitmeme daha var.bilen varmı:uhm:

demircool
9+2 haftalık bebegim bun arada

andina222
ben de hep bebeğimi hissediyorum diyordum ama ilk tekmeyi 18. haftada hissedince onların gaz sancısı olduğunu anladım :))
o kadar muhteşem bir duygu ki Allah herkese nasip etsin o tekmeleri hissetmeyi..
benim göbişim 10 haftalıkken fırlayıverdi birden , 12 haftalıkdan itibaren normal kıyafetlerime sığmamaya başladım :)
demircool senin daha bebişin çok ufak , bir çilek boyutunda :))

TRAKYALI
8-07-08, 07:07
Ben de 1 tane hamile kotu aldim onu giyiyorum 1 aydan beri çok belli değil ama az da olsa fark ediliyo dişardan bakildiğinda normal pantlonlara siğamadiğimdan hamile pantlonu allayim bari dedim göbeğimin çok oluşundan değil yani.

kurmis
8-07-08, 07:07
şu an 19. haftamdayım.
yaklaşık 1 haftadır hissediyorum.
muhteşem bir duygu bu !!

demircool
8-07-08, 17:07
ayy daha cok var o zaman bebeğimi hissetmeme o zaman.ama ben biran önce hissetmek istiyorum.peki bu haftalarda ultrosonda belli oluyormu hareketleri?

inciboncuk
8-07-08, 20:07
ben de zayıf bir hamileydim canım 19. haftada hissettim şöyle tarif edeyim sanki içinde minik bir balon var ve o balon pıt diye patlayıveriyor işte tam tarifi buydu harika bir duygu gerçekten ama son haftalar insanı zorluyor karnında yavaş yavaş hareket ederken topukları görünüyordu benimkinin bi de sırtını yaslayınca bi tarafa karnım o tarafa doğru yamuluyordu:)

demircool
9-07-08, 05:07
sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey desene ortaya komik komik şekiller çıkıyooşutarafagittişutarafagitti

ponaran
9-07-08, 06:07
Merhabalar Kızlar,

Ben 15. hafta itibarıyla hissediyordum. Artık tabii baya bir hissediyorum.
Minik bir kickboxçı edasıyla çalışıyor kızım içerde.

demircool
9-07-08, 07:07
slm canım bende hissetmek istiyorum suan daha küçük ama sanki kıpırdıyo gibi geliyo.tabi arkadaslar normal olarak imkansız diyolar:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:((((((((((((((

demircool
11-07-08, 05:07
kac kilo alınır bu haftalarda?

flapy
11-07-08, 07:07
demircool
kac kilo alınır bu haftalarda?

Günaydın canım http://gebelik.org/dosyalar/kiloalimi1.html bu linki tıklarsan sana gerekli cevabı veriyor. Kişiden kişiye bu kilo alışı değişiyor. Ben oğluma hamile kaldığımda çok zayıf olduğumdan doktorum kilo almam için özel yemek listesi vermişti. Ona rağmen hamileliğimin sonuna kadar 11 kilo aldım. Zayıf olamama ve fazla kilo almama rağmen oğlum 3.5 kilo doğdu.

yeşilözen
11-07-08, 10:07
bencede hissetmen mümkün degil 24 haftadan itibaren çok net hissedeceksin ki çok güzel bi duygu

florya
11-07-08, 11:07
ben de 10-11 arasındayım kilom aynı ama karnım acayip fırtladı. kocaman oldu şimdiden:)

demircool
11-07-08, 11:07
florya
ben de 10-11 arasındayım kilom aynı ama karnım acayip fırtladı. kocaman oldu şimdiden:)
peki o göbekmi bebekmisırnaşık şeysırnaşık şey.bende yemeklerden sonra göbek cıkıyodu da bana bagırsaklardaki gaz oldugunu söylediler:çok üzgünüm:bende bebek sanıyordum

brn
11-07-08, 15:07
16.haftadan sonra karnım belirginleşmeye başladı ilk hareketrini hissettiğimdede 20 . hafta idi ilerleyen haftalarda tekmelerin şiddetide artıyor:)

florya
14-07-08, 07:07
demircool
peki o göbekmi bebekmisırnaşık şeysırnaşık şey.bende yemeklerden sonra göbek cıkıyodu da bana bagırsaklardaki gaz oldugunu söylediler:çok üzgünüm:bende bebek sanıyordum
henüz bebek mm.lik olduğuna göre malesef göbek. ama sabahları küçülüyor. yani benimki de seninki gibi gaz galiba::bbo:

demircool
14-07-08, 09:07
ama kızlar benim bebek sağ kasıgımda.ve ben o tarafı hafif bastırdıgımda elime bebek gibi bişy geliyo ve o sol tarafta yok.ve iki hafta önce daha sert bastırırken bu sıralarda bastırdıgımda ise hafif bastırınca hemen elime geliyo ve artık büyüyooooooooooo galiba.ben de çk heycanlanıyorummm

çıtır-pıtır
14-07-08, 10:07
14, 15. haftalarda kelebek kıpırtısı gıbı
16 da kesın olarak
20 den sonra cok cok cok net hıssetmeye başladım.

çıtır-pıtır
demircool
ama kızlar benim bebek sağ kasıgımda.ve ben o tarafı hafif bastırdıgımda elime bebek gibi bişy geliyo ve o sol tarafta yok.ve iki hafta önce daha sert bastırırken bu sıralarda bastırdıgımda ise hafif bastırınca hemen elime geliyo ve artık büyüyooooooooooo galiba.ben de çk heycanlanıyorummm
gebeliğin kacıncı haftadaydı?daha yenıyese gebelık kesesı dir. ama elinle falan ole bastırma canım sabret azcık hıssedeceksın bol bol hareketlerını dur bakalım....yerimseniben

demircool
ben 10+1 oldum artıık.

TRAKYALI
16. Haftamdayim ve genelllikle tatli şeyler yediğimde kizimin çok hoşuna gidiyor.hemen pit diye karnimda dokunuşunu hissediyorum ve genellikle sol tarafta hissediyorum.

ballım53
14-07-08, 11:07
bende 17 haftada bayağı hissetmeye başladım ama devamlı değil ara ara hareket ediyo 2 hafta sonra netleşir

demircool
ayy inşallah herkes o günleri görürrrr.eşim şimdiden daha belli bişey yokken karnımdan cekilmiyo.sürekli okşuyoo öpüyoo.artık tekmeler baslayınca işede gitmez:):):):))

dilruba_diba
bende 4,5 aylık hamileyim vede daha yeni yeni hissediyorum hareketlerini.demircool'un dedigi gibi önceki hareketleri gerçekten çok komik geliyor.
içinde bir canlının hareket etmesi seninle herşeyi paylaşması çok güzel bir duygu.

demircool
29-07-08, 17:07
kızlar daha cok varrrrrr bebeklerimizi hissetmeye.artık sabırsızlanıyorummm

Asortie
ben 4 4buçuk aylıkken hissettim ilk olarak karnımda 5.aydan sonra büyümeye başladı sanırım:/

eylul166
demircool çok sabırsızsın biliyorum ama elinle bastırma karnına tehlikeli olabilir..bekle bakalım 17-18. haftalarda başlarsın ..bu kadar kasma kendini ..rahat bırak bebişide ,keyfi gelince oynar o annesi..