Düz lise mezunlarının telafi eğitimi alarak meslek lisesi diploması alması

Yeliz
14-08-08, 11:08
çiçek64
canım ya daha yeni bizim bir tanıdık okudu şimdi çalışıyor okulda ancak 4 yıllık açıköğretim okudu o zaman o öyle olabilirmi? sınavsız geçiş yapmış olabilirmi 4 yıllık açıköğretime?

ve bitirince direk öğretmen oluyorsun dimi? bu usta öğreticilik filan istemem ben
o sınava girmiştir canım ..

masal perisi
arkadaşalr sormak istediklerinizi sorarsanız paylaşırım benim aklıma gelmiyor.
çiçek sen düz lise mezunumusun canım.

sınavsız sadece meslek liseleri 2 yıllık fakülteler geçebilir..ama o da çok kolay birşey değil...not ortalaması yüksek olanlar öncelik tanırlar...
4 yıllık lara sınavsız geçiş yok...mutlaka öss girmelisin ama lise bilgilerinle öss de açıköğretime tercih edebilecek notu alırsın canım.....

2 yıllık açıköğretim için 145
4 yıllık açıköğretim için 165 alman yeterli.

Yeliz
masal perisi
arkadaşalr sormak istediklerinizi sorarsanız paylaşırım benim aklıma gelmiyor.
çiçek sen düz lise mezunumusun canım.

sınavsız sadece meslek liseleri 2 yıllık fakülteler geçebilir..ama o da çok kolay birşey değil...not ortalaması yüksek olanlar öncelik tanırlar...
4 yıllık lara sınavsız geçiş yok...mutlaka öss girmelisin ama lise bilgilerinle öss de açıköğretime tercih edebilecek notu alırsın canım.....

2 yıllık açıköğretim için 145
4 yıllık açıköğretim için 165 alman yeterli.
masalcığım bu verdiğin notlar baraj 4 yıllık çocuk gelişimi için barajı geçmek yetmiyor..ayrıca kontenjan 2000 ..kamu,iktisat işletmedeki gibi sınırsız değil..

çiçek64
masal perisi
ÇİÇEK açıköğretim proğramlarının hangisine girmek istersen iste mutlaka öss sınavına girmen gerekiyor canım..başka kafana takılanları bana sorabilirsin.
sağol canım o zaman bizim hayyaller uçtu maalesef bende sınavsız geçiş yaparım diye hevesleniyordum bir de tekrar öss stresi çekemem:nazar: ya

çiçek64
YELİZ
o sınava girmiştir canım ..
evet canım olabilir ben sınavsız zannediyordum maalesef

çiçek64
YELİZ
masalcığım bu verdiğin notlar baraj 4 yıllık çocuk gelişimi için barajı geçmek yetmiyor..ayrıca kontenjan 2000 ..kamu,iktisat işletmedeki gibi sınırsız değil..
evet en son alınan puan 324müş arkadaşlar.

Yeliz
bu işler zor malesef keşke biraz daha küçük olsaydık..o zaman belki birşeyler olurdu..

Yeliz
ben çıkıyorum biraz işlerim var eğer görüşemezsek pazar sabahı çıkacağım hastaneden gelince bakmaya çalışırım buraya ama söz vermiyim durumum ne olur bilemiyorum. kendinize iyi bakın.

masal perisi
14-08-08, 12:08
okumanın kendini geliştirmenin yaşı olmazki arakdaşlar
üstelik açıköğretimi tercih edeceksiniz...açıköğretim de okuyan çok bankacı memur evli orta yaş üstü insanlar biliyorum.....
hatta bizim komşumuz 35 yaşından sonra üniversite gitmeye karar verdi sınavlara giricek öğretmenlik dcokacimcoooküşünüyormuş...

bakoş
masal perisi maöl sine ünv. mezunlarının kayıtyaptıramama gibi bir durum var mı . ben kayıt için gittiğimde kabul etmediler

masal perisi
ne mezunu anlamadım canım...yazı tam çıkmamışgamyoncuiremsu

bakoş
üniversite mezunu canım.

masal perisi
peki örgün eğitimden mi bitirdin yoksa açıköğretimmi?

yani lise diplomanın aslı sendemi?

masal perisi
eskiden üniversite mezunlarını almıyorlardı meslek lisesine....

fakat son çıkan kararla üniversite mezunlarıda meslek lisesine kayıt yaptırabilir ama nasıl?

lise diplomanın aslı sende mevcutsa kabul ediliyor.....örgün eğitimden üniversiteye girenler lise diplomasını üniversiteye veriyorlar.o yüzden sormuştum.

yani aslı gerekli kayıt için.....fotokopisi geçerli olmuyor.çünkü diplomanın aslını ankaraya gönderecekler.

bakoş
örgün eğitimden mezunum canım ama lise diplomamı aldım okuldan yani rahatça kayıt yaptırabilirim o halde. konuştuğum yetkili bir kadındı ve siz bir meslek sahibi olmuşsunuz o nedele meslek lisesi okuyamazsınız demişti. birde sonrs-ada ünv. mezunu olduğum anlaşılırsa sorun olurmu acaba

bakoş
canım yaa sen zaten cevap vermişsi ben tekrar hayal kırıklığına uğramayayım derken saçmalamışım. sen demi okudun bayağı bilgilisin bu konuda

masal perisi
canım sonradan öğrenirlerse falan diye birşey yok..yani sorun olmaz ...bunu gizlemene gerekte yok..çünkü bu senin hakkın..geçmiş yıllarda üniversite mezunlarını kabul etmiyorlardı bu sene böyle oldu....sen geçen kayıta gittiğinde diplomanın aslı olmadan gittin heralde ondan kayıt yapmadılar...ben iktisat mezunuyum.....meslek lisesini düşündüm bende onun için iyi bir araştırma yaptım...o yüzden biliyorum..fakat tekrar liseye dönmektense tekrar üniversite sınavlarına girmeyi düşünüyorum..çünkü meslek lisesi diploması tek başına işe yaramayacak.

bakoş
anladım canım beni boş yere üzdüler o zaman. ben gittiğimde sadece konuştum ne mezunusun diye sordular söyledim bende.ben de düşünüyorum bir ünv. zaten bitirmişim şimdi tekrardan lise okumak peşine tekrar ünv. zor ama ben bu mesleği ve çocukları çok seviyorum. geçte olsa öğretmen olmak bana çok iyi gelecek.ders çalışmak zor gelmiyor bana hatta birşeylerle uğraşmak ,kendime bir şeyler katmak mutlu ediyor. bununla birlikte alese ve kpds yede hazırlanıyorum. inşalklah seneye yüksek lisansa başvurucam.hep çalışmaya okumaya alışmış biri olarak evde çok sıkılıyorum kızımda büyüdü sayılır:1hug:a.s.a.s.

masal perisi
14-08-08, 13:08
seni kutlarım canım.....ama ben yukarıda yazmıştım bilmem okudunmu? meslek lisesi çoçuk gelişimi mezunları yardımcı öğretmenlik yapıyor , ve asgari ücret veriyorlar...istersen internetten araştırabilirsin....yani sonradan boşuna 3 senemi buna ayırmıştım dememen için hatırlattım.kaydirigubbakcemile3

bakoş
14-08-08, 14:08
ben liseden sonra açıköğretim olduğu içn ünv. de okumak istiyorum.tatlım dediğin gibi zor ve uzun bir süreç ama benim çalıştığım bir işim yok.severek yapacağım bir işm olması benim için çok önemli.çalışan üreten kadınlara çok saygım var.işte böyle canım. gözümü kararttım hayat yoluna çıkıyorum tekrar:eek:

çiçek64
kızlar ben açık liseye mail atmıştım cevap geldi bakın;

Lise mezunları ,üniversite mezunları mesleki açıköğretim liselerinin herhangi bir programına kayıt yaptırarak farklı bölüm yada alandan mezun olarak ikinci bir orta öğretim diplomasına sahip olabilirler,ancak müracat edenlerden şartları aynı olmak koşuluyla enaz 8 kişinin istenen bölüme ön kayıt başvurusunda bulunması gerekmektedir. 8 kişi tamamlandığında o bölüm açılır ve yoğunlaştırılmış olarak yüz yüze okula gidilmek suretiyle 2 yılda meslek lise diploması alınabilir.İyi günler

çiçek64
bakoş
ben liseden sonra açıköğretim olduğu içn ünv. de okumak istiyorum.tatlım dediğin gibi zor ve uzun bir süreç ama benim çalıştığım bir işim yok.severek yapacağım bir işm olması benim için çok önemli.çalışan üreten kadınlara çok saygım var.işte böyle canım. gözümü kararttım hayat yoluna çıkıyorum tekrar:eek:
aslında bende istiyorum çok ya ama işte üni. girerken öss de takılırsam üzülürüm çok puanı yüksek istiyorlar ya

bakoş
çiçek64
aslında bende istiyorum çok ya ama işte üni. girerken öss de takılırsam üzülürüm çok puanı yüksek istiyorlar ya
canım sağol yaa mail atmışşsın iyi oldu. güzelim eğer sen istiyorsan başaramıycağın hiçbirşey yok. bak ben 2 sene önce öylesine öss ye girdim .hiç çalışmadım ve hakikaten sadece mantıkla yapıyorsun soruları 300 aldım. üstelik yanlış bilmiyorsam açık öğretim çge öğretmenliği için birinci kitapçığı işaretliyorsun.üstüne ek puan da veriyorlar

gzellergzeli
14-08-08, 19:08
şahgül
ya ben biraz cahil kaldım galiba.:uhm:.bana tam olarak bi desen de bende 1,5 yılda bitirsem..nereye başvuru yapmam gerekiyo.yardımcı olursan sevinirim :Saruboceq:
canım normal meslek liselerine gidiyorsun telafi egitiminı soruyorsun ben bilgisayar programcılıgı okudum.. kızmeslek liselerindede çocuk gelişimi veriyorlar normal okut kayıtlarıyla başlıyorlar kayıtları canım acele etmen lazım..

garfield
14-08-08, 21:08
açık öğretim lisesinde eğitim 3 yıl (düz lise mezunları için) peki kız meslek lisesinde daha mı kısa? ve kız meslek lisesine kayıt yaptırma hakkımız var mı? ve devam mecburiyeti varmı? 16-17 yaşında kızlarla aynı okula mı gidicez? bu konuda bilgisi olan var mı?

çiçek64
15-08-08, 06:08
bakoş
canım sağol yaa mail atmışşsın iyi oldu. güzelim eğer sen istiyorsan başaramıycağın hiçbirşey yok. bak ben 2 sene önce öylesine öss ye girdim .hiç çalışmadım ve hakikaten sadece mantıkla yapıyorsun soruları 300 aldım. üstelik yanlış bilmiyorsam açık öğretim çge öğretmenliği için birinci kitapçığı işaretliyorsun.üstüne ek puan da veriyorlar
aslında çok istiyorum ve dediğin gibi ek puanda veriyorlar ya yaniolur ama tabi 2 yıl sonra ne olur bebek yapmamam gerek en azından lise diplomamı alana kadar aman ya bilemedim şimdi bir de baksana mail de bana yüzyüze eğitim demişler ve evliyim ve çalışıyorum işten çıkıp derse gitmek de zor olacak ya açık lisede eğitim varmı böyle sürekli açık öğretim gibi sanıyordum onu ben. aslında o konuylada ilgili mail göndermek yada aramak gerek. e,e sen de başlayacakmısın çocuk gelişimine? aslında düşününce heyecanlanıyorum ne var en çok 6-7 sene öğretmeniz hihoyyyt

bakoş
15-08-08, 07:08
tatlım ben kayıt yaptırıcam. aynı zamanda ales ve kpds yede çok iyi hazırlanmam gerekiyor . zor olacak hem de çok zor ama ikisindende vazgeçmek istemiyorum. hayatımda hep birşeyleri daha iyi yapmak için başka istediğim şeyleri erteledim inan bana hiç gerek yokmuş.hiç birşey daha iyi olmadı. elimden geleni yapıcam . yorulucaz ama sonunda kendimize olan saygımız artacak ve daha mutlu olucaz bu herşeye değer fikrimcea.s.:1hug:

masal perisi
15-08-08, 08:08
Meslek Lisesi Çoçuk Gelişimi bölümüne gitmek isteyen arkadaşlar bir an önce kayıt yaptırmalı.Çünkü dersler 6 ekimde başlıyor.Ders saatleri ve günleri öğretmnelere göre ayarlanıyor.genelde cumartesi günleri sabahtan öğlene kadar oluyor...ama bu okuluna göre değişir.çünkü öğretmenlerin uygun saatleri baz alınıyor..
öğrencilerle aynı birlikte gidilmiyor tabii ki okula.hihoyyyt
lise mezunalrı sadece meslek derslerini görüyor ve onlardan gördüğü derslerden sınava giriyor...matematik türkçe v.s yok..

çiçek64
15-08-08, 09:08
masal perisi
Meslek Lisesi Çoçuk Gelişimi bölümüne gitmek isteyen arkadaşlar bir an önce kayıt yaptırmalı.Çünkü dersler 6 ekimde başlıyor.Ders saatleri ve günleri öğretmnelere göre ayarlanıyor.genelde cumartesi günleri sabahtan öğlene kadar oluyor...ama bu okuluna göre değişir.çünkü öğretmenlerin uygun saatleri baz alınıyor..
lise mezunalrı sadece meslek derslerini görüyor ve onlardan gördüğü derslerden sınava giriyor...matematik türkçe v.s yok..
derslere devam zorunluluğu var dimi masal perisi işte beni en çok düşündüren bu oluyor çünkü ben heme vliyim hem de çalışıyorum akşam derslerinede işten çıkıp gitmem gerekir bu da benim için çok zor olur ya :nazar:

çiçek64
15-08-08, 11:08
masal perisi
canım yani öyle hergün normal lise gibi değil dimi dersler haftada bir filan herhalde yardımcı olurmusun masal perisi öyle hergün değilse ben kaydımı yaptırıyorum arkadaşlar ya öğretmen olmadan ölürsem gözüm açık gidecek kafamçokkarıştı

çiçek64
15-08-08, 11:08
bakoş
tatlım ben kayıt yaptırıcam. aynı zamanda ales ve kpds yede çok iyi hazırlanmam gerekiyor . zor olacak hem de çok zor ama ikisindende vazgeçmek istemiyorum. hayatımda hep birşeyleri daha iyi yapmak için başka istediğim şeyleri erteledim inan bana hiç gerek yokmuş.hiç birşey daha iyi olmadı. elimden geleni yapıcam . yorulucaz ama sonunda kendimize olan saygımız artacak ve daha mutlu olucaz bu herşeye değer fikrimcea.s.:1hug:
haklısın canım ya bende kayıt yaptırıcam karar verdim ne olur en kötü girerim bir kreşe çalışım yada eşim hep sana bir iş açalım kendini işini yap diyordu bana açarım kreş 10 çocuk olsa yeter bana maksat oyalanmak ve hayalimdeki mesleği yapmak bakoşum inşallah mezun olduğumuzda da yazışırız öğrencilerimizi, öğretmen arkadaşlarımı anlatırız birbirimize :Saruboceq:

bakoş
15-08-08, 13:08
çok sevindim canım inşallah hakkımızda hayırlısı olur.şimdi sıra bizde. tabii ki görüşmeye devam ederiz hafta içi kayıt yaptırmaya ankaraya gidicem. sen de biran önce yatır sevgiler:1hug::sm_cool:

çiçek64
15-08-08, 14:08
bakoş
çok sevindim canım inşallah hakkımızda hayırlısı olur.şimdi sıra bizde. tabii ki görüşmeye devam ederiz hafta içi kayıt yaptırmaya ankaraya gidicem. sen de biran önce yatır sevgiler:1hug::sm_cool:
bakoş ya dersler nasılmış hergün yoktur dimi? CADIARZU

bakoş
15-08-08, 16:08
çiçek64
canım okula göre seğişiyor herhalde. eğer okulla konuşup anlaşabilirsen daha erken sürede bitirmek için daha çok ders alabilirsin. bu da hafta içi ak"şamları oluyormuş.hafta sonu da oluyormuş.anlayacağın yoğun olacak tatlım ama sadece 2 sene. dişimizi sıkıcaz artık

bakoş
15-08-08, 17:08
çiçek64
okuluna göre değişiyor galiba canım.okula sorarsın ama ben yoğun olduğunu biliyorum

bakoş
16-08-08, 11:08
Danıştay 8. Dairesi, Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliği’nin, "orta öğretimden ayrılan, mezun olan ve yüksek öğretimden ayrılan veya mezun olanlara" Açıköğretim Lisesi’ne geçiş olanağı tanıyan hükmünün de aralarında bulunduğu bazı maddelerini iptal etti.4 eylül 2007

kızlar dün ankarada bir halkevini aradım konuştum adamlar kesinlikle kabul etmiyorlar. elimizde lise diploması olsa bile diplomanın arkasında mezun olduğumuz üniversitenin kaşesi var. yukarıdaki tarihe kadar kabul ediyorlarmış ama yönetmelik değişmiş maalesef:1no2::kızgın:

çiçek64
18-08-08, 06:08
bakoş
Danıştay 8. Dairesi, Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliği’nin, "orta öğretimden ayrılan, mezun olan ve yüksek öğretimden ayrılan veya mezun olanlara" Açıköğretim Lisesi’ne geçiş olanağı tanıyan hükmünün de aralarında bulunduğu bazı maddelerini iptal etti.4 eylül 2007

kızlar dün ankarada bir halkevini aradım konuştum adamlar kesinlikle kabul etmiyorlar. elimizde lise diploması olsa bile diplomanın arkasında mezun olduğumuz üniversitenin kaşesi var. yukarıdaki tarihe kadar kabul ediyorlarmış ama yönetmelik değişmiş maalesef:1no2::kızgın:
Lise mezunları ,üniversite mezunları mesleki açıköğretim liselerinin herhangi bir programına kayıt yaptırarak farklı bölüm yada alandan mezun olarak ikinci bir orta öğretim diplomasına sahip olabilirler,ancak müracat edenlerden şartları aynı olmak koşuluyla enaz 8 kişinin istenen bölüme ön kayıt başvurusunda bulunması gerekmektedir. 8 kişi tamamlandığında o bölüm açılır ve yoğunlaştırılmış olarak yüz yüze okula gidilmek suretiyle 2 yılda meslek lise diploması alınabilir.İyi günler .

canım banada böyle bir mail gelmişti anlamdımki ya dur bakalım ben bu hafta gidip kayıt yaptırıcam bakalım ne diyecekler?

çiçek64
18-08-08, 06:08
bakoş
canım okula göre seğişiyor herhalde. eğer okulla konuşup anlaşabilirsen daha erken sürede bitirmek için daha çok ders alabilirsin. bu da hafta içi ak"şamları oluyormuş.hafta sonu da oluyormuş.anlayacağın yoğun olacak tatlım ama sadece 2 sene. dişimizi sıkıcaz artık
evet sabredicez ama işte ben çalışıyorum ya zor olacak benim için umarım hergün yoktur.

masal perisi
18-08-08, 07:08
dersler genelde haftasonu olur toplamda sanırım 6 ders var.....genelde cumartesi olur...ama bu yaşadığınız yere göre değişir.....burda dersler cumartesi sabahtan öğlene kadarmış....müracat ederken sorabilirsiniz....haftanın 5 günü olmadığı kesin ama..hihoyyyt

masal perisi
18-08-08, 07:08
canlarım meslek lisesi toplamda 3 sene sürüyor..yanlış duydunuz heralde....bu arada açıköğretim fakültesini bitirenler kesin girer barkoş..çünkü lise diplomasının arkasında herhangi bir üniversitenin kaşesi yok ..dışardan bitirildiği için.sen örgün eğitimden bitirdiğin için girememn doğru olabilir.

bu arada çiçek canım meslek lisesi mezunları kreş açamaz....4 yıllık fakülte çoçuk gelişimi yada okul öncesi mezunları kreş açar...lise mezunları yardımcı öğretmenlik yapar...

çiçek64
18-08-08, 08:08
masal perisi
canlarım meslek lisesi toplamda 3 sene sürüyor..yanlış duydunuz heralde....bu arada açıköğretim fakültesini bitirenler kesin girer barkoş..çünkü lise diplomasının arkasında herhangi bir üniversitenin kaşesi yok ..dışardan bitirildiği için.sen örgün eğitimden bitirdiğin için girememn doğru olabilir.

bu arada çiçek canım meslek lisesi mezunları kreş açamaz....4 yıllık fakülte çoçuk gelişimi yada okul öncesi mezunları kreş açar...lise mezunları yardımcı öğretmenlik yapar...
sağol masal perisi hanım :1rolleyes: canım bu ne ya neden hanım deme gereği duydun yoksa ima mı var orada sırnaşık şey tamam canım zaten çıktım bir yola ve lise mezunu kalmak değil amacım bir şekilde bitirmek istiyorum üniversiteyi inşallah.

çiçek64
masal perisi
dersler genelde haftasonu olur toplamda sanırım 6 ders var.....genelde cumartesi olur...ama bu yaşadığınız yere göre değişir.....burda dersler cumartesi sabahtan öğlene kadarmış....müracat ederken sorabilirsiniz....haftanın 5 günü olmadığı kesin ama..hihoyyyt
sağol canım iyi oldu o zaman sorun yok bakalım bu hafta kayıt için gidip görüşücem hayırlısı artık

masal perisi
hayırlısı olsun canım.....aslında başta bende çok istedim..ama sonra dedimki kendi kendime tekrar lise okuyup üniversiteye gireceğime..direkt üni.sınavlara gireyim...ama sen biititp sınavlara girersen ek puan verirler oda güzel.

çiçek64
18-08-08, 10:08
masal perisi
hayırlısı olsun canım.....aslında başta bende çok istedim..ama sonra dedimki kendi kendime tekrar lise okuyup üniversiteye gireceğime..direkt üni.sınavlara gireyim...ama sen biititp sınavlara girersen ek puan verirler oda güzel.
zor ve uzun bir süreç beni bekliyor çok düşündüm akıl danışdığım herkes çok uzun bir zaman ve 6 sene sonra ne olacak belli değil dediler ama ne olursa olsun dedim bende çıktım yola inşallah hayırlısıyla mezun olduğumuda görürüm zaten şimdi memnun olduğum bir işim var mezun olana kadarda kendi işimde devam edeceğim. kısmet artık canım umarım iyi olur pişman olmam en kötü mezun olunca atamam yapılmasa bile kendime kreş açmak istiyorum bakalım durumlar ne gösterir bilinmez ama hayırlısı artık. :sm_confused:

çiçek64
18-08-08, 10:08
masal perisi
sen ne yaptın girdinmi össye bu sene yoksa gelecek sene içinmi hazırlık yapacaksın?

masal perisi
18-08-08, 11:08
Allah herkesin kalbine gönlüne göre versin..bu yola baş koyduktan sonra çoçuk evlilik yaş bence gereksiz...isteyen yapar diye düşünüyorum....5-6 sene sonra aynı yerde olmaktansa neden sevdiğin bir iş yapıyor olmayasın neden hayal olsun?
canım ben bu sene dershaneye gidicem ve 1 sene hazırlanacağım..benimde önümde zor bir yol var....zor ve uzun...geçen sene girmedim sınava.bu sene dil kursuna gidip hazırlanacağım..:lepi:

bakoş
18-08-08, 12:08
benim diplomamın arkasında hacettepe ünv. kaşesi var olmayacak. çok istemiştim ama inşallah başka isteyenler yapar bu mesleği.çiçekçim örneğin sen sakın vazgeçme . bizler bir çok kişinin aklından geçirmeye cesaret edemediği şeyleri yapmaya çalışıyoruz. ben vazgeçmiş değilim yüksek lisans için hazırlanıyorum canlarım. hepimizin yolu açık başarılarla dolu olsun.....:1hug:Şeniz:nazar:

çiçek64
19-08-08, 05:08
bakoş
benim diplomamın arkasında hacettepe ünv. kaşesi var olmayacak. çok istemiştim ama inşallah başka isteyenler yapar bu mesleği.çiçekçim örneğin sen sakın vazgeçme . bizler bir çok kişinin aklından geçirmeye cesaret edemediği şeyleri yapmaya çalışıyoruz. ben vazgeçmiş değilim yüksek lisans için hazırlanıyorum canlarım. hepimizin yolu açık başarılarla dolu olsun.....:1hug:Şeniz:nazar:
canım ona bakarsan benim diplomamın arkasındada üniversitemin kaşesi var alacağız dedi buradaki müdür yardımcısı henüz kesin gidip kayıt yaptırmadım bakalım

çiçek64
19-08-08, 06:08
ay ya bir kayıt olsaydım şu okula vallahi okumayı göze aldık ama inşallah kayıt yapılırken sorun yaşamayız ya allahım inşallah iyi olacaksa yardım etsin. canım nasıl ya sen kesin kayıt için gittinmi, kabul etmedilermi ya buradaki hoca bilmiyor galiba ya.

garfield
19-08-08, 07:08
ben bugün bir kız meslek lisesi ile görüştüm....durumu anlattım..."başvuruyu bize değil, halk eğitime yapacaksınız, onlar sizi yönlendirecek okullara" dediler.... hani açık öğretimde 3 yıl kız meslek lisesinde 1,5 yıl öğrenim süresi demişti arkadaşlar.... peki bu durumda nasıl olacak anlamadım ben....