Düz lise mezunlarının telafi eğitimi alarak meslek lisesi diploması alması

minni
17-07-08, 14:07
kızlar bu konuda bilgisi olan var mı? varsa lütfen bilgi verir misiniz? hangi okullar veriyor şartları nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim... ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

karakedibu
arkadaşım hala gecerlimi bilmiyorum ama kız meslek lisesi veriyordu.2002 yılında ben almıştım.dersşerini görüyorsun sınavına girip obölümden mezun olbiliyorsun.ben o sen devam ettim tatilde evlendim ve gittiğim yerde gece eğitimi verildiği için ve ben o memleketi bilmediğim için devam edemedim.yanlız 2 yıllık bile üniversiteye gitmiş olmayacaksın.hala devam ediyormu bilmiyorum ama varsa banada bildir canım..............:)
hatta benimle birlikte cocuk gelişimi bölümüne devam eden arkadaşlarım ceşitli okullarda görevdeler şuanda hemde öğretmen olarak.

ruya35
mesleki açıköğretim lisesine kayıt yaptır.sadece meslek derslerini alırsın elinde iki diploman olur..

karakedibu
ruya35
mesleki açıköğretim lisesine kayıt yaptır.sadece meslek derslerini alırsın elinde iki diploman olur..
bu olabilirmiki acaba bunda yaş sınırı varmıki??????????????

gzellergzeli
17-07-08, 15:07
kızlar yanlış bilgi;bilemediklerimizi yazmayalım lütfen

ben 2004te düz lise den mezun oldum daha sonra 2006da eylül ayında çok proglamlı bi liaden telafi egitimine başladım bilgisayara programcılığı için.. 2008 ocak ayında mezun oldum 1.5 yılda diplomamı aldım sadece meslek derslerini göruyorsun türkçe matematık felan görmuyorsun.. ve diplomanı aldıgında diplomanda 3 yıl egitim görmüştür yazıyo çükü zaten düzliede turkçe matematık gördün yanii buyılda üniversiteye geççiş yapıoyrum allahın izniyle geçiş oluyor yani anım.. örnek olarak benım yani kendim:dance:

şunuda söylıyım açıkögretiden girersen 3 yılı buluyor eger düz lise ilsen telafi eigitimine gir 1.5 yılda alırsın siplomanı geçiş te yapabilirsin yani..

gzellergzeli
şunuda söylıyım benımde 2 diplomam var elimde 1 cisi fes olmuyor yani 2sinide kullana biliyorsun.. yaş sınırıda yok..

KapicininBitliKizi
ya kzıalr bende merak etım bısey sormal ıstıorum bende acık ogretımden lıseye devam etmek ıatıyorum ben lıse 1 den sonra bıraktım yanı ıkıncı donem hocamız yuzunden oda sımdık acık ogretıme kayıt yaptıracagım sızden hem fıkır hemde bılgı sıtıorum acık ogertımde meslekı okullar varmı daha arstırmadım ama ben okuldan dıplamamı alsam nereye bas vura bılırım yanı okul ıcın devam etmemk ıcın ben duz lısede okuordum ama ben meslekı ıokul ıstıorum yanı ben resım dersı almıs bırısıyım elımde yatıor ben sıtılıst olmak ıstıorum sıtılıstlık okullarıda arastırdım cok pahalı aylık unutmadımsa 2 bım ytl ıstıorlar yanı 2 mılyar onuda verermemm nereye bas vura bılırım baska uzun oldu amam kusura bakmayın topıcı gorunce daldım

karakedibu
17-07-08, 16:07
gzellergzeli

ben 2004te düz lise den mezun oldum daha sonra 2006da eylül ayında çok proglamlı bi liaden telafi egitimine başladım bilgisayara programcılığı için.. 2008 ocak ayında mezun oldum 1.5 yılda diplomamı aldım sadece meslek derslerini göruyorsun türkçe matematık felan görmuyorsun.. ve diplomanı aldıgında diplomanda 3 yıl egitim görmüştür yazıyo çükü zaten düzliede turkçe matematık gördün yanii buyılda üniversiteye geççiş yapıoyrum allahın izniyle geçiş oluyor yani anım.. örnek olarak benım yani kendim:dance:

şunuda söylıyım açıkögretiden girersen 3 yılı buluyor eger düz lise ilsen telafi eigitimine gir 1.5 yılda alırsın siplomanı geçiş te yapabilirsin yani..
arkadaşım bu telafi eğitimi acaba okul kıyefetlerini giyerk okula gider gibimi oluyor.ve hersene varmı acaba

minni
18-07-08, 06:07
dün akşam internette özel bir meslek lisesi vardı adını verebilir miyim bilmiyorum. turizm ve otelcilik üzerineydi. aradım bir bayanla konuştum. 6.500 ytl + kdv dedi. haftada 6 ün gidiliyormuş. yani çalıştığım için ben gidemem. birde fiyat çok yüksekti. bildiğiniz ist. da olan başka meslek okulları var mı?

ruya35
18-07-08, 08:07
gzellergzeli

arkadaşım verdiğim bilgi yanlış değil bende böyle okudum.normal okulda eğitim alıyorsunuz sadece meslek derslerini..
örgün meslek liselerinden mezun olanlardan hiçbir farkın olmuyor.
ben 3 yıllıkta okudum 2 yıl okul bir yılda uygulama ve staj..
www.maol.meb.gov.tr bu siteden istediğiniz bilgiye ulaşabilirsnz..

bicirkiz
Olgunlaşma enstitüsü bu diplomayi veriyor..benim çoğu arkadaşim düz lise mezunu iken şimdi okul öncesi öğretmeni...

minni
bicirkiz
Olgunlaşma enstitüsü bu diplomayi veriyor..benim çoğu arkadaşim düz lise mezunu iken şimdi okul öncesi öğretmeni...[/QUOTE

canım biraz daha fazla bilgi verir misin?

SU IŞIK
20-07-08, 09:07
canım ben süper lise mezunuyum...(süperliği bir işe yaramadı ayrı konu)ben de çocuk gelişimi için telafi dersleri almak istiyorum...2006da başvurumu yapacakken ankaradan haber gelmiş ve lise mezunlarını almayacaklarını sölemişlerdi...elimde belgelerimle kalakalmıştım....bu sene yine böle bir şey varmış..yaş sınırlaması yok...eğer çocuk gelişimi düşünüyorsan...ağustosta kayıtlar başlıyormuş...3 yıl mı 2 yıl mı okuyormuşsun...hafta sonu ya da hafta içi akşamları derslere giriyormuşuz...bulunduğun şehirde halkeğitimine gidip bilgi al...ben de gidicem...sınavlardan başımı kaldıramadım...umarım olur...çünkü çok istiyorum...

SU IŞIK
benim bildiğim dışarıdan bitirilip okullarda ya da kreşlerde öğretmenlik yapılabildiği...meslek lisesini dışarıdan bitirdikten sonra ayrıca ünv çocuk gelişimide bitirmemiz de daha iyi olur...meslek liseli arkadaşlar biz kaç yıl okuyoruz emek veriyoruz onlar yani(düz liseliler)gelip hakkımızı yiyorlar haksızlık diyorlar....olaya böle bakmayın...herkes herkesin hakkına tecavüz ediyor zaten...ortam öle bir hal almış ki iş aslanın midesinde...herkes çabalamak bi şeyler yapmak istiyor...herkesin rızkı ayrıdır zaten...allahım hepimize yardım etsin...

SU IŞIK
bu sene çocuk gelişimi için kız meslek liselerine lise mezunlarının başvurusu hakkında bilgisi olanlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim...

ilaydahey
20-07-08, 14:07
meslek lisesi diploman olmadanda giremiyo musun 2 yıllık çocuk gelişimine düz lise mezunu olupta

SU IŞIK
20-07-08, 17:07
ilaydahey
meslek lisesi diploman olmadanda giremiyo musun 2 yıllık çocuk gelişimine düz lise mezunu olupta
canım kız meslek lisesini bitirenler direk alınıyorlar biz düz liselerin iki yıllık tercihinde puanı düşüyor ve giremiyoruz....

nil88ay
20-07-08, 19:07
kızlar bana bir yardımcı olur musunuz??
ben şimdi mesleki açıköğretime gidip lise diplomamı vererek çocuk gelişimi bölümü okuyabilirmiyim?
ben lisans okuyorum bir yandan böyle olması mümkünmü???
yüz yüze derslerini okuduğum yerdeki bir meslek okulundan alabilirim..okulun adınıda vermişler zaten..
bu çocuk gelişimi diplomasını aldıktan sonra bana eski lise diplomamı verecekelr mi yani hem düz hem meslek lisesi çıkışlı olarak 2diplomaya sahip olacakmıyım???
birde bne lisans okuduğum için problem olur mu ki???
nolur cevap yazın

SU IŞIK
20-07-08, 20:07
nil88ay
kızlar bana bir yardımcı olur musunuz??
ben şimdi mesleki açıköğretime gidip lise diplomamı vererek çocuk gelişimi bölümü okuyabilirmiyim?
ben lisans okuyorum bir yandan böyle olması mümkünmü???
yüz yüze derslerini okuduğum yerdeki bir meslek okulundan alabilirim..okulun adınıda vermişler zaten..
bu çocuk gelişimi diplomasını aldıktan sonra bana eski lise diplomamı verecekelr mi yani hem düz hem meslek lisesi çıkışlı olarak 2diplomaya sahip olacakmıyım???
birde bne lisans okuduğum için problem olur mu ki???
nolur cevap yazın
canım bende açıköğretim dört yıllık bi bölüm okuyorum bende başvuracağım bir problem olacağını sanmıyorum...lise mezunu olmamız geçerli...başvuru zamanını kaçırmamız lazım...ben gidip halk eğtiminden öğreneceğim ozaman detaylı bilgi veririm....:lepi:

life_city
bu konuyla alakası yok ama yinede bi yerinden ilgili
ben teknik lise okuyordum meslek lisesinden geçiş yapmıştım teknik liseye
ama bizde eğer 3. sınıftan bırakırsan liseyi yinbe meslek lisesi diploması alıp mezun olabiliyorduk ve ben teknik liseyi bırakıp meslek lisesinden mezun oldum
ama şimdide keşke onuda okusaydım diyorum acaba devam etsem derslerini alsam olurmu?
böyle bi hak varmı?
bilen varsa lütfen yardım

nil88ay
SU IŞIK
canım bende açıköğretim dört yıllık bi bölüm okuyorum bende başvuracağım bir problem olacağını sanmıyorum...lise mezunu olmamız geçerli...başvuru zamanını kaçırmamız lazım...ben gidip halk eğtiminden öğreneceğim ozaman detaylı bilgi veririm....:lepi:
canım senden lise diplomasının aslını aldılar mı açıköğretime başvurduğunda?bende açıköğretim okumuştum bi ara benden aslını almamışlardı..
benden şimdiki üniv aldı kazanıp kayda gittiğimde o yüzden soruyorum..benimki örgün canım..
başvurma şartlarında lise diplomasının fotokopisi diyor ama benim lise diplomam bende değil..
nasıl olacak???ben başvuramıyor muyum acep???
bu arada www.maol.gov.tr girince ana sayfada sol köşede duyurular kısmında bu yılki kayıt tarihini söylüyor...son gün 26 eylül....

nil88ay
21-07-08, 10:07
aradım sordum ya örgün eğitimde lisans okuyanlar başvuramıyormuş....

gzellergzeli
22-07-08, 11:07
Yine Buradayım
arkadaşım bu telafi eğitimi acaba okul kıyefetlerini giyerk okula gider gibimi oluyor.ve hersene varmı acaba

hayır canım sivil kıyafetle gidiyorsun dersini görüp çıkıyorsun üniversite gibi yaş sınırı yok çünkü ben okurken evli çocuklu bi abla geliyordu çünkü..

SU IŞIK
22-07-08, 15:07
bugün halk eğtime gittim öğrendim....ben açıköğretim lisans okuduğum için çocuk gelişimi bölümüne başvuru yapıp yapamıyacağımı sordum ...lise mezunlarını aldıklarını söledi...ama sen yinede 15 ağustosa kadar 3adet lise diplomanın fotokobisi,3adet nüfus cüzdanının fotokobisi ve bir adet fotoğrafı getir dedi....başvurumun onaylanıp onaylanmayacağı daha sonra belli oluyormuş....açıköğretim olduğum için büyük ihtimalle olur gibi...ve ewet biz sivil kıyafetle normal okuyanlardan ayrı gideceğiz....sevgileeer...

karakedibu
22-07-08, 21:07
kızlar okuyunca uykum kaçtı.ben bu kurslara 2002 de 1 dönnem olmak üzere yani 1 senesini bitirmiş olarak geçmiştim.evlendim ve izmittede devam edecektim.ama orada gece eğitimi vardı ve benim eşim vardiyalıydı gidemedim.hep içimde ukte kaldı.şimdi 27 yaşındayım ve bu fırsat tekrar ayağıma geldi ama sanki yaştan sebep olmaz gibi geliyor.ben ozaman kursa giderken 40 yaşında bayanlarda gelmişlerdi ve şimdi köy okulunda okulöncesi öğretmenliğini yapıyorlar.bir arkadaşımda benim 23 nisan gösterisinde yardıma gittiğim okulda öğretmendi ve ben kendimi hayatım coooooooooooook gerisinde hissettim.bilmiyorum şu dakikadan sonra harekete geçmem beni rahatlatırmı ama denemek istiyorum hemde coooooooook.umarı hayatım uzun adımlarında geçte olsa büyük adımlar atabilirim.en cokta oğlum için.annesiyle gurur duysun istiyorum.......pasif bir anne portresi cizmek istemiyorum................

SU IŞIK
23-07-08, 06:07
Yine Buradayım
kızlar okuyunca uykum kaçtı.ben bu kurslara 2002 de 1 dönnem olmak üzere yani 1 senesini bitirmiş olarak geçmiştim.evlendim ve izmittede devam edecektim.ama orada gece eğitimi vardı ve benim eşim vardiyalıydı gidemedim.hep içimde ukte kaldı.şimdi 27 yaşındayım ve bu fırsat tekrar ayağıma geldi ama sanki yaştan sebep olmaz gibi geliyor.ben ozaman kursa giderken 40 yaşında bayanlarda gelmişlerdi ve şimdi köy okulunda okulöncesi öğretmenliğini yapıyorlar.bir arkadaşımda benim 23 nisan gösterisinde yardıma gittiğim okulda öğretmendi ve ben kendimi hayatım coooooooooooook gerisinde hissettim.bilmiyorum şu dakikadan sonra harekete geçmem beni rahatlatırmı ama denemek istiyorum hemde coooooooook.umarı hayatım uzun adımlarında geçte olsa büyük adımlar atabilirim.en cokta oğlum için.annesiyle gurur duysun istiyorum.......pasif bir anne portresi cizmek istemiyorum................
kesinlikle öyle düşünmeyin...sizin istediğiniz zaman şartlar uygun değilmiş ve kısmet olmamış..elinize tekrar böle bir fırsat geçti ne güzel işte...başvuru yapabilirsiniz ve yaşınız da çok büyük değil...hiçbişeye geç kalmış sayılmazsınız....her şey gönlünüzce olsun... :1hug:

Dishe
23-07-08, 09:07
pekı yanlıca duz lıse mezunu mu olmak gerekıyorfisfisfis
ogretmen lısesı mezunları okul oncesı ıcın basvuru yapabılır mı bılgısı olan var mı acaba?

ruya35
evet öğretmen liseleri ek puanlı olarak çoook avantajlı bir şekilde bu bölümlere yerleşebiliyorlar..
bizim bölümlerimizde bize kalsın yaa..geçmeyin önümüzee

karakedibu
ARKADAŞLAR BENİM BÖLGEDE BU KURSLAR ACILMIYORMUŞ ANCAK ACIK ÖĞRETİMDEN DEVAM EDEBİİLİYORMUŞSUZ.ancak benim bu kurstan 1 senelik bitmiş derslerinm var acaba acık öğretime başvurunca aldığım dersler muaf olurmuki

Dishe
23-07-08, 15:07
ruya35
evet öğretmen liseleri ek puanlı olarak çoook avantajlı bir şekilde bu bölümlere yerleşebiliyorlar..
bizim bölümlerimizde bize kalsın yaa..geçmeyin önümüzee
hımm demek ole..CADIARZU
pekı bellı bır kontejanmı var..
ne dıye onunuze gecelım kı..:1closedeyes:
halk egıtımden bılgı alıyoruz degıl mı?
yada bu konuda daha detaylı bılgı sahıbı olan bırı ozleden bana anlatabılır mı rıca etsem:eek:

Gözek
25-07-08, 01:07
ben ilçede oturuyorumm halk eğitim merkezindeki kursta böyle bir şey yokmuşş acaba başka biryeremi başvuru yapılacakkk

hersey_eskir
25-07-08, 01:07
Öyleyse biz boşuna mı okuduk..:uhm:

bakoş
26-07-08, 15:07
kızlar ben de ağustosta açık liseye başvurucam. çok araştırdım bu konuyu. isteyen herkes başvurabilir.ben üniversite mezunuyum ancak hep bu mesleği yapmak istedim. şuan kendi mesleğimi nevşehirde yapamıyorum açıkcası istemiyorumda.üstelik 30 yaşındayım birde kızım var.ankaraya kayıt yaptırıcam .pratik kız sanat okullarındada veriliyormuş kurs şeklinde galiba daha kısa sürüyormuş. daha fazla bilgisi olan varmı bu konuda.? açık lise yaklaşık 3 yıl sürüyor.ben üniversitede düşündüğüm için çok uzun bir vakit benim için.sorularınız varsa cevaplayabilirim.:kahve:

SU IŞIK
27-07-08, 17:07
bakoş
kızlar ben de ağustosta açık liseye başvurucam. çok araştırdım bu konuyu. isteyen herkes başvurabilir.ben üniversite mezunuyum ancak hep bu mesleği yapmak istedim. şuan kendi mesleğimi nevşehirde yapamıyorum açıkcası istemiyorumda.üstelik 30 yaşındayım birde kızım var.ankaraya kayıt yaptırıcam .pratik kız sanat okullarındada veriliyormuş kurs şeklinde galiba daha kısa sürüyormuş. daha fazla bilgisi olan varmı bu konuda.? açık lise yaklaşık 3 yıl sürüyor.ben üniversitede düşündüğüm için çok uzun bir vakit benim için.sorularınız varsa cevaplayabilirim.:kahve:
canım ben halkeğtime başvurdum belgelerimi verdim başvuru kabül edilirse üç yıl kız meslek lisesinde eğitim alacakmışım...şimdi şunu merak ediyorum ben okudum bitirdim ne yapabilirim....kreşlerde filan mı çalışabileceğim sadece....normal bir okulda çalışmam için illa ünv mi okumam gerekiyor...yani meslek lisesini dışarıdan bitirip ünv iki yıllık çocuk gelişimine mi geçmem gerekiyor...ya da açıköğrtim anadolu ünv. okul öncesi öğretmenliğini mi okumam gerekiyor...kız meslek bitti ünv sınavına tekrar girdim ve açıköğretim anadolu ünv okul öncesini yazdım bana okuldan ek puan geliyor mu...pek bilgim yok ve muattapta bulamaıyorum...beni aydınlatan birisi olursa çok sevinirim...tamam okuyalaım ama boşuna olmasın yazık emek vereceğiz???acil cvplarınızı bekliyorum bayanlar????CADIARZUCADIARZU

bakoş
27-07-08, 18:07
SU IŞIK
canım ben halkeğtime başvurdum belgelerimi verdim başvuru kabül edilirse üç yıl kız meslek lisesinde eğitim alacakmışım...şimdi şunu merak ediyorum ben okudum bitirdim ne yapabilirim....kreşlerde filan mı çalışabileceğim sadece....normal bir okulda çalışmam için illa ünv mi okumam gerekiyor...yani meslek lisesini dışarıdan bitirip ünv iki yıllık çocuk gelişimine mi geçmem gerekiyor...ya da açıköğrtim anadolu ünv. okul öncesi öğretmenliğini mi okumam gerekiyor...kız meslek bitti ünv sınavına tekrar girdim ve açıköğretim anadolu ünv okul öncesini yazdım bana okuldan ek puan geliyor mu...pek bilgim yok ve muattapta bulamaıyorum...beni aydınlatan birisi olursa çok sevinirim...tamam okuyalaım ama boşuna olmasın yazık emek vereceğiz???acil cvplarınızı bekliyorum bayanlar????CADIARZUCADIARZU[/QU

canım kreşlerde ,devletokulunda lise bitiminde bir seminerekatıldıktan sonra oradan aldığın belgeyle başvurabilirsin. usta öğretici olarak çalışabilirsin.üniv. okumana gerek yok ama bu şekilde sözleşmeli oluyorsun kadro istersen ünv. okuyup kpss ye girip atanman gerekir. evet ek puan geliyor istediğin alanda giriyorsun sınava. boşuna olmaz canım öyle olsa şu şartlarda ben bı işe kalkışmazdım .ben biraz geç kaldım sen kalma . başarılar diliyorum canım...

ğ-

SU IŞIK
27-07-08, 19:07
:1hug:a.s.BAKOŞcum tşk ederim bilgilendirdiğin için...işletme açıköğretim üçüncü sınıf öğrencisiyim anaokulu hep hayalimde gönlümden geçen bir meslekti...allahım nasip eder inş...sanada başarılar canımcım:enbuyukkk:Şeniz

bakoş
10-08-08, 14:08
arkadaşlar merhaba size önceki yazılarımda umut dolu konuşmuştum ama maalesef tüm umutlarım yıkıldı. ünv mezunlarını almıyorlarmış yönetmelik böyleymişşşş. çok üzgünüm kızlar

Yeliz
yaş sınırı yok,evli ,bekar herkes gidebiliyor. ve kız meslek liselerinin çocuk gelişimi bölümü devam ediyor.ayrıca ticaret liselerininde bazılarında oluyor....

Yeliz
ayrıca kız meslek liselerindeki pratik kız sanat okulu çocuk gelişimi eğitimi açık liseden daha kısa oluyor(eğitim süresi).ama gece gündüz yaz kış gidiyorsun 1,5 senede bitirdik biz.üni mezunlarıda gelebiliyordu o zaman yeni bir değişiklik yoksa. stajda görüyorsun. yanlız her kız meslek lisesinde olmuyor.en yakın milli eğitimden nerelerde olduğunu öğrenebilirsiniz.başka sorusu olan varsa bildiğim bir konu ise cevaplayabilirim.sevgiler..

prenses tera
10-08-08, 15:08
kızlar bunun için nerden başvuru yapcam ay bide olay nedir aydınlatın beni ben lise mezunuyum nasıl olcak çok heyecanlandım be hadi kısslar okulaa

prenses tera
10-08-08, 15:08
kızlar kimse yokmu beee hadi cevap yazın

wampirella_mk
10-08-08, 16:08
bende süper liseden yeni mezun oldum.. benm ticaret lisesi yada kız meslek lisesi eğitimi alamm mümkünmü arkadaşlar?? banada bilgi verin lütfen..takipteyim sizi.. bide bu okuluda okuduktan sonra bnm iki tane mi lise diplomam olacak??

gzellergzeli
10-08-08, 17:08
evet kayıtlar başlamış olabilir bence git bi meslek lisesine sor yani.. evet 2 tane diploman oluyo hem düz lise hem meslek lisesi ikisinide kullanabiliyorsun..

Yeliz
10-08-08, 18:08
wampirella_mk
bende süper liseden yeni mezun oldum.. benm ticaret lisesi yada kız meslek lisesi eğitimi alamm mümkünmü arkadaşlar?? banada bilgi verin lütfen..takipteyim sizi.. bide bu okuluda okuduktan sonra bnm iki tane mi lise diplomam olacak??
soru: bide bu okuluda okuduktan sonra bnm iki tane mi lise diplomam olacak?

cevap: şayet üni.sınavına girmek istiyorsan aldığın yeni diplomanın noterden onaylı bir örneğini bir dilekçeyle birlikte ösym ye gönderiyorsun bu durumda öss ye girmen halinde eski diploman iptal olmuş oluyor.yani artık yeni diplomanla gireceksin sınava.ve okul öncesi eğitimini seçince ek puan alacaksın.

soru: kız meslek lisesine gittiğiniz taktirde tarih, coğrafya , türkçe, matematik dersleri görmeyeceksek nasıl bir diplomamız olacak.

cevap: kız meslek lisesinden almayı hakettiğiniz diplomayla, önceden sahip olduğunuz lise diplomasının ortalaması alınarak yeni bir diplomaya sahip olacaksınız.

soru:derslere devam mecburiyeti varmı

cevap: bazı dersler uygulamalı olduğu için devam edilirse daha verimli olur.ancak çokta fazla sıkmıyorlar.

soru: okul biter bitmez iş bulabilirmiyim.

cevap:özel okullarda bulabilirsiniz.fakat devlet okullarında üniye devam etmeniz gerekiyor.ancak bazı devlet okullarına okul koruma devletleri personel alımı yapabiliyorlar.
yani maaşınızı koruma dernekleri ödüyor.

soru:formasyon nasıl alınacak

cevap: 15 günlük bir kurs ve sonucunda yapılacak bir sınavla formasyon veriliyor.buda yine kursa gittiğiniz okulda yapılıyor.derslere milli eğitimden müfettişler giriyor.ama zor değil yine gördüğünüz derslerden çıkıyor sorular.

soru: formasyon alınca bir belgemiz olacakmı

cevap: evet üzerinde sınav sonucunuzun yazdığı bir sertifikanız olacak.

soru: diyelimki okul bitti 4 yıllık eskişehir anadolu üni.açık öğretim fak.okul öncesi öğret.kazandık haklarımız neler

cevap: milli eğitim müdürlüklerine sertifika fotokopilerinizle ve görev almak istediğinize dair bir dilekçeyle başvuruyorsunuz.onlar açık olan yerlere sizi usta öğretici olarak yerleştiriyorlar.kpss yi kazandığınız taktirdede kadronuz geliyor.

şimdilik aklıma gelenleri soru cevap şeklinde yazdım ben yine buralardayım...sevgiler..a.s.

garfield
11-08-08, 21:08
benim de bir sorum olacak...peki bu şartlarda bu meslek lisesini bitirince sınavsız iki yıllığa geçiş hakkımız olacak mı?kendi branşımızdan 4 yıllığa geçiş daha kolay olur...

DatluCadu
12-08-08, 06:08
arkadaşlar soru soran sorana , bir tanede ben soruyum. bilen varsa cevaplasın. meslek lisesi çıkışlı olanlarda başvurabiliyormu bu sisteme. mesela ben bilgisayar çıkışlıyım. çocuk gelişimine yada başka bi bölüme geçebiliyormuyum. yada düz lise diploması alabiliyormuyum.

çiçek64
12-08-08, 06:08
arkadaşlar 2 yıllıkda dahil üniversite mezunlarını almıyorlarmış doğrumu?

çiçek64
12-08-08, 07:08
arkadaşlar ya gerçekten bu konuda bilgi olan varsa aydınlatsın bizi şimdi yaşın bir önemi yok gidip başvuruyorsun (halk eğitimemi, milli eğitimemi?) 1,5 sene ders görüp (derslere gitmek mecburi değil) sınava girip geçersen sınavı çocuk gelişi mezunu oluyorsun sonra ister üni okursun ister okumazsın okumasanda sözleşmeli bir yerlerde çalışma şansın var hem çalışıp hem okuyadabilirsin. doğrumudur eksik yanlış bilgi varmı?

mannak
12-08-08, 07:08
kızlar 1.5 senedemi yoksa 3 yıldamı alıyoruz diplomayı? kafam karıştı benim ya

prenses tera
12-08-08, 09:08
mannak
kızlar 1.5 senedemi yoksa 3 yıldamı alıyoruz diplomayı? kafam karıştı benim ya
canım 1.5 yada 2 sene okuyosun diplomanada 3 yıl yazılıyo şeker