TEST

Dekorasyonda Keşke ya da İyi ki Dediklerimiz...

prometheus
18-07-08, 12:07
Bayanlar,evlerimize aldığımız dekorasyon ürünlerinin kullanışlı olup olmadığı,satın almaya değip değmeyeceği konusunu tavsiyelerle burada konuşalım..
Mesela çok şık görünüp de kullanışlı olmayan ürünler varsa burada paylaşalım..
Deri koltuk veya yatak başlığı alıp da pişman olan..
Temizliği çok zahmetli görünüp aslında hiç de öyle olmadığını gören..
Çok gerekli olduğu zannedilen ama aslında evde kalabalıktan başka bir işlevi olmayan eşyalarımızı paylaşalım..
Paylaştığımız ürünleri de nereden aldığımızı yazarsak,o ürünleri almak isteyen arkadaşlarımıza bir fikir olur..
Koltuk,kalı,dolap,avize,kitaplık,ayakkabılık,gazetelik,biblo,çiçek v.s. her türlü dekorasyon ürünü hakkındaki fikirlerimizi belirtelim..

smiley
18-07-08, 17:07
oturma odasinda beyaz hali cok sik ama cok cabuk kirleniyor yerimseniben
:-)

Laale
18-07-08, 17:07
Valla düşündüm de aklıma gelmedi..
Ama en çok sevindiğim durumlardan biri yatak odamın çok geniş olması. Kocaman bir kıyafet dolabım ve benden önceki ev sahibin yaptırdığı gömme dolabım var. Şansıma gömme dolap da yatak odası takımıma çok yakıştı,renk ve mobilya olarak.Ayrıca boş bir odamız vardı oraya da bekarken kullandığım genç odamı yerleştirmiştim. Bir koca dolabım daha oldu...:dance:
Yazlık,kışlık,çizme,ayakkabı,terlik kaldırma dertlerim hiç yok. Hepsinin yeri belli.Bu kadar çok dolaba sahip olduğum için şanslı hissederim kendimi..:nazar:
Bu cevap oldu mu?kafamçokkarıştı
Bence olmadı,az daha düşüneyim yine gelirim..sengözlerimebaksanab

Borzo
18-07-08, 20:07
Dergi ve gazete koymak için bişii almıştım bence çok gereksiz oldu..Çünkü Gazete okusakta masanın yada sehbaın üstüne atıyoruz..yada oraya koyunca birikip duruyor..
Boşuna para vermişim pehh..
Bu arada salon halım benimde beyaz maalesef! Valla ne yalan diyim evde misafir yokken halının üstüne birşey seriyorum kirlenmesin diye:)
Birde biri çıplak ayakla basınca illet oluyorumm.
En kısa zamanda değiştiricem ama kına geldi bana bu beyaz halı sevdası yüzünden...

prometheus
18-07-08, 21:07
Beyaz halılardan şikayetçi olan çok arkadaşımız var..
Çok şık duruyor ama kullanışlı değil sanırım..
Benim de evimde fayans koridora koyduğum paspasın silikon kaymazı yok,bir gün acele ederken kazaya kurban gideceğim mazallah..O zaman da fıydırıp atacağım camdan..
Bekar evinde otuduğum için uyduruk bir şifonyer almıştım,kendimi kınıyorum..
Tüm çekmeceler kırıldı,o mu bana hizmet ediyor ben mi ona belli değil..
Banyoya tek çekmeceli 2 dolaplı beyaz plastik bir dolap almıştım hemen lavabonun yanında lavaboyla aynı hizada,hayatımda bu kadar kullanışlı birşey görmedim..
Bu dolap sayesinde banyom hiç dağılmadı.
Ayrıca bir eve bazalı yatak şart vesselam..

prometheus
18-07-08, 21:07
yesilkurbaga
Kesinlikle deri yatak başlığı kesinlikle memnun değilim.
Aaa niye Yeşilkurbağa çok şık görünüyor onlar,nesinden memnun değilsin?

drawww
19-07-08, 07:07
Eşimin toza allerjisi olduğu için ve yatak altının sürekli tozsuz, temiz kalması gerektiği için baza almamıştık, pişmanım. Çok fazla eşyayı toparlıyor çünkü, ve bu yüzden ekstra birkaç dolap aldık. Onlar da yer kaplıyorlar :)

delikizinturkusuyum
19-07-08, 08:07
Şu salonlarda kullanılan konsol, gümüşlük gibi şeyler var yaaa...
O gümüşlük denen şeyi aldığıma bin pişmanım..
Konsol işe yarıyor içine pek çok malzeme koyabiliyorsun..
Ama gümüşlük hem yer kaplıyor hem de çok gereksiz..
Ben içine çerçeve, çiçek vs. koydum, öyle kristal takım gibi şeyler değil.
Ama yine de hoş gelmiyor hiç gözüme, tavsiye etmiyorum şahsen..

Oturma odası ve mutfakta açık renk halı ölüm gibi...
Hiç kullanışlı olmuyor, temizliği büyük dert..

Banyo dolapları hayat kurtarıcı gibi bişey..
Hem havlu, bornoz vs. ürünleri, hem temizlik malzemelerini, hem şampuan, bakım kremleri gibi malzemelerinizi topluyor..
Gerçekten çok kullanışlı..

Ayrıca kullanan arkadaşların fikrini almak için soruyorum..
Oturma odamın mobilyasını değiştirip köşe takımı almayı düşünüyorum..
Kullanışlı oluyor mu, memnun musunuz??

mihmandar
Banyo dolapları kesinlikle her evde olması gereken eşya ÇOK MEMNUNUM.

KÖŞE TAKIMLARININ çok kullanışlı olmadığını düşünüyorum altını nasıl süpürüp siliyorlar monteli ise imkansız monteli değilse ikide bir ayrılır köşeden.

GÜMÜŞLÜK çok lüzumsuz hatta yüksek boy olmadıktan sonra konsol vs bile eşya kalabalığı , kızım tv ünitesi ile vitrin arası buzlu camlı özel dolap yaptırdr hem bütün eşyasını topladı hem şık hem rahat tavsiye ederim.

KLaSİK EL OYMALI mob. ömür törpüsü sil sil sil şık ama çok zor ve ağır yerinden kıprdamıyoor o adar para ver bir de işin hiçbitmesiiin öööf.

HA, KİRACI veya TAYİNciler şu kitaplık tarzı monte edilen raflı dolaplar eşya toparlamak için, iyi kutu kutu raflara sıralayın kazak vs raflara dizin taşınırkende kırılmaz falan...

şimdilik bunlar bu gün akraba günğ var şimdi hazırlanıp çıkıcaaam bye..

Saruboceq
kesinlikle baza ve dolap oldukça fazla olmalı diye düşünüyorum bende..
sürgülü kapı yatak odası dolapları almayın kızlar..ray problemi olmuyor belki ama iç hacmine fazla bir şey sığdıramıyorsunuz..
benim mobilyalarım koyu kahve..iki gün içinde toz yığınına dönüyor mobilya üstleri..
halı ve koltuk seçimleri açık renk olduğunda da ayak izleri oluyor.
yeni evlenecek arkadaşlara en büyük tavsiyem fazla eşya almasınlar..siz eşyaya hizmet ediyorsunuz bu sefer;eşya size değil..
amacından çıkıyor yani..

Japon KIZ
Şimdiki aklım olsa eşyalarımı evime göre alırdım.
Yemek odasının bütün parçalarını almazdım mesala. Tv sehpası boşta yer kaplamaktan başka bir işe yaramıyor.
Yerlerde halıfleks rezil bir durum temizlemesi dert.
kafamçokkarıştı
Banyo dolabı kesinlikle şart :lepi:

BeyzaNur-HH
prometheus
Bayanlar,evlerimize aldığımız dekorasyon ürünlerinin kullanışlı olup olmadığı,satın almaya değip değmeyeceği konusunu tavsiyelerle burada konuşalım..
Mesela çok şık görünüp de kullanışlı olmayan ürünler varsa burada paylaşalım..
Deri koltuk veya yatak başlığı alıp da pişman olan..
Temizliği çok zahmetli görünüp aslında hiç de öyle olmadığını gören..
Çok gerekli olduğu zannedilen ama aslında evde kalabalıktan başka bir işlevi olmayan eşyalarımızı paylaşalım..
Paylaştığımız ürünleri de nereden aldığımızı yazarsak,o ürünleri almak isteyen arkadaşlarımıza bir fikir olur..
Koltuk,kalı,dolap,avize,kitaplık,ayakkabılık,gazetelik,biblo,çiçek v.s. her türlü dekorasyon ürünü hakkındaki fikirlerimizi belirtelim..

ben beyaz deri koltuk aldim ve bin pisman oldum yaaa birde oturma odasinda gelen giden cocuk bise suruyoo
silinmesi cok zor ya deri koltuk almak isteyenlere onerim beyaz ve krem almayin.

Barcman
şimdiki aklım olsa evimde seramik kaplı alanları uygun renkte mermer kaplatır derzlerin temizliğiyle uğraşmazdım bıktım onların temizliğinden yaa

prometheus
19-07-08, 09:07
BeyzaNur-HH
ben beyaz deri koltuk aldim ve bin pisman oldum yaaa birde oturma odasinda gelen giden cocuk bise suruyoo
silinmesi cok zor ya deri koltuk almak isteyenlere onerim beyaz ve krem almayin.
Gerçekten mi arkadaşım,ben öyle köşe deri bir takım beğendim,krem rengi..
Satıcı hakiki deriden başkasını tavsiye etmedi o da çok uçuk fiyatlı..
Nişanlım beğendiysen alalım dedi paramıza yazık diye istememiştim,yeni ikna oluyordum ki sen bunları yazmışsın..
Deri kumaşa benzemez diye düşünmüştüm,temizliği kolaydır diyordum ama değil demek..

busem33
allah izin verirse seneye evlenecem çok güzel fikirler alıyorum sizden teşekkürler bende fazla eşyadan nefret ederim az olsun öz olsun annem eve ne varsa alır boş boş eşyalar ben attıkça o topluyor yani ondan asla fazla eşya almam fazla birtane bardak bile evime almayacam sürgülü raylı dolapları önermiyolar dedeiginiz gibi açık renkli koltuk takımları çok hoş ama oturma odasına olmaz çok çabuk kirlenir biz zaten tainci olacak inanın biryere yerleşmeden asla salon takımı felan almayacam dogu görevi bitsin sonra alırım birde şu önerim var ev alacagımızda mutlaka bir oda fazla olsun büyük dolap yaptırırsın neyin var neyin yoksa koyarsın içine okadar rahatki tanıdıgımız öyle yaptırdı inşallah allah kalbimize göre versin çok teşekkür edrim hepinize

ikircikli
prometheus
Nişanlım beğendiysen alalım dedi paramıza yazık diye istememiştim,yeni ikna oluyordum ki sen bunları yazmışsın..
Deri kumaşa benzemez diye düşünmüştüm,temizliği kolaydır diyordum ama değil demek..

deri koltuk kullanmadım...ama deri firmasında çalışıyorum derinin ciğerini bilirim :roflol:

birincisi deri terletir,oturduğunuz zaman yapış yapış olursunuz bence bu sebep bile almamak için yeterli

ikincisi ise gerçek deri sıcakta bakteri üretebilir tatlicadiarzu koku da yapabilir( işlem görmüş olmasına rağmen)

ayrıca su değdiğinde ne olursa olsun çok fena koku yapar ( gerçek deri )

prometheus
19-07-08, 10:07
nazariks
deri koltuk kullanmadım...ama deri firmasında çalışıyorum derinin ciğerini bilirim :roflol:

birincisi deri terletir,oturduğunuz zaman yapış yapış olursunuz bence bu sebep bile almamak için yeterli

ikincisi ise gerçek deri sıcakta bakteri üretebilir tatlicadiarzu koku da yapabilir( işlem görmüş olmasına rağmen)

Yaa bunları öğrendiğim çok iyi oluyor arkadaşlar emeklerinize sağlık..
Kıasacası deri koltuk takımı tavsiye eden yok yani..

BeyzaNur-HH
19-07-08, 11:07
prometheus
alma canim bence hic kolay degil temizligi valla ben biktim yaa
degistircem bende koltuklarimi
mesele ben yine deri alcam ama visne rengi alcam koyu renkler alabilirsin

BeyzaNur-HH
19-07-08, 11:07
nazariks

canim ya neyle silmeliyim deri koltugu
beyazlatmak ve parlatmak icin ne yapmaliyim a.s.

ikircikli
19-07-08, 12:07
BeyzaNur-HH
canim ya neyle silmeliyim deri koltugu
beyazlatmak ve parlatmak icin ne yapmaliyim a.s.
valla ceket ne ile temizlenir söylerim ama koltuğu bilmiyorum :lepi:

özel temizleme ürünleri vardır ..bi araştır bence ( temizlik malzemesi satan yerlere sorarsan yada deri koltuk satan mağazalara sorarsan onlar detaylı bilgi verebilr )Şeniz

deniz ve mehtap
19-07-08, 21:07
annemin evlilik hazırlığı sırasında ısrarla yaptırdığı pikolu pike takımlarından memnun değilim. hem çarşafların kenarları upuzun etekli gibi. hemde patiskamı nedir hiç ütüllenmiyo.çok inatçı.. kollarım kopuyo onları üütülemek için.kolay nevresim ütülenmesi konusunda en iyi ütülenenler pamuklu saten nevresim takımları. tavsiye edrim. ütü kayıyor üzerinde. hiç yorulmuyosunuz. şimdiki aklım olsa o pike takımlarına o kadar para dökmez onların yerine pamuklu saten takımlar yada normal takımlar alırdım. he birde sırf saten bi nevresim takımım var. unice art marka. kıpkırmızı . o zamn bi heves almıştım. hiç kutusundan çıkmadı. boşuna paraa. keşke almasaydım diyorum

deniz ve mehtap
küçük elekt. mutfak aletlerinden mikser almaya gerek yokmuş . çnkü mikserin yaptıklarını rondom da yapıyo..( tefal rondo 2500 mü ne )keşke mikser almasaydım.

tost makinam, şarjlı el süpürgem ve tefal mini fritözüm en çok kullandıklarım. onları iyiki almışım diyorum.çok kullanıyorum.

birde arzum çaycı da sık kullandığım biürün. onu da iyiki almışım..

bebeğim olduktan sonra bir el blenderı aldım en ucuzundan. gayet de güzel işimi görüyo. (SİNBO )

SKartanesi
sırf saten benim de nevresim takımım var çok seviyorum ve de kullanıyorum üzerinde yatmak harika:eek: deniz ve mehtap sen neden kullanmıyosun süper bence
yatak odası dolabımın kapısı raylı çok memnunum hiç bir sorunla karşılaşmadım içi de çok kullanışlı ama takımın rengi koyu olduğu için çok toz oluyor :bbo: sürgülü olması avantaj küçük yatak oldalarında rahatlık sağlıyor bence ama sanırım kaliteli olmalı ki sorun yaşanmasın
koltularımın sadece kenarları deri koyu renk çok memnunum hatta en memnun olduğum şey çünkü annemden biliyorum sil sil koltukların o kol kısımları temizlenmez bi türlü bunda öle bi sorun yok tozunu alıyosun sadece süper

kendi evimiz değil diye TV ünitesi satmadılar bize :çok üzgünüm: konsol iyi eşya topluyor da ben de hiç seemiyorum gümüşlük denen şeyi bi de tv üniteleri çok pahalıydı meersem ucuzu da varmış ikeada falan

mihmandar
21-07-08, 04:07
penye nevresim takımlarını öneririm çok kullanışlı
hem terletmiyor, sağlıklı, çarşaf streç olduğundan toplanmıyor, nevresimi de penye esnek olduğundan yorganı çok güzel sarıyor sağa sola kaçmıyor, yatağı düzeltincede dümdüz duruyor.

KESİNLİKLE PENYE NEVRESİM TAKIMI ÖNERİRİM bursada yeşim mağ. var hemde ucuuuuz.

melody
21-07-08, 06:07
çok güzel bir konu açmışsınız...takipdeyim..

Selenais
21-07-08, 08:07
buyuk mutfak robotlari cok gereksiz bence, hediye geldi bana ama bir yildir evliyim bir gun tek kullandim sanirim, kucukleri hem ucuz hem kullanisli ve el altinda.

benim koyu renk deri koltuklarim tozlaniyor hemen iki gunde, beyazida silmesi zormus, deriden vazmi gecmek lazim acaba:sm_confused:

bol cekmeceli az camli dolap en guzeli temizlik kolay hersey derli toplu en azindan a.s

mumluk hastasiyimdir, evi almadan øncede aldiktan sonrada birsürü mumluk alirdim hep, artik biraktim, evde yer kalmadi, cokta hos olmuyo heryer mumlukla doldurmak.

En cok sevdigim cok kullandigim koku yagi ve mumluk birlikte kullanmak, bayiliyorum cesit cesit kokulara.. øzellikle evde sigara iciliyorsa havalandirsam bile kaliyor sigara kokusu ama bu kokulu yaglar mumlarla eve cok hoc bir koku veriyor.

simdilik bukadar:smiley-cool:

deniz ve mehtap
21-07-08, 09:07
kartanesi, saten nevresimin kullanışsız olduğunu, kayabileceğini düşündüm ben.senin yazını okuduktan sonra bi kutusundan çıkarıp kullanmayı düşünüyorum. bakalım nasıl olacak?ama şimdi yaz. yakar mı dersin ???

mihmandar
23-07-08, 20:07
Selenais, evde sigara içmekten bahsetmişsin.

arkadaş evde sigara içilmesine izin vermeyin neolur balkonda veya mutfakta içilsin artık

ben evde kül tabaklarını kaldırdım gelen misafir evde yasak olduğunu anlıyor gelende balkonda içiyor çünkü

SİGARAYI BI RAK TIM

mihmandar
23-07-08, 20:07
kızlar sarşlı süpürgeler yerine beko yada arçelikin gırgır tipi gövdeden motorlu elk. süpürgesini kesinlikle öneririm günlük temizlik için mükemmel yıllardır kullanıyorum mutfakta köşesinde durur benim elimm ayağım.

kızım evlendi 1 ay geçmeden aynısından aldı o da çok memnun. alın alın alıın.

DENİZDİR
23-07-08, 22:07
YERLER:komple laminant temizliği kolay= memnunum
DUVARLAR: bembeyaz, pamukkale gibi= memnun değilim
EVE HAKİM MOBİLYALAR: Tv unıt, vertiyer ,banyo dolapları yüklük marangoz yapımı =çok memnunum
VENGE-BEYAZ: mükemmel uyum
AÇIK RENK HALI: sadece mutfakda hoş olmadı
GİYİNME ODASI. ütü çamaşır düzeneğim, yüklüğüm, sandığım gardırobum =çok çok memnunum
jakuzi-küvet: yer seramikleri siyah ise kabinsiz asla=memnun değilim
BALKON:beyaz seramik=memnun değilim
YATAK ODASI: sadece bir yüksek olmayanyatak(bazalı değil) 2 komodin ve 1 şifonyer küçük de bir halı =temizlikden ötürü çok memnunum
sınbo: hediye gelen bu cihazlardan memnun değilim
gümüşlük-vitrin: o da ne?? benim evime giremezler..
tuvalet ve banyo kapılarında cam olması gereken yerler:bronz ayna çok şık oldu
oturma odam yok, yaz kış salondayız, bu demek oluyorki her daim derli yoplu olunmalı: ehhhhh memnun diyelim

ha bu arada giyinme odasının karaşısında ışıklık(balkon) var .çamaşır makinemi oraya kurdurttum,, ondan tam anlamıyla memnunum

höf çenem düştü kusura bakmayın.

bitmez...

hersey_eskir
24-07-08, 01:07
çok severek anneme aldığım kadife koltuklarımızın rengini iyiki KIRMIZI seçmişim..ama keşke kadife seçmeseymişim..Yaz günü pişiriyor :çok üzgünüm:

ceylan83
24-07-08, 22:07
mutfakta beyaz halı resmen işkence arkadaşlar sakın sakın almayın
bana da demişlerdi ama kim dinleerrr şimdi nerdeyse ayda bir halı silmekten canım çıkıyo

samyeli34
24-07-08, 22:07
bır tek halıfleks memnun degıldım şimdı memnun olmayacak hıcbırşeyım kalmadı:KK43:

Selenais
25-07-08, 07:07
mihmandar
Selenais, evde sigara içmekten bahsetmişsin.

arkadaş evde sigara içilmesine izin vermeyin neolur balkonda veya mutfakta içilsin artık

ben evde kül tabaklarını kaldırdım gelen misafir evde yasak olduğunu anlıyor gelende balkonda içiyor çünkü

SİGARAYI BI RAK TIM
Evet canim bizim evde sigara iciliyor, ben gunde bir en fazla uc icen birisi olarak okadarda takmiyorum kafaya, evde koltugumda tv karsisinda keyif yaparak bi sigarayi cok gøremem kendime :lepi: sırnaşık şey

Selenais
25-07-08, 07:07
aklima daha geliyor...
her sayfayti detayli okumadim belki yazan olmustur ama, cam masa hic ama hic kullanisli degil, hele birde cocuk varsa sil sil bir ise yaramiyor.. en guzel ahsap bence.

DENİZDİR
25-07-08, 08:07
vitro seramik (yada cam sramik) ocak kullanıpta memnun olan varmı??

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

prensesist
25-07-08, 10:07
ya şu salonda kullanılan gümüşlükler bir işe yaradıkları yok o kadar çeşit çeşit kadehler,likör bardakları aldım ama hiç bir işe yaramadılar...
Deri yatak başlığı yatak odası için(özellikle siyah) yere de beyaz halı ve siyah yatak odası takımı süper duruyor..ayriyetten bayan topuklu ayakkabı şeklinde de kırmızı bir sandalye süper :) kızlar tavsiye ederimm.. yatak odam büyük değil Pek ama kocişkomla bize yetiyor :)

özün
arkadaşlar ben eşyalarımı alırken annemi dinledim şimdi çok rahatım.çok sade ve kullanışlı eşyalrım var ama ama şunu bi söylemek isterim hani plastik çekmeceler var eşimin ve benim bekarlığımdan kalma onları kullanamadım bi türlü garip bi şekilde kileniyor kirlenince de hiç hoş olmuyor bide yakışmıyor her yere buna bi çare bulmam gerek dedim mutfağımın perdesine uygun yapışkanlı desenli kağıtlardan aldım ve dışını kapladım aman allahım iyi ki atmamışım dedim öyle şık olduki tavsiye ederim

özün
he unutmadan bi tavsiyede bulunmakta isterim perdeleriniz çok sık yıkamayın çok inceliyorlar senede 2 defa yeterli bana güvenin

Laale
25-07-08, 11:07
Biraz fazla mı düşündüm ne?sengözlerimebaksanab
Ama geldim yine..
Evim sadedir,fazla süs,çiçek, böcek,parlak taş yok..
Benim için iyi bir durum,temizliği ve varlıkları ile fazla uğraşamazdım..:lepi:
Ancak evimde asrın hatasını da buldum!!!!
Salondaki ve yatak odasındaki katlamalı perdeler!!!!!laelaelaelaelae
Asla tavsiye etmiyorum..Evimde çok fazla cam olduğu için perde cenneti mi cehennemi anlamadım valla.. Ağustosta 3 sene olacak evleneli yıkamaya ne ben ne annem ne de temizliğe gelen yardımcı kadın cesaret edemedik..:tomato:
Geçen hafta perdeciyle anlaştım. Allahım nasip ederse bu eylül ayında Ramazanda,perdelerimi değiştiriyorum inşallah!!!!:teytey:

DearesT
drawww
Eşimin toza allerjisi olduğu için ve yatak altının sürekli tozsuz, temiz kalması gerektiği için baza almamıştık, pişmanım. Çok fazla eşyayı toparlıyor çünkü, ve bu yüzden ekstra birkaç dolap aldık. Onlar da yer kaplıyorlar :)
annem daha çok yakın zamanda bellonadan aldı baza...ayakları var tamamen yere oturmuyor ve altını silebiliyorsunuz...ben de alacağım...hala ihtiyacınız varsa alabilirsiniz...

Saruboceq
lalişimin şu katlamalı perde durumuna katılıyorum..iğrenç tek kelimeyle.
babamda var.bir hevesle yaptırmıştık.yılda iki kere yıkayabiliyoruz.sonunda geçen ay babamın mekanizma tüllerini kaldırdık yerine normal tül yaptırdık.gerçekten eziyet.yıkama kjonusunda yardımcı olabilrim lalişim;canlı yayınla..
kendi evimde yere kadar tüller mevcut.sadece salonuma yeni evimde ortadan ikiye ayırmalı model;altına da stor yaptırdım.
bir de el dokuması halı almayın kızlar.yıkanmıyor.yıkamacıya da gönderemiyorum kök boyasıyla olduğu için renkleri birbirine karışır diye..
aklıma gelirse gene yazarm..

DearesT
evime servet ödeyerek aldığım tam saten nevresim takımları...görüntü muhteşem ama her serdiğimde kavga çıkıyor...kayıyor yaaa...sakın almayın arkadaşlar görüntüsüne kanıp...
shaggy halı...içinden çıkan bozuk paralar bir paket sigara alır heralde...bıktım bıktım...Allahtan sadece misafir yatak odamda ve mutfakta var ki mutfaktakini yaz diye kaldırdım bidaha sermem...
tay derisi halılar...çok şıklar gerçekten evi muhteşem güzel gösteriyorlar...alırken adam temizliği kolay süpür geç demişti..ahhh bir halının yıkanması ya da silinmesi ne kadar önemliymiş artık biliyorum...
mutfak dolaplarının içine serilen muşambamsı ama dantelli gibin görünen örtüler...tek kullanımlık...o dantelimsi kısma yemek buharı yağ gibi yerleşip kalıyor...attım..istemem öyle sarı sarı...
aklıma geldikçe yazarım...

Laale
çirkin betty
evime servet ödeyerek aldığım tam saten nevresim takımları...görüntü muhteşem ama her serdiğimde kavga çıkıyor...kayıyor yaaa...sakın almayın arkadaşlar görüntüsüne kanıp...
shaggy halı...içinden çıkan bozuk paralar bir paket sigara alır heralde...bıktım bıktım...Allahtan sadece misafir yatak odamda ve mutfakta var ki mutfaktakini yaz diye kaldırdım bidaha sermem...
tay derisi halılar...çok şıklar gerçekten evi muhteşem güzel gösteriyorlar...alırken adam temizliği kolay süpür geç demişti..ahhh bir halının yıkanması ya da silinmesi ne kadar önemliymiş artık biliyorum...
mutfak dolaplarının içine serilen muşambamsı ama dantelli gibin görünen örtüler...tek kullanımlık...o dantelimsi kısma yemek buharı yağ gibi yerleşip kalıyor...attım..istemem öyle sarı sarı...
aklıma geldikçe yazarım...
Benim mutfak dolalarımın içine üzerinde mink karelerle kabartmalar olan beyaz örtüler var..Kumaş ama muşamba değil..
O dantel muşambalar ayakkabılığımın raflarında var..
Adını unuttum o kareli kabartmalı örtünün ya.. Var onun bir adı..
Çok kolay hemen yıkanıyor hemen kuruyor..
Bana kalsa boş olacaktı,örtüsüz yani,ama olmaz dedi anam,olmazmış..
Böyle oldu,rahatım..

DearesT
Laale
Benim mutfak dolalarımın içine üzerinde mink karelerle kabartmalar olan beyaz örtüler var..Kumaş ama muşamba değil..
O dantel muşambalar ayakkabılığımın raflarında var..
Adını unuttum o kareli kabartmalı örtünün ya.. Var onun bir adı..
Çok kolay hemen yıkanıyor hemen kuruyor..
Bana kalsa boş olacaktı,örtüsüz yani,ama olmaz dedi anam,olmazmış..
Böyle oldu,rahatım..
heh yapacağımdır ondan tatilden dönünce...
melenkle yapıciizzz...

ilknuray
25-07-08, 12:07
Lalecim,KAPİTONE o örtünün adı.
gerçekten mükemmmel.
Canım annem iyi ki yaptırmış diyorum devamlı.
yıka yıka ser miss gibi koksun.
tertemiz...

Laale
çirkin betty
heh yapacağımdır ondan tatilden dönünce...
melenkle yapıciizzz...
Melenk anlar mı ki o işten?
Biz çeyizcime yaptırmıştık..
Uçlarında da mini dantelimsi bir zımpırtı var..
Örtünün de o zımpırtıların da rengi beyaz bu arada..
Ayyyy bulamadım örtünün adını,şimdi annemi arasam gel diyecek sorarım sen gelene kadar ben ona..

Laale
ilknuray
Lalecim,KAPİTONE o örtünün adı.
gerçekten mükemmmel.
Canım annem iyi ki yaptırmış diyorum devamlı.
yıka yıka ser miss gibi koksun.
tertemiz...
Hay Allah razı olsun..:lepi:
Ben de patiska diyecektim az kalsın!!!:roflol::roflol:
Cahilliğin gözü kör olsun be!!!!:mymeka:

deniz ve mehtap
kızlar..o kapitone denilen örtülerin gardolap ve çekmeceler için yaptırılanları da var..yeni evleneceklere tavsiye ederim. lame yada dore parlak kumaştan yapılıyor. kenarlarınada parlak kurdeladan biye yapılıyor. onları çekmece içlerine serip ondan sonra çamaşırlarınızı yerleştiriyosunuz...düzenli durur ayrıca şık da durur

Saruboceq
vallahi bende ona bakıyorum deminden beri adı ne bunun diye..
çok rahat betiş.benim yatak oda dolaplarımda da var.
hem çok güzel duruyor hemde kullanışlı.
bende öneriyorum:lepi: