Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

seher64
13-07-09, 19:07
miskokulum
hamileliği engelliyeceğini sanmam canım,gönlüne göre olsun inşallah.Ben emzirdiğim için ağır ilaçlar içemiyorum,hafifler de ağrımı dindirmeye yetmiyor malesef.
bende emziriyorumda.merak ettim hangi ağrı kesicileri kullanıyorsunuz?

MaVili_06
cisem,özel mesajlarını açarmısın canım

seher64
MaVili_06
canım geçmiş olsun,beniimde aynı şekilde bende çok iyiydim,ama doğumdan 15-20 gün sonra tekrar başladı.bende zorlanıyorum bebeğime bakarken.emzirmeyi kesmekte istemiyorum,ama çömelemiyorum,ayaklarım acıyor,ellerim acıyor..ibrahim saraçoğlunun kürünü sipariş vericektim ama burda iyi bi bitki uzmanı buldum ona gidicem,sen bi kullan bakalım bende ona göre sipariş vereyim
insallah iyi gelir bu kür hepimiz kurtuluruz bu illetten.topuklarım dayak yemiş gibi acıyor ellerim de öyle dayanamıyorum.bebeğim daha 2 aylık.kucaklarken cok zorluk çekiyorum.öldürmüyor süründürüyor.kürü kullananlar cok memnun insallah bizde kurtuluruz.:Saruboceq:

hülyanne
14-07-09, 12:07
Canım,geçmiş olsun.Bende 5 senedir R.A hastasıyım.Doktorum bana da Metetroxtat verdi.Haftada bir 6 tane 2.5 luk alıyorum.yanında da bemiks verdi.şimdilik iyi gidiyor.bazen ataklar olabiliyor ama çok şükür jhayatım normale döndü.Sana da acil şifalar

cisem001
14-07-09, 13:07
MaVili_06
cisem,özel mesajlarını açarmısın canım
canım açtım kapalı olduğunun farkında değildim ben açık sanmıştım nasılsın sırtın hala aynımı bak ben çörekotu bal başladım bakalım rabbim büyük sende başla istersen istersen telinide yaz arada telde görüşürüz istersen tabiki

cisem001
14-07-09, 13:07
seher64
insallah iyi gelir bu kür hepimiz kurtuluruz bu illetten.topuklarım dayak yemiş gibi acıyor ellerim de öyle dayanamıyorum.bebeğim daha 2 aylık.kucaklarken cok zorluk çekiyorum.öldürmüyor süründürüyor.kürü kullananlar cok memnun insallah bizde kurtuluruz.:Saruboceq:
geçmiş olsun canım yalnız kürü kullanırken kortizon kullanmıcaksın biliyosun değilmi söylemişlerdir sipariş verirken

cisem001
14-07-09, 19:07
yine kimse yok ya ben niye kimse varken denk gelemiyorum

MaVili_06
cisem001
canım açtım kapalı olduğunun farkında değildim ben açık sanmıştım nasılsın sırtın hala aynımı bak ben çörekotu bal başladım bakalım rabbim büyük sende başla istersen istersen telinide yaz arada telde görüşürüz istersen tabiki
tabi canım:) sırtım daha iyi hele bugün maşallahımvardı,bir sürü iş yaptım..

MaVili_06
seher64
geçecek inşallah canım,ilk aylar sıkıntılı olur zamanla azalır..doğumun daha çok yeni,vücudun çok yorgun..

cisem001
14-07-09, 20:07
MaVili_06
tabi canım:) sırtım daha iyi hele bugün maşallahımvardı,bir sürü iş yaptım..
iyi canım ya ama dediğim gibi dikkat et kendine yorma kendini fazla

cisem001
hülyanne
Canım,geçmiş olsun.Bende 5 senedir R.A hastasıyım.Doktorum bana da Metetroxtat verdi.Haftada bir 6 tane 2.5 luk alıyorum.yanında da bemiks verdi.şimdilik iyi gidiyor.bazen ataklar olabiliyor ama çok şükür jhayatım normale döndü.Sana da acil şifalar
ne güzel canım ya hayatının normale dönmesi peki hiç yan etki oldumu

cisem001
ben çıktım arkadaşlar allah rahatlık versin

nurzer
14-07-09, 22:07
cisemcim çörekotu ve bal kullandığını yazmışsın.inşallah şifa bulursun.bende kullanmak istiyorum nasıl ve nekadar kullanıldıgını yazabilirmisin.geçmişolsun canım.

seher64
15-07-09, 07:07
cisem001
geçmiş olsun canım yalnız kürü kullanırken kortizon kullanmıcaksın biliyosun değilmi söylemişlerdir sipariş verirken
biliyorum canım.zaten hiç bi ilaç kullanmıyorum şu an.

cisem001
nurzer
cisemcim çörekotu ve bal kullandığını yazmışsın.inşallah şifa bulursun.bende kullanmak istiyorum nasıl ve nekadar kullanıldıgını yazabilirmisin.geçmişolsun canım.
canım ben taze çekilmiş olacak çörekotu yada tazesini alıp evde kendin çekeceksin 200gr.çörekotunu 1kg.bala karıştırıp sabah akşam aç karnına yemeklerden 15-20 dakika önce bir tatlı kaşığı yiyeceksin yada çörekotu yağınıda kullanabilirsin ben balla kullanıyorum birkaçgün oldu inş.şifa Rabbimden hepimize sanada geçmiş olsun canım..

cisem001
seher64
biliyorum canım.zaten hiç bi ilaç kullanmıyorum şu an.
tamam canım aldınmı kürünü başladınmı ne verdi?

cisem001
maVili_06 canım nasılsın bugün sırtın nasıl dün iyiydin inş.bugünde iyisindir dikkat et kendine

MaVili_06
15-07-09, 10:07
hangisine inanacağız bilmem

ROMATİZMA TEDAVİSİNDE RHEUTRO

Biyolojik özellikleri
20 değişik bitkiden Fuomlife formülü ile üretilen RHEUTRO romatizma tedavisinde hastalığı bağışıklık sistemine tanıtarak tedavi sürecine yardımcı olmaktadır.
Fuomlife doğanın tedavi yasasına göre geliştirilmiş bir etkinliğe sahiptir.
"Hastalığa değil, hastanın bütününe etkilidir."
Kullanmaya başladıktan sonra 1-3 gün içinde kendinizi biraz daha kötü hissetmenize neden olan hastalık belirtilerinde artış olabilir. Bu durum vücudun kendini yeniden ayarlamasının bir belirtisi olarak kabul edilir. Çünkü hastanın genel sağlık dengesi yerine geldiğinde vücut kendi kendini çok daha rahat tamir ve tedavi edebilir. Bu süreçle karşılaşıldığında ürün kullanımına kesinlikle devam edilmelidir.
Cerrahi müdahale gerektirmeyen, geriye dönüşümü olan vakalarda ve tıbbın bütün dallarında kullanılır.
Doğal tedavi yöntemleri Amerika ve tüm Avrupa ülkelerinde 200 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır.
Kullanım Alanları
Doktorunuzca teşhisi konulmuş;
Akut romatoid artrit, kronik romatoid artrit,
Ankilozan spondilit,
Kas romatizması,
Omurga ve eklemlerim mekanik ve dejeneratif harabiyetine bağlı iltihaplı durumlarda,
Kas ve iskelet sisteminin romatizmal hastalıklarının tedavisinde yardımcı gıda takviyesidir.

Formülü
Her Fuomlife Rheutro 200 ml şişede doğal kaynaklı bitki türlerinin ve kovan balının özel FUOMLİFE® formülü ile hazırlanmıştır.

Kullanım şekli ve dozu:
Erişkinde;
16 yaş üstü : günde 3 kez aç karnına 10ml
11 - 16 yaş arası : günde 3 kez aç karnına 7.5ml
Çocuklarda;
06-11 yaş arası : günde 3 kez aç karnına 5ml
2 - 05 yaş arası : günde 2 kez aç karnına 2,5ml Ağızda çalkalamak suretiyle içilmesi (sublingual) etkinliği artırır.
3 - 23 ay arası : günde 2 kez Anne sütü, mama ve benzeri gıdaların içine yarım çay kaşığı ölçüsünde alınmalıdır.
Kullanım Önerileri
Fuomlife ürünü alınmasından 20 dakika önce ve sonrasında bir şey yiyip içilmemelidir.
Kullanımdan sonra ağız su ile çalkalanmamalı ve sigara içilmemelidir.
Fuomlife ürünlerinde etkinlik, hastalığın akut ve kronik olma durumuna göre 2 ile 4 hafta arasıdır.
Doktorunuzca önerilen kullanmakta olduğunuz ilaçlarla birlikte alınmasında sakınca yoktur. Bildirilmiş ilaç etkileşimine rastlanmamıştır.
Bitkisel destek ürünlerinin en uygun koşullarda üretilmeleri ve gerekli güvenlik koşullarını taşımaları halinde kullanılmaları gerektiği unutulmamalıdır. (Ref: Medicines and HealtCare Products Regulatory Agency UK-http://www.mca.gov.uk)
Ticari takdim şekli ve ambalaj muhtevası:
Fuomlife Rheutro 200ml oral süspansiyon olarak PE şişede ve ölçü kabı ile karton kutuda sunulmaktadır.

Doz aşımı:
Bünye ihtiyacı kadarını aldıktan sonra gerisini idrar ve bağırsak yoluyla dışarı attığından vücutta birikimi söz konusu değildir.

Saklama koşulları:
Buzdolabında veya 25° aşmayan sıcaklıkta muhafaza ediniz. Direk güneş ışığından koruyunuz. Kullandıktan sonra şişe kapağını kapatmayı unutmayınız.

RHEUTRO BİLEŞENLERİ

No Türkçe adı Latince adı Kullanılan kısmı
1 mürver sanbucus nigra çiçeği
2 kedi nanesi nezle otu nepeta cateria toprak üstü
3 huş ağacı betula sp. yaprağı
4 geyik otu saturaja montana toprak üstü
5 nar çiçeği punica granatum çiçeği
6 söğüt salix sp. yaprağı
7 ginseng panax ginseng kökü
8 geneksel ginko gingko biloba yaprağı
9 güvey otu origanum vulgare toprak üstü
10 ısırgan otu urtica sp. toprak üstü
11 sater satureja hortensis toprak üstü
12 damla sakızı pistacia lentiscus oleoresin
13 sandaloz sakızı thuja articulata oleoresin
14 servi kozalağı cupressus sempervirens kozalak meyvesi
15 papatya matricaria chamomilla çiçeği
16 meyan kökü glycyrrhiza glabra kökü
17 süpürge otu calluna vulgaris toprak üstü
18 yulaf avena sativa meyvesi
19 sinirli ot plantago major,p media toprak üstü
20 yakı otu epilobium angustifolum toprak üstü

cisem001
15-07-09, 18:07
haklısın tatlım ya gerçekten kafamız karışıyor

seher64
15-07-09, 19:07
cisem001
tamam canım aldınmı kürünü başladınmı ne verdi?
bugün aldım yarın başlıycam inşallah.kiraz sapı ve ısırgan otu.bir bitki daha var onun ne olduğunu bilmiyorum.

seher64
15-07-09, 19:07
RHEUTRO yu ben de denemek istemiştim.ama güvenemedim. biraz araştırma yapınca para tuzağı falan diye bişeyler duydum vazgeçtim.

cisem001
16-07-09, 07:07
seher64
bugün aldım yarın başlıycam inşallah.kiraz sapı ve ısırgan otu.bir bitki daha var onun ne olduğunu bilmiyorum.
hadi bakalım canım inş faydasını görürsün sonra bizlerlede paylaşırsın

cisem001
16-07-09, 07:07
seher64
RHEUTRO yu ben de denemek istemiştim.ama güvenemedim. biraz araştırma yapınca para tuzağı falan diye bişeyler duydum vazgeçtim.
RHEUTRO yu bende almak istemiştim buradamı okumuştum bir arkadaşımız annesine getirtiyomuş felan faydasınıda görmeye başlamış diye okumuştum mail yazdım aradılar falan çok faydası geleceğini iki ilaç birden almam gerektiğini söylediler hemen yollayalım falan yok dedim bende eşimle konuşayım ben sizi arar sipariş veririm diye kapattım birdahada aramadım emin olsak ok hemen alırızda emin değilizki

cisem001
16-07-09, 10:07
kimse yok sanırım

cisem001
16-07-09, 12:07
bugün kimse gelmeyecek sanırım iyimisiniz?

nurzer
17-07-09, 11:07
cisemcim teşekkürler en yakın zamanda denicem .allah hepimizin yardımcısı olsun.

cisem001
17-07-09, 11:07
nurzer
cisemcim teşekkürler en yakın zamanda denicem .allah hepimizin yardımcısı olsun.
Aminnnnnn ne demek canım inş.faydasını görürsün

gonulden
19-07-09, 19:07
Selam kimse Yokmu?

ıstanbulda oturanlar hangi dr.'a gidiyorsunuz? memnunmusunuz? ben tekrar bir kontrolden geçmek istiyorum.

MaVili_06
20-07-09, 07:07
Selamm kızlar,dün sağlığına yeniden kavuşmuş r.a hastasıyla konuştum
iyileşmesini çavdar ekmeğine,ve her sabah aç karınla yediği bal ve zencefil karışımına borçluymuş
1 kg bala 200 gr toz ve taze zencefili aç karınla 1 tatlı kaşığı yememi söyledi
yumurtayı çok yememem gerekiyormuş
ibrahim saraçoğlunun kürünüde sipariş verdim
iyileşeğime inanmak istiyorum
en büyük artım romatizmamı pasif yaşıyor olmam

cisem001
20-07-09, 18:07
MaVili_06
Selamm kızlar,dün sağlığına yeniden kavuşmuş r.a hastasıyla konuştum
iyileşmesini çavdar ekmeğine,ve her sabah aç karınla yediği bal ve zencefil karışımına borçluymuş
1 kg bala 200 gr toz ve taze zencefili aç karınla 1 tatlı kaşığı yememi söyledi
yumurtayı çok yememem gerekiyormuş
ibrahim saraçoğlunun kürünüde sipariş verdim
iyileşeğime inanmak istiyorum
en büyük artım romatizmamı pasif yaşıyor olmam
slm tatlım nasılsın bu kişi tamamiyle iyileşmişmi ne güzel bende çavdar ekmeği yiyorum bu aralar yiyemiyorum tabi yumurtayı her sabah yiyorum yememek lazımmış ha bırakırız napalım bende abim karışık bir ot getirdi ona başladım içiyorum çörek otu bal yiyorum birde kullandığım bitkisel ilaçlara devam bi ay kaldı bitmesine bakalım inş hepimiz faydasını görürüz.

MaVili_06
21-07-09, 07:07
tamamen iyileşmiş canım,çok nadir ağrısı oluyormuş,ellerinde baya şekil bozukluğu var
yumurtayı ben her gün 2 tane yerdim bu yüzden bana çok yememem gerektiğini söyledi
zencefil kesinlikle bu işin çözümü dedi

gonulden
21-07-09, 10:07
romatizmayı pasif yaşamak biraz açabilirmisin?
Ben yumurtayı pek sevmem hatta yemem gerekli diye arada yemeye çalışıyorum...
Ekmek zaten az tüketiyorum ... çavdara geçersek herşeyde geçmek gerekmezmi? o zaman çavdar unu mu almak lazım ? bilmiyorum
Bende artık ağrısız olmak istiyorum. Doktorlara güvenmekten başka çare kalmıyor. öyle zaman oluyor ki boyun ve omuz ağrısından ayakta durmakta zorlanıyorum ama çocuklara yemek yedirmek lazım diye kendimi zorluyorum.. uykusuzlukta yapıyor bana ağrıdan uykuya dalamıyorum .. tek ilacımda uyku sadece uyku ağrımı geçiriyor sabah kalktığımda o batıcı ağrılar geçmiş oluyor...
Ağrısız günler hepimize..
doktor sormuştum ama yanıt veren olmamış Ben Kartal'da oturuyorum...doktor öneriniz var mı? çapaya mı gitsem diyorum :KK43:

MaVili_06
21-07-09, 13:07
aktifleşmemiş romatizmam,yani şişmelerim yok,ağrımda az,sorunum ellerimi rahat kullanamaamk,çömelememe,yürürken ayaklarımın acıması vs.. hareket esnasında sorun yaşıyorum
ben bi kaç gündür çavdar ekmeği yiyorum tadı çok güzel,beyaz ekmek yerine çavdar ekmeği ye bence
zencefil karışımınada başlıycam
fibromiyaljide var bende

cisem001
21-07-09, 16:07
MaVili_06
tamamen iyileşmiş canım,çok nadir ağrısı oluyormuş,ellerinde baya şekil bozukluğu var
yumurtayı ben her gün 2 tane yerdim bu yüzden bana çok yememem gerektiğini söyledi
zencefil kesinlikle bu işin çözümü dedi
anladım canım gerçi ben yumurtayı bir tane yiyorum sabahları birde zencefil hapı kullanmıştım ama bir ay sonra bıraktım kullandıklarım bitsin de başlarım bende benim şişliklerim çok olmuştu ayaklarımda tabanlarımda bileklerimde diz kapaklarımda belimde göğüs kemiğimin tam ortasında ama hamdolsun baya indiler düzelicez inş hepimiz

cisem001
21-07-09, 16:07
gonulden
romatizmayı pasif yaşamak biraz açabilirmisin?
Ben yumurtayı pek sevmem hatta yemem gerekli diye arada yemeye çalışıyorum...
Ekmek zaten az tüketiyorum ... çavdara geçersek herşeyde geçmek gerekmezmi? o zaman çavdar unu mu almak lazım ? bilmiyorum
Bende artık ağrısız olmak istiyorum. Doktorlara güvenmekten başka çare kalmıyor. öyle zaman oluyor ki boyun ve omuz ağrısından ayakta durmakta zorlanıyorum ama çocuklara yemek yedirmek lazım diye kendimi zorluyorum.. uykusuzlukta yapıyor bana ağrıdan uykuya dalamıyorum .. tek ilacımda uyku sadece uyku ağrımı geçiriyor sabah kalktığımda o batıcı ağrılar geçmiş oluyor...
Ağrısız günler hepimize..
doktor sormuştum ama yanıt veren olmamış Ben Kartal'da oturuyorum...doktor öneriniz var mı? çapaya mı gitsem diyorum :KK43:
tatlım doğru dr.bilmiyorumki tavsiye edeyim ben çapaya gidiyodum ama hiç romotoloğa gözükemedim hep dahiliyeye gittim sıra çok dediler hep şimdi cerrahpaşaya gidiyorum ücretli doçente ama memnun değilim istersen çapaya git

Arkadas
23-07-09, 09:07
Arkadaslar capaya gittim bu yil sonuna kadar randevular dolu dediler alamadim randevu.

cisem001
Arkadas
Arkadaslar capaya gittim bu yil sonuna kadar randevular dolu dediler alamadim randevu.
alamazsın tatlım hep dolu bende alamamıştım sonra cerrahpaşaya gittim oradakilerde biz çapanın hastalarına bakmıyoruz dediler bende kızdım oradaki doçente ücretli muayene oldum başka türlü romotoloğa gözükemicektim çünkü özel hastanelere sordunmu romotolok varmı diye

Arkadas
Evimin yakinindaki bir ozel hastaneyi aradim orada yokmus romatoloji bolumu mecburen normal hastaneye gittim orasida hic guvenilir degil doktordan memnun kalmadim bilmiyorum napsam.

Arkadas
Bende balla tarcin iyi geliyor diye duymustum denedim ama cok faydasi olmadi.

cisem001
anladım kartaldaydın demi orayı bilmiyorumki yaptığın kürlerde hemen mucize bkleme bir aydan sonra faydasını görmeye başlarsın

cisem001
çörekotu bal dene yada zencefiltozu bal ye ananas ye yada eczaneden bromelain katkılı bitkisel hap al faydası gelecek olanlar başka elma sirkesiyle balı karıştırıp içtim ben üç ay yada dört ay

cisem001
yemeklerini çok tuzlu yapma tuz iyi değil moralini yüksek tut

cisem001
maVilim canım çıkmışsın okurken nasılsın başladınmı zencefille bala ağrıların nasıl

Arkadas
23-07-09, 10:07
Sizin agrilar nerelerinizde benim iki el bilegimde oluyor agrilar birde cok yurursem zorlarsam dizlerimde?

cisem001
ah canım seninki bişey değilmiş ozaman benim tüm vücudumda ağrımayan yerim yoktuki tabanlarım şişiyodu ayak bileklerim şişti ağrım vardı dizkapaklarım şişti ağrım vardı belimde şişlik ve ağrı vardı kalça aynı şekilde omzum boynum sırtım göğüs kemiklerim el bileklerim hepsi ağrıyor ve şişlikleri vardı şimdi daha iyim rabbime binlerce kere hamdolsun

Arkadas
ilk baslangicta benimde her yerimde problem vardi sonradan gecti cok sukur dizkapaklarimda sislikler icin sivi alindi ondan sonra cok rahatladi. el bileklerim icinde kolluk verildi agriyinca gece yatarken takiyorum oda ise yariyor.

cisem001
yürümekte zorlanıyordum tabanlarım şiş olduğu ve bileklerimde şiş ve ağrı olduğu için basmak ölüm geliyordu kalçam dan dolayıda öyle anlıcan ağlayarak acile gittiğimi biliyorum çapada cerrahpaşada öyle ağrıdan duramadığım için ağladığımı biliyorum ağlayarak hastaneye gittiğimi biliyorum bunlar yetmiyomuş gibi eşimde bazen iyiliğimi düşünerek söylerdi ama beni çok üzerdi ama şimdi önce Rabbimin sonrada kullandığım bitkisel ilaçların sayesinde daha iyiyim hamdolsun hamdolsun ama tam geçmedi tabiki zamanı gelince geçiceğine inanıyorum

cisem001
kolluk nasıl bişey aslında bende alsam iyi olacak iş yaparken felan canım çok yanıyo

cisem001
ben bağcılardayım çok dr aradım hastanelere gittim ama olmadı şimdiki gittiğimdende çok memnun değilim ama napalım verdiği ilaçların hepsini kullanmıyorum zaten sedece deltakortil kullanıyorum sen hangilerini kullanıyosun canım

cisem001
bendende sıvı alınacaktı ama ben aldırmadım iyi olmuyormuş diye duymuştum ve korktum açıkcası