Kaynvalidesinin evine Gelin giden Arkadalar var m?

derman
28-07-08, 11:07
mrh arkadaşalar ben 1 yıldır nişanlıyım. seneye evleniyorum ben kayınvaldem ve eltimle beraber oturacağız. yurt dışında olduğu için kesin dönüşte herkesin evi ayrı döşenecek.6 yıl falan otururuz herhalde. böyle olan arkadaşlar var mı ne gibi sorun ve sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum. zor olur mu acaba.?

nurayin
Birbirinize saygı ve sevginizi koruduğunuz ve sıkıntılarınızı arkadan konuşmayıp yüzyüze hallettiğiniz sürece büyük sorunlar yaşamazssınız...
Şimdiden hayırlı olsun Canım.:kahve:

derman
gül_güzeli
Birbirinize saygı ve sevginizi koruduğunuz ve sıkıntılarınızı arkadan konuşmayıp yüzyüze hallettiğiniz sürece büyük sorunlar yaşamazssınız...
Şimdiden hayırlı olsun Canım.:kahve:
oda doğrı herşey karşılıklı sevgi saygıya dayanıyor........

PRINCESS-in-LOVE
okadar kişi bir evin içindemi oturcaksiniz
hemde 6 yil
:1shok:

Apple
e kadar iyi insanlar olursanız olun ne sorunlar çıkacaktır.gerçekçi olmak lazım.insan 6 ay olsa idare ederde 6 yıl öfffffff.umarım çok ii geçinir ve mutlu olursunuz

blueworld
evt her sey karsılıklık sevgi ve saygıya dayanıyor ama bazen sevgi saygıda yetmiyor. Ev ev ustune olmuyor malesef, bizzat yasadıgım için biliyorum insan bazen kendi annesi ile bile anlasamıyor muhakkak tatsızlıklar cıkıyor en iyisi ayrı ev olması. ama ben katlanırım diyorsan allah kolaylık versin demekten baska caremiz yok malesef..a.s.a.s.

Saruboceq
ben hiç ümitli değilim bu konuda..
insan ailesiyle bile yeri gelip ters düşerken;bir başka ailenin fertleriyle ister istemez sıkıntı yaşar.
sana tavsiyem duymayacaksın,görmeyeceksin..herşeyi kafana takmayacaksın..ve taviz vermeyeceksin..
bir evde bir kadın oluyor bunu savunurum hep..o bir kadın sizin evinizde kayınvaliden olacak..
hayırlısı olsun ama lütfen çok fazla beklentiyle gitme o eve..böyle beklentilerle giden arkadaşlarımız bir hayli moral bozukluğu yaşıyor çünkü..
hayırlısı olsun canım..

Gülsüm Sultan
Canim öncelikle allah tamamina erdirsin insallah huzurlu mutlu bir yuva sahibi olursun.

Soruna gelince sana sadece sunu söylemek istiyorum ev ev üstünde olur ama el el üstünde olmaz, ne kadarda saygiyi sevgiyi korusanda karsi taraf bunu yapmadigi sürece cok huzursuzluk yasarsin.

Biz 3 eltiyiz izinden izine beraber kayinvalide ile oturdugmuz halde cok zorluk yasaniyor dün geldim türkiyeden ve derin bir ohhh cektim insanin kendi evi gibi olmaz istedigim gibi sere serpe oturdum ve allah binlerce sükür ettim.

Basta hersey tozpembe gözüküyor güzelim ama inanki sonrasi hicte öyle degil, simdi evet dedigin seylere ilerde cok pisman olabilirsin allah etmesin ama sana tavsiyem cok iyi düsün ve imkan varsa ayri eve cik isterse 1 göz oda olsun.

Allah yardimcin olsun.a.s.

derman
princess-in-love
okadar kişi bir evin içindemi oturcaksiniz
hemde 6 yil
:1shok:
evet ama ev 3 katli herkesin yeri ayri evde 6 kişi olacağiz

derman
saruboceq
ben hiç ümitli değilim bu konuda..
Insan ailesiyle bile yeri gelip ters düşerken;bir başka ailenin fertleriyle ister istemez sıkıntı yaşar.
Sana tavsiyem duymayacaksın,görmeyeceksin..herşeyi kafana takmayacaksın..ve taviz vermeyeceksin..
Bir evde bir kadın oluyor bunu savunurum hep..o bir kadın sizin evinizde kayınvaliden olacak..
Hayırlısı olsun ama lütfen çok fazla beklentiyle gitme o eve..böyle beklentilerle giden arkadaşlarımız bir hayli moral bozukluğu yaşıyor çünkü..
Hayırlısı olsun canım..
............................

derman
gülsüm sultan
canim öncelikle allah tamamina erdirsin insallah huzurlu mutlu bir yuva sahibi olursun.

Soruna gelince sana sadece sunu söylemek istiyorum ev ev üstünde olur ama el el üstünde olmaz, ne kadarda saygiyi sevgiyi korusanda karsi taraf bunu yapmadigi sürece cok huzursuzluk yasarsin.

Biz 3 eltiyiz izinden izine beraber kayinvalide ile oturdugmuz halde cok zorluk yasaniyor dün geldim türkiyeden ve derin bir ohhh cektim insanin kendi evi gibi olmaz istedigim gibi sere serpe oturdum ve allah binlerce sükür ettim.

Basta hersey tozpembe gözüküyor güzelim ama inanki sonrasi hicte öyle degil, simdi evet dedigin seylere ilerde cok pisman olabilirsin allah etmesin ama sana tavsiyem cok iyi düsün ve imkan varsa ayri eve cik isterse 1 göz oda olsun.

Allah yardimcin olsun.a.s.
imkan yok işte birde neresi biliyor musunuz kizmayin ama arabistan hep evde kalcaz kadinlarin kimlikleri bile yokmuş.izinden izine geleceğiz türkiyeye

derman
28-07-08, 12:07
apple
e kadar iyi insanlar olursanız olun ne sorunlar çıkacaktır.gerçekçi olmak lazım.insan 6 ay olsa idare ederde 6 yıl öfffffff.umarım çok ii geçinir ve mutlu olursunuz
..........................

Gülsüm Sultan
derman
imkan yok işte birde neresi biliyor musunuz kizmayin ama arabistan hep evde kalcaz kadinlarin kimlikleri bile yokmuş.izinden izine geleceğiz türkiyeye
o zaman yapabilecegin tek sey bol bol dua etmek canim allah iyi insanlarla karsilastirsin insallah.

derman
gülsüm sultan
o zaman yapabilecegin tek sey bol bol dua etmek canim allah iyi insanlarla karsilastirsin insallah.
.........................

dilegim
ALLAH kolaylık versın

Japon KIZ
Allah yardımcın olsun canım.
Evin durumu müsaitmiş dediğine göre herkes toleranslı davrandıktan sonra geçinilebilir.
Fakat Arabistan biraz benim gözümü korkuttu senin açından tabii.
Yapabilirim diyorsan kendine güveniyorsan git.

derman
Japon Kız
Allah yardımcın olsun canım.
Evin durumu müsaitmiş dediğine göre herkes toleranslı davrandıktan sonra geçinilebilir.
Fakat Arabistan biraz benim gözümü korkuttu senin açından tabii.
Yapabilirim diyorsan kendine güveniyorsan git.
teyzem anneti kimlikleri yokmuş. dışarı tek başına çıkamıyorlarmış.elleri yüzü bile kapalıymış.

İC/@/
kayınvalidemle eşim askerdi 2 bucuk yıl beraber oturduk çok zorluklar cektim..umarım öyle sorunlar yaşamassın ewliliğin en guzel 6 yılını kayınvalıdenın yanında eskitmen gerekıcek Arkadasların dediği gıbı 6 ay degıl 6 yıl cok uzun bir süre iyi düşünmek gerek İnşallah hersey istedıgın gıbı gelişir olur Allah yardımcın olsun Allah mutlu etsin a.s.

sahra87
ay canım allah kolaylık versin eğer evleriniz ayrı olcaksa aynı apartmanda oturmak çok da sorun teşkil etçeğni sanmıyorum ama açıkçası arabistan olayı gözümü korkuttu..yani ben asla gidemezdim..ne kadar seversem seveyim gitmezdim oraya..allah yardımcn olsun umarım çok mutlu olursun..

derman
sahra87
ay canım allah kolaylık versin eğer evleriniz ayrı olcaksa aynı apartmanda oturmak çok da sorun teşkil etçeğni sanmıyorum ama açıkçası arabistan olayı gözümü korkuttu..yani ben asla gidemezdim..ne kadar seversem seveyim gitmezdim oraya..allah yardımcn olsun umarım çok mutlu olursun..
.............................................................

eylüleda
slm cnm bende kayınvalidem ile birlikte yaşayorum ve hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar saygı ve sevgi çok önemli yeri geldiginde bazı şeyleri görmücen tabi anlaşmak istiyorsan

sahra87
vala canım bilmediğin bir memleket,ailenden uzak,ha diince aileni göremiceksin,kafam bozuldu bi haval aliim diemiceksin türkiyedeki gibi..6 ay deil 6 yıl..insanın psikolojisini bozup depresyona sürüklemek için yeter de artar bi zaman 6 yıl..ama iyi geçinirsiniz belki çünkü birbirnizden başka kimseniz yok orada..geçinmek zorundasınız..moralini bozmiim ama beni düşüncesi bile ürpertio yaa...gerçekten gönülden mutlu olmanı sorun yaşamamanı istiorm...herşey gönlünce olur inşalla..çok seviyorsun belli..ben de sözlümü seviyorum çok kaç yıldır beraberiz ama şimdi düşünüyorum o benden böyle birşey istese yaparmıyım diye..yok yani ben yapamam..ben bizim memleketi bi ucundan diğer ucuna bile gidemem..seni tebrik ediyorum gerçekten..

derman
sahra87
vala canım bilmediğin bir memleket,ailenden uzak,ha diince aileni göremiceksin,kafam bozuldu bi haval aliim diemiceksin türkiyedeki gibi..6 ay deil 6 yıl..insanın psikolojisini bozup depresyona sürüklemek için yeter de artar bi zaman 6 yıl..ama iyi geçinirsiniz belki çünkü birbirnizden başka kimseniz yok orada..geçinmek zorundasınız..moralini bozmiim ama beni düşüncesi bile ürpertio yaa...gerçekten gönülden mutlu olmanı sorun yaşamamanı istiorm...herşey gönlünce olur inşalla..çok seviyorsun belli..ben de sözlümü seviyorum çok kaç yıldır beraberiz ama şimdi düşünüyorum o benden böyle birşey istese yaparmıyım diye..yok yani ben yapamam..ben bizim memleketi bi ucundan diğer ucuna bile gidemem..seni tebrik ediyorum gerçekten..
NİŞANLIMI ÇOK SEVİYORUM ONUN İÇİN ARABİSTANA GİDECEĞİM. ÖZGÜRLÜĞÜM KISITLANACAK. AMA EN AZINDAN AKŞAMALARI ÇAY BAHÇESİNE ÇIKABİLİRMUŞSUN.:1rolleyes: Bİ BANA DİYOR Kİ SEN ŞANSLISIN DEDİM NEDEN ÇARŞAFLARDA YENİ MODELLER ÇIKTI NE DEDİM NASIL ÜZERİDESENLİ DEDİ.:roflol: BENDE ÇOK İLERLERMİŞ DEDİM.

Lady34
hakikaten tebrik ederim
Allah mesut etsin :kahve:
kaynana üstüne eltiler yok daha neler
sen ailesiyle evlenion heralde canımjeyyar

Missy
Benim anlamadığım neden arabistan oralımı ordamı yaşyor yaw kafam karışdı kusura bakmafisfisfis
Nişanlının ailesiyle yaşamak okadar sorun olcağını sanmamda benim gözümü gideceğin yer korkuttu. Hakkında pek bilgimde yok senin yazdıkların falan bilemiyoruma ama gülü seven dikenine katlanırmış herhelde, yeni moda çarşaflardan mı giyinicen:roflol: mecburmiki acep canım sana imrendim çok cesursun sen bu durumun üstesinden gelirsin bence hiç korkma ama nekadar iyi geçinsenizde bazen kendinie ait bir ev olmasını ister insan...

derman
28-07-08, 13:07
hırçındeniz
Benim anlamadığım neden arabistan oralımı ordamı yaşyor yaw kafam karışdı kusura bakmafisfisfis
Nişanlının ailesiyle yaşamak okadar sorun olcağını sanmamda benim gözümü gideceğin yer korkuttu. Hakkında pek bilgimde yok senin yazdıkların falan bilemiyoruma ama gülü seven dikenine katlanırmış herhelde, yeni moda çarşaflardan mı giyinicen:roflol: mecburmiki acep canım sana imrendim çok cesursun sen bu durumun üstesinden gelirsin bence hiç korkma ama nekadar iyi geçinsenizde bazen kendinie ait bir ev olmasını ister insan...
NİŞANLIMIN BABASININ ORDA İŞ YERLERİ VAR. ORDA BİR BÖLGENİN GIDA VE PLASTİK TALEBİNİ KARŞILIYORLAR İŞLERİ İYİ. YANLIZ BİRAZ DAHA PARA BİRİKTİRİP TÜRKİYEDE RAHAT ETMEK İSTİYORLAR. BEN DE BUNU BAŞTAN BİLDİĞİM İÇİN KABUL ETTİM. 8 AYDIRDA GÖRMÜYORUM. BAYRMADAN SONRA GELECEK. EVET SON MODA ÇARŞAFLARDAN GİYİNECEĞİM YAZLIK OLANLARIDA VARMIŞ. İPEKTEN :roflol: YAZIN ONU KIŞIN DESENLİ GİYCEM GERÇİ ORDA KIŞ YOK AMA OLSUN. VATANIMI ÇOK ÖZLEYECEĞİM. TÜRKİYE GİBİ YER YOK

PRINCESS-in-LOVE
çok cesaretlisin ne diyim
ben almanyada doğup büyüdüm
evlenince türkiyeye yerleştim ve bu bile bana çok zor geldi ilk başlarda
kendi vatanım olmasına rağmen çok zorlandım
senin birde uyum sorunun yanında dil sorunu olacak, kayinvalde eltin başında olacak
aile özleminden hiç bahsetmek bile istemiyorum
bilmiyorum bana çok zor geldi
allah yardımcın olsun inşallah

EU1
herşey karşılıklı durumuna ben karşıyım nekadar iyi insanlar olsanızda ev üstüne ev kurulduğu zaman mutlaka sorunlar yaşıyorsunuz sen farklı bir düzen istiyosun kaynanın alışmış olduğu bi düzen var istediğini yapamıyosun kocanla başbaşa olamıyosun rahat yatamıyosun kalkamıyosun.ben 5 aylık evliyim tek çocuk olmasına rağmen yinede sorunlarım oluyo vakitsiz gelen misafirler herşeye karışan komşular yeni gelin bişey bilmez diye düşünüyolar heralde evde eşofmanımla kafam açık bile dolaşamıyorum felaket tellalı gibi oldum ama böyle

derman
asiivemavii
herşey karşılıklı durumuna ben karşıyım nekadar iyi insanlar olsanızda ev üstüne ev kurulduğu zaman mutlaka sorunlar yaşıyorsunuz sen farklı bir düzen istiyosun kaynanın alışmış olduğu bi düzen var istediğini yapamıyosun kocanla başbaşa olamıyosun rahat yatamıyosun kalkamıyosun.ben 5 aylık evliyim tek çocuk olmasına rağmen yinede sorunlarım oluyo vakitsiz gelen misafirler herşeye karışan komşular yeni gelin bişey bilmez diye düşünüyolar heralde evde eşofmanımla kafam açık bile dolaşamıyorum felaket tellalı gibi oldum ama böyle
ben mecburum ama hemde elim kolum bağli.zaten görmüyorum.ayri yaşasam türkiyede beklesem öylede evlilik olmaz.mecburum yani işleri orda.

paytakordek
sana olacakları anlatayım canım bende sevgi ve saygı olduktan sonra bişi olmaz diyenlerdendim sen saygı göstersende sevgili kayınvaliden oğlunu senden kıskanacak oğlu senle ilgilendiği zzman huzursuzlanacak ve bunu size yansıtacak sizde kayınvaliden yüzünden tartıaşacaksınız ve huzzurunuz kalmayacak ayrıca sen bişiler alsan giysen gezsen bu eltine ve kayınvalidene batacak.normal hayatta hiç sorun olmayacak şeyler bile sorun gibi karşına çıkacak.sonuçta birbirinize gireceksiniz ondan sonra ya evliliğiniz bitecek ya eşin sana sahip çıkıp ayrı yaşamaya devam eedeceksiniz ama yinede o zaman yaşanan sorunların gölgesi hayatınızdan kalkmayacak en ufak bi tartışmanızda eski defterler açılacak velhasıl hayatın ve evliliğin mahvolacak.karar senin.
sakın öyle saygı sevgi masallarına inanma evlenene kadar herkes benim kaynanamı görünce ne kadar ii kadın ne kadar saf kadın derlerdi. sen çok afedersiniz ama oğlunun koynuna girince oğlu anasına değilde sana ilgi gösterince o masum saf kadınlar oğullarını sizden geri lamak için olmadık şeyler yapıyolar ve oğullarıda hep ananalarına iananıyolar sende olanları hayretle izliyosun.
kesinlikle öyle bişi yapıyım deme bende söylemesi yaşayan bilir ben yaşadım ve biliyorum onun içinde bu kadar kesin konuşuyorum saaaakkkkkıııınnnnn yaaaapppmmaaa bir tek hem cinsimin bile benim yaşadıklarımın yaşanmasını engeleyebirsem ne mutlu bana

derman
PRINCESS-in-LOVE
çok cesaretlisin ne diyim
ben almanyada doğup büyüdüm
evlenince türkiyeye yerleştim ve bu bile bana çok zor geldi ilk başlarda
kendi vatanım olmasına rağmen çok zorlandım
senin birde uyum sorunun yanında dil sorunu olacak, kayinvalde eltin başında olacak
aile özleminden hiç bahsetmek bile istemiyorum
bilmiyorum bana çok zor geldi
allah yardımcın olsun inşallah
EVET ANNEM TATİLE GİTTİ ŞİMDİ ONU ÇOK ÖZLÜYORUM YA ONSUZ NE YAPCAM BİLMİYORUM
BİRDE BEN TEK KIZIM ANNEM DİYOR NASIL VERİDM SENİ DİYOR.ANNEMDE DÜŞÜNCELİ AMA SEN MUTLU OLCAKSIN DİYE BİRŞEY DEMİYORUM DİYOR.senağlama

schatzi
Yerinde olsam bu evliliği tekrar düşünürdüm.Ya da ailesi orada işlerine devam edebilir ama nişanlın Türkiye'de bir iş bulabilir.Benim annem yarım saatlik mesafede ama çok özlüyorum.Evde çok zorlanıyorum.Sen bir de bir evde 3 aile olacaksın.Hem de Arabistan'da.Çarşaf falan.Ben böyle bir evlilik yapmazdım.Yanlış anlama sakın.İyiliğin için konuşuyorum.6 yıl diyorsun ama 6 yıldan sonra hadi biraz daha biraz daha derken dönemezsiniz çünkü sürekli gelen iyi bir gelirden vazgeçemez insanlar.Onlar oraya alışmıştır.Çarşaf giyip evden çıkamadığında ne yapacaksın.Evliliğinin en güzel günleri.İyi günün var kötü günün var.Herkes herşeyinizi duyacak.Yaşıtların burada gönlünce gezip eşiyle vakit geçirirken sen Arabistan'da bir evin içinde eltin ve kayınvalidenle çarşaflı mı oturacaksın?Eşin işteyken bütün gün ne yapacaksın?Eşim için ölürüm ama hiçkimse senden önemli değil.Dünya 3 günlük.Biraz ağır oldu ama kusura bakma.İyiliğin için konuşuyorum.Abla tavsiyesi, tekrar düşün gençliğini ziyan etme.

schatzi
Ben hızımı alamadım.Burada ailen bir gün çıkmana izin vermese kızarsın ya da giyimde zorlayan biri olsa.Evlendikten sonra herşey daha zor.Eşinle anlaşamadığını düşün.Buraya gelip boşanamazsın da.Orada herşeyi kabul etmek zorundasın.Tekbaşına uçağa binip buraya gelemezsin bile eşinden izinsiz.Dünyanın binbir türlü hali var.Yazık etme.yasakkelime

Missy
derman
NİŞANLIMIN BABASININ ORDA İŞ YERLERİ VAR. ORDA BİR BÖLGENİN GIDA VE PLASTİK TALEBİNİ KARŞILIYORLAR İŞLERİ İYİ. YANLIZ BİRAZ DAHA PARA BİRİKTİRİP TÜRKİYEDE RAHAT ETMEK İSTİYORLAR. BEN DE BUNU BAŞTAN BİLDİĞİM İÇİN KABUL ETTİM. 8 AYDIRDA GÖRMÜYORUM. BAYRMADAN SONRA GELECEK. EVET SON MODA ÇARŞAFLARDAN GİYİNECEĞİM YAZLIK OLANLARIDA VARMIŞ. İPEKTEN :roflol: YAZIN ONU KIŞIN DESENLİ GİYCEM GERÇİ ORDA KIŞ YOK AMA OLSUN. VATANIMI ÇOK ÖZLEYECEĞİM. TÜRKİYE GİBİ YER YOK
Canım benim ozaman sorun yok sen herşeyi kabullenmişsin umarım onlarda sana gereken değeri göSterirler çünkü sEnin kadar anlayışlı ve cesur insana pek rastlanmaz:1closedeyes:
Nişanlın ve ailesi sana sahip çıkacak, sen artık onların gelini olacaksın eğer onlar bir hata yaparsa kendi kendilerini utandırırlar sen saygıda kusur etmediğin sürece çok kötü şeyler olmaz sanırım ama tabiki özleyeceğin şeyler de olacak en basidi başbaşa kalmak... Sonuçda TÜRKİYE ye geri dönüş var sana şimdiden mutluluklar dilerim Allah bir ömür mutlu etsin huzurun bozulmasın....a.s.:1hug:

EU1
Durumun gerçekten çok zor
Şaka gibi pls kızma
Allah yardımcın olsun...

derman
schatzi
yerinde olsam bu evliliği tekrar düşünürdüm.ya da ailesi orada işlerine devam edebilir ama nişanlın türkiye'de bir iş bulabilir.benim annem yarım saatlik mesafede ama çok özlüyorum.evde çok zorlanıyorum.sen bir de bir evde 3 aile olacaksın.hem de arabistan'da.çarşaf falan.ben böyle bir evlilik yapmazdım.yanlış anlama sakın.iyiliğin için konuşuyorum.6 yıl diyorsun ama 6 yıldan sonra hadi biraz daha biraz daha derken dönemezsiniz çünkü sürekli gelen iyi bir gelirden vazgeçemez insanlar.onlar oraya alışmıştır.çarşaf giyip evden çıkamadığında ne yapacaksın.evliliğinin en güzel günleri.iyi günün var kötü günün var.herkes herşeyinizi duyacak.yaşıtların burada gönlünce gezip eşiyle vakit geçirirken sen arabistan'da bir evin içinde eltin ve kayınvalidenle çarşaflı mı oturacaksın?eşin işteyken bütün gün ne yapacaksın?eşim için ölürüm ama hiçkimse senden önemli değil.dünya 3 günlük.biraz ağır oldu ama kusura bakma.iyiliğin için konuşuyorum.abla tavsiyesi, tekrar düşün gençliğini ziyan etme.
ama orda düzen kurmuşlar birde çok aydin görüşlüler öyle kiyafete falan karişmazlar. Mesala kayinvaldem ito memurmuş memurlğu birakmiş gitmiş 1 yilda geliyorlar. Ankarada evleri var.annemi özleyecem zaten tatilde burnumda tütüyor. Tek kizim bide annem okusaydi kesin vermezdi beni.

BeyzaNur-HH
derman
mrh arkadaşalar ben 1 yıldır nişanlıyım. seneye evleniyorum ben kayınvaldem ve eltimle beraber oturacağız. yurt dışında olduğu için kesin dönüşte herkesin evi ayrı döşenecek.6 yıl falan otururuz herhalde. böyle olan arkadaşlar var mı ne gibi sorun ve sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum. zor olur mu acaba.?
cnm sen yurtdisinami gelin gelceksin anlamadimbenneyaptımki
bu arada sakin bir oturmayi kabul etme cnm eger varsa mumkunatiniz ayri bir eve cik mutluluklara.s.

derman
D@N@
Durumun gerçekten çok zor
Şaka gibi pls kızma
Allah yardımcın olsun...
SEN ERKEK DEĞİLMİYDİN.:roflol: ŞAKA ŞAKA EVET ZOR AMA SEVİYORUM.KENDİMİ GELİŞTİRECEĞİM. İNGİLİZCE EĞİTİMİ VEREN UCUZA BİR ÇOK KADIN VARMIŞ. BİRDE KİTAPALR CV FALAN YÜKSEL LİLSANS İÇİN BAŞVURU YAPACAĞIM. ARTIK :enbuyukkk: SİTEDE VAR İNTERNETTE VAR BURAYA GİRERİM

derman
beyzanur-hh
cnm sen yurtdisinami gelin gelceksin anlamadimbenneyaptımki
bu arada sakin bir oturmayi kabul etme cnm eger varsa mumkunatiniz ayri bir eve cik mutluluklara.s.
arabistana gelin gidecem. Yani nişanlim orda onun yanina iş yerleri var orda mecburum gitmeye.

derman
paytakordek
sana olacakları anlatayım canım bende sevgi ve saygı olduktan sonra bişi olmaz diyenlerdendim sen saygı göstersende sevgili kayınvaliden oğlunu senden kıskanacak oğlu senle ilgilendiği zzman huzursuzlanacak ve bunu size yansıtacak sizde kayınvaliden yüzünden tartıaşacaksınız ve huzzurunuz kalmayacak ayrıca sen bişiler alsan giysen gezsen bu eltine ve kayınvalidene batacak.normal hayatta hiç sorun olmayacak şeyler bile sorun gibi karşına çıkacak.sonuçta birbirinize gireceksiniz ondan sonra ya evliliğiniz bitecek ya eşin sana sahip çıkıp ayrı yaşamaya devam eedeceksiniz ama yinede o zaman yaşanan sorunların gölgesi hayatınızdan kalkmayacak en ufak bi tartışmanızda eski defterler açılacak velhasıl hayatın ve evliliğin mahvolacak.karar senin.
Sakın öyle saygı sevgi masallarına inanma evlenene kadar herkes benim kaynanamı görünce ne kadar ii kadın ne kadar saf kadın derlerdi. Sen çok afedersiniz ama oğlunun koynuna girince oğlu anasına değilde sana ilgi gösterince o masum saf kadınlar oğullarını sizden geri lamak için olmadık şeyler yapıyolar ve oğullarıda hep ananalarına iananıyolar sende olanları hayretle izliyosun.
Kesinlikle öyle bişi yapıyım deme bende söylemesi yaşayan bilir ben yaşadım ve biliyorum onun içinde bu kadar kesin konuşuyorum saaaakkkkkıııınnnnn yaaaapppmmaaa bir tek hem cinsimin bile benim yaşadıklarımın yaşanmasını engeleyebirsem ne mutlu bana
ama benim kayinvaldem çok iyi biri beni cani gibi seviyor zaten tanişmamizi o sağladi. Eltim gitti 3 aydir arabistanda çok memnun sadece çarşaf olayi kötü türkiye gibi diyor.

derman
hırçındeniz
canım benim ozaman sorun yok sen herşeyi kabullenmişsin umarım onlarda sana gereken değeri gösterirler çünkü senin kadar anlayışlı ve cesur insana pek rastlanmaz:1closedeyes:
Nişanlın ve ailesi sana sahip çıkacak, sen artık onların gelini olacaksın eğer onlar bir hata yaparsa kendi kendilerini utandırırlar sen saygıda kusur etmediğin sürece çok kötü şeyler olmaz sanırım ama tabiki özleyeceğin şeyler de olacak en basidi başbaşa kalmak... Sonuçda türkiye ye geri dönüş var sana şimdiden mutluluklar dilerim allah bir ömür mutlu etsin huzurun bozulmasın....a.s.:1hug:
çok teşekkür ederim amin. Umarim iyi olur herşey. Boşanmak istesemde dönemem. Kefil eşin olduğu için o izin vermeden gelemem.

schatzi
derman
ama orda düzen kurmuşlar birde çok aydin görüşlüler öyle kiyafete falan karişmazlar. Mesala kayinvaldem ito memurmuş memurlğu birakmiş gitmiş 1 yilda geliyorlar. Ankarada evleri var.annemi özleyecem zaten tatilde burnumda tütüyor. Tek kizim bide annem okusaydi kesin vermezdi beni.
annen neyi okusa vermezdi.Oradaki şartlarını saklıyor musunuz annenden.Yapma güzelim.Eşim benim11 yıldır ilk ve tek çıktığımdı.Beraber büyüdük sayılır.Ailesini 9 senedir tanıyordum.Bir sorunumuz yok Allaha şükür eşim için ölürüm ama hayatta herzaman kötüyü düşünüp hazırlıklı olacaksın.Nişanlımdan ayrılamam sanma.Emin ol ki herkes başka birini sevebiliyor.Nişanlını ve ailesini ne kadar tanıyorsun da tekbaşına onlarla Arabistan'a gidiyorsun.Çok üzdün beni.Eşinin orda sana şiddet uyguladığını düşün.Zannediyor musun ki buraya gelebilirsin.Ömür boyu seni ailenle görüştürmemek onun elinde olacak.Benim başıma gelmez benim nişanlım yapmaz deme.Ne hayatlar var.Kimse bilerek evlenmiyor.Eşim haftasonu da çalıştı 2 hafta biryere çıkamadık, annem de yazlıktaydı aşırı bunaldım.Sadece 2 haftadan bahsediyorum.Ziyan etme gençliğini.Bu fedakarlığı istiyorsa senden o gelsin buraya.Seviyorum diyorsun.O sevmiyor mu?İyi kötü bir iş bulur.Ya da ailesi çok iyiyse dediğin gibi size oradan yardım ederler oğullarının mutluluğu için

schatzi
derman
çok teşekkür ederim amin. Umarim iyi olur herşey. Boşanmak istesemde dönemem. Kefil eşin olduğu için o izin vermeden gelemem.
Hem bunu biliyorsun hem de gidiyorsun bravo yani.Çocuk çok şanslı.Bunu kabul edecek başka birini bulamazdı.Sen kararlıysan diyecek birşey yok artık.Hayırlısı olsun

derman
28-07-08, 14:07
schatzi
annen neyi okusa vermezdi.oradaki şartlarını saklıyor musunuz annenden.yapma güzelim.eşim benim11 yıldır ilk ve tek çıktığımdı.beraber büyüdük sayılır.ailesini 9 senedir tanıyordum.bir sorunumuz yok allaha şükür eşim için ölürüm ama hayatta herzaman kötüyü düşünüp hazırlıklı olacaksın.nişanlımdan ayrılamam sanma.emin ol ki herkes başka birini sevebiliyor.nişanlını ve ailesini ne kadar tanıyorsun da tekbaşına onlarla arabistan'a gidiyorsun.çok üzdün beni.eşinin orda sana şiddet uyguladığını düşün.zannediyor musun ki buraya gelebilirsin.ömür boyu seni ailenle görüştürmemek onun elinde olacak.benim başıma gelmez benim nişanlım yapmaz deme.ne hayatlar var.kimse bilerek evlenmiyor.eşim haftasonu da çalıştı 2 hafta biryere çıkamadık, annem de yazlıktaydı aşırı bunaldım.sadece 2 haftadan bahsediyorum.ziyan etme gençliğini.bu fedakarlığı istiyorsa senden o gelsin buraya.seviyorum diyorsun.o sevmiyor mu?iyi kötü bir iş bulur.ya da ailesi çok iyiyse dediğin gibi size oradan yardım ederler oğullarının mutluluğu için
bu yazilari okusa oda çok seviyor. O hatta beni benden daha çok düşünüyor. üzerime titriyor.ama orda yaşarsak ilerde çok ederiz.maddi yönden sikintimiz. Olmaz durumlari çok iyi sadece birkaç yil çalişip türkiyede iş kuracaklar .ailesini 11 yil falandir taniyorlar. Dediğin doğru ama başka alternatif olsa kabul ederimde. Başka şansim yok. Eltim gitti çok memnun hayatindan.inan sevmesem birde onun sevdiğimden emin olmasam gitmem. Ama onsuz yapamam.

arzuco
hayatının hatasını yaparsın büyük konuşmak olmaz ama evlenmeden önce herşey toz pembe görünür ben hiç evlenmeyeceğimi bilsem bu riske girmezdim. Bu zamanda kayınvalidesiyle oturmak isteyenleri zaten anlamam Kayınvalide yetmiyormuş gibi bi de elti.. Eltinin çocukları da vardır bide yurtdışı dönmek istesen dönemezsin. Allah yardım etsin ne diyim...

Rockwell
canim bende biraz arzucoya katiliyorum. tamam sevgi evlilik bunlar guzel seyler ama hem birsuru insan ayni evde hemde arabistan gibi biyerde. hadi avrupa falan olur anlarim. kac senedir taniyorsunuz birbirinizi bilmiyorum ama biraz daha bekleseniz evlilik icin olmazmiydi? hem sinavlarimi falan erteledim demissin. sinavlarina girsen. simdilik aklima bunlar geldi. hayilrisi olsun yinede.

derman
rockwell
canim bende biraz arzucoya katiliyorum. Tamam sevgi evlilik bunlar guzel seyler ama hem birsuru insan ayni evde hemde arabistan gibi biyerde. Hadi avrupa falan olur anlarim. Kac senedir taniyorsunuz birbirinizi bilmiyorum ama biraz daha bekleseniz evlilik icin olmazmiydi? Hem sinavlarimi falan erteledim demissin. Sinavlarina girsen. Simdilik aklima bunlar geldi. Hayilrisi olsun yinede.
işte iş dolayisiyla orda olacağiz. Ama rahatmiş orda hayat çok ucuzmuş. Sadece işte hayatin kisitlaniyor. Nişanlim diyor senin sikmam gezeriz tozariz diyor.yapacak bir sürü şey buluruz diyor. Umarim mutlu olurum.

Kömür Prenses
canım kusura bakma ama deli cesareti gibi geldi bana
gözün dönmüş herhalde aşktan
hayatta hiç bişey belli olmaz
insanlar eşleriyle bile yeri geliyo anlaşamıyo kaldı ki elti ve kayınvalide
bi evde 3 yuva
boşuna dememişler ev ev üstüne olmaz diye
sana şimdi güzel geliyo peki 1 yıl sonra yada 5 ay sonra ne olacak kaldırabilecek misin
düşünsene yeni gelinsin evinde salına salına geceliğinle gezemiyceksin
her an tetikte olman lazım
Allah yardımcınız olsun hayat sizin

yorgun savaşçı
paytakordek
sakın öyle saygı sevgi masallarına inanma evlenene kadar herkes benim kaynanamı görünce ne kadar ii kadın ne kadar saf kadın derlerdi. sen çok afedersiniz ama oğlunun koynuna girince oğlu anasına değilde sana ilgi gösterince o masum saf kadınlar oğullarını sizden geri lamak için olmadık şeyler yapıyolar ve oğullarıda hep ananalarına iananıyolar sende olanları hayretle izliyosun.
kesinlikle öyle bişi yapıyım deme bende söylemesi yaşayan bilir ben yaşadım ve biliyorum onun içinde bu kadar kesin konuşuyorum saaaakkkkkıııınnnnn yaaaapppmmaaa bir tek hem cinsimin bile benim yaşadıklarımın yaşanmasını engeleyebirsem ne mutlu bana
maalesef her kelimesine katılıyorum...

dmt38
canım bende kayınvalidemle oturuyordum. 2 sene ne çektiğimi ben bilirim. daha fazla dayanamadım ya boşanacaktım yada evimizi ayıracaktık bu dereceye geliyo yani.
iyi düşün başta herşey çok basit geliyor.
şimdi biz ne kadar yapma etme desekte sen bildiğini yapacaksın. ve ne yazıkki yaşayınca anlayacaksın.
inşallah düşündüğün gibi olur herşey. ALLAH bir ömür mutlu etsin canım..