Kadınlar Kulübü Güzellerinin Güzellik Sırları

kokoshatun
24-03-09, 21:03
sabah kalkıp bille dişlerimi fırçalarım çünkü gece ağzımızda bakteriler olışuyor kalkıp bille yemek yersek bu bakteriler midemizie gidiyor

kahvaltıdan önce 1 tane elma yerim kabuklarıyla birlikte vaktim varsa güzel bi kahvaltı yaparım

ne giyeceksem geceden hazırlamış ve ütülemişimdir giyinirim makyajımı yaparım ama asla ne fondoten ne kapatıcı ne pudra kullanırım

saçlarıma şekil veririm iki günde bir yıkarım loreal elseve kullanıyorum çok memnunum badem yağı ve çam terebentin katıyorum şampuanın içine

ellerime çok önem veririm gece yatmadan krem sürerim ojesiz çıkmam

parfümsüz hayatta dolaşmam

kıyafetlermin temiz ve ütülü olmasına çok dikkat ederim ayakkabılarım kirli olmamalı her zaman temiz ve boyalı olmalı

akşam eve geldiğimde makyajımı çıkartırım başak hiç birşey sürmem cildime ne krem ne tonik

çok yemek yemem ama en kötü yanım cips ve coladan vazgeçemiyorum

akşam muhakkak meyve salatası yerim yeşil çay, adaçayı içerim

gece yatmadan önce duşa girerim çıkınca heryerimi kremlerim çünkü çok kuru vüvudum kremlemeyince pul pul dökülüyor

kıl tüy işlerine çok önem veririm her zaman temiz olmalı

ayrıca banyodan çıkınca deotak kullanıyorum çok memnunum yatağa girmeden önce parfümümü sıkarım

kirpiklerime badem yağı ve hint yağı sürerim

spor çok yapamıyorum ama her gün muhakkak tibetin 5 hareketini yaparım

şimdilik aklıma gelenler bunlar:enbuyukkk:

dreamlife
25-03-09, 15:03
selam kıslarr

günlük oalrak;
sabah yüzümü yıkadıkdan sonra bir güzel gülsuyu ile tekrar yıkıyorum boynumuda :)

makyajımı yapıyorum allık rimel mutlaka kullanıyorum

işyerimde öğle yemeğinden sonra mutlaka dişlerimi fırçalarım

akşam eve geldiğim yine makyajımı temizleyip toniklenip nemlendirici kremimi sürerim yüzüme,

herbanyodan sonra vücut kremini + vücut pudram ve hergün roll-on kullanırım hafta bir peeling+ve düzenli ağda

ooo misler gibi kaydirigubbakcemile2

sssanem
28-03-09, 17:03
okuldan dolayı hiç zamanım olmuyor..ama saçlarıma banyodan sonra saç kremi sürüyorum.çok etkili oluyor:)

Sineks
28-03-09, 20:03
ikinci ögretim olunca okulda süslenmeye bakım yapmaya fazlasıyla vaktim var.. baslıyorummm yazmaya...
-diş bakımı benim için acayip önemlidir.. sabah aksam ve mümkün oldugunca ara ögünlerde fırcalıyorum...
-sigarayı bırakalı cok oldu.. alkol zaten yok. tatlıyı cok tketmiyorum.. hamurişide aynı sekilde..ve her sabah mutlaka portakal suyu ve domates biber slatalık penir içeren saglam bir kahvaltı yaparım..
-hergün olmasada 2günde bir mutlaka duş alırım ,saclarımı yıkarım.. banyoda özel kese kullanıyorum kandolasımım artsın diye.. duştan sonrada ve her sabah yüzümü yıkayınca cildime tonik nemlendirici kullanırım..
-saclarımı asla fırcayla taramam.. geniş dişli bi tarak kullanmaya özen göseririm. mümkün oldugunca fön veya düzleştirici kullanmadan saclarımı kurtup sekillendirmeye calısırım.
-tırnaklarım mutlaka manükürlü ve ojeli frenchli olur.
- makyajsız asla cıkmam diyenlerdenim..
-kıyafetlerimi bi gece önceden hazırlarım..
- eve gelirgelmez sebamed sabunla yüzümü yıkarım ve tonik nemlendirici kullanırım.
-yatmadan önce saclarımı mutlaka tararım. dudak ve el vücut nemlendiricimi mutlaka sürerim..
bide kıl tüy olayı görmek beni allak bullak ediyo.. ondan epilasyon mutlaka öncelik sıramdadır...
-bide yürüyüşşşşş

Güneş
3-04-09, 10:04
Ben öyle çok uğraşmam...ama dikkat ettiğim şeyler var tabi ki..

* Sigara ve içki asla içmedim...içmem de....
* Günde 2-3 litre su içmeye çalışırım..
* Haftada en az 4 gün yarım saat yürüyüş yaparım
* Yediklerimde aşırı tuzdan ve aşırı şekerden kaçınırım...fazla kaçtığını düşünürsem içtiğim suyu attırırım..kanımı temiz tutmaya çalışırım
* Gün içinde mutlaka protein ve lifli gıdalar yemeye çalışırım..ve en az 1 bardak süt içerim..

* Hergün aşağı-yukarı aynı saatlerde yatarım..

* Saç boyası olarak amonyaksız boyayı tercih ederim...saç rengi olarak da doğal saç rengimle aynı renk olanını...çünkü insana en çok yakışan renk kendi rengimizdir..

* Şampuan olarak içinde dimethicone,dimethiconol vesaire içermeyenlerden alırım..ve içine bal katarak kullanırım...böylece ayrıca saç kremine de gerek kalmıyor..

* Kıyafetlerde kendime yakışan renkleri bilirim ve alışveriş ederken birşeyi ne kadar beğenirsem beğeneyim, bana yakışan renklerden birisi değilse ASLA almam..

* kendimi çok fazla kozmetiklerin eline teslim etmem....yüzümü gliserinli sabunla yıkar...gülsuyunu tonik niyetine kullanırım...sonrada güneş koruyucu içeren bir nemlendirici sürerim.. yüz bakımım böyledir..
* extra bakım ürünleriyle maskelerle bakım yağlarıyla asla kafa yormam..sadece temizlik için gereken şeyler vardır kozmetik dolabımda.....deodorant, dudak koruyucu, lens solusyonu, parfüm,kolonya ve yüzüme sürdüğüm nemlendiricim,aseton ve el kremi
* onun haricinde makyaj ürünlerim de öyle tonlarca çeşit değildir...yakıştığını bildiğim renkleri seçer ve alırım..
* çok mecbur kalmadıkça cildimi pudra fondoten falanla kapatmam.. (sadece özel durumlarda pudra fondoten kullanırım)
* Günlük hayatımda yüzümü rujla renklendiririm ve daha fazla renk istiyorsam renkli lens takarım...renkli lenslerde de renk seçimim kendi göz rengime yakın olan ve doğal görünen lenslerdir..

Bunların sonucunu da söyleyim size : 27 yaşındayım ama dışarıda görenler 19-20 diyorlar....

BeyazPerim
3-04-09, 12:04
-sabah kaltıgımda mutlaka dislerimi fırcalarım...gun içinde her yemekten sonra dişlerimi temizlemeyi ihmal etmem mutlaka cantamda diş fırcam ve dıs macunum olur...

-hergun duş alırım ...kan dolasımım artması için banyo lifi yerine kese kullanırım...banyodan sonra bebe yagıyla tum vucudumu nemlendiririm ....

-sac renginde dogallıktan yanayım...yaklasık bi ay kadar once saclarımı siyaha boyadım ama aktı su an kendi rengime geldi saclarımım beyazlayana kadar boyamayı hiç dusunmuyorum ....insana en cok yakısan sac rengi kendi sac rengidir diye dusunuyorum ...

-cilt bakımıma oldukca ozen gosteririm ...geceleri cildimi temizleyici ile temizledikten sonra normaderm nuit(gözenek sıkıslastırıcısı) sürer oyle yatarım...sabah kalktıgımda dermalogica normal ciltler temizleyici ile temizler arkasına nemlendirici ve tonigimi sürer sonrasında makyajıma baslarım ....

-makyajda kendime yakısan renkleri bilirim ve o renklerin dısına cıkmamaya ozen gosteririm...yuzumde nelerin guzel oldugunu bilip onları dahada ön plana cıkartıcak renkler ve makyaj malzemeleri kullanırım ...

-cildimin kendine gelmesi için haftada 1 kez makyaj yapmam ...

-kıyafetlerimde bana yakısan renkler bellidir ...kahverengi,bej,gri,beyaz,siyah,krem bunların dısındakı renklerle aram pekte iyi deildir ......mavi yesil ya da pembe renklerini giyinisimde pek kullanmam ...

-tırnaklarımı kısacık kestigim için tırnak bakımıyla ugrasmam =)sadece parlatıcı ya da renklendirmek amaclı rengi belli belirsiz ojeler kullanırım .........

-kıl ,tuyden hiç bahsetmıyorum cunku bi bayanın ilk once dikkat etmesi gerekenler arasında bence olmazsa olmazıdır .....

-bitki caylarını gun içinde cok fazla tuketirim ........

-yediklerime cok fazla dikkat etmem tuz ve sekeri cok severim ama yasım 24 oldugu için artık yavas yavas yediklerime dikkat etmek zorundayım ....tuz ve sekeri en yakın zamanda hayatımdan cıkarıcam =)

simdilik aklıma gelenler bunlar ...aklıma geldikce yazarım =)

EU1
3-04-09, 12:04
-düzenli uyurum
-yüzümü temizler termal suyu iyice sıkarım
-güneş koruyucu nemlendirici kullanırım
-sigara alkol asla
-fırsat buldukça tempolu yürürüm
-sebze çok tüketirim
-su günde 2-3 litre içerim
-iştah sorunum var biraz yemeyi seviyorum
-saçlarımı 2 günde bir yıkar bonacure saç maskesini haftada 1-2 kez kullanırım
-bebeyağı ve bepanten sürerim özellikle bacaklarıma
-klasik banyo sabunu kullanırım
-makyaj yapmam dudak nemlendiricisi ve kalem biraz
-bana yakışan renkleri bilir ve onları kullanırım far olarak
-pudra ve fondoten asla hayatımda yok

melodi_06
5-04-09, 20:04
kızlar ben yeni üyeyim, epeydir formu ve sizleri gözlemliyorum; sonunda kendime en uygun konuyu buldum ve güzellik adına uyguladıgım yöntemleri sizlerle paylaşmak istedim:

* öncelikle güzellik içten gelir; ne kadar sağlıklı olursak o kadar güzel oluruz: bol meyve ve sebze tüketelim

* en çok tükettiğim meyve havuç: gözlere ve saçlara çok iyi geliyor. muzu da çok severim;ama kabızlık yapıyor:)

* sebzelerden de en çok tere yiyorum, gerçi bütün sebzeler şifa kaynagı.Bu arada vazgeçilmezin sarımsagı unutmayalım, tam bir antioksidan görevinde ve her derde deva ( özellikle saçları uzatmada birebir). ben her gün bir adet sarımsak yutuyordum ama bu aralar üşengeçliğmden yapmıyorum.

* bal da saça ve cilde çok iyi gelir, ben balı pek yiyemiyorum ama mutlaka şampuanımn içine bir kaşık bal koyuyorum; dökülmeye engelliyor ve saçları besliyor.arada da balı dudaklarıma sürüyorum nemlendirsin diye.

*saçlarım benim için çok değerlidir o yüzden saçlarıma iyi bakmaya çalışırım.saçlarıma haftada iki kere yag maskesi yapıyorum: menekşe-susam-lavanta-çörekotu-ceviz-menekşe-papatya-handistan cevizi yağlar ve çam terebenti karışımı bir maske.bu maskeyle uzamayan bebek saçlarım bile uzamaya başladı:)

*saçlarıma çok nadir fön çektiririm.banyodan sonra saçlarımı tarayarak kuruturum bu elektirklenmeyi önlüyor.ayrıca avonun saç serumunu kullanıyorum,saçlarımı yumuşacık yapıyor.

*2 günde bir yıkanırım, yağlı saçlarla hayatta dolaşamam.banyodan sonra yüzümdeki o buhar gitmeden gülsuyu sürerim sonra da nemlendirici.

*vücud çatlakları için de 2 aydır bir yag karışımı kullanıyorum.bir televizyon programında bu yagı kullananın 1 sene sonunda çatlaklarından eser kalmayacagı söylenmişti.hevesle sürüyoruz bakalım, inşallah sonuç güzel olur.karışım bir buçuk ay gidiyor. ( lahana yagı-susam yagı- bugday yagı- avakado yagı- havuç yağı- kakao yağı-)

*parfümsüz ve makyajsız gezmem.herkes benim geçtigim yeri bilir parfümümden bu çok güzel bir şey.makyajı da ağır ve kalıp gibi yapanları sevmem.bazen öyle kızlar görüyorum ki sanki makyaj yapmamışlar kalıp geçirmişler, soysan soyulacak sanki:)

şimdilik bu kadar yeter.bu konuda bildigim ama uygulamadıgım daha çok şey var.yavaş yavaş onları da yazarım.kendinize iyi bakın güzel kalın kızlar:KK66:

cicioz
6-04-09, 06:04
Ben 2 ayda bir filan doğal maske uyguluyorum saçlarıma ve yıkar yıkamaz farkediyorum saçlarımdaki değişimi,flormarın true color allığını kullanıyorum cok tatlı duruyo..Geçenlerde Garnier'ın 3 ü birarada temizleyicisini aldım çoook memnunum.Ellerim devamlı manikürlüdür,French'ten vazgeçmem.Ve ter kokusundan yakınanlar varsa Rexona'nın stick deo.larını tavsiye ediyorum,Süperrrrrrrr!! kaydirigubbakcemile2

_zeycan_
6-04-09, 14:04
ben cildime önem veririm haftada iki kez cildimi maskeler ve toniklerle temizlerim size cilt lekeleri için bi maske tarifi vereyim hem cildi parlak yapıyor hemde cilt lekeri dogum lekelerinide gideriyor ayva çekirdegini bi bardakta suyun içine atıp 2 gün bekledikten sonra jel kıvamına gelir onu cildinize sürün faydasını göreceksiniz ben gördüm dogum lekelerimden kurtuldum hepinize güzel günler dilerim

cicioz
6-04-09, 17:04
zeycan'cım hangi sıklıkta uyguluyoruz,ne kadar süre?? kaydirigubbakcemile2

BeyazPerim
melodi verdigin bilgiler için cok sagol bi kacını deneyecegim =)

parlaa
ay siz bunların hepsini gerçekten ayrıntılı olarak yapıyormusunuz her gün ya..
valla ben bazen öyle bir hal alıyor ki günlerce kendime hiiç bakasım gelmiyor..
şaşırdım yazdıklarınızı okuyunca..
bravo valla..
cilt bakımı filan mesela hafta da bir gün yaparım neredeyse..oda çok basit yöntemle..
inanın hergün bakım yapıcam diye yüzünüze abuk subuk şeyler sürmekten iidir..
her gün elma,akişamları yatarken yoğurt yiyin bir kase bakın cildinize bakım yapmaya gerek kalıyormu..

candy_happy
6-04-09, 18:04
selam kızlar ne güzel hepiniz çok bakımlısınız tebrik ediyorumşutarafagitti ben temizliğime önem veririm ama onun dışında pek yaptığım bir şey yok burada yazdıklarınız güzel fikir oluyor sağolun hanımlara.s. ben saçımı her gün yıkamak zorundayım kendileri çok yağlı ve her gün okula gitmek zorundayım saçımı 2 güne 1 bile yıkayamıyorum biliyorum çok kötü ama yıkamasam da gören 1 haftadır yıkamamış mı bu kız saçını der:nazar: kızlar sizce bunun bir çaresi var mı çünkü artık sinir oluyorum yaz kış her Allah' ın günü de banyo mu yapılır ya bana da yazıkdelikafadulden

cicioz
6-04-09, 18:04
candy_happy
selam kızlar ne güzel hepiniz çok bakımlısınız tebrik ediyorumşutarafagitti ben temizliğime önem veririm ama onun dışında pek yaptığım bir şey yok burada yazdıklarınız güzel fikir oluyor sağolun hanımlara.s. ben saçımı her gün yıkamak zorundayım kendileri çok yağlı ve her gün okula gitmek zorundayım saçımı 2 güne 1 bile yıkayamıyorum biliyorum çok kötü ama yıkamasam da gören 1 haftadır yıkamamış mı bu kız saçını der:nazar: kızlar sizce bunun bir çaresi var mı çünkü artık sinir oluyorum yaz kış her Alla' ın günü de banyo mu yapılır ya bana da yazıkdelikafadulden
canım arındırıcı limonlu şampuanlar var onlarla yıka,özellikle limonlu elidor ya da head & shoulders ın limonluları :)

candy_happy
6-04-09, 20:04
ozmitri
canım arındırıcı limonlu şampuanlar var onlarla yıka,özellikle limonlu elidor ya da head & shoulders ın limonluları :)
sağol canıma.s. ama o kadar çok şampuan denedim ki...hepsi bir süre sonra fayda etmiyor ben de dön başa yapıyorum benim saç yağ fabrikası gibi:kızgın:

melodi_06
7-04-09, 17:04
gnz21 rica ederim, inşallah memnun kalırsın!

cicioz
7-04-09, 20:04
candy_happy
sağol canıma.s. ama o kadar çok şampuan denedim ki...hepsi bir süre sonra fayda etmiyor ben de dön başa yapıyorum benim saç yağ fabrikası gibi:kızgın:
tatlım o zaman başka :KK66: belki de dengesi bozuluyor sacın,bitkisel bişiler dene...Mutlaka bi yolu olmalı fisfisfis

karamellatte
8-04-09, 08:04
bildiğim kadarıyla sık yıkanan saçlar daha çok yağlanır... 1 hafta boyunca 2 günde 1 yıkasan belki düzene girer... ne dersin?

angelx25
11-04-09, 18:04
güzel bı konu acan arkadasa tskler:)ben cok bakımlı bırısıyım kendıme bakmayı kremler surmeyı ılgılenmeyıs evıorum.hergun dus alırım ,elseve sampuan ve sac kremını kullanırım dus jelsız yazın asla dus almam tenımı daha yumusakk ve hos bı koku bıraktıgı ıcın vazgecılmezımdır.dustan sonra bebe yagıyla vucudumu yaglarım oda nıvea.kol altı rolonumu surerım muhakkah cıldım kuru hassa oldugu ıcın ozel kremım var once cıldımı temızlerım temızleme sutuyle sonra nemlendırıcı ve bakım kremımı surerım hergun gunde 2 kez kesınlıkle surmemlazım cıldım cok kuru cunku:)parfum ahstasıyım sureklı yenı kokular pesındeyımdır suankı kokum ck eupharia,escade,avonun perceıve parfumudur ve hala gozum doymaz saymadıgım dıger parfumlerıme harıcc :)saclarımı haftada 2 kez bakım yaparım oda ozel karısım sac ıcın bıtkısel yagım var onu uygular ve saclarımı guclendırmek ıcınde lavantayla yıkarım sac dokulmelerıne karsı mukemmeldır tavsıye ederım.ayak kremım lapıtak super yumusacık yapıo vazelın ıcerıklı oldugu ıcın .sonra el kremım nıvea, dove dur tırnaklarıma ozen gosterırım bakımlarını yaparım.gun ıcınde hafıf makyajı severım allıgımdan vazgecmem bronzlastırıcı:) goz kalemım rımelım rujum cok onemlıdır benım ıcın .cılt ve vucut temızlıgıne onem verırım her bayanında bole olmsı gerekkı erkek partnerlerımızın gozu dısarda olmasın herzaman hergun yenılıkler pesınde olmalıyz kızlar ... bu arada parfum hastasıyım demıstımyaa mukemmle bı koku deıdıgınız cekıcı etkıleyıcı afrodızyak ıceren parfum onerebılırız dedıgınız bı koku varmı

sadeuye
14-04-09, 13:04
Merhabalar ben sac bakimi icin ozellikle Bonacure urunlerini tavsiye ederim. Inanilmaz ise yariyor, yipranmis saclara, rengi solmus, canliligini kaybetmis, matlasmis ve renk tutmayan saclara birebir yalniz birazcik pahali zaten piyasada bulamiyosunuz. Ancak iyi kuaforlerde satiliyor. Ama Internetten alabilirsiniz. Sahibinden yada gittigidiyor dan kuaforlerden cok daha ucuza bulmaniz mumkun.

akli_karisik
17-04-09, 17:04
Benden sizlere öneri;
benim cildim doğuştan bebek gibidir zaten fakat siwilceler çıkıyo ara sıra bende şöyle bakım yapıyorum;
_yumuşacık cilt için her banyo öncesi tuzlu yoğurdu heryerime sürerim pek beklemeden yıkarım ardından bal sürerim 5 dk beklerim yıkarım cildim yumuşacık olur sonra dove duş jeli sürerim limonlu daha sonra dove nemlendirici krem sürerim yumuşacık olur cildim fln amaaa yüzüme sürmem kremi alerji fln olur sivilce çıkar diye korkuyorum
_saçlarım uzasın diye sık sık banyo yaparım we turplu su sürerim
_ellerimi we ayaklarımı kremli,limonlu ılık suda 10-15 dk bekletirim yumuşacık olur

we çok fazla uğraşmam cildimle korkarım yanii :KK70: alerji fln olur siwilce çıkar uyarim sizide çok uğraşmayın yüzünüzle

dasilvadido
19-04-09, 10:04
-asla ve asla(yorgunluktan ölüyor bile olsam) makyajla uyumam
-iki günde bir banyo yapmazsam hasta olurum:roflol: her banyoda sırasıyla dove şampuanım-kremimi, loreal saç boyaları için olan bakım kremimi, vücudum için sebamed likid sabun, nivea duş peelingimi ve palmolive ballı duş jelimi kullanırım. banyo sonrası cildim için nivea yüz peeling kremi, kirpiklerim için badem yağımı ve cild temizleme için loreal sütümü kullanırım:1closedeyes:
-biraz huylu hatunumdur...her gün en az2 kere dişlerimi fırçalamazsam da hasta olurum:roflol: tırnaklarımı asla uzatamam, kışın özellikle el kremi ihmal etmem
-kimseyle makyaj malzemelerimi paylaş(a)mam ne idüğü belirsiz ürünleri kullanmam
-uykuma yediğime içtiğime maksimum özen gösteririm bu kadarkaydirigubbakcemile3

belki1gun
19-04-09, 16:04
Ben yemek yemeği çok seven biriyim. Yemek yemek benim için başlı başına zevktir. Hayatın en büyük zevklerinden :) Benim metodum şu: Ambalajlı ürünlerden uzak dur. Yani çikolata, cips vs gibi her türlü yapay yiyecekten uzak dururum. Bunun dışında hamur işi yerim mesela... (habire olmamak şartıyla. Ekmek yemediğim yemeğe yemek demem. Formumu nasıl korduğumu merak ediyor olmalısınız. :)
Haftada 4 gün 3 kilometre yürürüm ve yürümediğim günlerde de bölgesel spor yaparım. (genetik olarak popom ve göbeğim büyümeğe eğilimlidir.) O kadar çok yiyorum ki bunları yapmasam 300 kilo olurdum heralde :)
ihihihikaydirigubbakcemile5
yani bence spor ve sağlıklı beslenme hayatın kaynağı. sağlıklı beslenmeden kastım doğal olan ne varsa tüketmek gerisini çöpeeeee!!!

zeliş06
20-04-09, 19:04
günde en az 2.5 lt su içerim
akşamları yemek yemem 7 den sonra
cildime çok özen gösteririm fondoten pudra bana göre zararları oldugu için kullanmam cildimi yaglandırıyor ve gözenekleri tıkıyor ne gerek var allık çok nadir kullanırım yani kozmetikten mümkün oldukca uzak durmaya çalışıyorum
nemlendirici olarak sadece bepanten krem kullanıyorum çokta memnunum
sabah kalktıgımda ve gece yatarken deep clean temizleme jeli ile cildimi temizlerim hergün olmazsa olmazımdır
chicco nun koruyucu kremi olmadan asla dışarı çıkmam yaz kış kullanırım hiç leke yoktur cildimde
güneşte durmam solaryuma girmem
tırnaklarım her zaman bakımlıdır parlatıcı favorımdır
ter kokusu asla olmaz temizligime çok dikkat ederim yazın hergün kışın 2 günde bi duş alırım
kırmızı et ve yaglı şeyler yememeye dikkat ederim her zaman formdayım o yüzden
üzüm çekirdegi ve balı karıştıp yerim cilde ve vucuda çok faydası var
akılma gelenler şimdilik bunlar saglıklı yaşam temizlik ve dogallıktan yanayım

JASMINE_84
24-04-09, 16:04
benim en önemli güzellik sırrım imex sabunum ve gül suyum... siyah noktalarıyla başı dertte olan ben için mükemmel sonuçlar veriyo... haftanın 3 günü kahve peelingi yapıyorum hem derinlemesine temizlik yapıyor hem de nemlendiriyor. bu peelingi yüzüm dahil tüm vücuduma uygularım.. sabahları spor yapıyorum ve spordan hemen önce bitki çayımı içiyorum ki daha çok ter atayım.. önemli bi işim olmasa bile muhakkak hafif de olsa makyaj yaparım ki bence biz kadınların en büyük avantajı bu, niye kullanmayalım.. :KK66: aaa ama akşamları kesinlikle makyajı tem,izlerim.. bi de arad profesyonel cilt bakımına gidiyorum.. haaa tabi bi de fönsüz çıkmamm.. :KK70:

hotcouture
26-04-09, 19:04
2 gunde bir banyo yaparm.ve yaptıgım gunler bakım gunlrm olur :) sacıma ya yaglar,ya turplu su,ya maskeler surerm.cildime domates maskesi,kil,çamur maskeleri vs... o gün sırası hangısıyse onu surerm.ööle banyoya grerm.banyoda saçıma bemıx ve bepanthenli şampuanımı sürüp saçlarımın diplerine ayrı parlaklıgı ııcn ayrı uclara ayrı ortalarına ayrı kırıklara ayrı krem sürerm.o gün hangisi gerekiyosa.vücudumu liflerim,tuz ve lımonla haftada 1 peeling yaparm. ve hergun enaz 30 dk spor yaparm.sabah-akşam.akşam 8den sonra yemek yemem.ellerime zeytnyaglı bakım yaparm yumusacık.haftada 1 manıkur :) french cok severm onuda haftada bir yaparm yoksa trnaklarm sararır.sararınca da dış macunu surerm beyazlar :) dudaklarımı tuz ve balla fırçalarım.
banyodn cıktıgmda nemlendirici,saçıma koruuyucu krem,yüzüme gündüz kremi,gece yatmadan once de ımex,eryacne doktor kremlerimi sorunlu bolgelere surerm. ve hergun 2 kere yuzumu temızleyıcı+ tonıkle sılerm.gulsuyu kullanırm tonık olarak.
ve cildm bebek gibi oldu su son 1 ylda :) sivilce hiç çkmıyor ama izler var tek tük onlarla ugrasıyorm

mervealt
26-04-09, 21:04
maix
2 gunde bir banyo yaparm.ve yaptıgım gunler bakım gunlrm olur :) sacıma ya yaglar,ya turplu su,ya maskeler surerm.cildime domates maskesi,kil,çamur maskeleri vs... o gün sırası hangısıyse onu surerm.ööle banyoya grerm.banyoda saçıma bemıx ve bepanthenli şampuanımı sürüp saçlarımın diplerine ayrı parlaklıgı ııcn ayrı uclara ayrı ortalarına ayrı kırıklara ayrı krem sürerm.o gün hangisi gerekiyosa.vücudumu liflerim,tuz ve lımonla haftada 1 peeling yaparm. ve hergun enaz 30 dk spor yaparm.sabah-akşam.akşam 8den sonra yemek yemem.ellerime zeytnyaglı bakım yaparm yumusacık.haftada 1 manıkur :) french cok severm onuda haftada bir yaparm yoksa trnaklarm sararır.sararınca da dış macunu surerm beyazlar :) dudaklarımı tuz ve balla fırçalarım.
banyodn cıktıgmda nemlendirici,saçıma koruuyucu krem,yüzüme gündüz kremi,gece yatmadan once de ımex,eryacne doktor kremlerimi sorunlu bolgelere surerm. ve hergun 2 kere yuzumu temızleyıcı+ tonıkle sılerm.gulsuyu kullanırm tonık olarak.
ve cildm bebek gibi oldu su son 1 ylda :) sivilce hiç çkmıyor ama izler var tek tük onlarla ugrasıyorm
oy maşallahhkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile

ifrit
27-04-09, 21:04
hımmmmm. ben kendimle ugrasmaya basladıgım andan itibaren asla kimyasal bişiler kullanmadım. saclarım için süt-bal-hakiki zeytinyagı kullanıyorum.(haftada 1 kez uyguluyorum)
sampuanıma cok az camterabentin karıstırıyorum ( her yıkamamda bu sampuanı kullanıyorum)
vucudum için-komple yüzüm ellerim vs kil maskesi yapıyorum ( haftada 1 kez banyodan önce uygulayıp banyoda 1 saat bekliyorum)
göğüslerim için ise her dustan sonra soguk su masajı uyguluyorum.
ve yüzümü aslaaa ve aslaaa ılık yada sıcak suyla yıkamıyorum herzaman soguk su kullanıyorum
agır makyaj yapmıyorum. olurda makyaj yapmıssam eve girdiğim anda hemen temizliyorum

daisybaby
9-05-09, 15:05
limonla tuz vücuda uygulaması nasıl malzeme nasıl hazırlanıyor

BeyazPerim
9-05-09, 19:05
ifrit
hımmmmm. ben kendimle ugrasmaya basladıgım andan itibaren asla kimyasal bişiler kullanmadım. saclarım için süt-bal-hakiki zeytinyagı kullanıyorum.(haftada 1 kez uyguluyorum)
sampuanıma cok az camterabentin karıstırıyorum ( her yıkamamda bu sampuanı kullanıyorum)
vucudum için-komple yüzüm ellerim vs kil maskesi yapıyorum ( haftada 1 kez banyodan önce uygulayıp banyoda 1 saat bekliyorum)
göğüslerim için ise her dustan sonra soguk su masajı uyguluyorum.
ve yüzümü aslaaa ve aslaaa ılık yada sıcak suyla yıkamıyorum herzaman soguk su kullanıyorum
agır makyaj yapmıyorum. olurda makyaj yapmıssam eve girdiğim anda hemen temizliyorum

tatlısım sıcak ya da ılık suyun yuze ne gibi bir zararı var ?

mathilda_ss
11-05-09, 20:05
vücut için niveanın vücut yağını kullanıyorum banyodan sonra nemli cilt üzerine masaj yapıyorum
saçlarım için fırsatım oldukça maske yapıyorum(bal,yumurta,badem yağı,limon,bepantene ampul)
ayrıca body shopın saç kremini kullanıyorum ballı
bacaklarımı kuruyken topuk taşıyla ovuyorum batıklar için aklıma geldikçe tabii
bende makyajımı hemen temizliyorum eve girince
fondoten pudra pek kullanmam bunların çok zararlı olduğunu düşünüyorum
saçlarımı çok yıpratmamak adına sadece uçtan 4parmak kısmını düzleştiriyorum saçım zaten düz
roaaccutane kullanıyorum ayrıca
ve avene marka nemlendirici
koruyucusuz güneşe çıkmıyorum en az 30 faktör yüzüme
kesinlikle doğal güzellikten yanayım eğer uzun vadede zararlı olcağını biliyorsam bi şeyin çok nadir kullanırım
anlık güzellikler için çok yıpratmam kendimi
makyajım genellikle soft renk far ve rimelden oluşur:smiley-cool:
lüks olarak bazen göz altı kapatıcısı
bide cindy crowfordla aerobik yapıorum çok zewkliii:sm_cool:

bluely
13-05-09, 17:05
Dogrusu yazdıklarınıza cok özendim kızlar, ben hic bir bakım urunu kullanmıyorum,, üşeniyorum

PinarSLD
21-05-09, 15:05
dislerimi mutlaka fircalarim :)) saclarimi hergun 2defa tararim herzaman / ozel ayni sampuani kulanirim saclarima ozel krem sürerim daha cabuk uzasin die vucuduma bebe losionlari kulanirim sabah ac karnina zink haplarimi alirim ( saclarim daha cabuk uzasin die ) kalori hapi aliirim her sabah fazla acikmim die :))
ayaklarima her gece uyumadan kremle masaj yaparim haftada 1kere yuz maskesi kaslarima ck Takarim hergun aynada onlarla ugrasirim ( herkes ck begenir ) hergun dus yaparim makjayi pek kulanmam dogal herzaman daha guzeldir zaten guzelim :) cildimi bozmaya nietim Yk ama goz kalimi arada kulanirim ozel gunlerde Felan
her sabah kahvalti yaparim oglen yemegimi yerim ( mutlaka et olcak ) 1-2 litre suyumu icerim ikinde meyvami yerim aksam kesinlikle bisi yemem ( saglikli beslenmek ) :))

B&M
21-05-09, 15:05

öle çok çok bakım yapmam kozmatik tutukunu değilim .ayağıma ,vucuduma vs vs oranın ayrı buranın ayrı ürünler kullanmayı sevmem..teferruata gelemem
ama alışkanlıklarım var tabi
yüzüme hiç bir kozmatik (tonik ,temizleyici,fondöten vs) sürmem çünki zamanla cilt iflas ediyo ,erken yaşlanıyo.
sivilce vs yara olduğu zaman hemen "fucidin" diye antibiotikli krem var sadece onu sürerim(2-3 günde geçer)
yüzümü sıcak suyla yıkamam aksine soğuk serin su ile yıkarım
ve mutlaka yüz havlum ayrıdır kimse kullanamaz
duşta şaçlarımı köpüklü iken tararım ..çünki kuruturken daha rahat oluyo ve yumuşak oluyo (boyalı değilse saçlarım extra krem kullanmam)
gece yatarken ellerime tırnak diplerime nemlendirici krem sürerim.
parfüm kullanmayı sevrim..
dişlerimi mutlaka fırçalarım.
makyaj olarak sadece allık ve rimel kullanırım
sebze meyve ağırlıklı beslenmeyi çok severim ...brokoli...bürüksel lahana...kereviz...havuç...ananas...avokado...elma...vs vs
çok bol su içerim..içmek için değil suyu çok severim

strawberry35
22-05-09, 19:05
Bir insanda ilk dikkat ettiğim şey diştir,o yüzden dişlerime çok önem veririm.
Vichy nin tüm vücut ürünlerini denedim ve çokta memnunum.
Özellikle selülit kremini herkese tavsiye ederim.
Ben insanın güzel görünme sebebinin temzilik olduğunu düşünenelerdenim
Günde 2 kez duş şart diyorum.
başkada özel bir formülüm yok.

yarennkara
11-06-09, 07:06
ben severim kendime bakmayı..psikolojimin en kötü olduğu zamanlarda bile kendimi bırakmadım hatta o zaman sürekli cilt bakımına falan gittim kendimi iyi hissetmek için..
ben güzelliğin,bakımlılığın öncelikle temiz olmaktan geçtiğini güşünürüm..
o yüzden cildimi temiz tutmaya vücut temizliğime,ellerimin,ayaklarımın temiz olmasına dikkat ederim..
yüzüm için: her sabah ve her akşam iyi bir cilt temizleyicisiyle yıkarım,nemlendirici sürerim..yatmadan önce mutlaka dişlerimi fırçalarım,sabah kalkar kalmazda ilk işim diş fırçalam yüzümü yıkamaktır..bu konu takıntım çünkü..yüzüme haftada bir maske yaparım peeling yaparım haftalık olarak..
saçlarıma maşa yapmayı seviyorum bu aralar.su dalgasını da yapıyorum..
ellerime hergğn krem sürerim..
banyadan sonra sıkılaştırıcı vücut losyonu sürerim..ellerim-ayaklarım hep güzeldir..fransız manikürü yaparım..kuaförlerde pek beğenmiyorum.istediğim gibi olmuyo çünkü
iştahlı bi insanın ve çabuk kilo alıyorum ama hemen önlem aldığım için asla kilolu bi insan olmadım..
benim için bu önemli çünkü güzel giyinmeye meraklıyım..pörtleyen yağlara tahammül edemem..

semprex
22-06-09, 19:06
bende zeytin yağlı defene sabunu kullanırım allaha şükür çirkinsin diyen olmadı......

PeSpEmBe
25-06-09, 22:06
Burada yazılanları okuduktan sonra ben birşey yapmıyormuşum dedim kaydirigubbakcemile3

Ben de kendi çapımda yüzümü nemlendiriciyle ve günde iki üç kez temizleyerek bakım yapıyorum...

Ayak , el ve yüz nemlendiricilerim vazgeçilmezlerim...

Banyoda saç bakım kremiyle açılmayan saçlarımı açıyorum , çıkınca da glissin yıpranmış saçlar için

olan spreyini sıkıyorum hepsi bu...

Gelecekte daha çok bakım yapıcam ,istiyorum...

_masal_
25-06-09, 23:06
benim saçlarım sizlere göre çok çok çok az yağlı..annem bile şaşırır yani..o yüzden saçlarımı yağlandığını hissettiğimde yıkarım..aksi taktirde saçlarım çok yıpranıyo..saçlarımın bakımlı olmasına önem gösteririm..kötü bişey ama bakımsız görünmektense saçlarımı düzleştirmeyi tercih ederim..yazın her gün,kışın günaşırı duş alırım..duştan sonra vücut losyonumu kullanırım..dişlerimi günde en az 2 kez bazen 3 kez fırçalarım,ihtiyaca göre..sabah yüzümü soğuk suyla yıkar,nemlendiricimi sürerim..dışarı çıkacaksam ya da eve biri gelecekse ortama göre makyajımı yaparım..kıyafetlerime dikkat ederim,asla 2 gün üstüste aynı şeyi giymem..eve gelince hemen makyajımı çıkartır,yüzümü yıkar,gülsuyumla silerim..haftada 1peeling yaparım..tek tük çıkan sivilcelerim için limon-aspirin maskesi yaparım..tırnaklarım hep bakımlıdır,manikürümü kendim yaparım..peelingi atlamam..oje öncesi krem kullanırım..ayaklarıma da vazelin sürer,öyle yatarım..ve tabiki de epilsyon benim için çok önemlidir..tüylerle dolaşmaktan çok utanırım,ince oldukları halde..

AquaBarbie
1-07-09, 20:07
sahrayıldızı
ama sonuç güzel canım sonucu güzel olunca katlanıyor insan ilk zamanlar biraz titreme oluyor ama zamanla alışıyor insan memişler diri olunca kendimi genç kız gibi hissediyorum yaf :teytey:
aynen şekerim katılıyorum sana. düşünsenize ruslar neden bu kadar rağbette . diri oldukları için . :roflol::roflol::roflol:
bende duşumu mutlaka şoklamayla bitiririm önce kalçalarıma keseyle beraber tabii, vücut alıştıkça yukarı doğru . ama birden bire soğuk suyun altına girerseniz tabiiki bir daha yapmaya tövbe edersiniz... bakım şart hanımlarrrr!!!...-tatlicadiarzu-

AquaBarbie
1-07-09, 20:07
ben en güzel temizliğin ve bakımın kese olduğuna inanıyorum. benim bacaklarımda eskiden çok fazla batık oluşursu epilasyondan dolayı. ama kese olayını kandime görev edindiğimden beridir bacaklarım pürüzsüz. tüğlerim uzasa bile dokunduğunda asla hissedilmiyor anca bakacanda öle görecen.
kendime mutlaka zaman ayırırım sporumuda yaparım aksatmadan maskelerimide. hihoyyytşimdik benim yüzümün maskeye falan ihtiyacı yok ama ilerisi için yatırım yapıyorum ben.
duştan sonra kesinlikle yüzümü gül suyuyla silerim ardından nemlendirici sürerim tüm vucuduma.dişlerimi düzenli fırçalarım.kaşlarımı çok uzamadan alırım. belli aralıklarla yüzüme buhar banyosu yaparım (elma sirkesi konmuş). yeşil çayımı hiç aksatmam her gün içerim . yediklerime dikkat ederim fazla yağdan şekerden ve tuzdan çekinirim.
arada lahana kürümüde yaparım ki vucudum toksinlerden arınsın.
ohhhhhh ne güzel hayat varmı benden güzeli bakımlısı. -tatlicadiarzu-

PeSpEmBe
2-07-09, 13:07
Hadi bakalım bugün saç bakımına başladım, yüzüme de elma sirkesi sürdüm bakalım.. Gerisi gelir artık :teytey:

digital.girl
3-07-09, 02:07
eğer zayıflamak istiyorsanız benim özellikle yapmadığım fakat doğuştan gelen ve mankenlerin uyguladığı bir diyeti söyliyim. az yiyin ama sık yiyin günde istediğiniz kdr öğün yiyin ama çok çok az yiyin sadece bu :))
-dışarı çıkarken bir çizik dahi olsa yinede göz altına göz kalemi çekerim 1-2 çizikte olsa inanın çok farkettiriyor :KK66:
-hiç makyaj yapmadığınız zamanlarda sadece fondaten sürmeniz sizi daha etkileyici yapar
-doğal saçınız dalgalı ve karışık bir biçimdeyse kesinlikle düzleştirmelisiniz. çünkü gerçekten çok bakımsız duruyor.
-daha seksi olmak için tırnaklarınızı uzatmalısınız. uzattıktan sonra tabikide bir bakım uygulamanız gerekliki çapa gibi durmasın değil mi ? :)) bu kısadanda beterdir !! istediğiniz renkte bir oje sürmeli ya da sade olmasını istiyorsanız fransız manikürü yeterli olacaktır. bunu evde herkes yapabilir :KK66:
-daha çekici daha seksi daha güzell olmak istiyorsanız kesinlikle saçlarınızı uzatmalısınız. her zaman
-uzun saçlar her zaman daha çok dikkat çeker ve uzun saçlı bayanlar daha çok beğenilir bunu unutmayın. :KK66:
-kokoş olmak istiyorsanız kıyafetinize uygun takılar takmalı (uzun sallantılı kolyeler,küpeler,bilezkler,yüzük,tokalar,kemer vs.) ve saçlarınıza ışıltılı pırlanta gibi duran küçük tokalardan takmalısınız :KK66:

nzlycm
12-07-09, 15:07
benim güzellik sırrım sadece bakım değil yani okudukça şaşıyorum banyodan sonra kremler şuynlar bunlar rimeller allıklar aman aman :KK70::KK70: ben yeterince bakım yapıyorum kendime saçlarım için çok özel bir şey yapmıyorum zaten yıkandıktan sonra ipek gibi oluyor vazgeçemediğm tek bakım dove sabunla her sabah yüzümü ve ellerimi yıkamak genelde duş alırken de dove sabun kullamaya çalışıyorum vücüdü ipek gibi yapıyor ve en önemli sırrım gülümsemek gülmek insana inanaılmaz derecede yakışıyor ve bütün arkadaşlarım kız erkek hepsi benim kalbimin güzelliğinin yüzüme yansıdığını doğal bir güzelliğim olduğunu söylüyorlar her zaman pozitif olun insanlara iyi davranın veee en önemlisi gülümseyin güzelliğin en büyük sırrı bu yoksa barbie bebek gibi suratınız da olsa malesef hiç bir işe yaramıyor hem bakımlı olun hem mütevazi ve güleç işte o zaman hayatınız müthiş olacak bnm sırrım bu ...:KK70:

mutlu.33
18-07-09, 23:07
Bence güzellik temizlikle birlikte geliyor.. Vücudun temizse ve ter kokmuyorsan , agzın ve dişlerin temizse ve ağız kokun yoksa bir kadın güzeldir bence.. Siz kardeşlerime kendi uyguladığım bir formül söyleyeyim. EVıCAp isminde E vitamini jel kapsülleri var. Ben 2 yıldır kullanıyorum.Kapsülün dışını bir kürdan yardımı ile :) deliyorum ve yüzümün her yerine (cildim temizken tabikii )sürüyorum ve belkide akşamdan sabaha kadar öylece yüzümde duruyor. Tavsiye ederim.. A.E.O.

myyou
21-07-09, 20:07
arkadaşlar size gerçekten çok güzel bir cilt bakımı anlatacağım ,yaptıktan sonra gözlerinize inanamayacaksınız.garnier skın naturals 3 ü bir aradayı (fiyatı 10 tl)yüzünüze sürüp 15 dk bekletin o yüzünüzde donacak çok hafif ıslatıp 3.4 dk peeling yapın çünkü maske peelingli ardında aktardan aldığınız herhangi bir kil tozunu suyla karıştırıp sürün onuda kuruyana kadar bekleyip yıkayın.cildinizi kurulayıp tonik veya gül suyuyla tampon yapın en son bepantene krem sürün.o gün yüzünüz ter atacak ve günlerce cildinizin güzelliğine ,ışıltısına inanamayacaksınız.
.

satanistkesenpsikopatkedi
24-07-09, 10:07
hoş başlıkmış.
*istenmeyen tüylerden 3 haftada bir kurtuluyorum.
*kabak kesesi kullanıyorum batık vs oluşmasın deyü.
*duşumu bitirdikten sonra bütün vücuduma soğuk su tutuyorum.
*duştan sonra bebek yağı kullanıyorum.
*ayda bir limon ve tuzla ovuyorum bacaklarımı.
*saçlarıma özelikle bir şeyler sürüp beklemeye üşeniyorum.şampuanımın içinde badem yağı var bu yüzden.
*kuaföre sadece ağda ve saç kırıkları için gidiyorum.kaşlarım ayda 1 ya çıkar ya çıkmaz. bıyıklarımı kendim alabiliyorum.saçlarım dalgalı ve hoş bir dalga.o yüzden fönlemem kolay kolay.fönüde ben yapabiliyorum zaten.çok kırıyor saçları fön.
*manikür pedikür olayında oldukça profesyonelim kendim yapıyorum.aksatmam.
*yüzüm için haftada bir defa yoğurt maskesi uyguluyorum.her gün bir vişneyi ikiye bölüp suyunu yüzüme sürüyorum.
*yüzümü yıkarken her zaman soğuk su kullanıyorum.
*allık pudra kapatıcı gibi şeylerle yormuyorum cildimi.makyajım şeffaf maskara ve dudak renklendiricisinden ibaret.her zaman doğal olmaktan yanayım
*karşımdaki insanın ilk önce dişlerine dikkat ederim.bu yüzden her gün en az 2 defa fırçalıyorum dişlerimi.
*parfüm deo her daim..
*haftanın 4 günü her gün 2şer saat olmak üzere antreman oluyor.sıkı yüzücüyüm.
başkada bir şey yapmaya gerek duymuyorum

gamze_esra
30-07-09, 12:07
ben yuzume soguk su vuruyorum evde oldukca..cunku bır dermatolog yuzunde sıcak suyla yada ılık suyla yıkanınca buzluktan cıkan sıcak havaya temaz eden et gıbı cabuk yumusayıp kırısacagını solemıstı...soguk su vurmak aradda yuze sok etkısı yapıor dırı kalıyor..bıtkı cayları vazgecılmezlerım..parfumsuz ve goz kalemsız sokaga cıkmam...sac yaglarımı 3 gunde bır muhakkak surerım...

suskunseker
8-08-09, 10:08
Bir de aklıa gelmişken, limon maskesi var yaptığımız kardeşimle.. cilt lekeniz varsa iyi geliyor, cildi pürüzsüzleştiriyor.. 1 limonun suyuna aynı limonun kabuklarını rendeliyosunuz, içine 1 tatlı kaşığı kabartma tozu koyuyosunuz, biraz un koyup, 1 havucu rendeleyin.. yüzünüze sürün kuruyunca hafif ovalayın sonra yıkayın.. güzel sonuç veriyor desem olmucak şimdi, malum!!! neyse isteyen yapsın
ya bu nasıl olur basa deneyen var mı arkadas yasmıstı