TEST

Kadınlar Kulübü Güzellerinin Güzellik Sırları

reyhantuana
31-07-08, 07:07
kadınlar kulübünün güzel hatunları güzellik sırlarımızı paylaşmaya ne dersiniz,güzelliğiniz adına vazgeçemeyeceğiniz uygulamalar nelerdir? güzel bir vücut,güzel bir yüz,güzel bir saç,güzel bir cilt...aklınıza ne gelirse....güzellik adına yaptığınız tüm uygulamaları üyelerimizle paylaşalım.:dance::dance::dance:

reyhantuana
31-07-08, 07:07
ben vücudum için bebe yağından,cildim için sebamed yüz yıkama jelinden,kirpiklerim için maybelyn volume express rımelimden vazgeçemem.daha yazıcamm bitmedi hadi sizlerinde cevaplarını bekliyorumm

ranıp
31-07-08, 08:07
Öncelikle güzelliği sadece sürüp sürüştürmek olarak düşünmüyorum ben.

Mesela ;
* Özel bir durum olmadığı sürece gece çok geç yatmamaya özen gösteririm,uykusuz ve yorgun gözükmemek için.
* Günde mutlaka 2,5 - 3 litre su içerim,bu asla değişmez
* Sabah evden çıkmadan mutlaka kahvaltımı yaparım,çok geç kalmısam,şeftali,karpuz gibi meyveler yerim.
* ıki günde bir duş alırım,her gün saç yıkamak saça zarar veriyor.her sabah,uyanır uyanmaz mutlaka akşam duş almış olsam bile saçımı toplar bedenimi duş jeliyle yıkarım,duştan çıkmadan önce duşu hafif soğuk yaparım.
* Duştan çıktıktan sonra mutlaka bütün vucuduma nemlendirici kremler sürerim.
* Ellerimin bakımını mutlaka yaparım,ojesiz dolaşmam,kırmızı renk favorimdir.
* Ağdasız dolaşmam,üç haftada bir mutlaka kuaförüme ağdaya giderim.
* Fönsüz dolaşmam
* rimel,ruj hafif allık olmadan kendimi iyi hissedemem.

Ve daha buna benzer bir çok düzenli olarak yaptığım şeyler var.. siz karar verin nasıl gözüküyorum :1rolleyes:

Miracle2
1-08-08, 09:08
Bence çok güzel görünüyorsun. Paylaşımların için sağol arkadaşım

sahrayıldızı
1-08-08, 10:08
bende gögüslerime çok önem veririm her duşta muhakkak soğuk suyla şoklama yaparım göğüslerime 37 yaşımdayım ve 4 çocuk emzirdim ve hala göğüslerim dik ve diri ve evdede hiç sütyen kullanmam okadar güvenirim göğüslerime sizede tavsiye ederim bayanlar

reyhantuana
sahrayıldızı
bende gögüslerime çok önem veririm her duşta muhakkak soğuk suyla şoklama yaparım göğüslerime 37 yaşımdayım ve 4 çocuk emzirdim ve hala göğüslerim dik ve diri ve evdede hiç sütyen kullanmam okadar güvenirim göğüslerime sizede tavsiye ederim bayanlar
tavsiyen için teşekkürler canım

tatlicadiarzu
bi kere denedim ama soğuk su gelince çok tiksindim ben ya yapamıyorum sahracım:1no2:

gurbaa prenses
özel bişi yapmama gerek yok ben dogustan güzelim sositosositolayhayhoy

sahrayıldızı
1-08-08, 11:08
ama sonuç güzel canım sonucu güzel olunca katlanıyor insan ilk zamanlar biraz titreme oluyor ama zamanla alışıyor insan memişler diri olunca kendimi genç kız gibi hissediyorum yaf :teytey:

gamsee
2-08-08, 06:08
selam kızlar... sevdim bu başlığı...
ben de yediklerime dikkat ederim kilo almamaya çalışırım- yakışmıyo da zaten-
saçlarıma aşırı özen gösteririm her hafta 2 kez bakım yağı sürerim...
avon kırık saç uçları için onarıcı serum ve boyalı saçlar için maske harikadır, onları kullanırım... saçlarıma herkes bayılır valla hem gür hem belimde =) hem de rengine biterler ama ben değiştirmeyi düşünüyorum..
sonraaa akşamları tv izlerken spor yaparım haftada 4-5 gün...
makyajsız dolaşmam özellikle siyah kalemim ve bronz allığım olmadan olmaz...
hergün duş alırım ama saçlarımı yıkamam, temizlik en önemli şeydir arkadaşalr..
dişlerimi fırçalamadan hayattaa duramam...
çok süslüyümdür takısız tokasız(lafın gelişi, saçlarım hep açıktır =)) dolaşmam ama fazla da abartmam...
manikürsüz dolaşmam mesela parmaklarım çirkin duruyo bence ama tırnaklarım çok iyidir...
çok güzel giyindiğimi söylerler... ve asıl anneme babama teşekkürler... eşofmanla bile bi bakan bi daha bakar...
çok hava yaptım ama artık kusura bakmayın :icecream:

evet kızlar bence bi insanın kendine bakması çok önemlii, herkes güzeldir, biraz özenle herkes beğenilir.. ama özet olarak bir bayanın kilosunaa, saçlarına, makyaj yapmaya-az da olsa- temiz olmaya özen göstermesi gerek....

EU1
2-08-08, 07:08
vücudum için bebek yağımdan, tırnaklarım için kalyon tırnak sertleştiricisi ojemden, güzel kokmak için avon little black drees ten, barselona saç bakım yağımdan asla ve asla süper yapıyor çünkü, şampuanımın içine kattığım badem yağından, dudak nemlenircimden, eye linerimden, bepanten yüz kremimden, swarzkopf gliss saç bakım kürümden vazgeçmem gerisi gelcek :KK66:

Saruboceq
2-08-08, 07:08
çok fazla bakım yapmıyorum kendime..
bol meyve ve sebze tüketmeye çalışıyorum..
makyajı bu aralar sadece göz kalemi,allık ve rimel olarak görüyorum..
röfle konusunda da bir tek dikkat ettiğim şey kendi saçıma yaptırmak.boya üzerine yapılan röfleyi sevmiyorum..

bernaca
2-08-08, 12:08
bu bebek yagı normal bılgmıız bebkler ııcn satılan bebek yagımı..bide bu gercekten yagmı..ne işe yarıyor bebek yagı

esmerimcim
2-08-08, 22:08
bernaca
bu bebek yagı normal bılgmıız bebkler ııcn satılan bebek yagımı..bide bu gercekten yagmı..ne işe yarıyor bebek yagı
eed bildiğimiz bebek yağı cildi yumuşatıyo daha parlak grnmesinde yardmcı oluyo . genelde duştan sonra kullndığında daha çok işe yarıyo bildiğim kadaryla CADIARZU

daisy06
sahrayıldızı
ama sonuç güzel canım sonucu güzel olunca katlanıyor insan ilk zamanlar biraz titreme oluyor ama zamanla alışıyor insan memişler diri olunca kendimi genç kız gibi hissediyorum yaf :teytey:
bunu ben de hep yaparım gerçekten etkili:)

daisy06
benim favorim aspirin maskesi olmazsa olmas:))

gülsu
ben sadece her gün nemlendiricimi sürüyorumm onun dışın da yaptığım özel bişey yok

denizyıldızı
3-08-08, 07:08
daisy06
benim favorim aspirin maskesi olmazsa olmas:))
O nasıl bir maske neye iyi geliyor daisy06:uhm:

okypete
3-08-08, 07:08
ben saçlarımda pantene kıvırcık saçlar için olan şekillendiricisini kullanıyorum. banyodan sonra 1 kere sürmek yetiyor ,yıkayana kadar..... max factorun creme puff pudrası eksik olmaz. bittikçe alırım.ve en son bir rimel keşfettim. arkadaşım sürmüştü. lancome falandır dedim. sorduğumda, classics dedi. for you dan almış ,gittim ve aldım.beğendim.. fiyatı çok komik. 2 buçuk ytl..extremevolume mascara x3. ...golden rose ın lip gloss ları çok güzel. ve memnunum. metalic eyeliner ların,mürdüm ve morunu aldım. müthişler. ve emily göz kalemleri. hemem hemen her rengi var. göz altına sürüyorum, kahvesi ve mürdümünü daha çok kullanırım .carmina 03 allık.mürdüme yakın. onu da devamlı kullanırım.

Nil
3-08-08, 12:08
saçlarım için yılan yagı kullanırım, yüzüm için maden suyu,elma sirkesi (yarı yarıya sulandırılmış) kaş ve kirpiklerim icin tatlı badem yagı yılan yagı ve fındık yagı..(gürleştirir) vücudum içinse tarcın ve nar özlü sabunlar...

prensesantepli
ya anlayamadığım birşeybn var herkes bu kadar şeye nasıl yetişebiliyor ben yatişemiyorum iş ev işi çocuk koca yemek bana geceler yetmiyor duş almak için bile çocuğun uyumasını bekliyorum valla kızlar bu kadar vaktiniz varsa şanslısınız

gamsee
ya bakma sen böyle olduğuna, şimdi öğrenci arkadaşlarımın çoğu tatilde, stajı falan olanlardan bahsetmiyorum.. işte belki de çoğunluğu bizler oluşturuyoruz.. yoksa sene içinde uykusuz gecelerle, derslerle buraya pek vakit ayıramıyoruz.. üzülme fazlası zarar zaten =))) vaktin oldukça gir derim iyi önerilerde bulunan arkadaşlar var..

ncysars
ranıp

Mesela ;
* Özel bir durum olmadığı sürece gece çok geç yatmamaya özen gösteririm,uykusuz ve yorgun gözükmemek için.
* Sabah evden çıkmadan mutlaka kahvaltımı yaparım,çok geç kalmısam,şeftali,karpuz gibi meyveler yerim.
* İki günde bir duş alırım,her gün saç yıkamak saça zarar veriyor.her sabah,uyanır uyanmaz mutlaka akşam duş almış olsam bile saçımı toplar bedenimi duş jeliyle yıkarım,duştan çıkmadan önce duşu hafif soğuk yaparım.
* Fönsüz dolaşmam

Ve daha buna benzer bir çok düzenli olarak yaptığım şeyler var.. siz karar verin nasıl gözüküyorum :1rolleyes:

cok muhtesem gorunmuosn ama bence bı kadın boyle gorunmelı ztn.bakımlı olmalı.goruntun normal de o kadar sacı nerden buldun onu bılemıormlülülülülülüsaka tabi...:icecream:

prensesantepli
canım ben de çevremdeki bayanlara göre süslü sayılırım hatta arkadaşlarım bile bunun yüzünden afrodit yazıyolar tlf larına ismimi zaten kadın dediğin bakımlı olur ama bence en önemlisi güler yüzlü olur çünkü son zamanlarda benim bile bayan halimle baktığım kızlar hep asık suratlı it gibi oluyorlar güzelliklerine çok güveniyorlar burdada çoğu bayan o moda girmiş bence

gamsee
evet ya doğru söylüyosun güler yüzlü olmak çok önemli, ne olursa olsun gülmeyi bilmek lazım.. insanoğluna en çok yakışan şey ne de olsa.. :icecream:

brc_brn
3-08-08, 15:08
ben mesela asla ve asla özel zamanlar ve şık görünmem gereken günler haricinde makyaj yapmam ne kadar kaliteli olursa olsun yüzüme o tarz şeyler sürme taraftarı değilim...yalnız makyaj yaptığımdada hemen farkedilirim ayrı bi şıklık var derler..zaten makyaj yapmayı özel ve güzel kılan bu değilmidir kızlar...

diğer yaptıklarıma gelince her hafta yüzüme yoğurltu limonlu maske yaparım...ayrıca saçlarımada bağdem yağlı maske yaparım saçlarım benim için çok önemli kesinlikle fön ve jöle sprey düzleştirici asla ve asla kullanmam özel zamanlar dışında..zaten saçlarım bellerimde ve dümdüz buna ihtiyaç duyumuyorum şükürki 2haftada bir mutlaka ağda yaparım ve her ada sonunda limonlu tuzlu su sürerim vücuduma bu çok iyi gelir..ayrıca sağlık ve güzellik içinde yeşil çay içerim...şunuda herkeze tavsiye ederim yaz kış fark etmez her banyodan çıkmanızda soğuk suyu bi tutun tüm vücudunuza..alışkanlık edin o kadar çok faydası varki anlatsam çok uzar..bana bunu bi bayan tavsiye etti..tavsiye eden bayanın 28 yaşında kızı var yaşını tahmin edin..bayan 15 yaşından beri yapar soğuk duşu vede o kadar güzel makyaj yapmadığı içinde o kadar taze bu yüzü varki sarkma fln hiç bişi yok 28 yaşındaki kızından inanın daha diri..herkez ablası sanıyo..

vede son olarak Allah a şükür ederimki bana böyle bi güzellik nasip ettiği için(ukalalık olarak anlamayın lütfen Allah herkeze vermiş yeterki abartmadan korumayı bakmayı bilin)..bende doğal yollarla değiştirmeden bunu korumaya çalışırım..

daisy06
3-08-08, 18:08
deniz yıldızı canım bi sitede okumustum yuzumu yumusak yapıyo iyi geldigini dusunuyorum

Tarrcinn
3-08-08, 21:08
düşündüm düşündüm kendimden örnek verecek tek bişey bulamadım senağlama çok tembelim ben yapamıyorum öyle düzenli bakım falan..

MeDuSa
4-08-08, 07:08

==> haftada en az bir kere kil maskesi
==> nemlendirici bu aralar fazla süremiom ama genellikle sürerim
==> iki güne bir saçlarımı yıkarım
==> yatmadan önce yüzümdeki makyajı temizlemeden yatarım bazen zor gelio ama kesinlikle güzellik için temizlemek şart senağlama
==> aslında yüzümü fazla yıkamayı sevmem aşırı kuruo pul pul dökülüo ama rosense'in köpük temizleyicisini ve doğal gül suyu aldım denicem bakalım 3gün oldu gamyoncuiremsu
==> banyodan sonra deotak sürüom ter kokusuna birebir :CüvCüv:
==> çokta bişi yaptığım sayılmaz aslında naniknanik
==> bazen banyodan sonra vücuduma krem sürüom gamyoncuiremsu

ranıp
4-08-08, 08:08
ncysars
cok muhtesem gorunmuosn ama bence bı kadın boyle gorunmelı ztn.bakımlı olmalı.goruntun normal de o kadar sacı nerden buldun onu bılemıormlülülülülülüsaka tabi...:icecream:
ben muhteşem değilim sade ve bakımlıyım sadece layhayhoy
çok fazla aşırı makyaja günlük hayatta ben de karşıyım lülülülülülü
bir de çirkinleşmek için neler yapıyorsunuz diye bir başlık açarlarsa oraya ilk ben yazacağım lülülülülülü

reyhantuana
4-08-08, 09:08
delibebek
vücudum için bebek yağımdan, tırnaklarım için kalyon tırnak sertleştiricisi ojemden, güzel kokmak için avon little black drees ten, barselona saç bakım yağımdan asla ve asla süper yapıyor çünkü, şampuanımın içine kattığım badem yağından, dudak nemlenircimden, eye linerimden, bepanten yüz kremimden, swarzkopf gliss saç bakım kürümden vazgeçmem gerisi gelcek :KK66:[/QUO
paylaşımın için teşekkürler canım,benimde saçlarım aşırı dökülüyo kahrımdan hasta oldum valla ne yapsam bilmiyorum acaba senin kullandığın bu saç bakım yağı barselona dökülmelere iyi gelirmi,sen nasıl kullanıyosun ve ne fayda gördün?

reyhantuana
4-08-08, 09:08
gülsu
ben sadece her gün nemlendiricimi sürüyorumm onun dışın da yaptığım özel bişey yok
nemlendirici olarak ne kullanıyosun arkadaşım bende iyi bi nemlendirici almak istiyorum da

AskKirintisi
4-08-08, 10:08
Hayatımı düzenli yaşamayı sevmiyorum, o yüzden maskelerle falan işim olmuyor.
2 Haftada bir epilatörle istenmeyen tüylerimi alırım,
Banyoda zaten bebek yağı ve sirkem vardır, sirkeyi son durulama suyuna karıştırır başımdan aşağı boca ederim.
Bebek yağınıda son durulama suyuna karıştırır, vücuduma az az dökerek yediririm.

Bence temizseniz ve zevkliyseniz siz bakımlısınızdır.

seda
4-08-08, 20:08
esmerimcim
eed bildiğimiz bebek yağı cildi yumuşatıyo daha parlak grnmesinde yardmcı oluyo . genelde duştan sonra kullndığında daha çok işe yarıyo bildiğim kadaryla CADIARZU

arkadaşlar ben doktora sormuştum tüylenme yapar demişti bebe yağı için gerçi bana saçma geldi tüm bebekler fena halde tüylenir o zaman ama yinede bilginiz olsun bende kullanıyordum şimdi sadece topuk dirsek ve dizlerim için kullanıyorum yerimseniben

seda
4-08-08, 20:08
__ROUGE__
saçlarım için yılan yagı kullanırım, yüzüm için maden suyu,elma sirkesi (yarı yarıya sulandırılmış) kaş ve kirpiklerim icin tatlı badem yagı yılan yagı ve fındık yagı..(gürleştirir) vücudum içinse tarcın ve nar özlü sabunlar...

yılan yağı için saçı çoğalttığı söyleniyor sen öyle bir değişiklik fark ediyor musun eğer çoğaltıyorsa ben de kullanayım:CüvCüv:

bernaca
4-08-08, 21:08
seda
yılan yağı için saçı çoğalttığı söyleniyor sen öyle bir değişiklik fark ediyor musun eğer çoğaltıyorsa ben de kullanayım:CüvCüv:
kac ytl by yılan yagı

seda
4-08-08, 21:08
bernaca
kac ytl by yılan yagı
bolu da 6-8ytl arasında değişiyor canım fiyat sengözlerimebaksanab

almond
4-08-08, 22:08
arkadaşlar size en kalıcı güzellik tavsiyem;;;;yediğiniz her meyvenin kabuğunu veya suyunu yüzünüze sürün.şu an hepimiz çok genciz.ama 50 li yaşlara geldiğimizde zamanın yılların bizden aldıklarını ne kadar minimalize ettiğimizi göreceksiniz.

Kuzucugum
5-08-08, 04:08
ranıp

Mesela ;
* İki günde bir duş alırım,her gün saç yıkamak saça zarar veriyor.her sabah,uyanır uyanmaz mutlaka akşam duş almış olsam bile saçımı toplar bedenimi duş jeliyle yıkarım,duştan çıkmadan önce duşu hafif soğuk yaparım.
* Fönsüz dolaşmam

Saclariniz cook guzel MassAllah...:nazar:

ada!!!
5-08-08, 18:08
en önmlisi temiz olmak

Batin-ca
5-08-08, 18:08
Birkere herseyin basi temizlikdir.
Hergün dusumu alirim hatta bazen günde iki defa.
Kullandiklarim: Sac kremi, Koltuk alti rollo ve deo
Yüz bakimim icin : Salatalik kabugunu yüzüme sürerim
Bukadar aslinda. Disari cikarken bazen biraz göz makyaji ve ruj sürerim.

Benim icin en önemlisi bir insan temiz olacak söyle misssss gibi:)
Bazen biri yanimdan geciyor ter kokuyo valla öyle insanlara sinir oluyorum, rahatsiz ediyor.

mühendis_17
6-08-08, 07:08
bişey sorucam kızlar..Ben yeni üye oldum ve üye olmadan sizlerin yazdıklarınızı okuyunca imrendim resmen.Benim bakım zamanlarım değişiyo,moralim iyi olunca yapıyorum..ama iş yerinde öyle keyifsizim ki hiç bişey yapmak istemiyorum.Bi üşengeçlik var bende..canım çok sey istiyo ama yapamıyorum..ne tavsiye edersin..Mesela ranıp yazdıkların süper..nasıl böyle bi düzen oturttun..Bi de ben yeni evli olucam..ama bakım kim ben kim..of offfff :KK43:

Selenais
6-08-08, 07:08
mühendis_17
bişey sorucam kızlar..Ben yeni üye oldum ve üye olmadan sizlerin yazdıklarınızı okuyunca imrendim resmen.Benim bakım zamanlarım değişiyo,moralim iyi olunca yapıyorum..ama iş yerinde öyle keyifsizim ki hiç bişey yapmak istemiyorum.Bi üşengeçlik var bende..canım çok sey istiyo ama yapamıyorum..ne tavsiye edersin..Mesela ranıp yazdıkların süper..nasıl böyle bi düzen oturttun..Bi de ben yeni evli olucam..ama bakım kim ben kim..of offfff :KK43:
Selam canim.
Illaki duzenli olarak carsambayi su bakima
cumartesileride sunu yapicam diye birsey yokki
duzeni plani sevmez herkes, ben sevmem mesela..takil kafana gøre
ønemli olan yapmak sadece

-haftada iki kez mutlaka peeling yaparim yuzume
-haftada bir kez de vücuduma yaparim, Mary Cohr peelingi vücut icin en guzeli bence, mukemmel yumusatiyor.

-her gun dus alirim, saclarim haric.

-bebek yagi kullanirim, icine kayisi yagi karistirilmis bir bebek yagi buldum gecen gun, harika øzellikle epilatør ile tugleri yok ettikten sonra yumusacik yapiyor..

-nem maskesi yaparim haftada bir, bazen unuttugum oluyor amafisfisfis
-nem maskem haricinde birde cildime bal surerim, harika nemlendiriyor oda, 20dk duruyo yikiyorum.

saclarima ve beslnemmeme dahada dikkat etmem lazim ama, meyveyi hic sevmiyorum mesela, sacimida duzlestiriyorum SIK SIK:mymeka::mymeka:

daha øgrenecegim cok sey var galiba

mühendis_17
6-08-08, 08:08
süpersin selenais cim..tavsiyelerine uycam..ya böyle kendimi kampa almak istiyorum canım..yani imaj değişikliği bi de zaten benim acil diyet yapmam gerek..nem maskesi nasıl yapıyosun..bi de benim bi huyum var kozmetik,saç şekillendirici bi sürü şey alrım..onca para veririm cnm..ama aynen öyle evde durur... ah ahh..

mühendis_17
6-08-08, 11:08
ya ben zaten doğum kontrol hapı kullanıyorum ama gürleştirdiğini bilmiyodum..siz saç bakım şampuanı ne kullanıyosunuz kızlar..ben bioxcin kullanıyorum ama şimdi bırakıcam matlaştırdı saçımı.
Böyle saç kremi bakım kürü falan olan ii bi şampuan istiyorum..kullandınız mı hiç?

gamsee
Bir de aklıa gelmişken, limon maskesi var yaptığımız kardeşimle.. cilt lekeniz varsa iyi geliyor, cildi pürüzsüzleştiriyor.. 1 limonun suyuna aynı limonun kabuklarını rendeliyosunuz, içine 1 tatlı kaşığı kabartma tozu koyuyosunuz, biraz un koyup, 1 havucu rendeleyin.. yüzünüze sürün kuruyunca hafif ovalayın sonra yıkayın.. güzel sonuç veriyor desem olmucak şimdi, malum!!! neyse isteyen yapsın..

gamsee
mühendis_17 şampuan diyosan eğer gliss güzel bi şampuan.. yazmıştım önceden de avonun ürünleri de iyi mesela.. saç maskesi var, o güzel, kış için bi maskesi vardı hala var mı bilmiyorum, yumuşacık yapıyo, besliyor da saçları.. mesela DFN garlıydı galiba ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım var memnunlar..

Nil
6-08-08, 12:08
seda
canım evet gürleştiğini hissediyorum saçlarımın,bende eşimden duydum kellik preblemi olan bir arkadasın da bile işe yaramış bu yılan yagı ben aktardan 5 ytl ye aldım...a.s

mühendis_17
6-08-08, 12:08
ya bende alıyım bari yılang yağını..kızlar onu şampuanın içinemi katıyosun direk saça uygulayıp bekletiyomusun

Selenais
6-08-08, 13:08
mühendis_17
süpersin selenais cim..tavsiyelerine uycam..ya böyle kendimi kampa almak istiyorum canım..yani imaj değişikliği bi de zaten benim acil diyet yapmam gerek..nem maskesi nasıl yapıyosun..bi de benim bi huyum var kozmetik,saç şekillendirici bi sürü şey alrım..onca para veririm cnm..ama aynen öyle evde durur... ah ahh..
Aynen bende senin gibiyim canim, dolabimda yag krem maske elektrikli esya ne ararsan var ama birde popomu kaldirip uygulasam onlari iyi olcak..

nem maskemi sormussun, ben Dermalogica kullaniyorum, harika bir nem maskesi, ama cok pahali bir urun, arkadasim guzellik uzmani salonunu kapatinca elinde kalan urunleri yari fiyata satti bende yararlandim tabiki butun bakim setini tamamladim sırnaşık şey

ama dedigim gibi bal da en az ayni sonucu veriyor,