2009 Nisan Anneleri buraya

glnm_kvrck
25-10-08, 07:10
Günaydın kızlar
Selinay gözünaydın canım
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:Saruboceq::nazar:
Bende bugün çalışanlar arasındayım
Ama iyiyim genelde çok şükür :)
Sizler ne yapıyorsunuz?

Şenay senin bebişlerin ikizdi di mi?
Benimde ikiz kızkardeşim var.
İkiz olmak kardeşten daha farklı sanki
Daha bir bağlıyız birbirimize:))kaydirigubbakcemile5
Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Allah:Saruboceq::nazar:

geda
herkese günaydıııınnn.. sabah 8 erkenden uyandım sitemize bi baktım kimseler yok sonra biraz daa uyudum:) ne güzel birileri gelmiş:) istanbulda kapalı sıkıcı bi hava var... evde tek başımayım iyi ki varsınız...
selinaycım ben yoğunluklarımız ve sitedeki sorundan dolayı uzak kaldığımızı kasdettim zaten.:) yoksa muhabbet daim:)

geda
yaa ben ne zaman öğrencem yaaa... meraktan ölüyom... bi de karnım da çıkmıyo:KK43: acaba yaşıyo mudur... eğer (Allah korusun da) yaşamıyo olsa hissettierir mi arkadaşlar ağrı falan....

ade_merke
selinaycım kendimizi bukadar kıza alıştırmışken erkekmi dedi olsun cnm hayırlı evlet olsun sağlıklı uzun ömürler versin rabbim

ade_merke
25-10-08, 08:10
merhaba kızlar drumu deiştırdım bebeişimin erkeke olduunu kesın olsrak soledi diyet listesi verdı ben onların hepsını yersem ne olurum neyse sadece 1 meyve ara ogunlerde.tum tahlıllerımı goturdum kansızlık çıkmamamıştı ama dr kan hapı vemiştı 1kutu kullandım bu drum buna gerek olmadıını bırakmam gerektıını soledı bununla ilgili bilgisi olan varmıgecede ruyamda dogum yaptıımı gordum cok acı vemiyordu normal dogum gıbı içimdeki hersey boşaldı hala o anı yasıyorum ama sonra sezeryan oldun dediler ne ayol bu ruya bole

didem1981
günayyydddınnn kızlaararrr

erkekler geliiiyooo hı selinaayyyy
RABBİM saglık versin gerisi bossssss
aslan gibi 2 tane erkek evladın olurr sırtın yere gelmezz::)))

buarada sirkette bi cocugun eşi 19 haftalık hamileymiş dün izin istedi kontrole gitcez diye
bende ne kontrolu falan dedim kendim gibi sandım onlarıda meger 15 de bir giderlermişş
2 saat sonra eşiyle aglayarak geldi
doktor bagırsak böbrek, mide falan yok demişş yok ayak uzun kol yok falan demiş
baska bir profesore yollamıs
aksam da ona gittiler ne dediysek kızcagızı güldüremedik
aksam ki prof da aynı seyi söylemiş ve ölüm kagıdı vermişş
düşünebiliyormusunuz yaaa nasıl bi riş anlamadım
en kısa zamanda aldırın zaten yasamaz demiş
kızcagız bayılıyodu gece

nasıl üzüldüm anlatamam
bütün gece kabuslar gördüm
evet dedim ki RABBİM öyle uygun gördüyse öyşedir
ama kendimi kızcagızın yerine koyunca içim bir tuhaf oldu
bugün bir doktora daha gidecekler 4 boyutlu ultrason için galibaa
bakalım ne diyecek
ben hiç inanmak istemiyorum kötü bişi olduguna

RABBİME EMANET....

selinay2002
glnm kıvırcık,ade merke teşekkürler kızlar....
gedacım öle kötü şeyler düşünme canım karnında çıkar merak etme hemde öle bi çıkarki sen bile inanamazsın ....

ade banada doktor kan ilacı verdi, kan değerlerime baktı tekrar fazla çıkarsa bende kullanmıycam...

glnm_kvrck
didem1981
günayyydddınnn kızlaararrr

erkekler geliiiyooo hı selinaayyyy
RABBİM saglık versin gerisi bossssss
aslan gibi 2 tane erkek evladın olurr sırtın yere gelmezz::)))

buarada sirkette bi cocugun eşi 19 haftalık hamileymiş dün izin istedi kontrole gitcez diye
bende ne kontrolu falan dedim kendim gibi sandım onlarıda meger 15 de bir giderlermişş
2 saat sonra eşiyle aglayarak geldi
doktor bagırsak böbrek, mide falan yok demişş yok ayak uzun kol yok falan demiş
baska bir profesore yollamıs
aksam da ona gittiler ne dediysek kızcagızı güldüremedik
aksam ki prof da aynı seyi söylemiş ve ölüm kagıdı vermişş
düşünebiliyormusunuz yaaa nasıl bi riş anlamadım
en kısa zamanda aldırın zaten yasamaz demiş
kızcagız bayılıyodu gece

nasıl üzüldüm anlatamam
bütün gece kabuslar gördüm
evet dedim ki RABBİM öyle uygun gördüyse öyşedir
ama kendimi kızcagızın yerine koyunca içim bir tuhaf oldu
bugün bir doktora daha gidecekler 4 boyutlu ultrason için galibaa
bakalım ne diyecek
ben hiç inanmak istemiyorum kötü bişi olduguna

RABBİME EMANET....
Canım günaydın
Bende arkadaşının yaşadıklarını okuyunca çok kötü oldum
Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin
Allah kimseyi evladından ayırmasın:Saruboceq:
Düşünmesi bile çok zor:çok üzgünüm:

selinay2002
saol didemcim arkadaşınada geçmiş olsun canım benim bak işte cinsiyet önemli değil allah sağlıklı bebeişler nasip etsin....

geda
teşekkürler selinaycım... ne bileyim hareket yok şişme yok kontrol de haftaya biraz kaygılandım..hani bi de 12 haftalardan sonra bile bebeği içinde ölenleri falan duyunca... inşallah ööle bişiy olmaz... tek merak ettiğim acaba ööle bişiy olsa ben hisseder miyim...

NAVRIS
geda
teşekkürler selinaycım... ne bileyim hareket yok şişme yok kontrol de haftaya biraz kaygılandım..hani bi de 12 haftalardan sonra bile bebeği içinde ölenleri falan duyunca... inşallah ööle bişiy olmaz... tek merak ettiğim acaba ööle bişiy olsa ben hisseder miyim...
gedacım sende benim gibisin valla, pimpirikli , bak şimdi bende takarım.
doktora gitmeyede 1 haftam var daha;

ayda bir gidenlere imreniyorum valla,,, nasıl sabrediyorlar, ben dayanamayıp 15 günde bir gidiyorum.

ebrartuba
geda
teşekkürler selinaycım... ne bileyim hareket yok şişme yok kontrol de haftaya biraz kaygılandım..hani bi de 12 haftalardan sonra bile bebeği içinde ölenleri falan duyunca... inşallah ööle bişiy olmaz... tek merak ettiğim acaba ööle bişiy olsa ben hisseder miyim...[/QUOTE

Öncelikle herkese günaydın arkadaşlar.Gedacım boşuna endişelenme bende ilk hamileliğimde senin gibi çok endişelenmiştim 4.ayına kadar yani hareket edinceye kadar hep acaba bişeymi oldu diye düşünürdüm.Karnımda çok geç şişmeye başlamiştı.İlk gebelikte fazla belli olmuyo göbek.Ama o ilk hareketler başlayınca kelebek kanadı gibi hrşey geçiyo.Bence hiç kendini strese sokup bebişi üzme.Allah herşeyin hayırlısını versin.Kendini de bebişide allaha emanet et.

zeren_zeynep
glnm_kvrck
Günaydın kızlar
Selinay gözünaydın canım
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:Saruboceq::nazar:
Bende bugün çalışanlar arasındayım
Ama iyiyim genelde çok şükür :)
Sizler ne yapıyorsunuz?

Şenay senin bebişlerin ikizdi di mi?
Benimde ikiz kızkardeşim var.
İkiz olmak kardeşten daha farklı sanki
Daha bir bağlıyız birbirimize:))kaydirigubbakcemile5
Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Allah:Saruboceq::nazar:
Amin canım sağol Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah benimkilerde birbirlerine öyle bağlı olurlar sahip çıkarlar.

NAVRIS
didemcim ; arkadaşın için çok üzüldüm. 19 haftalık hemde ....
2 li testte girmemişmiki 11. haftadayken bakıyorlarya herşeyine......

allah bu acıyı kimseye göstermesin,

zeren_zeynep
ya kızlar hep hayırlısı için dua ediyorumda iki erkek olduğunu düşününce fakanlarda gelmiyo diil düşünsenize halimi kahvehane gibi bi ev ben pantolon gömlek ütülemekten yemek yapmaktan çökmüş bi halde hemen evlendirmek gelinlere postalamak lazım oğlanları:)))))))))))))))))

geda
ebrartuba, şirvan selinay hepinize teşekkür ediyorum kızlar. inşallah hepimizin bebişi sağlıklı ve hayırlı olur. dualarımız daim birlikte inşallah... iyiki varsınız hepiniz.... Allah razı olsun moral verdiğiniz için....

ebrartuba
25-10-08, 09:10
Şirvan sana katılıyorum bu konuda.Yani ikili test yapılıyo ense ölçüsü alınırken bile hertarafı görülüyo bebeklerin eli kolu yani.Nasıl olurda bir doktor bunu 19.haftada anlayabilir şaşırdım yani.Çünkü gözle görülebilecek şeylerden bahsediliyo kolu bacağı gibi.Allah herkese sağlıklı eli ayağı düzgün ve hayırlı evlatlar nasip etsin.Vardır o olayda da bir hikmet.Sağlıklı hamilelikler nasip etsin allahım hepimize.

bursasu
geda
yaa ben ne zaman öğrencem yaaa... meraktan ölüyom... bi de karnım da çıkmıyo:KK43: acaba yaşıyo mudur... eğer (Allah korusun da) yaşamıyo olsa hissettierir mi arkadaşlar ağrı falan....
merhaba kızlar bende geldim kadro tamamlandıkaydirigubbakcemile3
gedacım çok evhamlısın böyle şeyler düşünme aklına iyi şeyler getir bizim hamileleiğimiz anca 1 ay sonra belli olur üzme kendini lütfen

bu arada selinaycım tebrik ederim hayırlı olsun oğluşun

geda
bursasu hoşgeldin.. teşekkürler canım. inşalla iyi şeyler düşünmeya çalışcam:) bi de bi çok arkadaş 14. haftalarda hareketlerini hissedince.... ben 16.nın içindeyim bakalım... Rabbim hepimize sağlılk versin inşallah..

bursasu
geda senin cinsiyet belli değil dimi henüz

geda
yok bursasu kontrolümüz haftaya old için belli deil. 13.haftada gitmiştik belli deildi. kasımın ilk haftası gitcez bakalım nolcak? sanki kız gibi geliyo ama.... senin belli miydi

bursasu
ben geçen pazar yani 12. haftanın ortalarındayken öğrendim erkek benim bebiş
bide şöyle bişey var erkek bebekler daha çok kıpırdarlarmış hareket ederlermiş
seninki bak 13.de belli etmemiş kız olabilir kızlar pek göstermiyolar ya takma o yüzden bence seninki kız

geda
maşallah bursasu bak ne hızlısın:) sanırım haklısın edepli kıslarrr belli etmiyolar hemen:) Allah hayırlısını versin kız ya da erkek...

geda
bursasu kusura bakma canım her defasında sonradan hatırlıyorum senin bebişinin erkek old.. halbuki o gün yazdıklarını okuduum zaman çok gülmüştüm... resmini falan koymuştun.... yaşlandım galiba ben:)

didem1981
ŞİRVAN
didemcim ; arkadaşın için çok üzüldüm. 19 haftalık hemde ....
2 li testte girmemişmiki 11. haftadayken bakıyorlarya herşeyine......

allah bu acıyı kimseye göstermesin,

canım
tesekkü ederim

bende onu anlamadım ya
15 de bir gidiyorlarmıs
2li 3 lü test te falan bişi cıkmamısss
onlarda ona cok üzülüyorlarrrr

ben anlamıyorum ki zaten şu test falan:sm_confused:

bursasu
amin geda benim eşimde hep kız istiyordu ama oğlanı vercem eline :KK70:
inşallah 2.ye kız olur her iki duyguyuda tatmak isterim İnşallah Allah nasip eder
bende bazen ve özellikle yatarken hep yanyatıyorum ama sanki sıkışmış heralde böyle bi hefif seyirme sanki içimde bişeyler geziniyo ama çok yumuşak dokunuşlar hissediyorum belki sendede oluyodur ama fark edemiyosundur olabilir

geda
bursasu
amin geda benim eşimde hep kız istiyordu ama oğlanı vercem eline :KK70:
inşallah 2.ye kız olur her iki duyguyuda tatmak isterim İnşallah Allah nasip eder
bende bazen ve özellikle yatarken hep yanyatıyorum ama sanki sıkışmış heralde böyle bi hefif seyirme sanki içimde bişeyler geziniyo ama çok yumuşak dokunuşlar hissediyorum belki sendede oluyodur ama fark edemiyosundur olabilir
haklı olabilirsin canım. benim eşim de işten gelice başlıyo napıyomuş bakalım benim oğlum, top oynuyomuş annesi falan:KK46: ama ikisi de farketmez diyo sorunca da:):) hayırlısı artık. a.s.

geda
bursasu Rabbim inşallah ikincisini de tattırsın canım... ve istediğin gibi:) hayırlısıyla...

didem1981
senay sekerim cok alemsinn

valla benim küçük teyzemin 2 oglu var
ve dediğin gibi dünya ütüsü vararrrr
ama simdi koca delikanlı oldular ve kapı gibiler
onlarla gurur duyuyorumm
hem bende hep abim falan olsun istemiştimmmm

biraz seni yoracaklar belli ama sende gelinleri yorarsın::))))

bursasu
oooooooooooooooo bakıyorumda çocukları doğurmadan kaynanalık yapmaya başlamışız ...
sizin gelinler yandılar valla :KK70:
daha siz yeni gelinsiniz yahu :KK70:heheh

zeren_zeynep
25-10-08, 10:10
bursasu
oooooooooooooooo bakıyorumda çocukları doğurmadan kaynanalık yapmaya başlamışız ...
sizin gelinler yandılar valla :KK70:
daha siz yeni gelinsiniz yahu :KK70:heheh
Aman tahmindi canım sadece bizde herkes acayip kız istiyo ama ikizlerin yüzde 45 erkek 30 kız 25 i bi kız bi oğlan oluyomuş
ama benle kayınvalidem feci anlaşırız inşallah gelinim olursa oda öyle olurkaydirigubbakcemile5

selinay2002
şimdi annemn bi arkadaşı geldi 3 tane oğlu var,iyiki kızım olmamış vermek çok zor oluyo diyo hehe beni rahatlatmaya çalışıyolar,yok ya ben kaynanalık yapmam herhalde................

zeren_zeynep
selinay2002
şimdi annemn bi arkadaşı geldi 3 tane oğlu var,iyiki kızım olmamış vermek çok zor oluyo diyo hehe beni rahatlatmaya çalışıyolar,yok ya ben kaynanalık yapmam herhalde................
selinay oğluş kesinleşince bu pembiş tickerları değiştirmicenmi

glnm_kvrck
şen_ay
Aman tahmindi canım sadece bizde herkes acayip kız istiyo ama ikizlerin yüzde 45 erkek 30 kız 25 i bi kız bi oğlan oluyomuş
ama benle kayınvalidem feci anlaşırız inşallah gelinim olursa oda öyle olurkaydirigubbakcemile5
Canım Ankara'nın nersinde oturuyorsun?
Bende Ankaradayım:)

zeren_zeynep
glnm_kvrck
Canım Ankara'nın nersinde oturuyorsun?
Bende Ankaradayım:)
Batıkentte oturuyorum:))))))) sen........?:eek:

gulfemim
merhabalar arkadaşalr sohbet almış yürümüş.hızlısınız.ben henüz kendime gelemedim.istanbul da kapalı sıkıcı bi hava var.onun etkisi heralde.didemin yazdıkalrına takıldım ben de.19. haftaya kadar nasıl kolu bacağı belli olmamış.ben şimdi 8 haftalık ultrasona baktım.kol ayak herşey ortada.tamam iç organlar görünmez ama.off içim sıkıldı.

gulfemim
bu arada selinay hayırlı olsun.demek 2. oğlan geliyor.senin çin takviminde kız çıkmıştı di mi.dün ben de dayanamadım çin takvimine baktım.oğlan çıktı ama bilmiyorum demek ki çok güvenli değil.

ade_merke
ah didemcim kıza nasıl uzuldum anlatamam ben ogluşuma bısey olmasın dıye pimpirıklenırken boyle seylerı duymak insanı cok uzuyor inşallah ole bışey yoktur allahım hepimizin bebişlerını korusun

ade_merke
kızlar bu arada kıpırtı ıçın telaşlanmayın benim oğlum tembel çıktı su anda 17+5 olduk ama daha kelebek gibi tıtremeye başlayalı 4-5 gun oldu o gece arkadaşlardaydık oğluma tembel teneke diye diye bi hal olduk duydu galiba yataga yattığım gıbı başladı ilk hareketlerıne oh annesının kuzusu onu dınlemek için hareketsız duruyorum hıssettıımdeki mutlulukda herseye değer

selinay2002
evet megulcüm şimdilik çin takvimi tutmadı canım

şenay değiştirecem canım ama bi kesinleşsinde sonra,batıkentin neresi canım bende batıkentte büyüdüm evlendm annem hala batıkentde ben dikmendeyim...

glnm kvrck sen nerde oturuyosun canım....

gulfemim
ada benim için erken di mi?belki 2 hafta sonra falan kıpırtı hissetmeye başlarım.benim de hç karnımda falan bi değişiklik yok ayınıyım.acaba büyüyor mu?

zeren_zeynep
25-10-08, 11:10
selinay2002

şenay değiştirecem canım ama bi kesinleşsinde sonra,batıkentin neresi canım bende batıkentte büyüdüm evlendm annem hala batıkentde ben dikmendeyim...

mesa postanesinin ordayım canım

ebrartuba
Kızlar bende de pek hareket yok ama 2-3 haftadır karnımda kaydığını hissediyorum.Özellikle akşamları yemekten sonra uzanınca.Kayınvalidem erkek çocuk tekme atmaz kayar diyo ama bilemiyorum artık.Doktor randevuma 3 hafta var ben bu arada başka biyere gitmeyi düşünüyorum o kadar beklemek gelmiyo içimden belki haftaya giderim.Ösledim bebişimi.

ade_merke
megul
ada benim için erken di mi?belki 2 hafta sonra falan kıpırtı hissetmeye başlarım.benim de hç karnımda falan bi değişiklik yok ayınıyım.acaba büyüyor mu?
hiç telaşlanma cnmkontrole gıttıınde nası da kocaman olduunu goreceksın ozaman yazarsın bızede kendini de bebeişini,de strese sokma sakın

gulfemim
şöyle 6 aylık falan olsak hep hissederdik bebişlerimizi di mi?benim salı günü kontrolüm var.içim içime sığmıyor.çok heyecanlıyım.en son 8 haftalıkken görmüştüm bebişimi.

glnm_kvrck
selinay2002

Canım bende bekarken y.ayrancıda oturuyodum
Komşuydum sana
Evlendim Keçiörende oturuyorum

geda
megul
megül biz kaldık sanırım hareket hissetmeyen ve cinsiyet öğrenmeyen... ta bi bi de karnı çıkmayana.s. ben de sabah baya evhamlıydım sonra rahatladım biras daa kızlar sağolsun...:CüvCüv:

gulfemim
ade_merke
hiç telaşlanma cnmkontrole gıttıınde nası da kocaman olduunu goreceksın ozaman yazarsın bızede kendini de bebeişini,de strese sokma sakın
inşallah adacım ama işte aklıma hep kötü şeyler geliyor.bi de burda kötüşeyler okuyunca iyce evhamlanıyorum.acaba olumsuz şeyleri yazmasak mı?ne dersinizmirmirmirmir

gulfemim
geda
megül biz kaldık sanırım hareket hissetmeyen ve cinsiyet öğrenmeyen... ta bi bi de karnı çıkmayana.s. ben de sabah baya evhamlıydım sonra rahatladım biras daa kızlar sağolsun...:CüvCüv:
canım ben galiba hala hamile olduğuma inanamıyorum.hep diyorum ya bulantılar dışında belirti yok ne karın var ne de göğüslerim öyle çok büyüdü.hiç hissetmiyorum ne kayma ne kıpırtı.çok gaz sancım oluyo belki ayırt edemiyorumdurCADIARZU

geda
megül düşünsene 16. hafta içindeyim ama hala göbek hareket kıpırtı bişey yok. göğüsler de ilk ay hassastı şimdi büyüme ya da başka bişiy yok:KK43: ben de sabah sen gibiydim demek ki insan güne başladığı saatlerde biraz daa kaygılı oluyo:) ya da biz ööleyiz. Rabbim hayırlısını versin inşallah ve aklımıza kötü şeyler getirmeyelim:) dua edelim Rabbim onları bize sağlıklı bir şekilde kavuştursun....