Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2009 Nisan Anneleri buraya

april16
15-10-08, 14:10
Kızlar selam... Şu bağlantı sorunundan çıldırıcam niye bilmiyorum ne yazdığım mesajlar ulaşıyo ne yazdıklarınızı kolayca okuyabiliyorum:KK43: Sonrada sinir oluyorum kapıyorum:)
Benimde karnım çıktı hemde baya çok belkide çok zayıf olduğum için çok belli oluyodur. Her gören oğlan diyo fenalık geldi tahminlerden!! Yağ konusundada daha öncede yazmıştım, badem yağı aldım kokusu iğrenç geldi, sonra nivea bebek yağı aldım zaten bütün kozmetiklerim nivea bademli, susamlı olanından kullanıyorum. Arkasındaki bilgilerdede yazıyo hamişlerde kullanabilir dio. Ama dr.a sordum çok faydası yok böle şeylerin fazla takma kafana dedi. Genetik, vucut yapısıyla ilgili ve çok fazla kilo alımıyla ilgiliymiş. E tabi bide su az içince de çatlak kaçınılmaz olabiliyomuş. Deri geriliyo, kuruda kalınca çatlıyo haliyle, çok mantıklı bencede...

didem1981
15-10-08, 15:10
göbeklere baaakkkk
süpersiniz kızlaaarrr
bakayım bende cektireyim kocama da koyayım ama cok belli değil henüzzz

kızlar ben sadece bildiklerimi paylaşıyorum
yardımcı olabilirsem ne mutlu bana
herşey paylaştıkça güzellll

saglıcakla kalınn
bol göbekli günler efendimmmm

ade_merke
slm kızlar gobişler ne guzel olmuş oyle benimde cıktı bıraz cekince koyarım bakın bakalım

eda_edanur
iyuksel
dün derdimi sizinle paylaştıktan sonra mecburen çıktım ve malesef bizim tartışma gece 2 ye kadar devam etti...:çok üzgünüm: eşim haklı olduğunu düşündüğü meselede geri adam atmaz hakkını savunur durur..ben en sonunda sancım var artık bebeğe zararı olcak Allah korusun falan diyerek olayı kapattım ama bütün gece sancım oldu :a015: ve sabaha kadar çok korktum ...halen hiçbir şey çözülmedi ama umrumda değil Allah korusun bebeğime bir şey olursa daha mı iyi o yuzden bıraktım ve malesef yok sayıyorum onu... bebeğim daha önemli ..Dünden beri olan desteğiniz için çok teşekkürler...İyiki varsınız..Allah sizi üzüntü ve kederden uzak tutsun...
CANIM BENİM yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm. bence bir süre ilgilenme. hatta rahat görün neşeli ol. ben öyle yapıyorum. takma yani tavırlarını bir süre sonra kendisi yaptıklarına pişman olacak...

bursasu
zeytinyağ sürcemde nasıl süreyim işe nasıl gelcem akşam sürsem nasıl yatçam yağlı yağlı leke olur her yere.akşam işten gelince süreyim yatana kadar dursun üstümde yatarken yıkanırım ama öylede bi faydası olmazki ya iz bırakmayacak bi yağ olması gerek
zeytinyağı konusunu bende düşünüyorum kullanmak istiyorum ama biraz zor sanırım ben izmirliyim. zeytinliklerimiz var. benim kullandığım zeytin yağı hakikisinden kokusu var. koku olayını nasıl halledicez.aslında selinay gibi bebe yağının içine koyup uygulayabilirim. belki daha iyi olur.

kızlar göbekleriniz büyümüş ne güzel selinay hiçte kilolu filan değilsin. ne güzel büyütmüşünüz bebekleri 2 hafta sonra benimde mi öyle olacak. hadi bakalım çok heycanlıyım zaman çabuk geçsede tekmeleri hissetsek artık dimi yaa :dance:

selinay2002
saol eda edanur teşekkür ederim canım birden çıkıyo karın valla,bende anlamadım ne zaman bu kadar büyüdü....

selinay2002
kıslar yarın sizde koyunda bakalım birlikte..............

april16
15-10-08, 16:10
babamız gelsinde bende koyim göbüşümün resminikaydirigubbakcemile3

bursasu
15-10-08, 16:10
hani bakayım nerde göbişler kızlar aaaaaaaaaa

eysan
15-10-08, 19:10
hey neler oluyo nerde mesajım

april16
15-10-08, 22:10
Kızlar saat 22.30 sularıydı, bütün gün belim ağrıdığı ve kaburgalarım battığı için koltukta düz yatıyodum, babasıda yanımda oturuyodu, birden sol tarafımda solucan gibi bişey kaydı, sonra tekrar, tekrar kesik kesik 3 kez bende bi çıklık eşimde korktu bebek dedim kıpraşıyo inanamadık elimi koydum oraya 5-10 sn. sonra tekrar aynı his:sm_cool: Bi baktık karnımın sol yanında kasıklarıma doğru bir tümsek ve sağ tarafta bi çukur, bi şok daha, sonra teyit etmesi için eşime söyledim bak nolur dedim hayal mi görüyorum ben? ve göz göze geldik zaten ben ağlıyodum onunda gözleri dolmuştu dedim yanılmıyorum bebişimiz bize ben burdayım dedi....
Geçen hafta salı günü de dr. ultrasonda bakarken yine solumda aşağılarda sancı oldu bi baktık bebek başıyla itekliyo rahim duvarını o an anladım sancılarımın sebebini. Gözümle görmesem, ultasonda derim bağırsak hareketi ama gördüm yani. Bu arada ben kilolu olsaydım bu hareketleri henüz hissedemezdim, çok zayıfım ve karnıma dokununca organlarımı bile hissediyorum sanırım o nedenle bebeği bu kadar erken hissettim. Annemde benimle aynı fikirde (tabi hemen aradık)
Neyse, gece gece duygu dolu olunca paylaşmak istedim sizlerlede. Darısı anne olmak için dualar eden, tüm kadınların ve sizlerin başına...:Saruboceq: AMİİİNNN:nazar:

glnm_kvrck
16-10-08, 05:10
Günaydın nisan anneleri

April16 ne kadar güzel bir duygudur bu eminim
İnşallah tez zamanda bizlerde yaşarız o duyguları

Herkese güzel bir gün diliyorum :)

bursasu
16-10-08, 06:10
april16
Kızlar saat 22.30 sularıydı, bütün gün belim ağrıdığı ve kaburgalarım battığı için koltukta düz yatıyodum, babasıda yanımda oturuyodu, birden sol tarafımda solucan gibi bişey kaydı, sonra tekrar, tekrar kesik kesik 3 kez bende bi çıklık eşimde korktu bebek dedim kıpraşıyo inanamadık elimi koydum oraya 5-10 sn. sonra tekrar aynı his:sm_cool: Bi baktık karnımın sol yanında kasıklarıma doğru bir tümsek ve sağ tarafta bi çukur, bi şok daha, sonra teyit etmesi için eşime söyledim bak nolur dedim hayal mi görüyorum ben? ve göz göze geldik zaten ben ağlıyodum onunda gözleri dolmuştu dedim yanılmıyorum bebişimiz bize ben burdayım dedi....
Geçen hafta salı günü de dr. ultrasonda bakarken yine solumda aşağılarda sancı oldu bi baktık bebek başıyla itekliyo rahim duvarını o an anladım sancılarımın sebebini. Gözümle görmesem, ultasonda derim bağırsak hareketi ama gördüm yani. Bu arada ben kilolu olsaydım bu hareketleri henüz hissedemezdim, çok zayıfım ve karnıma dokununca organlarımı bile hissediyorum sanırım o nedenle bebeği bu kadar erken hissettim. Annemde benimle aynı fikirde (tabi hemen aradık)
Neyse, gece gece duygu dolu olunca paylaşmak istedim sizlerlede. Darısı anne olmak için dualar eden, tüm kadınların ve sizlerin başına...:Saruboceq: AMİİİNNN:nazar:

günaydın nisan anneleri umarım hepinz iyisinizdir.april çok güzel duygular okurken ben bile duygulandım inşallah bizelrde görürüz böyle açık açık bebeğimizin oynadığını kıpırdadığını çok hoş ya çok sevindim cnmhihoyyyt

urla
günaydın nisan annişleri aprilll yaaa inşallah bizlerde o güzel duyguları en kısa zamanda yaşarız

selinay2002
günaydın kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..........................
nasılsınız bu gün...............................

NAVRIS
günaydın nisan anneleri ;
umarım güzel bir gün geçiririz. bebişler iyi, anneler iyi , babalar mutlu olsun.

aprilcim çok güzel duygular, okurken bile insan duygulanıyor, bizde en kısa zamanda hissederiz inşallah. bu arada kaç haftada hareketleri belli oluyormuş.

urla
ade merke sen izmirde nerde oturuyorsun..............

ve dogumunu nerde yapacaksın

bir izmirli olarak ögrenmek istedim....

selinay2002
kızlar tam net hareketleri tekemelri 20. haftadan sonra hissedicez bende hissediyorum bebişin hareketlerini ama ikinci bebeişlerde daha kolay hissediliyomuş ztn...................

eda_edanur
hayırlı sabahlar... güzel ve rahat bir gün geçiriz inşalllah. ben mart ayı annelerinde görmüştüm göbekler için yeni başlık açmışlar hepsi resmini oraya eklemiş takip etmesi koay oluyor. bizde öyle yapalım. bende resim eklemek isterim ama benim daha hiç çıkmadı. çıkınca bende eklerim. :sm_cool:

NAVRIS
eda_edanur
hayırlı sabahlar... güzel ve rahat bir gün geçiriz inşalllah. ben mart ayı annelerinde görmüştüm göbekler için yeni başlık açmışlar hepsi resmini oraya eklemiş takip etmesi koay oluyor. bizde öyle yapalım. bende resim eklemek isterim ama benim daha hiç çıkmadı. çıkınca bende eklerim. :sm_cool:
kızlar bende çektim resmimi , daha fazla çıkmadı ama...:CüvCüv:

NAVRIS
selinay2002
kızlar tam net hareketleri tekemelri 20. haftadan sonra hissedicez bende hissediyorum bebişin hareketlerini ama ikinci bebeişlerde daha kolay hissediliyomuş ztn...................
benim yarın 13 haftalık oluyor, desene 7 haftamız var,, zaten cinsiyetinide öğrenmedim daha,,, biz mutlulukları geç yaşayacağız yaniiii

ne yapalım geç olsun temiz olsun ,dimi nisan anneleri.:nazar:

selinay2002
hızla geçiyo zaman şirvancım ama öle oluyo valla bende benden 1 hafta önce gidenleri kıskanıyom hehe.................karnında çıkmış canım maşallah ....

eda edanur bilgisayarında kameran yokmu ondan çekebilirsin canım....................

urla
resim nasıl eklenirki ben bılmıyorum malesef

bursasu
16-10-08, 07:10
şirvan kaçkilosun sen senin göbek çıkmamış
ya ama bazı insanların iç karınları geniş oluymuş hemen belli etmiyomuş
benim erkek mi olcak ne önden önden gidiyo :KK70:
evet şirvan dediğin gibi heralde en küçük bebekler bizde en son biz öğrencecez cinsiyeti falan filan benim daha 2li test bile olmadı bu cumartesi olcak inş. belki cinsiyetide söler neyse kızlar hepinize tekrar günaydın

april16
Günaydın şeker hamişler:KK46:
Bu sabah bi başka uyandım ben dün akşamdan sonra. Yaşadığımız bi mucize kızlar en güzelide bizim içimizde oluyo, babaları hava alıyokaydirigubbakcemile3
Zaman geçiyo bence sabırsızlanmayın her anın tadını çıkarın. Zaten 5-6 ay zaman kaldı sonra tepemize çıkıcaklaaarrrr...:KK46:

selinay2002
urlacım sende bizim gibi görüntü resmini değiştir canım......

pırıl
kızlar ne güzel göbişleriniz çıkmış hemen hemen herkes ikili testini yatırmış cinsiyetler biliniyor biz daha ikili testimizi olmadık.
bugün sabah uyandığımdan beri karnım adet ağrısı gibi bir ağrı var sürekli değil ama huzursuz ediyor normal adet tarihime daha var bu ağrıda neyin nesi şimdi ooofffff

NAVRIS
bursasu
şirvan kaçkilosun sen senin göbek çıkmamış
ya ama bazı insanların iç karınları geniş oluymuş hemen belli etmiyomuş
benim erkek mi olcak ne önden önden gidiyo :KK70:
evet şirvan dediğin gibi heralde en küçük bebekler bizde en son biz öğrencecez cinsiyeti falan filan benim daha 2li test bile olmadı bu cumartesi olcak inş. belki cinsiyetide söler neyse kızlar hepinize tekrar günaydın
canım ben 59 kiloyla hamile kaldım, zaten biraz göbeğim vardı.
ilk aylarda 1 kilo verdim , şimdi yine 1 kilo almışım ,,,
yani hala 59 kilodayım.

selinay2002
evet aprilcim doğru söylüyosun canım 8 aydan sonra hiç geçmiyo zaman ama, bide çok ağırlaşıcaz şansımızda kışın geçecek hamileliğimiz,oğlumda temmuz ağustos son aylarımdı çok zor oldu anlatamam size............

april16
Bu arada 3. aydan itibaren başlayan (herkeste değil tabiki) bağırsak problemi yani kabızlıkta denebilir, yaşayan var mı? 3. aydan itibaren olurmuş ama çok önemli bi sorunmuş bu kızlar, ben bilmeden dr.a sordum geçen hafta birden panikledi hemen çözmemiz lazım dedi bitkisel bi ilaç dupalac verdi bana. Dedim yiyeceklerimi özellikle bağırsaklarıma yönelik seçiyorum, "yok dedi öyle olmaz bu hamilelikle ilgili bir sorun, bu ilacı iç akşamları" lakin bana ilaçta çok bi fayda etmedi. Dr.u aradım değişiklik yok dedim eyvah dedi:) h.sonuna doğru düzelmezse başka bi ilaç vericekmiş. Bu konu önemli çünkü 3. ayda başlıyo düzene sokamazsak Allah korusun son aylarda hemoroide çeviriyomuş kafamçokkarıştı
Sizlerde de oluyo mu?

bursasu
bende de var u-ya kabızlık afedersiniz zorlamak ta istemiyorum bebek küçük düşürürüm diye

betül19
april16
Bu arada 3. aydan itibaren başlayan (herkeste değil tabiki) bağırsak problemi yani kabızlıkta denebilir, yaşayan var mı? 3. aydan itibaren olurmuş ama çok önemli bi sorunmuş bu kızlar, ben bilmeden dr.a sordum geçen hafta birden panikledi hemen çözmemiz lazım dedi bitkisel bi ilaç dupalac verdi bana. Dedim yiyeceklerimi özellikle bağırsaklarıma yönelik seçiyorum, "yok dedi öyle olmaz bu hamilelikle ilgili bir sorun, bu ilacı iç akşamları" lakin bana ilaçta çok bi fayda etmedi. Dr.u aradım değişiklik yok dedim eyvah dedi:) h.sonuna doğru düzelmezse başka bi ilaç vericekmiş. Bu konu önemli çünkü 3. ayda başlıyo düzene sokamazsak Allah korusun son aylarda hemoroide çeviriyomuş kafamçokkarıştı
Sizlerde de oluyo mu?
ya arkadaşım tebrikler benim gebeliğim seninkinden fazla ama ben daha hiç hissedemedim.benim bebek biraz yavaş sanırım.ultrasyonda da fazla hareket etmiyor.seninkinin ultrasyondaki durumu nasıl?neler yapıyor?
kabızlık için akşamdan 4 kuru kayısıyı kaynar suyla ısla.ve sabah şişmiş kayısıları ye ve suyunu iç.kesin sonuç veriyor.vermezse sayıyı artırırsın.ama onu yemesi beni tiksindiriyor.

NAVRIS
april16
bu arada 3. Aydan itibaren başlayan (herkeste değil tabiki) bağırsak problemi yani kabızlıkta denebilir, yaşayan var mı? 3. Aydan itibaren olurmuş ama çok önemli bi sorunmuş bu kızlar, ben bilmeden dr.a sordum geçen hafta birden panikledi hemen çözmemiz lazım dedi bitkisel bi ilaç dupalac verdi bana. Dedim yiyeceklerimi özellikle bağırsaklarıma yönelik seçiyorum, "yok dedi öyle olmaz bu hamilelikle ilgili bir sorun, bu ilacı iç akşamları" lakin bana ilaçta çok bi fayda etmedi. Dr.u aradım değişiklik yok dedim eyvah dedi:) h.sonuna doğru düzelmezse başka bi ilaç vericekmiş. Bu konu önemli çünkü 3. Ayda başlıyo düzene sokamazsak allah korusun son aylarda hemoroide çeviriyomuş kafamçokkarıştı
sizlerde de oluyo mu?
canim benim normal yaşantimda da kabizlik olduğu için o kadar etkilenmedim.

Sadece elevit başladiğimda ; 1 hafta kadar çok zor çiktim , ve söylemesi ayip simsiyah,, kayisi, ihlamur falan içtim. şuan normal 2 günde bir çikiyorum.

mehtap67
eda_edanur
mehtapcanım. 2 gün önce bir arkadaşım doğum yaptı onun da senin gibi ilk 4 ay tehlikeliydi ama maşallah topaç gibi bir oğlu oldu. cabnını sıkma aslında hepimiz hala risk altındayız. kaderde ne varda onu yaşayacağız teslim olmaktan başka çaremiz yok. ama sen moralini yükses tut bol bol dinlen atlatacaksın allahın izniyle.
herkese günaydın.güzel ve sağlıklı bir gün geçiririz umarım.
dün giremedim o nedenle yazılanları okumaya çalışıyorum bir günde ne kadar çok şey paylaşılıyor burada .ne güzel.

eda_edanur canım çok teşekkürler iyiki bunları duymak iyi geliyor.
dün doktora gittim.kızımın gelişimini çok iyi buldu doktorum.ama hala kan birikmesi varmış.doktorum sen yine dikkatli olmaye devam et tedbirli olalım dedi.
öyle bakalım allah herşeyin hayırlısını nasip etsin hepimize.

didem1981
kızzlllaaarrrr günaydınnn
güzel günler

dün sizin göbişleri görünce ben de özendim
kocama dedim ki benimde resmimi cekermisin arkadaslarıma gösterecegim göbegimi
bütün gece güldü ve benle alay ettiiii:::)))
arıza adam ya sabah bile gülüyorduuu
tamam kıskanma diyorum sende bir baba sitesi üye ol diyorum olmuyoooo
hemde sizi merak ediyoo
bakalım bu aksam gülmezse cektiririm yada aynadan falan bir aktaksiyon yapıp cekeyimm

saglıcakla kalınn

urla
16-10-08, 08:10
kızlar resmi cektım pc ^Den ama kabul etmıyor yaaa

april16
16-10-08, 08:10
betül19
ya arkadaşım tebrikler benim gebeliğim seninkinden fazla ama ben daha hiç hissedemedim.benim bebek biraz yavaş sanırım.ultrasyonda da fazla hareket etmiyor.seninkinin ultrasyondaki durumu nasıl?neler yapıyor?
kabızlık için akşamdan 4 kuru kayısıyı kaynar suyla ısla.ve sabah şişmiş kayısıları ye ve suyunu iç.kesin sonuç veriyor.vermezse sayıyı artırırsın.ama onu yemesi beni tiksindiriyor.
Canım benim göbeğim 8. haftalarda da vardı ben çok erken kıyafetlerimi değiştirdim mesela. Bebek ultrasonda gözükmüyo sadece ayakları gözüküyokaydirigubbakcemile3 çünkü sürekli ya başaşağı duruyo ya da sürekli takla atıyo, kıpır kıpır. Şaşırmıyorum annesine çekmiş, bende yerimde duramam pek.hihoyyyt

Kızlar bu kabızlık işi yiyeceklerle olmuyo ben herşeyi denedim. Normalde isal olmam gerekiyodu yediğim şeylerden sonra:)
Şirvancım benimde normalde sorunum vardı ama şu an önemliymiş. Bide 2 günde bi olmaz hergün olması gerekiyomuş. Seninde bence önlem alman lazım.