Hadi para biriktirmeye başlayalım

türkis
9-09-08, 15:09
bendehn de 84. euro 50 cent cikti.öbür aya bakalim ne kadar olacak....

Defhne
10-09-08, 07:09
kızlar benden de 120 ytl çıktı hihoyyyt
kardelencim bende altın alacaktım ama 15 gün sonra taşınıcam onuda boya almak için kullanıcam. çok işime yaradı açıkçası iyiki biriktirmişim kaydirigubbakcemile3

serbet
10-09-08, 09:09
arkadaşlar benden 100 ytl çıktı dün pazara gittim kışlık bişiler aldım dolap için 50 ytl kaldı az önce tüpüm bitti 48 de ona verdim 2 ytl kaldı bana eşimin bu ay maaşı aksadı mecburen benim birikimim gitti ne yapalım kocacımın canı sagolsun gene biriktiririm bakalım önümüzdekş ay ne kadar birikirecegim bol bereketler canlarım hapinize

KardelenMasaliM
10-09-08, 10:09
Bambusi 112YTL
KardeleNMasaliM 105.80 EURO
türkis 84.50 EURO
whitedaisy24 120 YTL
!ikebana22! 100 YTL
Kizlar bu aksama kadar bekleyelim baska bildirim yapan olmazsa eger whitedaisy24 arkadasimizi bu ayin birincisi olarak ilan edelim.

cocostar
17-09-08, 07:09
kızlar dün bendesiniz diye yazmıştım buraya ama bugün baktım cevap var mı diye benim mesaj bile görünmüyor. anlamadım bu işi ???

selma_
23-09-08, 19:09
Arkadaşlar, bu konuyu ben açmıştım. Ne zamandır uğrayamadım ama baya ilerletmişsiniz işi. Yalnız hala "kocama verdim, kocam sağolsun" diyenleri anlayamıyorum. Çok ciddi bir sıkışma olmazsa vermemelisiniz bence.

Bakın ben paramı biriktirdim, gidip gram altın aldım. Allah'a şükür. Şimdi düşünüyorum bu şekilde birikim yapabilirsem 1+1 bir daire alıp peşinatını verebilirim. Üstüne de kredi çekerim. Oturmasam da kiraya veririm. Bunlar şimdilik hayal. Ama inşallah olur. Allah isteyene verir diye düşünüyorum. Bir hedef belirleyip ona odaklanmalıyız bence. Hepimize iyi biriktirmeleeeerrr....

hayat_bu
23-09-08, 22:09
yaa nasıl beceriyorsunuz biriktirmeyii ben elime her geçen bozukluğu kenara koyuyorum ama çanağın altımı delik nedir:))))bi bakıyorum bitmiş.Biriktireyimde kendime bir takı vs gibi şey alayım diyorum ama olmuyor.Sıkıştığımda hemen o paraya saldırıyorum yapabilenleri tebrik ediyorum valla ...

maat
2-10-08, 12:10
arkadaşlar ben de ne yazık ki bu yaşıma kadar lay lay lom şeklinde ağustos böceği gibi yaşayıp eline geçen parayı kendine ve sevdiklerine bi güzel harcayanlardanım :1rolleyes: bu durumumla övünüyor muyum ?? kesinlikle hayır :1no2: alışverişe asla dayanamıyorum... hele hele şu internet alışveriş siteleri beni mahvetti valla... mıknatıs gibi beni çekiyor... bir de kredi kartına taksit olayı çok tehlikeli... ay o 20 ytl'cik ay bu 15 ytl'cik.. aman n'olmuş ödenir diye hepsinin kümülatif toplamı ciddi bir meblağ oluşturuyor sonunda... ben heniz başaramadım ama ::)) belli noktalar belirledim ve bundan sonra dikkat etmeyi düşünüyorum bunlara:
1. cebinizde para varken kredi kartıyla alışveriş yapmıcaksınız arkadaşlar... o zaman hem kredi kartı borcu oluyor hem de cebinizdeki parayı da ayrıca afiyetle yiyorsunuz .. ayrıca peşin parayla alışveriş yaptığınızda yalnızca ihtiyacınız olan şeyleri alıyorsunuz.. halbuki KK olunca sanki beleşe dağıtıyorlar gibi gerekli gereksiz dolduruyorsunuz sepeti
2. arkadaşlar gerçekten ihtiyacınız olan birşey yoksa ve belli bir hedefiniz yoksa laf olsun diye veya vakit geçirmek için alışveriş sitelerine veya dükkanlara girmeyin.. özellkle de benim gibi alışveriş konusunda iradesizseniz.. mallesef itiraf etmek lazım ben öyleyim :1no2:
3. her ay her hafta veya belirleyeceğiniz belli bir periyodda kenara yine belirleyeceğiniz bir miktar para/altın /döviz vb mutlaka atma adetini geliştirin.. 5 ytl dahi olsa bunu yapımaya çalışın lütfen.. ve bu parayı mümkünse unutun...

sevgiler herkese ... Allah kimseyi zor duruma düşürmesin inşallah

dipnot: bu arada kadınların özellikle de ev hanımı olan arkadaşlarımızın (tabi abartmadan) kenara güvence anlamında birşeyler atması kesinlikle gerekli

türkis
10-10-08, 16:10
kizlar paralari gecen ayin dokuzunda saymisiz.bu ay ne zaman sayiyoruz

kirmizi6
11-10-08, 23:10
arkadaşlar ben de varım. bu ay ne zaman sayıyoruz. ben de yarışa katılmak istiyorum.

asli_ist
12-10-08, 14:10
bu yarısa bende baslayabılırım..

CORUMUNCADISI
ay bende cok istiyorum para biriktirmeyi, hele bu ay battik cok zor ya
insallah bende yapabilirim ???
Bellirli bi miktar mi koyuyoruz yoksa istedimiz kadar mi ve hangi gunlerde tskler ?

kirmizi6
arkadaşlar eskilerden kimse kalmadı galiba. herkes para gününe gitti. bizi de yarışa dahil edicek kimse çıkmazsa biz kendimiz yarış yapalım en iyisi

Efla
12-10-08, 15:10
ben kumbarada biriktiriyorum.
1. ay 112 YTL
2. ay 95 YTL
3. aya başlıyorum bugün.

kirmizi6
12-10-08, 16:10
ben de biriktirmek istiyorum. ne zaman açıcaz kumbarayı

türkis
12-10-08, 21:10
biz gecen ay 9 unda acmistik.isterseniz her ayin belli günlerinde acmak icin anlasalim.önerisi olan varmi?

nesemese
13-10-08, 07:10
Ben de para biiktiremiyorum kızlar yaaaa, yardım lütfennnn. Tüm param sınavlara, gebelik, ovulasyon testlerine, ilaçlara gidiyor...Onlara gitmese giyecek birşeyler alıyorum. Of offff...Ben de para biriktirmek istiyorum.

kirmizi6
14-10-08, 21:10
türkis
biz gecen ay 9 unda acmistik.isterseniz her ayin belli günlerinde acmak icin anlasalim.önerisi olan varmi?
bence de belli bir günde anlaşalım. 9 unda açmışsanız tekrar 9unda açabiliriz. başka bir ikri olan var mı? hadi kızlar para biriktirmeye başlayalım.
ben de bu forumda pet şişe yöntemini okudum, ben uyguluyorum :)

CORUMUNCADISI
15-10-08, 06:10
pet sise nasil oluyor kizlar yahu, biri bana da anlatsin bi zahmet
vallaha boyle olmucak her ay bakmakdan bikdim
kenara koymak lazim olur ilerde iyi gunde kotu gunde,
lazim oluyor paralar
ne zaman basliyoruz ve kac kouyuyoruz ?

DENİZDİR
16-10-08, 11:10
bende katılmak istiyorum. hadi kesinleştirelim günleri ve yöntemi gamyoncuiremsu
bunlar belli ise de bir hatırlatma yaparmısınız arkadaşlar??????? a.s.

birikenleri harcamadan hemen hesaba atmayı öneriyorum....kumbaradan --->bankaya...

DENİZDİR
16-10-08, 11:10
bende katılmak istiyorum. hadi kesinleştirelim günleri ve yöntemi
bunlar belli ise de bir hatırlatma yaparmısınız arkadaşlar??????? a.s.

birikenleri hemen banka hesabına yatırmayı öneriyorum yani kumbaradan hooop hesaba
aylık biriken harcanınca bir anlamı olmaz ki???

hem paranız 2 ay harcamadan birikince nasıl hırs yapıp daha çok biriktitildiğine şaşıracaksınız!!1
:enbuyukkk:

canselim
16-10-08, 12:10
CORUMMLUcadi
lazim oluyor paralar
Kızlar müsrif biri olarak bende bu para biriktirme olayına katılmak istiyorum.Birde şu pet şişe olayını bende öğrenmek istiyorum nedir ? diye.:enbuyukkk:

kirmizi6
16-10-08, 12:10
birisi var mı? varsa gün belirleyelim artık

DENİZDİR
17-10-08, 10:10
20 si nde biriktirmeye başlayalımmı hem ozmana kadar burayı ziyaret edenlerde çoğalmış olur toplu olarak başlamış oluruz.
yanlız elimize geçen her paramı sadece bozuklar mı. ben bi ara bozukları biriktirdim 70 ytl oldu.birde hepsini atsam daha çok olucak ??

ne dersiniz??? 20 ekim iyimidir????

kirmizi6
17-10-08, 10:10
DENİZDİR
20 si nde biriktirmeye başlayalımmı hem ozmana kadar burayı ziyaret edenlerde çoğalmış olur toplu olarak başlamış oluruz.
yanlız elimize geçen her paramı sadece bozuklar mı. ben bi ara bozukları biriktirdim 70 ytl oldu.birde hepsini atsam daha çok olucak ??

ne dersiniz??? 20 ekim iyimidir????
o zaman 20 ekimde başlayalım biriktirmeye, 20 kasım açalım. 20 sine kadar da burada çoğalırız biraz. para biriktirme de ben de varım diyenleri yazıyorum. şu an için
1. kirmizi6
2. denizdir

ben de varım diyenler 3 ten devam etsin.

CORUMUNCADISI
25-10-08, 08:10
bende varim da simdi ne zaman yapiyoruz nasil yapiyoruz yahu birileri gelsin nerdesiniz hanimlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

BIDIKCAN
25-10-08, 09:10
Kizlarrrrrrr bende varim nasil olcak bi anlatin bende başliyim yeni evliyim bende sizin gibi ablalarimdam çok şey öğrenicem inşallah

kirmizi6
25-10-08, 09:10
çorumlu cadı burada eskiden kimse yok sanırım :KK43: o yüzden biz de kendimiz tekrar başlayalım yarışa. ayın 20 sinde başlayalım teklifi geldi. o tarihi alabiliriz. forumm kapalı olduğu için o tarihte başlayamadık ama 20 sinde açabiliriz.
hadi hanımlar yok mu para biriktirmek isteyeniniz, hayalleriniz........

kirmizi6
25-10-08, 13:10
hanmlar yastık altı para atan yok mu? ben bu başlıktan sonra biriktirmeye başladım. daha bir ayım dolmadı. ne kadar olucak bilmiyorum. her gün belli bir miktar koymuyorum. elime geçtikçe koyuyorum. ayın 20 sinde açıcam. ne kadar olucak merak ediyorum.
biriktiriyorum ama nede kullanacağıma karar veremedim.günlük harcamalarım için kullanmayacağım. uzun süreler bu yöntemi kullanmayı düşünüyorum. pet şişe yöntemi gerçekten işe yarıyor.

kirmizi6
25-10-08, 15:10
CORUMMLUcadi
lazim oluyor paralar
canım pet şişe yönteminden önceki sayfalarda birisi bahsetmişti, kim hatırlamıyrm.
500 ml lik su şişelerinin içine 1 ytl giriyor ama çıkmıyormuş. böylece pet şişeler kumbara görevini görüyor. ay sonunda ancak kesip ulaşabiliyorsun o paralara

dem44
25-10-08, 20:10
kızlar bende başlayacam gerçi 4 aydır yapıyorum ama pet şişeyle değil ve biriktirdiklerimde gidiyo

kirmizi6
25-10-08, 22:10
dem44
kızlar bende başlayacam gerçi 4 aydır yapıyorum ama pet şişeyle değil ve biriktirdiklerimde gidiyo
ben yeni başladım. biriktirdiklerimin gitmesinden korkuyorum. ona da başka bir yöntem bulamaz mıyız? mesela bankaya yatırsak her ay 100 ytl diyelim, yatırılır mı? bilen var mı? bir de faize girmek istemiyrm. faizsiz bankalar hakkında ne düşünüyorsunuz???

dem44
26-10-08, 17:10
kirmizi6
ben yeni başladım. biriktirdiklerimin gitmesinden korkuyorum. ona da başka bir yöntem bulamaz mıyız? mesela bankaya yatırsak her ay 100 ytl diyelim, yatırılır mı? bilen var mı? bir de faize girmek istemiyrm. faizsiz bankalar hakkında ne düşünüyorsunuz???
canım faizsiz yatırılıyomuş bende faiz olur diye yatırmak istemedim komşum anlattı o yatırıyomuş faiz yok diyo ne eline geçerse onu yatır dedi ama ben banka değilde biriktird,klerimi çeyrek altın alayım diye düşünüyorum 100 ytl de yatırabilirsin ellide hihoyyyt

bicirkiz
26-10-08, 20:10
walla bende 0.5 ltlik şişeye biriktiriyom..bakalım ne olcak..

nesemese
27-10-08, 06:10
Kızlar benim bozuklar yol parasına gidiyor, biriktirmek şöyle dursun bu ay harcamak için kendime para bile kalmadı. Eşimden isteyince de vermiyor. Nolcek benim bu halim:KK43:(

BIDIKCAN
27-10-08, 10:10
Arkadaşlar bende pet şişe içerisine bozuk para biriktirmeye başladım bir dahaki ay açınca bakalım ne olucak ama eşimde diyorki şişe dolana kadar atalım dolunca çıkartalim altın alalım neyse bir dolsunda şişe elbet birşey alınır değilmi ama :))))

Feyza79
27-10-08, 17:10
valla bende herseferinde kenara atarim ama ay sonu bir acik oldumu yatirilcaklarda o zaman insan dayanamiyor veriyor.o yüzden param yok desemde benim ki inanmaz.her defasinda alis veris merkezinde kasaya gecince 10 lira varmi 20 lira varmi der insan da kasada olunca cikarip veriyor:KK43: benim ki yolunu buldu.bende disari ciknca yanima para almadim yok diye bileyim diye.ama yine gel gör ki parayi biriktirsemde ev icin harcanip gidiyor.bu aydan sonra her ay 200 frank alacagim.güne girdim diye.o sekil deneyecegim bakalim ne olcak.öyle olunca mecbur kalip her ay düzenli harcligimi verir yoksa cok zor:))))

em_ir_em
27-10-08, 21:10
bi arkadaş şaşal şişesinde biriktiriyorum demişti forumda. bende 1,5 lt lik şişede biriktiriyorum ilk gün 1 ytl ile aşladım aaaa baktım çok hırs yaptı şişenin bir an önce dolması lazım ertesi gün 20 tane 1lik attım aklım fikrim orda daha ne yaparım da içine daha fazla atarım kızlar hastalık mı ne dolsada açsam bankaya atsam diye bekliyorum dolmuyorda sanırım 1 milyara yakın olunca dolacak. :))))9 süper hırs yaptım. tavsiyemdir. eşimde heveslendi bir ev için kızlar Allah herkesi ev sahibi etsin inş.

ilkbahar...
27-10-08, 22:10
em_ir_em
bi arkadaş şaşal şişesinde biriktiriyorum demişti forumda. bende 1,5 lt lik şişede biriktiriyorum ilk gün 1 ytl ile aşladım aaaa baktım çok hırs yaptı şişenin bir an önce dolması lazım ertesi gün 20 tane 1lik attım aklım fikrim orda daha ne yaparım da içine daha fazla atarım kızlar hastalık mı ne dolsada açsam bankaya atsam diye bekliyorum dolmuyorda sanırım 1 milyara yakın olunca dolacak. :))))9 süper hırs yaptım. tavsiyemdir. eşimde heveslendi bir ev için kızlar Allah herkesi ev sahibi etsin inş.
1,5 litre süper:teytey: ben 0,5 likte biriktiriyorum. ben dolmadan 1 ayda açıcam. bakalım ne kadar olucak. ben de hırs yaptım. sürekli atmaya çalışıyorum, yeni yollar düşünüyorum. sigarayı bile bıraktım:teytey: arada alıyorum ama ben bu hırsla o arada alma işini de bırakırım.biz bunları 1 ytl olarak nasıl bankaya yatırıcaz

em_ir_em
27-10-08, 22:10
ilkbahar...
1,5 litre süper:teytey: ben 0,5 likte biriktiriyorum. ben dolmadan 1 ayda açıcam. bakalım ne kadar olucak. ben de hırs yaptım. sürekli atmaya çalışıyorum, yeni yollar düşünüyorum. sigarayı bile bıraktım:teytey: arada alıyorum ama ben bu hırsla o arada alma işini de bırakırım.biz bunları 1 ytl olarak nasıl bankaya yatırıcaz
canım ben bozuklukları bankaya götürmüyorum eczaneler dövizciler hemen alıorlar diyorumki bozuk para lazım mı ver abla diyolar artık alırken saymıyolar bile o kadar güveniyorlar çünkü ben onları tek tek sayıyorum canım sonra atm nin başına doğru gidiyorum:teytey: :teytey:

nesemese
28-10-08, 06:10
Süpersiniz kızlar. Ay beni de heveslendirdiniz. Önce küçük şişeden başlamak gerek. Küçük bir şişeyi açınca yaklaşık ne kadar paranız birikmiş oluyor? Açanlar yazabilir mi?

ilkbahar...
28-10-08, 15:10
nesemese
Süpersiniz kızlar. Ay beni de heveslendirdiniz. Önce küçük şişeden başlamak gerek. Küçük bir şişeyi açınca yaklaşık ne kadar paranız birikmiş oluyor? Açanlar yazabilir mi?
ben daha bu ay başladım, 20 sinde açıcam, ben de merak ediyorum ne kadar olucak? ama çok olucak gibikaydirigubbakcemile3 ama ben yalnızca 1 ytl lik atmıyorum kağıt para da atıyorum içine.

ilkbahar...
28-10-08, 15:10
biriktirdiğimiz parayla ilgili hayali olan var mı? ben daha karar veremedim. ama uzun süre harcamak istemiyorum şimdilik

BIDIKCAN
29-10-08, 12:10
:teytey:Arkadaşlar şimdiden şişe yarilandi ayyyy nasil heveslendim altin düşsün birazcik daha hemen altin alicam:teytey:

ilkbahar...
30-10-08, 17:10
hanımlar nasıl gidiyor biriktirme işleri, yolumuz biraz uzun sanırım.

seda_17
30-10-08, 21:10
ay ay ay biriktirmeyi başaran arkdaşlar adına cidden çok sefindim :KK70:
ama benim elmden gelmez :KK43:(
hep 500 ytl ye kadr biriktiririm snra gider bi mont çizme yada albise fln alırım , e hazır birkmişkende en iiisnden alırım xD
snra hemen biter çok üzülürüm içime dert olur ğpişman olurum :KK43:(
ama hla aynı şeyi yapmya devam ediorum :KK43:(

Adesss
31-10-08, 16:10
kızlar artık elime para gecicek benimde calışmaya başladım hadi bakalım bu para biriktirme işini inşallah becerebilirim

ilkbahar...
31-10-08, 18:10
hoşseda
kızlar artık elime para gecicek benimde calışmaya başladım hadi bakalım bu para biriktirme işini inşallah becerebilirim
hayırlı olsun canım işin. aramıza hoş geldinhihoyyythihoyyyt

selduş
1-11-08, 18:11
arkadaşlar benımde kumbaram var hergum eşim bozuklukları atar ben atarım kaçtane cegrek altın aldım ama kabagı acılmasın kunbaranın yoksa herfırsatta alıyorsunuz içinden

kk-delisi
3-11-08, 11:11
kıssssslar beni de gaza getirdiniz. 28 ekimden beri atıyorum şişeye bozukları. alışveriş yaparken kasiyer kağıt para verince asabım bozuluyo :roflol: ama bu sabah kasiyer bi avuç bozuk para verince elime ilk defa bu kadar sevindim ve işe gelir gelmez doğru şişeye. şimdi 28 kasımı iple çekiyorum.