Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Hadi para biriktirmeye başlayalım

peteluma85
27-08-08, 09:08
bence bankadan kendinize yatırım hesabı açın.ve her ay orada altın yada fon alın.hem paranızın değeri artar hemde elinizin altında olup hemen harcamazsınız.

-mutluluk-
28-08-08, 06:08
KardelenMasaliM
Yeni gelen bütün arkadaslarimiz hepniz hosgeldiniz.
Biz 9.9.2008 tarihinde aciyorz kumbaralarimizi.
Isteyen o tarihe kadar biriktirsin isteyen eni döneme katilsin.
Ikinci döneme yeni fikirlerle geliyorum:eek:
aaaa arkadaşaım senbence bekleme şu kumbaranın açılcağı vakti:dance:bir an önce söyle meraktan çatladım vallahi:teytey:daha nasıl fikirler olabilir kiiiCADIARZU

yoruldum71
28-08-08, 06:08
__zeynep__
valla canım çok ii bişey aslında ama işte gel görki biz iki senelik evliyiz... ve bilirsinizki taksitler offf offff... yinede ben her zaman eşimin bana verdiği parayı gizlerdim ve hala öyle yapıyorum ama bazen açığımız kalıyor ve ben kocacığıma dayanamayı veriyorum çünkü onu çok seviyorum... ii mi yapıyorum kötü mü bilemiyorum...
böyle yapman güzel bir davranış güven veriçi
bende eşimden hala gizli para biriktiririm
ve benim biriktirdiğimi bilir bazen açık olur yani ytl olmaz sen ver ben sana hafta sonu veririm der ve verir sen gene biriktirmeye devam et der
bazen ihtiyacımız varsa vereyim derim yok der kendine birşeyler al der

cocostar
28-08-08, 07:08
kardelenmasalım hakkaten ben de merak ettim nedir yeni fikirler çatlatma bizi :)

KardelenMasaliM
28-08-08, 13:08
Tamam o zaman daha fazla catlatmadan acikliyorumgamyoncuiremsu
Gün yapalim....hihoyyyt
Evet ciddi ciddi gün yapalim.Ama tabi para gönderimi olmadan.
Nasilmi??
Simdi güne katilacaklar icin bir liste yapilacak.
Bu listedeki yazilim sirasina göre her ay bir kiside olacak sira.
Her ay hepimiz belli bir miktar(hepimizin ortak kararlastirdigi bir miktarda) para toplayip sanalda olsa sirasi gelen kisiye verecegiz.
Böylece sanal bir gün yapmis oluyoruz.
Ama sanal diye sanal para biriktirmeyecegiz tabiki.
Paralarin birikimi sanal ama gün sanal.
Herkes elinden geldigince belirlenen miktari toplamaya calisir.
Ne dersiniz.Yapabilirmiyiz??
Kabul edenler kafalarindan gecirdikleri miktarida yazsinlar lütfen.Bende ona göre liste düzenleyip sanal gün isini organize edecegim.:eek:

KardelenMasaliM
28-08-08, 13:08
Ben 100 YTL diyorum.
Hergün 3,5 ytl atarsak kumbaramiza 30 günde 105 ytl ediyor.
100 ytl si gün icin 5 ytl side hani sanal gün yapiyoruzya ista o sanal günün ikramligi olur.Pastahanede bir pogaca bir limonata iceriz.:):)

cocostar
28-08-08, 14:08
KardelenMasaliM
Ben 100 YTL diyorum.
100 ytl si gün icin 5 ytl side hani sanal gün yapiyoruzya ista o sanal günün ikramligi olur.Pastahanede bir pogaca bir limonata iceriz.:):)

kardelenim iyi düşünmüşsün walla, ben varım bu işe. ayda 100 ytl olur gibi. diğer kızlkar da fikirlerini söylesinler orta yolu bulalım hemen başlayalım güne.a.s.

-mutluluk-
1-09-08, 09:09
aaa daha yeni gördüm yazdıklarınız:1shok:evet bencede çok iyi fikir bende varım bu gün olayına :teytey::hooray:

KardelenMasaliM
1-09-08, 09:09
Bir an korktm fikrimi begenmedi kimse diye.
Evet yokmu baska gelen:):)

Efla
1-09-08, 15:09
KardelenMasaliM
Bir an korktm fikrimi begenmedi kimse diye.
Evet yokmu baska gelen:):)
ben de varım.kaydirigubbakcemile5

KardelenMasaliM
2-09-08, 06:09
Harika cogaliyoruzz.
Hadi kizlar daha cok katilim beklyiorum...

Defhne
2-09-08, 07:09
KardelenMasaliM
Ben 100 YTL diyorum.
bende varım canımmm hihoyyyt

minilya
2-09-08, 07:09
bende varımmm kızlar

DatluCan
2-09-08, 08:09
bende bendekaydirigubbakcemile2

kk-delisi
2-09-08, 10:09
bende katılmak istiyorum kızlar güne. Aslında benim hali hazırda devam eden bir günüm var ama burada yazılanları okuyunca insan daha da gaza geliyor. Ayrıca ben bi haftadır kendimi haraca bağladdım. çalışma masamın üzerindeki kutuma bütün bozuklarımı atıyorum bakalım bi ay sonunda ne kadar olacak:)))))))))):sm_cool:

KardelenMasaliM
2-09-08, 12:09
Harikaaa.
Tamam kizlar ben aksama yada en gec yarin listeyi yapiyorum.
Ve ayin 10 unda basliyorz.
Bakin göreceksiniz cok karli cikacagiza.s.a.s.a.s.

beyza55
3-09-08, 10:09
bende katılıyorum benide yazın..

KardelenMasaliM
7-09-08, 11:09
Iste listemizzzz.Simdilik 9 kisiyiz.Hadi kizlar listeyi katilim sirasina göre hazirladim.Her ay listedeki siraya göre birimizde olacak gün.Günün oldugu tarihtede ikramlarimizi bekliyorz degilmi ama gün sahibinden.(sanal olarak tabikinaniknanik)

1. cocostar
  2. -mutluluk-
  3. bambusi
  4. whitedaisy24
  5. minilya
  6. sulugöz
  7. kk-delisi
  8. beyza55
  9. KardelenMasaliM

loveli
7-09-08, 13:09
ben de varım kızlar yazıın beni de

loveli
7-09-08, 13:09
günde 5 ytl ayda 100 ytl hadi heveslendim valla ayın 10 da cocostardayız neler var menüde ay çok şeker valla yapalım her gün yapalım ama saat verelim buluşma için çünkü çalışıyoruz mesela akşam 7 nasıl

serbet
7-09-08, 14:09
arkadaşlar bende varım kabul ederseniz bencede iyi fikir ben zaten kumbara biriktiriyorum :nazar:sizlerden gelen desteklerle daha çok birikim yapabilirim banada uyar ayda 100 ytl hadi bakalım ALLAH bol kazançlar nasip etsin (amin).

sekey
7-09-08, 15:09
[*]cocostar
[*]-mutluluk-
[*]bambusi
[*]whitedaisy24
[*]minilya
[*]sulugöz
[*]kk-delisi
[*]beyza55
[*]KardelenMasaliM
*loveli
*şekeyy

beni nie cAĞIRMADIN KISSSS:eek:klava:

KardelenMasaliM
7-09-08, 16:09
loveli
ben de varım kızlar yazıın beni de
Tamam canim senide ekliorum listeye.a.s
loveli
günde 5 ytl ayda 100 ytl hadi heveslendim valla ayın 10 da cocostardayız neler var menüde ay çok şeker valla yapalım her gün yapalım ama saat verelim buluşma için çünkü çalışıyoruz mesela akşam 7 nasıl
Tatlim bu ayin degil diger ayin onunda cocstardayiz.Bu ayin 9 nda zaten kumbaralarimizi acip birincimizi ilan ediyorz.
Hatta aklima simdi geldi.Bu ayin birincisinde olsunmu ilk sira kizlar ne dersiniz.
Bulusma saati ayarlanmasi iyi fikir benimde hosuma gitti.
Birde günde 3,5 TL atmayi hesapladik canim.Ayda105 tl ediyor.Ama sen 5 TL atabilirim diyorsan tabiki senin icin daha kazancli olur.a.s

!ikebana22!
arkadaşlar bende varım kabul ederseniz bencede iyi fikir ben zaten kumbara biriktiriyorum :nazar:sizlerden gelen desteklerle daha çok birikim yapabilirim banada uyar ayda 100 ytl hadi bakalım ALLAH bol kazançlar nasip etsin (amin).
Canim hemen ekliyorum senide listeye.a.s.

sekey
[*]cocostar
[*]-mutluluk-
[*]bambusi
[*]whitedaisy24
[*]minilya
[*]sulugöz
[*]kk-delisi
[*]beyza55
[*]KardelenMasaliM
*loveli
*şekeyy

beni nie cAĞIRMADIN KISSSS:eek:klava:
Amann sen eksik kal beee.Ne ciktin yine karsima:mymeka:
Saka biana askum bidenemmm.Kis sen gelmek iste yeterki.kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile5

KardelenMasaliM
7-09-08, 16:09
  1. cocostar
  2. -mutluluk-
  3. bambusi
  4. whitedaisy24
  5. minilya
  6. sulugöz
  7. kk-delisi
  8. beyza55
  9. KardelenMasaliM
  10. loveli
  11. !ikebana22!
  12. sekey

Kizlar yeni bir baslikmi acsak acaba??

loveli
7-09-08, 18:09
tamam ne derseniz varım ne zaman başlarsak uyar her gün size bakarım öpüyorum benim sevgili gün arkadaşlarım

-mutluluk-
7-09-08, 18:09
vallahi çok iyi oldu bu gün olayı:))hadi biran önce başlayalım:)))kardelenmasalım aslında sen aç bi başlık daha ...ordan deam ederiz hem o zaman başlığı görenlerde belki katılmak ister..

cocostar
8-09-08, 05:09
kızlar yazdıklarınızı yeni okudum ekimin 10unda bendeymişsiniz buyrun gelin bekliyorum a.s.

şmdiden neler yapacağımı düşüneyim ben dekaydirigubbakcemile3

-mutluluk-
8-09-08, 06:09
loveli
bu fikri çok beğendim vallahi evet aslında günümüzde bi buluşma saatide ayarlayabiliriz böylece gerçek gün havasında olur:teytey: ama herkesin ortak karar vereceği bi saat ayarlayalım

KardelenMasaliM
8-09-08, 08:09
Tamam o zaman kizlar ben yeni bir baslik aciyorum.Oradan devam edelim.

nazlımmm
8-09-08, 10:09
rukiyeilayda
bu nasıl canım biraz bilgi verirmisin ben boş durmayıp birşeyler yapmak istiyorum
Size zamanında cevap yazamadığım için özür dilerim.
Maddi imkan yaratmak ve bunun içinde çabalamak hepimizin gayreti.bende bu konuda yardımcı olabilmek amacı ile güvendiğim arkadaşlara bir miktar terlik vererek onların avon benzeri bir yapılanma ile prim usulü çalışmalarını sağlamak istiyorum..tabiki bu sayı ne kadar çoğalırsa siz ve benim için kazanç olacak.mesela 25.00 satılacak bir terlikten 5.00 liralık kazanç planlanırsa.kanımca iyi bir kazanım olur..ilgililer özel mesaj atarsa konuşabiliriz. :lepi:

nazlımmm
8-09-08, 10:09
rukiyeilayda
bu nasıl canım biraz bilgi verirmisin ben boş durmayıp birşeyler yapmak istiyorum
Maddi imkan yaratmak ve bunun içinde çabalamak hepimizin gayreti.bende bu konuda yardımcı olabilmek amacı ile güvendiğim arkadaşlara bir miktar terlik vererek onların avon benzeri bir yapılanma ile prim usulü çalışmalarını sağlamak istiyorum..tabiki bu sayı ne kadar çoğalırsa siz ve benim için kazanç olacak.mesela 25.00 satılacak bir terlikten 5.00 liralık kazanç planlanırsa.kanımca iyi bir kazanım olur..ilgililer özel mesaj atarsa konuşabiliriz. :lepi:

Elif
8-09-08, 13:09
nazlımmm
satış yapabilirsiniz ama bir şartla ikinci el ve el emeği dışında olmamak şartı ilebu özel mesajlada olsa budur

pamugum
9-09-08, 07:09
kızlarr su gün olayını bi anlatırmısınız hepimiz aynı yerde degilizki nası görüşcez falan paralar nası olcak falan filan sabah sabah bide oruc jeton düsmedi benim :uhm:

Efla
9-09-08, 10:09
KardelenMasaliM
Tamam o zaman daha fazla catlatmadan acikliyorumgamyoncuiremsu
Gün yapalim....hihoyyyt
Evet ciddi ciddi gün yapalim.Ama tabi para gönderimi olmadan.
Nasilmi??
Simdi güne katilacaklar icin bir liste yapilacak.
Bu listedeki yazilim sirasina göre her ay bir kiside olacak sira.
Her ay hepimiz belli bir miktar(hepimizin ortak kararlastirdigi bir miktarda) para toplayip sanalda olsa sirasi gelen kisiye verecegiz.
Böylece sanal bir gün yapmis oluyoruz
.
Ama sanal diye sanal para biriktirmeyecegiz tabiki.
Paralarin birikimi sanal ama gün sanal.
Herkes elinden geldigince belirlenen miktari toplamaya calisir.
Ne dersiniz.Yapabilirmiyiz??
Kabul edenler kafalarindan gecirdikleri miktarida yazsinlar lütfen.Bende ona göre liste düzenleyip sanal gün isini organize edecegim.:eek:
PAMUĞUM; burada arkadaşımız anlatmış. görüşme olmayacak. ama sanki o parayı sırası gelen arkadaşa verecekmişsiniz gibi her ay biriktireceksiniz.
sanal ortam olduğu için, burdaki kimseyi tanımıyoruz. güven açısından; normal günler gibi olmayacak.

Efla
9-09-08, 10:09
kaydirigubbakcemile
bugün kumbaralarımızı açıyoruz arkadaşlar. açılışı ben yapayım.
112 ytl ben biriktirmişim. hihoyyyt

önümüzdeki ay daha fazla biriktirebiliriz inş :Saruboceq:

KardelenMasaliM
9-09-08, 12:09
bambusi
kaydirigubbakcemile
bugün kumbaralarımızı açıyoruz arkadaşlar. açılışı ben yapayım.
112 ytl ben biriktirmişim. hihoyyyt

önümüzdeki ay daha fazla biriktirebiliriz inş :Saruboceq:
Bambusicim cok iyi birikim yapmissin vallahi helal olsun.Tebrik ederim.Hemen kumbara listesinde senin adini ve birikim miktarini yaziyorum canim.Bide ben bakiyim kac eurocuk birikmisgamyoncuiremsu