Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Miyom ameliyatı olanlar

karamel06
2-09-10, 17:09
Feri
Canim benim...ben hamile kaldigimda miyim 4 cm idi..bebek 4,5 ayliken 6 oldu..ama benim bebek miyomdan dolayi sorun yasamadi...bende kanda pihtilasma cikti sonraki arastirmalarda...doktor miyom 10 cm bile olsa bebegerar vermez demisti tek risk sezeryana mecbursun normal dogum yapamazsin demisti...kismet olamdi...simdi mecbur amelyat olacagim,cünkü ne zaman hamile kalacagim belli olmaz o arada miyom dahada büyürse bebege zarari olur ve miyom sol tüpümün üzerine gelmis ve tüpü kapamis..o yüzden mecburum..

sen sakin korkma,kendini yorma,dinlenmeye calis ve allaha dua et bebegin miyomdan daha cabuk büyüsün...miyomlar ilk 4-5 ay büyüyorlarmis sonra büyümeleri dururmus,doktor öyle demisti sende masallah 3,5 ay olmusun zaten..gönlünü ferah tut..allah bebegini kucagina almayi nasip edecek,korkma..öptüm..
Anladım canım az da olsa ıcımı rahatlattın bende hamıle kalmadan myomum 4cm dı. 3.5 aylık olduk 6 cm olmus. Insallah dedıgın gıbı en azından bebegım myomumdan hızlı cıkar herseyde yolunda gıder.

Sende buyuk ıhtımal bugun amelıyattan cıktın ınsallah hersey yolunda gıtmıstır ve en kısa zamanda saglıgına ve melegıne kavusursun. guzel haberlerle gel emıkaydirigubbakcemile5

brenda
5-09-10, 06:09
Feri
Iyin geceler...bende 6 cm lik miyim icin 2.eylül persembe günü amelyat olacagim..amelyat laparaskopi yapilacak ama bir sorun cikarsa acik amelyata gecilecegide söylendi..cocugum yok ve 3 düsük yaptim sorun kanda pihtilama cikti ..son düsügümü 5 ay evel 4,5 aylikti yaptim..o arada miyom 6 cm oldu ve doktor yeni gebelik olacaksa miyom sorun cikartabilir onun icin alalim dedi 3 doktor gezdim..

Persembe olacagim amleyati..size sonuclari yazarim..sizde paylasin tecrzbelerinizi...
feri, geçmiş olsun. başarılı bir operasyon olmuştur inşallah.

Feri
8-09-10, 11:09
Kizlar Merhaba...canlarim benim hepinize dualariniz icin cok tesekkür ederim...

simde gelelim gelismelere...persembe yani ayin 4 de 13.00 da amelyata girdim..odaya getirdiklerinde saat 18.00 di..amelyat 2 saat sürmüs ,doktorun demesine göre basarili bir operasyon,ama benim az moralim bozuk..nedenlere gelince...Allah sükür su an iyiyim ...

1--miyomu tam alamamis,demesine göre rahime cok yapisikmis zarar vermemek icin kazimamis,ve cok kücük bir parca birakmak zorunda kaldim,bunuda bebek düsünmenizden dolayi mecbur kaldim...acik amelyata gecip alabilirmis hepsini ama vazgecmis,rahime kaziyarak zarar vermemesi cok iyi.......anlayacaginiz miyomun kökü bende..umarim hemen büyümez...neyse bunada sükür
2..sol tüpüm tamamen kapali,sag acik...sol tüpüde acamamislar..öyle birakmis...bende tüpümü acar diye ümitlenmistim,acamadik diyince basladim aglamaya,narkozunda etkisi tabi..ama sag acik bunada sükür...

Su an evdeyim..ayin 8 inde ciktim,4 gece yattim,simdi iyiyim..karnimda 4 delik var..sadece yatarken ve oturup kalkarken zorlaniyorum ama bu kadarda olacak zaten...tüm miyomu olam arkadaslara tavsiye ederim...insallah yapisiklik filanda olmaz...yapisiklik oldugunu nasil anlayacagim onuda bilmiyorumya hayirlisi arik...3 ay gecsin hemen calismalara baslamaliyim...

Bilgilewrnize sunulur:KK46::KK46:opuyorumnanaktan

karamel06
12-09-10, 08:09
Çok gecmıs olsun canım.. Insallah en kısa zamanda bebısıne kavusursun saglıklı sorunsuz bır gebelık ve dogumlada yavrunu kucagına alırsın.

lilyumane
12-09-10, 10:09
geçmiş olsun canım.kızlar myomlarınızı kafaya takmayın.geçmiş sayfalarda yazmıştım hamile kalamamakatan korkuyordum.şimdi 6.aylık hamileyim ve miyomum 8 cm civarında.ve çok şükür şu ana kadar ağrım falan olmadı.tabi miyomun yeri de önemli.benimki rahmin dışına doğru büyümüş.yerini öğrenin ve ona göre hamile kalın derim ben.

pembepink
23-09-10, 13:09
Hanımlar merhaba 2009 kasım ayında gebe kaldığımda myomum 3,5-4 cm idi gebeliğimin 16. haftasında myom 8 cm e yaklaşmıştı ve benim 4 gün çok ağrım oldu ve 4. günün sonunda suyum geldi ve bebeği kaybettik benim tavsiyem kesinlikle önce ameliyat ben kapalı ameliyat oldum yani laparoskopik myomektomi bir prof. yaptı.Ameliyat dönemi iyileşme dönemi vs. derken bu ikinci ayımız korunmuyoruz bakalım bu ay ne olacak allah herkesin yardımcısı olsun

pembepink
23-09-10, 13:09
Bu arada yazmayı unutmuşum myom rahmin dışındaydı benim

brenda
11-10-10, 05:10
merhabalar, myom ameliyatını çok endişeli olarak araştırdım fazlaca. nihayet 21 eylülde birazda acilen ameliyata girdim. dr işlemin riskli olduğunu, rahmi kaybetme ihtimalimizin mümkün olduğunu söylediğinde moralde kalmadı bizde. son günlerde sebepsiz ateş yükselmesi yaşamaya başlamıştım, iki ünite kan almak zorunda kaldım kansızlıktan dolayı bu arada. neyse ameliyat bittiğinde ve dr geldiğinde sormadım bile ne oldu diye, onun anlatmasını bekledim. Operasyon başarılı geçmişti, ayrıca myomun bir parçası çürümeye başlamış ve muhtemel olumsuzlukların hiçbirini yaşamamışız şükürler olsun. Uzun zamandır durmak bilmeyen kanamalarımda bitti nihayet. benim tavsiyem yıllık kontrollerinizi mutlaka yaptırın hiçbir sorun olmasa bile. zira bizde bu kadar ilerlemiş bir vaka'nin hiçbir belirti vermemiş olmasına çok deneyimli olan doktorum bile şaşırdı. Ağrı sızı dersek çok abartılı değildi, sezeryanımda daha fazla ağrım olmuştu. Amelittan 2 hafta sonra ağrısız bir biçimde günüm geçer oldu, işlerimi yapmak için birkaç gün daha beklemek zorundaydım tabi. neyse çoook uzun yazdım, ameliyat olacak arkadaşlar varsa diye yazdım bu kadar uzun. Allah tüm sağlık sorunu yaşayan arkadaşlara şifa versin...

reyhanp
11-10-10, 08:10
hiç korkma bendede miyom vardı önce çocuğun olmaz ameliyat olman gerekir dediler ameliyat olacağım ay hamile kaldım. sonra sezeryanla miyomu da aldılar(miyomlarım bebek evindeydi) çok kolay oldu ameliyat hiç korkma. ben çok iyiyim benim hiç sağlık problemim olmadı ama tek sıkıntım çocuğum o sağlıklı doğmadı:KK43:

cara
brenda
merhabalar, myom ameliyatını çok endişeli olarak araştırdım fazlaca. nihayet 21 eylülde birazda acilen ameliyata girdim. dr işlemin riskli olduğunu, rahmi kaybetme ihtimalimizin mümkün olduğunu söylediğinde moralde kalmadı bizde. son günlerde sebepsiz ateş yükselmesi yaşamaya başlamıştım, iki ünite kan almak zorunda kaldım kansızlıktan dolayı bu arada. neyse ameliyat bittiğinde ve dr geldiğinde sormadım bile ne oldu diye, onun anlatmasını bekledim. Operasyon başarılı geçmişti, ayrıca myomun bir parçası çürümeye başlamış ve muhtemel olumsuzlukların hiçbirini yaşamamışız şükürler olsun. Uzun zamandır durmak bilmeyen kanamalarımda bitti nihayet. benim tavsiyem yıllık kontrollerinizi mutlaka yaptırın hiçbir sorun olmasa bile. zira bizde bu kadar ilerlemiş bir vaka'nin hiçbir belirti vermemiş olmasına çok deneyimli olan doktorum bile şaşırdı. Ağrı sızı dersek çok abartılı değildi, sezeryanımda daha fazla ağrım olmuştu. Amelittan 2 hafta sonra ağrısız bir biçimde günüm geçer oldu, işlerimi yapmak için birkaç gün daha beklemek zorundaydım tabi. neyse çoook uzun yazdım, ameliyat olacak arkadaşlar varsa diye yazdım bu kadar uzun. Allah tüm sağlık sorunu yaşayan arkadaşlara şifa versin...
Geçmiş olsun,anladığım kadarıyla açık olmuşsun ameliyatını.adet tarihinin ne zamanında oldun?Ben 20 ekimde olacam ve adet tarihime denk geliyor sorun olur mu acaba bi bilgin var mı? Canım birde kaç ay korunman istendi senden...tabi gebelik düşünülüyorsa...

cara
reyhanp
hiç korkma bendede miyom vardı önce çocuğun olmaz ameliyat olman gerekir dediler ameliyat olacağım ay hamile kaldım. sonra sezeryanla miyomu da aldılar(miyomlarım bebek evindeydi) çok kolay oldu ameliyat hiç korkma. ben çok iyiyim benim hiç sağlık problemim olmadı ama tek sıkıntım çocuğum o sağlıklı doğmadı:KK43:
Büyük geçmiş olsun..Allah şifalar versin...

brenda
11-10-10, 12:10
cara
Geçmiş olsun,anladığım kadarıyla açık olmuşsun ameliyatını.adet tarihinin ne zamanında oldun?Ben 20 ekimde olacam ve adet tarihime denk geliyor sorun olur mu acaba bi bilgin var mı? Canım birde kaç ay korunman istendi senden...tabi gebelik düşünülüyorsa...
evet açık ameliyattı, adet konusunda hiçbirşey diyemem çünkü benim döngü tepetaklak olduğu için sürekli kanama vardı. 7 ay korunmak gerekecek bende. sana şimdiden çook geçmiş olsun, inşallah ameliyatın ve sonrası sorunsuz geçer.

zenku
25-10-10, 07:10
bende daha yeni miyom ameliyatı oldum arkadaşlar..12cm çapında tek bir miyom vardı alındı.. olası riskleri herkese söylüyorlar zaten bizde çok korkmuştuk ama sorunsuz oldu bitti çok şükür.. tabiki açık ameliyat öyle kolay olmuyo orta yerinden kesiyolar insanı ama sonucu güzel oldu ya ona da şükür..

sinma
26-10-10, 20:10
Bende 6 Ağustosta açık miyom ameliyatı oldum.Benden en büyüğü 7cm toplam 5 tane miyom aldılar. Ameliyattan önce nasıl olacak, rahmi alacaklar mı vb gibi birçok soruyla girdim ameliyata. Şuan çok rahatım,ağrı sızı kalmadı. Doktor korunmasanız da olur dedi ancak açık ameliyat olduğu için biz hala korkuyoruz. Ben 3. ayımı tamamlıyorum. Ameliyat olan arkadaşlar, doktorunuz size ne kadar korunmanızı önerdi?

sinma
26-10-10, 20:10
Bu arada bir soru daha sormak istiyorum, cevap verirseniz sevinirim. Ameliyat bölgenizde (kesik bölgesi) acı hissediyor musunuz?

bengisu82
27-10-10, 07:10
sinma
Bende 6 Ağustosta açık miyom ameliyatı oldum.Benden en büyüğü 7cm toplam 5 tane miyom aldılar. Ameliyattan önce nasıl olacak, rahmi alacaklar mı vb gibi birçok soruyla girdim ameliyata. Şuan çok rahatım,ağrı sızı kalmadı. Doktor korunmasanız da olur dedi ancak açık ameliyat olduğu için biz hala korkuyoruz. Ben 3. ayımı tamamlıyorum. Ameliyat olan arkadaşlar, doktorunuz size ne kadar korunmanızı önerdi?
Miyomun yerine göre değişiyor korunma süresi. Miyom rahim duvarındaysa 6 ay, rahim içindeyse 3 ay korunmak gerekiyor. Ben de 13 mayısta oldum ameliyatımı. Benden 2 tanesi rahim duvarında, 1 tanesi rahim dışında ve kalanları rahim içinde olmak üzere 12 tane miyom alındı. Doktor 6 ay korunmamı söylemişti. Kasımda 6 ayım dolcak Allahın iziniyle. Benim ameliyat yerim soğuk havalarda ve ağır kaldırınca sızlıyor. Ona çok dikkat etmek lazım.

zenku
27-10-10, 07:10
bazen oluyo bende canım bide daha yukarıda karnım şiş ve bastırınca aprı yapıyo galiba açık ameliyattan dolayı oluyo bu

asel35
27-10-10, 12:10
slm.bende myom ameliyatı geçirdim bir yıl oldu evet agır bişey kaldırınca hallen agrım oluyor ve halen karın bölgesi zaman zaman hafif agrıyo amelşyattan sonrada göbek oluştu ondan önce böle sorunum yoktu.gerçi rahim şükür kurtuldu bunlar ufak sorunlar.benimde 2 küçük myom kalmış dr fazla kazıyamadım dedi sogan kürü yapıyorum cıvanperçemi içiyorum büyümesin diye çünkü çocuk istiyoruz.myomlarım büyüktü böle büyük olunca dr um açık ameliyatın daha saglıklı oldugunu söyledi ameliyat 4 saat sürmüş şimdide fsh derdiyle ugraşıyorum yüksek.hepinize saglık temenni ediyorum saglıkla hayırlı evlatlarımız olsun inşaallah.
a.s.

ilkim81
3-11-10, 12:11
Merhaba arkadaşlar benim de yaklaşık 8 cm civarında rahmimde miyom var ve miyom yüzünden geçen perşembe günü bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum. Çok zor bir durummuş Allah kimseye yaşatmasın. Doktor miyom ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Büyük ihtimalle bir kaç ay sonra ameliyat olacağım ve çok korkuyorum. Ameliyat olan arkadaşlarımdan yanıt bekliyorum.Teşekkür ederim.

tuanna4
3-11-10, 15:11
umutseli67
ben aralık ayında miyom ameliyatı oldum hemde açık ameliyat.aynı sezaryan gibi.çünkü miyomum 10.17 yani neredeyse portakal kadar. korkmana gerek yok. Allah yardım ediyo bebek sahibi sahibi olabilmek için katlanacaz artık dimi.şimdi gayet iyiyim .mayıs gibi istanbula gelicem 2. tüpbebek için miyom ameliyatından sonra 5-6 ay geçmesi gerekiyomuş. bakalım hepimiz için hayırlısı olur inş.
istanbuldaki doktorunuzun adı ne ve nerede ameliyat oldunuz teşekkürler ( size özel msj atmak istedim ama sitede az msj yazdığımdan özel msj atamıyorum ondan bu safaya yazdım)

zenku
4-11-10, 10:11
ilkim81
Merhaba arkadaşlar benim de yaklaşık 8 cm civarında rahmimde miyom var ve miyom yüzünden geçen perşembe günü bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum. Çok zor bir durummuş Allah kimseye yaşatmasın. Doktor miyom ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Büyük ihtimalle bir kaç ay sonra ameliyat olacağım ve çok korkuyorum. Ameliyat olan arkadaşlarımdan yanıt bekliyorum.Teşekkür ederim.
canım korkmana gerek yok bende 1 ay önce yaklaşık 12 cmlik bir miyom aldırdım. açık ameliyat şart malesef bu durumda. çok zor bi durum biliyorum çok iyi kafanda bi sürü olumsuzluk oluyo. sana tavsiyem iyi bir doktor bul ve birkaç doktorla görüş ondan sonra karar ver nerde ameliyat olucana ben cerrahpaşada bi profa ameliyat oldum çok şükür sorunsuz geçti ameliyat.

ilkim81
4-11-10, 11:11
Teşekkür ederim canım inşallah benim de sorunsuz geçer. Ben de izmir'de olmayı düşünüyorum. Araştırıyorum şu an. Ameliyattan sonra rahimde herhangi bir problem oluyor mu. Henüz bebeğim olmadığı için tedirgin oluyorum. Doktor bu konuda bir şey söyledi mi? Tekrar teşekkür ederim.

zenku
4-11-10, 12:11
ilkim81
Teşekkür ederim canım inşallah benim de sorunsuz geçer. Ben de izmir'de olmayı düşünüyorum. Araştırıyorum şu an. Ameliyattan sonra rahimde herhangi bir problem oluyor mu. Henüz bebeğim olmadığı için tedirgin oluyorum. Doktor bu konuda bir şey söyledi mi? Tekrar teşekkür ederim.
yok çok şükür başka hiç bir yere zarar vermeden aldılar miyomu sadece 6 ay kadar çocuk düşünmeyin dediler çünkü rahim anca toparlanıyomuş malum 6 kat kesik oluyo rahimde.. yerine göre de değişiyormuş bu süre

ilkim81
4-11-10, 13:11
İnşallah ikimiz de eli ayağı düzgün, sağlıklı ve hayırlı evlatlar ediniriz canım sağol.

ilkim81
4-11-10, 13:11
asel35 canım sen İzmir'de mi oldun ameliyatını kime oldun? Memnun kaldın mı? ben de araştırıyorum hayırlısıyla kurtulurum inşallah.

zenku
4-11-10, 14:11
ilkim81
İnşallah ikimiz de eli ayağı düzgün, sağlıklı ve hayırlı evlatlar ediniriz canım sağol.
aminn canım Allah nasip etsin her isteyene:KK49:

cara
4-11-10, 20:11
sinma
Slm bende 15 gün önce miyom ameliyatı oldum.Banada doktor muayenede 6cm lik miyom var demişti.Ameliyat sonrası raporda 8x6 cm içinde de bir sürü küçük miyom bulunan diyor :26:canım doktor 2,3 ay kadar korunun dedi.Bir ay kadar kontrole gel dedi o zaman netleşir heralde...

cara
4-11-10, 20:11
ilkim81
Canım geçmiş olsun.Bende 27 eylül de 5 haftalık gebeyken düşük yaptım.ilk gebeliğimdi ve miyomdan olduğunu söyledi doktor.20 ekimde ameliyat oldum çok şükür iyi geçti.sandığımdan daha basitti çok büyütmüştüm gözümde.tabi bide anne olmak için olunca herşeye katlanıyorsun.ameliyatın ilk gününden bu yana hiç ağrım olmadı.bu ara biraz üşüttüm hafif ağrı oluyor onun dışında birşey yok.Hiç korkma arkadaşım,tecrübeli bir doktor yaparsa daha iyi olur tabi yani doktoruna güveniyorsan sorun yok.şimdiden geçmiş olsun...

cara
4-11-10, 21:11
sinma
Bu arada bir soru daha sormak istiyorum, cevap verirseniz sevinirim. Ameliyat bölgenizde (kesik bölgesi) acı hissediyor musunuz?
canım ilk bir iki gün oldu ama şimdi yok.ha yalnız öksürürken yada hapşırırken biraz oluyor.

benim tek sıkıntım olmayan bir göbek oluştu bende birde hemen kesik yerinden aşağı doğru sarkık durumda umarım düzelir zamanla...

asel35
5-11-10, 14:11
slm.ilkim81 evet izmirde 9 eylülde ameliyat oldum doç.dr erbil dogan güvenerek ameliyat olabilirsin önceki dr lar bana rahimi kaybedebilirsin patetes torbası gibi olmuş rahmin vs dediler doç dr ugur saygılı erbil doganı tavsiye etti 4 saat süren bi ameliyatla Allahın izniyle kurtuldum şimdi küçük 2 adet var sogan kürü arada civan perçemi içiyorum sorun yok şükür.

asel35
5-11-10, 14:11
ilkim81
asel35 canım sen İzmir'de mi oldun ameliyatını kime oldun? Memnun kaldın mı? ben de araştırıyorum hayırlısıyla kurtulurum inşallah.
canım iyi bir dr da olman gerek çünkü bebek istiyosun benim gibi...doç dr erbil dogana git 9 eylülde.banada yine 9 eylülün dr doç ugur saygılı tavsiye etti oda myom kist ur bunlara bakıyo ve mükemmel bi dr.fakat ben çocuk istedigim içn erbil dogana gönderdi erbil hoca tüp bebeklede ilgileniyor ilk muaynede ameliyat yapalım dedi.ugur hocaya sordum amaliyat dşyo dedim o yaparım diyosa yapar merak etme dedi,tevekkül Allaha tamam dedim ameliyat zor geçmiş doktarları ugraştırmışım 3 büyük 7 myom çıkarıldı şükürler olsun geçti gitti 1 sene oldu ufaktefek sorunlar mühim degil.bi görüş diyorum r9 eylülü ara erbil hocaya randevu al önceden araki epey dolu 15 gün sonraya falan randevü verilebiliyo geçmiş olsun.

cara
6-11-10, 18:11
Kızlar ameliyattan kaç gün sonra adet oldunuz...

ilkim81
6-11-10, 20:11
Sana da geçmiş olsun güzelim inşallah en kısa sürede hayırlı,sağlıklı bir evlat edinirsin. Senin miyomunun büyüklüğü ne kadardı?

ilkim81
6-11-10, 20:11
Teşekkür ederim canım ilgilendiğin için. 9 eylül'ün doktorlarının iyi olduğunu duymuştum. Bana çok yardımcı oldun. Sana da çok büyük geçmiş olsun. İnşallah hepimiz için en hayırlısı olur.

brenda
7-11-10, 12:11
cara, ameliyattan 24 gün sonra, ikincisi ise 21 gün sonra oldu. normalde de 28 günde bir olurum ben :S

cara
7-11-10, 18:11
brenda
cara, ameliyattan 24 gün sonra, ikincisi ise 21 gün sonra oldu. normalde de 28 günde bir olurum ben :S
tamam canım sağol,benim 17.günüm bugün inş bende bir haftaya kalmaz olurum.
canım bide ameliyat şişliğini soracam benim şimdilik bayağı şiş vaziyette,senin de böylemiydi,geçtimi..bazıları öyle kalıcak diyor da:KK43: