Revani(Resimli)

evra_ni
16-10-08, 15:10
Azeri kizi
Kayisili kurabiyem var.o cok
güzel oluyor.Eger istersen onu vereyim.
Baska meyveli kurabiye hic yapmadim.
Yani üzümlüde var,ama diger meyvelerle
yapmadim.

tarifi yazarsan sevinirim Ayrıca revaniyi dün yaptım mükemmel olmuş eşim çok seçicidir daha bunu yeryemez mükemmel olmuş dedi bir tabak yedi gerçektende mükemmel olmuş ellerine sağlık

Azeri kizi
23-10-08, 15:10
evra_ni
tarifi yazarsan sevinirim Ayrıca revaniyi dün yaptım mükemmel olmuş eşim çok seçicidir daha bunu yeryemez mükemmel olmuş dedi bir tabak yedi gerçektende mükemmel olmuş ellerine sağlık
Canim cok sevindim begenmene.
Dedigin gibi erkekler bizim gibi herseyi
begenip yemezler,cok secicidirler.
Esin begendiyse tam tarifi tutturmussun
demektir.

Azeri kizi
23-10-08, 15:10
Evrani'cim kayisili kurabiyeyi Portakalagaci'ndan
almistim ve hep bu tarifi yaparim.Harika
kurabiyeler oluyor.Ben simdilik buraya Direkt
kopyaladigim gibi yapistiricam,zamanim yok diye.
Ama sonra tarifi vericem kurabiyeler bölümünde.

kurabiye için gereken malzemeler; 1 su bardağı ufak ufak doğranmış kuru kayısı (şekerpare), 5 yemek kaşığı pudra şekeri, 1 paket margarin (oda sıcaklığında), 3 su bardağı un, 1 paket kabartma tozu, 2 yumurta ve hindistan cevizi. önce margarini, yumurtaların sarılarını ve kayısıları karıştırdım. pudra şekerini eleyip biraz daha karıştırdım. en son da unu ve kabartma tozunu eleyip hamur yaptım. düşündüğümden daha güzel bir hamur oldu. hamurdan parçalar alıp yuvarladım, hafifçe bastırıp kurabiye şekli verdim. (bu arada fırını 180C'ye getirdim.) kurabiyeleri önce yumurta akına sonra da hindistan cevizine batırıp yağlanmış tepsiye yerleştirdim. fırında üzeri kızarana kadar pişirdim...

egeli..
23-10-08, 16:10
bende denicem bu revaniyi azerkizi bende yapiyorum birde senin tarifini deneyelim bakalim yapinca yeniliyor beee kilolar da aliniyor tabi en kisa zamanda denicem tekrar ellerine saglik canim yeni tarifler bekliyorum senden baya tarif ler aldim canim

evra_ni
24-10-08, 18:10
Azeri kizi
Evrani'cim kayisili kurabiyeyi Portakalagaci'ndan
almistim ve hep bu tarifi yaparim.Harika
kurabiyeler oluyor.Ben simdilik buraya Direkt
kopyaladigim gibi yapistiricam,zamanim yok diye.
Ama sonra tarifi vericem kurabiyeler bölümünde.

kurabiye için gereken malzemeler; 1 su bardağı ufak ufak doğranmış kuru kayısı (şekerpare), 5 yemek kaşığı pudra şekeri, 1 paket margarin (oda sıcaklığında), 3 su bardağı un, 1 paket kabartma tozu, 2 yumurta ve hindistan cevizi. önce margarini, yumurtaların sarılarını ve kayısıları karıştırdım. pudra şekerini eleyip biraz daha karıştırdım. en son da unu ve kabartma tozunu eleyip hamur yaptım. düşündüğümden daha güzel bir hamur oldu. hamurdan parçalar alıp yuvarladım, hafifçe bastırıp kurabiye şekli verdim. (bu arada fırını 180C'ye getirdim.) kurabiyeleri önce yumurta akına sonra da hindistan cevizine batırıp yağlanmış tepsiye yerleştirdim. fırında üzeri kızarana kadar pişirdim...
T
eşekkür ederim en kısa zamanda deniyeceğim ayrıca portakal ağacına bende çok bakarım ve ordan aldığım tarifler her zaman güzel oldu

Çöpçü
25-10-08, 21:10
yarın bende denemek istiyorum oğluma incir tatlısı bizede revani

Azeri kizi
28-10-08, 07:10
endercan
tarifi aldım ama unu aşağı yukarı kaç bardak koyuyorsun
Revanideki unu yazmistim.3/4 bardak.
Yani bir su bardagindan biraz az olacak.

BiRiCiGiM
31-10-08, 22:10
revani tarifini dün aldim ve hemen yaptim gercekten denemeye deger cok güzel oldu Azeri kizi tarifin icin cok tesekkürler canima.s.

seher yeli
6-11-08, 11:11
canım dün bende yaptım güzel oldu paylaşımın icin teşekürler

zepzep1905
6-11-08, 11:11
Ellerine sağlık canım,hemen bu akşam deniyecem,bir bilgi daha revanide unla irmiği karıştırıp koyunca daha farklı oluyor,sana kucak dolusu sevgi yolluyorum.:nazar:kaydirigubbakcemile5:nazar:

EU1
6-11-08, 12:11
bende yaptim revaniyi çok güzeldi sağolasin.başka tariflerinide bekliyorum

Azeri kizi
6-11-08, 20:11
Biricigim,seheryolu ve lakerda cok tesekkürler
canlarim.Deneyip begendiginiz icin.Cok mutlu
oldum.

Gözek
6-11-08, 21:11
bende 2 gün önce yapmıştımm
eşim çok sever tatlılarıı
eline sağlıkk

GökyüzündeDans
11-11-08, 08:11
Canım bende denedim bu kadar güzel resimlerden yola çıkarak gerçektende güzel oldu tarif için tşkler
ikinci yapışımda şerbeti biraz daha fazla koyacağım ben şerbetli daha çok seviyorum

serendip
12-11-08, 06:11
eline saglik cok gzuel gorunuyo

Azeri kizi
13-11-08, 07:11
GökyüzündeDans
Canım bende denedim bu kadar güzel resimlerden yola çıkarak gerçektende güzel oldu tarif için tşkler
ikinci yapışımda şerbeti biraz daha fazla koyacağım ben şerbetli daha çok seviyorum
Ellerine saglik canim.Sevindim yapip begenmene.serbetini fazla seviyorsan artirirsin.Zevk meselesi zaten.Afiyet olsun.

Adivar
19-11-08, 21:11
hihoyyytYaptım şahane bir tat,şahane bir lezzethihoyyyt
Bu akşam işten gelir gelmez yaptım,eşim,oğlum bayıldılar..
2 koca dilim yedim hani eşimden utanmasam bir 3.dilimide yiyebilirdimcokacimcoook

Canım tarif için,bu muhteşem tadı bizlerle paylaştığın için teşekkürlera.s.

Azeri kizi
19-11-08, 22:11
Adıvar
hihoyyytYaptım şahane bir tat,şahane bir lezzethihoyyyt
Bu akşam işten gelir gelmez yaptım,eşim,oğlum bayıldılar..
2 koca dilim yedim hani eşimden utanmasam bir 3.dilimide yiyebilirdimcokacimcoook

Canım tarif için,bu muhteşem tadı bizlerle paylaştığın için teşekkürlera.s.
Harikaaaa.Vallahi muhtesem gözüküyor.
Seninde ellerine saglik canim.Demekki sende
güzel tutturmussun tarifi.Vallahi cok mutlu oldum
bu iltifat karsisinda.Cok tesekkürler.a.s.

bilge85
23-11-08, 09:11
azeri kızı bi sorum olacak sana..ben de revani yapıyorum ama unu irmikten biraz daha fazla koyuyorum..senin tarifte tam tersi..revaniyi keserken dağılmıyor mu?? bi de resimde gördüğüm revani senin verdiğin ölçülerle mi oldu,yoksa iki kat ölçüyle mi??gözüme baya bi çok göründü ..o yüzden ..benim misafirlerim gelcek..bi de senin tarifinle denemek istedim..ailecek de sevdiğimiz için o gördüğüm tepsi ancak yeter:)

Azeri kizi
23-11-08, 19:11
bilge85
azeri kızı bi sorum olacak sana..ben de revani yapıyorum ama unu irmikten biraz daha fazla koyuyorum..senin tarifte tam tersi..revaniyi keserken dağılmıyor mu?? bi de resimde gördüğüm revani senin verdiğin ölçülerle mi oldu,yoksa iki kat ölçüyle mi??gözüme baya bi çok göründü ..o yüzden ..benim misafirlerim gelcek..bi de senin tarifinle denemek istedim..ailecek de sevdiğimiz için o gördüğüm tepsi ancak yeter:)
Canim resimde gördügün iki kati malzemelerle
yapildi.Ben bu revaniyi taa senelerdir yapiyorum
ve dagilma falan olmuyor.Gözü kapali yapabilirsin
.kaydirigubbakcemile5/B]

ttthülya
23-11-08, 20:11
bugün bende yaptım bu tatlıyıyerimseniben
güzel oldu...:nazar::nazar:
hayatımda ilk kez revani yaptım ve güzeldi..cokacimcoookcokacimcoook.
tarif için teşekkürler
azeri kızıa.s.a.s.

Azeri kizi
23-11-08, 20:11
ttthülya
bugün bende yaptım bu tatlıyıyerimseniben
güzel oldu...:nazar::nazar:
hayatımda ilk kez revani yaptım ve güzeldi..cokacimcoookcokacimcoook.
tarif için teşekkürler
azeri kızıa.s.a.s.
Afiyetler olsun.Ayrica da senin de ellerine
saglik.Demek benim tarifimle ilk defa revani
yaptin.Cok güzel.hihoyyyt

kk-delisi
24-11-08, 08:11
Dün akşam misafirlerime yaptım bu çoook güzel revaniyi. neredeyse ikinci porsiyonu isemeyen kalmadı. tatlıdan nefret eden eşim bile tekrar istedi.teşekkür ederim azeri kızı, mutfaktaki başucu tariflerimden biri olacak bu tatlı. hem kolay hem son derece lezzetli. bu arada resim çekemedim. amatekrar yapınca mutlaka ekleyeceğim. ben üzerine krem şanti koyarak servis ettim.

atıka81
24-11-08, 08:11
ellerine sağlık çok güzel olmuş herkes yapmış resimler çok iştah açıcı

cimcime50
26-11-08, 11:11
ellerine sağlık canım bayılırım revaniye. en kısa zamanda deneyeceğim

çaykaşığı
26-11-08, 17:11
ya ben bunu yapamadım. kare borcama koydum karısımı fırına sürdüm ama kenarları ıyı pişti ortası hamur oldu kaldı.bıldıgım kadarıyla borcamın altına margarın surunce ortası hamurlaşmıyordu margarınde sürdüm ama anlamadım. neyse canım sağolsun

çokoprens
3-12-08, 18:12
çok güzel oldu, teşekkürler canım

Azeri kizi
3-12-08, 19:12
çokoprens
çok güzel oldu, teşekkürler canım

Ellerine saglik canim.Insallah afiyetle
yemissinizdir.

meltem44
3-12-08, 22:12
azeri kızı benim için en önemlisi tatlının bütün şerbeti çekmesi, bir kere yaptım yarısı çekti yarısı kuru kek gibi kaldı bu tarifin tamamiyle şireyi çekiyomu?
Galiba bunun için çok kabarmaması gerekcokacimcoook

Dishe
4-12-08, 12:12
tarıfı denedım..
normalde esım tatlıyı seven bırı degıldır ama bu revanıyı severek yıyor..:asigim:
artık her hafta yapıyorum..
ıcıne lımon kabugu rendelıyorum guzel bır aroma verıyor tavsıye ederım..
tarıf ıcın tesekkurler canım a.s.

swet2006
5-12-08, 08:12
tatlıyı deneyen arkadaşların yorumlarına güvenerek bayram tatlısı olarak revani yapmaya karar verdim. sonucu belirtirim arkadaşlar. tarif için teşekkürler azeri kızı.

7beyaz
5-12-08, 21:12
bu akşam tatlıyı yaptım. maalesef resim çekmeyi unuttum. çok güzel oldu gerçekten. eşim hep sen yapamazsın derdi :) o bile beğendi bayramda tatlı olarak yap bunu dedi. benimde aklıma yattı. bayramda yapmayı düşünüyorum fakat dikdörtgen borcama döktüm fazla kabarık durmadı.kabarık olması için ölçüleri yarım arttırsam içi pişer demi? tarif için de çok teşekkürler.

Azeri kizi
5-12-08, 23:12
meltem44
azeri kızı benim için en önemlisi tatlının bütün şerbeti çekmesi, bir kere yaptım yarısı çekti yarısı kuru kek gibi kaldı bu tarifin tamamiyle şireyi çekiyomu?
Galiba bunun için çok kabarmaması gerekcokacimcoook
Benim bu tarifim 100% serbeti icine cekiyor.
Hemde birkac dakika icinde yüzeyde hic serbet kalmiyor.
Dene gör canim.sengözlerimebaksanab

Azeri kizi
5-12-08, 23:12
Dishe
tarıfı denedım..
normalde esım tatlıyı seven bırı degıldır ama bu revanıyı severek yıyor..:asigim:
artık her hafta yapıyorum..
ıcıne lımon kabugu rendelıyorum guzel bır aroma verıyor tavsıye ederım..
tarıf ıcın tesekkurler canım a.s.
canoşum
tatlıyı deneyen arkadaşların yorumlarına güvenerek bayram tatlısı olarak revani yapmaya karar verdim. sonucu belirtirim arkadaşlar. tarif için teşekkürler azeri kızı.
Ellerinize kollariniza saglik hanimlar.
Esleriniz size tekrardan asik olacak gördünüzmü.
Afiyetler olsun canlarim.a.s.

Azeri kizi
6-12-08, 00:12
7beyaz
bu akşam tatlıyı yaptım. maalesef resim çekmeyi unuttum. çok güzel oldu gerçekten. eşim hep sen yapamazsın derdi :) o bile beğendi bayramda tatlı olarak yap bunu dedi. benimde aklıma yattı. bayramda yapmayı düşünüyorum fakat dikdörtgen borcama döktüm fazla kabarık durmadı.kabarık olması için ölçüleri yarım arttırsam içi pişer demi? tarif için de çok teşekkürler.
Seninde ellrine saglik canim.Revaniyi süper
yaptigini görünce esin kesin sanada tekrardan
asik olmustur.hihoyyyt
Revaniyi daha kalin seviyorsan,daha dar bir
tepside yap,yada 1,5 tarifle yap.
Kolay gelsin.

dizayn
6-12-08, 08:12
bizde yapıyoruz ınsallah güzell olacak

CeylinNaz
6-12-08, 12:12
yaptım valla hemende bitti tşkler tarifin için cnm ellerine sağlık

Azeri kizi
6-12-08, 17:12
CeylinNaz
Afiyet olsun olsun,bal kaymak olsun.a.s.
Cok agir olmadigi icin hemen bitiyor.

cucu-pete
7-12-08, 15:12
kizlar bende yapicam ama bu aksamdan mi yapiyim yarin mi??

maviscik
7-12-08, 22:12
azeri kizi senin yazdigin n tarfii yaptim hemde iki tepsi bayram icin bir buyuk birde kucuk buyuk olan tepsiye 2/1olcu fazla yaptim yarin bayram icin kayinvalideme goturecegim yani topluca lezzet testi olacak ama senin yazdiklarindan sonra ben revanime kesinlikle guveniyorum serbetine doktum cok guzel gorunuyor diger tepsiye de dokecegim yarin afiyetle yiyecegiz bakalim tesekkurler azeri kizi

ezgi_nur
8-12-08, 12:12
tatlını denedim canım çok güzel oldu ben birkaç küçük değşiklik yaptım tatlının üzerinde böyle oldua.s

incir
8-12-08, 19:12
canım ben de taptım bugün tadı güzel oldu fakat benim tepsim büyüktü fazla kabarmadı benneyaptımki

NazlıHilal
8-12-08, 20:12
bende yaptım ilk denememdi.biri verdi ille yap güzel oluyor.
500gr irmik
1su bardagı şeker
1su bardagı süt
kabartma tozu vanilya.şerbeti ise 3 su bardagı su 3 su bardagı şeker.
E yaptım iyi hoşda tadı güzel oldu ama şerbetimi çekmedi azmı geldi anlamadım sert oldu.

swet2006
15-12-08, 08:12
cokacimcoook azeri kızı sana tekrar tekrar teşekkür ediyorum. bayramın yıldızı benim revanim oldu. bir tepsi anında bitti. yiyenler hızını alamadı. ben birazcıkta portakal kabuğu rendelemiştim. resmini çektim. bi ara eklerim. azeri kızının iddiasını destekliyorum. böyle bir revani daha yememişsinizdir. haydi hanımlar hepinize kolay gelsin. cokacimcoook :nazar: :enbuyukkk: :enbuyukkk:

ghaneli
15-12-08, 16:12

ghaneli
15-12-08, 16:12
işte revanim yeni yaptım ama daha tatmadım eminim güzel olmuştur ilk defa yapıyorum

ghaneli
15-12-08, 17:12
ayy tadıda süperr eline sağlık tarif için teşekkürler

Azeri kizi
17-12-08, 20:12
CeylinNaz
maviscik
azeri kizi senin yazdigin n tarfii yaptim hemde iki tepsi bayram icin bir buyuk birde kucuk buyuk olan tepsiye 2/1olcu fazla yaptim yarin bayram icin kayinvalideme goturecegim yani topluca lezzet testi olacak ama senin yazdiklarindan sonra ben revanime kesinlikle guveniyorum serbetine doktum cok guzel gorunuyor diger tepsiye de dokecegim yarin afiyetle yiyecegiz bakalim tesekkurler azeri kizi
Ellerinize saglik arkadaslar.Ceylinnazbegenmene cok
sevindim.Afiyet olsun.

maviscik,insallah lezzet testinden sende gecmissindir,bende.

Azeri kizi
17-12-08, 20:12
ezgi_nur
tatlını denedim canım çok güzel oldu ben birkaç küçük değşiklik yaptım tatlının üzerinde böyle oldua.s
İNCİR
canım ben de taptım bugün tadı güzel oldu fakat benim tepsim büyüktü fazla kabarmadı benneyaptımki
Ezginur senin tatlinin üstü bayaa bir degisik olmus.
Afiyet olsun.

Incir,egerki kalin seviyorsan daha dar,tepside yap canim.

Azeri kizi
17-12-08, 21:12
canoşum
cokacimcoook azeri kızı sana tekrar tekrar teşekkür ediyorum. bayramın yıldızı benim revanim oldu. bir tepsi anında bitti. yiyenler hızını alamadı. ben birazcıkta portakal kabuğu rendelemiştim. resmini çektim. bi ara eklerim. azeri kızının iddiasını destekliyorum. böyle bir revani daha yememişsinizdir. haydi hanımlar hepinize kolay gelsin. cokacimcoook :nazar: :enbuyukkk: :enbuyukkk:
ghaneli
Canosum cok cok tesekkürler iltifatin icin.Vallahi
bayramin yildizi lafini cok sevdim.Mutfagina güzel bir
lezzet kazandirabildiysem ne mutlu bana.

Ghaneli revaniyi tam benim sevdigim gibi kizartmissin,
Ellerine saglik.Cok güzel.