TEST

klomen tedavisi olan varmı

duru1616
6-03-07, 18:03
arkadaşlar merhaba ben bu ay klomen tedavisine başladım.daha önce 3 ay glukofen kullandım.klomen tedavisi gören varmı

duru1616
6-03-07, 18:03
arkadaşlar yok mu hiç tedavi gören

peteknur
6-03-07, 19:03
Merhaba sevda yaklaşık 5 aydır eşimde klomen kullanıyor.Senin sorunun neydi?

duru1616
canım bende yumurtlama tembelliği çıktı.3ay glukofen kullandım.bu ayda klomen tedavisine başladık.

duru1616
bu ilacın yan etkilerini bilen varmı.ben kist oluşumuna neden olabiliyomuş diye duydum.bilen varsa cevap yazarsa sevinirim

peteknur
Sevdacığım bu konuda bir bilgim yok ama eğer öyle bi yan etkisi olsaydı doktorlar önermezdi diye düşünüyorum.

duru1616
bende bugün internette okudum alıntı konuşmalardan.yumurtanın fazla büyümesindenden kist oluşmuş.telaşlandım açıkçası etrafımda da böyle tedavi gören kimse yok.teşekkür ederim yinede

emcan01
6-03-07, 21:03
sevdacım klomen yumurtaların oluşumuna yardımcı olmak amacıyla kullanılan bir ilaçtır.bu tür ilaçlarn kist yapma gibi yan etkileri var.bendede bu ilaç değil ama buna benzer bir ilaç kist oluşumuna neden oldu.ilaca 1 ay ara verdi doktorum.eğer bebeğin olmuyorsa bu ilaçları mecburen kullanacaksın canım.
petekcim senin eşin niye kullanıyor bu ilacı?

hera_32
7-03-07, 15:03
selam millet,bende klomen gördüm yumurtalar olgunlaşınca çatlatma iğnesi vurdurdu,iki kutu;dr.sonrada aşılama yaptı.eğer tutmazsa,iğneyle aşılama yapacakmış.göbekten kendim vuracakmışım.eğer öbür haftaya salı gününe kadar adet olmazsam hamileyim gibi birşey olur

hera_32
7-03-07, 15:03
petek senin eşin niye klomen kullandı anlamadım.erkeklere yasak değilmi?

peteknur
7-03-07, 16:03
Eşimde varikosel vardı ameliyat oldu ameliyattan sonra 5 ay klomen kullanman gerekiyor dedi.Varikosel ameliyatı olan bi çok kişidende bu ilacı kullandıklarını duydum zaten.Klomen ayrıca sperm kalitesini artırıyormuş

hera_32
8-03-07, 11:03
emcan sen tüp bebekmi yaptıracaktın,eğer yanlış okumadıysam.yanlış anladıysam kusura bakma,bizler yeni üyeleriz.deneyimlerini bizle paylaşırsan çok sevinirim

emcan01
8-03-07, 13:03
evet heracım.ben yapılabilecek tedavilerin hepsini denedim,olmadı.şimdi sıra tüp bebekte.benim geçirdiğim aşamaları aşağıdaki linkten okuyabilirsin ve sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin canım.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=1123

hera_32
daha yaptırmadın.anladım.zor böyle şeyler,insanı hem madden hemde maneviyatan çok yıpratıyor.hiç bir sorun yok,nedeni belirsiz bir olay değilmi.allah yardımcın olsunda inşallah olsun.

bedef
arkadaşlar bu klomeni arkadaşımda kullanmış tam olarak ne için iyice bi ayrıntılı yazarmısınız.ve nasıl kullanıyorsunuz teşekkür

hera_32
8-03-07, 14:03
yumurtlamayı sağlamak için,onu 5 gün içiyorsun,sabah ve akşam olmak üzere.ondan sonra doktora gidiyorsun çatlatma iğneleri veriyor.sonrası eşinle sana kalıyor.ondan sonra adete kadar bekleyeceksin.olmazsa ne ala.

duru1616
Arkadaşlar Merhaba.ilginiz Için Teşekkürler Heracim Inşallah Hamilelik Oluşur.güzel Haberlerini Aliriz.benide çağirdi Dr Sali Günü Gidicem.sanirim Ultrason Falan.allah Herkesin Gönlüne Göre Versin.

bedef
peki o iğnelerini nereye vuruyorsun ki.pardon ya ben biraz bu konularda cahilimde.cevap yazarsan sevinirim.

emcan01
8-03-07, 16:03
Bedefcim çatlatma Iğnesi Kalçadan Yapiliyor.bildiğimiz Iğne Gibi

duru1616
8-03-07, 16:03
emcan cım peki bu çatlatma iğnesini en fazla kaç kere vurduruyosun olmazsa sonraki aşamalar ne oluyor.ben daha hiç iğne vurdurmadımda.

duru1616
9-03-07, 10:03
rüyacım saol canım ya.ben şimdi ilacı kullanıyorum sabah akşam olarak ayın 13 nde dr.gidicem o zaman iğne verecek herhelde.dr bana bişey söylemedi de.bende bilmediğim için sormadım.sen ne kadar tedavi gördün.

emcan01
10-03-07, 15:03
kusura bakma yeni gördüm canım bende hayatımda hiç iğne vurulmamıştım ama bebek için vurulmam lazımdı.çatlatma iğneside kişiden kişiye değişiyor.ben sadece 1 kez vurdurdum.doktorun sana gerekeni söyler zaten

duru1616
10-03-07, 22:03
saol canım ya.insan bebeği olması için nelere katlanıyor dimi.tabi bunu yaşayanlar daha iyi bilir.ilaçlarımın yan etkileri çok fazlaydı hakikaten kötü etkilendim gerçi aynı şeyleri sizlerde yaşamışsınızdır ama yinede direniyosun.ALLAH herkesin gönlüne göre versin inşallah.

günbatımı
11-03-07, 10:03
............................

duru1616
11-03-07, 15:03
canım bendede yumurtlama tembelliği çıktı ve tesadüfen öğrendim.bebek istiyoruz diye genel bi kontrole gitmiştim.hemde adet düzensizliğim falan da yoktu ama benim gibi olanlarda da olabilirmiş.ben klomen tedavisine 3.ayın sonunda başladım daha önce glukofen diye bir ilaç kullandım.benim bildiğim kadarıyla metformin içeren ilaçları düzensizliklerde kullanıyorlar.sen yinede dr.bir konuş için rahat olsun

angel55
13-03-07, 08:03
petek clomifen normalde bayanlar kulanmiyormu esin neden kulaniyor hangi sorundan belki erkeklerde farkli etkisi vardir hayirlisi

semizotu
13-03-07, 11:03
Merhaba ben klomen ile başlayan birçok tedavi gördüm 4-5 yıldır halada devam ediyorum. Klomen ve benzeri ilaçların kist yapma ihtimali var evet ama bunu düşünüp kendine dert etme derim. Bi sonraki ay dinlenmeye çekilip kontrol haplarıyla halledersin zaten doktorunda gerekli detay bilgileri verecektir. Endişelerini bi kenara atıp kendini psikolojik olarak rahat hissedebileceğin şeylere yönel derim. Tedavi süreci yıpratıyo çünkü insanı. Umarım benim kadar hiçbiriniz uğraşmadan hedefinize ulaşırsınız.

hanice
13-03-07, 11:03
slm kızlar bende klomen kullanıyorum bu akşam son ilacı içeceğim dr bittikten sonra 4 gün say sonra gel dedi iğneden filan bahsetmedi rabbim yardımcımız olsun kafama çok takıyorum ya olmazsa diye

beste123
13-03-07, 14:03
bende iki aydır klomen kullandım. dr a gebe kalmak istiyorum ön bir muyene olmak istiyorum dedim. yumurtalıklarıma baktı gözüküyor prob. yok gibi dedi hormon ve kan tahlili verdim onlarda normal çıktı fakat bana klomen ilacını verdi hergün aynı saatte bir tane alacaksın dedi.sonra da bir gün ara verip ilişkiye girceksin dedi.bende aynen uyguladım ama hamile kalmadım.sonra dr tekrar gittim bana bu ayda o ilaçı kullanmamı ve bitince ertesi gün kendisine gelmemi istedi. ilaçı kullandım fakat gitmedim.adet günüme az kaldı bakalım ne oldu görcez. dr.bu ilaçı yumurtalıklarını takip etmek için veriyorum demişti

duru1616
13-03-07, 20:03
hanice cim banada iğneden bahsetmemişti ama bu akşam kontrole gittim yumurta oluşmuş ve iğne verdi onuda vuruldum.artık kısmet aslında kafaya takmamak lazım ama insanın elinde değil dimi.

hanice
14-03-07, 13:03
sevdacım bende c.tesi gidecem dr a bakalım ne diyecek inşallah kötü birşey söylemez iğnenin adı ne canım?? bana yumurtaların gerekli olgunluğa ulaşmamış demişti klomeni vermeden önce sonra da klomeni verdi peki ne kadar zaman sonra sonuç alınıyormuş biliyor musun inşallah bebeşlerimiz olur hepimizin o kadar çok istiyorum ki

duru1616
14-03-07, 16:03
iğnenin adını bilmiyorum çünkü hemen aldığım gibi vuruldum ve kutuları attılar.sonuca gelince canım adetime kadar bekliyeceğimizi söyledi aslında kan testiyle erken öğrenilir ama yinede sabırlı olmak lazım seninde dr.kontrolü iyi geçer inşallah

günbatımı
16-03-07, 02:03
hanice canım bende klomen kullandım. klomen yumurta hücresinin içinde bulunduğu folikül adı verilen yapıyı olgunlaştırmak için. folikül adetin 13-16. günleri arasında 16-20 milimetre boyuna ulaşır. sonra LH hormonunun etkisiyle çatlar ve içindeki yumurta serbest kalır serbest kalan yumurta sperm ile birleşince döllenme olur. klomen folikül büyümesini sağlar iğne ise (benim iğnemin adı pregnyl ) çatlatıcı iğne diye bilinir. aslında LH hormonu içerir.

folikül çatladıktan sonra serbest kalan olgun Yumurtanın vücutta yaşama süresi 24 saat. 24 saat içinde yumurta sperm ile birleşmezse ölür ve adetin 28-35. günü kanama ile dışarı atılır.
Spermin vücutta yaşama süresi 3 gün. bu yüzden çatlatma iğnesinden önceki gün cinsel ilişki yaşanırsa yumurtanın sperm ile birleşme şansı artar. Normal şartlarda bile hiç bir problemi olmayan kadınlarda spermin yumurtayı dölleme şansı %25 tir.
eğer çatlatma iğnesinden sonra hamile kalmazsan (inş. hiç birimiz böyle bi sorun yaşamayız) bir sonraki ay deneyeceksin.
Umarım yardımcı olmuşum. Aynı sorunu bende yaşadığım için çok fazla araştırma yaptım ve dr. uma sordum

duru1616
17-03-07, 12:03
arkadaşlar merhaba.günbatımı canım bişey sorucam.ben bir kerede kalçadan 2 iğne birden vuruldum.sizlerin nasıl oldu.sanki herkesin tedavisi farklı gibi geliyor.iğneden en fazla kaç ay vurulabiliyosun ve daha sonra da olmazsa(inş.bu ay güzel haberler alrızda veririzde)hangi aşama var.

duru1616
18-03-07, 11:03
arkadaşlar bide sizi dr. iğneden 1 hafta falan sonra gel diye çağırdımı.yumurtalar çatlamadığı zaman kist yapıp tehlikeli olabiliyormuş öle okudum bileniniz varmı dr bana adetlenirsen gel dedi zaten yumurtanın büyüklüğünüde söylemedi.ay kafam karıştı valla

günbatımı
18-03-07, 15:03
...........................

emcan01
18-03-07, 16:03
sevdacım iğneler kist yapabiliyor bu doğru.ama sandığın kadar korkulacak bir durum yok ortada.ilaca tekrar başlamadan adetin 2 veya 3 üncü günü yapılan muayene bu sebepten yapılıyor.eğer kist oluşmuşsa tedaviye ara veriliyor.bendede kist oluştu sadece 1 ay ara verildi ve antibiyotik falan kullanmadan kendiliğinden geçti
birde bu aşamadan sonra hangi aşama var diye sormuşsun.aşılama var canım zaten drun seni yönlendirir.inşallah gerek kalmaz

hanice
19-03-07, 12:03
kızlar slm dr gittim ctesi yumurtaların gayet iyi dedi ama yine iğneden filan bahsetmedi haftaya c tesi tekrar gel dedi yumurtanın çatlayıp çatlamadığına bakacakmış eğer doğal yollardan çatlamazsa iğneye başvururuz dedi bide rahim filminden bahsetti yine ya çok korkuyorum ben bu rahim filminden umarım gerek kalmaz sizlerde durum nasıl bide aramızda şu rahim filminden çektiren var mı ben araştırdım ama yaşayan daha iyi bilir

kediruhlu
19-03-07, 13:03
inan korkmanı gerektircek bir şey yok ben sadece utanmıştım ama hiç acı çekmedim dilerim allah gönlüne göre versin

gulen
19-03-07, 16:03
hanice canım rahim filmi korkulacak birşey değil tam 10 dakikalık.genel anestezi altında yaptırdım ben sol kanalım kapalıymış ama açıldı.ağrı acı hiç olmadı.bu film sayesinde birşey öğrendim benim rahim kanallarım çok uzunmuş.bende bu ay çekindim bakalım ne olacak sakın korkma.

egecan
19-03-07, 20:03
merhabalar hanice.rahim filmini sormuşsun,sana tavsiyem ya genel yada lokal anestezi altında çektir.seni korkutmuş gibi olmayım ama ben çektirdim ve çok acı çektim.bana anestezi falan istermisin diye sormadılar ben de nasıl olduğunu bilmediğim için birşey demedim.
ya kişiden kişiye değişiyor bilemiyorum.ben normalde acıya dayanıklı biriyimdir iğneden falan hiç korkmam ama inan buna dayanamadım.bazı rahim filmi çektiren arkadaşların yorumlarına bakıyorum hiç acı olmadı diyorlar anestezi yaptırmamış olanlar bile.onlara hayret ediyorum nasıl oldu diye.
dediğim gibi seni korkutmak istemiyorum amacım sadece seni bilgilendirmek.bence kesinlikle anestezi ile yaptır.
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

kediruhlu
19-03-07, 21:03
ben hiç bir şekilde anestezi almadım ve hiç acı hissetmedim.bence önce dene acı hissedersen devam etme anestezi yaptır gereksiz yere yapılmış olmasın .

Aspirin
20-03-07, 01:03
rahim filmi yaptırırken anestezi kullanıldığını yeni duydum.hakkaten ben de acımadı diyenlere hayret ediyorum.şiddetle anesteziyi tavsiye ediyorum benim canım çook acımıştı.

hanice
20-03-07, 14:03
umarım gerek kalmaz ben acıya dayınıklıyım ama beni biraz korkuttular anladığım kadarıyla kişiden kişiye değişiyor.ama ne yapalım sonuç almak için gerekirse ona da katlanırım genelde umutsuzumdur ama bu bi kaç gündür içimden hep iyi şeyler geçiyor hepinize tşk iyi
ki varsınız

egecan
20-03-07, 14:03
kediruhlu arkadaşım yalnış anlama ama sen bu çektirdiğin şeyin rahim filmi olduğuna eminmisin?yani röntgen masasına yatırıp içeriye büyük bir şırınga gibi birşey yerleştirip ondan sonrada içeriye ilaç verdilermi?
asıl zaten o ilacı verdikleri anda çok büyük sancı oluyor.birdaha söylüyorum kesinlikle amacım korkutmak değil ama bu işte anestezi almadan acı çekilmemesi diye birşey söz konusu değil bence.
yıllar önce dişeme uyuşturulmadan dolgu yapılmıştı çok canım yanmıştı fakat bu onu solladı.ilk defa bir acıdan dolayı bağırdım.
her kim yaptıracaksa bu işi kesinlikle anestezi alın derim ben.
sonrasındada bir iki gün hafif kanaman oluyor vebirazda ağrın ama bunlar önemli değil önemli olan o aşamayı atlatmak.anestezi alınırsa korkulcak birşey olmaz.
Eğer korkuttuysam özür dilerim ama yaşadıklarımı paylaşmak istedim.

hanice
20-03-07, 16:03
ya egecan zaten korkuyordum ne yaptın sen arkadaşım uyuyamam ben şimdi o kadar kötü ha

kediruhlu
20-03-07, 22:03
bu kişinin organlarının yapısı vs ile ilgili bir şey birde uygulayan tabi ciddi söylüyorum bu kadar büyütülecek bir şey değil ayrıca bu acıya katlanamayan o bebişi nasıl doğurucak biraz cesaret lütfen :)biz kadınlar biraz nazikiz tamam ama arkadaşımızı korkutmayın dimi ama kıyamam ben bebiş için uğraşanlara bence en büyük acı bile buna değer acımaz korkma :teselli: ama uygulama esnasında kendini kasma emii :KK43:

kediruhlu
20-03-07, 22:03
egecan abla rahim filminin ne olduğunu bilmiyecek kadar saf değilim o şırınga insanı korkutuyor zaten :)sonuçta anlık bir şey hangi acı unutulmamış ki

duru1616
21-03-07, 18:03
arkadaşlar rahim filmini niçin veriyorlar bana dr. hiç bahsetmedi de

kediruhlu
21-03-07, 22:03
yumurtalıklara giden kanallarında herhangi bir tıkanıklık varmı diye bakıyorlar.yada anormallik.ok