evinizde kullandığınız temizlik ürünleri ve deterjanlar neler??

EU2
7-09-08, 11:09
evinizde hangi deterjan ve temizlik ürünlerini kullanıyorsunuz?? en çok hangisinden memnun kaldınız??

miracle
7-09-08, 11:09
annem yüzey temizleyicisi olrak marc lavanta kokulu ve pronto kullanıyor.. domestosumuz hiç eksik olmuyo zaten:KK70: banyo ve mutfak için cif krem kullanıyor.. detrejan olarak omo ve yumuşatıcı olarak ta vernel aroma teraphy lavanta-vanilya kullanıyor.. bu kadar

DenizYildizi
4-02-09, 20:02
en gzl marc ürünleri bence memnunumm baya

Lyre
5-02-09, 01:02
deterjan omo vernel vanilya-lavanta bulaşık detarjanı cif ama frosh kullanıcam artık parkeler için fakir parke temizleyicisi çamaşır suyu clitbang cif olarak marc mutfak toz almak ve camlar için sirkeli su perdeler için kosla tul parlatıcısı bu kaadar aklıma gelen

meyza
5-02-09, 09:02
derterjan renkliler ariel color, beyazlar persil,camasir sodasi, lenor yumusatici ve sirke
mutfak: bulasik icin frosch ,yüzey temizlik icin clitbang, viss
banyo: camasir suyu ,viss ,kirec icin sirkeli su (essigreiniger)
yüzey temizlik icin: pronto, general beyaz sabunlu bazende arapsabunu
halilar icin: kircöz
camlar icin: frosch bulasik deterjani ve sirke

yasmer
5-02-09, 09:02
clitbang in tüm ürünleri artı çamaşır suyu katkılı cif domestos çamaşırlar için renklilere omo beyazlara ariel beyaz vernel olarak yumoş bebekler için yüzey temizleyicisi değişiyo valla kokusuna bakıyom öyle alıyorum birde anway genel temizlik için olanı kullanıyorum camlara ve kapılara

AskKirintisi
5-02-09, 15:02
Mutfakta cifin krem deterjanı ve yağ çözünü kullanıyorum.Bulaşıkta pril.
Banyoda sıradan bir çamaşır suyu.
Renklilerde ariel parlak renkler.
Beyazlar için ariel lavanta çiçeği.
Yumuşatıcı olarak yumoşu kullanıyorum.

ikrar
deterrjan renklı beyaz arile hep degişmez
onun haricinde ki temzilik malzemeleri
amway ürünleri kullanıyorum
delikafadulden

Slogan
cillit bang her derde deva :lepi:

nix
deterjan: ariel m-zim
çamaşırsuyu:domestos
bulaşık sabunu elde: cif sıvı bulaşık sabunu
bulaşık sabunu makine:calgonit ya da pril,tuz,parlatıcı
mutfak için :cif krem

fayans araları için : cillit bang

eeddaa
yüzey temizliyici olarak, dixi akdeniz ferahlığı kullanıyoruz..

zemus
9-02-09, 13:02
omomatik..
arile leke çıkarıcı ..
domestos..
maşaşır çividi..
calgonit-piril tuz..
cif crem
pronto sprey mabilya için..
bind aktiva çamaşır perde beyazlatıcı .
çamaşır sodası...
ace..
piril-- elde bulaşık yıkama için..
cif --yer silme için..
kirçöz..
clin sprey cam sil..
mr musclr -mutfak +banyo..
fayans temizleyici..
arap sabunu ..
bingo soft yumuşatıcı..
clingbang çeşitleri.
cosla halı şampuanı...
şimdilik aklıma gelenler bunlar..

Japon KIZ
9-02-09, 14:02
İlk defa kullandım ve memnun kaldım tavsiye edebilirim :nazar: [​IMG]

pokahontas
28-05-09, 09:05
arkadaşlar yurt dışında lenor diye bi yumuşatıcı var. bu markadan türkiyede göreniniz varmı acaba ?

kuzularinannesi
deterjan konusunda biraz abartıyorum ben galiba
aynı işe yarıcak farklı farklı markaları alır doldururum eve kaydirigubbakcemile3

civcivim
ben ecolinn kullanıyorum yüzey temizleyicisi banyo wc temizleyicisi çocuk olduğundan biraz fazla detaylı inceliyorum.antibakteriyel özellikli konsantre sıvılar.biraz fiyatları tuzlu ama en azından içim rahat.kapı kollarına kadar onlarla siliyorum.deterjan olarak beyazlara ariel diğer renkli ve koyu renkliler içinde voolite.

MeLoDi
28-05-09, 13:05
bulaşık için pril losyon
renkliler için ariel konsantre ya da omomatik color
beyazlar için değişiyor. tursil, bingo...
siyahlar için perwol siyah
banyo mutfak yüzey temizliğine domestos
mutfak için cif
camsil herhangi bir marka
bulaşık makinası için bind aktivad ürünleri
yumuşatıcı olarak bulut lavanta vernel lavanta
yerler için kokusu güzel olan herhangi biri
arapsabunu

jade
29-05-09, 11:05
Bulaşık makinası için pril....
Elde yıkama için yine pril losyon.Kafama göre değişiyo aslında markalar .o an neyi beğendiysem ondan alıyorum...
Cif olarak bingosil çiçeklerin ışıltısı mükemmel bir temizleyici.kesinlikle tavsiye ediyorum herkese... Muhteşem bir kokusu var ciflediğiniz alana sanki parfüm kokusu yayılıyor....hep ondan alıyorum.
Çamaşırlar için şuan ariel pro enzim var onu almıştık ama tursili de beğeniyorum ben...yumuşatıcı bimin bulut markasını beğeniyorum alamdığım oluyor her zaman bime gitme imkanım olmuyor...
şuan vernel var oda güzel ...
Yerleri cligbang le siliyorum.domestosum hiç eksik olmaz ...onunlada silerim yerleri ama cligbang fayans aralarına çok daha etkili oluyor beyazlatıyor...
Banyo lavobama cifin banyo fısfısından sıkıyorum kireç önleyici li..Tuvaletade domestos kireç önleyici döküyorum siyah renklisinden...

ades_ballibadem
29-05-09, 11:05
bulaşık makinesi için pril,elde bulaşuk deterjanım cif yada pril,
çamaşır deterjanım ariel,
çamaşır suyum clintbang çokta memnunum
renkliler için domestos rengarenk,
yumuşatıcım yumoş (mavi yada pembe yeni çıkan küçük kapaklardan)
fırın için ve mutfak genel temizlik için clintbang yağ sökücü sprey ve marc mutfak sprey
banyo için marc banyo sprey
yerlerim parke ve pronto parkeyle siliyorum

mercan76
30-05-09, 17:05
çamaşır için rinso yada ace
mutfak yag cözücü marc
bulaşık makinası calgonit
elde bulaşık pril
camaşır suyu domestos
ymuşatıcı vernel gül kokulu
camaşır makinası kirac calgon
lavabo tuvalet için cif ve domestos
aklıma gelenler bunlar şimdilik

cerenora
30-05-09, 19:05
Mutfak:
Ocak için cif
bulaşık makinası calgonit
elde bulaşık pril
tencereler için cif krem(çamaşır suyu katkılı)

banyo-wc
domestos
domestos tulavet bloğu
marc banyo
toz wim

ahşaplar için pronto multisurface toz avcısı
zemin temizliği için: pronto
Parlak yüzeyler için: clin (mr. muscle da iyiydi ama bu yenisinden daha memnunum tavsiye ederim)

çamaşırlar için:
yünlüler için perwol
beyazlar için ariel prozim7
renklilier ace
leke çıkarıcı domestos
yumuşatıcı yumoş

tamamlayıcı ürünler:
uzay leke çıkarıcı mendil
domestos 0 kireç
cagonit bulaşık makinası temizleyici
sanırım eşim haklı biim evdeki malzemeyle bütün apartman temizlenir. :eek:

SIMALYILDIZI
30-05-09, 20:05
çamaşır deterjanı omomatik, renklilere de omomatik
yumuşatıcı bingosoft beyaz
leke çıkarıcı kosla vanish sıvı ve toz olan oxi max
banyo tuvalete domestos cif banyo
mutfakta bulaşık makinasına pril
bulaşık deterjanı da pril
mutfakta temizlik için ocak mutfak dolapları ve beyaz eşyalar için Mr. Muscle Mutfak spray olan (süper)
kapı pencere vs. temizliğime de Mr. Muscle Mutfak sprey (hemen hemen herşeye süper hemde çok pratik)
tül perdeler için kosla tül beyazlatıcısı ve yumuşatıcısı
oda spreyim de glade

cerenora
31-05-09, 13:05
bir de son zamanda keşfettiğim bir ürün var. belki pekçoğunuz kullanıyorsunuzdur da ben yeni gördüm. palmolive'in mutfak için özel el sabunu var. kullnınca soğan, balık vs. mutfak ile ilgili kötü kokular elinizden anında çıkıyor. fiyatı da diğer sabunlar gibi pahalı falan değil hatta migros'ta indirimliydi. ben 750 ml. sini 4.50 liraya aldım. çok memnunum tavsiye ederim. a.s.

bersu
3-06-09, 09:06
Biz de çamaşırlarda makine için Omo'dan vazgeçmezdik.Ama sonra Ariel Prozim'i keşfettik.Kesinlikle beyazları daha beyaz yapıyor.Artık vazgeçmiyoruz Ariel'den.Elde yıkamak için de bulaşık deterjanı pril klasik kullanıyoruz.Losyonlusu elleri yıpratmıyor ama diğeri gibi de köpürmüyor sanki...Bulaşık makinesi için de genellikle calgonit kullanıyoruz.Ama arada prilinkini de kullanmışlığımız var....

*mavili*
3-06-09, 13:06
mutfakta,
makine için pril
elde frosh
domestos
mr.muscle mutfak
ve tabiki cif krem
ayrıca kireç çözücü de eksik olmaz..

tuvalet ve banyoda
domestos
cilit bang beyaz kapak
tuvalet bloğu
cif krem

çamaşırda
ariel prozim7
yumuşatıcı yumoş
tüller için bimin bind activat
leke çıkarıcı kosla ve domestos rengarenk
kızımın deterjanı hacı şakir granül
kızımın yumuşatıcısı dalin
ayrıca beyazlara sodamatik kullanıyorum

halıda kosla halı elde

zemin temizliğinde
cif çam kokulu
oda kokusu da otomatik puflayan bişi var ama içindekini bilmiyorum

ayy amma çokmuş...

busem68
ben yerleri silmek için ajax mutfakta çif krem ve mr.muscle banyoda da mr. muscle ayrıca bingayuda tavsiye diyorum herşeyi çok güzel kullandım menun kaldım

busem68
hee ayriyetten çamaşırlarım için ariel konsantre yumuşatıcı bingo kullanıyorum leke çıkarıcı olarakta ariel.
bulaşık bakinemde bingo toz deterjan kullanıyorum.kaydirigubbakcemile2

boniibon
vallaha ben bim deki deterjanlara bayılıyorum hem hesaplı, hem de güzel. yüzey temizleyici aks, yumuşatıcı bulut, yağçöz güldal, çamaşırsuyu güldal, deterjan persil, krem temizleyici mr beee

ggamsee
3-06-09, 16:06
bim deki deterjanları bingo üretiyormuş.daha iyi olduğunu söylediler.daha denemedim.
çamaşır ve bulaşıklara bingo kullanıyorum.
ocak aspiratör için cif çamaşırsulu.bide yağ çözücü marc mutfak.
yumuşatıcı vernel vanilya_lavanta,kokusu bi harika.
yerler için de bingonunkileri kullanıyorum,güzel kokuyor hepsi.
camları,kapıları locla siliyorum.camlar güzel parlıyor.
domestos zaten heryerde kullanıyorum.
banyoda marc banyo ve çamaşırsuyu.

Nelya
3-06-09, 18:06
mutfakta bulasik icin fairy ve bingo
camasir icin ariel,vanish,vernel,perwol
ahsap icin pronto
banyoda MR Muscle,domestos,clin
halilar icin de vanish

hatirladigim bu kadar :))

Mihriban
4-06-09, 10:06
çamaşır makinemde bingo kullanıyorum leke çıkarıcı olarak domestos rengarenk yumuşatıcı olarakda tek bir ürün almıyorum şu ana kadar vazgeçemeyecek kadar iyi bir ürünle karşılaşmadım çünkü.şu anki vernel lavanta ama yine çamaşırlarım kokmuyo:1no2:
mutfak banyo ve lavabo temizliği için yine domestos kullanıyorum memnunum
yerleri silmek için tek bir üründe karar kılmadım şu an marc lavanta kullanıyorum ama sürekli değişiyo birde burda tavsiye ettiler sirkeli suyla her yeri silin diyorlar bunuda denicema.s
bulaşık makinem için de calgonit hepsi birarada tablet kullanıyorum çok memnunum
birde calgonitin makine kokusu ve temizleyicisi var onlarıda kullanıyorum
aklıma gelenler bunlar
sadece yumuşatıcı ve fayanslar için istediğim gibi bir ürün bulamadım bunların dışındaki kullandığım tüm ürünlerden çok memnunumvereliniortak

seymabektas
6-06-09, 16:06
makina deterjanı olarak: renklilerde bingo beyazlarda omo
yüzey temizleyici: marc lavanta
cam için ve mobilya tozu için: amway loc
yağ çözücü: amway zoom
bulaşık deterjanı elde;cif, makinada: calgonit
çamaşır suyunda domestos'tan asla vazgeçmem.
banyom için: cif banyo temizleyici
wc için domestos yaz güneşi
çamaşır yumuşatıcı: yumoş extra
leke çıkarıcı: kosla vanish

BenSeda
15-06-09, 22:06
renklilerde persil color beyazlarda omo ariel ama artık ariel almıycam.ocak icin ms proper.mutfak dolapları zoom.yumuşatıcı bingo kırmızı.domestos.yerler için fabuloso.toz almak için loc.banyo icin mr proper banyo ve camaşır suyu

Penbe
21-06-09, 01:06
hanımlar benim iki yıldır kullandığım berceste diye her türlü temizlik ürünü olan bir marka var.ben mutfak için olanla mobilya için olanı kullandım.harikalar yaratıyor aynı zamanda organik olduğu söyleniyor .sonra loc diye genel temizlik deterjanı aldım ama berceste kadar memnun kalmadım. özellikle mutfak için olanı zahmetsiz temizlik ve parlaklık şimdiden herkese kolay gelsin.

EylulunAnnesi
21-06-09, 10:06
valla her bişeyden var evde...

EU1
23-06-09, 13:06
Valla bende ne menem temizlik maddesi varsa denedim,deneye deneye deneme tahtasına döndüm...:nazar:
Birde marka,pahalı diye para döküyoruz ya çoğu boşuna...:nazar:
Mesela,kosla vanish le denedim leke çıkarmayı çıkmadı, ama Kirçöz (pembe) çıkardı..:1shok:
Çamaşır için Bingo hijyen çok hoşuma gitti ama bitmek üzere..
Artmatiği tavsiye ettiler onu bir deniyceğim...
Domestos çok kullandım,ama son günlerde Bim deki Güldal çamaşır suyuna taktım...
Yeri geliyor bütün evi onunla siliyorum..
Eşim bile dün dedi,ev mis gibi kokmuş dedi...:asigim:
Mutfak dolaplarını cif,anway yağ çözücü ile sildim eh işte..
Ne hikmetse bildiğimiz beyaz kalıp sabunla sildim daha iyi çıkardı..:uhm:
Camları silerken, kesinlikle sirke kullanıyorumm...a.s
Bulaşık deterjanım da Bingo tablet...
şimdilik bu kadar,denedikçe yazarım...
opuyorumnanaktan

beren2008
23-06-09, 15:06
ben beyaz çamaşırlar için persil kullanıyorum
renkliler için dianın renkli deterjanını kullanıyorum
siyahlar için perwoll
yumuşatıcı olarak bingo ve yumoş
fayans için domestos
ovmak için cif
mutfak için bimin yağ sökücüsü,
bulaşık için makine için calgonit elde cif
yer silmek için bingo bebeğim vede marc pembe
laminat için kalyon çam kokulu
leke çıkartıcı ariel domestos mor
oda spreyi yumoş
ya bayağı detejan kullanıyormuşum ben be nerdeyse maaşımı deterjana yatırıyorum
farkında olmadan ama napayım çocuklu ev olunca heryer hijyenik olmalı

fidanbozkurt
10-08-09, 19:08
slm tuvalet ve banyo için domestos dap esintisi bulaşık makinesine calgonit tuz parlatıcı ve tablet bulaşık mak temizlyicisi ve koku bloğu elde yıkamak için pril limonlu çamaşık makinem için arielin qenzim 7 renkliler için rinso mor olanı kosla vaniş çamaşır suyu .son zamanda yağ çozücü olarak cifin sprey olanı kullanıyorum çok güzel.yerler için ajaks faboloso pembesi.kireççözücü kullanıyorumi fazlasınada gerek yok bence ama perwol siyahı kullanacam

bluspirito
11-08-09, 16:08
bulaşık mak colgonit
mutfakta domestos,marc power hijyen,çif krem cillitbeng mutfak,ponka yağ sökücü
banyo için domestos marc banyo , ciilitbeng banyo,breff mavi
yerlere ajax llavanta,dixi sarı ve çam kokulusunu kullanıyorum ama koku kalıcı olmuyor
parke pronto ve cilasını kullanıyorum elimle silmeme rağmen leke bırakıyor en iyisi arap sabunuyla parlatıyorumm ve eşim kaç kez düşme tehlikesi geçirdiopuyorumnanaktan
ayrıca bellindanın genel temizlik wc ve cam temizleyicisini kullanıyorum
camaşırda beyazlarda alo kutup beyazlığı renklilerde ariel yumoş extra ve perwol bukadar
kayınvalideme göre paralarımızı deterjancılara yediriyormusum...........

miraggio
12-08-09, 12:08
Çamaşırlar için ace kullanıyorum. Yumuşatıcı olarak da yumoş extra.
Yüzeyler için bingosil ateş çiçekleri. kokusu hoşuma gidiyor.
Lavaboların günlük temizliği için domestos kullanıyorum. Ama arada bir breff banyo için olanını kullanıyorum. kireç lekelerine iyi oluyor. Ayrıca bu evimize taşındığımızda lavabolar bildiğiniz kahverengiydi. şimdi bembeyaz sanki lavaboyu değiştirmiş gibi. bir de o keskin kukuları olmasa :1ninca:
yağ sökücü olarak klorak kullanıyorum.
camlarımı camsille siliyorum. gazeteyle silince parlıyor.
oda kokusu olarak yumuş kullanıyorum. ,
leke çıkarıcı olarak domestos rengarenk ama bitmek üzere sonra bingonunkini deneyeceğim bakalım o nasıl.
bulaşık deterjanı olarak da bimden aldığım desto portakal kokuluyu kullanıyorum. kokusu çok güzel.

angel77
14-08-09, 13:08
deterjan : ariel yada omo
yumuşatıcı : vernel
ç. suyu : tabiki domestos (her markayı denedim bundan şaşmam)
bulaşık makinesi : pril yada calgonit (bi arkadaş ucuz bi marka aldı makine çöpe gidiyodu nerdeyse)
yüzey temizleyici : pronto ahşap için ve pronto toz savar
cam için : herhangi ucuz bir camsil

kedilalesi
21-08-09, 11:08
camlar ve toz alma için CLıN...

oykumruyam
31-08-09, 10:08
bulaşık makinesi-calgonit (bitince tabletlerine geçeceğim)
elde-amvay
parlatıcı-elma sirkesi
çamaşır beyazlar-omomatik çamaşır suyu katkılı (çok memnunum,uzun süre amvay kullandım çamaşırlarım grileşmişlerdi beyazlığı şimdi gördüm)
renkliler için-amvay (bitmek üzere onu da değiştireceğim karar veremedim,renkleri koruyan bir ürün istiyorum)
yumuşatıcı-şu an vernel aroma terapi lavanta-vanilya
çamaşırsuyu-domestos
leke çıkarıcı-domestos,kosla oksiaction
koltukları silerken-amvay loc
camlar için-amvay (bazen de mikrofiber bezle deterjansız)
yerler-şu an marc
mobilyalar-pronto
toz alma-amvay

melody
9-09-09, 11:09
Arkadaşlar "klar" diye bir marka duydunuz mu , kullanan bilen var mı.. hani doğaya zararlı değil, organik mi ne ??? ya da böyle kimyasalı olmayan sağlıklı deterjan bilen var mı

ugurumbenim
16-09-09, 07:09
ben cleanball - ersağ deterjanlarını kullanıyorum. fosfat içermediğinden zararsız.. ablamın göğsünde kist olunca doktor tavsiye etmiş.. bizde üye olduk kendimize gelişinden alıyoruz. bizden görüp almak isteyenlere de gelişinden veriyorum.. özellikle çamaşır ve bulaşık makinesi deterjanaları çok güzel. aynı anda arkadaşım ile aldığım bluzüm benim ilk aldığım gibi arkadaşımın da rengi değişince herkes şaşırdı... 2 çocuğum var ve bulaşık mak.den çıksa bile yine de durulayarak veriyordum onlara.. neden arkası çukur bir bardağım var idi içi hep pis su dolu çıkardı önceden.. bu deterjan ile berrak su çıkıyor gözümle görmesem inanmazdım..ve yer temizleme , halı şampuanı vb. hepsi ayrı güzel.. yani ben memnumun annem de ve arkadaşlarım da...Ablam 380 metrekare eve 3 çocuklu ev hanımına yardıma gidiyor, önceden yap yap heryer hemen toz oluyor bitmiyor derdi.şimdi ise işim çok kolaylaştı bu deterjanlarla diyor :) yani anlayacağınız far var.. amway gibi pahalı da değil ve konsantre sulandırarak kullanıldığından da piyasadaki deterjanlardan çok gidiyor.. 6 ay oldu hala bitmedi yarısına geldim :) önceden her markete gittiğimde deterjan reyonuna uğruyordum şimdi unuttum inanın :)oğlum ellerini yıkamayı sevmez idi.. jeli alır suyun altında akar giderdi..ben hep elini ovalardım gidip.. el köpüğü ile el yıkamayı çok sevdi.. içim de rahat böylelikle...

gulizgul
16-09-09, 10:09
bulaşık makinesi için calgonit kullanıyordum ama gelecek sefere bingo matik alacam çok övdüler birde onu deneyecem,elde bulaşuk deterjanım pril,
çamaşır deterjanım bingo yada omo kullanırım,
çamaşır suyum domestos yada ace
yumuşatıcım bingonun kırmızısından..çok güzel kokuyor öneririm.
fırın için ve mutfak genel temizlik için fırın için enweyin fırın için olanı kullanıyorum..çok güzel temizliyo..ilk denediğimde sanki yıllarca temizlememişim gibi yağ çıktı..clintbang yağ sökücü sprey banyo için clintbang kireç çözücü ve cifim limonlusunu kullanıyorum
yerlerimi bingo bebeğimin kokusuyla siliyorum

gsm_lee
8-11-09, 22:11
- bulaşık makinesi için Pril Perfect hatta 2 ye bölüyoruz hergün tüm tablet konununca ayda çok para gidiyor ikiye bölüp koyuyoruz tertemiz de yapıyor zaten biriktirmeyi sevmiyorum
- el bulaşık deterjanı bingo dynamic nilüferli
- evi silmeye domestos Okaliptüs Ferahlığı
- banyo mutfak koridoru bır kac kerede sildigim için evde 3 hayvan oldugundan oralarada carrefurun çamarşır suyu parfümlü gayet güzel çiçek kokuyor ve etkili fiyatıda çok uygun hayvanlar surekli banyo karidorda gezındıgı için yüz kere siliyorum :)
- bulaşık makinesi kokusu olarak yine pril
- mutfak tezgahı ocak banyo fayansları için cif çamaşır suyu etkili sprey
gelelim çamaşır bölümüne :)
- beyaz çamaşırlar için ariel pro m zim dağ esintisi yumuşatıcı olarak yumaş aleo veralı
- renkli çamaşırlar için bizim giydiklerimiz için perwoll yumuşatıcı olarak yumoş extra jojova ve bademliydi bademli kaldırıldı artık
- diğer renkliler için çarşaf,masa koltuk örtüleri ve köpeğimi gezdirirken giydiğim kıyafetler ayrı onlar için ariel pro m zim parlak renkler hijyen açısından güçlü olanı kullanıyorum 2 gunde bir yıkandığı içinde perwoll yetişmiyor bunlar içinde yumuşatıcı büyük boylardan alıyorum yumoş pembe kiloluklardan
- narinler ve siyahlar için yiner perwoll narin sihir ve siyah düşler
- renkliler için leke çıkarıcı domestos rengarenk
- beyazlar için leke çıkarıcı arielin leke çıkarıcısı
- yine masa koltuk çarşaf örtüler için kosla oxi toz
- bulaşık makine temizlemek için calgonit bulaşık makinası temizleyici
- balıklı bulaşıklar için calgonit sıvı deterjan çamaşır suyu katkılı
- çamaşır makinesi tuzu calgon
- sıvı ve normal el sabunu olarak duru ürünleri
- duş jeli olarak yine duru ürünlerini
-annemin elleri çok hassas oda ellerini yıkamaya dove cream bar kullanıyor çok iyi geliyor elleri hassas olanlara tavsiyem:)
- tuvalet için mr muscle stıck on
- son olarak oda spreyı olarak glade fabric & air yeşil olan acayip güzel kokuyor bir kaç arkadaşım arabası için aldılar denemenizi tavsiye ederim (üzerinde köpek fotosu oldğu için alıyorum :))

hoscakal
22-11-09, 15:11
Evin genel temizliginde "Frosch" un her türlü temizlik ürünlerini kullanirim...dogaya cok fazla zarar vermedigi icin kullanirken icim rahat...Özellikle Sirkeli olan deterjan favorim´dir!

aynurozkan75
29-12-09, 15:12
Öncelikle merhaba, ben foruma yeni katıldım hatta bu ilk mesajım. Şimdiden hoşbulduk arkadaşlar :)

Ben yerleri, halıları vs silerken hep sıvı arap sabunu kullanıyorum, yeni keşfettim bunuda. Parkeleri çok güzel yapıyor, Fabuloso falan kullanırken hep içimde bir endişe vardı sanki zarar veriyormuş gibi. Ama arap sabunu daha doğal, sonuçta annelerimizin ninelerimizin kullandığı bir şey. Bir iki markayı denedim, en son ABC'nin sıvı arap sabununu aldım, çok memnunum ondan.

Bulaşıklar için de Pril kullanıyordum şimdiye kadar, geçenlerde Carrefour'da ABC ile yanyana koymuşlar, ABC'nin iki tanesi neredeyse Pril'in bir tanesiyle aynı fiyataydı, kaptım ben de :) Gayet de guzel temizliyor, gıcır gıcır oldu bulaşıklarım.

Çamaşır suyunda Domestos kullanıyorum genelde. Deterjanda değişiyor, biraz fiyata da bakıyorum alırken ama ucuz diye tanımadığım etmediğim bir marka almam. Türk markası olmasına da dikkat ediyorum tabii. Aklıma gelenler bu kadar. opuyorumnanaktan

m.joYy
30-12-09, 13:12
dusa kabın için ne önerırsınız kızlar
yenı tasındık heppp su izi dysa kabın öncekı kıracıdan:mymeka:
nasıl temızlıcem bılmıyom