Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Adet düzensizliği yaşayanların paylaşım alanı...

35sevi35
29-03-09, 23:03
DERYAYILMAZ
tşkler tatlım evet evli değilim ben. allah hepinize sabır kolaylıklar versin. illa tüp bebek mi olmak zorunda sizin başka yolu yok mu bu işin ?
malesef başka yolu yok canım dr öyle diyorlar doğal yolla hamile kalamazmışım keşke kalsam çok iyi olurdu allah bütün arkadaşlara yardım etsin canım güzel dileklerin için saolasın :1hug:

rapunzell_82
30-03-09, 09:03
http://www.kadinlarkulubu.com/gebel...n-kullanan-arkadaslar-yardim-edermisiniz.html

arkadaslar eger kullanan varsa yardımcı olabılırmısınız..
sımdıden tesk ederım

sevilaykucuk
31-03-09, 10:03
merhaba kızlar benim bugun 50 günüm ne adet var ne bebek var nede başka bişi... Polikistik overliyim Bunu biliyorum. 3 aydır adetlerim normaldi. 2 ay hayıt kullandım O benım hormonlarımı ortaladı bu ay kullanmadım. Hala ne gelen var ne giden. 2 kan verdim negatif 4 idrarda negatif. ınat ettim olana kadar gitmiycem hekime çünkü psikolojik olarak bunaltı beni..

AsiMavi
31-03-09, 13:03
selam kizlar bendede adet duzensizligi var.hemde ne duzensizlik
3 ay 4 ay adetim olmuyor.doktora gittim.polikistik oversin dedi
buna bagli adetlerin duzensiz oluyor dedi.
ilac kullaniyorum adet duzenleyici.ama ilaci birakinca eskisi gibi oluyor.
ne yapacagimi bilmiyorum.ilk adet oldugum gunden beri boyle duzensiz.
bu yuzdende 3 senedir cocugum olmuyo.kizlar zamanla duzene girermi sizce.
doktora gitmekten biktim artik.gidiyorum ilac veriyo.kullaniyorum bitiyo gene ayni offff
bende artik dogal haline biraktim herseyi.ne olur yardim benim gibi olan var mi.
birde adetim duzene girmeden cocugum olmazmi

35sevi35
31-03-09, 22:03
AsiMavi
selam kizlar bendede adet duzensizligi var.hemde ne duzensizlik
3 ay 4 ay adetim olmuyor.doktora gittim.polikistik oversin dedi
buna bagli adetlerin duzensiz oluyor dedi.
ilac kullaniyorum adet duzenleyici.ama ilaci birakinca eskisi gibi oluyor.
ne yapacagimi bilmiyorum.ilk adet oldugum gunden beri boyle duzensiz.
bu yuzdende 3 senedir cocugum olmuyo.kizlar zamanla duzene girermi sizce.
doktora gitmekten biktim artik.gidiyorum ilac veriyo.kullaniyorum bitiyo gene ayni offff
bende artik dogal haline biraktim herseyi.ne olur yardim benim gibi olan var mi.
birde adetim duzene girmeden cocugum olmazmi
canım benimde adet düzensizliğim var ama benim fsh hormonum yüksek ondan benimde bebğim olmuyor bebk olması için adet düzenli olması gerekiyormuş bende hayır tohumu içtim o biraz düzeltti sende iç hatta sen soğan suyunu içersen daha iyi olur çünkü soğan suyu kistleri yok ediyormuş adetide düzenliyormuş tavsiye eden arkadaşlar var ben içemedim midem rahatsız olduğuiçin senin miden iyise içebilirisin canım allah tez zaman da bizleri bebeklerimize kavuşturur canım :1hug:

smhsmh
1-04-09, 05:04
bi bakabilirmisiniz kızlar bilen varsa

http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/267333-farlutal-kullanirken-bitmeden-regli-olan-varmi-arkadaslar.html#post6036453

dezy
1-04-09, 07:04
meraba bayanalar... bende adet olmaya başladığım ilk günden beri düzensizlik yaşıyorum.ilaç aldığım zamanlarda oluyorum bırakınca yine yok.dört ayrı doktora gittim ve hepsi aynı şeyi söyledi herşey normal senin durumun psikolojik...Ama ben böyle olduğunu düşünmüyorum.mutlaka biyerde atladıkları bir sorun vardır heralde.bende araştırmalarım sonucunda bitkisel tablet aldım aktardan.içinde 100 adet var.günde 3 defa ikişer tane alınıyor.2 ay kullanmak gerekiyor.ilk ay kullandım ve çok memnun kaldım hatta ara verdim denemek için gerçektende kendiliğimden adet olabildim.şimdi ikinci kutuya başlıyorum.sizede tavsiye ederim.yan etkisi falan yok.iş yerinde de rahatlıkla içilebiliyor.....bende temmuz gibi artık bebiş istiyorum umarım sorun olamadan meleğime kavuşurum.ama korkuyorum sorun oalcak diye....Allah hepimize şifa versin

BenSevdaguL
1-04-09, 08:04
Dezy cim kullandığın bitkisel tabletin adını verebilirmisin canım teşekürler.

dezy
Dioskorides (Defneli Bitkisel Karışım).Ayrıca www.alosifa.com adresinden fiyatlarını ve başka çeşitlerinide bulabilirsiniz. a.s

dezy
Bu tabletleri aldığım yer Bursada.Bende Bursa da olduğum için birebir bilgide alabildim.İlk başta tereddütlüydüm ama yan etkisi olmadığınından içim rahat etti.Gerçektende hiçbir yan etkisi yok tamamen bitkisel.tedavi amaçlı birsürü ilaç kullanıyoruz bu ilaçlar bir tarafımız düzeltirken diğer tarafımızı bozabiliyor.hormonlar vs. Bu yüzden şimdi bunu deniyorum.Umarım herkese bir faydası olur :)

BenSevdaguL
1-04-09, 12:04
teşekürler canım verdiğin bilgi için.

esraa47
1-04-09, 12:04
kızlar baktımda benim zaten erken gelio acaba bu ilaç işe yarar mı ???

liiii
3-04-09, 20:04
arkadaşlar prolaktini yüksek olupta adetleri düzensizleşenle doktora gidipte prolaktini inenler adetler hemen düzene giriyomu yoksa düzene girmesi zaman alıyomu.benım prolaktinim indi ama pek düzelmedi gibi yavaş yavaş bi düzelme var.

prenses006
6-04-09, 12:04
kızlar yardım çok korkuyorum,yarın doktora gitcem, 6yıldır adet aralarında kanlı akıntım oluyodu altı yıl önce dr.gitmiştim herşey normal daha çok gençsin hormonlarınla oynamayalım demişti ufacık bişeyden bile hormonlar etkilenebilirdemişti, 6yıl idare ettim sonuçta kafama takmadım dr öle dedi diye,son zamanlarda ilerledi bu iş,reglim bittikten bir hafta sonra kahverengi akıntı gelmeye başladı bir hafta sürdü sonra yine regliye döndü,reglimi yoksa başka bi kanamamı bilmiyorum annem adet düzensizliği diyo,ya kötü bişi çıkarsa arayıp randevu almaya bile korkuyorum kızlarsenağlamasenağlama:a015:

melek3453
6-04-09, 13:04
Merhaba arkadaşlar;
Benim sorunumda sizlerle aynı sayılırAdet düzensizliği.....
bundan 2 ay öncesine kadar adetlerimde 5/6 gün gibi gecikmeler yaşardım ama en sonunda kendiliğinden olurdu..son 2 aydır ise adet görmek için ilaç kullanıyorum.ılk adetim geciktiğinde doktorum hormon testi yaptı herşey normal çıktı.Fatural isimli ilacı verdi ve ilk kez böyle bir durum yaşadığım için 2/3 ay takip ederiz, bu gibi gecikmelerin normal ,sonra duruma göre tekrar değerlendiririz dedi.ılacın bitmesine 2 gün kala adet oldum.
Sonraki ay yine adetim olmadı,bekledim 1 hafta baktım olacak gibi değil,yine doktorumun tavsiyesi ile Fatural isimli ilacı kullandım,ilaç bitmeden Adet oldum.Heray bu şekilde mi olacak diye endişelerimi dile getirdim ama bunun bir sebebi olmadığını,bazen fazla kilonun veya stresin veya psikolojik olduğunu söyledi.Şimdi bu 3.ayım ve adetim tekrar ilaçla mı olacak diye düşünüyorum
Doktor yapılacak şeyin,Yasmin adlı ilacı kullanarak düzene sokmak olduğunu düşünüyor.bende bu ilaçların çok fazla kilo aldırdığını duydum,nasıl kullanıcam bilemiyorum.zaten kilo vermek için mücadele veriyorum (1.70 boy – 80 kg--1hafta önce diyetle ve kullandığım kilo vermeye destek ilaçla 4kg vermişim) ilaç alıpta,kiloların üzerine daha da eklenirse psikolojim tamamen bozulur şimdi ilaç kullanmadan ,doğal yolla nasıl düzene girer bilgisi olan varmı?
Durumu sizlerle paylaşmak istedim,belki bu durumu daha önce yaşayan veya yaşıyor olan insanların fikirlerini ,yaşadıklarını öğrenmiş olurum.
Teşekkürler

gize
6-04-09, 15:04
selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım benimde düzenli deyil buay ongün geccikti ama nihayet bu gün geldi.ama üzüldm çünkü anne olmak istiyorum.Çok üzgünüm çoook

35sevi35
6-04-09, 15:04
melek3453
Merhaba arkadaşlar;
bundan 2 ay öncesine kadar adetlerimde 5/6 gün gibi gecikmeler yaşardım ama en sonunda kendiliğinden olurdu..son 2 aydır ise adet görmek için ilaç kullanıyorum.İlk adetim geciktiğinde doktorum hormon testi yaptı herşey normal çıktı.Fatural isimli ilacı verdi ve ilk kez böyle bir durum yaşadığım için 2/3 ay takip ederiz, bu gibi gecikmelerin normal ,sonra duruma göre tekrar değerlendiririz dedi.İlacın bitmesine 2 gün kala adet oldum.
Sonraki ay yine adetim olmadı,bekledim 1 hafta baktım olacak gibi değil,yine doktorumun tavsiyesi ile Fatural isimli ilacı kullandım,ilaç bitmeden Adet oldum.Heray bu şekilde mi olacak diye endişelerimi dile getirdim ama bunun bir sebebi olmadığını,bazen fazla kilonun veya stresin veya psikolojik olduğunu söyledi.Şimdi bu 3.ayım ve adetim tekrar ilaçla mı olacak diye düşünüyorum
Doktor yapılacak şeyin,Yasmin adlı ilacı kullanarak düzene sokmak olduğunu düşünüyor.bende bu ilaçların çok fazla kilo aldırdığını duydum,nasıl kullanıcam bilemiyorum.zaten kilo vermek için mücadele veriyorum (1.70 boy – 80 kg--1hafta önce diyetle ve kullandığım kilo vermeye destek ilaçla 4kg vermişim) ilaç alıpta,kiloların üzerine daha da eklenirse psikolojim tamamen bozulur şimdi ilaç kullanmadan ,doğal yolla nasıl düzene girer bilgisi olan varmı?
Durumu sizlerle paylaşmak istedim,belki bu durumu daha önce yaşayan veya yaşıyor olan insanların fikirlerini ,yaşadıklarını öğrenmiş olurum.
Teşekkürler
selam canım benimde adetim düzensiz geliyordu ben hayıt tohumu kullandım düzeldi ama benim fsh hormonumda yüksekti onuda düzeltti şimdi düzenli sayılır çünkü 3 ay kullandım 1 sene falan olacakmı bide soğan kürüde iyi geliyormuş adet düzensizliğine canım tavsiye edrim çok iyi geldi diyen arkadaşlar var bu sitede okursuan görürsün bak ben içemedim midem rahatsız olduğu için eğer hayıt tohumu içmek istersen sana nasıl içileceğini yazarım canım acil şifalar :1hug:

melek3453
7-04-09, 06:04
35sevi35
selam canım benimde adetim düzensiz geliyordu ben hayıt tohumu kullandım düzeldi ama benim fsh hormonumda yüksekti onuda düzeltti şimdi düzenli sayılır çünkü 3 ay kullandım 1 sene falan olacakmı bide soğan kürüde iyi geliyormuş adet düzensizliğine canım tavsiye edrim çok iyi geldi diyen arkadaşlar var bu sitede okursuan görürsün bak ben içemedim midem rahatsız olduğu için eğer hayıt tohumu içmek istersen sana nasıl içileceğini yazarım canım acil şifalar :1hug:
merhaba canım,
Benim duyduğum bir çay var adı civanperçemi , arkadaşım önerdi dün akşam bana.
ama eğer hayıt tohumu etkiliyse nasıl kullanılacağını bana yazarsan çok sevinirim.
teşekkürler

dezy
7-04-09, 07:04
melek3453
Merhaba arkadaşlar;
bundan 2 ay öncesine kadar adetlerimde 5/6 gün gibi gecikmeler yaşardım ama en sonunda kendiliğinden olurdu..son 2 aydır ise adet görmek için ilaç kullanıyorum.İlk adetim geciktiğinde doktorum hormon testi yaptı herşey normal çıktı.Fatural isimli ilacı verdi ve ilk kez böyle bir durum yaşadığım için 2/3 ay takip ederiz, bu gibi gecikmelerin normal ,sonra duruma göre tekrar değerlendiririz dedi.İlacın bitmesine 2 gün kala adet oldum.
Teşekkürler
Öncelikle geçmiş olsun canım.Bende düzensilik sorunu yaşıyorum.Yasminide kullandım.Kilo falan yapmıyo ama göğüslerde şişkinlik oluyor.Yalnız bu ilaç bende fazla yan etki yapmıştı.Halsizlik,uyku,baş dönmesi vs....O yüzden bitkisel yöntemler denemeye başladım.Daha öncede yazdığım gibi dioskorides diye bi bitkisel tablet kullanıyorum.Hiç bir yan etkisi yok.Tamamen doğal.2 ay kullanman gerek.Tavsiye ederim canım bide bunu dene a.s

melek3453
7-04-09, 07:04
dezy
Öncelikle geçmiş olsun canım.Bende düzensilik sorunu yaşıyorum.Yasminide kullandım.Kilo falan yapmıyo ama göğüslerde şişkinlik oluyor.Yalnız bu ilaç bende fazla yan etki yapmıştı.Halsizlik,uyku,baş dönmesi vs....O yüzden bitkisel yöntemler denemeye başladım.Daha öncede yazdığım gibi dioskorides diye bi bitkisel tablet kullanıyorum.Hiç bir yan etkisi yok.Tamamen doğal.2 ay kullanman gerek.Tavsiye ederim canım bide bunu dene a.s
Merhaba;
yorumun için çok teşekkür ederim.
ben daha hiç ilaç yada bitkisel bir ürün kullanmadım.
iyice araştırmak ve kullanan kişilerin yorumlarını inceledikten sonra karar vericem. ama Yasmin isimli ilaç yani doğum kontrol ilaçları bana çokta sıcak gelmiyo:KK43:
son 2 aydır nedensiz adet görememe durumunu açıklayan bir sebebim bile yok:KK43:
En iyisinin yine de bitkisel ürünler olabileceğini düşünüyorum.

dezy
7-04-09, 08:04
melek3453
Merhaba;
yorumun için çok teşekkür ederim.
ben daha hiç ilaç yada bitkisel bir ürün kullanmadım.
iyice araştırmak ve kullanan kişilerin yorumlarını inceledikten sonra karar vericem. ama Yasmin isimli ilaç yani doğum kontrol ilaçları bana çokta sıcak gelmiyo:KK43:
son 2 aydır nedensiz adet görememe durumunu açıklayan bir sebebim bile yok:KK43:
En iyisinin yine de bitkisel ürünler olabileceğini düşünüyorum.
Evet nedeninin bulunamamsı daha kötü zaten.Bende yıllarca doktorlara gittim.dört farklı doktor değiştirdim.Ama hiçbirisi nedenini bulamadı.Sanki sıkışınca psikolojik diyorlarmış gibi geliyo bana mirmirmirmir Bencede araştır içine en çok sinen neyse o tedaviye başla.aloşifa.com a da girip bakmanı tavsiye ederim.adet düzensizliği ve başka rahatsızlıklarla ilgili bitkisel tabletler var.

melek3453
7-04-09, 08:04
dezy
Evet nedeninin bulunamamsı daha kötü zaten.Bende yıllarca doktorlara gittim.dört farklı doktor değiştirdim.Ama hiçbirisi nedenini bulamadı.Sanki sıkışınca psikolojik diyorlarmış gibi geliyo bana mirmirmirmir Bencede araştır içine en çok sinen neyse o tedaviye başla.aloşifa.com a da girip bakmanı tavsiye ederim.adet düzensizliği ve başka rahatsızlıklarla ilgili bitkisel tabletler var.

doktorum çok iyi bir bayan ve her türlü kadın hastalıkları konusunda rahatça konuşabildiğim , soru sormak istediğimde bir telefon uzağımda.ona güveniyorum ama Psikolojik bir durum bile olsa , doğum kontrol ilacından başka bir tedavisi yok diyo doktorlara kalırsa.
Bukadar basit onlara göre ama zararlarını da göz ardı etmek imkansız :KK43:
senin tavsiye ettiğin siteye de bakıcam ,sanırım civanperçemi ile hayit tohumunu kullanmayı denicem ,işe yarar diye umut ediyorum.
birde kafaya takmamak lazım ,ozaman gittikçe düzensizleşiyor.

sayes
12-04-09, 17:04
merhaba, biz korunmuyoruz ve korunmadığımzdan beri başıma hiç gelmeyen olaylar geliyor. Herkesten duyuyorum düzensizlik falan olurdiye ama yine de kafama takılıyor. Ben 14. gün önce kahve sonra arasıra kırmızı iki günden beri tekrar adet görüyorum ama az az. Benim zaten adetlerim uzundur 7 gün sürer. geçen hafta cumartesi temizlendim dün yine gelmeye başladı. Bu 8-9 ay içinde 3. kere oldu. Sinirimi bozuyor doktora gideyim diyorum sonra bahar ve sonbahar a denk geldi ikisi biri de tatil zamanımıza belki hava değişimidir diyorum. Sizce??

denizkenan
14-04-09, 11:04
kızlar merhaba bu forumda yeniyim benimde adet düzensizliği sorunum var 19 yasındayım 9 aylık evliyim geçen ay doktor farlutal diye bi ilaç verdi 5 gün kullanmamı 10.gün adet göreceğimi söyledi ve bugün tam 10 gün göğüslerim agrıyo karnım agrıyo ama hala adet olmadım bu arada farlutal hapını içtiğim son gün cocuk yapma calısmalarına basladık bebeğin tutunabilme sansı ne kadar yüksek sizce :KK46: :Saruboceq:

iklim
14-04-09, 15:04
ben senede bir adet görüyorum yaşım 23

zeyonu
14-04-09, 18:04
arkadaşlar bende adet olamadım bu ay 11martta son adetimi oldum. aradan bugünle 34 gün geçti 10 gündür kasıklarım ağrıyor ama tık yok CADIARZU . gebelik testi de yaptıma ama negatif. offf hala kasıklarım ağrıyor... sizce neden?

zeyonu
14-04-09, 18:04
kimseler yok mu??

bennurxxx
16-04-09, 12:04
kızlar merhabalar bende aranıza yeni katıldaım. adet düzensizliği bir çoğumuzun başımızın belası.bende 8 aylık evliyim ve benim tam tersi evlendikten sonra adet düzenim tamamen bozuldu.
bir ay normal olurken öbür ay çok hafif 2 günde falan bitiyor.tecrübesi olan arkadaşlar yardım edebilir mi?

35sevi35
16-04-09, 20:04
zeyonu
arkadaşlar bende adet olamadım bu ay 11martta son adetimi oldum. aradan bugünle 34 gün geçti 10 gündür kasıklarım ağrıyor ama tık yok CADIARZU . gebelik testi de yaptıma ama negatif. offf hala kasıklarım ağrıyor... sizce neden?
canım bir dra gitsen iyi olur belki hormonların yükselmişdir oda adet düzensizliği yapıyor benim öyle çünkü fsh hormonum yüksek canım adet düzensizliğim ondan hayıt tohumu içtim faydasını gördüm sende iç içebilirsin düzne sokuyor bide adaçayı oda çok faydalımış ben içmedim ama arkadaşlar öyle diyor acil şifalr dilerim canm

melek3453
17-04-09, 06:04
Bende doktora gidicem çünkü hormonlarım düzgünken sanırım kafayı yedi :)
Hayit tohumunu bende aldım. birazı tane şeklide birazı da çekilmiş halde.
çekilmiş un gibi olan hayit tohumunu yoğurtla yenebildiğini duydum,bunun hakkında bilginiz var mı arkadaşlar?__

guloylom
17-04-09, 09:04
merhaba arkadaşlar
1,5 yıllık evliyim. adet düzensizliğim evlendiktem sonra başladı. doktor önerisiyle doğum kontrol hapıyla geçtiğimiz kim ayına kadar geldim. tekrar düzensizlik başladı. doktor bu seferde klomen verdi. düzene girdi. ilaç bitti ama düzensizlik başladı. bu ay 8 gün gecikti. test yaptım negatif çıktı. sinirlerim çok bozuldu. bebekte istiyorum artık.
hayıt tohumunu burda duydum. nerde bulunur nasıl içilir. faydası nasıldır. bana yardımcı olurmusunuz.
inanılmaz sinirlerim yıprandı.

melek3453
17-04-09, 09:04
guloylom
merhaba arkadaşlar
1,5 yıllık evliyim. adet düzensizliğim evlendiktem sonra başladı. doktor önerisiyle doğum kontrol hapıyla geçtiğimiz kim ayına kadar geldim. tekrar düzensizlik başladı. doktor bu seferde klomen verdi. düzene girdi. ilaç bitti ama düzensizlik başladı. bu ay 8 gün gecikti. test yaptım negatif çıktı. sinirlerim çok bozuldu. bebekte istiyorum artık.
hayıt tohumunu burda duydum. nerde bulunur nasıl içilir. faydası nasıldır. bana yardımcı olurmusunuz.
inanılmaz sinirlerim yıprandı.
merhaba canım;
benimde 3 aydır düzensiz ilaçla oluyor adetim.Bende araştırıyorum neler yapabilirim diye .doktora kalsa belli Yasmin .... ama Yasmin kullanmak istemiyorum ...
civanperçemi - Hayit Tohumu - soğan Kürü - İncir Kürü ... bunların hepsi adet düzenleyici diye biliniyor...
Fakat hangisi sende işe yarar ve düzene sokar bilinmez.
deneyip görmek lazım bence...
çok sıkıcı bir durum ama Doğal yolla tedavi olmak daha güzel ,sen Civanperçemi karışık bitki çayı'ını içmeye başla bakalım ...
inşallah faydasını görürsün ...

:Saruboceq::Saruboceq:

guloylom
17-04-09, 13:04
teşekkürler, biryerden başlamam gerek artık. deneyeceğim.
doğum kontrol ilaçları ile düzene giriyor ama kilo aldırıyor. ben 6 ayda diana 35 kullanarak 12 kilo aldım. şimdide veremiyorum.
bakalım artık nasıl olacak.

melek3453
17-04-09, 15:04
Her insana farklı bir etki yapıyor ya bu doğum kontrol ilaçları demekki
kimisi kilo verdim diyor. kimisi aldım .kimisi mide bulantısı yaptı vs.
ben iştahlıyım eğer dikkat etmessem kilo alıyorum heeemen..çivanperçemli bitki çayı içmeye başlıcam eğer adetim olursa devam edicem eğer etki göstermesse ,yasmin ' e başlamak zorunda kalıcam..tabi Diyete de devam edicem,kendini yayarsan Kiloları Yasmin e yıkarsın sonra diyorum kendime simdiden:):)
Lida kullanıyırum zaten (kilolarımla dertliyim de)
yani kısacası;
Kadın olmak kolay değil hep bir sey çıkıyo ,yine de şükürler olsun tedavisi olan şeyler ..

Mariye_
23-04-09, 14:04
Benim adet döngüm 40-45 gün arasında..Böyle durumda olan varsa bilsin ki bu sizin bünyenizin periyodik düzeni..Doktorlar eğer bekarsanız ultrason ve hormon tetkiklerinizde de sorun yoksa fazla uğraşmak istemiyorlar..Bana yasmin verip yolladı hatta kovdu bişeyin yok kızım senin diye..Hapı bırakınca yine düzensiz..Adaçayı,soğan kürü,kekik suyu ne varsa içtim,anladım ki kafanı serbest bırakmadıkça içtiğin adaçayı istediği kadar rahim kaslarını uyarsın faydası yok..mucize bi bitki bulsunlar artık
:1no2:

EzgiMec
25-04-09, 14:04
benimde adetlerimm çok düzensizdi bunun için dr.a gittim ve pko çıktı dianne35 vericekti çocuk istediğim için vermedi başka bi tedaviye başlıycaz dedi tekrar gidicem bakalım ne diycekk