Adet düzensizliği yaşayanların paylaşım alanı...

ozlemkk
28-07-09, 09:07
slm
bu ay bende çok enterasan bir regl dönemi geçiriyorum
bir ay içinde 3 kez hastalandım yani toplamda sadece 2 günüm temiz geçti
şimdi doktorumun verdiği bir ilaçla kesiyoruz tek üzüntüm ise
eşimle tamda çocuk yapmaya karar verdiğimiz aya denk gelmiş olması
başına daha önce bu tarz birşey gelen var mı arkadaşlar
acaba tekrar düzene girer mi
yada hamile kalmama engel bir durum mudur?
endişeleniyorum :KK43:

hel_in
28-07-09, 10:07
ozlemkk
slm
bu ay bende çok enterasan bir regl dönemi geçiriyorum
bir ay içinde 3 kez hastalandım yani toplamda sadece 2 günüm temiz geçti
şimdi doktorumun verdiği bir ilaçla kesiyoruz tek üzüntüm ise
eşimle tamda çocuk yapmaya karar verdiğimiz aya denk gelmiş olması
başına daha önce bu tarz birşey gelen var mı arkadaşlar
acaba tekrar düzene girer mi
yada hamile kalmama engel bir durum mudur?
endişeleniyorum :KK43:
balım sen cok stres yapmısın olabılcek seler bunlar alsında ben bı ayda ıkı kes hem ılac kullanarak hasytandım hemde baska bı yani normal hastalandım stresın etkısıde buyuktu tabı ama bı test yaptır ıcınde supede kalmaması onemlı benım bıde duzensızdı adetlerım ama uzulme kanamalar normal seler bız ona normal kanamada dyebılırıs bı dk gorun gununu olsn munanesı olsn ıyı olur senın ıcın de hamıle kalman gerenekn donemıde ogren sona bısı warmı onu ogren genel munae ol :) korkma uzulme stres hersyee sebep olan kotu bısı oldunuda unutma :enbuyukkk:

baby_dilay
28-07-09, 14:07
Kızlar bende 2 aydır adet olamıyorum doktor Progestan verdi.Bu hapı kullananan var mı

hel_in
28-07-09, 17:07
Ya acelen yoksa sogan krunu dene dogal olarak hap kullanma

baby_dilay
28-07-09, 17:07
hel_in
Ya acelen yoksa sogan krunu dene dogal olarak hap kullanma
Tatlım rahimi inceltiyormuş diye duydum korktum açıkçası:1no2:

hel_in
29-07-09, 11:07
baby_dilay
Tatlım rahimi inceltiyormuş diye duydum korktum açıkçası:1no2:
ıyıde dr sana werdı sokturucyu ılk kes dudum ben kaclık fatural wermesı gerekırdı bence fatural we weermıs oldu ılacı nette prospektuslerını bı karsılasıtıp okurmusun :enbuyukkk:

baby_dilay
29-07-09, 12:07
hel_in
ıyıde dr sana werdı sokturucyu ılk kes dudum ben kaclık fatural wermesı gerekırdı bence fatural we weermıs oldu ılacı nette prospektuslerını bı karsılasıtıp okurmusun :enbuyukkk:
Fatural dediğin ne
Doktor bana Progestan verdi.
Şu anda adet olacak gibiyim şişlik var karnım ağrıyo bi türlü olamadım bu zamanda soğan suyu içmek zararlı diye duymuştum ben.Rahmi inceltiyormuş regl zamanında içince

hel_in
29-07-09, 17:07
bıtanem kullanılan ılaclar sokturucu ıste kanamayı saglıyan dyım her ay kullanılmayan kanama olmadı zaman once bu sokturucuyu werır dr sona duzee gırsı dıe kanaman dogum kontrol hapını dayar sana ama dogum kontol hapı da 1 1.5 kesınlıkle gecmemelıdır be 17 yasımda basladım adetım duzene gırdı 3 sene kullandım dr dedı baska bı dr gıttımde kızım delımısın dedı angı dr sana 3 sene kullan dedı o dıl raopurm wardı we duzenlı o dr gıdıodumnerden bılım zararlı oldunu doselette basladık sona bu yenı moda yasmın cıkmıstı o zaman pıyasadıkı en az zarar weren hapmıs dr dedı bı kadın 1 seneden fazla kullanmamlı ılerde umarım cocun zorluk cekmeden olur dedı cok pısmanım anlıcan

serenay.30
30-07-09, 16:07
Merhaba.ben çok düzenli adet gören birisiydim.ayın 22 sinde gelirdi.

Bu ay hamilemiyim diye kendimden şüphelendim.

Adetimin gelmesine 1 gün kala doktora gittim.
Kan testi yaptı hamile değilmişim.
Ben test yapsın diye 3 gün geçti demiştim

aslında mantar için gitmiştim,fitil ve krem verdi kullandım.bana birde farlutal verdi.ben daha önce kullanmadığım için mantar ilacı zannettim 2 gün içtim ilacı.sonra farkettim bıraktım.aradan 4 gün geçti,benim adet gelmedi.tekrar başladım farlutala ve yarın bitiyor.

Diyeceğim bu test doğru çıkmışmıdır sizce,adet olmama 1 gün varken yapıldı.ve mantar ilaçları adeti geciktirirmi.bilgisi olan varmı.

policeinci
31-07-09, 08:07
Ah anacım tam benlik bir yer burası,adet oldum olalı düzensiz ah şu farlutal olmasa hasta olacağımda yok kullanmadığım ilaç kalmadı nolucak böyle yaaa :KK43:

yediocak
31-07-09, 12:07
stresden de olabilir,ben sürekli bu durumu yasıyorum ama benimki artık stres faktörünü cokdan astı,her ay mutlaka 7 gün gecikir bazen 15 gün gecikir hepde kendimi bu ay hamile kaldım sanırım,ama olmadığımı öğrenince de üzülürüm

ezoer
31-07-09, 21:07
kızlar son 1 yıldır regl dönemim sürekli değişiyor en son 2 ay olmadım hamile olduğumu düşündüm evde yaptığım test pozitif yaptırdığım kan testi negatif sonuç verdi en sonunda jinekolog bi arkadaşımla görüştüm sıcaklar,stres, yaşam tarzı bunu çok etkiler dedi ilk olarak hani şu tatiller için genelde kullanılan regl geciktirici bir ilaç var onu 10 gün kullanmamı tavsiye etti 10 gün kullandım sonrasının 3. gününde regl oldum( regl olduğum gün de söktürmesi için bir tutam maydonuzu kaynatıp suyu içtim maydonoz deip geçmeyin çok faydasını görüyorum ben regl döneminde )ve doğum kontrol hapı kullanmaya başladım eğer adet düzensizliğiniz 6 aydan fazla süredir sürüyorsa doğum kontrol hapı en iyi yöntem diyorum ben :p

nezooo
1-08-09, 15:08
ya ben bir şey öğrenmek istiyorum şu adet söktürücü farlutal varya o ilaç bittikten kaç gün sonra adet olunuyor du ?:uhm:

dejavu_one
1-08-09, 16:08
bende regl düzensizliği yaşıyorum. ılk şubat ayında düzensizleşti 10 gğn gelmedi doktora gitim muayene oldum birşey çıkmadı ama hormon testinde prolaktin yüksek çıktı biraz düşürmek için bir ialç verdi yanında da doğum kontrol hapı. O ilaçları laırken her ay düzenli oldum. Tedavim bitti doktorun dedii gibi 5 ay kullandım bir ay ara verdim ara verdiğim bu ay yine gecikti şu an 9 gündür tık yok. Bugün kontrolüm vardı zaten gittim yinr muayene etti ve yumurtalığımın bir tanesinde kist görüldü ama ufakmış ve iyi huylymuş yinr kan testimde alındı hormonlara bakılacak. Reglini düzene sokarsak kistte kalmaz dedi. Salı günü gideceğim bakalım prolaktin düşmüş mü yoksa aynımı ama düşmülse bile bu sefrde kist tedavisine başlıyacağım off ne zor işler bunlar yaaa..

ebruLieren
1-08-09, 16:08
ben enson adetimi 3 haziranda olmuştum 1 hafta kadar sürdü çok şiddetliydi çok ağrılı geçti :KK43: ama aradan baya zaman geçti 2 ay olck neredeyse ama hala olmadım ben adetimi :/ neden acaba ya, eskiden çok çok düzensiz olurdu 3 4 ayda bi olurdu bi ara düzene girdi gibi yani en azından 1 - 1,5 ayda bi olurdum ama şimdi olmadım 2 aydır ya çok üzülüyorum bu duruma neden acaba:KK43:

pelince
1-08-09, 21:08
Ayni canim bende son 8 haziranda oldum hala tik yok.bi kac kez hormon testi falan yaptirdim. Bi sey yok sukur AMA 2 yildir yaptirmiyorum ve geckince evham yapiyorum yazliktayim istanbula donunce tip fakultesine gidip baktiricam insan korkuyo Allah korusun buraya girip okuma sebebimde korkma bak senin durumunda insanlar var diyip kendimi yatistirmak offf

mirage1983
2-08-09, 13:08
slm arkadaşlar ben 2 ayı geçti hala adet olamadım farturel verdi onunda bitmesine 2 gün kaldı eğer bittikten bir hafta içinde olmazsam gene doktora gidicem:KK43:

a.sahin
2-08-09, 13:08
Slm mırage o sorun bendede vardı doktorum bana da farlutal verrmıŞtı kullanıyordum gayet ıyı gıdıyordum ama her ay kullanıyordum ben eczaneden artık kendım almaya baŞlamıŞtım fakaat baŞka bır doktor bu ılaÇ hormon bozukluĞuna yol aÇabılıyorr demıŞtı.aklında olsun doĞum kontrol hapı kullan her ay her gÜn dÜzenlı bır Şekılde 21 gÜnlÜk olanlarından adetını dÜzene sokar cnm

ebruLieren
3-08-09, 21:08
pelince
Ayni canim bende son 8 haziranda oldum hala tik yok.bi kac kez hormon testi falan yaptirdim. Bi sey yok sukur AMA 2 yildir yaptirmiyorum ve geckince evham yapiyorum yazliktayim istanbula donunce tip fakultesine gidip baktiricam insan korkuyo Allah korusun buraya girip okuma sebebimde korkma bak senin durumunda insanlar var diyip kendimi yatistirmak offf

evet ya cnm bnde aynen öyle düşünüpte böyle araştırıyorumm :/ acaba strestenmi oluyo acaba şu sıralar saçlarımda elime geliyo hep ya nedir bu stresten sıkıntıdan takıntıdan çektiğimm senağlama:KK43::KK43::KK43:

kkkk
7-08-09, 18:08
o farlutaldan bende kullandım 2 yada 3 kutu tabi o çağre olmuyor ewet hormanlarımda bozkluk çıktı o haptanmı bilmiyorum ama yumurtlamm asmış bu nedenle düzenli adet göremiyorum bu nedenlede çocuğm olmuyo şimdi doktorum başka adet düzenliyici tedavi uyguluyor

a.sahin
8-08-09, 09:08
kkkk
o farlutaldan bende kullandım 2 yada 3 kutu tabi o çağre olmuyor ewet hormanlarımda bozkluk çıktı o haptanmı bilmiyorum ama yumurtlamm asmış bu nedenle düzenli adet göremiyorum bu nedenlede çocuğm olmuyo şimdi doktorum başka adet düzenliyici tedavi uyguluyor
walla benim anamı ağlattı o farlutal aşırı kilo almalar tüylenmeler daha neler neler

t.u.l.a.y.275
8-08-09, 09:08
arkadaşlar ben bekarım.9 aydan beri adet olamıyorum.göğüslerimde de ağrı var.doktora gidiyorum her türlü tetkik yapılıyor bir şey yok.sadece hipotroitim var ama ilacımı alıyorum.o sorun değil.doktor duphaston vermişti o zamn oldum ne yapacağımı bilemiyorum vallahi allah kimseyi böyle imtihan etmesin. çok zor.düzenleyici falan vermiyor.nörolojik mi acaba dedim doktora gittim hipofiz bezinden mr çektirdim ondada sorun yok.süreli edet düzenleyici kullanmak zaralımı acaba kesin yumurtalamm olmuyordur.bekar olduğum için fazla ilaç kullanmak istemiyorum.evlenirsem o zaman ilaçların şekli şemali içeriği değişeceğinden belki ozamn mı tedavi görsem iyi.yardımcı olursanız sevinirim.

a.sahin
8-08-09, 11:08
t.u.l.a.y.275
arkadaşlar ben bekarım.9 aydan beri adet olamıyorum.göğüslerimde de ağrı var.doktora gidiyorum her türlü tetkik yapılıyor bir şey yok.sadece hipotroitim var ama ilacımı alıyorum.o sorun değil.doktor duphaston vermişti o zamn oldum ne yapacağımı bilemiyorum vallahi allah kimseyi böyle imtihan etmesin. çok zor.düzenleyici falan vermiyor.nörolojik mi acaba dedim doktora gittim hipofiz bezinden mr çektirdim ondada sorun yok.süreli edet düzenleyici kullanmak zaralımı acaba kesin yumurtalamm olmuyordur.bekar olduğum için fazla ilaç kullanmak istemiyorum.evlenirsem o zaman ilaçların şekli şemali içeriği değişeceğinden belki ozamn mı tedavi görsem iyi.yardımcı olursanız sevinirim.
geçmiş olsun cnm öncelikle bendede hipotiroit vardı çok şükür 2 ay ilaç kullandım geçti ama sürekli kontrol ettiriyorum bişey çıkmıyor şükürler olsun.öncelikle senin bu adet görememen madem doktorlar bişey bulamıyor psikolojik de olabilir.kafana taktığın şeyler olumsuzluklar stres bunlar olunca adet görememen normal ama 9 ay da uzun bi zaman ilaç fln kullanma derim hormon bozukluğuna yol açıyor ben çoook kullandım faydasını göremedim bence güzel bir hastanede check-up yaptır herşeyine baktır derim

t.u.l.a.y.275
9-08-09, 12:08
a.sahin
geçmiş olsun cnm öncelikle bendede hipotiroit vardı çok şükür 2 ay ilaç kullandım geçti ama sürekli kontrol ettiriyorum bişey çıkmıyor şükürler olsun.öncelikle senin bu adet görememen madem doktorlar bişey bulamıyor psikolojik de olabilir.kafana taktığın şeyler olumsuzluklar stres bunlar olunca adet görememen normal ama 9 ay da uzun bi zaman ilaç fln kullanma derim hormon bozukluğuna yol açıyor ben çoook kullandım faydasını göremedim bence güzel bir hastanede check-up yaptır herşeyine baktır derim
İlgin için tşk.:1hug:

İnanırmısın forumda kendimle ilgili şeyleri yzdıktan sonra adetim 9 ay sonra geldi.Şaka gibi sanırım rahatladım sizlere anlatınca (psikolojik olarak)bakalım 28 gün sonra benim yüzümü tekrar güldürecek mi.hihoyyyt:nazar:
allah herkese sağlık versin.AMİNa.s

ayşül
9-08-09, 13:08
ya arkadaslar bende cok fazla adet olmaktan sıkayetcıyım:KK43:( ılk hastalandıgın gunu kaydedıyorum bır yıldır ve dıkkat ettım hep 8-9 gun one gelıyo sızce bu bı problemmı bıde bazı arkadaslarımdan yumurtalarımızın sayılı oldugunu duydum yanı ben bu hızla gıcersem kırkımda menapoza gırerım gıbı gelıyo:KK43:((

sacveretle
9-08-09, 14:08
merhaba arkadaşlar. ya ben istanbul ataşehirde oturuyorum. bana yakn tandğınz iyi bir kadn hastalklar uzmanı varmı biliyomusunuz. ya bende doğumdan sonra aşırı tüylenme oldu ve adet düzensizliği başladı kasım ayında tam 20 gün adet oldum dr gittim kist varm diye baktı kist yoktu. şimdi geçen ay gene bu defa da 15 gün sürdü. iyi bir dr aryorum. bana yardım ederseniz çok sevinirim.

a.sahin
9-08-09, 17:08
t.u.l.a.y.275
İlgin için tşk.:1hug:

İnanırmısın forumda kendimle ilgili şeyleri yzdıktan sonra adetim 9 ay sonra geldi.Şaka gibi sanırım rahatladım sizlere anlatınca (psikolojik olarak)bakalım 28 gün sonra benim yüzümü tekrar güldürecek mi.hihoyyyt:nazar:
allah herkese sağlık versin.AMİNa.s
rica ederim cnm çok sevindim adına ah bakalım benimde bu ay sonu olmam gerekiyor inş. olurum ya çook dert oluyor adet görememek yaa

EU2
10-08-09, 06:08
slm kızlar:KK43:
Lütfen banada yardımcı olun cok korkuyorum :KK43:
bn 18 yasındayım.ilk adet dönemine 14-15 yaslarında girdim.ama o gün bugundür değişen ve bir trlü su zaman benm adet dönemim diyebileceğim bir zamanım olmadı:KK43: cok düsensiz:KK43:
doktora gittim üstelik özel bir kliniğe .ultrasonda baktı.bişe yok dior görünmüyor ultrasonda.bu normaldir diyor belkide büyüynce yoluna giricek flan.ama ben yinede güvenemiyorum korkuorum.ısrarla sordum nasıl düzelir die.bu normal dedi eğer illada ayda bir olmak istiorsan al bu ilac (Progestan) iç dedi.öyle yapıourm bnde ama bu hormon ilacı ben düzene girene kdr 100 kilo olurum.Cok kilo aldıyıro bunlar.55 kiloydum 66ya cıktım her zamanki yemeklerimi yiyiorum üstelik.ve kilo alıp vermektende vücudum catladı.:KK43:
psikolojim cok bozuk:KK43:
hem düzenli olmasını hemde çatlaklarımın gecmesini istiyorum.lütfennn bi akıl verin bana :KK43:

a.sahin
10-08-09, 13:08
sinosh
slm kızlar:KK43:
Lütfen banada yardımcı olun cok korkuyorum :KK43:
bn 18 yasındayım.ilk adet dönemine 14-15 yaslarında girdim.ama o gün bugundür değişen ve bir trlü su zaman benm adet dönemim diyebileceğim bir zamanım olmadı:KK43: cok düsensiz:KK43:
doktora gittim üstelik özel bir kliniğe .ultrasonda baktı.bişe yok dior görünmüyor ultrasonda.bu normaldir diyor belkide büyüynce yoluna giricek flan.ama ben yinede güvenemiyorum korkuorum.ısrarla sordum nasıl düzelir die.bu normal dedi eğer illada ayda bir olmak istiorsan al bu ilac (Progestan) iç dedi.öyle yapıourm bnde ama bu hormon ilacı ben düzene girene kdr 100 kilo olurum.Cok kilo aldıyıro bunlar.55 kiloydum 66ya cıktım her zamanki yemeklerimi yiyiorum üstelik.ve kilo alıp vermektende vücudum catladı.:KK43:
psikolojim cok bozuk:KK43:
hem düzenli olmasını hemde çatlaklarımın gecmesini istiyorum.lütfennn bi akıl verin bana :KK43:

geçmiş olsun cnm psikolojikten kaynaklanıyor olabilir
bende 13 yaşında adet olmaya başladım 11 yıldır adetim hep düzensiz walla miğde ağrısı için gittiğim doktorda ultrasonda pkolu olduğumu öğrendim 3 yıl önce bu sene hormon testi yaptırdığımda hipotiroid hastası olduğumu öğrendim bu hastalıkta adetin düzenini etkiliyormuş bence sen iyi bir doktora git geniş kapsamlı hormon testi yaptır

shadow69
11-08-09, 08:08
geçmiş olsun

pelince
11-08-09, 08:08
Başka başlık açmalıydım belki ama ad koyamadım arkadaşlar ben bişey sorucam ama tarifi bile zor adet gecikmem var şimdi hastayım ama pedimde hep üste doğru bir kanama görüyorum sanki kanama üst taraftan oluoy gibi geliyor sidik deliğinden miş gibi vajınadanda geliyor ama sanki yukardanda geliyor anlıyamıyorum idrar yaparken bakıyorum normal ama bir türlü anlıyamadım pedimin ortası değil üst kısmı kirleniyor.Kusura bakmayın bunu yaşayan var mı ?

pelince
13-08-09, 11:08
Kimse bişey yazmamış biter gibi oluyor yine başlıyor doktora gitmeyi ihmal ediyorum daha doğrusu nisanda gitmiştim ultrasonda problem yoktu hormon testi için adetin 3. günü gidemedim sonrada kaldı 2 yıl evvel özelde yaptırmıştım hormon testi problem yoktu sonra bi daha yaptırmadım bazen benim kide böyle işte diyorum ama bugün yine kuruntu yapıyorum arkadaşımın ablası çapada kadın doğumda hemşire haber bekliyorum bi oraya gidicem kızlar destek verin kimse bakmıyor mu buraya

erkans35
14-08-09, 09:08
2 seneye yakın doğum kontrol hapı kullanıyordum adet düzensizliğinden hapı bıraktım haziran 20de adet oldum sonra temmuz 10da şimdi ağustos 14 oldu hala olamadım eşimde korunuyor hamileyim desem adet düzensizliği kabusu başladı sanırım yine böyle nasıl çocuk düşüneceğim ben :KK43:((( acaba hapı bıraktıgım için olabilirmi bu düzensizlik

selenyus
14-08-09, 16:08
Benim de nedensen her ay 2-3 gün gecikmeli oluyor.14 yaşımdan beri yani 7 senedir adet oluyorum ama hiç mi düzenli olmaz!İlk başlarda yani ilk 3 4 yıl pek önemsemedim ama artık düzene girmesi gerekmiyor mu?Bazen çok ağrılı geçiriyorum bazen hiç ağrım olmuyor.Jinekoloğa gitmemi gerektiren bir drum mu bilmiyorum.Bu defa doğum kontrol hapları vermesinden korkuyorum adeti düzenlemesi için onlar da sanki hormon deposu gibi!

saliha_
16-08-09, 06:08
ben de aynı şekildeyim, tam hamilelik düşündüğüm sırada 50 gün oldu adet yok.. gebelik yok.. idrar testi de kan testi de yaptım yok. hepsinden sonra ağla ağla, yani ya o olsun ay da adet diyorum artık ama ikisi de yok.hani hep gecikirdi de en geç 38 olurdu.. bu ne ya.. bu kadar uzun süre adet olmak için bekleyen var mı aranızda.. hamilelik düşünmeden önce komple tahliller muayene vs. de oldu.

pelince
19-08-09, 10:08
ben canım ben 55 günde adet oluyorum son ikidir öncedende düzensizdi ama bu kadar da değil.2006 ve 2007 de hormon testleri yaptırdım geçen yıl smear de yaptırdım birşey çıkmadı yarın yine gideceğim çapaya bu sefer ama çok endişe ediyorum bakalım hakkımızda hayırlısı inşallah

saliha_
19-08-09, 12:08
pelince
ben canım ben 55 günde adet oluyorum son ikidir öncedende düzensizdi ama bu kadar da değil.2006 ve 2007 de hormon testleri yaptırdım geçen yıl smear de yaptırdım birşey çıkmadı yarın yine gideceğim çapaya bu sefer ama çok endişe ediyorum bakalım hakkımızda hayırlısı inşallah
benim de aynen, hep düzensiz ve gecikmeli.. korkma, adet gecikti diye.. kötü bişey çıkmaz.. nedense iki üç gündür umursamıyorum gelmemesini. tatilde gecikebilirmiş ve arkadaşıma anlatıyordum tam, o da öyle ,benimde 45 gün oldu dedi.
tabi doktora git ama korkulacak birşey değil, o hasta koltuğuna oturmak dışında.. sen de benim gibi herşeyi kafaya takıyorsan adet de gecikir, kabız da olursun, karnın da davul gibi şişer..
ilk bekarken 4 sene önce gecikiyo die gittim, doktor fırçaladı, olabilir diye,sadece ultrasona baktı ,tahlil falan yok, bi adet getirten iğne varmış, onu verdi, yaptırdım iğneyi, çamur gibi geldi.
sonra evlendiğimin ilk senesi. yine gittim. kabız olur musun dedi doktor, evet dedim. ikisi de stresten dedi. o tahlil de yaptı, ultrasona da baktı. doğum kontrol hapı verdi ama kullanmadım, normalse geciksin dedim.
yakında aynı şeyden ben de tekra gidecem sanırım.
sen de kafana takma, doktordan sonra durumunu paylaşırsan sevinirim, ama korkulacak bişey yoktur.

pelince
20-08-09, 14:08
saliha_
benim de aynen, hep düzensiz ve gecikmeli.. korkma, adet gecikti diye.. kötü bişey çıkmaz.. nedense iki üç gündür umursamıyorum gelmemesini. tatilde gecikebilirmiş ve arkadaşıma anlatıyordum tam, o da öyle ,benimde 45 gün oldu dedi.
tabi doktora git ama korkulacak birşey değil, o hasta koltuğuna oturmak dışında.. sen de benim gibi herşeyi kafaya takıyorsan adet de gecikir, kabız da olursun, karnın da davul gibi şişer..
ilk bekarken 4 sene önce gecikiyo die gittim, doktor fırçaladı, olabilir diye,sadece ultrasona baktı ,tahlil falan yok, bi adet getirten iğne varmış, onu verdi, yaptırdım iğneyi, çamur gibi geldi.
sonra evlendiğimin ilk senesi. yine gittim. kabız olur musun dedi doktor, evet dedim. ikisi de stresten dedi. o tahlil de yaptı, ultrasona da baktı. doğum kontrol hapı verdi ama kullanmadım, normalse geciksin dedim.
yakında aynı şeyden ben de tekra gidecem sanırım.
sen de kafana takma, doktordan sonra durumunu paylaşırsan sevinirim, ama korkulacak bişey yoktur.
Canım samimiyetin ve yüreklendirmen için çok teşekkür ederim.Gittim bugün çapaya sağolsun arkadaşım var hemşire hiç koşturmadım.Muayne etti hiç bir problem yok eskiden kistlerim vardı oda yokmuş çok şükür.Smear için parça aldı bir ya sonra sonucunu alıcam.Adetin üçüncü günü kan vericem hormon testi için.Ama düzensiz olduğundan eylül 10 civarı farlutalla adet yaparız test için dedi benim adetimi beklersek 2 ay sürer sanırım.Rahimle ilgili bir problem olsa kısmen görünürmüş ultrasonda orası o yüzden aslında çok net değil ama içim daha rahat şimdi.Sende git canım en azından içimiz rahat etmiş oluyor.Bide tatlım bende şimdiye dek o tip ilaçları kullanmamayı tercih ettim ama rahim kanseride düzensiz adetler rahim duvarını kalınlaştırıp etken olabiliyormuş biliyor musun düzensizlikte iyi değil dr arkadaşım arkadaşı olduğundan rahat konuşabildim ama dedim ben düzenlesin diye kilo almak istemiyorum ona göre tedavi ederiz dedi.Gelişme oldukça paylaşırım sağol canıma.s.

lahuz
20-08-09, 20:08
merhaba bir arkadaşım on günde bir adet görüyor kis varmış,doktoru iyleştiğini söylemiş tedaviyi bitirmiş ama halen adeti düzensiz bilgisi olan varmı neden olabilir,birde çocuk istiyor olmuyor.

saliha_
21-08-09, 09:08
pelince
Canım samimiyetin ve yüreklendirmen için çok teşekkür ederim.Gittim bugün çapaya sağolsun arkadaşım var hemşire hiç koşturmadım.Muayne etti hiç bir problem yok eskiden kistlerim vardı oda yokmuş çok şükür.Smear için parça aldı bir ya sonra sonucunu alıcam.Adetin üçüncü günü kan vericem hormon testi için.Ama düzensiz olduğundan eylül 10 civarı farlutalla adet yaparız test için dedi benim adetimi beklersek 2 ay sürer sanırım.Rahimle ilgili bir problem olsa kısmen görünürmüş ultrasonda orası o yüzden aslında çok net değil ama içim daha rahat şimdi.Sende git canım en azından içimiz rahat etmiş oluyor.Bide tatlım bende şimdiye dek o tip ilaçları kullanmamayı tercih ettim ama rahim kanseride düzensiz adetler rahim duvarını kalınlaştırıp etken olabiliyormuş biliyor musun düzensizlikte iyi değil dr arkadaşım arkadaşı olduğundan rahat konuşabildim ama dedim ben düzenlesin diye kilo almak istemiyorum ona göre tedavi ederiz dedi.Gelişme oldukça paylaşırım sağol canıma.s.
ben de dün adet oldum. (üstelik asncı bile yok, iltihaplanma yüzünden ecikti desem)
doktora gideyim mi dedim, sonra vazgeçtim. ilk defa böyle bişey oldu. 53. gün. bakalım, bu ay nasıl olacak, ona göre hareket edeceğim.
yaz tatili hava değişimi falann derken belki etkilenmiştir. en son haziranda gittim doktora, gebelik için, daha önce problem çıkmıştıı(kürtaj oldum) , izin almak için:)
problem yok dedi, bütün tahliler de yapılmıştı. tam hamilelik düşünmeye başladım, bu düzensizlik başladı.
acaba vücudum istiyor da olmayınca bana oyun mu oynuyor:)) hiç belli olmaz ,olabilir. gebelik olursa hemen, olmazsa 6 ay sonra gel demişti zaten, ben de en geç kasımda tekrar uğrayacağım için, boşverdim şimdilik. her gittiğimde aynı cevabı alıyorum zaten, bu ay ayaklarımı üşütmemeye ve karın bölgemi sıcak tutmaya çalışacağım.
sonuçları paylaştığın için sağol, geçmiş olsun tekrar, ama nasılsa tanıdık doktor bulmuşsun, daha rahat olur. bende doktor takıntısı var, çok korkarım. son gittiğim doktordan vazgeçmeyeceğim artık(tavsiye üzerine gittim ve çok güven verici birisi, gayet sakin, acele etmiyor, başından atmaya çalışmıyor)

Larosw
23-08-09, 20:08
bu konuda malesef bende çok çekiyorum hatta kızıma 3 aylık hamileyken onun varlığını öğrendim (yine sıradan düzensizlik sanıyordum)
doğum yaptım hala düzensizlik aldı başını gidiyor bu konu yüzünden yine hamile kalcağımdan çok korkuyorum :kızgın:

cardigan85
24-08-09, 10:08
ben de sorunu yıllardır yaşıyorum..bi kez çok uzun süre olmadığında doktora gittim.yumurtalıklarımda tembellik olduğunu söledi..sonra bi ilaçla oldum adeti..düzene girdi gibi oluo yine gecikio..şu an tam 15 gün gecikti yine..off off..yine o ilaçtan kullanıyorum bakalım.ama o da zararlıymış sanırım..en ufak bi stres üzüntü bile geciktirebiliyo ya çok ilginç..bide şimdi yazarken aklıma takıldı bu yumurtalıklarda tembellik nedir?gebe kalmayı engeller mi acaba? ilerisi için sorim dedim :1rolleyes:

Lapinu
24-08-09, 16:08
Arkadaslarbende 20 gundur adet gibi ama cok az kanama oluyo ve cok kotu sancilarim var offf niye boyle oluya ya

cardigan85
24-08-09, 18:08
Lapinu
Arkadaslarbende 20 gundur adet gibi ama cok az kanama oluyo ve cok kotu sancilarim var offf niye boyle oluya ya

Bence bi doktora görün cnm 20 gün çok uzun bi süre..İhmal etme..

Lapinu
24-08-09, 23:08
Aslinda korkuyorum ama yarin gidicem zaten bunaldim eskiden 4gun olurdum bikardim aslinda bir ilac aldim o ilac agrimi keserdi ama kanamam c'ok az olurdu neyse bakalim dr nedicek yarin kotu birsey soylemez insalah korkuyorumda kizlar ya

asnil
25-08-09, 12:08
hepinize çok geçmiş olsun arkadaşlar bendede adet düzensizligi vardı , hormon tesleri yaptırdım normal çıktı ama hep 15 gün falan geç oluyordum bende civanperçemi kullanmaya başladım ve şimdi düzenli oluyorum bende.tadıda kötü değil yeşil çayı içebilen herkes rahatlıkla içebilir.

asnil
25-08-09, 12:08
cardigan85
ben de sorunu yıllardır yaşıyorum..bi kez çok uzun süre olmadığında doktora gittim.yumurtalıklarımda tembellik olduğunu söledi..sonra bi ilaçla oldum adeti..düzene girdi gibi oluo yine gecikio..şu an tam 15 gün gecikti yine..off off..yine o ilaçtan kullanıyorum bakalım.ama o da zararlıymış sanırım..en ufak bi stres üzüntü bile geciktirebiliyo ya çok ilginç..bide şimdi yazarken aklıma takıldı bu yumurtalıklarda tembellik nedir?gebe kalmayı engeller mi acaba? ilerisi için sorim dedim :1rolleyes:
çok geçmiş olsun canım, bende benzer şeyler yaşadım ama üzülme ben çok kolay gebe kaldım , gerçi bebegimi kaybettim ama o farklı nedenlerden dolayıydı. Şimdiden kafana böyle şeyler takıp kendini üzme canım

erkans35
25-08-09, 13:08
arkadaşlar bende adet olamıyorum temmuz10unda oldum enson hapı bıraktım yine düzensizleşti eylülde bebek düşünmeye başlayacaktık ama adet gelmiyor :KK43: çok sıkılıyorum 45 gün oldu hapı bıraktıgım içinmi böyle oldu acaba

61_41_61
25-08-09, 13:08
Benim düzensizliğim geçensene bu dönemlerde başladı.3 ay boyunca olamadım ve sonunda doktora gittim.yumurtalıklarımın yavaş çalıştığını tembel olduğunu söyledi ve söktürücü bir ilaç verdi.ilacı 2 hafta boyunca kullandım ve ikinci haftanın sonunda oldum.ve ondan sonra gecikmem falan olmadı hatta düzünli oluyodum taki bu zamana kadar.50 günden beri olamadım ve bu bende ağrı yapmaya başladı.Acaba tekrar doktorun bana verdiği ilacı alıp kullansammı diyorum ama o ilacada bağlanmak istemiyorum.bir zararı olur diye korkuyorum.malesef öyle bekleyişlerdeyimsenağlamasenağlama

cardigan85
25-08-09, 15:08
asnil
çok geçmiş olsun canım, bende benzer şeyler yaşadım ama üzülme ben çok kolay gebe kaldım , gerçi bebegimi kaybettim ama o farklı nedenlerden dolayıydı. Şimdiden kafana böyle şeyler takıp kendini üzme canım

çok teşekkür ederim içimi rahatlattğın için a.s. bu arada çok geçmiş olsun canım :teselli: