Adet düzensizliği yaşayanların paylaşım alanı...

ESCALES
31-01-09, 15:01
selam arkadaşlar benim adet düzensizliğim vardı yaklaşık bir buçuk ay önce hem kontrol amaçlı hemde düzensizlik yüzünden jinekoloğa gittim. bana farlutal diye bir hap verdi normalde 29 aralıkta regli olmuştum. normalde 29 ocakta regli olmam gerekirken 19 ocakta oldum ve dünde yeniden regli oldum ben bu işten anlamadım adetim düzene girdiğinden dolayımı bu şekilde oluyor dün bir anda kasığıma sancı girdi. eve gittiğimde ise regli olduğumu anladım. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

wakeup
31-01-09, 20:01
ARKADAŞLAR ACİL CEVAP!!!! Doğum kontrol hapı kullandım 6 gün tüylenmeyi önlemek için. 1 sene kullanmam gerekiyodu.şimdi düzensiz kanamalarım başladı ilacı bıraktıgım için.bırakma sebebim de hapın olumsuz etkileri.Daha adet olmama 2 hafta varken adet oldun günlerdir sürüyo ne zaman adetlerim gene eskisi gibi düzenli olacak korkuyorum..

Ocean
31-01-09, 20:01
wakeup
ARKADAŞLAR ACİL CEVAP!!!! Doğum kontrol hapı kullandım 6 gün tüylenmeyi önlemek için. 1 sene kullanmam gerekiyodu.şimdi düzensiz kanamalarım başladı ilacı bıraktıgım için.bırakma sebebim de hapın olumsuz etkileri.Daha adet olmama 2 hafta varken adet oldun günlerdir sürüyo ne zaman adetlerim gene eskisi gibi düzenli olacak korkuyorum..
canım bence doktoruna görün..
biz ne cevap versek doğru olmaz..
bir an önce düzelirsin inşallah...

cucuma
2-02-09, 06:02
ben de artık bir gun gecıkmelı olmaya basladım mesela en son 31 aralıkta oldum bu ay ıse 1 subatta ???

mitharas
2-02-09, 16:02
cucuma
ben de artık bir gun gecıkmelı olmaya basladım mesela en son 31 aralıkta oldum bu ay ıse 1 subatta ???
keşe benimde öyle olsa öpüp başıma koycam ona bile razıyım ama bazen 1 hafta geçikiyo sanki çatlıcak gibi oluyom eskiden papatya çayı içerdim düzenlemişti ama ihmal ettim benim adetimin günü yine şaştı offff ya:çok üzgünüm:

chloris
2-02-09, 16:02
öf benim normalde hep düzenliydi,, bu ay nerdeyse 2 hafta gecikti:S

chloris
2-02-09, 21:02
nereye yazsam bilemedim ama en uygun yer heralde burası. ben 1,5-2 hafta önce adet olmayı bekliyodum, hala olmadı. şu an iştahım çok açıldı,, adet dönemlerimde hep oldugu gibi agrılı, büyük bi sivilce de çıktı, ayrıca bu aralar kendimi çok çirkin hissediyorum (bende böyle bi belirtisi de var ne alakaysa:1closedeyes: ) ve ruhsal durumum da pek iyi degil. neyse işte böyle bi sürü nedenden dolayı heralde yakında regl olurum diye düşünüyodum bi kaç gündür. sonra konuyla tamamen alakasız bi şekilde internette "ateş basması"na bakiym dedim, 2-3 gündür oluyo çünkü. kulaklarım aşırı derecede yanıyo, yanaklarım kızarıyo vesaire ( tabi yakında grip de olabilirim, bilemiyorum şakkıdı ) sonra ben google'da aradım bu şeyi,, bütün sayfalarda da "menapoz" çıktı CADIARZU sonra ben bütün bu verileri birleştirip 17 yaşında menapoza girdigime kanaat getirdim :roflol: kendime teşhis koyma konusunda pek usta degilimdir zaten :kahve: ha bi de bütün bunların yanında midem de bulanıyo şu an (bunda sabahtan beri çektigim mekiklerin de etkisi olabilir) ve kollarım da titriyo gibi, tam degil gerçi ama işte siz anlarsınız ( bu da yaptıgım diger hareketlerden olabilir,, bugün kendimi baya zorlamış bulundum :dilcikar:). acaba menapoza mı girdim diyerekten foruma geldim, menapoz bölümüne baktım, arkadaşın biri 23 yaşında menapoza girdim yazmış CADIARZU aramızda fazla fark yok bende de olmuş olabilir mi diyorum CADIARZU bi de ben bu adet sancıları yüzünden zamanında menapoza giriym yada erkek oliim diye az dua etmiş degilim,, korkmaya başladım :kahve:
hazır aklıma gelmişken şu ateş basmasıyla ilgili bildigi bişey olan varsa da yazarsa sevinirim :1closedeyes: başıma ne geldiyse onun yüzünden geldi -tatlicadiarzu-

yuliya
2-02-09, 23:02
kendimi bildim bileli adetimin belli bir tarihi yok ya 5 gün önce yada sonra yada 15 gun sonra gibi düzensizlikler yüzünden beni her ay telaşa sokuyo gecen ay 3 ünde adet oldum kasıklarım yavas yavas agrımaya basladı ama hala bişey yok bunun çözümü varmıdır ya gün beklemekten bıktım artık :KK43:

aybelinay
4-02-09, 09:02
ay kızlar bıktım ben bu kadın hastalıkları branşından geçmiş olsun hepimize git git derdimin biri bitiyo biri başlıo önce gittim mantar dediler tedavi gördüm sonra rahim ağzı yarası dediler yaktırdım onuda şimdide polikistik overden şüpheleniyorum ve yumurtalıkların olduğu yerlerde cok agrılarım var adetimde hep düzensizdi bazan 3 ay sobnra oluyor çok enterasanlıklar var yani yine gideceğim

aybelinay
4-02-09, 09:02
chloris arkadaşım bi sakin ol bi dur ne menopozu adet problemi dediğim gibi bendede var adet olamasamda agrılarını cekıyorum sivilceler cıkıyor birsürü iğrençç ateş basması oluyor ve bendede var kendini berbat hissetme hali hep yaşıyorum bunları ya şu kadınlara yazık değil mi bunca dert bunca sıkıntı offf offf

chloris
6-02-09, 21:02
aybelinay
chloris arkadaşım bi sakin ol bi dur ne menopozu adet problemi dediğim gibi bendede var adet olamasamda agrılarını cekıyorum sivilceler cıkıyor birsürü iğrençç ateş basması oluyor ve bendede var kendini berbat hissetme hali hep yaşıyorum bunları ya şu kadınlara yazık değil mi bunca dert bunca sıkıntı offf offf
girmemişim ne yazık ki,, dün akşam acı bi şekilde öğrendim:1closedeyes:
cidden ya nedir bizim çektigimiz:| olsan bi dert olmasan bi dertCADIARZU

aybelinay
8-02-09, 17:02
şimdide hemeroid illeti başımda daha biri bitmedi fena sancı yapıyor ve kanaması oluyor arada Allah hepimize yardım etsinn inş:)

kadinim99
11-02-09, 20:02
doğum kontrol hapları olmadan adet duzenı sağlayamıyorum:KK43:

ebruabraxas
11-02-09, 22:02
arkadaşlar size birşey sormak istiyorum ben 20 yaşındayım adet görmeye ilk başladğıgım andan itibaren ben düzensiz oluyorum hemde çok hep geçikiyor annemde öyleo oluyormuş ama annemde bi problem yokmuşşş bende doktora gitmiştim hiçbirşey çıkmadı ben çok korkuyorum gerçekten....

kistikovski
12-02-09, 11:02
ebruabraxas
arkadaşlar size birşey sormak istiyorum ben 20 yaşındayım adet görmeye ilk başladğıgım andan itibaren ben düzensiz oluyorum hemde çok hep geçikiyor annemde öyleo oluyormuş ama annemde bi problem yokmuşşş bende doktora gitmiştim hiçbirşey çıkmadı ben çok korkuyorum gerçekten....
kadın hastalıkları ve doğum uzmanına görünmelisin. korkacak birşey yok.
nasıl muayene edilmek istersen o şekilde olursun, tedirgin olma. hormon testlerin yapıldıktan sonra nedenini öğrenebilirsin. bu şekilde daha mutsuz olursun. yara bandını hızlıca çekmek gibi doktora gitmek. CADIARZU

papatya16
12-02-09, 13:02
offf kızlar yaa benimde son 3-4 aydır düzensiz olmaya başladı reglim..
Ne güzel daha önceden düzenli gelirdi bugün 33. gün hala tık yok...
Karnıma ağrılar giriyor ama gelen giden yok:KK43:((((

jellibon
12-02-09, 22:02
arkadşlar meraba aranıza yeni katıldım ve bir sorum olacak.geçen ay evlendim ve adetim gecikti bu normal mi acaba?evlilik sonrası adet düzeni değişebilir mi ? yardımcı olursanız sevinirm şimdiden teşekkürler...

35sevi35
13-02-09, 14:02
jellibon
arkadşlar meraba aranıza yeni katıldım ve bir sorum olacak.geçen ay evlendim ve adetim gecikti bu normal mi acaba?evlilik sonrası adet düzeni değişebilir mi ? yardımcı olursanız sevinirm şimdiden teşekkürler...
canım bende 8 ay oldu evleneli benimde evlendikten sonra adetim gecikmeye başladı hala daha öyle geliyor hormonlarım çok yükselmiş ilaçda vermiyorlar bebeğimde olmuyor aşılama yaptırdık tutmadı dr şimdide tüp bebk diyor ama onuda yaptıramıyoruz evlenince bazı bayanların adetlerinde gecikme oluyormuş test yaptırdınmı?hamile olabilirsin yada hormonlarına baktır bi kere olurmu canım?:1hug:

nkaya
13-02-09, 17:02
janselii arkadaşım geçmiş olsun bende adet olmadan önce o baş ağrısını ve bulantıyı yaşıyorum öyle şiddetli değil ama yaşıyorum.allah şifa versin migrende olabilir dikkat et.

medimo
14-02-09, 17:02
Merhaba benim de bir sorum olucak
Ben bu zamana kadar en fazla 2 gün gecikmeli olarak regl oluyordum.Ancak yaklaşık on beş gün öce alerjik bir problem nedeniyle yüzümde isilik gibi sivilceler çıktı. Doktor dermatit akne teşhisi koydu ve bazı ilaçlar verdi.
Bunlar antihistaminik, azitro antibiyotik ve atarax
Bu ay reglim bir hafta gecikti hala da olamadım. Acaba ilaçlarla ilgili olabilir mi?
Benzer durum yaşayan oldu mu?

ist.1982
16-02-09, 12:02
Arkadaşlar merhaba ben 26 yaşında 2,5yıllık evli anne olmak isteyen biriyim :) ...bende aranıza yeni katıldım benimde şikayetim adet düzensizliği...son 3-4 aydır adet düzensizliği yaşıyorum(daha önce 30-31 günde bir oluyordum) sebebi yok...iltihap ve akıntılarım yüzünden olabilir dedi dr. ama kesin değil ilaçla 2 kez adet oldum en sonki adetim 02.02.2009 du şimdi bugün yine olucam hafif şekilde kirlenmeye başladım karnım patlıycak kasıklarımı sancılıyor çok acayip bir durumdayım bana neler oluyor hiç bilmiyorum.. fikri olan varsa söylesin...neyse herkese sevgiler...

35sevi35
16-02-09, 15:02
ist.1982
Arkadaşlar merhaba ben 26 yaşında 2,5yıllık evli anne olmak isteyen biriyim :) ...bende aranıza yeni katıldım benimde şikayetim adet düzensizliği...son 3-4 aydır adet düzensizliği yaşıyorum(daha önce 30-31 günde bir oluyordum) sebebi yok...iltihap ve akıntılarım yüzünden olabilir dedi dr. ama kesin değil ilaçla 2 kez adet oldum en sonki adetim 02.02.2009 du şimdi bugün yine olucam hafif şekilde kirlenmeye başladım karnım patlıycak kasıklarımı sancılıyor çok acayip bir durumdayım bana neler oluyor hiç bilmiyorum.. fikri olan varsa söylesin...neyse herkese sevgiler...
a.s.:1hug:
selam hoşgeldin canım bendede düzensizlik vardı hatta hormonlarım çok yüksek çıkıyor bende hayıt tohumuna başladım bu ay zamanında geldi hormonumda düşmeye başladı inşallah dahada düşer doğal yolla hamile klırım sende dene hayot tohumunu canım tadı kötü ama bebek için herşeyi yaparım ben tabiki sende yaparsın allah hepimizede bebk sevgisini tattırır canım

ist.1982
16-02-09, 16:02
35sevi35
a.s.:1hug:
selam hoşgeldin canım bendede düzensizlik vardı hatta hormonlarım çok yüksek çıkıyor bende hayıt tohumuna başladım bu ay zamanında geldi hormonumda düşmeye başladı inşallah dahada düşer doğal yolla hamile klırım sende dene hayot tohumunu canım tadı kötü ama bebek için herşeyi yaparım ben tabiki sende yaparsın allah hepimizede bebk sevgisini tattırır canım
Hoşbulduk canım İnşallah tez zamanda olur:Saruboceq::Saruboceq: inan ki dualarım seninle... ama hayıt tohumu ne ? nerelerde satılır...valla ben herşeyi yaparım yeterki olsun bir sorun yaşamimde... benimde prolaktın yani süt hormonum biraz yüksekmiş ama ilaç bile vermedi az yüksek dedi ama eğer adet düzensizliğine sebepse içerim .. birde canım bende küçük küçük kistler oluşmuş demişti doktor onun için de ilaç falan vermedi sadece folic asit ve tetradox (iltihap ve akıntı için) verdi 3 ay içinde hamile olmazsan yine gel aynı testleri yapıcam dedi bakalım artık Allah kısmet edecekmi :CüvCüv: bunu...

aybelinay
17-02-09, 23:02
şimdi de hormon bozukluğum tekrarlıyor ve gögüslerimden süt geliyor ve dr a gidemiyorum of ya bi uğursuzluktur gidiyor bakalım ayrıca yüzüm falan hep sivilce akne içinde kaldı bu arada haftaya eşim askerden izne geliyor beni ilk defa böyle görcek sanırım berbat görünüyorum ve benim elimden bişi gelmiyorrrr:1no2:

"naz"li kız
18-02-09, 11:02
merhaba arkadaşlar benım sorunumda malum konuda senağlama 11 aylık evliyim daha önce düzenliydi reglim ama 3-4 aydır adet düzensizliği yaşıyorum doktora gittim hormon testleride yaptı hormonlar normal 1- 2 ay takip edelim yine gecikme olursa düzenleyici veririz demişti en son yıne ilaçla regl olmuştum 04 01 2009 da şu anda14 gün geçti hala tık yok karnımda acayip bi şişlik var geçen hafta boyuncada kasıklarımda bi sancı vardı acaba hamilelik olabilirmi diye testte yaptım ama bişe yok telefonda doktorla görüştüğümde yine aynı şeyi söyledi kan tahlili yaptır kaset testlere güvenilmiyo negatifse yine aynı ilacı kullan dedi artık sinir oluyorum 4 aydır her seferınde ay sey bebekte istiyorum artık şimdi düzenleyici ilaç verirse sanırım bi 5 6 ay kullanmam lazım bunun gibi durum yaşayan varmı daha önce ya bana bi fikir verirsenız sevinirim senağlama