Adet düzensizliği yaşayanların paylaşım alanı...

sohret
29-11-08, 00:11
merhaba arkadaslar ben 3 ay once dusuk yaptim 8ci ayda 9 cu ayda lekeleke geldi aybasim ondan beli olmuyor bileniniz varsa yardimci olursaniz cok sevinirim

awa
29-11-08, 14:11
ben dogum ktrol ıgnesı vurdurmustum sonra bana olan oldu ne adet gorebıldım ne bısı aynı menopoz gıbı ates basmaları terleme sıkıntı ayy delırcekmısım gıbı oldu sanırım hormonlarım bozuldu suan da herhafta kanamam oluyo 2 gun surup bıtıyoo ama bıktım ve her adet olacagım zaman ıcımı sıkıntı basıyo bı bakıyom ozaman adet olmusum ööö bııkmısım artık

chechen
30-11-08, 06:11
adet düzensizliğine tarçın çayı çok iyi geliyor. uzun süre olmayanları hemen söktüürüyor diyebilirim. 3-5 çubuk tarçını cezvede kaynatın birazcık ister soguk ister ılık ister soğuk için çok bekletmeyin acıyor tadı

melek elif
2-12-08, 08:12
ya kızlar teker teker bakmadım. zamanın kısıtlı. birşey diyecem. benim arkadaşım adet olmuyor. 3 aydır. test yaptık negatif çıktı. onda kist varmış. ondan dolayı hormonlardan. doktorada gitti hiç birşey olmadı. ilaçta kullandı. bir buçuk aylıkta evli. acilen yardımlarınızı bekliyorum. yazık çokta stres yapıyor. lütfeeen yardımlarınız bekliyorum. bitkisel falan ne biliyosanız.söyleyin lütfen bebekte istiyor. oda olmuyor. bu geçikmeden dolayı.

hhh
3-12-08, 13:12
kızlar benim adet düzensizliğim de tam tersi ben çok sık ade oluyorum bu konu hakknda fikri olan varmı.

miaselinam
4-12-08, 19:12
ayyy hiç sorma bende böle ağlarım bi tuhaf olurm gergin olurum bayılma olabilir arada bir bas ağrısı mide bulantısı karın ve kasık ağrıları oluyor yataktan dısarı cıkamıyorum doktorum ilaç verdi ama bu seferde kesiliyorum regledan :KK43: ölüm gibi geliyor bana acabaa rahmimi aldırsam diyorum hiç sormayın arkadaslar berbat bir durum. valla ileride evlenim bi cocuk yapıp aldırcam rahmimi hem rahim kanserini önlerim hemde bu sıkıntıyı cekmem

oyademir
5-12-08, 18:12
bende her ay bu sorunları yaşıyorum hatta daha fazlası baş ağrısı mide bulantısı canımın habire bir şeyler çekmesi yorgunluk uykusuzluk yaşıyorum hatta ilk evlendiğim zamanlar her ay hamile kaldım zannederdim ama hep hüsran olurdu benim için şuanda bile hala yinede regl olacağım zaman hamilemiyim diye düşünüyorum

glsh85
polıkıstık over var bende
adeet duzensızlıgım var ancak ılaç kullanıyorum

yadel
arkadaşlar aranızda tedavi sırasında ohss olan varmı pkolular

buzdevri
7-12-08, 12:12
chechen
adet düzensizliğine tarçın çayı çok iyi geliyor. uzun süre olmayanları hemen söktüürüyor diyebilirim. 3-5 çubuk tarçını cezvede kaynatın birazcık ister soguk ister ılık ister soğuk için çok bekletmeyin acıyor tadı

eğer tıbbi bir nedeni yoksa adet geçikmesinin bunu denenebilir..teşekürrler paylaşım için

darkangel_35
7-12-08, 13:12
slm arkadaşlar bende 1 ayda 2 defa adet oluyorum dogumdan sonra kordonlarım baglandı ama 3 sene oldu bunun bi etkisi olabilirmi acaba?

Pati
8-12-08, 19:12
arkadşlar ben bazn ayın 21.günü,bazn 24,bzn 26snra 25.günü regl oluyorm szce normal mi?dr a gtmelimym???

tatlırüya
patient.t
arkadşlar ben bazn ayın 21.günü,bazn 24,bzn 26snra 25.günü regl oluyorm szce normal mi?dr a gtmelimym???
bence bir sorun yok 2-3 günlük gecikmeler normal... ama tabiki en doğrusunu doktor söyler.... benim 35-37 günde bir olduğum için bana göre bir sorunun yok....

Ati
vallah aynı düzensizlik bendede var çözüm bulursan bana da haber verirmisin

Pati
9-12-08, 14:12
çok teşekkür ederm tatlırüyacım.içim rahatladı gerçekten. . . Ati ben eger bi dr a gdersem haber werirm ok?

elifnaz33
11-12-08, 17:12
merhaba arkadaşlar.. yeni üyeyim ben.. ve birşey paylaşmak istiyorum..3 ay önce kürtaj oldum ve hala adet görmediö cyclo prognava kullandım 3 gün önce bitti normalde ilaç bittikten sonra olursun demişti dr ama hala olmadım..korkuyorum ilerde bi sorun yaratır mı?

ebuska
12-12-08, 13:12
:uhm:merhaba arkadaşlar, ben aranıza yeni katıldım.3,5 aylık evliyim. yaşım 39.. Ağustos ayında 5'li test yaptırdım,FSH değerim 25 çıktı.doktorumuz hemen tüp bebek yapacağız dedi.tedaviye gonal-f & lucrinle başladık.yumurta rezervim çok azdı,zannedersem iki yumurta oldu,birini kuvvetlendirmeye çalışıyorlardı.Ramazan bayramında nedense belkide doktoruma güvenmediğim için yada kesinlikle olmayacağına kendimi inandırdığım yapılanların boş olduğunu düşündüğümden, iğneleri tamamen bıraktım, 10 gün sonra normal tarihimin dışında regl oldum, yani en son 10 Ekim'de. Taa o günden bugüne kadar hiç regl olmadım.haftasonu başka doktora gittim, değerlerimi ve yapılan tedaviyi söyledim.önce gebelik testi yaptı,tabi negatif çıktı :KK43:.. FSH değerimi duyunca menopoza girmiş görünüyorsunuz dedi, ancak ben uzatmak istediğimi söyledim.İlaç verdi daha başlamadım.Bu arada sarı renk akıntım var,arkasından regl olursam dua edeceğim,kendi kendine oldu,yumurtlama devresinde deneyeceğiz eşimle, belki Allah bir bebek verir bize diye..işte böyle arkadaşlar.. :uhm:

yesim1912
12-12-08, 17:12
selam arkadaşlar ben uzun süredir bu forumu takip ediyorum ama daha yeni üye oldum. 27 yaşındayım. 1.5 senedir evliyim. polikistik over hastasıydım. yumurtalığımdaki kisti ilaçla kaybettik. adet düzensizliğimide farlutal kullanarak aşmıştık. ancak gebelik istediğim için doktorum glukofen kullanmamı söyledi. 2 ay kadar kullandım. ilaç bitiminde hamile kaldım. fakat 1.5 aylıkken bebeğimin kalbi durdu. 8 kasımda kürtaj olmak zorunda kaldım. 8 aralıkta adetini beklicez dedi doktorum ama hala ses seda yok. adet söktürücü bitkiler kullanmam acaba bünyemi metabolizmamı etkilermi. adet olmak istiyorum ve artık hormonlarımı bozan ilaçlar kullanmak istemiyorum. evlendiğimde 54 kiloydum şu an 70 kilo oldum. iştahım çok açıldı durduramıyorum. bana yardım edebilecek biri varmı? bitkisel ilaçlar kullanmak bana zarar verirmi. çünkü tekrar gebelik düşünüyoruz. etkilesin istemiyorum.

Enise25
13-12-08, 12:12
yesim1912
selam arkadaşlar ben uzun süredir bu forumu takip ediyorum ama daha yeni üye oldum. 27 yaşındayım. 1.5 senedir evliyim. polikistik over hastasıydım. yumurtalığımdaki kisti ilaçla kaybettik. adet düzensizliğimide farlutal kullanarak aşmıştık. ancak gebelik istediğim için doktorum glukofen kullanmamı söyledi. 2 ay kadar kullandım. ilaç bitiminde hamile kaldım. fakat 1.5 aylıkken bebeğimin kalbi durdu. 8 kasımda kürtaj olmak zorunda kaldım. 8 aralıkta adetini beklicez dedi doktorum ama hala ses seda yok. adet söktürücü bitkiler kullanmam acaba bünyemi metabolizmamı etkilermi. adet olmak istiyorum ve artık hormonlarımı bozan ilaçlar kullanmak istemiyorum. evlendiğimde 54 kiloydum şu an 70 kilo oldum. iştahım çok açıldı durduramıyorum. bana yardım edebilecek biri varmı? bitkisel ilaçlar kullanmak bana zarar verirmi. çünkü tekrar gebelik düşünüyoruz. etkilesin istemiyorum.
selam seninle aynı durumdayım ama ben daha henüz kistlerimi kaybedemedim.ilaç derken ne kullandın.adet düzensizliğimi aynen farlutal kullanarak geçiriyorum.ama çok merak ettiğim kistler için ne ilaç kullandığın paylaşırsan sevinirim.

cucuma
14-12-08, 16:12
merhaba bayanlar
bu sitede benden cok daha tecrübeli olduğunu düşündüğüm hemcinslerim olduğu için annemle konusamadıgım bir konuya sizden bir cevap alabılırım umarım senağlama

üniversite öğrencisiyim (hukuk fakültesinde okuyorum bu da cogu zaman streslı olmama sebep oluyor ) ve bekarım, bugune kadar erkek arkadasımla cinsel birleşme yasamadık bunu bastan belirteyim..
gecen ay adet zamanıma 15 gün kala kasıklarımda hafıf bır sancı olustu ve kanamam oldu fakat adet kanamsı gibi değil sadee tuvalete gıttıgımde..bir iki gün sürdü ve durdu..15 gün sonra regli oldum..
şimdi regli oluşumdan 5 gün geçtı ve yine bir sancı ve kanama durumu yaşıyorum senağlama

korkuyorum :çok üzgünüm:

ne yapmam gerekiyor jinekolojik muayene gerekli mi?
daha önce böyle bir durum yasayanlar varsa lütfen beni bilgilendirir misiniz?
şimdiden tesekkur ederim a.s.

Huli81
bu topige yeni rastladim nedense hepsini okumadimda , bende düzensizlik yasiyordum bir hafta iki hafta 3 hafta geciktigi oluyordu ve sinir edici durum oluyordu, sonra doktora gittim ve bana dogum kontrol hapi yazdi, ben evli degilim cinselligim yok dedim ama yinede yazdi düzeltir dedi, ve yaklasik bir senedir kullaniyorum,inanin cok rahatim tik gününde geliyor 3 gün sürüyor hic agri sizi yok, ama birakmak istiyorum sonucta hormanlu ilac, ne dersiniz hic böyle yapan oldumu aranizda

dhilek
cucuma ,canım bence doktora gözükmende fayda var. kadın sağlığı ihmale gelmez. seninde için rahat etmiş olur hem.

cucuma
14-12-08, 17:12
dhilek tesekkur ederım cevabın için sence jinekolojik muayene mı olmalıyım :çok üzgünüm:

biraz da korkuyorum off offf :uhm:

dhilek
14-12-08, 22:12
sanırım ilk etapta tahlil yapılır , ultrasonla bakılır . sonrasında doktor seni yönlendirecektir zaten. ama korkmana gerek yok. işinin ehli bir doktora gidip en kısa zamanda kafandaki sorulara cevap bulman lazım. sanki normal herhangi bir rahatsızlığının tedavisi için gitmişsin gibi düşün .

cucuma
15-12-08, 07:12
peki teşekkür ederim a.s