TEST

Göz altı kapatıcısı

DeNtiN
17-09-08, 20:09
Selam kızlar göz altımda fazla morluk yok ama yüzüme fondöten sürünce oraya da biraz bir şey sürmek gerekiyor ama ne yazık ki şimdiye kadar fondötenimle aynı renkte göz altı kapatıcısı bulamadım:kızgın: çok açık renkler var genelde ve ben göz altına açık renk sürmekten nefret ederim bülent ersoy gibi oluyor bence çok korkunç:1closedeyes: sizce göz altıma iyi bir göz altı kremi uyguladıktan sonra üstüne az miktarda fondöten sürsem sorun olur mu? fondötenim de estee lauder yani iyi bir marka veya bana göz altı kapatıcısında renk seçeneği bol olan bir marka önerir misiniz?

tuzluçerez
17-09-08, 20:09
canım bende çok beyaz sevmiyorum. Ben Lorealın göz altı kapatıcısını kullanıyorum. İki rengi var biri daha aydınlık diğeri daha doğal. Öyle bembeyaz durmuoyo. Güsel yani. Tavsiye edrim

brcinn
18-09-08, 09:09
canım bende flormarın kullanıyorum. çok doğal duruyor ben çok memnunum

gurbaa prenses
18-09-08, 09:09
göz altı kapaticisini çok iyi secmen lazım canım
cunku bi çok marka ne yazık ki kırısıklıklara davetiye cıkarır tarzda
mac öneririm
studio finish concealer'ı kullanıyorum
ilk başlarda çok yogun geldi ama şimdi alıştım kullanımına ve çok seviyorum
göz altına fondoten pek iyi bi fikir değil
ama illa surucem diyosan çok ince bi tabaka halinde sür
estee lauder double wear mı kullanıyosun?

paytakordek
18-09-08, 10:09
bende maybelline kullanmaya başladım güzel.öyle çok beyaz değil benim kullandığım lıght ve medium var mediıum esmerler içinmiş lıght beyaz tenliler için.çok parlak durmuyo.

DeNtiN
18-09-08, 17:09
gurbaa prenses
göz altı kapaticisini çok iyi secmen lazım canım
cunku bi çok marka ne yazık ki kırısıklıklara davetiye cıkarır tarzda
mac öneririm
studio finish concealer'ı kullanıyorum
ilk başlarda çok yogun geldi ama şimdi alıştım kullanımına ve çok seviyorum
göz altına fondoten pek iyi bi fikir değil
ama illa surucem diyosan çok ince bi tabaka halinde sür
estee lauder double wear mı kullanıyosun?
evet double wear kullanıyorum canım

yeşil erik
18-09-08, 17:09
bende Estee Lauderin kapaticisini kullaniyorum,denemeni tavsiye ederim
Double Wear Stay-in-Place Concealer SPF 10

DeNtiN
18-09-08, 18:09
yeşil erik
bende Estee Lauderin kapaticisini kullaniyorum,denemeni tavsiye ederim
Double Wear Stay-in-Place Concealer SPF 10
peki fondötenleriyle renkleri aynı mı canım? ben 3 numara kullanıyorum mesela onunla aynı tonda olanı var mı?

yeşil erik
18-09-08, 19:09
4 rengi var,fondötenini kullanmadigim icin ayni tonda varmi bilmiyorum ama muhakkak ayni olmasada yakin tonlari vardir.

almond
18-09-08, 20:09
en güzel concealer bobbi brown bence.cok fazla renk seçeneğine sahip.zaten sen seçmiyorsun,makyaj artistleri senin rengini belirliyor.hem son derece doğal görünüyor,hemde örtücülüğü çok iyi.

tombraider
18-12-08, 14:12
ben clinique marka aldım, pek beğenmedim. sıvı, ama sürdükten sonra kuruyor ve güzel olmuyor. max factor fena değil ama daha iyi birşey kullanmak istiyorum. önerilerinizi bekliyorum.

damlasss
18-12-08, 14:12
estee double wear cnm memnun kalıcağınzı umuyorum burdaki bi çok kişi gibi

runkli62
19-12-08, 15:12
birşey soracaktım kızlar acaba kapatıcı ve aydınlatıcı aynı şey mi benim göz torbalarım ve morluklarım yok ama makyaj yapılırken göz altına sürülen aydınlattığı için çok seviyorum ve beğeniyorum acaba ikisi de aynı ürün mü yani kapatıcı veya aydınlatıcı

damlasss
19-12-08, 15:12
hyr cnm aynı şey diil kapatıcı izler ve morluklar için kullanılır aydınlatıcı aydınlatmak için adı üstünde:)

runkli62
19-12-08, 16:12
damlasss
hyr cnm aynı şey diil kapatıcı izler ve morluklar için kullanılır aydınlatıcı aydınlatmak için adı üstünde:)
saol canım o zaman ben kendime aydınlatıcı arim :)):eek:

EU1
19-12-08, 17:12
__RUJ__
clınıque kullanıyorum...açık yeşil ve fırçalı çok memnunum...
bende almıştım ondan, hatta son aldıkkalrmza eklemiştim, ama pek memnun kalmadım çizgilere falan doldu önce, sonrad a göz altımda minik yağ bezesi gibi beyaz butonlar oluştu kafamçokkarıştı yeni 1 concealer aldm cliniquei çöpe atcaktm arkadaşım istedi ona verdim, ondada aynı şekilde beyaz noktalar oluşturmus :bbo: tabi herkesin cildinde aynı etkiyi yaratck diye birşey yok ama sen yinede dikkatli ol tatlım, öyle birşey görürsen kes kullanmayı Şeniz

damlasss
19-12-08, 20:12
runkli62
saol canım o zaman ben kendime aydınlatıcı arim :)):eek:
cnm ysl touche eclat aydınlatıcı al derim ben denedim en kısa zamanda alıcm pilarcımda denemiş beğenmiş çok güsel bi ürün

Huli81
19-12-08, 20:12
Yves Rocher kullandim iki tarafli cok memnun kaldim
simdi birde clinique denicem

EU1
20-12-08, 11:12
bende saly hansenin bir göz altı kapatıcısı cıkmıs yeni onu denemek istiyorum salı günü alıcam hem bakım hem kapatıcıymıs bakalım birde dejavu öyle hem kapatıcı hem göz kremi

JiGSaW
20-12-08, 16:12
Estee lauder double wear dan çook menunum benn:asigim: fondötenin de esteeymiş zaten canım bence onu deneyebilirsin uyumlu olur ama renk uyduramıyorum diorsan M.A.C e bir bakmanı öneririm renk seçeneği çok fazla hem de kaliteli zaten estee lauder in alt kuruluşu şakkıdı ayrıca göz altına kapatıcı kullanıyorsan canım mutlaka kaliteli bir makyaj temizleyicisiyle eve gelir gelmez makyajını silmelisin.. ve de besleyici bir göz kremi kullanmalısın göz altı çok hassas ve geçirgendir yoksa genç yaşta kırışıklıklarla karşı karşıya kalabilrisn kafamçokkarıştı

damlasss
20-12-08, 17:12
kıslar bugün lancome dan hem kapatıcı hemde aydınlıatıcı olan bi ürün denediler bana harikaydı yaaa 66 ytlmiş.estee yıllar sonra bitince onu alcam :):)):bende kesin dururum ztn almadanya kendimi avutuyorum işte:KK70:

Bosnakgüzeli
21-12-08, 14:12
DeNtiN
Selam kızlar göz altımda fazla morluk yok ama yüzüme fondöten sürünce oraya da biraz bir şey sürmek gerekiyor ama ne yazık ki şimdiye kadar fondötenimle aynı renkte göz altı kapatıcısı bulamadım:kızgın: çok açık renkler var genelde ve ben göz altına açık renk sürmekten nefret ederim bülent ersoy gibi oluyor bence çok korkunç:1closedeyes: sizce göz altıma iyi bir göz altı kremi uyguladıktan sonra üstüne az miktarda fondöten sürsem sorun olur mu? fondötenim de estee lauder yani iyi bir marka veya bana göz altı kapatıcısında renk seçeneği bol olan bir marka önerir misiniz?

CAnim Bende bi cok Kapatici kullandim Gözaltimorluklara ama hic bisekilde ya düzgün kapatmadi.Kapatsa bile bisekilde Tabaka halinde cizgiler felan kaldi.Hic biseyden memmun kalmadim.Taki 1 hafta önce Maybelline Dreammouse Concealer Kapaticisini alana denk cok süper.Cok güzel kapatiyor en önemliside cildine yumusak bi doku veriyor rahatasiz edici bi Tabaka halinde degil.Burdaki Fiyatida coook uygun sadece 5 Euro.Fazla Para vermeye degmez bence.:teytey:

tanem26
14-01-09, 14:01
charme ın concealer ını kullanıyorum memnunum.çok yumuşak ve kolay sürülüyor.çok fazla morluk yada çizgim falan yok ama göz kapaklarımada sürüyorum kalem çok rahat çekiliyor ve benim fondötenimle çok uyumlu oluyor.max factor miracle touch liguıd fondöten kullanıyorum.fondötenide ısrarla tavsiye ederim.

arimari
30-01-09, 14:01
ben elizabeth arden kullanıyorum ama ben pek beğenmedim biterse bidaa almam

gul_suyu
1-02-09, 18:02
damlasss
kıslar bugün lancome dan hem kapatıcı hemde aydınlıatıcı olan bi ürün denediler bana harikaydı yaaa 66 ytlmiş.estee yıllar sonra bitince onu alcam :):)):bende kesin dururum ztn almadanya kendimi avutuyorum işte:KK70:
Tam olarak adı nedir cnm?

turkuazz
11-02-09, 14:02
bnde kapatıcı istiorum ama aydınlatıcı tarzında yani şeftali rengi allıkla fln uyumlu olsun diorum daha önce hç denemedm bi arkım sürmüştü pastelin o hoşuma gtmişti yumuşaktı ama ben daha kaliteli bişi almak istiorum kıırışmak istemiorum ggenç yaşımdaa

Mikla
20-02-09, 00:02
Sorun gözaltı morlukları vs ise kesinlikle tek tercihim Body Shop! Göz altı kapatıcısı olarak bundan başkasını kullanmam. Kaç kişiyi daha başlattım buna sayısını bilmiyorum (,

emilia
22-02-09, 14:02
Ayy birde fondöteni sakın ama sakın göz altına sürmeyin yağ bezelerinin çoğaltıyormuş orda :1no2:

SeYHaN
24-02-09, 17:02
anti bakteriyel ürünler kesinlikle kullanilmamamali göz altina kurutuyor zamanla sonra kirisikliklara yol aciyor.

benim gözlerim alti cok mor kesinlikle kapatmadan evden cikamiyorum genetik bendeki. sivi halindeki concealerlari sürerken sunu fark ettim göz altina sürünce parmaginizla dagitmaya calisirsaniz kalici sonuc alamassiniz.

en güzeli önce biraz siviyi dagidip parmaklarinizla hafif vuracaksiniz ozaman concealer daha güzel isliyor ve hepsi elinizde kalmiyor!

Princess86
3-03-09, 13:03
bende mavala concealer kullanıorum kesinlikle memnunum degiştirmeyi düşünmüyorm

SeYHaN
3-03-09, 14:03
ben maybelline jade'nin kini aldim mousse concealer gayet iyi sayilir 8 euroya aldim.

etkisi uzun süre kaliyor ama yakindan bakinca birsey sürülmüs oldugu belli yani tamamen islemedi sanki ama kullana kullana onunda püf noktasini bulurum diye düsünüyorum.

tek sorun renk biraz acik geldi yani fondöten kullanirsam. koyu rengide cok koyu benim icin

ebis_01
5-03-09, 18:03
lorealin kapaticisini kullandim hic memnun degilim arkadaslar.. yarim saat sonra göz altinda cizgi gibi duruyor ve belirginlesiyor.. tavsiye etmiyorum tabi kisiye göre degisir belki de :)

SeYHaN
ebis_01
lorealin kapaticisini kullandim hic memnun degilim arkadaslar.. yarim saat sonra göz altinda cizgi gibi duruyor ve belirginlesiyor.. tavsiye etmiyorum tabi kisiye göre degisir belki de :)
sen hangisini kullandin canim lorealin?

Ezgi_19
Ben buzamana kadar hiç ucuza bir kapatıcı almamıştım gabrininin kapatıcısını kullandım cildime çok iyi geldi ve pamuk yardımı ile izlerin üzerine sürdüğümde inanılmaz kapatıyor..

SeYHaN
Ezgi_19
Ben buzamana kadar hiç ucuza bir kapatıcı almamıştım gabrininin kapatıcısını kullandım cildime çok iyi geldi ve pamuk yardımı ile izlerin üzerine sürdüğümde inanılmaz kapatıyor..
canim markayi hic duymamistim gabri mi ismi? merak ettim simdi

Mikla
5-03-09, 21:03
ya ben bugün 1milyonkçu japon pazarına daldım bişi almak için, bir baktım ki concealer lar kapışılıyo :)) ben de dedim alıyım bari :)) ilk defa body shop'un haricinde kapatıcı aldım. eve geldim sürdüm ve yemin ederim bayıldım kızlar yaa şaka gibi :)) 2TL ye aldım atıcam kendimi bi yerlerden valla :)) çok iktisatçı gördüm kendimi bugün :)) fazla consealer göz çıkarmaz , body shop da var bi de rapsodi olsun haha :))

SeYHaN
5-03-09, 23:03
Mikla
ya ben bugün 1milyonkçu japon pazarına daldım bişi almak için, bir baktım ki concealer lar kapışılıyo :)) ben de dedim alıyım bari :)) ilk defa body shop'un haricinde kapatıcı aldım. eve geldim sürdüm ve yemin ederim bayıldım kızlar yaa şaka gibi :)) 2TL ye aldım atıcam kendimi bi yerlerden valla :)) çok iktisatçı gördüm kendimi bugün :)) fazla consealer göz çıkarmaz , body shop da var bi de rapsodi olsun haha :))

insan öyle ucuza güzel bisey alinca nasil seviniyor deme canim hehe delikafadulden sonra o daha bi kiymetli olur

Mikla
5-03-09, 23:03
Meryem03
insan öyle ucuza güzel bisey alinca nasil seviniyor deme canim hehe delikafadulden sonra o daha bi kiymetli olur
sorma canım ya bi de rujlar falan aldım aynı yerden görme :)) şaka gibi yaa 2 TL ye donandım her şeyimi huaauha yarın yüzüm gözüp şişip patlarsa organlarım manşetlerden okursunuz beni artık :))

dreamlife
11-03-09, 10:03
kıslar bende geçen hafta 8mart indiriminden faydalanıp maybeline kapatıcısı aldım, ilk defa kullanıyorum sabah işe giderken sürdüm ooo akşam gezmesine de öyle gittim gayet kalıcıydı, ama tabi dikkat etmek gerek göz altı hassas mutlaka iyi bir temizliyeci ile temizlemek gerek kaydirigubbakcemile5

SeYHaN
11-03-09, 10:03
kararsız
kıslar bende geçen hafta 8mart indiriminden faydalanıp maybeline kapatıcısı aldım, ilk defa kullanıyorum sabah işe giderken sürdüm ooo akşam gezmesine de öyle gittim gayet kalıcıydı, ama tabi dikkat etmek gerek göz altı hassas mutlaka iyi bir temizliyeci ile temizlemek gerek kaydirigubbakcemile5
hangisini aldin likit olanimi yoksa mousse olanimi?

crazy
12-03-09, 09:03
kızlar besleyi kapatıcı kullanan varmı aranızda sonuçta kullanılan ürünler bir şekilde cildimize zarar veriyordur kırışıklıkları tetikliyor olabilir; besleyici kaliteli bir kapatıcı kullanıp memnun kalanınız varmı aramızda?

barbizeynep
12-03-09, 10:03
lancome effacernes!!!!hem cok kapatıcı hem dayanıklı hem de doğal...

crazy
12-03-09, 11:03
ama ben besleyici bir ürün olsun istiyorum aynı zamanda

SeYHaN
12-03-09, 18:03
besleyici olarak varmi bilmiyorum ben douglasa gitmistim orda diorun kapaticinisi denemek icin uygulattim üstünde onu sürmeden altina krem gibi birsey sürdü ayriyeten beslemesi icin. yani öyle ürünler vardir herhalde altina uygulanan. yada kremler var yüzünü temizleyince kullanabilecegin ben öyle kullaniyorum günde bir kac defa nemlendirici özel göz bölcesi icin olan krem

visneesuyu
26-03-09, 19:03
arkadaşlar ben daha önce nivea stick kapatıcı kullandım, bilinçsizce almıştımkafamçokkarıştı. onu kullanmadan önce altına çok hafif vazelin veya normal krem sürüyordum. şimdi este lauder double vear concealar kullanıyorum. sizce onun altına da nemlendirici sürmeli miyim. siz nasıl kullanıyorsunuz. bi de temizledikten sonra hangi nemlendiriciyi kullanıyorsunuz?? malum gözler çok önemli:eek:

zeysb
28-03-09, 23:03
m.a.c. ve e.funkhouser new kullanıyorum...canı 2 side gayet güzel...topaklanma vs yapmıyorlar..

Andromache
1-04-09, 20:04
göz çevresi için lorealin touche magique kullanıyorum. eskiden çok severdim ama artık istediğim performası alamıyorum. bir kere kapatıcılığı zayıf , ayrıca gün içerisinde eforla, terleme ile yada göz ve kirpiklerin hareketlerinden olsa gerek fondöten çizgi çizgi topaklanıyor. malesef bu kullandığım son tüp olacak.

Ferza
1-04-09, 20:04
Heyytt beee!!! Dediğiniz markaların ismini bile duymadım ya, ne güldüm kendime.. :roflol:
Haaaa, ikisini biliyorum ama bak:) lülülülülülü

Benim kullandığım tek makyaj ürünü pudradır ( evet toz pudra sadece ), kremsiz olacak...
Onun dışında cildimin bozulduğu çok kısa bir dönem haricinde ne fondoten bilirim, ne başka bi şey!!
Kapatıcıymış, aydınlatıcıymış ömrümde almadım....

Çoook geri kalmışım ben, çoookkk.. kaydirigubbakcemile3

Ama arkadaşlar size şunu söyleyim; cildime çok önem veririm:
Şimdiye kadar hep lorealin günlük kremiyle kremlerdim, her gün sabah akşam..

Ve hiç makyaj yapmadığım halde; her gün mutlaka nivea nın temizleme sütüyle temizlerim. ( pahalı ürünleri de denedim, ama en çok memnun kaldığım oydu.)

Sabunu yüzüme senelerdir sürmem, banyo da dahil...
Sadece temizleme sütüyle temizlerim.
Rimeli nadir kullanırım.. Genelde kirpik makası bana yetiyo :)
Far (kremini değil tabii) ve göz kalemini çok kullanırım... Hiç eksik etmem...

Ayrıca haftalık bir doğal kürüm var, onu yaparım...
Haaa bi de ruj yerine dudak parlatıcısının koyu renkli olanın kullanırım. Ruj sevmiyorum çünkü...

Bi de bu günlerde, eczaneye bi krem hazırlatıyorum yüz için; onu kullanıyorum...
Yaklaşık bir ay oldu, sonuç gayet iyi...

Tercihlerimden o kadar memnunum ki...
30 yaşına girmek üzere olmama rağmen beni görenler 22-23 sanıyorlar en çok; asla ama asla inanmıyorlar yaşıma...

Lütfen makyaj yaparken biraz cildimize dikkat!!!
Aşırıya kaçmadan, doğala yakın ürünler kullanmak en iyisi en güzeli...
Sevgiler sunuyorum hanımlar:) a.s. :1hug:

ozlemim
10-06-09, 08:06
paytakordek
bende maybelline kullanmaya başladım güzel.öyle çok beyaz değil benim kullandığım lıght ve medium var mediıum esmerler içinmiş lıght beyaz tenliler için.çok parlak durmuyo.
aynen bende light olanı kullanıyorum çok doğal duruyor.. yalnız özel gün ve davetlerde sürerim.. günlük hayatta kapatıcı kullanmıyorum. çizgi yapıyor..

günlük kullandığım tek makyaj malzemem allığım ve rimelimdir..

gurbaa prenses
10-06-09, 08:06
versace'nin concelari da bi harika