Doğum yapmış olan anneler buraya....

hilarya
29-11-08, 16:11
duygu1912
arkadaslar ege dun yuzustu yatarken ılk olarak döndü:1shok::teytey:hem cok sasırdım hemde korktum bundan sonra koltukta yalnız asla bırakmam.sızde dıkkat edın kızlar.gercı her zaman yere yastıklar koyuyorum ama yınede allah korusun
Duyguu maşallahh Ege ye.... :nazar::nazar::nazar:
Ne kadar güzel onların böyle gelişimlerini görmek..

derya289
29-11-08, 17:11
muscan24
bu arada bir kaç gündür oğluşum beni tanıyor gülüçükler atıyor.beni gözleriyle takip ediyor.küçükken pek anlamıyordum.ama büyüdükçe çok daha fazla sevmeye başladım.içime sokasım geliyor.öpe öpe doyamıyorum.annelik çok güzel bir şeymiş.
ilk günler yoğun depresyona girdiğim için niye doğduki demiştim.ben bu bebeğe bakamıyacağım demiştim.allahıma şükür depresyonumu atlattım.gerçi hala antidepresana devam.ama olsun ben artık çok mutluyum.ben sağlıklı oladığım sürece bebeğime kim bakacak.
bu arada annem doğumdan beri yanımdaydı.çok rahattım.yemekler ,temzlik ,bebek bakımına yardımcı, vs. çarşamba gidecek memlekete sinop a.ben bebişle yalnız lalıcam.allh kolaylık versin bana sizlere.
benim de sütüm yetmediği için günde 3-4 kere 60 cc mama veriyom.su hıçkırık falan tutarsa arada veriyorum.zaten suyu sevmiyor.çıkarıyor kerata..)):ecrin_bebek:
canım benimde annem yanımdaydı 2 aydır geçen hafta pazar gitti ama pazartesi büyük dehşet bir gündü.hiç geçmedi eşim saat 20 gibi geliyor onun gelmesini dört gözle bekledim.ama şimdi daha iyi alıştım gibi.annemle babamı tekrar bayramdan sonra çağıracam.

femmepetal
duygu1912
temızleme mendılı ne kullanıyorsun arkadaslar?ben nıvea kullanıyorum ama cok pahalı gelıyor.6 ytl bır paket 3 gun falan gıdıyor bıze:KK43:
duygu1912
kızlar hangı mendılı kullanıyorsunuz ve fyatı ne kadar dıye sormustum ama gormedınız sanırım.ben nıvea kullnıyorum ama 5.95 ytl pahalı gelıyor ve 3 max 4 gun gıdıyor

Ben de nivea kullanıyorum en iyisi o zaten bence ama canım sen neden her defasında ıslak mendille siliyorsun?bende pamuklu mendiller var 8*10 tane onları sabunla ıslatıp poposunu siliyorum ıslak mendili sadece dışarıda gezmede kullanıyoruz...sende eşinin eskimiş atletlerini küçük küçük kesip popo bezi yapabilirsin.Hep ıslak mendil kullanma çok faydalı bişey değil.Hem çok masraflı da olmuyor ben nerdeyse ayda 1 paket tüketiyorum...a.s

strawberrylips
Kızlar bi ıslak mendil tavsiyeside benden olsun pampers sensitive kullanıyoruz biz daha önce nivea kullandım ama kokusu çok keskindi hem bunun kokusuda yok güzel yani fiyatı 5,5 falan..

femmepetal
cansu tuzlada orhanlıdaymış canım ben de burdan öğrendimhttp://www.kadinlarkulubu.com/nisan-anneleri/227120-istanbulda-chicco-mothercare.html

Gülşahcım ben nivea no perfume kullanıyorum parfümsüz o,çok sade bir kokusu var alkolsüz..

hilarya
29-11-08, 18:11
mommy
cansu tuzlada orhanlıdaymış canım ben de burdan öğrendimhttp://www.kadinlarkulubu.com/nisan-anneleri/227120-istanbulda-chicco-mothercare.html

Gülşahcım ben nivea no perfume kullanıyorum parfümsüz o,çok sade bir kokusu var alkolsüz..
saol canım benim bildiğim mağaza değilmiş.. Büyük alışveriş yapmak için uygun gibi.. Ama birkaç parça bişi almak için gitmeye değmez diyor eşim.. gidene kadar yakacağımız benzin parasıyla mağazadan alsak daha ucuz olur diyor.. kaydirigubbakcemile2-tatlicadiarzu-

femmepetal
29-11-08, 19:11
benim eşim de aynı şeyi söyledi baya uzak bize :-)))

ge0120
29-11-08, 21:11
mommy
Ben de nivea kullanıyorum en iyisi o zaten bence ama canım sen neden her defasında ıslak mendille siliyorsun?bende pamuklu mendiller var 8*10 tane onları sabunla ıslatıp poposunu siliyorum ıslak mendili sadece dışarıda gezmede kullanıyoruz...sende eşinin eskimiş atletlerini küçük küçük kesip popo bezi yapabilirsin.Hep ıslak mendil kullanma çok faydalı bişey değil.Hem çok masraflı da olmuyor ben nerdeyse ayda 1 paket tüketiyorum...a.s
disk pamuklar satılıyor ya hani yuvarlak makyaj temizlemek için falan ben onları kaynamış su ile ıslatıp onlarla siliyorum . sadece dışarıda ıslak mendil kullanıyorum ama hemen kızartıyor . en iyisi su pamuk boşuna ıslak mendillere para vermeyin arkadaşlar

DygEge
gozde0120
disk pamuklar satılıyor ya hani yuvarlak makyaj temizlemek için falan ben onları kaynamış su ile ıslatıp onlarla siliyorum . sadece dışarıda ıslak mendil kullanıyorum ama hemen kızartıyor . en iyisi su pamuk boşuna ıslak mendillere para vermeyin arkadaşlar
gozdecım dısk pamuklarla daha pahalıya gelmıyormu?dısk pamuklar1.50 ytl falan gunde 1 paket yetermıkı?

DygEge
sel-inn
duygu merhaba cnm ben ancak dışarı cıkarsam kullanıyorum.pampers ve huggies kullandım ama fiyatlarını bilmiyorum alışverişi eşim yapıyoda.evde pamuk kullanıyorum
canım pamukla zor olmuyormu?yanı sumu kaynatıyorsun?kıloylamı alıyorsun pamugu nasıl yapıyorsun?

DygEge
sema_alya
Duygu maşallah ya çok güzel bir duygu olsa gerek insan bebeğinin en ufak bi tepkisinde acayip mutlu oluyoken dönmesini görmek çok keyifli olsa gerek.Ama bencede çok dikkatli olmak gerekiyor şimdiden sonra.
semacım evet gercekten oyle ınsan hergun yenı yenı seyler gorup mutlu oluyor..darısı sızın basınıza

MinikAnniş
merhabalar arkadaşlar a.s.
bebişim günleeer sonra 1,5 - 2 saat kadar uyudu aralıksız, akşama da misafirim vardı çok işime geldi tabii yemeklerimi bile yapabildim çok mutluyum uyumadığı zamanlar wc ye bile zor giderdim bi yarım saat dahaa uyusa da girip duşumu da alabilsemm
duygu maşaAllah Egeye dönmeye de başlıycaklar yavaş yavaş miiniklerimiz demek koltuğa yatırınca yere yastıklar koymak güzel fikir canım, bebişi kucakta yıkama fikrinden sonra senden kaptığım ikinci güzel fikir sağol canım.. ee ne demişler akıl akıldan üstündür..
ıslak mendil ben uni baby kullanıyorum..ilk bi ay kadar yenidoğanını kullanıyordum, şimdi ise kremlisini kullanıyorum pembe paket..
bi alana bi hediyeliydi 5 ytl ye..ama o kampanya bitmiş maalesef.. benneyaptımki tanesii 5ytl normalde..
hepinize iyi akşamlar arkadaşlar bebişlerinizle güzel bii akşam geçirmeniz dileğiimle... yerimseniben
mervecım sende sagol hepımız burda bırbırımızden guzel seyler ogrenıyoruz kaydirigubbakcemile2

hilarya
Duyguu maşallahh Ege ye.... :nazar::nazar::nazar:
Ne kadar güzel onların böyle gelişimlerini görmek..
sagol canım allah butun meleklerımızı korusun ınsallah
mommy

gülcüm ya kım ugrascak onla her seferınde yıka yıka nereye kadar ya:bbo:zaten delı gıbı kusuyor cıldırıyorum bırde onları yıkarsam delırırım herhalde

dream81
Kızlar bi ıslak mendil tavsiyeside benden olsun pampers sensitive kullanıyoruz biz daha önce nivea kullandım ama kokusu çok keskindi hem bunun kokusuda yok güzel yani fiyatı 5,5 falan..
gülşahcım bende nıvea sensıtıve kullanıyorum kokusu yok denılcek kadar az hafıf papatya kokuyora.s.

MaVili_06
Kızlar benim akıllı bıdışıma son birkaç saattir bişeyler oldu ve ilk kez sallamak zorunda kaldım.Bi huzursuzluk var üzerinde uyuduğu zaman bağıra bağıra uyanıyor :KK43: Gazı yok,gazını çıkarıyor.Okudum üfledim şu an iyi ama uyurda yine öyle sıçraya sıçraya bağıra bağıra uyanırsa diye korkuyorum.

ge0120
29-11-08, 22:11
duygu1912
gozdecım dısk pamuklarla daha pahalıya gelmıyormu?dısk pamuklar1.50 ytl falan gunde 1 paket yetermıkı?
yok canım ya 2-3 tane pamuk yetiyo ıslatıp güzelce siliyorum bi paket 4-5 gün gidiyo . suyu kaynatıp bi kabın içine koyuyorum sabah akşama kadar onu kullanıyorum ertesi gün yeniden su kaynatıp onu kullanıyorum. benimki pahalılıktan çok denizin cildi çok hassas olduğundan .dışarıda 1-2 kere sileyim ıslak mendillerle hemen kıpkırmızı oluyo . disk pamuklarda kolayıma geliyo öbür pamuklar çabuk bitiyo ziyan oluyo.

PAPATYAM
29-11-08, 23:11
selam kızlarr bugün fırsatım olmadı giremedim neler yaptınız bakiim kızı şimdi yatırdım ancak inşallah deliksiz uyurrr 30 dk sonra mama saati zaten mama hazırlayıp vericem sonra bende culp yatakk zilli yatmadn ne yaprım emmedi mama hazırladım ağzına koymadı beklicem bakalım acıkmamış sanırım hanfeendüüü ay maşallah sormayın dün bir gülüyor benim ki fena yanii maşallah maşallah resmen kahkaha atıyor yaww ağzımla pürttttttttt diyorum nasıl gülüyor ilk defa böyle kahkahalı karılarak güldü ay çok hoştu annemler abim eşi ile bendeydi dün gece 3:30 da yattı zilli bizde oturduk herkes koştu üstüne minik kuşumun güldürmeye çalışıyor ama o sadece ben konuşunca şaklabanlık yapınca basıyor kahkahayı kociş sinirden kızardı resmennnn:roflol::roflol::roflol::jeyyar:

PAPATYAM
30-11-08, 00:11
mommy
İstanbuldaki annişleer
21 aralıkta,Tuzlaya gidelim mi??Chicco'nun deposuna,hem alıveriş yapmış oluruz hemde tanışır,buluşur ,koklaşırız,hadi uzak muzak,mırın kırın etmeyin kocalar da gelir belki çünkü pazara geliyor....
bize uzak ama belli olmaz istiyorum gitmeyi ama hayırlısı bakalım o gün gelsin de bir

PAPATYAM
aytege
günaydın herkesee dün sorunu çözdük kızlar bize oturmaya geldiler onlar için önemli olanın bebek olduğunu ve benden daha çok düşündüklerini söylidler yani evden gidiyorrrrrrrr , veeeeeee hepinizeee destekleriniz için çok teşekrüe ederim canlarım iiyiki burası ve sizler varsınız yok sa ben gurbet ellerde napardımmm, burayı bulduğum ve sizleri tanıdığım için çok şanslıyım, özellikler betülcüm bana verdiğin cesaret için çok teşekrü ederim sen olmasan ben belki istemediğimi söyliyemeyecektim. hep geri duracaktım ......hepinizi öpüyorum bebeişlerinizideeeeeeee..........
hadi gözün aydın rabbim sıkıntı dert göstermesin bak üzülüyordun rabbim yardım etti sana e onlarda akıllı olsunlar yawww neyse bişey demeyeyim ben şimdii gece geceee:roflol:

PAPATYAM
bride_
Sağolun cvplar için...

kızlar birisinin bebeği uykuda retinasını yırtmış tırnağıyla hemde epey derinmiş, topik açmış...Tırstım

ben şimdi benimkide gözünü yüzünü çok elliyor, tırnaklarını kesiyorum ama kesmek içinde biraz

uzaması gerekiyor kessemde köşeleri keskin kalıyor...Şaşırdım valla yaa...
ay sus suss valla bende bundan korkuyorum yaww dün gece nasıl olmuşsa benimki eldivenlerini çıkarmayı becermiş lastikleri gevşek biraz koly oldu o yüzden herhalde ağzına götürüyor elini çünki hep sabah bir baktım 4 yerde tırnak izi bir tanesi kaşının hemen altında göz kapağının kenarında korktum valla

PAPATYAM
duygu1912
kızlar hangı mendılı kullanıyorsunuz ve fyatı ne kadar dıye sormustum ama gormedınız sanırım.ben nıvea kullnıyorum ama 5.95 ytl pahalı gelıyor ve 3 max 4 gun gıdıyor
unı baby yenidoğan alıyorum 3 lü paketinden yada nivea e mecbur kullanıyoruz başk çare yokk idarelide olamıyorsun mecbur her açışta 2 mendil gidiyor günde 5 defa açıyorum altını 10 tane gidiyor hemen hemen bazen kakasını yaparsa 4-5 mendil gidiyor nivea 63 adetlisi iyi oluyor indirimli oluyor bazı bebek marketlerde denk gelirse alyorum 3-5 paket

serenat
30-11-08, 08:11
günaydınn arkadaşlarr. güzel bir pazar günü geçirmenizi diliyorum.
Duygucumm maşallah adaşımıza ne güzel dönüyormuş ben hiç denemedim yüzüstü yatırmayı sadece uyurken yatırıyorum. birde ıslak mendil olarak canbebe ve huggies kullnıyorum.ama en uygun dalin gibi geliyor onun 3lü paketi 9 ytldi bir dahaki sefere ondan alacagım.
Gül ve Cansucum Tuzla biraz uzak dediginiz gibi benimde yeni dogum yapmış bir arkadaşım var eşine söyleyecek birlikte gitme ihtimalimiz var. birkaç şey almak için belki dediginiz dogru gitmeye degmez ama kıyafetlerden tutun oyuncaklar herşey çok ucuz oluyormuş.magaza 40-50 ytl olan ürünler orada 10-20 ytl oluyormuş.
Aytencim çok sevindim sorunun çözülmesine.
Duygucum eylül resimlerinde gördüm Egeyi banyo yaptırırken oturtuyormusun güzelim.

bride_
30-11-08, 09:11
Günaydın arkadaşlar...Size bu saate kadar yaptıklarımı anlatacağım..Acaba ben mi abartıyorum yoksa kadın olmak mı gerçekten zormu bir bakıverin sizde...

05.00 nazlı uyandı, onu besledim, biraz bekleyip gazını çıkarttım, altını açtım. (Akşam 12 de yatmıştık...)

05.50 yatağına götürdüm, süt sağdım, biberon ve diğerlerini yıkayıp stelizatöre attım (kocam mışıl mışıl uyuyor)

06.30 bende yattım, ama 7e kadar uyuyamadım. 7 gibi daldım.

09.00 da nazlı uyandı ben gene sütünü ısıttım, gazını çıkarttım, altını temizledim aynı şeyleri yaptım ve nazlıyı salona götürdüm kahvaltı saati geldi,

09.30 kahvaltıyı hazırladım, kahvaltı hazırlarken mutfağa gittiğim için nazlı mızmızlanıyor, kucak istiyor mutfakla salon arasında mekik dokuyorum...Sessiz olmalıyım çünkü eşim hala uyuyor!!! Halbuki eşim ilgilendse de rahat rahat hazırlasam sofrayı..

10.00 kahvaltı nihayet hazır, kocamı uyandırıyorum, kahvaltıya oturuyoruz, 50 kere sofradan kalkıp emziğini veriyorum yavruma, kucağıma alıyorum..çayım buz gibi oluyor..yumurtanda öyle..Eşim ise son derece sağlıklı bir şeklide kahvaltısını ediyor..

11.00 ben yarı aç yarı tok kahvaltıyı topluyorum, sofradan bir bir malzemeleri içeri taşıyorum.Eşim ise avatarları başladı onu izliyor!!

11.10 nazlı uykuya daldı...Çamaşırlarmı makineye attım..
oh dedim oturdum..ama aklıma eşimin tüm haftya ütülenmiş olan gömlekleri geldi..yarın pazartesi..aman allahım ütülemem lazım...süt sağmam lazım....ama nazlı yeni uykuya daldı, 1 saatim var ve ben biraz dinlenmek istiyorum!!! kk ya girmek istiyorum!!! Gazete okuyacaktım!!! Bu yazıyı yazdıktan sonra ütülerimi yapacağım...çamaşırlarımı asacağım ve ütülerim bitince öğlen yemeğini hazırlamaya koyulacağım..o arada tabi nazlıyı besleyeceğim...ve sonrası malum...tahmin ediyorsunuzdur aynı şeyler tekrarlanıp duracak... :))))))))

Son not: Bebeğimi çok seviyorum ve şikayetim asla ona değildir...Onu bana verene bin kere şükürler olsun keşke çok yesede gecede 1 değil 3 defa kalksam...

strawberrylips
30-11-08, 10:11
bride_
Günaydın arkadaşlar...Size bu saate kadar yaptıklarımı anlatacağım..Acaba ben mi abartıyorum yoksa kadın olmak mı gerçekten zormu bir bakıverin sizde...

05.00 nazlı uyandı, onu besledim, biraz bekleyip gazını çıkarttım, altını açtım. (Akşam 12 de yatmıştık...)

05.50 yatağına götürdüm, süt sağdım, biberon ve diğerlerini yıkayıp stelizatöre attım (kocam mışıl mışıl uyuyor)

09.00 da nazlı uyandı ben gene sütünü ısıttım, gazını çıkarttım, altını temizledim aynı şeyleri yaptım ve nazlıyı salona götürdüm kahvaltı saati geldi,

09.30 kahvaltıyı hazırladım, kahvaltı hazırlarken mutfağa gittiğim için nazlı mızmızlanıyor, kucak istiyor mutfakla salon arasında mekik dokuyorum...Sessiz olmalıyım çünkü eşim hala uyuyor!!! Halbuki eşim ilgilendse de rahat rahat hazırlasam sofrayı..

10.00 kahvaltı nihayet hazır, kocamı uyandırıyorum, kahvaltıya oturuyoruz, nazlı rahat vermiyor mzııklanıyor çayım boğazıma diziliyor 50 kere sofradan kalkıp emziğini veriyorum, kucağıma alıyorum..çayım buz gibi oluyor..yumurtanda öyle..Eşim ise son derece sağlıklı bir şeklide kahvaltısını ediyor..

11.00 ben yarı aç yarı tok kahvaltıyı topluyorum, sofradan bir bir malzemeleri içeri taşıyorum.Eşim ise avatarları başladı onu izliyor!!

oh dedim oturdum..ama aklıma eşimin tüm haftya ütülenmiş olan gömlekleri geldi..yarın pazartesi..aman allahım ütülemem lazım...süt sağmam lazım....ama nazlı yeni uykuya daldı, 1 saatim var ve ben biraz dinlenmek istiyorum!!! kk ya girmek istiyorum!!! Gazete okuyacaktım!!! Bu yazıyı yazdıktan sonra ütülerimi yapacağım...çamaşırlarımı asacağım ve ütülerim bitince öğlen yemeğini hazırlamaya koyulacağım..o arada tabi nazlıyı besleyeceğim...ve sonrası malum...tahmin ediyorsunuzdur aynı şeyler tekrarlanıp duracak... :))))))))

Söylesenize sizin yaptıklarınızda böyle mi?
Aynen öyle sedacım valla afedersin wc.ye gitmeye vakit bulamıyorum sabah gideyim dedim benimki resmen kendini yırtıyodu ağlamaktan,benim eşim gündüzleri ilgileniyo geceleri agresifleşiyo oyüzden hafta sonu gündüzleri ona bırakıp işlerimi yapıyorum mesela dün çıktım gezdim valla ama onun dışında hafta içi hep aynı inan çocuk büyütmesi ne kadar zormuş meğersem valla annelerimiz hakkını ödeyemeyiz bunu bi kez daha anladım:nazar:

sel-inn
duygu1912
duygu1912
canım pamukla zor olmuyormu?yanı sumu kaynatıyorsun?kıloylamı alıyorsun pamugu nasıl yapıyorsun?
yoo duygucum evdeyken zorluğu yok ama dışarıda zor o yü<den dışarda ıslak mendil kullanıyorum.evet su ısıtıyorum şu bildiğimiz paket pamuklardan alıyorum makyaj temizleme pamuğu değil yani

sel-inn
bride_

10.00 kahvaltı nihayet hazır, kocamı uyandırıyorum, kahvaltıya oturuyoruz, nazlı rahat vermiyor mzııklanıyor çayım boğazıma diziliyor 50 kere sofradan kalkıp emziğini veriyorum, kucağıma alıyorum..çayım buz gibi oluyor..yumurtanda öyle..Eşim ise son derece sağlıklı bir şeklide kahvaltısını ediyor..

Söylesenize sizin yaptıklarınızda böyle mi?
günaydın seda aynen öyle valla hergün aynı koşuşturma.acıkcası eşimde öyle cok yardımcı değil bana daha doğrusu pek becerikli değil iş yaparken veriyorum eline egemeni çocuk iki ıyyk yapsa bende durmuyo diyiveriyor..uff gerci bazen bende cok oluyorum adam bütün işte milletin kahrını cekiyo eve geliyo benimle uğrasıyo bugün bile işte :çok üzgünüm:

sel-inn
kızlar nerdesiniz yahuuuu kimsecikler yok tek kalmışımm:uhm:

arzuercan
aynen sedaya bu bir kısır döngü sabır edelim bakalım nereye kadar:)))))))))))))))

[B]slm kızlar ii pazarlar neler yapıyosunuz oğlann ayağımda sallanıyor ben pc ye bakıyorum aamn can yakmasında sallarız

bişi soram ben oğlanı 2saat felan emzirmedim bakalım dedim sütüm kaç cc çıkcak diye meraktan manuel bebedorun pompasıya sağdım 100cc çıkı iyimiki acaba
[/B]