Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Doğum yapmış olan anneler buraya....

DygEge
22-12-08, 13:12
sema_alya
Çok ilginç ya demek ki şuan bebeklerin kilo alımı çok da yeme içmeyle alakalı değil.Gerçi emmesi gayet iyi ama emdiğinin yarısını kustuğuna eminim.Mervenin de senin de bebeklerinizin maşallahı var benim kızım da fena saylmaz boyu da gayet iyi 63 cm.Sanırım sütün yağlı olup olmaması etkili.Ayy bilmiyorum hayıflanmak istemiyorum en önemlisi sağlık Allah onunla imtihan etmesin hepimizin yavrularına sağlık versin.
semacım bence bızımkıler fazla emıyor cunku ben burda okuyunca arkadasları sok oluyorum 2 3 dakıka emdı bıraktı dıyorlar.yada 5 dakıka..ben daha kendı ıstegıyle memeyı bıraktıgını hatırlamıyorum egenın:1shok:hep agzından ben cekerım.ve uyuyorsa bıle uyanır delırır...yanı allah nazardan saklasın emmesı cok ıyı ama keske fazlasını emmese ne dıyım allah daha buyuk dert vermesın.yemese daha cok uzulur ınsan.bunada sukur.allah bozmasın:Saruboceq:

zeynep_67
Bebeği kusanlar kulubu veya topici açalım arkadaşlar aynen benim oğlumda öğle bir kusuyorki zavallı çamaşır makinası oğlum doğduğundan beri çalışıyor ütü desen ona keza halılar kanepeler örtüler felaket kusmuk birde çıkmıyor yerden heryer lekeli kaldı...Üstümüzü başımızı hiç saymıyorum..En çok üzüldüğüm nokta ise ne giydirirsem yakasında bir önlük kıyafetleri gözükmüyor oğluşumun..Allah a çok şükür sağlığı kilosu normal kusmuklarını da es geçiyoruz:))))

sema_alya
duygu1912
semacım bence bızımkıler fazla emıyor cunku ben burda okuyunca arkadasları sok oluyorum 2 3 dakıka emdı bıraktı dıyorlar.yada 5 dakıka..ben daha kendı ıstegıyle memeyı bıraktıgını hatırlamıyorum egenın:1shok:hep agzından ben cekerım.ve uyuyorsa bıle uyanır delırır...yanı allah nazardan saklasın emmesı cok ıyı ama keske fazlasını emmese ne dıyım allah daha buyuk dert vermesın.yemese daha cok uzulur ınsan.bunada sukur.allah bozmasın:Saruboceq:
Duygucum doğru söylüyorsun ben kızıma ek olarak mama da veriyorum çünkü akşam saatlerinde sütüm çok azalıyor sağıyorum çok süt olmuyor.Benim kızımda alıştı dolu dolu gelmesine az gelince kıyameti koparıyor.Ama ne kadar versem alıyor limiti yok sonra da tabii çıkarıyor.İnş ek gıdaya geçtiğimizde sorunları olmaz benim görümcem çocuğuna yemek yedirmek için masa tepeleri mi dersin sürekli tv de reklam aramalar mı Allah ım en büyük korkum o inş o zaman da böyle iştahlı olurlar.

DygEge
zeynep_67
Bebeği kusanlar kulubu veya topici açalım arkadaşlar aynen benim oğlumda öğle bir kusuyorki zavallı çamaşır makinası oğlum doğduğundan beri çalışıyor ütü desen ona keza halılar kanepeler örtüler felaket kusmuk birde çıkmıyor yerden heryer lekeli kaldı...Üstümüzü başımızı hiç saymıyorum..En çok üzüldüğüm nokta ise ne giydirirsem yakasında bir önlük kıyafetleri gözükmüyor oğluşumun..Allah a çok şükür sağlığı kilosu normal kusmuklarını da es geçiyoruz:))))
zeynepcım bencede acalım bır topıc.onluk olayını hıc sorma canım ya en guzel kıyafetını gıydırırsın boynunda yıkanmaktan eskımıs bır onluksenağlama
hadı evde neysede bayramda falan gıydıgı kıyafetı bıle gormuyor ınsan.onluksuz 5 dakıka bırakmaya gelmıyor.bırde o kadar sıkıyorkı onlukten sureklı ellerıye kaldırıyor yuzune cekıyor..
bırde kıs geldı camasır kurumuyor allahtan kalorıferler varda ustunde onluk kurutuyoruz.yoksa halımız tam harap olcaktı.

patik
22-12-08, 14:12
benimki kusmuyo pek çünki sütüm çok deil..buyuzden fazla ememıyo dolayısıyla kusmuyo...derya arkadaşımız yok bi süredir neler yapıyo acaba...aklımda seda arkadaşımızda..en büyük sıkıntımız bunlar olsun işallah..hava iyice soğudu..bugun sağlıkocağına giderken pnomokok için kulaklarım dondu ne giydiriceğimi bilemedim..astronot mont alıcam..rota virüsde ençok kışın aralık ocakda görülürmüş..şubata kadar bana rahat yok..içim daralıyo kıştan..allah sokaktakılerın yardımcısı olsun..yün alıp örmek zamanı..

DygEge
22-12-08, 14:12
bende deryayı cok merak edıyorum valla ıyıdır ınsallah.sedacıkta nazlısıda ıyıdır ınsallah allah sıfalarını versın.canım ben aldım astronot bambakı dıye bır marka 40 ytl..fıyatıda uygundu cokta sıcak tutuyor.dısarı cıkıp eve geldıkmı vucudu sıcacık oluyor.tavsıye ederım.

sel-inn
22-12-08, 15:12
duygucum cokkk geçmiş olsun cnm bayramda egemende bende hastaydık
öksürük için eczacı perebron diye bi surup vermişti dene istersen amöa maalaesef mikrop girdimi vücuda hızını almadan gitmiyor

bu arada sedanın teli kimsede yok mu acaba bende merak ettim

DygEge
sel-inn
duygucum cokkk geçmiş olsun cnm bayramda egemende bende hastaydık
öksürük için eczacı perebron diye bi surup vermişti dene istersen amöa maalaesef mikrop girdimi vücuda hızını almadan gitmiyor

bu arada sedanın teli kimsede yok mu acaba bende merak ettim
sagol canım sızede gecmıs olsun.nasıl atlattın mehtapcım?yanı ılac kullandınmı?egemene ılac verdılermı?

hilarya
mERHABA kızlarr

duygu cum çok geçmiş olsun.. Tam hastalık havası.

Seda sana ve Nazlı ya da büyük geçmişler olsun..Canım bir yardım falan yapın da ihtiyacı olan birine başınızdaki kara bulutlar dağılsın..

Kar geliyormuş kızlarr belki kar yağarsa mikroplar biraz olsun azalır.. :ecrin_bebek::ecrin_bebek:Allah sağlık versin bütün bebişlereee

sel-inn
duygu1912
sagol canım sızede gecmıs olsun.nasıl atlattın mehtapcım?yanı ılac kullandınmı?egemene ılac verdılermı?
sagol duygucum ben o yazdığım şurubu kullandım
bol mandalina-süt bal ve k.biberli ve ıhlamur içtim sürekli- bende halsizlik ve öksürük vardı ama burun akıntısı yoktu
bide boğazım iin sprey kullandım
egemende ilaç kullandı cnm

arzuercan
22-12-08, 16:12
iyi akşamlar kızlar bizde bugün dr kontrolüne gittik iyileşmiş paşam çok şükür rota virüsünüde olduk bu arada:dance:
63cm 7250 olmuş maşallah paşam:nazar:

bride_
22-12-08, 17:12
betulygt

nasıl yanı mesela buzluktan cıkardım sıcak suyun ıcınde erıttım 100 cc yı sonra 20 sını ıctı 80 ı bıraktı ve o sut sogudu.. aradan 3 saat gectı o sutu tekrar sıcak suyun ıcınde ılıtıp verebılırmıyım bozulmzmı yaa bozuk sutte cok kotu yapar valla.. fisfisfis
eğer ıcırılıyorsa atmayım bı daha yaa yazıkk az bırsey degılkı ...
Merhaba arkadaşlar, nazlım ishal olmadı çok şükür, hepinize teşekkür ederim beni merak etmişsiniz.Nazlım gülücükler atmaya başladı.Şimdide babası hasta oldu nazlıya grip bulaştırmamaya çalışıcam nasıl başarıcaksam...??Zaten iştahsız birde grip olursa kötü olur, tırlatıcam valla bin defa dedim grip aşısı ol diye...Çok sinirleniyorum arkadaşlar bu gece kavga etmezsem iyidir.

Betülcüm asla ısıtımış soğutulmuş sütü bir daha ısıtma, bakteri ürer, olan süte olsun bebeğine yazık değil mi? Bırak lavobıya dök asla içirme...

Aytege
ben sütümü mesela 100 cc lik saklama kaplarına koyuyorum hep yarısını içip yarısnı bıraktı ise oda sıcaklığında diğer yarısını 2 saat sonra kullandırıyorum kayınvalideme ben şimdi bebeğime bakterili sütmü içirtmiş oluyorum.???

ChoqSeqeR
aytege
ben sütümü mesela 100 cc lik saklama kaplarına koyuyorum hep yarısını içip yarısnı bıraktı ise oda sıcaklığında diğer yarısını 2 saat sonra kullandırıyorum kayınvalideme ben şimdi bebeğime bakterili sütmü içirtmiş oluyorum.???
bizde öyle yapıyoruz canım ama tkrar ısınmamış oluyor sadece oda sıcaklığına beklemiş oluyor CADIARZU

Charm
Haklısın sedacım, içime sınmıyordu zaten doktum vermedım.. bırsey olmuyor olsa bıle olsun rısk almaktansa dokerım ne yapayım.

EU1
kızlar ara sıcaklıkları çok sever bakteriler, o yüzden içirmeyin Allah korusun hastalık yapıcı
( patojen )mikroorganizma bulaşmamış olabilir ama bulaşmış da olabilir ve ılık dediğiniz sıcaklıkta hızla ürerler..bu yüzden dikkat edin..

Charm
aytege

evet oda ballı sut gıbı, bakterili süt kaydirigubbakcemile3 bır nevı cesnılı sut.. kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
şaka tabıkı canım yaa.. ya ılla bekleyınce bakterı oluscak degıl ya ıkı saatte bencede bırsey olmuyordur sute ama yınede rısk almamak ıcın vermeyı dusunmuyorum ben ama senın durumun farklı sen calısıyorsun belesten sut dokucek degılsın.. sınırları zorlamadkca yanı anne sutu saklama koşullarına uygun oldukca verırsın neden vermıyesın...

EU1
bride_
Merhaba arkadaşlar, nazlım ishal olmadı çok şükür, hepinize teşekkür ederim beni merak etmişsiniz.Nazlım gülücükler atmaya başladı.Şimdide babası hasta oldu nazlıya grip bulaştırmamaya çalışıcam nasıl başarıcaksam...??Zaten iştahsız birde grip olursa kötü olur, tırlatıcam valla bin defa dedim grip aşısı ol diye...Çok sinirleniyorum arkadaşlar bu gece kavga etmezsem iyidir.

Betülcüm asla ısıtımış soğutulmuş sütü bir daha ısıtma, bakteri ürer, olan süte olsun bebeğine yazık değil mi? Bırak lavobıya dök asla içirme...
tekrar geçmiş olsun seda..
benim eşim de kaç kez grip oldu, bi de bahar alerjisi var kendisinde bu nedenle vücudu da çok dirençsiz, ofiste kim gripliyse akşamına eve gelir hapşırır öksürür.. ama benim zorumla grip aşısı oldu inan çok rahat ettim..tavsiye ederim..

EU1
aytege
aytencim sen şöyle yap o zaman madem 50 cc ile doyuyor diyorsan, 100 lüğü buzluktan çıkarttığında buzdolabında çözülmesini bekle. 50 - 50 ısıtıp ver.. böylece dökmemiş olursun canım :ecrin_bebek:

sel-inn
bugün hiç yazmamışsın sedamerak ettik seni
çok sevindim kızının iyi olduğuna cnm masallah
dr la konuştunuzmu sedacımrotayla ilgili
biz daha rotayıda pnömokok da olmadık

strawberrylips
Slm.kızlar bi bakıp çıkayım dedim çok fazla okuyamadım geçmişi,benim oğluş gündüz pek uyumadı şimdi uyudu kaldı fırsattan istifade geldim bende,benimkide bazen emiyo bazen acaip ağlıyo memeyi verdiğimde anlam veremiyorum hergün yeni bi huyu çıkıyo işte sanırım emzirdiğimiz ortamda çok önemli mesela emerken ben konuşursam aşırı ağlıyo sessiz ortam her zaman en iyisi sanırım..
Sedacım nazlının iyi olmasına çok sevindim tekrar geçmiş olsun,duygucum sanada geçmiş olsun hayatım inşallah en kısa zamanda iyileşirsin,fatmacım sanada geçmiş olsun kızlar zencefille balı karıştırıp yiyin göğsü yumuşatır ayrıca bitki çayları tüketin iyi gelir,ben gaz yapıyo diye ne mandalina ne portakal bişey yiyemiyorum artık bitki çayları falan onlarla idare ediyorum napalım Allah başka dert vermesin:)Mervecim sende iyisindir inşallah altta gördüm burdasın sanırım

EU1
duygu1912

mervecım bırde forumları okurken gordum kusma ıle ılgılı bazı bebeklerın ınek sutune alerjısı olurmus.bır doktor demıskı sut ve sut urunlerı almayı bır kac gun kesın kusmasında azalma yada kesılme olursa onunla alakalı olabılır demıs.acaba bızımkılerdede boyle bırsey olabılırmıkı??
duygucum sen bunu aklıma getirince baktım galaktozami diye bir hastalık anne sütü ve inek sütüne duyarlı olurlarmış..ama çocuklarda: beslenme bozukluğu, kusma, ishal ağırlık kaybı, karında şişlik, sarılığa benzer belirtiler olurmuş..bizimkilerde yalnızca kusma var bu alerjik durum yoktur herhalde bizimkilerde fisfisfis ..

EU1
dream81
Slm.kızlar bi bakıp çıkayım dedim çok fazla okuyamadım geçmişi,benim oğluş gündüz pek uyumadı şimdi uyudu kaldı fırsattan istifade geldim bende,benimkide bazen emiyo bazen acaip ağlıyo memeyi verdiğimde anlam veremiyorum hergün yeni bi huyu çıkıyo işte sanırım emzirdiğimiz ortamda çok önemli mesela emerken ben konuşursam aşırı ağlıyo sessiz ortam her zaman en iyisi sanırım..
Sedacım nazlının iyi olmasına çok sevindim tekrar geçmiş olsun,duygucum sanada geçmiş olsun hayatım inşallah en kısa zamanda iyileşirsin,fatmacım sanada geçmiş olsun kızlar zencefille balı karıştırıp yiyin göğsü yumuşatır ayrıca bitki çayları tüketin iyi gelir,ben gaz yapıyo diye ne mandalina ne portakal bişey yiyemiyorum artık bitki çayları falan onlarla idare ediyorum napalım Allah başka dert vermesin:)Mervecim sende iyisindir inşallah altta gördüm burdasın sanırım
sagol gülşahcım iyiyim sen nasılsın nasıl geçiyor günlerin daha ne kadar kalacaksın gülşahcım hiç girmiyorsun özlettin kendini kaydirigubbakcemile oğluşunu öp benim için gaz problemi de bi an evvel son bulur inşAllah, benimki de son günlerde pek huysuz, cidden pnömokoktan sonra huysuzlaştı..umarım bi an önce eskiye döner -tatlicadiarzu- yoksa benim için hiç iyi olmayacak senağlama öpüyorum canım benimki yine ağlayarak uyandı delikafadulden nesi var bir bilsem

ANESSA
pnömokok olucaz bizde ayın 29unda sağlık ocağı yapıyomuş ama rotayı yapmıyoılarmış onu hastanede yaptırıcaz fiyatı hakkında bilginiz varmı

ChoqSeqeR
dream81
gülşahcım saol canım tavsiyen için ben ilaçta kullandım aslında tam geçer gibi oluyor bir kaç gün sonra tekrarlıyor sanırım bünyem çok zayıfladı...
sen naslsın sanırım bebiş tüm vaktini alıyor hiç giremiyosun artık hamileyken yakınırdık ama şuan yaınmaya bile vaktimiz kalmıyor demi :KK46::KK46::KK46:

strawberrylips
MinikAnniş
sagol gülşahcım iyiyim sen nasılsın nasıl geçiyor günlerin daha ne kadar kalacaksın gülşahcım hiç girmiyorsun özlettin kendini kaydirigubbakcemile oğluşunu öp benim için gaz problemi de bi an evvel son bulur inşAllah, benimki de son günlerde pek huysuz, cidden pnömokoktan sonra huysuzlaştı..umarım bi an önce eskiye döner -tatlicadiarzu- yoksa benim için hiç iyi olmayacak senağlama öpüyorum canım benimki yine ağlayarak uyandı delikafadulden nesi var bir bilsem
Canım benim inan bende sizleri özledim ama mert efeden fırsat bulamıyorum inan benden başka kimsede durmuyor doğru düzgün hemen basıyo bağırmayı,saol canım inşallah en kısa zamanda atlatırız bu gaz işini,bu arada bizimde 29 unda aşımız bu aşılardan ben çok tırsıyorum çünkü yavruların herşeylerini altüst ediyo ama mecburuz işte naparsın,inşallah büşrada bian önce eski haline döner çok öperim senide büşrayıda görüşürüz tatlım:1hug:

strawberrylips
Delikız
gülşahcım saol canım tavsiyen için ben ilaçta kullandım aslında tam geçer gibi oluyor bir kaç gün sonra tekrarlıyor sanırım bünyem çok zayıfladı...
sen naslsın sanırım bebiş tüm vaktini alıyor hiç giremiyosun artık hamileyken yakınırdık ama şuan yaınmaya bile vaktimiz kalmıyor demi :KK46::KK46::KK46:
Öyle fatmacım valla yakınırdık ama şimdi hiç bişeye fırsatım olmuyo,ailemin yanındayım şimdi yılbaşından sonrada dönücem kısmetse fazla giremiyorum burdada zaten oğlan kimsede durmuyo,canım hastalık çok kötü bişey inşallah en kısa zamanda iyileşirsin,onuruda öp benim için ben çıkıyorum şimdi sonra gelirim yine kendine çok iyi bak bol bol c vitamini alcokacimcoooka.s.

ANESSA
22-12-08, 18:12
yaa arkadaşlar bi soru sormuştum rotavirüs aşısının fiyatını bilen varmı diye yaptıranlar bilirler cevap verirlerse sevinirim

EU1
ANESSA
pnömokok olucaz bizde ayın 29unda sağlık ocağı yapıyomuş ama rotayı yapmıyoılarmış onu hastanede yaptırıcaz fiyatı hakkında bilginiz varmı
sadiye ben ikisini aynı yerde yaptırdım net fiyatını bilemiyorum ama 110 veya 120 ytl olması lazım..

gundogdus
merhaba hanımlar uzun zamandır fırsat bulup giremedim rota virüs 130 ytl yaptırmıştım ben pnömokok aşısınıda sağlık ocakları ücretsiz vuruyorlar. bu hafta onu yaptırıcaz.

arzuercan
22-12-08, 19:12
ANESSA
biz bugün olduk canım 100 ytl

arzuercan
22-12-08, 19:12
kızlar napıyonus nerdesiniz

EU1
23-12-08, 08:12
günaydın kaydirigubbakcemile2 Şeniz
hepimiz için mutlu ve güzel bir gün olsun ..
:teselli: hihoyyyt

sema_alya
Hepinize Günaydın ;
Biz bugün erkenciyiz.Kızım uyuduğunda saat 1'i geçiyordu sabahta çığlıklarıyla babasını işe uğurladı.Ve şuan hala uyanık ama gözleri gitmek üzere:)

Aytege
Herkese günaydın kızlarrr umarım hepimiz için bol güneşli bir gün olur

zeynep_67
Günaydın arkadaşlar..İnşaallah hepimiz için güzel,mutlu ve sağlıklı bir gün ve gece olur.....