Konya'da Hastane ve Kadın Doğumcu Arıyorum

tkaplan
27-10-08, 14:10
slm tuubay allah hayırlısıyla kavuştursun senide bizleri de küçük meleklerimize.ben geçen gün tıpta ve belediye hastanesinde yeni doğan ünitesi var die duydum.ama kızılay hastanesi de yeni açılan ve ii techizata sahip bir hastane.tüp bebek bekleyen bi arkadaşım var tıpta hüseyin görkemli idi dr.si. o yurtdışına çıkınca kızılaydaki mustafa beye gitmiş çok memnun kalmış.hem dr.den hem hastaneden bi araştır bence.çünkü mustafa beyin adını tüp bebekte çok duydum ben.allah yardıcın olsun

Ayşenur Amine Su
27-10-08, 19:10
tubay hala tıp fak. gidemedin galiba canım,
ben de Hikmet beye gidiyorum
sen bana yeni doğan henüz tam kurulmadı dediğinden beri doğumu orada yapmak istemiyorum,
ben de tıptan bir dr araştırmaya başlıyacağım,
hakkımızda hayırlısı canım,
senin üçüzler nasıl?
cinsiyetleri belli oldumu?

tuubay
30-10-08, 08:10
Ayşenur Amine Su
tubay hala tıp fak. gidemedin galiba canım,
ben de Hikmet beye gidiyorum
sen bana yeni doğan henüz tam kurulmadı dediğinden beri doğumu orada yapmak istemiyorum,
ben de tıptan bir dr araştırmaya başlıyacağım,
hakkımızda hayırlısı canım,
senin üçüzler nasıl?
cinsiyetleri belli oldumu?
yok canım. ali acarla görüştük muayenehanesine gittik kontrol olduk ama sürekli gelmek istediğimi söyleyinde nil hanıma ayıp olur diyerek kabul etmedi. haftaya salı nil hanımla görüşmemiz var. ali beyi arayıp bi de onun rica etmesini isteyeceğim. olursa ali acarla devam etmeği çok istiyorum ama olmazsa da artık başkente gittik 2 gün önce çok ilgilendiler. sanırım oraya devam edecem, başka çarem de yok. çok da bunaldım zaten bu durumdan. selçuklu hastanesinin yeni doğanı var ama dr. yeterli değil dedi canım bize. bi hasta bakıcı da söylemişti acil gittiğim bi zamanda. kendi yiğeni de üçüz doğum yapmış ama tıpta. burdaki küvezlerde solunum cihazları yok mesela demişti. ama işte bizde sorun üç bebek olması. senin tek bebek ve sorun çıkacağını da sanmıyorum. haftasında, gelişimi tamamlanınca doğar ve küveze de ihtiyacınız olmaz. bizde öyle değil. her halukarda erken doğacak ve küveze ihtiyacı olacak.

cinsiyetleri belli canım. 2 kız 1 oğlan inş. ama gün geçtikçe çooookkkk zorlaşıyor herşey. yatıp kalkmam, oturmam, nefes almam bile değişti. geçen hafta cuma yine acildeydik 12ye kadar. kanama vardı. dinleniyorum o günden beri. iyiler ama yer dar geliyor napsın bebecikler? ilaçlara devam. iğneye başladım yine haftalık progesteron. saatim saatime uymuyor yani. sen nasılsın nasıl gidiyor?

Ayşenur Amine Su
1-11-08, 20:11
tuubay
yok canım. ali acarla görüştük muayenehanesine gittik kontrol olduk ama sürekli gelmek istediğimi söyleyinde nil hanıma ayıp olur diyerek kabul etmedi. haftaya salı nil hanımla görüşmemiz var. ali beyi arayıp bi de onun rica etmesini isteyeceğim. olursa ali acarla devam etmeği çok istiyorum ama olmazsa da artık başkente gittik 2 gün önce çok ilgilendiler. sanırım oraya devam edecem, başka çarem de yok. çok da bunaldım zaten bu durumdan. selçuklu hastanesinin yeni doğanı var ama dr. yeterli değil dedi canım bize. bi hasta bakıcı da söylemişti acil gittiğim bi zamanda. kendi yiğeni de üçüz doğum yapmış ama tıpta. burdaki küvezlerde solunum cihazları yok mesela demişti. ama işte bizde sorun üç bebek olması. senin tek bebek ve sorun çıkacağını da sanmıyorum. haftasında, gelişimi tamamlanınca doğar ve küveze de ihtiyacınız olmaz. bizde öyle değil. her halukarda erken doğacak ve küveze ihtiyacı olacak.

cinsiyetleri belli canım. 2 kız 1 oğlan inş. ama gün geçtikçe çooookkkk zorlaşıyor herşey. yatıp kalkmam, oturmam, nefes almam bile değişti. geçen hafta cuma yine acildeydik 12ye kadar. kanama vardı. dinleniyorum o günden beri. iyiler ama yer dar geliyor napsın bebecikler? ilaçlara devam. iğneye başladım yine haftalık progesteron. saatim saatime uymuyor yani. sen nasılsın nasıl gidiyor?
Maşallah nazar değmesin İnşallah:nazar::nazar::nazar:
Canım ali acara gidince nil hanıma neden ayıp olacakmış anlamadım?
adamın sevinmesi lazım ama bence iş yükünden kaçmak için böyle söylemiş olmalı?
çünkü senin sürekli gözetimde olman gerekecek öyle değil mi?
Başkenti kimse tavsiye etmiyor oraya gitme derim,
Tıpa normal randevu al ve muayeneye git uzman dr ları çok ilgili onlarla görüş ve sana uygun bir dr önermelerini söyle
veya orada çalışanlardanda dr ismi öğrenebilirsin,
gittiğin dr a artık Selçukluya gitmek istemediğinden bahset, Tıp Fak. daha iyi ve tecrübeli olduklarından falan,
dr lar pof pofu sever ,
Nil hanım iyi hanım hanım bir dr ama dediğin gibi artık hastası çok ,
seninle ilgilenemez ,

aman ayağa kalkıp iş güç yapma
gerçekten çok zor bir hamilelik geçiriyorsun
Mevlam kolaylık versin canım,

HGTUANA
9-11-08, 08:11
merhaba hanımlar bende konya cıhanbeylının bı koyunde oturuyorum 1.sayfadan ıtıbaren butun yazıları okudum. bende 20 haftalık hamıleyım. dr. konyada ozel muayenehanesıne gıdıyorum cunkı hastanede muayene yapmıyor sadece operasyonlara gırıyor. yeter uyar a gıden yok galıba aranızda kımse bahsetmemış?? tanıyan yokmu

HGTUANA
10-11-08, 16:11
bılmem ılk ona gıttım memnunda kaldım degıstırmeyı dusunmedım hıc 2senedır onun hastasıyım alıstık bırbırımıze her zaman yardımcı oluyor sagolsun. en basından berı takip ettıgı ıcın herseyımı bılıyor tlf.da bıle anlayabılıyor bazen ne problemım olduunu. sen dogumu nerde dusunuyorsun
sohbete katılmıyormusun?

asyacan7
15-11-08, 17:11
tatlim ben Ali Acar a gittim ve 8 aydir cozemedigimiz sorunlarimi bir ayda halletti saolsun,cok tecrubeli bi dr.Muayenehanesi selcuklunun hemen karsisinda tatlim.Oraya gidip hemsirelere durumunun acil oldugunu solersen o gun icinde muhakkak sana randevu verirler.....orada sismanca bi hemsire var fatma hemsire,melek gbidir sana yardimci olur muhakkak.....

EU1
16-11-08, 12:11
asyacan7
tatlim ben Ali Acar a gittim ve 8 aydir cozemedigimiz sorunlarimi bir ayda halletti saolsun,cok tecrubeli bi dr.Muayenehanesi selcuklunun hemen karsisinda tatlim.Oraya gidip hemsirelere durumunun acil oldugunu solersen o gun icinde muhakkak sana randevu verirler.....orada sismanca bi hemsire var fatma hemsire,melek gbidir sana yardimci olur muhakkak.....
allahımm ne çok sorum varmışhihoyyyt kafanı ağrıttım biliyorm ama
canım ya benden kan testi falan isterse nerde yaptırcam:uhm:

asyacan7
16-11-08, 14:11
reyyan86
allahımm ne çok sorum varmışhihoyyyt kafanı ağrıttım biliyorm ama
canım ya benden kan testi falan isterse nerde yaptırcam:uhm:
canım benım,adetliyken muayene olmadım hiç,dr ayarı verir merak etme.nasılsa hep gorduğu bıseyy,öle duşun ve rahatla attlım....
Kan testi için hormon testinimi kastediosun??Ali Acar tıp fakultesinde docent dr.gerekli tahlilleri tıpta yaptırır..Sen hele bi git,gerisini dr una bırak ve ona guven tatlım...

kota
16-11-08, 15:11
kesinlikle ali sami gürbüz.....hem dogum evinin doktoru oldugu için hiç sıra beklemeden özel hastasıyım diyip kolayca ve parasız yaptırıyosun tahlillerini.zaferde özel muayenehanesi cok ilgili hiçbişeyi atlamaz ve 24 saat cekinmeden arayabilirsin bicok sorunlu hastası var ama hepside cok memnun tüp bebekte iddalı bicok tahlili ankaraya gonderiyyo en iyi labaratuvarlarla calışıyo ben ve bicok arkadasım ona cok guveniyoruz iyki varsnız sami hocam diyyoruz yani okadar seviyoruz.madem özel doktor istiyosun mhakkak bi görüş hemen ikna olacaksın...

HDUYGU
18-11-08, 15:11
Kızlar ben nakipoğlu hastanesindeki suna soydemir e gidiyorum
çok ilgili çok hoş bi bayan
benim çok sancılarım vardı meğer rahim ağzı yarası vermış o yarayı dondurdu bebişim olmadığı için
bu arada 8 aylık evliyim korunmamama rağmen bebişim olmadı
iyice psikolojim bozuldu normal mi ki
doktor her şeyin normal bi sorun yok dedi ama benim içim içimi yiyiyor

EU1
kota
kesinlikle ali sami gürbüz.....hem dogum evinin doktoru oldugu için hiç sıra beklemeden özel hastasıyım diyip kolayca ve parasız yaptırıyosun tahlillerini.zaferde özel muayenehanesi cok ilgili hiçbişeyi atlamaz ve 24 saat cekinmeden arayabilirsin bicok sorunlu hastası var ama hepside cok memnun tüp bebekte iddalı bicok tahlili ankaraya gonderiyyo en iyi labaratuvarlarla calışıyo ben ve bicok arkadasım ona cok guveniyoruz iyki varsnız sami hocam diyyoruz yani okadar seviyoruz.madem özel doktor istiyosun mhakkak bi görüş hemen ikna olacaksın numarası 3539989 randevunu alabilirsin burdan...

canım bilmiom ya dün ali acardan 1 aralığa randevu alabildim ama artık beklemek istemiyorum..bu ay yumurta takibine başlamak istiyodum ve önceki doktoruma gittim tekrar,başladık ama hiç içime sinmiyo okadar hızlı ki hiçbişey soramıyorum:1no2:

EU1
HDUYGU
Kızlar ben nakipoğlu hastanesindeki suna soydemir e gidiyorum
çok ilgili çok hoş bi bayan
benim çok sancılarım vardı meğer rahim ağzı yarası vermış o yarayı dondurdu bebişim olmadığı için
bu arada 8 aylık evliyim korunmamama rağmen bebişim olmadı
iyice psikolojim bozuldu normal mi ki
doktor her şeyin normal bi sorun yok dedi ama benim içim içimi yiyiyor
başkente sordum,4 doktordan hiçbirine aralıkta dahi randevu vermediler
bukadar yoğunlar mı ya
nakiboğlu bilmiyorum orası da kalabalık değil mi??

EU1
arkadaşlar birde şey sorcam rahim filmi çektirmek istedim,dr önce yumurta takibine başlayalım dedi iki üç ay olmazsa yaparız dedi:kızgın:
ben gelecek ay çektirmek istiyorum rahim filmini,anestezili çeken bir yer biliyomusunuz
fiyatı nekadar oluyo

ugurnuriye
19-11-08, 16:11
merhaba arkadaşlar sayfayı ben açtım ama uzun zamandır giremedim. bir ara sayfayı açamadım sonra bulantılarım çok fenaydı hiç bilgisayarla ilgilenemedim ama sonunda geldim. 14 haftalık oldum bu arada. bebeğim çok iyi Allahıma şükürler olsun. büyükşehir hastanesinde nihal hanıma gidiyorum önce nil hanıma gitmiştim ama hastaneyi pek beğenmemiştim sonraki kontrollerimde hep nihal hanıma gittim çok memnun kaldım ilgili bir doktor. hastaneyi de gezdim kadın doğum servisine baktım temiz görünüyor zaten özel odalar var. İnşallah sorunsuz bir şekilde atlatırız doğumu da. Allah herkesin yardımcısı olsun.herkese selamlar ve sevgiler...

aguden
20-11-08, 10:11
bende başkent hastanesine gidiyorum emel hanıma ve çok memnunum bide ilgileniyorlar yani çok memnunum evet çok kalabalık iyi olmasa herkes memnun olmasa niye o kadar kalabalık olsun ben onun tedavisiyle ilk gebe kalmıştım ama düşük oldu ve hala o doktora gidiyoruz ve çok memnunum fiyatısa 15 ssk

tuubay
20-11-08, 12:11
selam ayşenur burdayım ben de. tam 3 dr arasında kontrolleri sürdürmeye çalışıyoruz.nil hanıma gidiyorum hala 2 haftada bir. ali acara haftaya 2. kez gidicem randevumu aldım. ayrıntılı ultrason için. nil hanım gönderirse gel demişti. ni hanımda iyi olur yüzüne aşina olur birkaç kez görsün seni dedi ve oraya gidicem. geçen ay başkente başlamıştık ayla hanıma. çok ilgilendi, herşeymi dosyaya en ince ayrıntısına kadar kaydetti ama bir sonraki randevumuzu emel hanımdan alalım çünkü bizim hastanemizde çoğul gebelikle o ilgileniyor, daha tecrübeli dedi ve aradı kendisi. onunla da haftaya salı randevumuz. büyük ihtimalle selçukluda olmayacak doğum ama tıp fak. ali acarla mı olacak yoksa başkentte emel hanımla mı olacak ona karar vereceğiz artık. hiçbiriyle irtibatı koparmıyoruz şimdilik. son anda belli olacak sanırım. başkent ortam olarak çok soğuk geldi bana. emel hanımla hiç görüşmedik daha evvel, inşallah anlaşırız. ve şu yeni doğan yoğun bakımı ile ilgili bilgi almak istiyorum ama nasıl sorucam kadına yeterli mi diye bilemiyprum. çekiniyorum açıkcası. böylece hemen hemen her hafta bebekleri de görmüş oluyoruz. 21. haftayı bitirdik. preparı kullanıyorum son 1 haftadır sürekli. sabah yarım akşam yarım. o rahatlatıyor beni .atmazsam o hapı sıkıntı yaşıyorum. demir eksikliği için kan şurubuna başladık. şeker yüklemesi yapıldı ve iyi çıktı şükür. 34. haftaya kadar dayanmalısın diyor hepsi de. elimde olsa keşke. allahım yüzümüze baksın inş.sen nasılsın canım nasıl gidiyor? bebekler nasıllar?

asyaaaaaaaa senden nbr canım. inşallah bulantın filan yoktur ve rahat geçriyorsundur hamileliğini.

AskKirintisi
21-11-08, 14:11
Kızlar ben konyanın ılgın ilçesinde yaşıyorum, burda her muayene 70 ytl, çok pahalı, merkeze 90 km uzaklıktayım, bende merkeze mi gelsem acaba ayda bir kere? Her ay doktora bir sürü paraveriyoruz.

HGTUANA
21-11-08, 14:11
:CüvCüv:kızlar bende dun doktora gıttım kızımı gordum ayy cok tatlı teyzelerı 22haftalıgız. ultrason goruntulerını cd ye aldık ama cok kısa 1dk. bıle degıl. bende cok memnunun dr.dan (yeter uyar) bıraz pahalı oluyor ama ne yapalım hersey ssaglık ıcın.. bıde aranıda mustela catlak kremı kullanan varmı ben bugun aldım daha dogrusu esım almıs ok pahalı geldı bana yaa 65 ytl:KK43:(

şeker_şey
21-11-08, 21:11
kızlar merhabalar hepinize..
bende varım artık aranızda.
bende 5+4 günlük hamileyim.
ilk kontrolüme 3 aralıkta gideceğim inşallah.
selçuklu hastanesinde Nil hanımı tavsiye ettiler.
dün aradım hastaneyi 23 aralıka verebiliriz dediler randevuyu.
sonra eşimi gönderdim bide hastaneye randevu için.
eşime 3 aralık için vermişler.
nil hanım için sizin yorumlarınız nelerdir?
ya kızlar birde şey sorucam , kontrole gittiğimde 7 haftalık olucam ultrasonda görünür mü bebişim.
öpüyorum hepinizi..

serpilla
22-11-08, 21:11
ben de selçuklu da hikmet beye gidiyorum ve nil hanımdan hiç memnun kalmadım daha önce ona görünmüştüm ...uzun uzun anlatamıcam ama nil hanım hiç güven vermiyor bana..

tuubay
23-11-08, 10:11
ben de 7. haftamda kalp atışlarını duymuştum nil hanıma gidiyorum ama micromu o yaptığı için gidiyorum. mecbur gibi yani. o kadar yoğun ki, normalden çok çok çok fazla hasta kabul ediyor ve dolayısıyla ilgilenemiyor. tek ve tedavisiz bir gebelik yaşasaydım nil hanıma gitmezdim bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

tkaplan
23-11-08, 18:11
şeker_şey
ya kızlar birde şey sorucam , kontrole gittiğimde 7 haftalık olucam ultrasonda görünür mü bebişim.
öpüyorum hepinizi..
canım bende naciye hanıma gidiyorum.eskiden konya hospitalde idi şimdi anıt hastanesinde.selçuklunun çok yoğun ve çok paracı bi hastane olduğunu duydum.ayrıca anıt hastanesinde yeni doğan servisi de var.ben çok memnunum istersen bi dene.allah hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize

EU1
23-11-08, 22:11
şeker_şey
öpüyorum hepinizi..

canım nil hanım bana da hiç güven vermiyo
kötü bir anım var da:eek:klava:
ama hamiş arkadaşlar memnun mu bilmiyorum..
ben de selçukluya gidiyorum ama okadar yoğun ki hastalar :eek:gelecek ay dr deiştircem:eek:

aşkitom
26-11-08, 10:11
şeker_şey
öpüyorum hepinizi..

herkesin görüşü düşüncesi farklıdır bende yazayım düşüncelerimi.
ben yaklaşık 2,5 yıldır nil hanıma gidiyorum ve hiç bir sorun yaşamadım.gayette iyi ilgileniyor.3 aralıkta benimde kontrolüm var.
9 haftalıkken kasıklarımda ağrım vardı acil olarak gittim ve nil hanım yoktu.mecburen güler hanıma gittim ağrı kist yüzündenmiş.ve güler hanım hemen ameliyata alalım dedi.eşim razı olmayınca da tıp fakültesine sevketmeye kalktı.yani yeni hamileyim ve beni açık ameliyata alıcak.3 gün sonra nil hanıma gittiğimde ameliyata gerek olmadığını kendiğinden yok olabileceğini söyledi ve dediği gibide oldu.bir sonraki kontrolümde kist ne durumda diye sordum. ne kisti kist falan yok dedi.
yani her doktorun birz iyi ve kötü yönü oluyor bence. ben nil hanıma güveniyorum .
dediğim gibi bu zaman kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.
herkesin tercihi farklı tabiki..ben sadece görüşlerimi bildirdim..

EU1
26-11-08, 18:11
aşkitom
herkesin görüşü düşüncesi farklıdır bende yazayım düşüncelerimi.
ben yaklaşık 2,5 yıldır nil hanıma gidiyorum ve hiç bir sorun yaşamadım.gayette iyi ilgileniyor.3 aralıkta benimde kontrolüm var.
9 haftalıkken kasıklarımda ağrım vardı acil olarak gittim ve nil hanım yoktu.mecburen güler hanıma gittim ağrı kist yüzündenmiş.ve güler hanım hemen ameliyata alalım dedi.eşim razı olmayınca da tıp fakültesine sevketmeye kalktı.yani yeni hamileyim ve beni açık ameliyata alıcak.3 gün sonra nil hanıma gittiğimde ameliyata gerek olmadığını kendiğinden yok olabileceğini söyledi ve dediği gibide oldu.bir sonraki kontrolümde kist ne durumda diye sordum. ne kisti kist falan yok dedi.
yani her doktorun birz iyi ve kötü yönü oluyor bence. ben nil hanıma güveniyorum .
dediğim gibi bu zaman kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.
herkesin tercihi farklı tabiki..ben sadece görüşlerimi bildirdim..
doğru diyosun canım hastaya göre değişiyo
ya off ben güler hanıma gidiyorum şuan ve hiç güvenim yokdr a Çok üzgünüm çoookyumurta takibi olduğu için buay bırakamıyorum ama yazını okuyunca iyice canım sıkıldı
kadın her gittiğmde farklı şey söylüyo bana snki ilk kez muayene oluyorum gibi
kızlar haksızmıyım prolaktinim yüksekti ilaç verdi 3 ay muhakkak kullancaksın dedi ikinci kez gittiğimde bunu tamamen unutmuş hatırlattığımda da yok çok da önemli değil o dedi klomen verdi:kahve: yani önemli değilse neden 3 ay ilaç kullancktım:1shok::1shok:?? hiç içime sinmiyo

ugurnuriye
26-11-08, 20:11
AYBALACIM ALLAH SİZİN İÇİN EN HAYIRLI ZAMANI AYARLAMIŞTIR. SIKINTI ETME SADECE SABRET VE DUA ET. HERŞEY YOLUNA GİRECEKTİR. İSYAN ETME SAKIN HEM ŞİMDİ HERŞEY ÇOK İLERLEDİ ALLAHIM YARDIMCINız OLSUN. AMA STRES YAPMA HERŞEY KÖTÜYE GİTMESİN

MERHABA BANA DA NİL HANIMI ÇOK TAVSİYE ETTİLER BİR KEZ GİTTİM. ÇOK HOŞUMA GİTMEDİ. BİR DE SELÇUKLU HASTANESİNİ SEVMEDİM. NİHAL HANIMI TAVSİYE ETMİŞLERDİ BÜYÜKŞEHİR HASTANESİNDEN ORASI DAHA İYİ GELDİ BANA 15 HAFTALIK HAMİLEYİM. BÜYÜKŞEHİRE 3 KEZ GİTTİM.MEMNUN KALDIM. SELÇUKLU GERÇEKTEN ÇOK PARA ALIYO.KONYADAKİ EN PAHALI HASTANE EMEKLİ SANDIĞI İÇİN SÖYLÜYORUM.ODALARIN HEPSİ ÖZEL ODA DİYORLAR.SONRA ÖZEL ODADA YATIŞ İÇİN EKSTRA PARA İSTİYORLAR. AMA NİL HANIM DA KÖTÜ DEĞİL. İNŞALLAH HERKES İÇİN İYİSİ OLUR. ALLAH BEBEKLERİMİZİ SAĞLIKLA KUCAĞIMIZA ALMAYI NASİP EDER.

aşkitom
27-11-08, 12:11
emekli sandığından ne kadar ücret alınıyor bilmiyorum ama ben ssk lıyım muayene 10 ytl.
testlerdende para almıyorlar.özel oda günlük 75 ytl.
ben çok memnunum.sadece kadın doğuma değil diğer doktorlarada gittim selçukluda gayetti ilgili iyi doktorlardı..

misticriver
3-12-08, 07:12
Roscitak Yeter Uyar'dan memnun musun? doğumuna da o mu girecek? nasıl olacak doğumun sezeryan mı normal mi?

EU1
4-12-08, 20:12
kızlar merhaba ben Ali Acara muayene oldum ve onunla devam edicem. çok yoğun ama ya
aranızda var mı muayene olan

tkaplan
4-12-08, 22:12
aşkitom
emekli sandığından ne kadar ücret alınıyor bilmiyorum ama ben ssk lıyım muayene 10 ytl.
testlerdende para almıyorlar.özel oda günlük 75 ytl.
ben çok memnunum.sadece kadın doğuma değil diğer doktorlarada gittim selçukluda gayetti ilgili iyi doktorlardı..
aşkitom doğum ücretleri ne kadar selçuklu da.ssklı için.bilgi verirsen sevinirim

HGTUANA
24-12-08, 13:12
evet misticrıver cok memnunun dr.dan allah razı olsun. sımdılık dogum normal gorunuyor bı aksılık cıkmassa normal dogum ıstıyorum bende dr.da.

hs050505
5-01-09, 19:01
merhaba arkadaslar;
benim turkiyede doktorum guler altintepeydi. 2,5 aylikken gitmistim enson. ama sonrasinda yurtdisina cikmam gerekti gidemedim. ama donuste subatin ilk haftasi ona gitmeyi dusunuyorum.sonrasinda da hep turkiyede kalacagim yani dogumu turkiyede yapacagim. ama foruma baktim da olumlu cok mesaj yok gibi. dediginiz gibi cok kalabalik biraz hizli davraniyor ama gittigimde bana baya bir rahatlatici gelmisti. simdi kararsiz kaldim..

penses
6-01-09, 14:01
arkadaslar konyadan acil kadın doğumcu arıyorummm yardım edın iyi olması önemli

fcanozu
11-01-09, 12:01
merhaba arkadaşlar. ben konyada öğretmenlik yapmaktayım.bir yıllık evliyim.19 haftalık bebeğimi kaybettim.akademi hastanesine gidiyorum.akşam saatlerinde suyum gelmişti.biz de akademiye gittik.doktor yoktu.telefonda yapacak birşey yok tıp a gidin dedi.ve orda bebeğimi aldılar. istanbulda bir doktora gittim o servikal yetmezlik olabilir dedi.ama tam muayene etmedi.
konyada anıt hastanesinde naciye hanıma gittim o bir yıl ara ver hamile kalmadan 1 ay önce gel dedi dedi.
ya ben emin olamıyorum
naciye hanım servikal yetmezlik yok gibi gözüküyor ama aletlerle inceleriz geldiğinde dei
sizce nasıl bir doktor yani ben bir daha böyle birşey yaşamak istemiyorum bildiğiniz iyi bir doktor varmı özellikle bu k onuda

tkaplan
11-01-09, 13:01
fcanozu
merhaba arkadaşlar. ben konyada öğretmenlik yapmaktayım.bir yıllık evliyim.19 haftalık bebeğimi kaybettim.akademi hastanesine gidiyorum.akşam saatlerinde suyum gelmişti.biz de akademiye gittik.doktor yoktu.telefonda yapacak birşey yok tıp a gidin dedi.ve orda bebeğimi aldılar. istanbulda bir doktora gittim o servikal yetmezlik olabilir dedi.ama tam muayene etmedi.
konyada anıt hastanesinde naciye hanıma gittim o bir yıl ara ver hamile kalmadan 1 ay önce gel dedi dedi.
ya ben emin olamıyorum
naciye hanım servikal yetmezlik yok gibi gözüküyor ama aletlerle inceleriz geldiğinde dei
sizce nasıl bir doktor yani ben bir daha böyle birşey yaşamak istemiyorum bildiğiniz iyi bir doktor varmı özellikle bu k onuda
merhaba arkadaşım.öncelikle geçmiş olsun.rabbim bi daha yaşatmasın.ben naciye hanıma nisan ayından beri gidiyorum.şuan da 31 haftalık hamileyim ve yaradan nasip ederse doğumumuda onda yapacağım.ben çok memnunum ama senin problemin ile ilgili hiçbir yorum yapamayacağım.

rahmeli
15-01-09, 07:01
arkadaşlar naciye hanım ı arayanlar şu anda anıt hastanesinde

ugurnuriye
15-01-09, 15:01
arkadaşlar sayfamız çok gerilere düşmüştü bulamıyordum uzun zamandır bugün görünce sevindim. ben belediyeden nihal hanıma gidiyordum ama değiştirdim.yeniden selçukludan nil hanıma döndüm. hastanede yatan doğum yapmış kişilerle konuştum. kadın doğum servisini gezdim herşey iyiydi ve herkes memnun. ve sonunda orada karar kıldım.arkadaşımın ablası 2 haftada önce nil hanımda doğum yaptı erken doğumdu ve herşeyi iyi olunca ben de orayı seçtim İnşallah hepimiz için herşey iyi olur. sevgilerle......bu arada küçük meleğim,prensesim 22 haftalık oldu.

ugurnuriye
15-01-09, 15:01
selçukludan güler hanımın çok yoğun olduğunu ve çabuk muayene ettiğini söylüyorlar. ama ben nil hanımda o durumu görmedim. ben randevumdan 40 dk sonra girdim muayeneye çünkü doğum varmış doktor gitmek zorunda kalmış. geçikmiş işler. buna rağmen nil hanım itina ile muayene etti. muhabbet etti. benden sonra bekleyen birçok hastası vardı acele edip bitirmeye uğraşabilirdi ama yapmadı ben de çok memnun kaldım bu durumdan.çünkü önceki doktorum araya doğum girince panikten 2 dkda muayene ediyordu.Ayrıca geçenlerde kon tv de konuşuyordu. özellikle tüp bebek konusunda bilgiler veriyordu. demek bilgili bir doktor ki uluslararası yayın yapan tv onu çağırmış. bildirmek istedim.

emelimko
30-01-09, 20:01
merhaba arkadaşlar bende 1 yıldır konyalıyım eşimin görevi için buraya yerleştik. ben de uzun zamandır bebek istiyorum ama olmuyor birkaç dr.a gittim ama hoşlanmadım şuanda Ali Acar'a gidiyorum. bana çok güven veriyor henüz 1 ay oldu ama gerçekten çok merhametli ve iyi bir insan tek dezavantajı çok bekliorsunuz muayenede.

tuubay
30-01-09, 22:01
slm kızlar. ben başkente gidiyorum emel hanıma. ayla hanım da ilgileniyor sağolsun gerektiğinde. çok olumsuz şeyler yazılmıştı başkent hakkında ve çok korkarak gittim oraya ama şimdi çok memnunum. sanırım bu hastane konusu hastadan hastaya değişiyor. herkesin bi beklentisi oluyor ve onu göremeyince de olumsuz eleştiri yapabiliyor doğal olarak. herkes kendisi tecrübe ederek daha iyi karar veriyor bence. inşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize.
bu arada ben de alışveriş konusunda ne yaptığınızı merak ediyorum. sanırım hepimiz aynı mağazalara gitişizdir. dastini ve erkanlar bebe burada en çok beğenilen yerler. ben sadece dastiniyi gezebildim biraz.iyiydi ama sizlerin de bildiği farklı yerler varsa önerilerinizi bekliyorum. ben bebeklerime sepet almayı düşünüyorum yer sorunundan dolayı. küçük beşiklerden ama oralardakileri pek beğenmedim.internette çok güzelleri var ama görüntü güzel. bakıp görüp almak gibi olmuyor güvenemiyor insan. işte böyle, tecrübelerimzi paylaşalım inş.

ugurnuriye
4-02-09, 13:02
arkadaşalar bu arada hastanede yattım dün. akdeniz anemisi hastası olduğum için hemoglobin seviyem 7,5 olmuştu. bir de idrarımda mikroorganizma çıktı.serum ve kan yedim. bir gece selçukluda kaldm. hatane ana baba günü sanki devlet hastanesi. öyle bir moralim bozuldu. yaklşık 18 saat yattım doğru düzgün temizlik yapılmadı. oda yok dediler 3 kişilik odada kalmak zorundaydım. doğuma gelsem ne olacaktı dedim. sizi alamayacaktık başka hastaneye gönderecektik dediler. çok berbat 2 gün geçirdim. hastaneyi değiştirmek istiyorum. nil hanıma gidiyorum. ama doktordan memnun olduğum için de değiştirme konusunda karar veremiyorum. yani düne kadar hiç değiştirmeyi düşünmemiştim 1 gece kalınca hemen değiştirmek istedim.

myedebiyat
7-02-09, 10:02
Konya'da Vakıf Hastanesi'nde Fatma Çetiner'i tavsiye ederim.Bilgisi çok iyi ve her sorunuza cevap veriyor yakından ilgileniyor.

f3x
9-02-09, 19:02
Selam arkadaşlar
ben pko hastasıyım ve başkentte ayla hanıma gidiyorum. evet randevu almak biraz zaman almıştı ama kesinlikle değer diyebilirim. başkent bir araştırma hastanesi ve her detay inceleniyor. yoğunluk olmasına rağmen ilgi çok güzel. ayrıca doktora her gidişinizde sorunlarınızı tekrarlamıyorsunuz. doktorun elinde sizin bir dosyanız oluyor ve siz içeri girmeden önce dosyadaki kayıtları okuyup sizin propleminizi bilerek yaklaşıyor. bütün tetkikleriniz yapılmadan teşhis koyulmuyor.

Daha önce
akademi, büyükşehir belediye sağlık, nakiboğlu, kızılay hastanelerinde çok zaman kaybeden biri olarak yazıyorum. sağlıcakla..

cala
16-02-09, 13:02
Arkadaşlar ben de Konyalıyım ve ben Nakiboğlunda yaptım. Dr. Suna Soydemir doktorum. Açıkcası doktorumu tavsiye ederim. Bilgisi ve dinlemesi güzel. Hastanede kötü değildi ama sanırım özelde olsa halkımız titizlik konusunda titiz davranmıyor. Nakiboğlunda eğer boş oda varsa boş oda veriyorlar yoksa normal oda. Yani ekstra bi ücreti yok. Refakatçi olabiliyo tabi hatta ben annem ve eşimle kaldık. Fiyatlarda uygundu bence!!! Bu arada Konyalı arkadaşlarım daha yakın tanışsak güzel olmazmı??? Hangi topiclerde takılıyorsunuz şöle konyalılar olarak bi yerde toplansak????

tkaplan
16-02-09, 20:02
fcanozu
tkaplan doğum yaptıktan sonrada yazarmısın doğum hane nasıl aileler gelebiliyormu ilgileniyorlarmı çünkü bende bir doktorda başalayıp sonuna kadar onda devam etmek istiyorum cevap yazdığın içnde teşekkür ederim
inşallah yazarım.ben şuan 36+3 günlüğüm ve 2 gün önce kasık ağrısı şikayeti ile gittim.ayrıca kusma da vardı.1 cm açıklık ve 5 dk ya bi sancılaım vardı.çok ii ilgilendiler.çokta temiz.benim oğlum çok bekleyeek gbi durmuyor.inşalah ucağımızada hayırlısı ile alırız.

snyg
20-02-09, 21:02
Merhaba arkadaşlar,aranıza yeni katıldım,12 haftalık hamileymişim,hamileymişim diyorum çünkü akademi hastanesinde şükriye hanıma 2 defa muayene olmama karşılık ne kadarlık olduğunu öğrenemedim,ve bugün Dr.Faruk Sükan hastanesine gittim sadece merak amaçlı ve saolsunlar 12 haftalık olduğunu söylediler.Ailece ne kadarlık hamile olduğum tahmini yürütmekten başımız dönmüştü :bbo:. Ortamı sevmediğim ve oradaki kadınların doğumlarını dinlediğim için korktum ve iyi bir hastane ve doktor arayışına girdim.
Bi arkadaşım başkent hastanesinde doğum yapmıştı 4 yıl önce ve çok memnundu,bidaha olursa yine orda doğururum diyor.Bu nedenle bende başkenti istiyordum ama burda yazılanları okuyunca ordan da korktum.Hala üstümdeki çekingenliği atamadığım için erkek doktora muayene olamıyorum :eek:
Yalnız bir korkumda şu; özel hastanelerde küvöz yetersizliği nedeniyle doğum sonrası bebeği Faruk Sükana sevk ediyorlarmış ve özelden gelindiği için anneye de yatak vermiyorlarmış.Bu konu hakkında bir bilginiz var mı ?

Rose,,
26-02-09, 11:02
slm kızlar bende tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum nasıpse gelecek hafta doktora gitmeyi düşünüyorum ama hangi doktora gidecegime karar veremedim lütfen bana yardımcı olurmusunuz aslında mehmet çolakogluna gitmeyi düşünüyordum ama hiç birinci sayfadan beri okudum konuyu ve hiç kimse çolakogluna gitmemiş vede yorum yapmamış galiba mehmet çolakoglu hakkında bilgisi olan varsa yazsın buraya lütfen

f3x
6-03-09, 17:03
başkent hastanesi bir üniversite hastanesi bir araştırma hastanesi ve doktorları çok iyi özellikle ayla hanım süper bi doktor. ben infertilite tedavisi görüyorum ve aşılama yaptırcam hastaneye ve doktoruma güveniyorum. teknik imkanlar bir çok özel hastaneyle kıyaslanamayacak kadar iyi.. ben başkenti tavsiye ederim.

AskKirintisi
23-03-09, 10:03
Kızlar 4 nisana hikmet karabacaktan randevu aldım, iyi bir doktormu acaba, muayene olna varmı aranızda?
Birde Konyada bebek mağazaları nerelerde var, ilçeden gelicem çok fazla bilmiyorum, hesaplı yerleri söylerseniz memnun olurum.