Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

Miracle*
12-10-08, 09:10
Pekı sıze bısı solıcem ben kac kez markete ve manava baktım ve turp bulamadım :çok üzgünüm: sız nerden buluyosunuz ?

aylin86
12-10-08, 10:10
Miracle*
Pekı sıze bısı solıcem ben kac kez markete ve manava baktım ve turp bulamadım :çok üzgünüm: sız nerden buluyosunuz ?
pazardan bulabilirsin canım bide pazara baksüprizzzzz

ya kızlar bu arada size bişey sorucam danışıcam benim nişanlım 1 ay sonra askerden geliyo ve ben bu saça onun gelceği gün fön çektirmek istiyorumama saçımın uçlarında yanıklar var lastik gibi uzuyor çektirsem bişey olurmu koparmı bilmiyorum napsam acabafisfisfis

^Şirine^
12-10-08, 10:10
Rapunzelimmm. Bu turplu suyu bize önerdiğin için çok çok çoookk teşekkürler.. bi umut ışığı yaktın bana :) Ben de bugün itibariyle başlıyorum uygulamaya ama uzadığını nasıl ölçücem benim saçlarım boyalı değil:Zühtü:

MeDuSa
12-10-08, 11:10
kızlar ben saçıma mecburen jole uyguluyorum ya turplu suyu yaparken önce saçımı yıkayıp yapıyorum ama nemli iken yapıorum kurutupta mı yapsam acep CADIARZU
fikri olan var mı fisfisfis

Proserpine
12-10-08, 12:10
Eveeet...

Haftada 1 cm saç uzamasını elde ettim turplu su ile. Böylece ayda 4 cm edecek şakkıdı

Yaptığım diğer yöntemler ile haftada 1 cm'e çıkmıştım, fakat pahalıya mâl oluyordu. E zamanla kısmaya başlıyorsun, kıstıkça sonuç da değişiyor.

Turuba devam :içelim:

aylin86
benimde bugün 1 hafta oldu biraz önce ölçtüm veeeeee benim 1.3cm uzamış:sm_cool::teytey::dance::hooray:çok mutlu oldum rapunzelllll çok sağol.....a.s.

kahvekolik
aylin86
benimde bugün 1 hafta oldu biraz önce ölçtüm veeeeee benim 1.3cm uzamış:sm_cool::teytey::dance::hooray:çok mutlu oldum rapunzelllll çok sağol.....a.s.
ayy gerçekten mi kııızz. ne biçim seviniyorum tecrübelerini yazan oldukça. bende yaptım 1 saattir saçımda. ama cıvık cıvık oldu ya. hem streçledim hem havlu taktım ama şıp şıp damlıyor yüzüme ve enseme. o kadar da süzdürmüştüm saçımı oysa. bi yanlış mı yaptım ki. bu karışım yoğun mu oluyor sizde kızlar

kahvekolik
^Şirine^
Rapunzelimmm. Bu turplu suyu bize önerdiğin için çok çok çoookk teşekkürler.. bi umut ışığı yaktın bana :) Ben de bugün itibariyle başlıyorum uygulamaya ama uzadığını nasıl ölçücem benim saçlarım boyalı değil:Zühtü:
çok belirgin bi yerden mesela kahküllerden ölç canım. benimde sarılarım saç uçlarında ben öyle ölçüyorum.

MeDuSa
kahvekolik

ayy gerçekten mi kııızz. ne biçim seviniyorum tecrübelerini yazan oldukça. bende yaptım 1 saattir saçımda. ama cıvık cıvık oldu ya. hem streçledim hem havlu taktım ama şıp şıp damlıyor yüzüme ve enseme. o kadar da süzdürmüştüm saçımı oysa. bi yanlış mı yaptım ki. bu karışım yoğun mu oluyor sizde kızlar
cnm benmde şimdi saçımda turplu suyum var bende akıttım ama enseme damlıo yani bence boynuna bi havlu sararsan yada bi kullanmadığın bez koyarsan ii olur yani inşallah uzatcaz saçları kaydirigubbakcemile5

black__devil
12-10-08, 13:10
bende ilk tuplu suyumu geçen gün yaptım birazdan gene kaynatıcam :) benim saçlarım boyalı kızıl kahve turp suyu akıyo ama kırmızı kırmızı üstüm başım mahvolmuştu bide havlu vardı yani :)

aylin86
kahvekolik

evet tatlım tamı tamına 1.3 cm uzamış:sm_cool:eek: kadar mutluyumki:teytey::hooray:benimde cıvık oluyor ve akıyor yüzüme falan ama hiç aldırmıyorum elimde mendil siliyorum:hooray::hooray:

EU2
kahvekolik

Canım 3-4 bardak suyla haşlayıp bir yumurta sarısı sürünce cıvık cıvık olmuyor kıvamı,suyu fazla olduğu için.
Streçlemeden 1 dk falan başın eğik durup akıtıp ve fazlalıkları saçından sıkıp streçlersen akmaz canım.Üstünede havlu tamam,ben birde havluyu kıskaçlı tokayla tutturuyorum ne açılıyor ne damlıyor.

gurbaa prenses
bugun sabah kalktım ve turplu suyu denedim
ama bi farkla
ben icine zeytinyagı da kattım karisimin
kokusu gerçekten iğrenc kızlar ilk gozlem olarak bunu belirteyim :roflol:
1 saat kadar beklettim
sonra dusa girdim
hafif sıcak suyla yıkadım kafamı :nazar:
normalde 2 sampuan yaparım ne olur ne olmaz diye 3ledim
su an ne koku var ne bişi şakkıdı
zor tarandı
her zamanki kadar döküldü bi artıs yada azalış farketmedim
fakat su an saçlarım inanılmaz yumusak ve herzamankinden daha parlak sengözlerimebaksanab
benim derdim koparak dökülmelerle benneyaptımki
umarım onlara iyi gelir
bu arada turbun beyazlamayı engelleyici ve dokulmeyi durdurucu etkileri oldugunu biliyorum
insallah su mevsimsel dokulmeden de kurtulurum :lepi:
gozlemlerimi yazmaya devam edicem kaydirigubbakcemile

kahvekolik
aylin86
evet tatlım tamı tamına 1.3 cm uzamış:sm_cool:eek: kadar mutluyumki:teytey::hooray:benimde cıvık oluyor ve akıyor yüzüme falan ama hiç aldırmıyorum elimde mendil siliyorum:hooray::hooray:
şu anda felaket gaza geldim. şimdi ben bu turpu hergün yaparım haakaydirigubbakcemile5

tu_ba
bende karışımı hazırladım aldım karşıma bakışıyoruz şimdi kaydirigubbakcemile3 birazdan kalkıp uyğulayacağım.bu benim 2. uygulamam olacak bakalım 1hafta sonra ne olacak..ilk uygulamamda saçlarımda biraz sertleşme oldu ama bi şeyi işk uygulamada genelde bu etki oluşuyor saçlarımda.. umarım bendede işe yarar.. :icecream:

hayalli
12-10-08, 14:10
kızlar dün mesajları okudum acayip gaza geldım. evde mutfagım degişiyo duvarlar boyanıp kagıtlanıyo ben bu araya turpuda sıkıştırdım ve kendime bi kez daha şaştım kaldım:)))komsularım gülüyo o kadar işin arasında düşündügü seye bak dıye. yaptım 2 saat beklettim yıkadım dur bakalım o kadar ugraştım benimki uzamassa cok ayıp olur :))))))))

hayalli
12-10-08, 14:10
bu arada sacımı 3 gün önce katlı kestirdim acayip yıpranmıstı sacım belime yakındı. eşim madem uzatacan ne kestirdin diyo. bu erkeklerde bişeyden anlamıyo canım. o zaman kestirdim şimdi uzasın istıyorum ne var bunda çözemeyecek :)))bide bizi anlamanın zor oldugunu söyleyip günshımızı alırlarrr

EU1
12-10-08, 15:10
gurbaa prenses
bugun sabah kalktım ve turplu suyu denedim
ama bi farkla
ben icine zeytinyagı da kattım karisimin
kokusu gerçekten iğrenc kızlar ilk gozlem olarak bunu belirteyim :roflol:
1 saat kadar beklettim
sonra dusa girdim
hafif sıcak suyla yıkadım kafamı :nazar:
normalde 2 sampuan yaparım ne olur ne olmaz diye 3ledim
su an ne koku var ne bişi şakkıdı
zor tarandı
her zamanki kadar döküldü bi artıs yada azalış farketmedim
fakat su an saçlarım inanılmaz yumusak ve herzamankinden daha parlak sengözlerimebaksanab
benim derdim koparak dökülmelerle benneyaptımki
umarım onlara iyi gelir
bu arada turbun beyazlamayı engelleyici ve dokulmeyi durdurucu etkileri oldugunu biliyorum
insallah su mevsimsel dokulmeden de kurtulurum :lepi:
gozlemlerimi yazmaya devam edicem kaydirigubbakcemile

peki gurbaa bekliyoruz sonuclarını seninde sevincini paylaşmak isterim dogrusu..:içelim:

EU1
12-10-08, 15:10
tu_ba
bende karışımı hazırladım aldım karşıma bakışıyoruz şimdi kaydirigubbakcemile3 birazdan kalkıp uyğulayacağım.bu benim 2. uygulamam olacak bakalım 1hafta sonra ne olacak..ilk uygulamamda saçlarımda biraz sertleşme oldu ama bi şeyi işk uygulamada genelde bu etki oluşuyor saçlarımda.. umarım bendede işe yarar.. :icecream:
tatlım söylediim gibi 1-2 cm arasında değişmiş arkadaslarımın saç uzaması inşallah sende de bu kadar etki gösterir seninde sonuclarını bekliyorum canım herkesin istedigi saça kavusmasını inanın cok istiyorum ozaman kimse bu para tuzaklarına düşmez şakkıdı

black__devil
12-10-08, 16:10
merhaba kızlar turpumu koydum ocağa bekliyorum ben size bişi sorcam benim turplu suyum hani coca cola nın bardakları varya ona koydum bi bardak bile çıkmadı şimdi kapağını kapatıp koydum buharlaşıo die az kalıyo heralde sizinde o kadar azmı çıkıo

EU1
black__devil
merhaba kızlar turpumu koydum ocağa bekliyorum ben size bişi sorcam benim turplu suyum hani coca cola nın bardakları varya ona koydum bi bardak bile çıkmadı şimdi kapağını kapatıp koydum buharlaşıo die az kalıyo heralde sizinde o kadar azmı çıkıo
evet canım kaynadıgı için baya bi gidiyo ama fazlasıyla yetiyo sen merak etme ..hihoyyyt

black__devil
FairyLike
evet canım kaynadıgı için baya bi gidiyo ama fazlasıyla yetiyo sen merak etme ..hihoyyyt
aslında geçen ilk defa yaptım yettide benimki açgözlülük sanki çok olunca daha çabuk uzucak akıl benimkide şakkıdışakkıdı

EU1
black__devil
aslında geçen ilk defa yaptım yettide benimki açgözlülük sanki çok olunca daha çabuk uzucak akıl benimkide şakkıdışakkıdı
yok canım saç diplerine ne kadar yedirirsen okadar çok işe yarar ..

Empty
Turplu suyumun soumasını beklıorm ıcıne yumurta sarısı atıcam:p bu benm 3. yapısım ama bendede dokulmeler azalmadı :/ neyse duzenlı kullanıma bakar nasılsa saglıklı bı olay =)

tu_ba
FairyLike
tatlım söylediim gibi 1-2 cm arasında değişmiş arkadaslarımın saç uzaması inşallah sende de bu kadar etki gösterir seninde sonuclarını bekliyorum canım herkesin istedigi saça kavusmasını inanın cok istiyorum ozaman kimse bu para tuzaklarına düşmez şakkıdı
muhakkak yazarım sonuçları buraya canım..
az önce yıkadım saçlarımı 2. uygulamam olduğunu söylemiştim..ilkinden dahada sert oldu saçlarım..başka bişey kullanıyor olsan kaldırıp atardım çöpe ama turpun faydalarını bildiğim için devam etcem bi süre daha sengözlerimebaksanab ..bide şu aşırı dökülmeye acil çözüm bulabilsem senağlama