İncir ve Keçiboynuzu kürü deneyenler, buyrun listeye

wannababy
12-11-08, 18:11
arkadaşlar, bu incir kürünün soğan kürüyle kullanılması tavsiye ediliyor. soğan kürü 15 gün, incir 21 gün.

yaklaşık iki hafta önce bebeğim gelişmediği için kürtaj oldum. ilk adetimle başlıycam ikisinede inşallah.

aabeyazmelek
12-11-08, 20:11
canım başın saolsun allah sabırlar versin inşallah bir dahaki ay saglıklı bir bebegin olur canımmm

begim
13-11-08, 17:11
Çok zorlanıyorum ben bunları içerken.İnşallah faydası olur canlarım.

Zonnetje
kizlar..bizde tupbebek asamasindayiz..ikinciyi olucaz allahin izniyle.1 ay felan var..o yuzden ben bu tur kurlere cesaret edemiyorum..sonra aksi bisey olur felan diye...ne dersiniz??

((eslem))
canım ikinciyi ne olcan, anlamadım?
tüp bebek yaptırcaksan doktorlar yumurtalıklarını zaten geliştirici ilaçlar ve iğneler veriyordur
senin incir kürü içmene gerek yok bence
ancak eşine keçiboynuzu kürü veya pekmezini içirmeni tavsiye ederim
daha çok kaliteli ve hareketli sperm olsun yerimseniben

((eslem))
begim
Çok zorlanıyorum ben bunları içerken.İnşallah faydası olur canlarım.
sorma yaa benimde midem bulanıyor içerken
hoş ben su bile içince midem kalkıyor
acayip bi midem var valla
bu ay inciri kuru kuru yiyip su içicem üstüne
midede kaynasın kaydirigubbakcemile3

ancak dayanabilen kürünü içsin
inşallah şifasını görürüz

Zonnetje
((eslem))
canım ikinciyi ne olcan, anlamadım?
tüp bebek yaptırcaksan doktorlar yumurtalıklarını zaten geliştirici ilaçlar ve iğneler veriyordur
senin incir kürü içmene gerek yok bence
ancak eşine keçiboynuzu kürü veya pekmezini içirmeni tavsiye ederim
daha çok kaliteli ve hareketli sperm olsun yerimseniben

Canim ilk tupbebek denememizde yeterli yumurta topladilar...denememiz nagatif oldu..10 adet yumurtamizi dondurtmustuk..simdi dondurulmuslardan 2 ci tupbebek denememizi yapicaz..o yuzden diyorum kur ii gelmez bakarsin diye.

Esimin spermlerininde masallahi varmis bu arada:dance:

begim
((eslem))
sorma yaa benimde midem bulanıyor içerken
hoş ben su bile içince midem kalkıyor
acayip bi midem var valla
bu ay inciri kuru kuru yiyip su içicem üstüne
midede kaynasın kaydirigubbakcemile3

ancak dayanabilen kürünü içsin
inşallah şifasını görürüz
yanımda naneli sakız tutuyorum içer içmez atıyorum ağzıma.Gene de çok fena oluyorumİnşallah yüzümüz güler bu ay.Hepimize kolay gelsin.

((eslem))
13-11-08, 20:11
Zonnetje
Canim ilk tupbebek denememizde yeterli yumurta topladilar...denememiz nagatif oldu..10 adet yumurtamizi dondurtmustuk..simdi dondurulmuslardan 2 ci tupbebek denememizi yapicaz..o yuzden diyorum kur ii gelmez bakarsin diye.

Esimin spermlerininde masallahi varmis bu arada:dance:
güzelim bişey sorcam
kaç yıllık evlisin ve çocuğun olmuyor?
ve sorun ne ki tüp bebek deniyorsunuz?
birde hangi hastanede ve kaça yaptırıyorsun?
banada tüp bebek yap diyolar da :bbo:

** kusura bakma çok soru sordum :eek:

Zonnetje
13-11-08, 20:11
((eslem))
güzelim bişey sorcam
kaç yıllık evlisin ve çocuğun olmuyor?
ve sorun ne ki tüp bebek deniyorsunuz?
birde hangi hastanede ve kaça yaptırıyorsun?
banada tüp bebek yap diyolar da :bbo:

** kusura bakma çok soru sordum :eek:
Selam canim..hic sorulan sorular cok olurmu..istedigin kadar sorabilirsin..sonucta birbirimize yardimci olmak icin buradayiz.

Ben 5 yillik evliyim..2 yildir cok cocuk istiyoruz...burda..hollandada yani bazi tetkikler yaptirdik bisiy cikmadi..zaten acayip bi bekletiyorlar insani burda..bi kan aldirdilar bi sperm testie falan birdaha 3.bucuk ay sonrasina tarih atityolar sonuclar icin...dusunebiliyomusun catlamamak elde degilkötükedihüso

Bizde esimle istanbula acibadem hastanesine gitmeye karar kildik..en azindan hemen her turlu yardimci oluyorlar..ordada hersey yolunda gitti..cocugumuzun olmamasi icin sebep gorunmyo esasinda...bizde tup bebek denedik gectigimiz eylul ayinda..malesef sonuc vermedi..yumurta toplama isleminde 10 yumurtamizi dondurtmustuk..simdi nasipse aralik ayinda dondurulmus embriyolarla 2 .ci denememizi yapicaz ACIbademde.

Ilki icin 3.900 ilaclar haric..ilaclarda 2000 ytl tutmustu..tabi bu ilac parasi kisiden kisiye degisebilir!

Simdi dondurulmuslara ne kadar vericez henus bilgi edinmedim..

Allah seninde ve diger butun hatunlarin yardimcisi olsun...herkeze kolay gelsin

((eslem))
13-11-08, 21:11
teşekkür ederim canım
Allahım seninde yardımcın olsun
fiyatı baya çokmuş bee
2000 ytl ilaç parasımı olurmuş, soyuyorlar anam bunlarda tüp bebek yaparken
kafam çok karışık

aabeyazmelek
13-11-08, 22:11
Selam kzılar bu keçi boynuzu pekmezini her gün kaç kaşık içmek gerekiyor...
Zonnetje canım ne kadar pahalıymış allah hepimizin yardımcısı olsun bu mübarek gecenin yüzüne inşallah dualarımız kabul olur...

Zonnetje
((eslem))
teşekkür ederim canım
Allahım seninde yardımcın olsun
fiyatı baya çokmuş bee
2000 ytl ilaç parasımı olurmuş, soyuyorlar anam bunlarda tüp bebek yaparken
kafam çok karışık
Sorma canim sorma..fiyatlar el yakiyor..hadi diyosun bebek icin bi sekilde iki yakani bir araya getirip bisiler yapiyosun..sonuc bide husran olunca herturlu yikiliyosun!

Hadi bekle birdahaki seferi..madden ve manen yani!

Napalim...istek cok buyuk olunca gozu gormuyor insanin hicbirseyi.Allah herturlu yardimcimiz olsun hepimizin.

Sen nerde yaptirmayi dusunuyosun? Acibadem baya pahali..daha uygun yerlerde var. Ben hijyenede cok onem veriyorum..o yuzden hastane cok onemli benim icin

Zonnetje
aabeyazmelek
Selam kzılar bu keçi boynuzu pekmezini her gün kaç kaşık içmek gerekiyor...
Zonnetje canım ne kadar pahalıymış allah hepimizin yardımcısı olsun bu mübarek gecenin yüzüne inşallah dualarımız kabul olur...
Insallah canim insallah..emeklerimiz bosa cikmaz insallah birgun...aliriz herbirimiz bebislerimizi kucagimiza. Hayirlisi olsun bakalim Allah buyuktur!

babymom
14-11-08, 11:11
yagmurbebek
zannetmiyorum canım. çünkü ben çok yumurta takibi yaptırdım. Hep zamanında gelişirdi. Hem en son ilişkimin üzerinden de 10 gün geçti. Gebelik olsaydı kanda çıkardı. Yani laboratuardan yanlış sonuç çıkmış gibi bir mucizeye inanmak yerine sanırım bunu kabul etmek zorundayım. Ben de 1 tane kist vardı. Belki o yapmıştır. Gerçi evlendiğimden beri var ama. Haftaya doktora gidicem artıık. Neler olduğunu öğreniriz o zaman. ilgin için teşekkürler canım. Umarım senin için de herşey yolunda gider.

son iliskiden 12 gun sonra kanda cıkıyor sıye bılıyorum canım ama sen daha ıı bılırsın umarım kıstten deıldır sımdı durumun ne

((eslem))
14-11-08, 17:11
Zonnetje
Sorma canim sorma..fiyatlar el yakiyor..hadi diyosun bebek icin bi sekilde iki yakani bir araya getirip bisiler yapiyosun..sonuc bide husran olunca herturlu yikiliyosun!

Hadi bekle birdahaki seferi..madden ve manen yani!

Napalim...istek cok buyuk olunca gozu gormuyor insanin hicbirseyi.Allah herturlu yardimcimiz olsun hepimizin.

Sen nerde yaptirmayi dusunuyosun? Acibadem baya pahali..daha uygun yerlerde var. Ben hijyenede cok onem veriyorum..o yuzden hastane cok onemli benim icin

bilmiyorum ama anadolu yakası Erdem hastanesi 3,500 ytl ye yapıyor galiba
ilaç dahil yanlış değilsem
eşim para biriktirmeye başladı her ihtimale karşı
yaza doğru tüp bebeğe başvurabiliriz, hamile kalamazsam

((eslem))
14-11-08, 17:11
yağmurbebek canım durumun nedir?
adet oldun mu? inşallah güzel haberle dönersin sayfamıza a.s.

yagmurbebek
15-11-08, 11:11
Selam kızlar. Maalesef daha öncede dediğim gibi hamile değilim. 2 defa kan testi yaptırdım ve hala adet olmadım. Bu benim için o kadar şaşırtıcı ki.. 26 günde bir saat gibi olurdum. Bugün 36.gün herhalde saymaya korkuyorum artık. Adet olmayı hiç bu kadar isteyeceğimi düşünmemiştim. Bu ay yaptığım tek farklı şey incir kürünü uygulamak oldu. Sanırım yumurta oluşturdu fakat çatlamadı ve kiste dönüştü. Bu benim teorim tabi. Salı gününe doktordan randevu aldım. O zaman anlıcaz ne olduğunu. Benim size tavsiyem kızlar kisti olan varsa bu kürü doktoruna danışmadan kullanmasın. Ben başıma iş açtım valla. Muayeneden sonra size haber veririm kızlar. Bakalım dr.ne diyecek? Üff ağlamaktan canım çıktı.

aabeyazmelek
15-11-08, 12:11
selam kızlar nasılsınız yagmur bebek bence kürden birşey olmaz diye düşünüyorum souçta bitkisel haberini bekliyoruz hayırlısı olsun..

aabeyazmelek
15-11-08, 12:11
adetim haftaya pazar az kaldı heyecanda başladı sormayın valla..

yagmurbebek
15-11-08, 16:11
aabeyazmelek
selam kızlar nasılsınız yagmur bebek bence kürden birşey olmaz diye düşünüyorum souçta bitkisel haberini bekliyoruz hayırlısı olsun..
Canım bir sağlıkçı olarak şunu söyleyebilirim ki bitkisel kürlerinde bilinçsiz kullanımında komplikasyonlar gelişebilir. Bir kürü herkes kullanamaz. Mesela İbrahim Saraçoğlu havuç kürünü de erkekte sperm sayısını arttırdığı için öneriyor. Ama kendisi de sitesinde belirtmiş ki havuç kürü sigara içen erkeklerde akciğer kanserini tetikliyor. Yani sigara içen bir erkek asla havuç kürünü uygulamamalı. Bunun gibi birçok örnek var. Ben doktorun sitesinde incir kürünü okuyarak uyguladım. Ama orda yumurta kalitesini arttırdığı ya da yumurtlama problemi olanlarda yumurta oluşturmaya yardımcıdır diyor. Ama pkos yada çikolata kisti ( ki bende var ) problemi olan kadınlarda da kullanılması yarar sağlar mı belirtilmiyor. Ben maalesef ki artık çok bunaldığım ve kendimi çaresiz hissettiğim için ( umut işte ) bunu gözardı ederek incir kürünü uyguladım. Ve yumurtamın çatlamadığını ve kiste dönüştüğünü düşünüyorum. Herkesta olucak diye bir kaide yok tabi. Ama kisti olan arkadaşlara sadece nacizane tavsiyem daha dikkatli olmaları.

zencefill
16-11-08, 10:11
selam herkese,ben yine adet oldum malesef,yeni tarihim 13 aralık,küre devam.Allahım herkese hayırlısını versin...

aabeyazmelek
16-11-08, 12:11
amin canım üzülme bir dahaki ay olur inşallah...

aabeyazmelek
16-11-08, 12:11
yagmur bebek saol canım yorumların için...

((eslem))
16-11-08, 16:11
yağmurbebek canım iyice merak ettim şimdi
doktora göründükten sonra olanları paylaş olurmu?
Allahım hayreylesin inşallah

zencefill canım durmak yok yola devam yerimseniben
moralleri yüksek tutalım, bizimde olacak inşallah