Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

PinkRose
15-11-08, 22:11
selam kızlar hayırlısıyla hamiş kalırsınız inşşş ben incir kürü uyguluyorum soğanada başlasam olurmu acaba 11 gündür incir kürü içiyorum adet olunca başlamıştım ..bu arada soğanada başlıyayımmı?..deneyen varmı acaba..

hazan61
15-11-08, 22:11
selam canlar.. ben soğan kürünü 1 haftadır uyguluyorum. seda sayan programını dinleyen bi arkadaştan duydum. ama ben 2,5 su bardağı su ile bir soğan kaynatıp yarısını sabah yarısını akşam içtim. programda ööle demiş.. burdaki alıntıda 1 bardak 1 soğanla taze kaynatılır denmiş. ben şimdi boşamı içtim bi hafta. ya nolcak şimdi

forevermiracle
16-11-08, 11:11
Ceylan
İyi Akşamlar KızlaR..BAŞARACAĞIZ..benim cidden sanki kisti atıyormuşum gibi ,
iNŞALLAH ÖNCE YADEL kalır..
ceylan canım nasıl anladın :uhm:

Ocean
16-11-08, 13:11
hazan61
selam canlar.. ben soğan kürünü 1 haftadır uyguluyorum. seda sayan programını dinleyen bi arkadaştan duydum. ama ben 2,5 su bardağı su ile bir soğan kaynatıp yarısını sabah yarısını akşam içtim. programda ööle demiş.. burdaki alıntıda 1 bardak 1 soğanla taze kaynatılır denmiş. ben şimdi boşamı içtim bi hafta. ya nolcak şimdi
canım boşa gitmemiştir emin ol..sadece soğan yemek bile faydalı oluyormuş..
ama mutlaka söyleneni yaparsan daha çok fayda alırsın..
kaynatma süresi de çok önemli, 5 dk kaynayacakmış.
bundan sonra bu şekilde yaparsın..a.s.
Allah bütün şifaları bitkilere saklamış aslında..
İnşallah hepimiz sağlığımıza kavuşuruz.:Saruboceq:

Ocean
pınk rose
selam kızlar hayırlısıyla hamiş kalırsınız inşşş ben incir kürü uyguluyorum soğanada başlasam olurmu acaba 11 gündür incir kürü içiyorum adet olunca başlamıştım ..bu arada soğanada başlıyayımmı?..deneyen varmı acaba..
bence incir kürün bitsin sonra soğana başla..
faydalı olup olmadığını daha sağlıklı görürsün.

seLis
kizlar yaaa faydasini goren oldumu sogan kurunun hamis kalan yokmu hic????

yadel
16-11-08, 15:11
kızlarr nerdesin yineeee yaaa hiç kimse yok

EU3
16-11-08, 17:11
Bu ay adet olursam inşallahh olmammm :) soğan ve incir kürüne başlıycam artık ne yapayım miğdem bulan bulana içicem kaçışş yok [​IMG]

bircan
mrhb arkadaşlar bende aranıza geldim.bende soğan kürüne başladım adetim 2.günü bugün 4 gün oldu soğana başlayalı.iyice söktürttü.bende pko var.1.5 yıldır bebek istiyoruz.inş.bu vesilayle hepimiz anne oluruz.tadı ço iğrenç ama içiorum.arkadaşlar bişi sorcam.haşlanmış suyunun beklememesi ve soğuk olmaması lazımmış.ben sabah kaynattığımı buzdolabına koyuyorum.akşam çıkarıp mikrodalga fırınında ılıtıp içiorum.yanlışmı yapıorum acaba.

bircan
Ceylan
SOĞAN SUYUNU DENEYENLER
YADEL
CANGEMA
CEYLAN 06 Aralık
YASGOM
OZBICAN7
SERİFE80

Allah umudumuza umut katarak inşallah Başaracağız İnanın ..
arkadaşlar benide bu listeye eklermisiniz ben pek forumu kullanmayı bilimiorumda.adet tarihim.12 aralıka.s.

umutsuz09
kızlar bende sğan kürünü içmeye başladım bende aynen uygulamıyorum yani akşamdan kaynatıyorum akşam yatarken ılık içiyorum birde sabah kalkınca kalanını içiyorum sizce bende yanlışmı yapıyorum aman canım ne olacak değilmi aynı yere gitmiyomu

bircan
16-11-08, 18:11
canım sabah kaynatıp iç kalanını akşam iç bu şekilde demişti tv de

umutsuz09
16-11-08, 18:11
valla kızlar benim sabah bunlarla uğraşacak zamanım yok bu yüzden akşam hazırlıcam, ayrıca sedece soğanı yiyen bi arkadaşı duuydum çok nadir adet görüyomuş adet görmeye başlamış, demekki yeyince bile faydalı oluyo zamanıda çok önemli değil bu benim fikrim

arzuhalim
16-11-08, 19:11
umutsuz09
valla kızlar benim sabah bunlarla uğraşacak zamanım yok bu yüzden akşam hazırlıcam, ayrıca sedece soğanı yiyen bi arkadaşı duuydum çok nadir adet görüyomuş adet görmeye başlamış, demekki yeyince bile faydalı oluyo zamanıda çok önemli değil bu benim fikrim
oğanın üzerine sumak ekleyip böyle yersen de çok faydalı olduğunu okudum.yani doğru canım
:1closedeyes:

bircan
ceylan sanırım listeyi sen düzenliosun benide eklermisin canım.

Ceylan
haftada 2-3 defa soğanını ince ince doğrayın üzerine sumak ekleyerek yiyin kızlar bakın ama sadece soğan kürü hamile kalmamıza yardımcı olmuyor yanında incir küri uygulanması gerek..Soğan kürü kisti yok ediyor yarın listemizi güncellerim..

Ceylan
yooo listeyi herkes güncelleyebilir ...Ben bu konuya inanarak başladığım için herkesin inanmasını istediğim için liste yapma önerisinde bulundum Başaracağız

Ceylan
SOĞAN SUYUNU DENEYENLERYADEL
CANGEMA
CEYLAN 06 Aralık
YASGOM
OZBICAN7
SERİFE80
BİRCAN 12 Aralık

Ceylan
SOĞAN SUYUNU DENEYENLER

YADEL
CANGEMA
CEYLAN 06 Aralık
YASGOM
OZBICAN7
SERİFE80
BİRCAN 12 Aralık

İnşallah başaracağız

Ceylan
Birazdan çıkacağım Unutmayalım ki bu kür kisti yok ediyor

forevermiracle
bende kür e devam ediyorum 9 kasımdan beri uyguluyorum

umutsuz09
benide ekleyin listeye

forevermiracle
ceylan kist atıyormusum gibi demiştin ya ,sende nasıl bir değişiklik oldu canım

yadel
16-11-08, 21:11
kızlar ben sogan suyunu dün bitirdim 15gün doldu ama hala adet olamadım pko var bende ve sevgili kistlerim beni çok seviyo anlaşılan biraz ara verip bkez daha denicem sizce zararı olurmu

yadel
kızlar anlamıyorum ne var erkenden yatacak

kirmizisilgi
arkadaslar adetin kacinci gunu basliyorsunuz? birde her ogunden once taze mi hazirlaniyor? mesela oglen ayri aksam ayri hazirlama gibi mi?

Cangema
17-11-08, 06:11
SOĞAN SUYUNU DENEYENLER

YADEL
CANGEMA::::::::::::: 05 Aralık
CEYLAN :::::::::::::::06 Aralık
YASGOM
OZBICAN7
SERİFE80
BİRCAN ::::::::::::::::12 Aralık
UMUTSUZ09
İnşallah başaracağız
KIZLAR ADET TARIHINIZIDE VERIRSENIZ DAHA YARDIMCI OLURUZ BIRBIRIMIZE

Ceylan
17-11-08, 07:11
Günaydın kızlar listemiz güncellenmiş teşekkür ederiz Dün cepten bağlandım tam düzenleyememiştim..

Ceylan
pınk rose
Günaydınlar..Bence bugün başlayacağım incir kürüne biraz geç kaldım ama olsun ..Allah hepimize çifte bayram yaşatır..

EU3
Kızlar bu soğan kürü ılık içilmesi gerekiyor öğlen içtik diyelim.Akşama tekrar ılık olması için ısıtıyormusunzzzz ?

Ceylan
umutsuz09
kızlar bende sğan kürünü içmeye başladım bende aynen uygulamıyorum yani akşamdan kaynatıyorum akşam yatarken ılık içiyorum birde sabah kalkınca kalanını içiyorum sizce bende yanlışmı yapıyorum aman canım ne olacak değilmi aynı yere gitmiyomu
Umutsuz09 seni erken gebelik belirtilerinde cuma günü çok andık sabırsızlıkla bekledik çok üzüldüm am başaracğız umudunu kaybetme..a.s.

Ceylan
Balsurat
Kızlar bu soğan kürü ılık içilmesi gerekiyor öğlen içtik diyelim.Akşama tekrar ılık olması için ısıtıyormusunzzzz ?
ısıtmıyoruz tekrar yapıyoruz cepten bağlandım haftasonu fazla yazamadım bir kaç arkadaşımız vakitsizlikten yakınmış bu kürler meleklerimiz için bende 1 saat önceden kalkıp hazırlıyoruz evet biraz uykudan fedakarlık ediliyor birde işi gitme telaşı var ama sağlıklı kucaklarımıza alalım da gerisi önemli olmadığını düşünüyorum..

Kaynatma sabah akşam ya da öğlen tekrar yap..Çalıştığımdan dolayı öğlen yerine akşam içiyorum

Ceylan
umutlu99
ceylan kist atıyormusum gibi demiştin ya ,sende nasıl bir değişiklik oldu canım
Kasklarında bir sancı ve akıntı çok gelmeye başladı şaşırdım ama olacağına inanıyorum

Ceylan
umutlu yazmayı unuttum idrara çok çıkma da var..

seLis
17-11-08, 09:11
Balsurat
Bu ay adet olursam inşallahh olmammm :) soğan ve incir kürüne başlıycam artık ne yapayım miğdem bulan bulana içicem kaçışş yok [​IMG]
insallah canim benim insallah hamile kalirsin bu ay...Şeniz

kardelenk
17-11-08, 11:11
kızlar merhaba, belki diğer sayfalarda vardır ama, ben yine de yazmak istedim.
bana da dün bir tanıdığım söyledi saraçoğlunun soğan kürünü..kullanımıyla ilgili şöyle dedi..
adet bitiminden itibaren yemeklerden önce (her seferinde taze kaynatılıp) ılık 15 gün boyunca sabah akşam içilecek. 15 gün sonra bırakılıp, birdaha ki adetten sonra da sadece 5 gün daha içilecek.