Soğan Kürlerini Kullananların,Adeti Düzene Girenlerin Paylaşım Alanı

Ceylan
17-11-08, 11:11
1.Yumurtalık kisti-polikistik over için kuru soğan kürü:1 beyaz kuru soğanı 4 e bölerek üstüne 1 yemek kaşığı sumak serperek yiyin. Bunu haftada 3-4 kez tekrar edin.

2.Vajinal akıntıyı gidermek için soğan suyu kürü :

1 orta boy beyaz soğanı ( kırmızı ve mor soğan olmaz ) dörde bölün. önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya koyarak 5 dakika kaynattıktan sonra içine başka bir şey katmadan öğl ve akşam yemeklerinden önce 1er bardak suyunu için.

Uyarı: Bu soğan suyu kürünü 15 günden fazla uygulamayın.

Bu kürü uygulamaya başladığınızda 2. - 3. günden itibaren akıntılarınızın çözüldüğünü ve ne kadar fazlalaştığını hayretle göreceksiniz.

Bu kür adet düzensizliği ve polikistik over şikayeti olan olan bayanlar için de mükemmel bir çözümdür.Yumurtalıklardaki kisti tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Dün itibariyle ben başladım.Soğan yemezdim hele suyu meleğim için zehir olsa içerim dedim ve başladım.Soğan suyu küründe fazla soğan tadı olmuyor.İçlecek gibi içinizi ferah tutun..
Hatta birbirimize destek olmak için bu konuyu açıyorum hatta Liste bile yapalım bakalım neolacak ??
Ben inanarak başladım

Ceylan
17-11-08, 15:11
kızlar bence uygulamakta yarar var

fakelove
17-11-08, 16:11
bende bu gün başladım
soğan suyuna bakalım ne olucak
rabbim sifamızı versin inşşşşşşşşşşşşşşşş

Lolo
17-11-08, 17:11
kızlar bende içmek istiyorum ama tadı nasıl bana çok iğrenç olur gibi geliyo siz içerken içine bal koyuyomusunuz (tatlandırmak amaçlı)

ilay_42
17-11-08, 17:11
ben ayın 6 sından beri içiyorum tadı içerken fena değil ama içtikten sonra çok kötü soğan tadı oluyo ama hemen arkasından biraz meyve suyu yada mandalina gibi bi meyve yerseniz hemen ağzınızın tadı düzeliyo hatta bisüre sonra tada alışıyorsunuz normal bi içeçek gibi geliyo artık ben arkasından hiç bişey içmiyorum.ben pkoluyum ağustostan bu yana hastalanmadım arada hafif kanlı akıntılarım geldi o kadar şimdi bu soğan suyunu çok büyük bi umutla içiyorum dr ibrahim saraçoğlu çok kesin konuşuyo inşallah faydası olur.umarım yardımcı olabilmişimdir:içelim:

Lolo
17-11-08, 18:11
tamam bende başlıyorum yarın soğan kürüne fakat bişey sormalıyım, soğan kürü ağız kokusu yapıyomu?

EU1
17-11-08, 19:11
Lolo
tamam bende başlıyorum yarın soğan kürüne fakat bişey sormalıyım, soğan kürü ağız kokusu yapıyomu?
yok yapmıyo ama içtikten hemen sonra ağzını çok çalkala suyla bide üstüne bir iki damla limon al

EU1
17-11-08, 19:11
hem hayıt suyu hem soğan suyu içiyorum nolcak bakalım su su eriyip gitcem bigün

Nargile
17-11-08, 21:11
Bende de pko var bu ay tahlillerim yapılacaktı ama bir türlü adet olamadım.bugün doktoruma gittim ve yumurtlamanın geç olduğunuve şuan biri 12mm biride 17mm çapında 2 yumurta olduğunu söyledi.Yani yumurtalar geç gelişmişler o yüzden 15 gün kadar daha geçikecek adetim.Birde göğüslerimden süt gelip gelmediğini sordu bende yok dedim ama hiç kontrol etmemiştim.Muayenede göğüslerimi kontrol etti ve süt geldiğini söyledi.Prolaktin ve troit tahlillerimi tekrarladı yarın alıcam sonuçalarını...

Şu soğan kürüne hangi günde başlıyorsunuz.......

Lolo
18-11-08, 13:11
soğanı kaynattım tarifteki gibi ılıyınca içicem hadi kızlar hepimize şifa olsun
bu soğan kürüyle hamile kalırsam eğer çocuğuma onun için yaptığım fedakarlıkları bir bir anlatıcam
o kür bu kür diye diye içi,miz dışımız kür oldu her tarafımdan kür fışkırıyo

Ceylan
18-11-08, 15:11
Nargile
Bende de pko var bu ay tahlillerim yapılacaktı ama bir türlü adet olamadım.bugün doktoruma gittim ve yumurtlamanın geç olduğunuve şuan biri 12mm biride 17mm çapında 2 yumurta olduğunu söyledi.Yani yumurtalar geç gelişmişler o yüzden 15 gün kadar daha geçikecek adetim.Birde göğüslerimden süt gelip gelmediğini sordu bende yok dedim ama hiç kontrol etmemiştim.Muayenede göğüslerimi kontrol etti ve süt geldiğini söyledi.Prolaktin ve troit tahlillerimi tekrarladı yarın alıcam sonuçalarını...

Şu soğan kürüne hangi günde başlıyorsunuz.......
Adetin biterbitmez başla ama ben duyduğum an başladım meleğimi kucağıma sağlıklı alıyımda ağız kokusu versin umrumda değil ağız kokusuna çareler çok var ben her sabah duş alıyorum içtikten sonra

Bu arada sonuçların nasıl çıktı

Ceylan
İncir Suyu Kürü

8-9 adet kuru inciri soğuk su ile iyice yıkadıktan sonra yarım litre suda 8-9 dakika kaynatın.İçine 1 tanede havuç katarak kaynatın..Ilıdıktan sonra elde edilen suyun yarısını sabah kahvaltısından sonra, diğer yarısını öğle yemeğinden önce için.

Kızlar sizlere tavsiyem bu kürü içtikten sonra evden çıkmayın:)5 dakika içinde wcye gidilmesi gerekiyor:)bağırsakları çalıştırıyor

Ceylan
Ben soğan suyu kürü ile incir kürünü bir yapıyorum midem bazı zaman altüst oluyor ama meleklerimiz için değer dimi??

Ceylan
yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştıran kuru incir kürü:

Her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Kolaylık olsun diye fazla miktarda hazırlayamayın.

Bu kür 20-25 gün uygulanmalıdır.

*** Bu kürün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor-kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika önce yiyin.Bunu haftada 4 kez tekrar edin.Bu sizi yumurtalık kisti-polikistik over 'den de koruyacaktır.

yasemennnn
meraba bayanlar bende bugünden itibaren allahın izni ile başlamayı planlıyorum hayırlısı allahtan hadi bakalım kimler bu soğan kürünü denedikden sonra hamiş kalacaklar inşallah rabbim gönlümüze göre verir inşallahhh

bu arada bende pkoluyum ve adet düzensizliği yaşıyorummm ilaç kullanmasam olmuyorum

Ceylan
18-11-08, 16:11
:eek:
yasemennnn
meraba bayanlar bende bugünden itibaren allahın izni ile başlamayı planlıyorum hayırlısı allahtan hadi bakalım kimler bu soğan kürünü denedikden sonra hamiş kalacaklar inşallah rabbim gönlümüze göre verir inşallahhh

bu arada bende pkoluyum ve adet düzensizliği yaşıyorummm ilaç kullanmasam olmuyorum
İnşallah yarar bu kür ..Allah yardımcımız olsun

EU1
18-11-08, 20:11
ya benim göğsümden sıvı gelio kötü bişemi

Ceylan
19-11-08, 07:11
karayağızım doktor git bence ihmal etme..Hamilemisin yoksa

yasemennnn
19-11-08, 07:11
Ceylan
:eek:

İnşallah yarar bu kür ..Allah yardımcımız olsun

günaydın kızlar saol canım inşallah yarar başladım bile akşam bi bardak içdim tadıda o kadar kötü değil yanii tavsiye ederim kaydirigubbakcemile5:sm_cool:

beyz@
19-11-08, 08:11
arkadaslar bu sogan kuruyle incir kurü aynı anda kullanılıyomu eger kullanılıyosa adet oluncamı baslamam gerekıyor ıkısınıde sabah oglenmı ıcıyoruz

mine_ibo
19-11-08, 11:11
arkadaşlar benimde kislerim ve iltihapım var gercekden işe yarıyomu bana yardımcı olun lütfen

Ceylan
19-11-08, 14:11
mine_ibo
arkadaşlar benimde kislerim ve iltihapım var gercekden işe yarıyomu bana yardımcı olun lütfen
hERKES YARIYOR DİYOR DENEMEKTE YARAR VAR SOĞAN SUYUNDA OKADAR KÖTÜ DEĞİL İNCİR SUYU DAHA BİR GARİP..
HERŞEY RABBİMDEN NEYLERSE GÜZEL EYLER
İNŞALLAH BİZİM KUCAKLARIMIZA DOLDURACAK..

beyazlale0661
19-11-08, 14:11
merhaba arkadaşlar ben de pko luyum ve aşılama yaptırdım bir hafta sonra sonucu alacağım. benim size sorum bu soğan kürünü acaba şimdi yapsam eğer hamileysem sorun olur mu..

hakar
19-11-08, 21:11
arkadaşlar bende dinledim ibrahim saraçoğlunu çok faydalı diyor inşallah öyledir. Hepimize şifa olsun...

hakar
19-11-08, 21:11
bu arada unutmadan incir suyunu bende denedim.Gerçekten o da yararlı olmuştu adetlerim düzene girmişti.bırakınca tekrar bozuldu.Şimdi de soğan deneyeceğim .inciride deneyin derim.

Ceylan
20-11-08, 10:11
hakar
bu arada unutmadan incir suyunu bende denedim.Gerçekten o da yararlı olmuştu adetlerim düzene girmişti.bırakınca tekrar bozuldu.Şimdi de soğan deneyeceğim .inciride deneyin derim.
Deneyimlerini paylaştığın için teşekkürler siz deneyenler hepimize umutsunuz ..:1hug:

Nargile
20-11-08, 20:11
Ceylan
Adetin biterbitmez başla ama ben duyduğum an başladım meleğimi kucağıma sağlıklı alıyımda ağız kokusu versin umrumda değil ağız kokusuna çareler çok var ben her sabah duş alıyorum içtikten sonra

Bu arada sonuçların nasıl çıktı
Sonuçlarım temiz çıktı sanırım buay korunmayıda bırakıcam.Prolaktin ve troit tahlilim çok iyi dedi.Düşüklerinin sebebi olmayadabilir istersen boşuna zaman harcama diyor.Ben bu adetimden sonra korunmayıda bırakıcam...Hakkımızda hayırlısı artık...

funda72
21-11-08, 06:11
kızlar illa beyaz soğanmı olucak kabuğu koyu kırmızı olan değilde açık renk olanlar var onlardanda olsa olmuyomu ki?ben koyu kırmızılar hariç diye biliyorumda.bende deniycem zaman zaman iltihap oluyo bendede belki söker.

Ceylan
21-11-08, 07:11
Nargile
Sonuçlarım temiz çıktı sanırım buay korunmayıda bırakıcam.Prolaktin ve troit tahlilim çok iyi dedi.Düşüklerinin sebebi olmayadabilir istersen boşuna zaman harcama diyor.Ben bu adetimden sonra korunmayıda bırakıcam...Hakkımızda hayırlısı artık...
Çok sevindim arkadaşım..Bence hemensoğan kürüne başla inan çok yarıyor herşeyea.s.

Ceylan
21-11-08, 07:11
funda72
kızlar illa beyaz soğanmı olucak kabuğu koyu kırmızı olan değilde açık renk olanlar var onlardanda olsa olmuyomu ki?ben koyu kırmızılar hariç diye biliyorumda.bende deniycem zaman zaman iltihap oluyo bendede belki söker.
Canım benim yemeklerde doğradığımız soğan var ya dışı hafif kahverengi gibi onu kaynat benim 9.günüm inan çok terletiyor çok idrara çıkarıyor çok fazla akıntım var bence çok iyi..

EU1
21-11-08, 16:11
Ceylan
karayağızım doktor git bence ihmal etme..Hamilemisin yoksa
BİSMİLLAH.
BEKARIM KIZ BENkaydirigubbakcemile3
PKO VAR BENDE ONDAN HERALDE

EU1
ceylan
canım benim yemeklerde doğradığımız soğan var ya dışı hafif kahverengi gibi onu kaynat benim 9.günüm inan çok terletiyor çok idrara çıkarıyor çok fazla akıntım var bence çok iyi..
akıntının çok olması çok güzel çünkü ibrahim saraçoğlu soğan suyunu içtikten sonra yumurtalıklardaki kistler eriyor ve akıntı olarak çıkıyor dedi benimde başladı biraz akıntım

yadel
karayağızım
BİSMİLLAH.
BEKARIM KIZ BENkaydirigubbakcemile3
PKO VAR BENDE ONDAN HERALDE
mrba canım bendede pko var sen kaç yıldır pkosun

d.e.s.i.r.e
21-11-08, 23:11
.............

Ceylan
22-11-08, 19:11
d.e.s.i.r.e
kızlar ben bu soğan kürüne bugüb başladım ama acaip midem kalkıyo içer içmez çıkarıyorum benim gibi olan var mıı aranızda ben soğanı çok seven biriyim tadı da iğrenç değil nie böle oldu anlamadım:uhm::uhm:
Gebelikteki Soğan suyu Allahın mucizesi konusu başka yere taşınmış ben gebelik bölümüne girmeyen arkadaşlar için jinekolojiye açmıştım..Biraz dayan ben tadını sevmeye başladım 10 gün olunca insan alışıyor ..kaydirigubbakcemile5
Meleklerimiz için dayanın Kızlar..
Şuanda size yazarken koca bir bardak içiyorumkaydirigubbakcemile3
karayağızım
Valla bekar olduğunu farketmemiştim çok özür bebişim:1shok:
İnşallah şifa olur ..İç bitanem
yadel
Yadelcim nasılsın bugün karşılaşamadık umarım iyisindir kırmızılılar geldi mi:eek:

EU1
23-11-08, 07:11
yadel
mrba canım bendede pko var sen kaç yıldır pkosun
valla 1,5 yıl olcak:nazar:

wannababy
23-11-08, 15:11
soğanı akşamdan soyup dolaba koysam, sabahda hemen kaynatsam olur herhalde di mi?

wannababy
23-11-08, 15:11
beyazlale0661
merhaba arkadaşlar ben de pko luyum ve aşılama yaptırdım bir hafta sonra sonucu alacağım. benim size sorum bu soğan kürünü acaba şimdi yapsam eğer hamileysem sorun olur mu..
canım, sen başlamak için sonucu bekle. nolur nolmaz.

Ceylan
24-11-08, 07:11
wannababy
soğanı akşamdan soyup dolaba koysam, sabahda hemen kaynatsam olur herhalde di mi?
Canım soğanı akşamdan doğrama çünkü,bildiğimkadarıyla vitamini kaçıyor dolapta bekletilirse..
Allah Yardımcımız Olsun

Ceylan
24-11-08, 07:11
Kızlar GÜnaydınlar
Keyifler Nasıl..

karube
24-11-08, 09:11
ya bu soğan kurune ne zaman baslanıyor.kimisi adetle beraber dıyo kimisi adet bıtınce hangısını yapıcaz bız simdi şaştım kaldım yaw.

minel aşk
24-11-08, 10:11
kızlar birde saraçoglu hoca aslan pençesi ve civan perçemi önermişti bunlar adet agrısını da kesiyormuş
kıslar burdaki hekes pko lı mı?

minel aşk
24-11-08, 11:11
Bu kür adet düzensizliği ve polikistik over şikayeti olan olan bayanlar için de mükemmel bir çözümdür.Yumurtalıklardaki kisti tamamen ortadan kaldırmaktadır.

birde ben bu kistler için dogum kontrol hapı kullanıyorum kullanmada mı içicez bunu?

zlmylmz
24-11-08, 13:11
ilk gün tadı gayet normal geldi ama 2 ve 3. bardakta içerken midem bulandı bıraktım bende. hele o koku ıyyhhhh

Ophella
ben denedim ama duzenli yapamadım çalıştıgım için tazesini içemedim sanırım sonuç beklediğim gibi olmadı

zlmylmz
ayrıca kızlar sakın unutmayın taze kaynatılıp içilecek ona göre.

yadel
Ceylan
Kızlar GÜnaydınlar
Keyifler Nasıl..
slm ceylancım nerdesin kuzum sen gözler seni arıyorrr:asigim:

wannababy
24-11-08, 16:11
ben bugün başladım soğan kürüne. tadı iğrençç!!

Ceylan
25-11-08, 07:11
karube
ya bu soğan kurune ne zaman baslanıyor.kimisi adetle beraber dıyo kimisi adet bıtınce hangısını yapıcaz bız simdi şaştım kaldım yaw.
Adet bittiğin gn başlaman iyi ama ben yumurtalamama 2 hafta kala başladım.Ve 13.günüm başlayın kızlar çok iyi geliyor...a.s.:1hug:
minel aşk
kızlar birde saraçoglu hoca aslan pençesi ve civan perçemi önermişti bunlar adet agrısını da kesiyormuş
kıslar burdaki hekes pko lı mı?
Benim düzensizliğim yok ama yumurta yapım folikistik yapıdaymış..
minel aşk

birde ben bu kistler için dogum kontrol hapı kullanıyorum kullanmada mı içicez bunu?
Bu konu hakkında bilgim yok ama soğan ilaçla kullanılsa ne olur ki..
zlmylmz
ilk gün tadı gayet normal geldi ama 2 ve 3. bardakta içerken midem bulandı bıraktım bende. hele o koku ıyyhhhh
Yapma bitanem bukadar çabukmu pes etmek :uhm:
yadel
slm ceylancım nerdesin kuzum sen gözler seni arıyorrr:asigim:
Hayatım buralardayım daima da burda kimsecikler olmuyor bende geziniyor gelince msj at geliyim Bi gelişme varmı ?Umutları kaybetmek yok
Doktora gittim dün tahlillerim iyi çıktı yumurta yapım değişmezmiş..Napalım artık İnşallah tez zamanda hepimiz hamiş oluruz.Doktor dün gebelik değerlerimi yüksek buldu test yaptı 1 saat hamiş olduğumu zannettim:çok üzgünüm::1shok:

wannababy
ben bugün başladım soğan kürüne. tadı iğrençç!!

EU2
25-11-08, 11:11
kizlar kolay gelsin insallah faydasini goruursunuz