Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

38 Yaş Üstü Genç Hanımlar Buraya

deniz bulut
18-01-10, 15:01
karamel69
yaaaaaaaaa ben size ne yaptım yaaaaa :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) korkutuyosunuz beni

şaka şaka
karamel69
yaaaaaaaaa ben size ne yaptım yaaaaa :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) korkutuyosunuz beni

şaka şaka
ee sen kaşındın normal istemem tüp isterim diyerek alsanaalsanasmile
umarım kızmıyorsun bize takılıyoruz ama dediklerimiz gerçek ne yazık ki

benim adet tarihim 27ocak (aşılama olmasaydım) test tarihim 22 ocak da ben 23 ocak yaptıracağım nasıl o zamana kadar adet olurum diyerek. sayılı gün kaldı yani. ama çok beklenti olmayınca heyecan da olmuyor öyle tüp gibi

deniz bulut
karamel69
benim aşılamayı ultrason eşliğinde yapmadı o yüzden birşey görmedim :KK43:
aşılamasız dr nasıl gördü? maşallah hamile de kaldındı?

Herada
Deniz Bulut'çum,

Ummadık taş baş yarar derler. Belki de beklentide olmamak en iyisi ancak yine de inşallah bu aşılama yüzünü güldürür diyeceğim. Umutla güzel haberini bekliyorum ben.

Herada
Gözün korkmasın Karamel'cim, gerçekten normal yolla olsun denmesinin o kadar çok sebebi var ki. Sanırım tutmayan tüpten sonra aşılamaya koşmamın ana nedeniydi, çok suni, çok dışarıdan orkestra edilen, Allah ne verdiyse hormon pompalandığın, adamın dengesini, moodunu alt üst eden bir tedavi neticede. ınşallah hepimiz tedavilerimizi güle oynaya kolay atlatırız.

Neyse biz oraları geçtik hepimiz, hayırlısıyla sağlıkla gelsinler de minik böcüklerimiz, iğneymiş, ağrıymış, kiloymuş, gerçekten önemli değil hiçbirimize. Elbette burada kilo mevzusu tedaviyi etkiler diye korkuyoruz. Ancak hiçbirimiz tedaviyi riske atacak kilolarda değiliz ki, 90 kilonun üzerinde tüp tedavisi görüp hamile kalan insanlar okuyorum bu sitede. Herşeyin hayırlısı.

Herada
Gukem'cim,

Benim tam bir sene oldu folic acid kullanmaya başlayalı. Kilo yaptığını sanmıyorum. Kilo değişimlerim hep tedavi dönemine denk geldi.

Herada
Melilayda'cım, sana da kolaylıklar diliyorum. Bekleme dönemi çok zor, ancak ne mutlu ki tedavin başarıyla sonuçlandı ve inşallah güzel bir haberle de bir daha tekrarına gerek kalmayacak. Biz yanındayız, seninle gün sayıyoruz.

gukem
18-01-10, 16:01
Herada
Gukem'cim,

Benim tam bir sene oldu folic acid kullanmaya başlayalı. Kilo yaptığını sanmıyorum. Kilo değişimlerim hep tedavi dönemine denk geldi.
valla sevindim kilo yapmadığına.bu arada gerçekten çok hararetli bir sohbet yaptınız arkadaşlar. cidden hoştu.hadi bakalım peşpeşe güzel haberler alırız.ama ben inanıyorum bu kadar gayret ve emekler boşa çıkmayacak ve herkesinnn bebeği olacak eminim ben .allah yardımcımız olsun hadi bakalım:))

gukem
arkadaşlar başka bir topikte preseed kullanan biri anlatıyor.9. gün başladık çalışmaya 18. günde dahil çalıştık diyor ve üç gün çift çizgi gördük bu sürede diyor ama her ihtimale karşı çalıştık diyor ve şimdi hamile:)) ben sadece üç gün çalışmıştım acaba hata mı ettim:) ayrıca ben öle on gün çalışırsam ölürüm sanırım:)) tabi onlar genç bizden haliyle dimiakannehir

esterya
gukem bence denk gelme meselesi bende sadece 2 defa calıstım ama hamiel kaldım, ama tabi dogrusu nedir bilemem

gukem
18-01-10, 17:01
esterya
gukem bence denk gelme meselesi bende sadece 2 defa calıstım ama hamiel kaldım, ama tabi dogrusu nedir bilemem
esteryacığım sen de mi preseedle hamile kalmıştın?

DenizGeldi
melilayda
pazar günü çok canım sıkıldı, kimse girmedi ve yazmadı, bu gün yazdıklarınız beni biraz oyaladı:)) Sizi seviyorum galiba, bide bağımlılık mı oldu ne?
evet canım burası bağımlılık yapıyor.bende işim olmadığı zaman hemen giriyorum bakıyorum kızlardan kim girmiş ne demiş diye.tarifi yok .bir ortam oluştu işte.bende seviyorum burayı.demek 27 ocak büyük gün.deniz sen ve hülya..kızlar geçen ay 31 çekti uyarıyiiiim bir gün bir gündür.26 yapalım şu test tarihlerini.ne dersiniz?

DenizGeldi
denizin 23 ocakmış..........deniz 22 olsun.aralık 31 çekmişti.kaydirigubbakcemile5

melilayda
erverdi
evet canım burası bağımlılık yapıyor.bende işim olmadığı zaman hemen giriyorum bakıyorum kızlardan kim girmiş ne demiş diye.tarifi yok .bir ortam oluştu işte.bende seviyorum burayı.demek 27 ocak büyük gün.deniz sen ve hülya..kızlar geçen ay 31 çekti uyarıyiiiim bir gün bir gündür.26 yapalım şu test tarihlerini.ne dersiniz?
:)) 27 sini kim bekleyecek ki! Hatırlattığın iyi oldu canım, buda bahanemiz olur.

waterss
18-01-10, 18:01
erverdi
denizin 23 ocakmış..........deniz 22 olsun.aralık 31 çekmişti.kaydirigubbakcemile5
Biliyorum denizin 27 si değildi bu Cuma'yı bekliyordu . Erverdi'cim senin ki ne zaman

waterss
gukem
arkadaşlar başka bir topikte preseed kullanan biri anlatıyor.9. gün başladık çalışmaya 18. günde dahil çalıştık diyor ve üç gün çift çizgi gördük bu sürede diyor ama her ihtimale karşı çalıştık diyor ve şimdi hamile:)) ben sadece üç gün çalışmıştım acaba hata mı ettim:) ayrıca ben öle on gün çalışırsam ölürüm sanırım:)) tabi onlar genç bizden haliyle dimiakannehir
Ben ovülasyon testinde çift çizgiyi gördüğüm 2 gün üst üste çalıştık ve oldu. Gerisi gereksiz yani mecburui anlamda gereksiz.

DenizGeldi
waterss
Biliyorum denizin 27 si değildi bu Cuma'yı bekliyordu . Erverdi'cim senin ki ne zaman
merhaba waters;nasıl gidiyor?pek yazmadığına göre iyisin maşallah.ben çarşamba günü takibe gideceğim.benim ne olacağım belli değil arkadaşım.aşılamayla olmuyor bizim.kendi de gelmiyor.bir gideyim bakıyiim de2 yumurta olursa istemesem de düşünmeye başlıyacağım aşıyı.tabiii kociyi de ikna edeblirsem.....ona kalsa ne tüp ne aşı.böyle hep takip yaptıralım kendimiz deniyelim.dr lara inancı yok.kendi de hiç dr a gitmez zaten

waterss
karamel69
kızlar gittiğim kliniğin sitesinde transferden sonra 0,5-1 saat yatak istirahati, ertesi gün normal hayat diyor. Siteyi benim doktor hazırladığına göre kendi görüşü :))))))))) yırttım yani sanırım yatırmayacak.
Karamel'cim TV de o uzmanda dinlediğim gibi o da öyle söyledi , ilk gün yatak istirahati olabilir, 2. gün dikkatli bir şekilde normal hayata dönüş diye.

Bu arada bizim iş yeri iyi geçenlerde 5 iş günü raporum vardı, 3 günü tolere ediliyor yani bir şey istenmiyor, diğer 2 günü genel müdür idari izin sayarsa ki konuşacağım 2 günlük kesinti de olmuyor. Bizde iyiymiş o zaman.

waterss
18-01-10, 19:01
erverdi
merhaba waters;nasıl gidiyor?pek yazmadığına göre iyisin maşallah.ben çarşamba günü takibe gideceğim.benim ne olacağım belli değil arkadaşım.aşılamayla olmuyor bizim.kendi de gelmiyor.bir gideyim bakıyiim de2 yumurta olursa istemesem de düşünmeye başlıyacağım aşıyı.tabiii kociyi de ikna edeblirsem.....ona kalsa ne tüp ne aşı.böyle hep takip yaptıralım kendimiz deniyelim.dr lara inancı yok.kendi de hiç dr a gitmez zaten

Erverdi'cim
şu sebebi biklinmeyen infertiliteye kafayı taktım ben bir açık kapısı vardır fethedilecek bu işin. Yumurta ise yumurta spermse sperm ortamsa ortam , sperm kalitesi , sayısı , şekli herşey tamam değil mi ?. Yumurta kalitesi..o da tamam. Sende histeroskopi ya da rahim filmi çektirdin değil mi ? tüp denemende bölünme olmuştu değil mi ? transferde yapıldı mı ? sebebi belli olmayan infertiliteden 16 yıldır dr lara giden bir arkadaşım 1.5 yıl önce tüp bebekle ikizlerine kavuştu darısı başına hep duacıyım.2010 da Allah'ın izni ile olacak inşallah..

waterss
18-01-10, 19:01
erverdi
Ne yazayım Elverdi'cim sizleri takip ediyorum. Benim kontrol 26 Ocak'ta bu sefer dediğini başaracağım. Gögüslerim hassas ama çok değil, onun dışında bir şey yok..Bebiş ne yapıyor büyüyürdur inşallah, bol bol fizyolojik akıntım var günde bazen 3 kez ped değitiriyorum, normal herhalde. Bir de uyku problemim var çok uykum geliyor öğleden sonra. Kahveyi zaten öğrendikten bir laç gün sonra kestim canımda istemiyor zaen çayda en fazla günde 2 bardak çok açık. Süt normalde içemem içemiyorum, ayran artık midemi bulandırıyor. Karnımda da bir şey hissetmiyorum evham yapmaya başlarsam hemen bir sürü şey bulurum da kulak arkası ediyorum evhamı. İşte böyleyim. Çarşamba 9. haftam bitiyor 10. haftanın içine giriyorum. Ama en ufak bir çöp bile almadım..almaya elim varmıyor,, daha çok erken oysa kızımda hemen bir kaç şey almıştım..gençlik işte..:)

DenizGeldi
18-01-10, 20:01
waterss

Erverdi'cim
şu sebebi biklinmeyen infertiliteye kafayı taktım ben bir açık kapısı vardır fethedilecek bu işin. Yumurta ise yumurta spermse sperm ortamsa ortam , sperm kalitesi , sayısı , şekli herşey tamam değil mi ?. Yumurta kalitesi..o da tamam. Sende histeroskopi ya da rahim filmi çektirdin değil mi ? tüp denemende bölünme olmuştu değil mi ? transferde yapıldı mı ? sebebi belli olmayan infertiliteden 16 yıldır dr lara giden bir arkadaşım 1.5 yıl önce tüp bebekle ikizlerine kavuştu darısı başına hep duacıyım.2010 da Allah'ın izni ile olacak inşallah..
evet yumurta var watersçım.sperm de var.sayı az diyorlar.ama tüpte mikroenjeksiyonda sayı da önemli değil.tek bir sperm ilezorla yumurtayı delerek döllemeyi başarabiliyorlar.
rahim filmi 2 kez çekildim.ilk yıllarda bir de aradan zaman geçmiş diye tekrar istemişlerdi.yine çekilmiştim.o da temiz.geçiş var iki tarafada.ilk tüpüm negatif ikincisi iptal olmuştu laboratuar ortamında bölünme durmuştu.4 hücrede kalmıştı.ve bunu dr hiçbirşekilde açıklayamadı bana.boşuna uğraşmayın olmaz deseler kacama ya da bana tamam.ama öyle bişey de demiyorlar.böyle ortada kalmak çok kötü.böyle olunca da insan ister istemez bazen yılgınlığa düşebiliyor,çözülüyor.şükür şimdi daha iyiyim.bu ay olmadı bir dahaki aya incire devam edeceğim..........menopoza kadar yolu var

gukem
waterss
Ne yazayım Elverdi'cim sizleri takip ediyorum. Benim kontrol 26 Ocak'ta bu sefer dediğini başaracağım. Gögüslerim hassas ama çok değil, onun dışında bir şey yok..Bebiş ne yapıyor büyüyürdur inşallah, bol bol fizyolojik akıntım var günde bazen 3 kez ped değitiriyorum, normal herhalde. Bir de uyku problemim var çok uykum geliyor öğleden sonra. Kahveyi zaten öğrendikten bir laç gün sonra kestim canımda istemiyor zaen çayda en fazla günde 2 bardak çok açık. Süt normalde içemem içemiyorum, ayran artık midemi bulandırıyor. Karnımda da bir şey hissetmiyorum evham yapmaya başlarsam hemen bir sürü şey bulurum da kulak arkası ediyorum evhamı. İşte böyleyim. Çarşamba 9. haftam bitiyor 10. haftanın içine giriyorum. Ama en ufak bir çöp bile almadım..almaya elim varmıyor,, daha çok erken oysa kızımda hemen bir kaç şey almıştım..gençlik işte..:)
ayy maşallah gençlik diyor bak ya:) şimdi de gençsin genciz yani:) daha beş yıl öncesinden bahsediyorsun hem şekerim.hem ilk üç ay biraz yorgun geçiyormuş halsizlikten elin gitmiyordur.bir üç ay geçsin de bak neler alırsın o zaman:)
ayrıca ne çabuk dokuz hafta geçti valla bugün ben kafamda az hesapladım 8 in içinde sanıyordum bak ona giriyor maşallah hadi az kaldı:))
bu arada watersciğim kızına da 35 yaşında hamile kalmışsın düşünmedin mi yoksa evlilik mi yeniydi?

gukem
erverdi
evet yumurta var watersçım.sperm de var.sayı az diyorlar.ama tüpte mikroenjeksiyonda sayı da önemli değil.tek bir sperm ilezorla yumurtayı delerek döllemeyi başarabiliyorlar.
rahim filmi 2 kez çekildim.ilk yıllarda bir de aradan zaman geçmiş diye tekrar istemişlerdi.yine çekilmiştim.o da temiz.geçiş var iki tarafada.ilk tüpüm negatif ikincisi iptal olmuştu laboratuar ortamında bölünme durmuştu.4 hücrede kalmıştı.ve bunu dr hiçbirşekilde açıklayamadı bana.boşuna uğraşmayın olmaz deseler kacama ya da bana tamam.ama öyle bişey de demiyorlar.böyle ortada kalmak çok kötü.böyle olunca da insan ister istemez bazen yılgınlığa düşebiliyor,çözülüyor.şükür şimdi daha iyiyim.bu ay olmadı bir dahaki aya incire devam edeceğim..........menopoza kadar yolu var
bizim bir öğretmen arkadaş ta tam on senedir gitmediğim doktor dökmediğim para kalmadı olmuyor sebebi yok diyor ama artık pes ettik diyor geçenlerde msn de. eşini tanımıyorum ona az kalsın preseed i önerecektim ama yüzüm tutmadı erkek diye:)))
ama allahın işi diyoruzya hep cidden öyle hiç sebep olmasın ama birtürlü de olmasın inanılacak gibi değil işte.senin yaşın kaç erverdi? evet ben de incir e devam edeceğim öyle diyor kürde 21 gün sonra 7 gün ara diyor ben de şuanda aradayım işte. ben olacağına inanıyorum hepimiz içinde...

gukem
erverdi
ayrıca eşine de hergün keçiboynuzu çayı veriyorsun değil mi?

DenizGeldi
38 yaşındayım.bu yıl 39 a gireceğim haziranda

gukem
erverdi
38 yaşındayım.bu yıl 39 a gireceğim haziranda
kırka girmeden çocuk sahibi olursun işallah ...

DenizGeldi
18-01-10, 21:01
kızlar şairliğim tuttu yine.inanın şimdi .şimdi de değil.az önce şu 5 10 dk içinde geldi.is kokusunu çok severim ben..
Seviyorum
Sabahın bu erken saatinde
ıs kokusunu seviyorum
Çocukluğumun is kokusu
Kötü gecekondu
Babaya hasret bir yavru
Kocadan yoksun bir kadın
Ve hayata tutunmaya çalışma
Yıllar sonra yine sevdim
Bu is kokusunu
Yine sabahın erken saatlerinde
Süleymaniye bahçesinde
Ara sokaklarında
Bu sefer bir yavruya hasret bir kadın
ıS KOKUSUNDA............
şimdi buraya yazmasam uçup gidecekti.önce bir karalama kağıdına yazdım sonrada buraya.burası benim için bir sığınak oldu.iyi de oldu.içimi dökebiliyorum hepinizi sarıyorum hoşçakalın.

waterss
19-01-10, 06:01
gukem
ayy maşallah gençlik diyor bak ya:) şimdi de gençsin genciz yani:) daha beş yıl öncesinden bahsediyorsun hem şekerim.hem ilk üç ay biraz yorgun geçiyormuş halsizlikten elin gitmiyordur.bir üç ay geçsin de bak neler alırsın o zaman:)
ayrıca ne çabuk dokuz hafta geçti valla bugün ben kafamda az hesapladım 8 in içinde sanıyordum bak ona giriyor maşallah hadi az kaldı:))
bu arada watersciğim kızına da 35 yaşında hamile kalmışsın düşünmedin mi yoksa evlilik mi yeniydi?
Gukem ben 34 yaşında evlendim 2003 Mayıs ayında kızıma 2004 Ağustos'ta hamile kaldım. 1 yıl korunduk. Dr'um eğer istiyorsanız ertelemeyin dedi o nedenle Haziran'da korunmayı bıraktık, Ağustos da oldu hem de öyle hangi gün dü haftaydı hesabı bilmeden geldi. Yani şansım yaver gitmiş. Ben herşeyi bu ikincisi için uğraşırken öğrendim. Neden , 2. için bu kadar bekledin o zaman diye sorabilirsiniz, eşim istemiyordu yoksa ben 2007 de hemen 2. için çalışmalara başlamak istemiştim ama kısmet değilmiş.

deniz bulut
erverdi
ama sen bir şekilde hamile kalmıştın değil mi? yani sperm veya yumurta nedeniyle hiç döllenmiyor veya gelişme yok diyemeyiz. evet haklısın senin durumunda doğal veya aşılama ile çok zor. ama çıkmamış candan ümit kesilmez. bence sen aşılamayı falan boşver. olursa kendi de olur. tüm olanaklarını bit tane daha tüp için kullan. ben olacağına inanıyorum. inşş.
biz de seni çok seviyoruz opuyorumnanaktan

waterss
erverdi
Canım aşılamada maliyetli ama sperm ile yumurtanın buluşturulduğundan emin oluyorsun en azından ama seni USG takibi ve çatlatma ile olmadı geçen 2 ay o nedenler bir adım daha ilerisi olan aşılama ile ayları boş geçirmemeye çalışabilirsin, sperm sayısı azlığı böylece sorun olmaz. Bu sene Allah'ın izni ile olacak inşallah.

waterss
19-01-10, 07:01
erverdi
kızlar şairliğim tuttu yine.inanın şimdi .şimdi de değil.az önce şu 5 10 dk içinde geldi.is kokusunu çok severim ben..
Seviyorum
Sabahın bu erken saatinde
İs kokusunu seviyorum
Çocukluğumun is kokusu
Kötü gecekondu
Babaya hasret bir yavru
Kocadan yoksun bir kadın
Ve hayata tutunmaya çalışma
Yıllar sonra yine sevdim
Bu is kokusunu
Yine sabahın erken saatlerinde
Süleymaniye bahçesinde
Ara sokaklarında
Bu sefer bir yavruya hasret bir kadın
İS KOKUSUNDA............
şimdi buraya yazmasam uçup gidecekti.önce bir karalama kağıdına yazdım sonrada buraya.burası benim için bir sığınak oldu.iyi de oldu.içimi dökebiliyorum hepinizi sarıyorum hoşçakalın.
Erverdi'cim döktürmüşsün yine çok güzel bir şiir, şiirdeki kadın kızına Allah'ın izni ile kavuşacak ben inanıyorum..

karamelito
günaydın şekerler :lepi:

waterss
karamel69

Günaydın Karamel'cim hoş geldin . Benim biraz zamanım vardı sabahtan beri mesajlar yazıp durdum birazdan işlere döneceğim..

karamelito
waterss cığım, bu dönemler ( ayın 28 ine kadar ) rahat günlerim sonra gene yoğunluğum var.

gukem
günaydın arkadaşlar umarım herkes iyidir...

hulya59
karamel69
Sana da günaydın arkadaşım.

esterya
19-01-10, 08:01
Gunaydın kızlarr nasıllll uykum var bir bilseniz