38 Yaş Üstü Genç Hanımlar Buraya

deniz bulut
14-10-09, 10:10
erverdi
DENıZ ,HERADA günaydın.............
selam canım. bana mı dedin anlamadım ama denizler demen daha doğru olacaktı herhalde malum 3 deniz var burada yerimseniben

Herada
erverdi
DENİZ ,HERADA günaydın.............
Selam Erverdi, sana da günaydın canım. Keyiflerimiz yerinde di mi kızlar?

defne5
FERFECiR38
gecmis olsun canim...bende esimin ikinci evliligiyim,yasim 38,4 yillik evliyim,cok pismanim gec evlendigine,cocuga gec kaldigima..esiminde ilk evliliginden bir oglu var..biz evlendikten sonra ben cocuk istemiyoum dedi,beynimden vurulmusa döndüm,
alti ay hap kullandim,sonra esime söylemeden biraktim ve 5 ay sonra hamile kaldim ve düsük oldu,esime hapi unuttmustum icmedim bu ay dedim,inandi,ama malesef düsük oldu,sonrasinda yine hap icmedim ve 2 yil sonra tekrar hamile kaldim,iki yil boyunca her ay hap icmis gibi yaptim,allaha yalvardim.oda 2,5 aylikken kalbi durdu,yine kürtaj oldum...bu sürec beni cok yordu,cok bunalimlar yasadim...Bazen Allah esimin yaninda diye bile düsündüm,esim hic destek olmadi,su an yine hap iciyorum saniyor---düsük yapali 6 ay oldu hala birsey yok

tüp bebek,asilama sansimda yok cünkü esim asla istemez...daha bu gün bile bana hapini unutma,hamileligide unut,yoksa ayrilalim baskasiyla evlen cocok yap dedi...bazend laf arasinda bana cocuk doguramiyorsun,rahmin tutmuyor diyor,bu durum onu memnun ediyormus,ama yarin öbür gün bana ben cocuk istiyorum,ayrilaimda der...esimin ilk esi alman bir bayan,kadin bunu birakip,kacarcasina uzaklasmis.cocugunuda larak tabi...anliyorum o kadini...cok zalim bu adam....
kocasindan destek görenler cok sansli..........
FERFECIR canim inan karsidan karsiya esine cok kizdim ve senin icin uzuldum..bak bizler coktan 40yasini gecmis ve bebek sahibi olmaya calisiyoruz..allahin izniyle 1 ayimiz falan kaldi...senin henuz yasin genc bence sakin kafa ile bir dusun eger bebek istiyorsan ve esin bunu kabul etmeyecekse neden boyle bir adamla yoluna devam ediyorsun???bizler eslerimiz destek verdigi halde cok zor yollardan gectik ....bak sorunlar yasamissin bunlarin arastirilmasi lazim..kendi basina bunlari arastiracak maddi manevi gucun varsa birsey diyemem cunku bir kadin aklina koydugunu yapacak gucte:)ama baska turlusu cok zor...ecz.de ovulasyon testi al ve vucut sicakligini duzenli olc. yumurtlama gunlerini tam yakala:)allah yardimcin olsun insallah:)

bulut435
selam herkeze
bana cevap verdiğiniz ve iyi temennileriniz için tşklr.buradaki yazdıklarınızı okuyunca yanlız olmadığımı daha iyi anlıyorum ve daha çok umutlanıyorum öylesine bağlısınızki birbirinize bende sizlerin bir halkası olmak istiyorum.benim 4 tüp bebek denemem oldu ayni hastanede tüplerimde sorun vardı başarı oranı sizin için yüksek diyordu doktor ama mahlesef olmadı.benim sizlerden bir farkım eşimin 2 oğlu var benimle hastaneye bile gelmiyor onun için babalık önemli değil bu acıyı hasreti tek başıma yaşıyorum böyle işte hayat tekrar deniyeceğim şartlarım çok zor maddi yönden ama bakalım
bulutcum bak yinede esin tup bebek icin caba gostermis malesef cocouklari olmayan erkekler bile tedavi zamanlari baska kimlige burunuyor sanki coocuk hic umurlarinda degil..benimki en hassas en yardimsever cocouk delisi bir adamken tedavi surecinde yoruldu gerildi :KK43:(herseyin zamani var mutlaka senin bebegininde gelmek icin zamani bellidir kendini cok germe pozitif dusun insallah allah tu isteyen kadinlara bu hissi tattirsin:)
RUZGAR DENIZCIM bagirsak problemini bende yasiyorum:KK43:hatta geceleri cildiracak gibi oluyorum ..kullandinmi bilmem en etkilisi gliserin fitil al buyukler icin 1 yetmezse 2 tane kullan 10-15 dak sol yanina uzan...cok etkili goreceksin...bebegin gelisimini etkilemese ben yeme icmeyi birakacagim aynen o durumdayim vucuduma bir gr fazlalik girsin istemiyorum sanki kapasitesi doldu pat diye patlamak uzereyim:))aslinda sadece 7.5 kilo aldim ..son bir haftadir hareketlerimde zorlasti...allah yardimcimiz olsun:)

serpilinha
Herkese iyi gunler,

Arada girip sizleri takip ediyorum ama artik uzun sure oturup takip edemiyorum.O nedenle herkese tek tek yazamiyorum.Yeni hamilelerimiz umarim bundan sonra hersey sorunsuz devam eder.Hamile kalmaya calisan arkadaslar bol sans diliyorum!!!!
Ve benimle birlikte hamileligin sonlarina yaklasan arkadaslar Allah yardimcimiz olsun:Saruboceq:
Defne,deniz ve rüzgardeniz gibi benimde gunlerim cok zor geciyor hergun dua ediyorum biran once kizim dogsun diye.Uykuyu zaten son 2 aydir unuttum ama bu son gunlerde hic de halim yok,icime fenalik geliyor,bayilacak gibi oluyorum sanki..henuz bayilmadim ama her an bayilabilirim yani.....zor gunler velhasil ama sonucu guzel olacak insallah!

RuzgarDeniz
14-10-09, 11:10
defne5
RUZGAR DENIZCIM bagirsak problemini bende yasiyorum:KK43:hatta geceleri cildiracak gibi oluyorum ..kullandinmi bilmem en etkilisi gliserin fitil al buyukler icin 1 yetmezse 2 tane kullan 10-15 dak sol yanina uzan...cok etkili goreceksin...bebegin gelisimini etkilemese ben yeme icmeyi birakacagim aynen o durumdayim vucuduma bir gr fazlalik girsin istemiyorum sanki kapasitesi doldu pat diye patlamak uzereyim:))aslinda sadece 7.5 kilo aldim ..son bir haftadir hareketlerimde zorlasti...allah yardimcimiz olsun:)
Defnecim hemen alayım o zaman fitilden, eskiden doktor fitil verdiğinde bunun iğnesi yok mu derdim, nefret ederim fitilden ama inan bu problemi fitil çözecekse ona da razıyım, ne zor şeymiş meğerse :KK43: aynen ben de patlayacak gibi hissediyorum kendimi, gerçekten Allah yardımcımız olsun, az kaldı :)
serpilinha
Herkese iyi gunler,

Arada girip sizleri takip ediyorum ama artik uzun sure oturup takip edemiyorum.O nedenle herkese tek tek yazamiyorum.Yeni hamilelerimiz umarim bundan sonra hersey sorunsuz devam eder.Hamile kalmaya calisan arkadaslar bol sans diliyorum!!!!
Ve benimle birlikte hamileligin sonlarina yaklasan arkadaslar Allah yardimcimiz olsun:Saruboceq:
Defne,deniz ve rüzgardeniz gibi benimde gunlerim cok zor geciyor hergun dua ediyorum biran once kizim dogsun diye.Uykuyu zaten son 2 aydir unuttum ama bu son gunlerde hic de halim yok,icime fenalik geliyor,bayilacak gibi oluyorum sanki..henuz bayilmadim ama her an bayilabilirim yani.....zor gunler velhasil ama sonucu guzel olacak insallah!
Çok az kaldı Serpilciğim, çok az, azıcık daha sıkacağız dişimizi, senin doğum tarihin nedir bu arada?

serpilinha
14-10-09, 12:10
RuzgarDeniz
Defnecim hemen alayım o zaman fitilden, eskiden doktor fitil verdiğinde bunun iğnesi yok mu derdim, nefret ederim fitilden ama inan bu problemi fitil çözecekse ona da razıyım, ne zor şeymiş meğerse :KK43: aynen ben de patlayacak gibi hissediyorum kendimi, gerçekten Allah yardımcımız olsun, az kaldı :)

Çok az kaldı Serpilciğim, çok az, azıcık daha sıkacağız dişimizi, senin doğum tarihin nedir bu arada?
Evet az kaldi ama bende bittim yani:KK43:
Benim 31 ekim bekleniyor ama ben daha erken olsun diye dua ediyorum...

RuzgarDeniz
serpilinha
ayyyyy 17 gün kalmış... allah bir avazda kurtarsın canım, doğum yaptığında bizim nasıl haberimiz olacak? çok merak ederim ben şimdi... bir şekilde buraya haber bırakmaya çalış canım olur mu?

deniz bulut
serpilinha
canım inşallah çok kolay bir doğum olur. orada tüp de olsa yaş ileri de olsa normal doğum yapıyorlar değil mi? epidural falan yaprıracak mısın bari? ben ürktüm birden :kedi:gerçekten allah bir avazda kurtarsın

serpilinha
14-10-09, 13:10
Arkadaslar,

Dogumdan sonra en kisa surede size yazarim.burada cok fazla normal dogum var ..onlari gorunce ben kendim istedim normal dogumu..agrima soyle bir bakacam eger cok siddetli gelirse epidural yaptiracam.bende cok korkardim ama olaya bakisim degisti,malum hamilelik hormonlari boyle yapiyor adami.hayatimin en mutlu ve cesaretli gunlerini bu hormonlara borcluyumdelikafadulden...bir ebeden ders aldim beni cok yureklendirdi..bakalim nasil gececek .....herhalde hayatimin en ilginc tecrubesi olacak ,kizim ve esimle bu ani paylasmak istedim..

denizkarayurt
SEVGİLİ BULUT,
Valla Rüzgar'cığımın ve Defnoş'un da söylediği gibi en anlayışlı erkek bile (üstelik hiç çocuğu olmayanlar dahi) bu süreçte nedense bir öküzleşiyor. Hele ki senin eşinin zaten çocukları varmış, dolayısıyla senin işin bizden de zor. Ama çocuk sahibi olmak herne olursa olsun sorumluluk isteyen, ciddi bir iş. Sen anneliği hiç tatmamış bir kadın olarak anne olmak istemekte çok haklısın. Ama eşinle evlenmeden önce bana kalırsa bunu netleştirmeliydin. Benim eşim de emrivakiden nefret eder. (Ki erkeklerin bir çoğu öyledir) O yüzden bilemiyorum ama (ben öncelikle doğacak bebeği düşünerek konuşuyorum) Bu işler gizli saklı olmaz. Ben olsam açık açık konuşurdum eşimle. Yine de sen bilirsin. Sana bol şans.

ERVERDİ'ciğim
Ne olsun canım. Tabiri caizse, hem gerçek anlamda hem de mecaz anlamında (Rüzgar, Defne, Serpil ve ben) yuvarlanıp gidiyoruz valla. Hem şekil itibariyle göbekler top gibi olduğu için daha kolay oluyor yuvarlanmak.:)
İşin şakası bir yana hakikaten Erverdi'ciğim son aylara geldikçe sabır kalmıyor, rahatsızlıklar artıyor ve korku-endişe başlıyor. İnşallah önümüzdeki aylarda hem sen, hem Alabama, hem de Herada (tabi önce Karamel) hamilelik sevinci yaşarsınız inşallah. Aklımız sizlerde kalıyor.
Bu arada teessüf ederim. Açtığın konuya ilgi gösterip cevap yazmıştım. Demek ki okumamşsın. Seni gidi seniii. (Ben yazılanları atlamamak için bilgisayarın yanındaki minik not kağıdına en son okuduğum sayfanın numarasını not alıyorum. Öyle kolay oluyor)
Ben de seni kucak dolusu öpüyorum.

RÜZGAR'ım,
Canımın içi. Aynen benim de kanama ve amniyo stresini saymazsam hamileliğim çok şükür iyi geçti. 3. trimaster hakikaten feciymiş. Hep söylenirdi ama insan yaşayınca anlıyor. Söylemesi ayıp kabızlık belası bende de var. İlgiçtir ben de normalde saat gibi düzenliydi herşey. Hatta kabızlık dediklerinde neredeyse "O ne yaa" diyecek durumdaydım. Ama şimdi aynı senin gibi sıkıntılıyım. Üstelik ıkınmak da çok tehlikeli. Ama zeytinyağını iyi etmişsin. Çok geçmiş olsun canım. Epey bir sıkıntı yaşamışsın belli ki.
Yarın kontrolün var galiba. Sana bol şans şimdiden. Şu su meselesini lütfen ihmal etme. Ben yanımda iki su şişesi taşıyorum. Her hafta yeniliyorum şişeyi. Çünkü bardakla olunca o kadar içemiyor insan. Zaten yerimizden kalkamıyoruz. Tavsiye ederim su şişen hep yanında olsun. Ben gece bile yatağın baş ucuna ikinci şişeyi koyuyor ve her kalktığımda içiyorum mutlaka.
Bu arada bana ilettiğin güzel dilekler için çok sağol arkadaşım. Çok iyisin.
Tekrar söylüyorum bebek odan çok güzel. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah. Dediğim gibi biz bebek karyolası (büyüyebilen) alıyoruz. Bir de perde siparişi verdik. Daha önceki yazımda "Daha bizim dolap gelmedi demişim karyola diyeceğime". Biz dolap ve etajer almıyoruz. Dolap zaten bizim önceki kullandığımız var onu vereceğiz. Etajeri de hem evdeki etajeri kullanacak, hem de karyolasının kenarında da etajeri var.
Babanı tebrik ediyorum. Olması gereken de bu. Benim de çok şükür Allah'a hem kayınvalidem, hem de annemler (ablamlar) asla bize para harcatmıyor. Herşeyi onlar üstelendi. Sürekli dua ediyorum onlara da. Zaten başka türlü mümkün değil. Daha da başbakan " 3 çocuk" diye tuttuyor. Hayret birşey. Biz bir tanesini zor bulduk, onu da destekle ancak büyüteceğiz Allah iziz verirse. Onun sırtı pek karnı tok tabi. Böyle geniş konuşabiliyor. Üstelik debebek sahibiolmak herkes için çok kolaymuş gibi sözleriyle insanları rencide ediyor.
Bu arada inşallah çalışmana gerek kalmaz canım. Rüzgar'ımın sana çok ihtiyacı olacak çünkü.

SERPİL'ciğim,
Evet hepimiz benzer sıkıntılar yaşıyoruz. Kaldı ki sen ileri dönemde olduğun için haliyle daha da sıkıntılsın anlıyorum. Ama yine de "Bir an önce değilde" "Hayırlısıyla" de. canım benim. 31 Ekim hakikaten çok az zamanın kalmış. Dualarımız seninle. İnşallah kolayca, sağlıklı bir şekilde Hayat Moni'ne kavuşursun canım.

bulut435
erverdi
hoşgeldin bulut;benim de 3 aşılama 1 negatif tüp ve 2 iptal tüpüm var.umarım bu yolda hep beraber yol alırız.canım hepimiz yalnızız bu koşuda.çünkü bizleri ancak bizlerden başkası maalesef ki anlamıyor.o halde biz güçlü olalım olur mu?hoşçakal sevgiyle kal......
iyi dileklerin için tşk erderim umarım en yakın zamanda seninde hayırlı haberlerini okuruz burada allahın izniyle

bulut435
FERFECiR38
gecmis olsun canim...bende esimin ikinci evliligiyim,yasim 38,4 yillik evliyim,cok pismanim gec evlendigine,cocuga gec kaldigima..esiminde ilk evliliginden bir oglu var..biz evlendikten sonra ben cocuk istemiyoum dedi,beynimden vurulmusa döndüm,
alti ay hap kullandim,sonra esime söylemeden biraktim ve 5 ay sonra hamile kaldim ve düsük oldu,esime hapi unuttmustum icmedim bu ay dedim,inandi,ama malesef düsük oldu,sonrasinda yine hap icmedim ve 2 yil sonra tekrar hamile kaldim,iki yil boyunca her ay hap icmis gibi yaptim,allaha yalvardim.oda 2,5 aylikken kalbi durdu,yine kürtaj oldum...bu sürec beni cok yordu,cok bunalimlar yasadim...Bazen Allah esimin yaninda diye bile düsündüm,esim hic destek olmadi,su an yine hap iciyorum saniyor---düsük yapali 6 ay oldu hala birsey yok

tüp bebek,asilama sansimda yok cünkü esim asla istemez...daha bu gün bile bana hapini unutma,hamileligide unut,yoksa ayrilalim baskasiyla evlen cocok yap dedi...bazend laf arasinda bana cocuk doguramiyorsun,rahmin tutmuyor diyor,bu durum onu memnun ediyormus,ama yarin öbür gün bana ben cocuk istiyorum,ayrilaimda der...esimin ilk esi alman bir bayan,kadin bunu birakip,kacarcasina uzaklasmis.cocugunuda larak tabi...anliyorum o kadini...cok zalim bu adam....
kocasindan destek görenler cok sansli..........
slm senin işin benimkindende zormuş benimki istiyorda çaba harcamak zor geliyor seninki gibi kendiliğinden olsa inanıyorumki çıldırır sevinçten ama o da haklı boşa çaba ve para harcamak zor geliyor hamile kaldığında değişmiyormu eşin

RuzgarDeniz
denizkarayurt
RÜZGAR'ım,
Canımın içi. Aynen benim de kanama ve amniyo stresini saymazsam hamileliğim çok şükür iyi geçti. 3. trimaster hakikaten feciymiş. Hep söylenirdi ama insan yaşayınca anlıyor. Söylemesi ayıp kabızlık belası bende de var. İlgiçtir ben de normalde saat gibi düzenliydi herşey. Hatta kabızlık dediklerinde neredeyse "O ne yaa" diyecek durumdaydım. Ama şimdi aynı senin gibi sıkıntılıyım. Üstelik ıkınmak da çok tehlikeli. Ama zeytinyağını iyi etmişsin. Çok geçmiş olsun canım. Epey bir sıkıntı yaşamışsın belli ki.
Yarın kontrolün var galiba. Sana bol şans şimdiden. Şu su meselesini lütfen ihmal etme. Ben yanımda iki su şişesi taşıyorum. Her hafta yeniliyorum şişeyi. Çünkü bardakla olunca o kadar içemiyor insan. Zaten yerimizden kalkamıyoruz. Tavsiye ederim su şişen hep yanında olsun. Ben gece bile yatağın baş ucuna ikinci şişeyi koyuyor ve her kalktığımda içiyorum mutlaka.
Bu arada bana ilettiğin güzel dilekler için çok sağol arkadaşım. Çok iyisin.
Tekrar söylüyorum bebek odan çok güzel. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah. Dediğim gibi biz bebek karyolası (büyüyebilen) alıyoruz. Bir de perde siparişi verdik. Daha önceki yazımda "Daha bizim dolap gelmedi demişim karyola diyeceğime". Biz dolap ve etajer almıyoruz. Dolap zaten bizim önceki kullandığımız var onu vereceğiz. Etajeri de hem evdeki etajeri kullanacak, hem de karyolasının kenarında da etajeri var.
Babanı tebrik ediyorum. Olması gereken de bu. Benim de çok şükür Allah'a hem kayınvalidem, hem de annemler (ablamlar) asla bize para harcatmıyor. Herşeyi onlar üstelendi. Sürekli dua ediyorum onlara da. Zaten başka türlü mümkün değil. Daha da başbakan " 3 çocuk" diye tuttuyor. Hayret birşey. Biz bir tanesini zor bulduk, onu da destekle ancak büyüteceğiz Allah iziz verirse. Onun sırtı pek karnı tok tabi. Böyle geniş konuşabiliyor. Üstelik debebek sahibiolmak herkes için çok kolaymuş gibi sözleriyle insanları rencide ediyor.
Bu arada inşallah çalışmana gerek kalmaz canım. Rüzgar'ımın sana çok ihtiyacı olacak çünkü.
Kesinlikle yaşayınca anlıyor insan, yaşamadan anlamıyorsun... bazen eşim anlayışsız davrandığında "Allah'ım neden biz kadınların yaşadığı sıkıntıların onda birini bile şu erkeklere vermedin?" diyorum... Şaşkın şaşkın bakıyor tabii suratıma o zaman. Hiçbir erkek katlanamzdı yaşadıklarımıza kesinlikle. Bu arada kabızlık konusu felaket. Yaşadığım sıkıntı korkunçtu, popomun üstüne oturamadım baskıdan. Neyse artık yaptığım şeylerden hangisi işe yaradıysa rahatlattı beni.

Bugün kontrolüm vardı. çok şükür her şey yolunda, 2360 gr. olmuş oğluşum... Hatta oldukça iri bir bebek dedi doktor amcamız, İstanbul'a gittiğinizde son SAT'ınızı söylemezseniz doğuma alabilirler dedi kaydirigubbakcemile3 kafası devamlı sağ tarafımda, dönmeye niyeti yok galiba dedim... iri olduğu için rahat bulduğu yere yerleşti, bundan sonra da büyük ihtimalle dönmez dedi, zaten sezeryana karar verilmişti, sorun değil dönmemesi dedi :) 15 gün sonra son kontrolümüze gideceğiz ve Kasım'ın 7-8'i gibi İstanbul'a gideceğim :) sonra da 18'inden sonra (ki ben 24 Kasım diyorum) oğluşumu kucağıma alacağım inşallah...

Amin canım, Allah hepimizinkini analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah :) Sen de çok iyisin arkadaşım, bütün güzel dilekleri hakediyorsun :) Biz de fazladan bir eşya olmadığı için mecburduk tam bir oda almaya, tabii babam olaya el atmasaydı sadece bir beşikle idare edecektik :) Evet aile büyüklerinin desteği olmasa bu işler çok zor olurdu. Çünkü başlı başına bir masraf. Allah razı olsun. Offf hiç sorma o 3 çocuk muhabbetini, duydukça tüylerim diken diken oluyor. Bir tanesini doğurup adam gibi yetiştirelim de diğer ikisi olmayıversin. Ben bu çocuğun geleceğini düşünürken, diğer ikisini nasıl büyütürüm? Bir ara deli gibi ikizlerim olsun istiyordum. Şimdi yapılan masrafları görüyorum da Allah'ım iyi ki tek diyorum. Çünkü herşeyden iki tane almak zorunda kalacaktım. Bütün çocuklarıma eşit şartlar sunamayacağıma göre ne gerek var? Allah bu bebeğime sağlık ve uzun ömürler versin. İkinciyi bile düşünemiyorum, zaten yaş olayı var. Ayy adamın tuzu kuru resmen, tövbe tövbeee... Neyse çok uzattım bu konuyu kaydirigubbakcemile3

Canım inşallah dediğin gibi bir mucize olur da hiç gerek kalmaz çalışmama, bebeğimi bırakıp işe gitmek çok zor olacak, hele hele bana en çok ihtiyacı olduğu zamanlarda :KK43:

bulut435
14-10-09, 14:10
selamlar herkeze:benim sizlerden soracaklarım var kızlar yazılarınızı okuyunca bu konularda ne kadar beceriksizce tedavilerde geçtiğimi anlıyorumhepiniz sorunlarınızı tıpbı terimlerle bile biliyorsunuz ben hertedavi denememde neden olmadığı araştırılmadan hemen burun spirayınden başlanılarak ve iğnelerimizde yanlış bi şekilde kullanılarak (göbeğe vurulan iğneleri kalçadan olmuşum) indirim var diye ayni doktora devam ettim belkide kısmet olmıyacakmış ama gittiğim bi doktor ilaçsız tüp bebek yapalım dedi şimdi onu denemek istiyorumböyle bi tedavi olan varmı içinizde hiç okumadım sizlerden böyle bi yazı parasıda uygun oluyor diğer tedaviden yumurtalık rezervim azalmış ama genede tek yumurtada olsa deneyelim diyorum doneri düşünmüyoruz eşimde istemiyor olursa senden olsun diyor içinizde hiç dok.SAMı CENGıZi duyan varmı ona gitmeyi düşünüyorum bide aklımda umut tüp bebek var kararsızım soğan kürünü deniyorum bu ay kist görüldü belki geçer çünkü adet olmayı bekliyorum giderim yakında ama dediğim gibi kararsızım beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim hepinize şimdiden tşklr hoşçakalın

DenizGeldi
14-10-09, 14:10
merhaba bulut ben eski doktorumla bu konuyu konuşmuştum.natürel siklus diyorlar.hiç ilaç kullanmadan kadının doğal halinde büyümüş yumurtaları ile yapılıyor.ama ne yazıkki bizim için uygun değil.çünkü yaşa bağlı olarak yumurta rezervimiz az.hem bilirsin zaten ilaçlarla bile çok fazla sayıyı elde etmemiz zor oluyor.bu yöntem çok fazla yumurtası olup daha genç hastalarla deneniyor benim bu konuda bildiğim bu ama senin yaşını ve yumurtalama durumunu bilmiyorum dr un yaparız dediyse belki fazla yumurtan oluyordur.umarım herşey gönlünce olur hoşçakal sevgiyle kal.eğer tek yumurta ile tedaviye devam etmeye karar verirsen mutlaka e2 ni öçltür derim.e2 yumurta kalitesini ve doluluğunu ifade ediyor.benim bir denememde sadece sadece 1 yumurta oluşmuştu ve ne yazıkki o da boş çıkmıştı.aynı hüsranı yaşamanı istemem.

DenizGeldi
14-10-09, 15:10
bulutçuğum o kara kurdele de ne öyle.lütfennn.çok rica ediyorum.neyin yasını tutyoyorsun.bak burası birbirimizden moral aldığımız bir yer.lütfen değiştir onu güzel birşey koy olur mu? hoşçakal

deniz bulut
14-10-09, 16:10
bulut435
selamlar herkeze:benim sizlerden soracaklarım var kızlar yazılarınızı okuyunca bu konularda ne kadar beceriksizce tedavilerde geçtiğimi anlıyorumhepiniz sorunlarınızı tıpbı terimlerle bile biliyorsunuz ben hertedavi denememde neden olmadığı araştırılmadan hemen burun spirayınden başlanılarak ve iğnelerimizde yanlış bi şekilde kullanılarak (göbeğe vurulan iğneleri kalçadan olmuşum) indirim var diye ayni doktora devam ettim belkide kısmet olmıyacakmış ama gittiğim bi doktor ilaçsız tüp bebek yapalım dedi şimdi onu denemek istiyorumböyle bi tedavi olan varmı içinizde hiç okumadım sizlerden böyle bi yazı parasıda uygun oluyor diğer tedaviden yumurtalık rezervim azalmış ama genede tek yumurtada olsa deneyelim diyorum doneri düşünmüyoruz eşimde istemiyor olursa senden olsun diyor içinizde hiç dok.SAMı CENGıZi duyan varmı ona gitmeyi düşünüyorum bide aklımda umut tüp bebek var kararsızım soğan kürünü deniyorum bu ay kist görüldü belki geçer çünkü adet olmayı bekliyorum giderim yakında ama dediğim gibi kararsızım beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim hepinize şimdiden tşklr hoşçakalın
canım bu olayı oldukça araştırmış kendi çapında uzman olmuş 42 yaşında aksi kanıtlanıncaya kadar hamile biri olarak şunu şöyleyebilirim ki öncelikle umut tüp bebek gibi ilaç dahil kampanya uygulayan hastanelere gitme. buradan 2 arkadaşa 250-300 iu gibi düşük doz uygulandığı için az yumurta elde edildiğini ve başarılı olmadığını okudum. ayrıca enver bey ile mailleştim bana biz genelde yüksek doz tercih etmiyoruz dedi. bizim yaşımızda düşük doz ile nasıl olacaksa? bir de şimdi farkettim ben hiç 40 yaş üstü umut tüp bebekte hamile kalmış birine rastlamadım burada. ben 1 ayda 6 hastane gezdim. en çok memorial ı beğendim. ama çok pahalı geldi. kullandığı ilaç da (gonal f) en pahalı ilaç ve en yüksek dozdan uygulanacağından tedavi ücreti kadar tutacaktı. bana en uzak ama en güvendiğim fiyatı da en ygun gelen yere gittim. çamlıca medicana. ömer faruk vanlıoğlu. 3500 dediler ama 2600 + ilaçlara anlaştık. belki az daha pazarlıkla biraz daha düşebilir. kredi kartı geçiyor ilave kdv ödemeden ve galiba taksit imkanları da var. ilaçlar 1790 tuttu. ilk tedavim almandaydı 8000 lira verdim ama buradan çok daha memnun kaldım. bu arada o kalçadan yapılan ilaçlar yanlış değil. medicana bana menagon verdi sabah akşam 3 doz 2 su toplam 450 iu ki kalçadan yapılıyor. ilk tedavim almandaydı fostimon uygulamıştı göbekten yapılıyor. yani ilaç özelliklerine göre değişiyor . ist cerrahi sami bey ile görüşmüştüm. o da iyi doktor. ama faruk beyi daha çok beğenmiştim. ist cerrahi 3500 aliyor galiba indirim yapmıyor. o da kalçadan menagon veriyor ki en hesaplı ilaç. ist cerrahi evime oldukça yakın hatta hafta sonu tüm iğnelerimi orada yaptırdım ama evime en uzak yeri seçtim fiyat ve doktoru nedeniyle çok da memnun kaldım. ilaçsız tüp bebek hiç yumurtası gelişmeyen için vs ve ilaç parası vermesen de tedavi parasını veriyorsun ve olasılık çok düşük yani son seçenek. zaten doktorlar da yumurtalıkları ilaca cevap vermeyen veya başka nedenlerle ilaç kulalanamayacak hastalara uyguluyorlar bu yöntemi. son çare. 2500-3500 tedavi parası vereceksen 1500 ilaç parası da verirsin. ben 1-2 yer ile görüşmeye gitmeni ve içine en sinen yere karar vermeni öneririm. medicana da ilk görüşme muayene ücretli ama ssk ve özel sağlık sigortası geçiyor. ist cerrahi sadece özel sağlık sigortası sanırım. inşallah verdiğin karar hayırlı olur ve bebeğini kucağına alırsın.

bulut83
14-10-09, 16:10
kızlarrrrrrrrr burdada baya bi bulut var...hemdeeeeeeeeeee hepsi hamile...inşallah biz bulutlarada nasip olur...galiba 2 bulut kaldı...inşallah bizde en kısa zamanda veririz müjdeli haberi yaaa...kızlar sende kimsin diyeceksiniz bilmem diğer topikleri okuduysanız bilirsiniz...ben bulut83..
RABBıM OKUNAN ŞU EZANLARIN HÜRMETıNE SEN TEZ ZAMANDA KAVUŞTUR BıZLERı YAVRULARIMIZA aminnnnnnnnnn

canende
14-10-09, 17:10
Kızlar aranızda dondurulmuş embriyolarla hamile kalan var mı?

surayn
14-10-09, 18:10
canende
Kızlar aranızda dondurulmuş embriyolarla hamile kalan var mı?
slm bende bu ay dondurulmuşlarımla yola devam edicem sanırım sende öyle inşalh hayırlı haberler alırız canım ben bu ayın yirmisinde lucrine balıyorum göbekten üğne vurunucam sonra adetin ikinci günüde doktora gitcem herkesin doktoru farklı tedaviler uyguluyo senin tedavi sürecin nasıl geçicek yazarmısın birde nerde tedavi görüyorsun ben ankara anatoliada

defne5
14-10-09, 20:10
serpilinha
Herkese iyi gunler,

serpilinha
serpilcim hadi hayirlisi azicik kalmis...bizimde gerci oyle ama benim onumde kocaman bir32 gun var yani bir ay:)bazen kendime kiziyorum cok zorlaniyorum diye oysa bebegim benimle nekadar kalirsa onun icin okadar iyi bu durum ...normal dogumu ben hep bebege zarari olur diye istemedim cevremde bazi olaylara tanik oldum ama tr de bu durum boleolabilir..normal dogumda nedense doktorlar pek refakat etmiyor tr de belki konusulsa onceden anlasilsa elbet dogumda bulunurlar ama normal dogum suresini basindan sonuna bekleyen bir doktora pek rastlamadim:KK43:bize bir sekilde haber ver mutlaka..senden 15 gun sonra hayirlisi ile sira bana gelecek allah yardimcimiz olsun:)
DENIZKARAYURT VE RUZGAR BULUTCUMallah bize guc versin..su aralar en buyuk sikayetim sonbahara girdigimiz ici terlikle disari cikamamak ve ayagima hicbir ayakkabimin olmamasi:KK43:bugun evden cikarken elimden ne dusurduysem oylece yerde kaldi uzanip alamadim:KK43:ruzgarcim olusuna masallah canim:)kilosuna gore kac haftalik gorunuyor yaramaz?bizimde yarin kontrolumuz bakalim kilo almismi prensesimiz:)yalniz kizlar suyu ihmal etmeyin ben en basindan beri inanilmaz su iciyorum zaten cok severim..geceleri resmen kocaman bir surahi suyu bitiriyorum:)biz oda yapamadik cunku evimizi oylece kapatip anneme yakin bir akrabamizin kullanmadigi esyali evine gecici tasiniyoruz..isyerime yakin oldugu icin..tabi 2 aydir tasinip duruyoruz...sizlerin tum hazirliklari tamammi?

DenizGeldi
15-10-09, 06:10
adamın biri evinde pire varmış gitmiş ilaç almış.sıkmış pirelerin üstüne ama ölmemişler kaçışıp durmuşlar.adam satıcıya gider ve der sen bana nasıl ilaç verdin öyle ölmedi pireler.satıcı pişkin pişkin sorar.sen nasıl kullandın bunu der.adam üzerine sıktım pirelerin.satıcı yine pişkin olmadııı pireyi eline alıcaksın tam gözüne sıkıcaksın derdelikafadulden

hulya59
15-10-09, 06:10
elifsu75
hülyacım benim miyom sorunum vardı 2 kere ameliyat oldum .ameliyatlar arasında 2 defa aşılama 2 defa tüp denedim miyomdan dolayı tutmadı . 3 .de oldu .yumurta kalitemde pek iyi değildi yaşım 33.okuyamadığım için senin durumunuda pe bilmiyorum senin sorunun nedir
Elifsu arkadaşım benim 7 yaşında özürlü bir oğlum var.Onun dışında da 3 tane gelişmeyen yani kalp atışını alamadığımız gebeliğim oldu kendiliğinden.Ama bu arada yaş ilerledi.Şu anda 38 yaşındayım.Bu yıl içerisinde bir tüp bebek denedik.Biyokimyasal gebelik oluştu.Ben sadece oğluma hamileyken bebe aspirini kullanmıştım.Diğer hamileliklerimde ne benim aklıma geldi ne de dr'ların.Son düşükten sonra ben araştırdım ve ben de pıhtılaşma sorunu olduğunu öğrendim.İlk tüp bebek denememde 7 yumurtam oluşmuştu.6'sı döllendi.5 embriyoya pgt (genetik inceleme) yapıldı.4 tanesi sağlam çıkmıştı.3'ünü transfer ettiler.Sonuç biyokimyasal.Bu 2.denememde de yumurta sayım az oldu.3-4 tanecik sadece.Bana blastokist embriyoyu önermişlerdi.Yumurta kaliten yaşına göre çok iyi demişlerdi ama bilmiyorum şimdi bu kadar yumurtayla ne olur.Akşam çatlatma iğnemi yaptırdım.Cuma günü toplanacak bakalım hayırlısıyla.Deniz bulut arkadaşım senin sadece 2 yumurtayla ikizlerine hamile kaldığını söylemişti de onun için hikayeni merak etmiştim ben de.
Sen nasılsın ikizlerle zor oluyordur herhalde.Yardımcın var mı bari.Gerçi senin yaşın da bizlere göre iyiymiş canım.Kendine ve ikizlere iyi bak.öptüm canım.

serpilinha
15-10-09, 07:10
defne5
serpilcim hadi hayirlisi azicik kalmis...bizimde gerci oyle ama benim onumde kocaman bir32 gun var yani bir ay:)bazen kendime kiziyorum cok zorlaniyorum diye oysa bebegim benimle nekadar kalirsa onun icin okadar iyi bu durum ...normal dogumu ben hep bebege zarari olur diye istemedim cevremde bazi olaylara tanik oldum ama tr de bu durum boleolabilir..normal dogumda nedense doktorlar pek refakat etmiyor tr de belki konusulsa onceden anlasilsa elbet dogumda bulunurlar ama normal dogum suresini basindan sonuna bekleyen bir doktora pek rastlamadim:KK43:bize bir sekilde haber ver mutlaka..senden 15 gun sonra hayirlisi ile sira bana gelecek allah yardimcimiz olsun:)
DENIZKARAYURT VE RUZGAR BULUTCUMallah bize guc versin..su aralar en buyuk sikayetim sonbahara girdigimiz ici terlikle disari cikamamak ve ayagima hicbir ayakkabimin olmamasi:KK43:bugun evden cikarken elimden ne dusurduysem oylece yerde kaldi uzanip alamadim:KK43:ruzgarcim olusuna masallah canim:)kilosuna gore kac haftalik gorunuyor yaramaz?bizimde yarin kontrolumuz bakalim kilo almismi prensesimiz:)yalniz kizlar suyu ihmal etmeyin ben en basindan beri inanilmaz su iciyorum zaten cok severim..geceleri resmen kocaman bir surahi suyu bitiriyorum:)biz oda yapamadik cunku evimizi oylece kapatip anneme yakin bir akrabamizin kullanmadigi esyali evine gecici tasiniyoruz..isyerime yakin oldugu icin..tabi 2 aydir tasinip duruyoruz...sizlerin tum hazirliklari tamammi?

Günaydin Defne,

Evet az kaldi ama tabii eger gununde gelirse az kaldi eger gecikmeli gelirse benimde 1 ay daha surebilir ki bu ihtimali dusunmek dahi istemiyorum:KK43:
Hepimizin bebisleri hayirlisi ile gelirler insallah....Ellerdeki,ayaklardaki sislik cok fena biliyorum..bende henuz bisey yok hafif gerginlik hissediyorum arada..ama kiz kardesimin oyle cok sismisti,dogumdan sonra bebegini kucagina almakta bile zorlandi..umarim senin o kadar ileri degildir.su gercekten de cok onemli benide dr.lar devamli uyariyor allahtan icmeyi seviyorum,hamileligimin ilk aylarinda sudan tiksinti gelmisti ama simdi bolbol iciyorum...Doguma burada da ebeler giriyor ancak son asamada yada sorun olursa dr.lar geliyorlar.Ebeler biz dr.lardan daha tecrubeliyiyz dogum konusunda diyorlar..dusunebiliyor musun buradakiler dogumu o kadar dogal karsiliyorlar ki hala akli basinda,egitimli insanlar evlerinde dogum yapiyorlar..tabii bir suru dogum egzersizi ve dogum koclarindan ders alarak yapiyorlar bunu...tabii ben bunu hayal bile edemem o kadarina tirsarim...

RuzgarDeniz
15-10-09, 07:10
defne5
Defne'ciğim demek ki ben üçüncü sıradayım :) önce Serpil, sonra sen ve sırada ben varım, sanırım benden sonra da Deniz Karayurt'cuğum doğum yapacak... heyecan ve panik başladı bende... doğumdan korkmuyorum, sonrasından korkuyorum ben esas... doğum yapan bir çok arkadaşım hormon seviyesinin düşmesinden kaynaklanan bir sinir bozukluğu yaşıyorlar... henüz bunu yaşamayan biriyle karşılaşmadım, beni en çok korkutan lohusalık :KK43: yani doğum yapmakla bitmiyor sorunlar... çevrendekilerin son derece anlayışlı olmaları gerekiyor... seni sıkmamaları, bebek ve senin bakımın konusunda birbiriyle yarış yapmamaları lazım... çünkü biri ilgilenirken diğeri bozulacak... offff bunun düşüncesi bile beni şimdiden sıkıp boğuyor... maalesef doğum yapan her arkadaşım bunu yaşadı ve yaşıyor...

ayak şişmesi bende de var, en az 1 numara büyüdü ayağım sanki, dün doktora giderken ayağıma ne giyeceğimi şaşırdım, bakalım doğuma kadar ne olacak bu durum? şu an 34. haftanın içindeyim, oğluşum 35. haftalık bir bebeğin kilosunda maşallah :) bakalım prensesimizin kilosu kaç olmuş annesi, bize de haber ver gelince :) ah şu su işini ihmal etmesem çok iyi olacak, günde en fazla içebildiğim 8 bardak ama doktor 3 lt. içmen lazım dedi :KK43: neyse zorlayacağım kendimi, yapacak bir şey yok... oğluşumun eşyaları hazır da benim hiçbir şeyim hazır değil henüz, Allah korusun doğum başlasa bir geceliğim bile yok hastanede giyecek :KK43: bir an önce almam lazım