38 Yaş Üstü Genç Hanımlar Buraya

Herada
29-03-10, 11:03
Erverdi, güzel haberlerle dön inşallah, herşey gönlünce olsun. Bol şanslar..

Hülya'cım, daha önce Yağmursesi'ne de yazmıştım, Allah o anne babaya dayanma, ayakta kalma gücü versin. Çok zor gerçekten. Doğru diyorsun, insan bazen çok mu zorluyorum acaba demeden duramıyor.

karamelito
hulya59
Ben de devrim ismini çok beğeniyorum ama eşim istemedi onu.Mustafa Kemal'de benim kuzenimin oğlunun ismi.Anne baba Mustafa Kemal olarak söylediği için herkes öyle sesleniyor.Bence de çok güzel inanki.Bazen de kısaltıp Musti diyorlar mam çocuk istemiyor Musti denmesini.
İsminin ağırlığı biliyor küçük adam.

hulya59
Herada
Erverdi, güzel haberlerle dön inşallah, herşey gönlünce olsun. Bol şanslar..

Hülya'cım, daha önce Yağmursesi'ne de yazmıştım, Allah o anne babaya dayanma, ayakta kalma gücü versin. Çok zor gerçekten. Doğru diyorsun, insan bazen çok mu zorluyorum acaba demeden duramıyor.
Bu olayları duyunca insan düşünüyor işte ne acılar var bu dünyada işte hayat bu.Allah kararlaştırmıştır aslında bizim kaderimizi.

alabama
erverdi canım inşallah çook güzel haberlerle gelirsin. inşallah birçok yumoşun vardır. allah yardımcın olsun.

Herada
Hülya'cım, inşallah kaderimizde güzel şeyler olsun. Bütün bu yaşadıklarımız bir sınavsa, ben de layığı ile bir an önce sınavı verip, ödüllerimize hayırlısıyla kavuşalım diye dua ediyorum. Daha önce konuşmuştuk gerçi, acayip kafam karışık kader noktasında, ne kadarı bana ve seçimlerime bağlı, ne kadarı külli irade?

hulya59
Herada
Hülya'cım, inşallah kaderimizde güzel şeyler olsun. Bütün bu yaşadıklarımız bir sınavsa, ben de layığı ile bir an önce sınavı verip, ödüllerimize hayırlısıyla kavuşalım diye dua ediyorum. Daha önce konuşmuştuk gerçi, acayip kafam karışık kader noktasında, ne kadarı bana ve seçimlerime bağlı, ne kadarı külli irade?
Aynen ben de öyle düşünüyorum kader konusunda.onun çizgisini kim koyuyor ben bazen düşünüyorum benim kaderim de bir özürlü çocuk annesi olacağım vardı mutlaka ben ne yaparsam yapayım onun önüne geçemezdim.Ama insanın diğer tercihleri ne olacak yani tercih mi kader mi?Burası çok kafamı kurcalıyor benim de.

kindersms
hulya59
Bu olayları duyunca insan düşünüyor işte ne acılar var bu dünyada işte hayat bu.Allah kararlaştırmıştır aslında bizim kaderimizi.
evet doğru istiyoruz ama Allah hayırlıysa versin böyle bir durumda allah sabır ve dayanma gücü versin çok zor inşallah olmasın bide akıl sağlığı yerinde olsun ahh ah böyleside bi başka zordur heralde
ALLAH hayırlıysa versin arkadaşlar

karamelito
Kızlar kader, benim anlamadığım anlayamadığım bir konu, çözemiyorum hele ki o ilk kürtaja takılıp kaldım.

Eşim bu konularda bilgilidir ama beni bilgilendirmez. Sorgulamama kızar, sorgulamadan heee demekte bana göre değil.

Herada
29-03-10, 12:03
Tam kader konusuyla direkt değil dolaylı ilgili ama, Gywneth Paltrow'un başrolünde oynadığı 'Sliding Doors' diye bir film vardı, acayip etkilenmiştim. Çok yıllar oldu, yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir temel oturuyordu konu. Kahramanımız işinden ayrılıyor ya da çıkarılıyor, gün ortası ve metro ile eve dönmeye karar veriyor. Film bundan sonra iki noktada devam ediyor, birinde trenin kapıları kapanmadan yetişir ve eve varır; vardığında da erkek arkadaşını bir kadınla basar, hayatı bambaşka şekilde sürer. Diğerinde de metroya yetişemez, bir sonraki trene biner, eve vardığında erkek arkadaşı evde yalnızdır (öbür hatun çoktan tozolmuştur), hayatı bambaşka bir şekilde devam eder.

Ben de çok merak ederim, acaba hayatımızda farketmediğimiz tercihler, olayların olagelme şekli hayatımızı gerçekten kökten etkilemiş midir diye.

Bunu da kader konusunda benim de bir cevabım olmadığı için yazdım uzun uzun. Bana en mantıklı gelen (gerçeğiyle alakası yoktur ihtimal), başlangıç ve bitiş noktalarının en baştan belli olduğu ve hayatımdaki bir takım temel taşlarının da önceden belirlenmiş olduğu. Bunlar külli irade. O hedeflere nasıl ulaştığım, dolaylı ya da direkt hedefe kitlenerek varabildiğim noktalar, başarısızlıklarım v.s. hep benim cüzi irademle ilgili. Doğrusunu bilmiyorum ama okuya, tartışa içimi rahatlatan tek açıklama bu, buna sarılıyorum ben de.

alabama
of of ne zor konular bunlar fikir beyan etmek ya da aklındakini doğru aktarmak çok zor. bende birşeyler yazmak isterdim ama büyük ihtimal söylemek istediklerimi anlatamayacağım için yazmıyorum arkadaşlar. allahtan istemek var allahtan hep iyisini güzelini isticez başka yolu yok. herşey ondan geliyorsa bizde ondan isteyeceğiz.

karamelito
ışte bu Herada, o film olmasa bile benzer birşey bende izlemiştim. Hayatın kırım noktaları var. Ve biz bir kararın yada senin örneğindeki gibi bir trenin bile hayatımıza nasıl etki ettiğini bilmiyoruz.

Benim izlediğim filmde beyzbolla ilgiliydi çocuk okul takımında maç sayıı atışı var. Top hava vuruyor, çok popüler oluyor okulun en güzel en zengin kızı ile evleniyor mutlu olamıyor ama zengin oluyor.

Top havada kaçırıyor, herkes yuhluyor, basit hayatına devam ediyor. Mutlu oluyor.

Keşke bir şekilde hayat film şeridi gibi gözlerimizin önünden geçerken bu kırım noktalarını görebilsek

Herada
Gerçekten süper olurdu Karamel'im, öbür taraftan ümitliyim ben, hatırlamadığımız neler geçecek gözümüz önünden, hayatımızla ilgili ne acayip gerçekler, tesadüfler, kırılma noktaları öğrenicez kimbilir de, daha oraya en az 40 yıl var, inşallah diyeyim.

karamelito
inşallah birtanem, sağlıkla geçecek yıllar versin Allahım

kindersms
Herada
Tam kader konusuyla direkt değil dolaylı ilgili ama, Gywneth Paltrow'un başrolünde oynadığı 'Sliding Doors' diye bir film vardı, acayip etkilenmiştim. Çok yıllar oldu, yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir temel oturuyordu konu. Kahramanımız işinden ayrılıyor ya da çıkarılıyor, gün ortası ve metro ile eve dönmeye karar veriyor. Film bundan sonra iki noktada devam ediyor, birinde trenin kapıları kapanmadan yetişir ve eve varır; vardığında da erkek arkadaşını bir kadınla basar, hayatı bambaşka şekilde sürer. Diğerinde de metroya yetişemez, bir sonraki trene biner, eve vardığında erkek arkadaşı evde yalnızdır (öbür hatun çoktan tozolmuştur), hayatı bambaşka bir şekilde devam eder.

Ben de çok merak ederim, acaba hayatımızda farketmediğimiz tercihler, olayların olagelme şekli hayatımızı gerçekten kökten etkilemiş midir diye.

Bunu da kader konusunda benim de bir cevabım olmadığı için yazdım uzun uzun. Bana en mantıklı gelen (gerçeğiyle alakası yoktur ihtimal), başlangıç ve bitiş noktalarının en baştan belli olduğu ve hayatımdaki bir takım temel taşlarının da önceden belirlenmiş olduğu. Bunlar külli irade. O hedeflere nasıl ulaştığım, dolaylı ya da direkt hedefe kitlenerek varabildiğim noktalar, başarısızlıklarım v.s. hep benim cüzi irademle ilgili. Doğrusunu bilmiyorum ama okuya, tartışa içimi rahatlatan tek açıklama bu, buna sarılıyorum ben de.
Tatlım bende seyrettim o filmi ve çok beğenmiştim treni kaçırması ile treni yakalaması arasında sadece bir saniye var. Bu bir saniyenin hayatında ne kadar büyük farklar yaratabileceğinin öyküsü gerçekten yalnız ben her 2 şekildede aynı adamla karşılaşmıyomuy du bir tanesinde restaurantta karşılaşıyodu

sanki kaderimiz aynı da seçtiğimiz yollar farklı yani bizim başımıza gelen şeyler kesin net belli sadece bizim irademize bağlı seçimlerimiz var değiştirebileceğimiz şeyler var ama uzun yoldan da gidebiliyoz kısa yoldanda irademzin seçine göre şutarafagitti

Herada
Valla Kindersms, filmi çok net hatırlamıyorum, kendime göre en vurucu yeri aklımda kalmış (biri ölüp biri yaşıyor muydu neydi, emin değilim). Yanlış birşey söylemeyeyim şimdi. Kader açıklamalarımız özünde birbirine benziyor :-) Bir ara çok keyifle okurdum Yaşar Nuri'nin kitaplarını, kaderi satranç tahtasına benzetiyordu. Siz, yenilip yenilmeyeceğinizi Allah baştan bildiği için yener yada yenilmezseniz, o oyunda kurallar bellidir ve hangi tercihler yapılırsa sonucun ne olacağını Allah bilmektedir, siz de tercihleriniz doğrultusunda bir sonuç alırsınız tarzı birşeyler okuduğumu hatırlıyorum.

kindersms
Herada
Valla Kindersms, filmi çok net hatırlamıyorum, kendime göre en vurucu yeri aklımda kalmış (biri ölüp biri yaşıyor muydu neydi, emin değilim). Yanlış birşey söylemeyeyim şimdi. Kader açıklamalarımız özünde birbirine benziyor :-) Bir ara çok keyifle okurdum Yaşar Nuri'nin kitaplarını, kaderi satranç tahtasına benzetiyordu. Siz, yenilip yenilmeyeceğinizi Allah baştan bildiği için yener yada yenilmezseniz, o oyunda kurallar bellidir ve hangi tercihler yapılırsa sonucun ne olacağını Allah bilmektedir, siz de tercihleriniz doğrultusunda bir sonuç alırsınız tarzı birşeyler okuduğumu hatırlıyorum.
evet doğru hatta bir konuda daha vardı aklımda kalan tıpkı köprü trafiğine yukardan bakan helikopterler gibi yukarıdan bakıyosun yollar belli varacağın noltada belli kestirmeler var bide uzun yollar senin elinde yol seçimin
evet özünde aynı şeyleri söylemişiz arkadaşımkaydirigubbakcemile5

badenur
Erverdi, döndün mü canım? haberlerini bekliyorum. :1hug:

patikler
29-03-10, 13:03
badenur
Arkadaşlar herkese günaydın opuyorumnanaktan
herkese iyi haftalar
Herkes iyimi?

Özellikle ALABAMA geçmişolsun canım, bunlar herhalde hamilelik sürecindeki tatlı belirtiler... tekrar test yapılacak mı? kandaki değer artışı ne kadar süre kontrol ediliyor?

PATİKLER, kaç gün kaldı canım??? hadi sende ver güzel haberi sonra sıra bizlere de gelsin... :KK46: kuruntu ve gerginlik yok değil mi? zemuszemus

Diğer arkadaşlarım sizler de iyisiniz umarım ???

Epey kaynatıp rahatlamışsınız, neşeniz bozulmasın...... kaydirigubbakcemile3
Canım bugün işe başladım o nedenle kafamı meşgul etmesine fırsat bile yok... Evet gittikçe yaklaşıyor, bakalım hayırlısı...

badenur
buda benden...

""Merhaba kaderim,
Yine bir yenilgi sonrası hatırladım seni...
Biliyorumki; gidicek, sığınacak başka hiçbir yerim yok..
Tüm kaybedişlerimin sonrası gibi bugünde kapındayım...""

patikler
erverdi
yetiştin yetiştin iletime bakıyordum.iyisin umarım sabah giremiyeceğim diye sormuştum hatrını ama açmamışsın sanırım.
hadi kızlar hepinizi öpüyorum.bana şans dileyin.bu ay son bir takipnisandaki adette son tüp...
tüpü patlatacağız inşallah.şimdi çıkıyorum hepinize sevgilerimi gönderiyorum.evet bugün hava kapalı ama ben size yüreğimdeki çiçeleri gönderiyoruma.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.koklayın koklayın....bahar tazeliğinde..........
Hadi bakalım hayırlısı olsun. İnşallah işin hep rast gitsin Erverdi'cim... Güzel haberlerini bekleyeceğiz inşallah...

badenur
patikler
Canım bugün işe başladım o nedenle kafamı meşgul etmesine fırsat bile yok... Evet gittikçe yaklaşıyor, bakalım hayırlısı...
çok yorma kendini, bu dönem bencil olma zamanı.....

alabama
daha önce yazmış olabilirim olasılıksız diye bir kitap okudum akabinde empati adlı bir kitap daha okudum ikiside adam fewer ın kitapları özellikle olasılıksızı konu ile ilgili okumanızı tavsiye ederim. ben çok beğendim.kader mi olasılık mı matematik mi? yorumsuz :)

kindersms
alabama
daha önce yazmış olabilirim olasılıksız diye bir kitap okudum akabinde empati adlı bir kitap daha okudum ikiside adam fewer ın kitapları özellikle olasılıksızı konu ile ilgili okumanızı tavsiye ederim. ben çok beğendim.kader mi olasılık mı matematik mi? yorumsuz :)
olasılıksızı aldım ama henüz okumadım şimdi tavsiyene uyup başlayım bari buyrunnnnnnnnn
Empati yide hafta sonunda rakadaşımla konuşmuştuk o alıcak alınca bende okurum artık

Herada
Her iki kitabı da keyifle okumuştum Alabama'cım, çok doğru önerilerde bulunmuşsun güzel anne :-)

alabama
kızlar çizelgeme bakın yupppiii sonunda bende çizelge koyabildim inşallah tüm zamanları hayırlısıyla görmeyi allah nasip eder.

alabama
kindersms
olasılıksızı aldım ama henüz okumadım şimdi tavsiyene uyup başlayım bari buyrunnnnnnnnn
Empati yide hafta sonunda rakadaşımla konuşmuştuk o alıcak alınca bende okurum artık
ikiside güzel canım için rahat oku tabi zevkler ve renkler değişebiliyor ama umarım beğenirsin.

Herada
Her iki kitabı da keyifle okumuştum Alabama'cım, çok doğru önerilerde bulunmuşsun güzel anne :-)
canım teşekkür ederim iltifatına inşallah güzel bir anne olurum. sen de çoook güzel bir anne olacaksın inşallah. a.s.

kindersms
alabama
kızlar çizelgeme bakın yupppiii sonunda bende çizelge koyabildim inşallah tüm zamanları hayırlısıyla görmeyi allah nasip eder.

Alabama cım maşallah :nazar::nazar::nazar:
çok güzel olmuş her evresinde keyif ve mutluluk getirsin inşallah:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:eek:puyorumnanaktanopuyorumnanaktan

karamelito
alabama
aman aman aman çizelgeside varmış :nazar::nazar::nazar:

amin canım inşallah tüm zamanlarını görür, sonra yaş çigelgesi koyarsın

alabama
saol canım darısı hepinizin başına aslında çok önemli birşey değil ama şu siteye girdiğim ilkgünden bu yana üç yıl olacak mayıs ayında. o gün bugündür bende takıntı şu çizelge. neyse kısmet oldu aldım koydum ya çok şükür.
ben de öpüyorun nanaktannnkaydirigubbakcemile5

Herada
Harikasın Alamaba'cım, çizelgen harika. Bir istek daha gerçekleşmiş oldu, ne güzel. Hayırlısıyla, sağlıkla, keyifle, devamını da takip ediyor olucaz. Bol bol maşallah diyeyim. 40 haftayı devirince, 'gelmiş olmam lazım' gibi birşey yazıyor ya altında, süper, süper, sende de görücez hayırlısıyla.

yagmursesi
29-03-10, 14:03
kk nün güzel ve alımlı üyeleri merhaba herkese;
ayy okuldan sonra key parasını alayım dedim 1200 tl beklerken 138 tl aldım. ay ne saçma.gemişte dilekle de vermemiştim malum.
bu arada hani size bahsettiğim arkadaşın çocuğu ile ilgili ayrıntıları öğrendim aktarayım.devlet bu masrafı ödüyormuş. ama ilik bulana kadar ölme eşeğim ölme gibi de bir durum varmış.arkadaş bugün antalya ya gitti. dünya bankasından dört tane ilik haberi gelmiş ama birsürü testi varmış sadece ilk aşamayı geçmiş diğer testlerde uyumlu çıkarsa devlet ödüyor. eğer uyumsuz olursa arkadaş kendisi özel götürmesi gerekiyormuş ki bi da yaklaşık bir tirilyona denk geliyormuş. kampanya yasakmış devlet memurlarına devlet zaten biz bu masrafı karşılıyoruz ilik bulunduğu taktirde o yüzden kampanyayı yasaklamış. arkadaş demiş ki öğretmen olmayıp sıradan vatandaş olsaydım kızımla daha çok ilgilenebilecektim. işte böyle.

patikler
alabama
saol canım darısı hepinizin başına aslında çok önemli birşey değil ama şu siteye girdiğim ilkgünden bu yana üç yıl olacak mayıs ayında. o gün bugündür bende takıntı şu çizelge. neyse kısmet oldu aldım koydum ya çok şükür.
ben de öpüyorun nanaktannnkaydirigubbakcemile5
Çizelgeden sonra da inşallah profilindeki resim bebeğinin resmi olur!!!

yagmursesi
alabama
ay niye ben beğenmedim ki olasılıksız kitabını. 2 sene önce aldım yarıda çok sıkıldım ve bıraktım. yarıdan sonra seyir değiştiyse bilemiyorum

alabama
patikler
Çizelgeden sonra da inşallah profilindeki resim bebeğinin resmi olur!!!
amin ay bilgisayarın karşısında çocuk epey mesai harcayacak o zaman kıyamam ben ona
karamel69
aman aman aman çizelgeside varmış :nazar::nazar::nazar:

amin canım inşallah tüm zamanlarını görür, sonra yaş çigelgesi koyarsın
amin canım inşallah sahicilerini görürüz hepimiz :))

Herada
Harikasın Alamaba'cım, çizelgen harika. Bir istek daha gerçekleşmiş oldu, ne güzel. Hayırlısıyla, sağlıkla, keyifle, devamını da takip ediyor olucaz. Bol bol maşallah diyeyim. 40 haftayı devirince, 'gelmiş olmam lazım' gibi birşey yazıyor ya altında, süper, süper, sende de görücez hayırlısıyla.
çok şükür canım hepimiz görücez hayırlısıyla

yagmursesi
kk nün güzel ve alımlı üyeleri merhaba herkese;
ayy okuldan sonra key parasını alayım dedim 1200 tl beklerken 138 tl aldım. ay ne saçma.gemişte dilekle de vermemiştim malum.
bu arada hani size bahsettiğim arkadaşın çocuğu ile ilgili ayrıntıları öğrendim aktarayım.devlet bu masrafı ödüyormuş. ama ilik bulana kadar ölme eşeğim ölme gibi de bir durum varmış.arkadaş bugün antalya ya gitti. dünya bankasından dört tane ilik haberi gelmiş ama birsürü testi varmış sadece ilk aşamayı geçmiş diğer testlerde uyumlu çıkarsa devlet ödüyor. eğer uyumsuz olursa arkadaş kendisi özel götürmesi gerekiyormuş ki bi da yaklaşık bir tirilyona denk geliyormuş. kampanya yasakmış devlet memurlarına devlet zaten biz bu masrafı karşılıyoruz ilik bulunduğu taktirde o yüzden kampanyayı yasaklamış. arkadaş demiş ki öğretmen olmayıp sıradan vatandaş olsaydım kızımla daha çok ilgilenebilecektim. işte böyle.
o zaman inşallah ilik tez zamanda bulunur allah yardım etsin. inşallah .

yagmursesi
ay niye ben beğenmedim ki olasılıksız kitabını. 2 sene önce aldım yarıda çok sıkıldım ve bıraktım. yarıdan sonra seyir değiştiyse bilemiyorum
bazı okuyanlar aynı senin gibi yarısında vazgeçmişler başında çok poker muhabbeti geçtiği için ama ben iyi bir poker oyuncusu olduğum için çok severim ve benim için kumarın dışında başka birşey spor gibi ve hayata dair. biz karı koca sevdik kitabı ayrıca dediğin gibi yarısından sonra kitap biraz farklılaşıp daha iyi bağlıyoru olaylar zincirini. sen yarısında diilde ilk çeyreğinde vazgeçtin sanırım.

karamelito
Hay Maşallah

Yarın 75 yaşına basacak olan eski tır şoförü, 41 yaşındaki eşi Dawn ile Ryan adında sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi.

karamelito
Ya kızlar benim sol kasığım niye ağrıyorki, ilaçlarmı böyle yaptı acaba tamda kasık değil yumurtalıklarım gibi.

ıltihap falan olmasın bazen göbek deliğimin 4 parmak altı falan ağrıyor. kist mi oldu ki. fisfisfis amannn canım sıkıldı

yagmursesi
karamelcim çek kulağını vur tahtaya üşütmüş te olabilirsin
alabama şekerim yarıyı bulmuştum ya ama 2 yıl oldu unuttum bile. ben çok sürükleyici olmayınca sıkılıyorum işte

yagmursesi
bugün tartıldım tam tamına 55 kiloyum. artık su içsem yarıyor diyenlerdenim cidden geçen yıl bu zamanlar 47 kiloydum. yakında top olup yuvarlanarak gideceğim. ya çok üzülüyorum metabolizmam çok yavaşladı.yediğim hep aynı ben pek yiyemem de aslında noooluyorum anlamıyorum ki

alabama
okki yağmurcum birdaha eline alıp okursan beni anarsın :))

karamelcim perşembe günü 14.günün hatırladığım kadarıyla ve hamile olabilirsin hemen kötüye yormasan da hayra yorsan o ağrıyı. bide göbeğin dört parmak altında derken sağ mı solmu ortası mı ağrıyo ? sanki benim kasık ağrısı yada yumurtalarımın olduğu yer ağrısı derken kastettiğim yer sağ ve sol dört parmaktan daha fazla aşağısına denk geliyo nerdeyse iki katı.

karamelito
alabama
okki yağmurcum birdaha eline alıp okursan beni anarsın :))

karamelcim perşembe günü 14.günün hatırladığım kadarıyla ve hamile olabilirsin hemen kötüye yormasan da hayra yorsan o ağrıyı. bide göbeğin dört parmak altında derken sağ mı solmu ortası mı ağrıyo ? sanki benim kasık ağrısı yada yumurtalarımın olduğu yer ağrısı derken kastettiğim yer sağ ve sol dört parmaktan daha fazla aşağısına denk geliyo nerdeyse iki katı.
1_ sol yumurtalık ve kasık_ batma ve ağrı
2- tam sezeryan kesisinin olduğu yer _ batma ( göbeğin altı derken dediğim yer burasıydı)

yumurta toplama iltihap yapmaz dimi, yada olsa ilk başta ağrırdı sanırım :KK43:

karamelito
kaçtım hayırlı akşamlar arkadaşlar

roniyam
29-03-10, 15:03
Alabam canim o cizelgeyi nasil koydun? Ben de istiyorum. Kiskandim :))

alabama
şöyle canım www.babygaga.com siteye girip yapıp kopyalayıp kendi profilinde çizelge kısmına yapıştırınca çıkıyo ama istersen sen bana tahmini doğum tarihini ve son satını söyle yapıp sana linki atıyım sen sadece yapıştır. eğer bana ikinciyi yapma şansı verirse tabi. kendi profilini düzenle diyeceksin aşağıda kilo doğum vs çizelgesi diye bi yer var oraya yapıştıracaksın sonra değişiklikleri kaydet diyince çıkcak şeker

alabama
karamel69
1_ sol yumurtalık ve kasık_ batma ve ağrı
2- tam sezeryan kesisinin olduğu yer _ batma ( göbeğin altı derken dediğim yer burasıydı)

yumurta toplama iltihap yapmaz dimi, yada olsa ilk başta ağrırdı sanırım :KK43:
1- Hamile misin acaba?
2-Hamile misin acaba?
yapmaz evet sen biraz hamile miyim acaba diye düşünür müsün?

roniyam
alabama
şöyle canım www.babygaga.com siteye girip yapıp kopyalayıp kendi profilinde çizelge kısmına yapıştırınca çıkıyo ama istersen sen bana tahmini doğum tarihini ve son satını söyle yapıp sana linki atıyım sen sadece yapıştır. eğer bana ikinciyi yapma şansı verirse tabi. kendi profilini düzenle diyeceksin aşağıda kilo doğum vs çizelgesi diye bi yer var oraya yapıştıracaksın sonra değişiklikleri kaydet diyince çıkcak şeker
Ya hesaplattim ama kendi profilime nasil yapistiracagimi anlamadim. yapamiyorum

roniyam
Alabama yaptim canim. Sagol. 73 gunum kalmis :)))

badenur
roniyam
Alabama yaptim canim. Sagol. 73 gunum kalmis :)))
arkadaşım, hayırlısı olsun, nazar değmesin inşallah........ :nazar:

DenizGeldi
29-03-10, 16:03
kızlar kızlar ölemmi yanağızdan öpemmi
siz masanızın başında.ben durakta (soğuktan)ölemmisırnaşık şey
dondum kızlar dondum müthiş soğuk vardı.aman ha dikkat edin üşütmeyin bi yerleri.güneşe bakıp ta aldanmayın sakın
evvvvveettt geldim sonunda buradayım.özledim sizi yaaa.ne de çok yazmışsınız.umarım çoğu aklımda kalmıştır.bir kere en başta karamel,herada,kindersems,alabama,hülya patikler badenurhepiniz ,hepiniz sağolun kızlar.birilerinin hislerini arkana alıpta gitmek döndüğünde görmek çok güzel benim için.Allah hepimizin yardımcısı olsun.
ben aslında haftaya gitmeyi düşünüyordum bir şeyler dürttü beni hadi bir son takip daha yapayım dedim.yine herzamanki dr um agittim.12mm lik yumurtam oradaydı.ilaç falan yok.doğal hali.3 4 gün sonra yine gideceğim.bir sonraki aya tüpe başlıyacağımı söyledim o zamanın foliküllerini görmek için daha erkenmişbugün 8inci günümdü.neyse şimdilik heyecan yapacak birşey yok.son bir doğal deneme ..PATıKLER;senin test günü nisan 7 biliyorum
KARAMEL;ağrın sebebiyle ben de hemen hamile olabileceğinden şüphelendim.ilk aklıma gelen hamilelikten olabileceği idi.batma ip gibi çekilme sanırım tutunmada olabilen belirtiler.artık ak mı kara mı perşembeye belli olur.tabiii seninle beraber Herada'nın da.......
ALABAMA cım maşallah yan gel osman 3 dönüm bostan moduna girmişsim.aman çıkma sakın.her anının tadını çıkar her uyandığın gün bir günlük daha hamilesin
BADENUR canım ben tedaviyi memorialde olacağım.ama bu ay takip yaptırdığım dr uma gittim.
WATERSS ile DENıZ uğramamışlar sanki.waterss çım herşey yolundadır inşallah.esterya ile göbişleri büyütün durun .maşallah diyeyim aman sakın nazar olmayın haaa.insana en çok sevdiğinin nazarı değermiş.malum ben sizleri seviyorum burada.

kader konusuna değinmişsiniz.benim de anlatacaklarım var bu konuda ...az sonra.........

roniyam
29-03-10, 17:03
badenur
arkadaşım, hayırlısı olsun, nazar değmesin inşallah........ :nazar:
Sagol canim. Darisi burdaki herkesin basina. Allah isteyen herkese anneligi tattirsin insallah. Hayirlisi ile ben de insallah saglikli bebegimi kucagima alirim.

DenizGeldi
29-03-10, 17:03
KADER ;
eminim hepimizin sorguladığı başa çıkamadığı sonra tevekkül ettiği bir nokta.bu konuda paylaşmak istediğim bir olay var.gerçek yaşandı bu.bunun etkisinden kolay kolay kurtulamamıştım.kahroldum

bir teyze vardı.arka sokakta,küçücük iki göz odadada kalıyordu.çocukları tutmuş ona bu evi.yaaa yapılan söylenmez de.ben üstten anlatayım siz anlayın.2 buçuk yıl kadar çalışmışlığım vardı.kimine göre belki birşey ifade etmeyebilir ama işte cüz i miktarda bir çıkış almıştım yıllar önce.elimiz biraz iyiledi diye teyzeye uğradım birşey götürdüm bayram arefesinde.
teyze çok sevindi(teyzeyi de pek tanımam haaa öyle kimin nesidir diye..ama ihtiyaç sahibi olduğunu biliyordum)bir iki selamlaşmamız olmuştu.çok sevindi götürdüğüm şeye.yalnız bana bir şikayette bulundu.kızım dedi ben boğuluyorum burada (soba yakıyordu..biz de doğalgazlı sobaya yeni geçmiştik)bacası çekmiyormuş çok tütüyormuş.uzandım baktım kapkara olmuş...zift .bir şey yapamadım elimden ne gelir bayram arefesi yapılacaklar var.telaş var.ama düşünerek döndüm eve.yolda da aklımdan geçenler şuydu.acaba eşime söylesem gider bakarmıydı.bakmazdı böyle konularda tembelin başkanı.hem bayram arefesiydi çocukları gelirdi bakarlardı
benim gittiğimin gecesi...............
kadın zehirlenmiş,çıkmış oturduğu binanın zillerine basmış.bağırmış seslenmiş(mışlı söylüyorum .bunlar sonradan duyduğum duyumlarım..görenlerden duyanlardan)ben zehirlendim beni kurtarın ey ümmeti müslüman diye ....çıkan olmamış.zil sesi hemde gece çalınıyor duyulmaz mı?...........???
karşı binasında kadını gören oluyor bu halde ...hareket yok.sonradan söylediği de acaba alıp arabaya götürsemiydim oluyor
teyze gitti.....yaa ..teyze gitti.şimdi sorarım size?ben eşime söyleseydim de gidip bir bakıverseydi bacasına
kurtulurmuydu?ben söylemedimde ondan mı oldu?
eşimin tembel olan tarafı yüzünden mi oldu?
onu oraya bırakan çocukları peki?
ya ziline bastığı haneler?
peki karşıdan gören arabasına alıp götürmeyi sonradan düşünen adam?
bir zaman da hepimizi bu olaydahepimizi suçladımhepimiz birer küçük azrail olmuştuk.öyle miydi?
bunları şimdi soğukkanlılıkla yazıyorum ama gelin görünki hiç kolay olmadı benim için.ölene kadar da izlerini taşıyacağım.KADER;burada devreye giriyor değil mi?yani bir ne yaparsak yapalımolacak olacaktı öyle mi?
ben çok fazla öyyle aşırı gidenlerden değilim.herkesin inandığı birşeyler vardır.yine de insan ister istemez sorguluyor.ama bence sorgulamak iyidir.doğruya götürür.körü körüne başkalarının doğrusuna inamazsın o zaman.....
ne diyorsunuz?............