halılarımı silmek istiyorum, sizce en iyi halı deterjanı hangisi?

çamaşırsuyu
21-11-08, 09:11
arkadaşlar, arap sabunu ve kosla dışında fikirleriniz varsa lütfen belirtin.....

arap sabunu ile sildim belli bir bölgeyi fazla etkili olmadı sanki....koslanında işe yaramadığını duymuştum.....ama öyle bir şey olsun ki hemen kendini belli etsin istiyorum....

asunagi
21-11-08, 11:11
kosla işe yaramıyormu gerçekten .bende bugün kosla alıp silecektim halılarımı.çok güzel kokuyo ama kosla.eyvah napıcaz

çamaşırsuyu
21-11-08, 12:11
asunagi
kosla işe yaramıyormu gerçekten .bende bugün kosla alıp silecektim halılarımı.çok güzel kokuyo ama kosla.eyvah napıcaz
avatarda çok iyiymiş hanihihoyyyt

ya ne bileyim fiasko verdiğin paraya değmez falan dediler bana...korktum açıkcası...güzel koktuğunu bilmiyordum ama kimse fikrini yazmıyor ki bakalım...

eylul77
22-11-08, 02:11
ben hep koslayla sılerım cokta guzel temızliyor arkadaslar.

alpert
22-11-08, 07:11
ya daha dün koltukları koslayla sildinm kosla halı el temizliği için mis gibi oluyor 2 senedir koslayla siliyorum ötesiyok çok temizliyor temizlige giden kadınlar gibi güçlü siliyorum belkide ondandır mutlaka kosla al gelen misafirlerde temiz olduğunu söylüyor püf noktası..... koslayı halıya direk dökme verilen doğru ölçüyle suya karıştır ve halını mutlaka dışarıda asılı kurut kurutamasan bile 1 saat dışarda havalansın denenmiştir halı serili kurursa renlleri parlak olmuyor nedenini anlamadım ama öyle

tatu
22-11-08, 08:11
walla canım ben önceden halı yıkama şampuanı alırdım biraz da çamaşırsuyu eklerdim...
bir gün halıları silicem baktım şampuan kalmamış, işim de acildi...
sıcak suyun içine çamaşır suyu döküp sildim açık renk halılarımda ama süper oldu...
pembe halım da var ama hiç solmadı....hatta şıkır şıkır parladı....
ben kosla olmadanda parlatıyorum yani....:

çamaşırsuyu
alpert
ya daha dün koltukları koslayla sildinm kosla halı el temizliği için mis gibi oluyor 2 senedir koslayla siliyorum ötesiyok çok temizliyor temizlige giden kadınlar gibi güçlü siliyorum belkide ondandır mutlaka kosla al gelen misafirlerde temiz olduğunu söylüyor püf noktası..... koslayı halıya direk dökme verilen doğru ölçüyle suya karıştır ve halını mutlaka dışarıda asılı kurut kurutamasan bile 1 saat dışarda havalansın denenmiştir halı serili kurursa renlleri parlak olmuyor nedenini anlamadım ama öyle
ya ne bileyim işte, çoğu şey de olduğu gibi bunda da bireysel farklılıklar var demek ki...yok zaten halının üstüne doğrudan dökmem. ben herşeyi kullanma klavuzuna göre kullanıyorum. ama halılarımı dışarda kurutma işi için yorum yapamam, çünkü onu yapabileceğimi sanmıyorum....öneriler için çok sağol...

tatu
walla canım ben önceden halı yıkama şampuanı alırdım biraz da çamaşırsuyu eklerdim...
bir gün halıları silicem baktım şampuan kalmamış, işim de acildi...
sıcak suyun içine çamaşır suyu döküp sildim açık renk halılarımda ama süper oldu...
pembe halım da var ama hiç solmadı....hatta şıkır şıkır parladı....
ben kosla olmadanda parlatıyorum yani....:
çok cesaretli olduğunu düşünüyorum, hiç korkmadın mı rengine birşey olur diye?

tatu
kayınvalidem siliyodu gördüm..bişey olmayınca ben de yaptım...
emin ol daha güzel parlatıyo halı şampuanından...
aslında sildikten sonra bir de temiz ıslak bezle üzerinden geçmek gerekiyomuş ama ben geçmedim walla...bişey de olmadı...

çamaşırsuyu
22-11-08, 14:11
tatu
kayınvalidem siliyodu gördüm..bişey olmayınca ben de yaptım...
emin ol daha güzel parlatıyo halı şampuanından...
aslında sildikten sonra bir de temiz ıslak bezle üzerinden geçmek gerekiyomuş ama ben geçmedim walla...bişey de olmadı...
ben cesaret edemem..aslında bayılırım çamaşırsuyuna..adımdan da belli olduğu üzere ama renkli şeylerde cesaret edemem...belki renkliler için olan leke çıkarıcılar var ya, onlar olabilir ama doğrudan çamaşırsuyu bilmiyorum yani.....peki sadece köpüğünü mü kullandın yoksa basbayağı sildin mi bastırarak...

tatu
22-11-08, 15:11
hem de bastıra bastıra bol bol suyundan alarak halıyı ıslata ıslata siliyorum....
belki benim halılarımın ipinden kaynaklanabilir ama kayınvalidemin halıları da koltukları da hep çamaşırsuyu ile siliniyo...ben bi solma görmedim walla....

çamaşırsuyu
tatu
hem de bastıra bastıra bol bol suyundan alarak halıyı ıslata ıslata siliyorum....
belki benim halılarımın ipinden kaynaklanabilir ama kayınvalidemin halıları da koltukları da hep çamaşırsuyu ile siliniyo...ben bi solma görmedim walla....
ya sokma kafama....sonra berbat edicem ortalığı...ondan sonra atacak kocam beni kapıya. daha ne halı taksiti bitti ne koltuk kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

tatu
çamaşırsuyu
ya sokma kafama....sonra berbat edicem ortalığı...ondan sonra atacak kocam beni kapıya. daha ne halı taksiti bitti ne koltuk kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

:roflol::roflol::roflol::roflol:sırnaşık şeykaydirigubbakcemile3
ben sorumluluk kabul etmem ama üzerine de temiz suyla silersen bişey olmaz..

çamaşırsuyu
tatu
:roflol::roflol::roflol::roflol:sırnaşık şeykaydirigubbakcemile3
ben sorumluluk kabul etmem ama üzerine de temiz suyla silersen bişey olmaz..
iki kanepe bir kilim gönderirsin artık...ya da evden kaçınca sana gelirim, bilmiyorum yani....zaten eşim benim çamaşırsuyuna olan ilgimden illallah etmiş durumda...sonunda bunu da mı yaptın der kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

darkblue
aman kızlar bünyan halınız falan varsa çamasır suyu dokmeyin yada lacivertli falan koyu rengin hakim olduğu halılar var onlara bence kullanmayın sonra güzelim o pahalı halıları atmak zorunda kalırsınız su anda en kaliteli halı şampuanı kosla arkadaşlarda zaten kosla yazmışlar...

tatu
22-11-08, 16:11
çamaşırsuyu
iki kanepe bir kilim gönderirsin artık...ya da evden kaçınca sana gelirim, bilmiyorum yani....zaten eşim benim çamaşırsuyuna olan ilgimden illallah etmiş durumda...sonunda bunu da mı yaptın der kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

sen gene kosla kullan walla...
her zaman beklerim kocan kovarsa...:roflol::roflol::roflol:
halı şampuanına az çamaşırsuyu karıştır bişey olmaz...hemen yarım çay bardağı...
hadi canım kolay gele
....sırnaşık şey:içelim:

Sibel80
22-11-08, 16:11
bende bu kosladan memnun kalmadım benmi kullanamadım acaba.sadece köpüğüyle sildim olmadı bütün suyuyla sildim olmadı niyeki acabaCADIARZUben anwayin loc deterjanıyla siliyorum koltukları.fena değil ama halı yıkama makinasıyla yıkansa daha iyi olur.yada ben bastıramıyorum belkide

şehrazat35
22-11-08, 17:11
Ben halı,koltuk için parfümlü Kirçöz aldım,ama daha denemedim,yağmurlar bitsin öyle silicem halı ve koltuklarımı.:kahve:

çamaşırsuyu
22-11-08, 17:11
Sibel80
bende bu kosladan memnun kalmadım benmi kullanamadım acaba.sadece köpüğüyle sildim olmadı bütün suyuyla sildim olmadı niyeki acabaCADIARZUben anwayin loc deterjanıyla siliyorum koltukları.fena değil ama halı yıkama makinasıyla yıkansa daha iyi olur.yada ben bastıramıyorum belkide
aslında loc ben de de var ama halılara harcamak istemedim...ayrıca anwayin halı için olan şampuanı var onun da çok güzel olduğunu söylüyorlar ve kesin güzeldir ama pahalı....galiba şimdilik kosla en uygunu...

sara34
22-11-08, 20:11
ben önce domestos kullandım ama o sarartıyor,vazgeçtim.Daha sonra açık renk halımdaki nar suyu lekelerini ace ve arap sabunu karışımıyla sildim,sonra temiz suyla duruladım,mükemmel ötesi sonuç aldım.Halım yeni alınmış halinden de temiz oldu.

sevindirik
22-11-08, 21:11
arkadaşlar size tavsiyem amway in halı şampuanı var onunla silin çok memnun kalacaksınız.birde yine amway e ait loc var ama bu dahada harika bişey halılar ve kanepe temizliğinde kullanıldığı gibi 14 yerde kullanabiliyorsunuz.yerde,duvarda,cam temizliğinde harikadır,ekran temizliğinde,fayansta,beyaz eşyalarda,lavobodada harika inanın tortu tutmuyor,mobilyada,halıda,kanepede ne bilim harika bişeey,en güzelide ellerinize hiç bir zararı yok kimyasal yoktur ben çok memnunum ve içim çok rahat mesela kışın fazla evlerimizi havalandıramıyoruz yaz gibi değil akşamları silsem bile öyle rahatsız edici bi kokusu yoktur.mayhoş bi kokusu var çok güzel.tavsiye ederim arkadaşlar.bi deneyin inanın çok memnun kalacaksınız...

sevindirik
22-11-08, 21:11
arkadaşlar pahalı demeyin konsantredir ekonomik yani bi loc en az 6 ay gidiyor biz zaten deterjanlara ayrı ayrı dünyünın parasını vermiyormuyuz.evime kuoyuyorum 1 ürün yerde kaplamıyor ayrı ayrı heryeri temizliyorum...bir loc la camsil kutusuna yarım kapak karıştırın lavoboyu toz almada inanın tozu geciktiriyor.camda harika pırıl pırıl ne bilim çok güzeltavsiye ederim...

çamaşırsuyu
23-11-08, 08:11
sevindirik
arkadaşlar pahalı demeyin konsantredir ekonomik yani bi loc en az 6 ay gidiyor biz zaten deterjanlara ayrı ayrı dünyünın parasını vermiyormuyuz.evime kuoyuyorum 1 ürün yerde kaplamıyor ayrı ayrı heryeri temizliyorum...bir loc la camsil kutusuna yarım kapak karıştırın lavoboyu toz almada inanın tozu geciktiriyor.camda harika pırıl pırıl ne bilim çok güzeltavsiye ederim...
teşekkür ederim canım..amwayin güzel bir ürün olduğunu biliyorum...bir ara annem kullanıyordu, ayrıca ekonomikte oluyor....loc var bende...

kakule
23-11-08, 10:11
bir gün bakkalımdan tesadüfen aldığım kirçöz le halılarımı sildim fiyatı ucuz diye pek iyi bir sonuç beklemiyordum ama mükemmel sildi... halımıda koltuğumuda kirçözle siliyorum hem mis gibi kokuyo hem tertmiz yapıyo deneyin...

mutfak halımı ne deterjan varsa doldururum suyun içine malum yağ olayı... kirçöz bulaşık eterjanı ariel kosla çamaşır suyu... :)

hee birde ben bol suyla silip makinayla kirli suyu çekerim yoksa o kir yeniden halıda kalıyo suyu kururken...

Sibel80
23-11-08, 16:11
sevindirik
arkadaşlar size tavsiyem amway in halı şampuanı var onunla silin çok memnun kalacaksınız.birde yine amway e ait loc var ama bu dahada harika bişey halılar ve kanepe temizliğinde kullanıldığı gibi 14 yerde kullanabiliyorsunuz.yerde,duvarda,cam temizliğinde harikadır,ekran temizliğinde,fayansta,beyaz eşyalarda,lavobodada harika inanın tortu tutmuyor,mobilyada,halıda,kanepede ne bilim harika bişeey,en güzelide ellerinize hiç bir zararı yok kimyasal yoktur ben çok memnunum ve içim çok rahat mesela kışın fazla evlerimizi havalandıramıyoruz yaz gibi değil akşamları silsem bile öyle rahatsız edici bi kokusu yoktur.mayhoş bi kokusu var çok güzel.tavsiye ederim arkadaşlar.bi deneyin inanın çok memnun kalacaksınız...
tam olarak adını yazabilirmisin.birde fiyatanı:uhm:

çamaşırsuyu
23-11-08, 16:11
Sibel80
tam olarak adını yazabilirmisin.birde fiyatanı:uhm:
tam adını bilmiyorum ben de..ama amway de avon gibi temsilciler aracılığı ile satılıyor ve halı şampuanı deyince getiriyorlar....fiyatı da 13 YTL gibi birşeydi ama konsantre olduğu için küçük şişeydi galiba...

flower84
25-11-08, 08:11
sevindirik
Ben tam anlamadım camsil kutusunun içine bir kapak loc mu koyuyoruz.camsil kutusu camsille dolu olcak herhalde ikisiyle karıştırıyoruz değilmi.Bıktım bu lavaboların toz tutmasından.iyi olur valla bir daha açıklasanız çok makbule geçer.Teşekkürler.:smiley-cool:

çamaşırsuyu
25-11-08, 11:11
kakule
bir gün bakkalımdan tesadüfen aldığım kirçöz le halılarımı sildim fiyatı ucuz diye pek iyi bir sonuç beklemiyordum ama mükemmel sildi... halımıda koltuğumuda kirçözle siliyorum hem mis gibi kokuyo hem tertmiz yapıyo deneyin...

mutfak halımı ne deterjan varsa doldururum suyun içine malum yağ olayı... kirçöz bulaşık eterjanı ariel kosla çamaşır suyu... :)

hee birde ben bol suyla silip makinayla kirli suyu çekerim yoksa o kir yeniden halıda kalıyo suyu kururken...
bahsettiğin kirçöz bende de var biliyor musun? ama güvenemedim deterjanların arasında öylece kaldı...deneyim ben de bari...bu arada konuyu açtığım akşam silecektim güya ama silemeden kaldı....

JJuLiEtt
25-11-08, 11:11
ben sürekli kosla halı kullanıyorum ve pırıl pırıl yapıyor koltukları dahi onunla siliyorum a.s.

rzme
27-11-08, 10:11
bende loc tavsiye ederim benhalılarımı koltuklarımı locla yıkadım yemin edrim parladı ayrıca flower84 arkadaşım camsil kutusu boşken içine suyu doldurup yarım kapak loc döküyosun çalkalayıp püskürterek siliyosun harika sonuç alacaksınız emin olun halıda kltukta camda mobilyada yerde.....

serzerdal
29-11-08, 15:11
ben halıları ve koltukları matik çamaşır deterjanı ve bulaşık deterjanı prille karıştırıp siliyorum tertemiz oluyor ve parlıyor tavsiye ederim.

çamaşırsuyu
29-11-08, 17:11
iki ürün üstünde düşünceler yoğunlaştı, bir amwayin ürünleri bir de kosla halı şampuanı....belirtmek istedim...

Kaleydeskop
30-11-08, 20:11
Kosla Halı şampuanı çok iyi bence. Üstelik mis gibi de kokuyor. Kalkıp akşam akşam halı silesim var zaten burayı görünce hemen atladım :)

çamaşırsuyu
30-11-08, 20:11
Kaleydeskop
Kosla Halı şampuanı çok iyi bence. Üstelik mis gibi de kokuyor. Kalkıp akşam akşam halı silesim var zaten burayı görünce hemen atladım :)
bu kadar istekli olman çok güzel..o istek bana arada bir geliyor ama çoğu zaman sadece istekte kalıyor...

Kaleydeskop
30-11-08, 21:11
Benimki de bu gece için sadece istekle kaldı malum küçük çocuk var evde uyumadığı zaman iş yapması zor oluyor kovada suyu görünce kendini kaybediyor :) Umarım sabah da aynı istekli halim devam eder :)

hayat_bu
30-11-08, 21:11
Halı temizlik malzemelerinin hepsi bana göre güzel.Önemli olan köpük köpük silme işi bittikten sonra duru su ile ü<erinden bir kere daha silmeniz.Diğer işlemin arkasından duru su ile sildikten sonra işte o zaman halılarımız pırıl pırıl parlıyor

ASİ
30-11-08, 22:11
malum bayram yerdeki halı bana bana bakıyo sileceğim bakınırken gördüm loc var bi aklım onda bi aklımda dergide okudum amonyakla siliniyormuş denesemmi bilmiyorum:sm_confused:

Güldemir
1-12-08, 07:12
Benim koltuklarım koyu mavi hatta lacivert. hep koslayla siliyorum yada sildiriyorum. ama çok da memnun değilim. durulanmaz demesine rağmen duruluyorum ondan mı anlamadım. koltukların üzerinde açık sarı lekeler oluştu kocaman.koyu renkli olduğundan çok belli olmuyor ama ben dikkatli baktığımda görüyorum. çok moralim bozuluyor.bir de arap sabunu deneyeceğim bakalım nasıl olacak.
en iyisi koltuk kılıfı aslında.çıkar yıka mis gibi ser. ama ona da fırsat olmadı henüz.

nenep
1-12-08, 13:12
Bende halılarımı çamaşırsuyu ile siliyorum Hemde domestosla hiç rengi falan atmıyor üstelik halım krem siyah pamparlak oldu. Koslaylada güzel kokuyo diye kullanıyorum.Locta kullandım hemen hemen denemediğim bişey kalmadı ama bana soracak olursanız çamaşırsuyu kullanın hiç korkmayına.s

çamaşırsuyu
1-12-08, 17:12
ASİ
malum bayram yerdeki halı bana bana bakıyo sileceğim bakınırken gördüm loc var bi aklım onda bi aklımda dergide okudum amonyakla siliniyormuş denesemmi bilmiyorum:sm_confused:
amonyağın halıdaki bazı lekeler için kullanıldığını duymuştum ama tümden bilmiyorum ki....

püsük
bende de kosla var bır ıkı defa sıldım sonra kaldı dolapta zavallıcık..bende bu bembeyaz halılar ve sureklı bırseyler döken koca varken bu halılar ne koslaya dayanabılır ne baskasına valla..ben pes ettım artk adam bısey dökunce devralıyor ısı bır hızlı hızlı sılısı varkı derısını yuzer gıbı halının cıkıyor valla meyvesuyundan cayına herbısey..zaten bır senenın ıcınde ıkı halımı yıkamak zorundakaldım..elle sılmek bana göre zor..makına mı dusunsem dıyecegm o da annemden bılıyorm usenıyon onda da..en ıyısı sanırım yıne koca deterjanı:))
evet canım ya, benim eşim de bazen ocağı siler, nasıl bastırıyorsa ben o kadar kuvvetli temizleyemiyorum...

nenep
Bende halılarımı çamaşırsuyu ile siliyorum Hemde domestosla hiç rengi falan atmıyor üstelik halım krem siyah pamparlak oldu. Koslaylada güzel kokuyo diye kullanıyorum.Locta kullandım hemen hemen denemediğim bişey kalmadı ama bana soracak olursanız çamaşırsuyu kullanın hiç korkmayına.s
çamaşırsuyundan çekiniyorum açıkcası

hayat_bu
7-12-08, 00:12
ASİ

Evett canım amonyak dedin aklıma geldi.Annem eskiden koltuklarını amonyaklı su ile silerdi.O zamanlar kadife koltuklar çok vardı inan pırıl pırıl parlardı.İyiki söyledinde aklıma geldi vallahi unutmuştum.Bende bundan sonra halılarımın son duruluma suyuna amanyok kesinlikle katacağım

biricik50
8-12-08, 09:12
bende amwayım locunu kullanıyorum o yoksa arap sabunu ama sonra mutlaka yumaşatıcı ile duralarım deneyin kızlar hem parlıyor hemde yumuşacık oluyor

aktinya
8-12-08, 21:12
Ben arkadaşlarıma propayı tavsiye ediyorum,halı şampuanı bir harika,

hidennisko
10-12-08, 22:12
ben de amway kullanıyorum
ama özel bir beyazlatıcısı var hem çamaşır hem bulaşık
hem de bu tür halı koltuk vs... temizliğinde kullanıyorsun

termagant
15-12-08, 12:12
bende odamdaki halıyı silmek istiyorum :KK43: turuncu ve bej renkte olduğu için korkuyorum çamaşır suyuyla silmekten, daha önce kosla kullandım ama matlaştırdı parlaklığı gitti walla halının.. domestos rengarenk kullansam işe yararmı sizce :KK43:

çamaşırsuyu
15-12-08, 14:12
termagant
bende odamdaki halıyı silmek istiyorum :KK43: turuncu ve bej renkte olduğu için korkuyorum çamaşır suyuyla silmekten, daha önce kosla kullandım ama matlaştırdı parlaklığı gitti walla halının.. domestos rengarenk kullansam işe yararmı sizce :KK43:
çamaşır suyu konusunda ben de çok kararsızım ama kosla işe yaramadıysa sen de bir de amwayin halı şampuanını dene, onu da çok övdüler....

anbertem
17-12-08, 12:12
merhaba ben 3 yıldır bercestem kullanıyorum halıları damla ürünüyle siliyorum ve yıkıyorum harika hemde 100 gr damla 200 metrekare halı yıkayabiliyor. hem ucuz hemde çok etkili şiddetle tevsiye ederim

anbertem
17-12-08, 12:12
bence çamaşırsuyu çok tehlikeli sen de bercestemin damlasını kullan bir harika ben üye oldum üç yıldır alıyorum çok ta güvenilir bir ürün

çamaşırsuyu
18-12-08, 15:12
anbertem
bence çamaşırsuyu çok tehlikeli sen de bercestemin damlasını kullan bir harika ben üye oldum üç yıldır alıyorum çok ta güvenilir bir ürün
bercestemi ilk defa duydum

irna
18-12-08, 22:12
bercestem bende ilk defa duydum.kızlar nerde,kaça satılır.marketlerde olurmu?
yeni halı aldım,krem rengi oldukca çok halının,ilk defa silecem.ama neyle sileyim karar veremedim.
bu ürün hakkında biraz bilgi verin lütfen.

qamzeLi
19-12-08, 18:12
arkadaşlar halıyı,koltuklarınızı neyle siliyorsunuz? lifle siliyor çoğu kişi