Endometriosis (Çikolata kisti)

AayseA
5-06-09, 20:06
kızlar bende oldum bu ameliyatı laporoskopiyle 4 cm falandı ameliyattan sonraki ilk adetimin birinci günü dr lucrin depot diye bir iğne başlattı 3 adet dönemi kullandım kistin en az 6 ay çıkmasını engellemek için doğum kontrol hapıyla birlikte kullandım biraz ağır bir iğne bende vurulduğu gün mide bulantısı ve halsizlik yaptı en azından aşılama yapılırken oluşmadı kist sonra tekrarladı şu an 1cm tüpe başladım dr bir zararı yok dedi umarım işinize yarar drnuza sorun isterseniz herkese kolay gelsin...

basilicum
6-06-09, 13:06
kızlar bende geçen yıl laproskopıyle ameliyat oldum çikolata kistlerimi almamış dr lar sadece açıp bakmış endometriyosiztin var dediler bide tüplerin biri kapalı diğeride çok az açık dediler çok ağladım bide laproskopı neden hiç çocuu olmayanlara yapılmıyomuş benım bebeğim yok anne olmaya çalışıyom 10 yıl oldu çikolata kistlerim büyüyo ama soğan kürü bana yaradı tavsiye ederim aşırı adet kanamam oldu bu kürden sonra bide benim bildiğim endometriyositi olanlarda çikolata kıstı oluyo yani benim adetim hormonlarım normal ama yumurtlamamda her ay bitane ame yumurta aşırı buyuyo çatlamıyo ve çikolata kisti oluyo ben ne doğum kontrol hapı kullandım nede başka bi yöntem denedim ıkıncı aşılamamı deniycez olmadı son çare tüp bebek ama soğan kurunden sonra çıkolata kıstlerim (3 tane 5,5 cm sağ yumurtalımmda )baya küçüldü tavsiye ederim ben deneyin...

reyyan06
9-06-09, 14:06
merhaba..ben 3 aylık evliyim şimdiye kadar adet düzensizliğim olmadı.idrar yolu enfeksiyonu şikayetiyle doktora gittiğimde sağda 3,5 kist olduğunu öğrendim.d.kontrol hapı verdi fakat çok fazla yanetkisi oldu.bütün dengem bozuldu.15gün soğan kürü yaptım.ve çok rahatlattı.bikaçgün sonra kontrole gideceğim bakalım ne olmuş
hemen bebek istiyoruz şimdi olmazsa diye korkuyorum psikolojim bozuldu

ayben1975
9-06-09, 16:06
11 mayısta ameliyat oldum.gayet başarılı geçti,laparoskopi yöntemiyle yapıldı hiçbirşeyde zarar görmedi.....için rahat olsun...

Asmin
15-06-09, 14:06
kizlar sogan kuru cikolatalik kistine cidden iyi geliyor mu??
deneynler tecrubelerini aktarabilir mi..?

nergiz83
15-06-09, 15:06
merhaba arkadaşlar.benim de sağ yumurtalığımda 3cm lik kistim var.doktorum ameliyatlık bir durumun yok henüz dedi.sorum şu: her çikolata kisti olan kısırmıdır?hiç çikolata kisti olup doğal yolla hamile kalan yokmu :KK43:

burchinipekten
15-06-09, 20:06
merhaba,ben 6 yıl önce tesadüfen çikolata kistim olduğunu öğrendim,3.5cm kadar.. devamlı gözetim altında kalarak bugüne kadar geldik pek bi büyüme de olmadı.ameliyatla almaya gerek yok dediler.geçen yaz evlendiğimizde gittiğim tüm doktorlar hemen zaman geçmeden çocuk sahibi olmayı denemelisiniz,kendiliğinden olamayabilir,tedavi gerekebilir dedikleri için çocuk düşünmezken düşünür olduk.
bu ay korunmayı bıraktık,şu anda adetim 5 gün gecikmiş durumda,normalde düzensizlik bile olmaz en fazla 2 gün olurdu.5 gün önce (yani geciktiği gün) kan testi yaptırdım negatif çıktı.Bugün doktora telefon ettim halen adet görmediğimi söyledim.o da geç ovulasyondan bahsetti geç döllenme olabilir dedi.1 hafta daha kan tahlili için bekle dedi.olmazsam yeniden yapacağız bu testi.bir faktör de stres olabilir belki de stres yüzünden adet göremedim.??bilmiyorum..(stresli çok zamanım oldu ama gecikme yine olmazdı)??
arkadaşlar,eğer hamileysem bi mucize olacak kendimi heveslendirmek de istemiorum ama bu kadar sıkıntılı bi dert varken ilk aydan tedavisiz hamile kalırsam gerçekten süpriz olacak..
çikolata kisti olup doğal yolla hamile kalan kadın çok var,olamayan da var..denemeden belli olmuyor anlaşılan..
kızlar sonuç olarak deneyeceğiz,yılmadan üzülmeden..herkese bol şans..

Nehir67
15-06-09, 21:06
Hiç kafanıza takmayın ben 2cm kistle hamile kaldım şuanda kist yok olmuş durumda.opuyorumnanaktan
Geçen sene mayısta kist ameliyatı oldum bu mayısta hamileydim.Allah büyük:Saruboceq:yerimseniben

ddreamer
15-06-09, 22:06
arkadaşlar bende 2 yıl kadar önce polikistik over vardı 6 ay doğum kontrol ilacı kullandım tamamen geçmişti ama malesef yine tekrarladı :çok üzgünüm:adetlerimde düzensizlik yok kasıklarımda sancım oluyor hep.emar ve ultrason çekildi fokal kalınlaşma yani yummurtalığın çevresinde kalınlaşma görülmüş yine ilaç verdi 3ay sonra kontrole gel dedi.eğer gelişme olmazsa ameliyat diyor:KK43:
bu soğan kürünü duydum ama iki farklı tarfi var.ahmet maranki ve ibrahim saraçoğlununki birbirinden biraz farklı.ahmet maranki kabuklarını ve püsküllerini kesmeden biraz sirkeli suda beklettikten sonra diyor ve adetin belli bir günü içilsin dememiş.ibrahim saraçoğluda biraz daha başka bir tarfi siz hangisini uyguladınız??yardımcı olurmusunuz lütfen...

Cihannur
17-06-09, 18:06
Çok dikkat edin.Annemde çikolata kisti vardı..MENEPOZDA n sonra mutlaka simir yaptırın.Hatta simirden bile çıkmadı.bütün vücudu tarıyolar ya.bi tüpte..yumurtalıkta KANSER ÇIKTI.ALLAHIMA ŞÜKÜR VÜCUDA YAYILMAMIŞ..ZEYNEP KAMİLDE ATEŞ BEY BİDE GATADA Bİ DOKTOR VARMIŞ-BU AMELİYATLARI YAPAN.HERKEZ YAPMIYORMUŞ.. YANİ..SAKIN GEÇ KALMAYIN..ÇOK YUMURTALIK MENEPOZDAN SONRA KİST OLUYO..ÇOK DİKKAT EDİN.SİZ BUGÜN YARIN GİDECEM DİYENE KADAR BÜTÜN VÜCUT KANSER SARIYOR..

ddreamer
18-06-09, 22:06
arkadaşlar şu soğan kürü hakkında yardımmm....heryerde farklı şeyler yazıyor yok adetin şu günü,yok bu günü heryerde farklı.kimi adet bittikten 7 gün sonra diyor,kimi yerdede 15 gün kala 15 gün uygula deniyor.bugün reglmin birinci günündeyim.ibrahim saraçoğluna mail attım ama bakalım cvp gelecekmi:KK43: bu konuda doğru bilgisi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirima.s.

gokyuzu_izmir
19-06-09, 12:06
arkadaşlar foruma yeni üye oldum, herkese selamlar,

ben 11 cm boyutlarında çikolata kisti yüzünden gecen hafta laparatomi ile endometriosis ameliyatı geçirdim, şimdi zoladex isimli bir iğne verdiler, bu iğneyi yaptıran arkadaslar dan ricam bu iğnenin yapılması cokmu zordur? biraz korkuttular beni, iğneyi yaptırmadan önce lokal anestezi uygulanıyormu acaba? cok merak ediyorum ve endişeliyim, beni bilgilendiren olursa cok sevineceğim, herkese mutlu gunler.

KARAFESLEGEN
23-06-09, 23:06
gokyuzu_izmir
arkadaşlar foruma yeni üye oldum, herkese selamlar,

ben 11 cm boyutlarında çikolata kisti yüzünden gecen hafta laparatomi ile endometriosis ameliyatı geçirdim, şimdi zoladex isimli bir iğne verdiler, bu iğneyi yaptıran arkadaslar dan ricam bu iğnenin yapılması cokmu zordur? biraz korkuttular beni, iğneyi yaptırmadan önce lokal anestezi uygulanıyormu acaba? cok merak ediyorum ve endişeliyim, beni bilgilendiren olursa cok sevineceğim, herkese mutlu gunler.
slm cnm,bende laparaskopi ile amleiyat oldum endometriozis yüzünden ama bana öyle bir iğne vermediler,yardımcı olamıcam ama, bir iğneyi yapmak o kadar zor olmasa gerek CADIARZU inşallah sıkıntılı bişi değildir tatlım..geçmiş olsun..

tatlisko
25-06-09, 12:06
arkadaşlar bende geçenlerde gttim hemde 4 doktora hepsi ayrı şey sölediler kimi hemen ameliyat dedi kimi ise ilaç kullanmamı söledi bendeki kist 9 cm en son dokuz eylülde uğur saygılı adında bir doktora gittim aralarında en sıcak kanlısı ve doğru düzgün konuşan hastasını dinleyen bir doktordu ginera adında bir ilaç verdi 2 ay aralıksız kullanıcam umarım kistim küçülür yoksa büyük ihtimalle ameliyat olucam ameliyattan çok korkuyorum.Allah hepimize sağlık versin.Herşeyin başı sağlık...

gokyuzu_izmir
25-06-09, 16:06
çok tesekkur ederim cevabın için cnnsnyrt, bugun gidip ignemi yaptırdım, gayet basit bisimis, ben gozumde buyutmusum sadece, sevgili tatlisko umarım ameliyat olman gerekmez ama boyle bisi olsa da hic korkma ben bile ufacık igneden korkarken ameliyat oldum, içini ferah tut, bol şifalar herkese...

nehirim32
30-06-09, 20:06
merhaba arkadaşlar, bende de 6,5 -4 cm. çikolata kistim var, 2 doktorda ameliyet dedi. Biri açığı önerdi diğeri laparoskopiyi kararsız kaldım. bir de 8 aylık evliyim daha çocuk düşünyordum, genelde okuduklarım ameliyattan sonra iğnelerin bitiminde çocuk öneriliyor, ben denemesem, çocuk olma şansım azalır mı? doktora sorduğumda bekleme dedi, kafam iyice karıştı bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

erya
2-07-09, 08:07
merhaba bütün yazdıklarınızı okudum kızlar ben de yaklaşık 1.5 yıldır aynı dertle basbasayım.samsunda 3 ayrı doktora gittim ilk baslrda kistim 3.5 cm falandı yaklasık on aydır doğum kontrol hapı kullandım kistimde büyüme ya da küçülme olmadı.son gittiğim doktor hamile kalmamı önerdi 2 aydır deniyoruz kistimde büyüme oldu şimdi 6 cm ye yaklaştı doktorum laporoskopi önerdi haftaya ameliyat olmayı düşünüyorum ama yazılanları duyunca aklım karıştı açık ameliyat daha mı iyi acaba lütfen bişiler yazıp beni aydınlatın

esinay
3-07-09, 07:07
ben ameliyatada dogum kontrol hapina da karsiyim
bendede bu rahatsizlik var ama cözümü bitkilerde ariyorum
ameliyatla tamam düzelecek bu hastaliktan kurtulacaksin demiyor doktorlar
ben 3 kere ameliyat oldum
sonuc yine ayni bu hastalik beni birakmadi
o yüzdende neden kendimi bosuna ameliyat masasina atayim ve narkosu alayim
dogum kontrol hapina gelince
gögüs kanserini yüzde bilmem kac yükseltiyor
öyle bir riske girmek istemem
ALLAH c.c hepimize sifalar versin:Saruboceq:

erya
3-07-09, 10:07
esinay soğan kürünü denedin mi ben denedim 2 ay fakat harhangi bi değişim olmadığı için bıraktım dediğin doğru aslında bana da doktor yine tekrarlayabilir demişti bilmiyorum ne yapsam da bu illet hastalıktan kurtulsam peki senin çocuğun var mı hamile kalmak güçleşiyormus bu kist varken :a015:

esinay
6-07-09, 08:07
erya tesekkürler evet bende yeni basladim sogan kürüne bakalim bende nasil etki yapacak
bende 4 cocuk var ilkinde bu hastalik yoktu kendiliginden oldu sonra bu hastaliktan sonra olmadi tedavi ile oldu sonra ikizler
ufaklikta kendiliginden oldu bu hastalik olmasina ragmen

kedicik
6-07-09, 12:07
mrb.ben de 2 yıl önce sol yumurtalığımda 9 cm lık kist aldırdım.laparoskobi yöntemi ile.geçen yıl evlendim ve hamile kaldım.bu yöntemi size öneririm çünkü kısa zamanda iyileşiyorsunuz.ve vücudunuzda görünmeyecek kadar iz kalıyor.

OZDEN68
6-07-09, 12:07
slm arkadaslar cıkolata kıstı belırtısı ne?benımde sag tarafımda elıme bı kıtle gelıyo dktora gıttım bısey yok ddıler ultrasona gırdım bısey gormedılr.4 boyutlu ultrasona gırcem ama korkuyorm kıst var dıye.kasıklarıma agrı yapıyo.benım gıbı durumda olan varsa yazın rahatlatın benı

Arora
9-07-09, 01:07
2 gündür sağ tarafımda şiddetli bir ağrı var.. Daha önce 7cm lik kist bulunmuştu ama o yokedildi.. Umarım yeniden çıkmamıştır.. Tedavisi iğrenç.. Yeniden yaşamak istemiyorum aynı şeyleri :KK43:(

zazez
14-07-09, 14:07
meraba arkadaşlar
mart ayında korunmayı bırakıp çocuk sahibi olmak için dr. a gittim.
hamile kalmam için herhangi bi sorun varmı diye,iiki de gitmişim 2,5 cm lik bi çikolata kisti çıktı
işim dolayısıyla eşimden ayrı bi şehirde yaşadığım için dr.um 3 ay yasmin kullanmamı önerdi
3 ay doldu dr. a gittiğmde sadece 1 mm küçülmüş olduğunu öğrendim
dr. um bu kisti yok etmenin en güsel şekli en kısa sürede hamile kalmak dedi
3 ay normal yollardan deneyeceğis olmassa yumurta takibine başlanıcak
inş. en kısa sürede normal yollardan hamile kalabilirim.

KARAFESLEGEN
26-07-09, 16:07
zazez
meraba arkadaşlar
hamile kalmam için herhangi bi sorun varmı diye,iiki de gitmişim 2,5 cm lik bi çikolata kisti çıktı
işim dolayısıyla eşimden ayrı bi şehirde yaşadığım için dr.um 3 ay yasmin kullanmamı önerdi
geçmiş olsun cnm..inşallah tez zamanda hamiş kalısın.. :KK46: Allahım aratmasın :Saruboceq:

zazez
27-07-09, 09:07
teşekkürler cnnsnyrt
inş. kalabilirim gerçi bu aydan pek ümidim yok ama
hayırlısı inş.

Nehir67
27-07-09, 21:07
zazez
meraba arkadaşlar
Canım bende de 2cmlik kist vardı bana hemen hapı bırak hamile kal dediler bıraktım ilk ay olmadı 2.ayda hamile kaldım.İnş. sen de kalırsın hemen.Şuanda da kist falan da yok.Aralıkta anne olacam inş.

zazez
28-07-09, 11:07
nehir 67 ayy çok sevindim canım durumuna
darısı başıma inş.
peki sen ne kadar süreyle doğm kontrol hapı kullanmıştın?

1980
28-07-09, 13:07
ben 2 yıl önce evlendiğim ay hamile kaldım,bilemedim.6-8 hafta civarı öğrendik ama gelişmedi ve düştü.sonrasında rahim ağzı yaramı ve kisti öğrendim.2 yıl içinde yara yakıldı tekrarladı,kistim çoğaldı diğer yumurtalığada sıçradı.3,5-4cm civarında lar.sonra tüp bebek denedik.sağlıklı 4 yumoş kondu ama oolmadı. sonra kendiliğnden oldu ve bilemedim,düşünce öğrendim.hatalığım çok hızlı ilerlediğinden amelyat düşünüyorum ama kistlerden biri yumurtalık çeperine yapışık.şuanda adetim,6 gündür kanamam var,,çok süründürmüyor ama bunalmış vaziyetteyim.kistimi aldırmak için işinde çok iyi bir dr bulmalıyım.Ankarada olması tercihim.bülent traş,timur gürgan ve genart dışında birileri lütfen.BıLEN VARSA ACıL BANA YAZSIN KIZLAR..

erya
31-07-09, 19:07
1980 cim benim sol yumurtalığımda 6 cm boyutunda vardı bu illetten geçen ay laparoskopiyle aldırdım kurtuldum diye sevinirken ameliyattan 10 gün sonra 5cm çapında sağ yumurtalığımda da oluştuğunu öğrendik ve şimdi tekrar ilaç kullanıyom primolit n inşallah gider bi kaç gün sonra kontrolum var inşallah bi bebişim olurda kurtulurum yani ameliyat benim için çözüm olmadı canım

bnisa
1-08-09, 12:08
merhabalar... rahatsızlığım hakkında araştırma yapaken rastladım siteye. çok beğendim.

yaklaşık 1, 5 ay önce kasık ağrısı ile doktoruma gittim. 78/48 mm çikolata kisim varmış. c-125 53,8 çıktı. sizlerin yazdıklarını okuyunca bir nebze olsun rahatladım ama radyoloji uzmanı tümör olduğunu ve sağ yumurtalığımın alınması gerektiğini söyledi.

antibiyotik-fitil ve duphaston kullandım. 2. kutula da bitsin tekrar gideceğim. neler olur bilmiyorum ama sancılar devam ettikçe umıudumu kaybediyorum :KK43:

umuttlu
1-08-09, 13:08
merhaba benimde sağ yumurtalığımda 3cm çapında bir çikolata kistim var şu an doğum kontrol hapı kullanıyorum ve 2 ay daha kullancam . çok zor bir durum gerçekten allah hepimize yardım etsin.bu konuda tecrübelerinizi lütfen paylaşın

yarenb
1-08-09, 17:08
merhaba arkadaşlar , 2 negatif aşılamanın ardından tüp bebek görüşmesi için dr. gittiğimde endometriozis den dolayı çikolata kistimin olduğunu öğrendim ...ilk hayal kırıklığını endometriozis hastası olduğumu öğrendiğimde yaşadım ve iki gün öncede çikolata kistleri ...dr.um bebek düşündüğümüz için kesinlikle laporoskopiyi öenermedi direk tüp bebek ..laporoskopi esnasında yumurtalar ve tüplerin zarar görme olasılığı çok yüksekmiş bu yüzden çok iyi araştırın endometriozisde de tek ve kesin tedavi gebe kalıp doğum yapmak yani laporoskopi kesin çözüm değil bu odaklar ameliyat sonrası yine olabiliyormuş.kafam karışık ama bi taraftanda arştırmaya devam edicem ..bu arada aranızda çikolata kisti olupta hamiş kalan varmııııı??? çok merak ediyorum ..

Nehir67
1-08-09, 21:08
yarenb
merhaba arkadaşlar , 2 negatif aşılamanın ardından tüp bebek görüşmesi için dr. gittiğimde endometriozis den dolayı çikolata kistimin olduğunu öğrendim ...ilk hayal kırıklığını endometriozis hastası olduğumu öğrendiğimde yaşadım ve iki gün öncede çikolata kistleri ...dr.um bebek düşündüğümüz için kesinlikle laporoskopiyi öenermedi direk tüp bebek ..laporoskopi esnasında yumurtalar ve tüplerin zarar görme olasılığı çok yüksekmiş bu yüzden çok iyi araştırın endometriozisde de tek ve kesin tedavi gebe kalıp doğum yapmak yani laporoskopi kesin çözüm değil bu odaklar ameliyat sonrası yine olabiliyormuş.kafam karışık ama bi taraftanda arştırmaya devam edicem ..bu arada aranızda çikolata kisti olupta hamiş kalan varmııııı??? çok merak ediyorum ..
Bu kistinin büyüklüğüne bağlı sanırım.Ben geçen sene mayısta açık ameliyat oldum çikolata kistinden.Hiç bir sorun da yaşamadım.Dr başarılıysa bir sorun olacağını sanmıyorum.Daha sonra doğum kontrol hapı kullanırken yeniden kist olduğunu öğrendim.Ama bu 2cm.di dr.umda hapı bırak hemen hamile kalmaya bak dedi bana.2.ayda da hamile kaldım çok şükür.Tek dr.un dediğiyle hareket etme canım.İnş sen de biran önce kistinden kurtulur bebek sahibi olursun:Saruboceq:

Nehir67
1-08-09, 21:08
zazez
nehir 67 ayy çok sevindim canım durumuna
darısı başıma inş.
peki sen ne kadar süreyle doğm kontrol hapı kullanmıştın?
İnş. canım en kısa zamanda.Mesajını yeni gördüm.Ben hapı 6-7 ay kullanmıştım.Bana da dr. 3ay dene olmazsa tedaviye başlarız demişti.Ben daha önce de kistten ameliyat olduğum için bekletmek istemedi sanırım.Tabi korktum ama hiç umutsuzluğa kapılmadım.Etkisi var mı bilmiyorum ama adetle beraber her sabah aç karna arı sütü polen bal karışımı yedim plastik kaşıkla 15gün boyunca yumurtaların gelişimini düzenliyormuş.Denemekte fayda varyerimseniben

bnisa
2-08-09, 09:08
hepinize çok geçmiş olsun. peki yapılan kan testinin (c-125) yüksekliği hakkında bir bilginiz var mı?? rennkli bir tür ultrason çektiler bana doktorum çikolata kisti demesine rağmen ulrasonu çeken doktor kanser dedi, kafam çok karışık.....

zazez
ca 125 değeri 35 in altında olması lasım
benim 73 çıkmıştı bende çikolata kisti sahibiyim
bunlar 4 ay önceki değerlerim 3 ay d.k hapı kullandım şuan değerler ne durumda bilmiyorum
herkesde var bu çikolata kisti öle kanser falan diye de üzme kendini
başka dr. lara git mutlaka

bnisa
zazez
ca 125 değeri 35 in altında olması lasım
benim 73 çıkmıştı bende çikolata kisti sahibiyim
bunlar 4 ay önceki değerlerim 3 ay d.k hapı kullandım şuan değerler ne durumda bilmiyorum
herkesde var bu çikolata kisti öle kanser falan diye de üzme kendini
başka dr. lara git mutlaka
bu gittiğim 3. doktor şüpheli demekten başka bir şey demiyolar şu an duphaston kullanıyorum... sen ameliyat oldun mu????

zazez
2-08-09, 10:08
ben ameliyat olmadım benm bi tane 2,5 cm lik kistim
5 cm in altına ameliyat önermio dr. um
3 ay hap kullandım 1 mm küçüldü sadece şimdi bir an önce hamile kalmaya çalışıorum

yarenb
2-08-09, 13:08
Nehir67
Bu kistinin büyüklüğüne bağlı sanırım.Ben geçen sene mayısta açık ameliyat oldum çikolata kistinden.Hiç bir sorun da yaşamadım.Dr başarılıysa bir sorun olacağını sanmıyorum.Daha sonra doğum kontrol hapı kullanırken yeniden kist olduğunu öğrendim.Ama bu 2cm.di dr.umda hapı bırak hemen hamile kalmaya bak dedi bana.2.ayda da hamile kaldım çok şükür.Tek dr.un dediğiyle hareket etme canım.İnş sen de biran önce kistinden kurtulur bebek sahibi olursun:Saruboceq:
tebrik ederim umarım sağlıklı bi hamilelik geçirirsin...daha önce sinde sebebbi açıklanamayan infertilite denmişti bi sorun yoktu yani...şaşkınlıktan olsa gerek büyüklüğünü sormayı unuttumm. ama zaten ameliyat felan da demedi ...ara ara sancım oluyo şimdilik tek sıkıntım bu ..acaba sıcak suların faydası olurmu??

Nehir67
2-08-09, 16:08
Çok sağol çok teşekkür ederim.Bilemiyorum faydası olur mu sıcak suların.Başka dr.a da git öyle karar ver bence ne yapılacağına tek dr.la kalma.ınş. sen de biran önce kistten kurtulur bebek saibi olursun

songa84
3-08-09, 15:08
arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.bende de çikolata kisti var. lazer epilasyon yaptırmak istiyorum özel bölgeye fakat sakıncası olurmu acaba ? bileniniz var mı ? yardımcı olursanız sevinirim

gokyuzu_izmir
5-08-09, 18:08
bnisa
hepinize çok geçmiş olsun. peki yapılan kan testinin (c-125) yüksekliği hakkında bir bilginiz var mı?? rennkli bir tür ultrason çektiler bana doktorum çikolata kisti demesine rağmen ulrasonu çeken doktor kanser dedi, kafam çok karışık.....
benim ca-125 degeri 2700 gibi cok yüksek bi değerdi, sonraki ölçümde 900 cıktı, bu kadar olumsuz sonuclarda bile bana hicbir doktor kesin bir şey söylemedi ama cok olumsuz bakıyorlardı durumuma bende iyi huylu bir tumor cıkacagına ihtimal vermiyordum. ameliyata Over Ca teshisiyle girdim ama sonuc endometriozis cıktı. bi defa ultrasonu ceken doktor ne anlayabilirki, moralini bozma, umarım ters bisey cıkmaz

bnisa
6-08-09, 09:08
gokyuzu_izmir
benim ca-125 degeri 2700 gibi cok yüksek bi değerdi, sonraki ölçümde 900 cıktı, bu kadar olumsuz sonuclarda bile bana hicbir doktor kesin bir şey söylemedi ama cok olumsuz bakıyorlardı durumuma bende iyi huylu bir tumor cıkacagına ihtimal vermiyordum. ameliyata Over Ca teshisiyle girdim ama sonuc endometriozis cıktı. bi defa ultrasonu ceken doktor ne anlayabilirki, moralini bozma, umarım ters bisey cıkmaz
yazdıkların moral olmadı desem yalan olur. çektiğim sancılar bir yana, sonucu bilememek daha sini bozucu. inş bende bir an önce kurtulurum. tekrar teşkkürler.

mutnojmet
6-08-09, 10:08
ben 22 yaşındayken ağrılı adet ve akıntı şikayetiyle doktora gittiğimde bana doktorum laporoskopi önerdi ve sonucunda endometrioz hastası olduğum ortaya çıktı doğum kontrol hapı verdi doktor ve o gün bugündür kullanıyorum 8 yıl oldu
son 3 buçuk yıldır da kist var sağ yumurtalığımda hep aynı 2,3 veya 2,4 cm araasında oynuyor bir doktor laparoskopi ile alalım demişti ama uzmandı o güvenemedim ıbni Sina'nın proflarından birinin hastasıyım 3 yıldır o da bana çocuk olmadan müdahale ettirme her müdahale yumurtalık rezervine zarar verir dedi sanırım küçük olduğu için de ciddiye almıyorlar pek ben de umursamıyorum artık

aslında doktorum özellikle yaşımdan dolayı bebek yapmamı öneriyor ama bende henüz o cesaret yok bakalım zamana bıraktım herşeyi

doğum kontrol hapının uzun süreli kullanımında göğüs kanseri riskini artırıp artırmadığı konusunda araştırmalar çelişiyormuş birbiriyle ama rahim kanseri riskini azaltıyormuş eh napalım biri yükselir öbürü artar diye bıraktım kendimi ama çocuk düşünmeden hapı bırakmam yasak çünkü şu anda vücudumda endometrioz yok ama bırakınca yeniden gelmeyeceğinin garantisi de yok doktorum eğer hapı bıraktığında endometriozun başlarsa bu sefer çocuk istediğinde problem olur dedi
kadın olmak zor sanırım

Nehir67
6-08-09, 10:08
Neden bebek düşünmüyorsun mutlu bir evliliğin varsa bence düşünmelisin.Belki seni ilgilendirmez diye düşünebilirsin.Ama ben de geçen sene mayısta tanıştım çikolata kistiyle.11cm lik kist patlamak üzere ve patlarsa yumurtalıklarını kaybedebilirsin dediler,ayrıca kanser olma ihtimalin de var dediler.Apartopar ameliyat oldum.Ozaman nişanlıydım .Sonra ağustosta evlendim d.kontrol hapı kullanırken yine kist çıkı ortaya ve 2dr.da hemen hapı bırak hamile kal dediler yumurtalıklarımın yine riske girme ihimali vardı.26 yaşındayım ve bana kalırsa ben de bir kaç sene daha bebek dşünmüyordum.Ama sonradan hiç olamamasını düşünmek daha kötü geldi bana ve hapı bıraktım 2ay sonra hamile kaldım.Şuan 4buçuk aylık hamileyim.Şimdi de iyiki olmuş diyorum ve kendimi şanslı hissediyorum.Hareketlerini de hissetmeye başladım o kadar güzel bir şey ki bu.Ona kıyafetler alıyorum kendimden çok bebeğimi düşünüyorum.Çok mutluyum.Allah herkese yaşatsın inş. bu duyguyu.Bunu hissetmek ,her şeye değer,iyice bir düşün derimopuyorumnanaktanyerimseniben

meleknil
6-08-09, 21:08
q
ü
z
e
l

p
a
y
l
a