bebeğimin poposu çok kötü pişik oldu. LÜTFEN ACİL YARDIM!

aslı_tml
9-12-08, 21:12
Öncelikle merhaba. Arkadaşlar moralim çok bozuk bayram telaşı derken bir anlık kızımın altını batırdığını farketmememiz bir felakete söz konusu oldu kızımın poposu çok feci pişik oldu zaten diş çıkarıyoruz birde pişik olunca tuzu biberi oldu canı çok yanıyo su ile yıkıyorum ıslak mendil sürmüyorum ve mümkün oldukça havalandırmaya çalışıyorum bepanten krem sürüyorum travazol krem sürdüm nivea pişik kremi kullanıyorum fakat çok az bir iyileşme oldu hala kızarık ve canı çok yanıyo o ağlıdakça ben kendimi suçluyorum benneyaptımki ve kahroluyorum ne olur daha etkili bir krem bilen varsa bana yardım etsin doktorumuzu aradım oda sebamed'in pişik tedavi edici özelliği olan kremi olduğunu söyledi onu bulmaya çalışıyoruz daha etkilisini bilen varsa yardımcı olsun neolur. Çok üzgünüm çoook

LELOŞŞ
9-12-08, 22:12
güzelim sen gerekeni zaten yapıyosun yıkadıktan sonra iyi kurulamaya dikkat et ıslak kapama yani geçmiş olsun

baskaya61
arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.sana önereceğim bir ilaç var bende oğluma kullandım çok faydasını gördüm.prednol a merhem.çok işe arıyo.

_davidof_
Canım benimde bebeğim bikaç gün önce pişik olmuştu.. Sebamedin kremi gerçekten işe yarıyo ben onu kullandım iki günde geçti tavsiye ederim. yerimseniben

Teknolog
9-12-08, 23:12
sebamedin kremi pişik önleyici diye biliyorum pişik olunca pek etkisi yok sanırımm...ama büyüklerdden kalma bir yöntem ve çok iyi geliyorr...mutlakadeneyin çok işe yarıyorr...benim yiğenimde olmuştu pişik boyun kısmında sanki bıcakla kesilmiş gibiydi..bunu yaşlı bir teyze önerdi..ve tek iyi gelen o oldu..suya bira z karbonat ekleyin ve karıştırın pamuk yardımıyla pişikli kısımları silinn..etkisini göreceksinizz..denerseniz sonucu bildirinn...ben iyi geleceğini biliyorum ama bebeğin bu dertten kurtulduğunu bilmek isterim sevgiler..

35papatya
10-12-08, 00:12
iyi geleceğine eminim... oğlumun boynu feci pişik olmuştu... HAMETAN kullandım rahatladı... şimdi her altını değiştirdiğimde onu kullanıyorum.. üstelik reçeteye yazdırıp alabilirsin.. sigorta karşılıyor yani....( sigortan yoksa da dert etme fiyatı 7 ytl.... ) geçmiş olsun..

arzuco
10-12-08, 02:12
diş çıkarırken pişik olurmuş altına bakmadım diye üzme kendini canım. geçen gün kızımın bezini bi açtım kan var şok oldum bi baktım poposundan resmen deriden minik minik kan sildikçe çıkıyor 9 ayda ilk kez pişikle karşılaştım bende hametan kullandım aynı günde iyileştirdi..

xeno
13-12-08, 14:12
Canım DESİTİN kremi şiddetle öneririm. Ben doğduğundan beri oğlum onun mavisini kullanıyorum. Pişik yüzü görmedim.Moru pişik tedavisinde kullanılıyor. Karşı komşumun oğlu cırk yara olmuş bayram tatilinde sabah bana söyledi ağlayarak. Ben bizim kremi verdim sürdü. Az önce kapım çaldı teşekkür etti baya baskılamış ve bebişin ağlaması kesilmiş. Prefizer'ın pediatrik ürünü bu krem şiddetle tavsiye ederim. Geçmiş olsun. Sevgiler..

kelebegim
16-12-08, 18:12
ben arko krem kullanıyorum bildiğimiz arko bize çok iyi geldi ne kullandıysam fayda etmemişti.

sembar
17-12-08, 15:12
ben desitin diye bir krem kullanıyorum harika bişey anında geçiriyor. ben bi yakınıma amerikadan getirtmiştim ama internettende alınabiliyormuş ben aldım.herkese tavsiye ederim

miralife
zytinyağı sürünce sabaha bişii kalmaz aynı zamanda akbızlık içinde önerebilirim sürmenizi....

KalenderMesrepim
arkadasım sebamedin ürünlerini tek gecerim benim oglum 8 aylık kafası konak dahi olmadı tek bir pişik dahi görmedi popişimiz..

yagmur25
17-12-08, 20:12
Kremlerin faydasını görmediysen bezini değiştirmelisin arkadaşım bazen bezlerde pişik yapabiliyor....

elma şekeri
17-12-08, 22:12
bizde bu güne kadar pişik yüzü görmemiştik ama şimdi tanıştık pişikle ama bizimkinin ööle altını temizlememekle falan alakası yok çünkü altını çok sık değiştiriyorum ve sürekli yıkayarak temizliyorum sırf bu yüzden dışarıya çıkamıyoruz çünkü ıslak mendil falan kullanmak istemiyorum artık eminimki sorun bende hala emziriyorum ve bayramda kolayı biraz fazla kaçırdım eğer asitli şeyler tükettiysen kakası tenine değdiği gibi yakıyo bekletmeyle alakası yok

ale36
19-12-08, 08:12
elma şekeri
bizde bu güne kadar pişik yüzü görmemiştik ama şimdi tanıştık pişikle ama bizimkinin ööle altını temizlememekle falan alakası yok çünkü altını çok sık değiştiriyorum ve sürekli yıkayarak temizliyorum sırf bu yüzden dışarıya çıkamıyoruz çünkü ıslak mendil falan kullanmak istemiyorum artık eminimki sorun bende hala emziriyorum ve bayramda kolayı biraz fazla kaçırdım eğer asitli şeyler tükettiysen kakası tenine değdiği gibi yakıyo bekletmeyle alakası yok
merhaba ben de size bi tavsiyede bulunayım MARGARİN evet gerçekten en iyi gelen kırem yerine hani şu kahvaltılık kullandığımız margarinler den popsunu yıkadıktan sonra sürün dışkıyı teni tutmuyor ve vücut çok çabuk kendini yeniliyor kırem yerine margarin kullanın yumuşak margarini kırem gibi sürün o gün içinde rengi düzeliyor kızarıklık geçiyor aklınızda olsun

ceren_78
21-12-08, 13:12
canım eczanelerin kendi yaptığı bir karışım var .pişik kremi diye geçiyor.eczane kendisi karışımı hazırlıyor.süper iyi geldi bebeğime.hametan bepanten hiç etki göstermedi.onu bir sürdüm geçti.bende şok oldum.tavsiye ederimmm.

eylul166
21-12-08, 13:12
bende travocort , trosyd kullandım ama fayda etmedi , bepanteni sürdüğüm gün farketti,iki gün sonra da hiç bişey kalmadı..demek her bebekte farkediyor..kimine iyi gelen kimine gelmeyebiliyor..bence deneyerek belli olur..

dilshad
22-12-08, 14:12
bence de bebegin cildine gore degisiyor.
bizim icin mukemmel sonuc verenler,
pisik olduguna: DERMO TROSYD
pisigi onlemek icin: BUBCHEN ve Hematen: Bubchen tamamen bitkisel, dogal bir krem oldugundan ben gonul rahatligiyla kullaniyorum, hatta papatya icerdiginden poposunun icine de hafifce suruyorum kabiz olmasin diye, bugune kadar hic kabizlik yasamadik (masallah).

senAzra
24-12-08, 22:12
slm oksitin diye bi krem var sulandırılmıs pudra aslında en iyi o geldi kızıma bi dene istersen hemen kurutuyo pişiği.

benmila
29-12-08, 14:12
aslı_tml
Öncelikle merhaba. Arkadaşlar moralim çok bozuk bayram telaşı derken bir anlık kızımın altını batırdığını farketmememiz bir felakete söz konusu oldu kızımın poposu çok feci pişik oldu zaten diş çıkarıyoruz birde pişik olunca tuzu biberi oldu canı çok yanıyo su ile yıkıyorum ıslak mendil sürmüyorum ve mümkün oldukça havalandırmaya çalışıyorum bepanten krem sürüyorum travazol krem sürdüm nivea pişik kremi kullanıyorum fakat çok az bir iyileşme oldu hala kızarık ve canı çok yanıyo o ağlıdakça ben kendimi suçluyorum benneyaptımki ve kahroluyorum ne olur daha etkili bir krem bilen varsa bana yardım etsin doktorumuzu aradım oda sebamed'in pişik tedavi edici özelliği olan kremi olduğunu söyledi onu bulmaya çalışıyoruz daha etkilisini bilen varsa yardımcı olsun neolur. Çok üzgünüm çoook
oksitin krem bire bir dene bence ben çok faydasını gördüm göz gibi pişik olmustu kızım farketmemiştik anında pişik olan yeri kurutuyor süper bence ben baska bişe kullanmıyorum. anında etki.

S_eda
29-12-08, 22:12
arkadaşım , benim kızımda 9 aylık bayramda gezmekten ihmal etmiştik aynen pişik çok kötü bir şekilde kızımın popsunu sarmıştı,sadece temiz bir leğene ılık su yaptık ve içine saf sabun koyduk sabun biraz erimeye başlayınca kızımı içine oturttuk yarım saatten uzun b,r süre oturt hatta, oynatarak oyala, ve bunu gün içinde bir kaç kez yaptık çıkarınca iyice kurula bir-kaç dakikada çıplak havalansın bir iki gün içinde büütn pişikler gidiyor, kreme bile gerek kalmıyor, bizde doktor kontrolünde bunu denedik ve şimdi hep yapıyorum, hatta bugünde leğene ılık su ve sabunla kızımı 10 dakika oturttum hem temzliğe alışır hemde çok rahatlıyor ve uzun uyuyor. bunu farkettim.

edam_y
30-12-08, 20:12
bende oğluşumda zeytinyağı kullandımm
inanılmaz rahatlamıştım normalde nıvea nın pişik kremini kullanıyorumm

JENNİFER LOPEZ
31-12-08, 17:12
uni baby zeytinyağlı pişik kremide çok iyi;1-2 kullanımda farkediyor

ZARACI
31-12-08, 18:12
ilerlemiş pişiklerin en iyi kremi travazol.3-4 kere sürünce kesin geçior.ama 10 günden fazla kullanmamak gerek.benim onlarca denediğim yöntemin en iyisi bu kremdi.kızımın pişiği öyle ilerlemiştiki artık bezini bile takamıyordum.onu bile geçirdi yani.

canım kızım
10-01-09, 19:01
benim kızımında cildi çok hassas az bi dikkatsizlikte çok kötü pişik oluyo ama ben ilk önce zeytin yağı sürüyorum onun üzerine nıveya bebek kremi va onu sürüyorum sabaha bişey kalmıyo ağır bi pişikse iki gün ama çok faydası oluyo (ayrıca bi önerim daha var çocuklar biliyosunuz çok sık düşüp biyerlerini yaralıyorlar morarmaması için hemen düşünce morarmaması için zeytinyağı sürün ozaman morarma olmuyo

tebessum77
10-01-09, 21:01
pişik bezdende olabilir pişik olunca ben kızımın bezinin içine pamuklu bir kumaş seriyorum geçen sefer birşey bulamadım kendi atletlerimden birini kestim serdim krem olarak hematanı tek geçerim ve tabiki zeytinyağı

melodies
10-01-09, 22:01
benim oğluşumdada olduydu pişik fena bi haldeydi hemde kullandıgım ıslak mendil tahriş ettiydi..ıslak pamukla temizledim hep..bide niveanın pişik kremini kullandım mükemmel bişey resmen deriyi kaplıyo tavsiye ederim..

mangalia
11-01-09, 22:01
arkadaşlar bizde bu sorunu yasadık.eczaneden kendileri hazırdıkları bır krem varmıs pişik için ve uygun fiyata. hemen geçiriyor.bildigim butun kremleri denedim fayda bu kremden gordum.herkeze geçmis olsun

Aksi
zeytinyagi en iyi cözüm bu konuda.

Mirayım
Trosid merhem...! Hatta şimdi kullan sabaha hiçbirşeyi kalmaz...

Ama bununla beraber bir süre alt silme mendillerini kullanmamaya çalışmanı ve bol ılık suyla rutin temizliğini yapmanı tavsiye ederim...

Birde en önemli konuyu es geçmemek lazım...Bebeklerin dışkı asid dengesini bol su tüketmesini sağlayarak başarabiliriz...

Sağlıkla büyütmeni dilerim...

Bu arada trosid i sadece geçene kadar kullanmalısın yani muhtemen iki defa kafi gelecektir...

minnnnnnnnnos
5-04-09, 18:04
arkadaşlar oğlumun poposu berbat naptıysam geçmiyo , son olarak birazdan şu margarini deniycem, oda olmazsa bilmiyorum napıcam, kullanmadığımız şey kalmadı çocuk ne uyuyo ne ağlaması kesiliyo

AZRA2009
6-04-09, 20:04
trosyd pişik kremi çok iyi...

emircik
18-05-09, 09:05
Allah şifalar versin canım

EstetikEditor
2-10-09, 09:10
AZRA2009
trosyd pişik kremi çok iyi...
bunu ben de öneririm..

yerim onların popolarını..

ysfmir
pişik oluşmadan önce önlem alırsanız daha iyi olur derim yani iki üç açamay altını pişik kremini kullanın nben nivea kullanıyorum hiç pişik olmadık
pişk oluncada önce ılık suyla pamukla temizleyip kurutup kremi kullanın hemen geçer

LEYLA10
ben kızımda hep hametan krem kullandım hiç pişiğimiz olmadı şimdi 2 yaşında çok şükür .ben hafif bir kızarıklık bile olsa az birşey sürerdim mutlaka al canım bana dua edersin bende bunu kuzenimden öğrenmiştim

*mavili*
baktroban ve trosyd kremi öneririm karıştırıp kullanacaksınız..
ayrıca hemetan krem de iyi geliyor..
bir de ben ağır pişiklerde nivea S.O.S baby kremi sürüyorum poposuna..
geçmiş olsun...
unutmadan poposunu sadece ıılık suya pamuk batırıp temizleyin..
daha çok yanmasın yavrunun poposu

Beta
2-10-09, 11:10
dr tavsiyesi 10 günlük pişiğimizi geçirdi
sabah akşam sebamed sabunla yıka
travacort sür(mantar kremi oluo bu)
geçer inş
sebamedsiz geçmio haberin olsun

yasenya_
2-10-09, 13:10
arkadaşlar bebeğim yeni doğduğunda pişik oldu ama virüs kapmış bir de üstüne.öyle şiddetliydi ki yaralar bir türlü kapanmıyordu sürekli kanıyordu yavrum saatlerce çığlık çığlığa ağlamaktan bayılıyordu sonunda...gezmediğimiz doktor kalmadı.yazılan tüm kremleri kullandım.olmadı..

en son,bir gece dayanamadık yine acile gittik.acildeki pratisyenin yazdığı kremler mucize gibi geldi.birkaç saatte etki etti o gece ilk defa rahat uyudu.kremler bepanthen merhem olanı ama kremi etki etmiyor.bir tryosd.tryosd günde sadece iki kez.çok etkili çünkü.bepanthen de her alt açılşında.
benden söylemesi.mutlaka evinizde bulundurun.
kıyamam ya hiç bir bebeğin canı yanmasın bebek olmak daha zor:KK43:

nevacan
2-10-09, 14:10
arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun baktroban anlaşılacağı gibi iltihap bakteri önleyici bi çeşit antibiyotik bildiğim kadarıyla trositte kortizonlu sanırım benim eşim doktor bizim kızımızda pişik oldu cildide çok hassaa ama onları kullanmamızı önermedi hiçbir doktor arkadaşımız hatta eger hiç geçmezse son çare dediler biz madekassol kullanıyoruz hani şu gögsumuzede sürdüğümüz var ya işte o çok ii geldi benim kızıma bi tek o geçirdi pişikleri arada birde çinko içerikli kremler sürüyorum ama mesela 10 alt değiştirmede bir,madekassol 2 günde azaltıyo 1 haftaya kalmıyo geçiyo ama devamlı kullanmak lazım ben artık krem olarak onu kullanıyorum sizede tavsiye ederim şimdiden geçmiş olsun::))

R2D2
2-10-09, 14:10
Günde 2 defa Ultralan Pomat'' sürmeni önericem. Diğer alt değiştirmelerde de
Bepanthen merhem. Pomatı mercimek kadar süreceksin. 3 gün kullan.
Ben böyle geçirmiştim.yerimseniben

Serzenish
2-10-09, 22:10
bende pişik olunca her alt açışımda Bepanthen sürüyorum 2 güne kalmıyor geçiyor...

nursist
3-10-09, 22:10
antibiyotik kullandığımız zaman ikigüne kalmıyor inanılmaz pişik oluyor oğlum yaraya yakın dereceye geliyor haftaları bulurdu tam geçmesi.boynu ciddi pişik olunca oksitin diye bi ilaç werdi dr. 2günde söndürdü pişik yaralarını şimdi aşırı pişerse poposunada kullanıyorum 2 günde geçip bitiyorr.

peda
7-10-09, 19:10
kızım küçükken bepanten ile canesten kremi karıştırıyordum şu an oğlumda da sebamedi kullanıyorum çok memnunum.sebamed gerçek bir pişik önleyici.karışım ise ileri derece pişikleri çok hafifletip geçiriyor birde primayı tek geçerim.

TatLiGaci
7-10-09, 19:10
Gerçi bizde çok fazla pişik problemi olmadı,Antibiyotik kullandığımız bir zamanda olmuştu..
Bebeğin pişik olan teni bezine temas edince canı daha bir yanıyor..pişik önleyici veya bepanten sürdükten sonra o bölgeyi pamukla kapatmanızı da öneririm.
Bezle temasını önlemek için..
:KK46:

alek
9-10-09, 15:10
cnm ben mustela stelactiv ile geçirdim,bir sürmede bile fark etti,bahsedilen merhemlerin hiçbiri işe yaramadı....

m.joYy
9-10-09, 16:10
bızde hıc olamdı ama ben her alt acmaya sürüom mutlakaaaaa gece bıle olsaaaa..

kuzeyyy
12-10-09, 07:10
benim bebeğim doğduktan bir hafta sonra başlayan ve tam üç aylık olana kadar geçiremediğimiz bi pişik yaşadı popo kıpkırmızıydı ama ilginçtir ona hiç sıkıntı vermedi karnı doyduğu müddetçe huzurlu sakin bir bebekti ama biz neler neler yapmadık ki ne kremler ne karışımlar çeşit çeşit yağlar duyduğumuz herşeye can simidiymiş gibi atlayıp uyguluyorduk hiç biri etki etmedi taki birisi popolini önerene kadar sürdükten çok kısa süre sonra etkisini gösterdi o gün bugün kullanırım benim bebeğimin teni çok hassas yani öyle bekleme ile falan alakası yok yaptığı anda bile yakabiliyor zaman zamanda yaşarım ama popolini sürdüğümüz anda geçer sizde deneyerek bulacaksını burda bir sürü üründen bahsedilmiş evet hepsi pişik önleyici tedavi edici olarak yapılmış veya önerilen şeyler ama dediğim gibi her bebekte birbirinden farklı cilde sahip umarım kısa zamanda bulursun iyi gelecek ürünü

bebeşinle sağlıklı günler diliyorum

office
12-10-09, 07:10
kuzeyyy
benim bebeğim doğduktan bir hafta sonra başlayan ve tam üç aylık olana kadar geçiremediğimiz bi pişik yaşadı popo kıpkırmızıydı ama ilginçtir ona hiç sıkıntı vermedi karnı doyduğu müddetçe huzurlu sakin bir bebekti ama biz neler neler yapmadık ki ne kremler ne karışımlar çeşit çeşit yağlar duyduğumuz herşeye can simidiymiş gibi atlayıp uyguluyorduk hiç biri etki etmedi taki birisi popolini önerene kadar sürdükten çok kısa süre sonra etkisini gösterdi o gün bugün kullanırım benim bebeğimin teni çok hassas yani öyle bekleme ile falan alakası yok yaptığı anda bile yakabiliyor zaman zamanda yaşarım ama popolini sürdüğümüz anda geçer sizde deneyerek bulacaksını burda bir sürü üründen bahsedilmiş evet hepsi pişik önleyici tedavi edici olarak yapılmış veya önerilen şeyler ama dediğim gibi her bebekte birbirinden farklı cilde sahip umarım kısa zamanda bulursun iyi gelecek ürünü

bebeşinle sağlıklı günler diliyorum
kesinlikle katılıyorum. oğlum ilk doğduğu hafta feci pişik oldu. hatta daha hastanedeydik. hemşireler gelip oğluma bir krem sürdü akşamına hiçbirşey kalmadı poposunda. çıkarken birkere daha oldu yine gelip sürdüler. popolin adlı kremi sürüyorlarmış. o günden beri ne zaman pişik olsa sürüyorum. gerçekten akşamına kalmıyor geçiriyor. şiddetle tavsiye ederim.

melekru
12-10-09, 08:10
aslı_tml

Geçmiş olsun canım benim kızımda denize gittiğimiz zaman pişik olmuştu ne yapsam geçmedi eczanede bir tanıdığımız vardı trosyd bu merhemiverdi çok ii geldi kullanmanı tavsiye ederim çok ii geliyo