Kızlar bebegim kiz olacakmis duyulmayan kız isimleri yazar mısınız lutfen

BoncuK_GözlüM
14-12-08, 17:12
kizlar cuma gunu kontrole gittim ve bebegim kizmis hangi isim koyucam diye cok kararsizim ama anlami guzel olucak ve Kurani kerime gececek ufff bir fikriniz varmi

Gkcn
ayris-ay ışığı
burge-yağmur sonrası toprak kokusu

evdefnaz
canım ben ravza ismini beğeniyorum bi fikir olabilir sana

EU1
14-12-08, 18:12
cnm benimde sadece 1 tane tanıdıgımda var çişem çok hoş bence

Gülsüm Sultan
Medine, Zümra, Rumeysa, Sümeyye, Esma, Esra cok begendiklerimşutarafagitti

bebişimm :))
aymaran =ağaç kavugunda yaşıyan ay perisi
ama kuranda gecıp gecmedığını bılmıyorum
ayrıca son zamanlarda cemre ve ceylin isimlerini cok duyuyorum

kardelennnn
benimde yeğenimin ismi ve bizim kasabada sadece onun ismi tek...
Yeğenimin ismi liva ama onlar sonuna nuruda eklediler liva nur oldu

mercan_dilara
14-12-08, 19:12
Hamileleigin ne sevdigim kismi bu ....
Iki kiizm var cok aradim ....Buyuk kizim dilara- mercan kucuk kizim kayra -ada
Ben derin ve lacin isimlerini de cok begeniyorum...

siribron48
15-12-08, 08:12
BoncuK_GözlüM
kizlar cuma gunu kontrole gittim ve bebegim kizmis hangi isim koyucam diye cok kararsizim ama anlami guzel olucak ve Kurani kerime gececek ufff bir fikriniz varmi
canım tbr ederım,benım kısım olsaydı adını DEFNE düşünüordum..

JJuLiEtt
15-12-08, 08:12
eğer kızım olursa duru koyucam adını Şeniz

burcuuu
15-12-08, 13:12
:nazar:

BoncuK_GözlüM
:Allah uzun ömürler versin adıyla yasasın canım.Canım ben ecrin ismini seviyorum,hemde çok güzel bir anlamı vardı ama simdi çıkartamadım:ecrin_bebek:

BoncuK_GözlüM
Gülsüm Sultan
Medine, Zümra, Rumeysa, Sümeyye, Esma, Esra cok begendiklerimşutarafagitti
gorumcemin ikiz kizlari biri zumra ve oburu esra

bizim cevremizde medine var sumeyye de var

ama rumeysa ve esma dusunuyom cok saol yazdigin icin

Saruboceq
benim halam bulmuştu kızıma isimler.bende sana yazıyorum şimdi mesaj duruyor telefonumda.
alara,ada,azra,bilun,bikem,defne,dide,gülce,ipek,imge,lal,lara,nagme,neva,mina,sumru,sine,tayga..
anlamlarını bilmiyorum ama

livaza
hayırlı olsun canım bende LİVA ve NİSA yı begeniyorum liva kuarnda liva ül hamd olarak geciyo peyganber efendimizin şükür sancagı bayrak anlamında nisada süre ismi kadın anlamında kolay gelsin size bende kızım daha dogrusu bebegim olursa bunları düşünüyorum

BoncuK_GözlüM
15-12-08, 14:12
yeni_anne
:nazar:

:Allah uzun ömürler versin adıyla yasasın canım.Canım ben ecrin ismini seviyorum,hemde çok güzel bir anlamı vardı ama simdi çıkartamadım:ecrin_bebek:

Saol canim anlami Allah’ın hediyesi anlamını taşımaktadır

bende dusundum gende sevdigim isimleri ekliyim

tutkun09
15-12-08, 20:12
İsimler ve anlamlarına çok inanıyorum buyüzden ismi koyarken iyi düşünmeli ben kızım olursa TÜRKİZ koyucam.Gülce ismini beğenirdim şiri de varya Gülce bir Düştü sanki bir gülüştü diye... Ama arkadaşımın kızı var inanılmaz yaramaz gözüm korktu.Tuğca güzell Tuana iyi aslında kızlar için çok güzel isimler var.:nazar::nazar:

Sabriye_1970
16-12-08, 13:12
Bende küçük kizimin ismi olan Esra'yi yazacaktim, ama ailende bir Esra varmis zaten.
Diger kizimin ismi Besile, ama bu ismi kayinvalidemin ismi oldugu için koymustuk.
Zaten güzel anlamli bir isimde degilmis maalesef:çok üzgünüm: Besile 'kap içinde kalmış içki artığı' demekmis.. Cahillik iste, ne diyim..
Bu yüzden isim anlamlarina artik çok dikkat ediyorum.
Ecrin, Ceylin, Bade, Belinay, Minel, Aleyna, Eflin, Lara vs. vs gibi isimleri önermiyorum.
Anlamlari çünkü sanildigi gibi degil.
Cemre ve Berre isimlerinide önermiyorum çünkü hz. Peygamberimiz bu isimleri yasaklamis.

Benim begendigim bir kaç isim:
Nevreste - Genç (bu isimi Elveda Rumeli dizisinde duydumsırnaşık şey)
Gülin - Gülü andıran
Narin - Zarif
Sevim- Sevgi, cazibe
(gerçi bu isimler Kuran'da geçmiyor, ama yinede yazdim)

parasut
16-12-08, 13:12
BoncuK_GözlüM

hayırlı uğurlu olsun bebeğin inşallah bebeklerimizin haftası ve günü bile aynı rabbim hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin bizimde bir kzımız olacak inşallah kısmet olursa ismini ESLEM koyacağız anlamı Daha sağlam, en selâmetli, en sâlim. ayrıca kendini allaha adamış kul demek .

BoncuK_GözlüM
31-12-08, 20:12
parasut
hayırlı uğurlu olsun bebeğin inşallah bebeklerimizin haftası ve günü bile aynı rabbim hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin bizimde bir kzımız olacak inşallah kısmet olursa ismini ESLEM koyacağız anlamı Daha sağlam, en selâmetli, en sâlim. ayrıca kendini allaha adamış kul demek .
amiiin eslem de hosmus onu da eklim listeme esime bir gosterim

BoncuK_GözlüM
hadeeeeeeeeee kizlar akliniza gelmiyormu isim cok kararsizim

Roselin
Zişan - anlamını bilmiyorum ama :)

özge_
1-01-09, 10:01
Eger bi gün kızım olursa beril siva koymayı düşünüyorum..
beril:anlamı mavi pırlanta. dünyada çok az sayıda bulunur ve çok değerli bi taştır.
siva:Başka, gayrı özge anlamındaymış.benimde ismim özge olduğu için bu ismi koymak istiyorum..

titi8686
2-01-09, 21:01
ben kızımın adını doğa koyucam inşallah martta kavusucaz meleğime

sampuan
bende şuan hamileyim ama daha 2 aylık bi oğlum var inş sağlıklı sıhhatli hayırlı bi kızım olur
eğer kızım olursa eğer BERRA koyacaz anlamıda :bereketli olan demek kurandada geçiyor

design
eslem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

skbb
3-01-09, 15:01
Canım benim de kızım olacak 20+3 haftalık hamileyim. Bizim kızımızın adı yüsra olacak .iyilikleer ve güzellikler seninle olsun anlamı.

mersel
3-01-09, 16:01
Canım, duyulmamış kız ismi veremeyeceğim, çünkü duymadığım bişeyi söylemem ki :KK66:)))
şaka bi yana, çok güzel isimler var arkadaşlar yazmış ama çoğunun telafuzu çok zor, bence hem anlamlı hem sade bir isim konulabilir. Duru, Nisa, Damla, Defne, Duygu, Öykü, Mısra ...
Hayırlı uğurlu olsun canım, allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin.
Sevgiler.

zeynepecrin
3-01-09, 17:01
canım yeni okudum yazıları bende çok aradım kızıma isim kurandan ve anlamı güzel olsun istedik ve bi kaçtane bulduk.eymen,hayra.havle,hansa,suayra...bu isimler hanım sahabi isimleri buarada hayyırlı olsun

ayşegül34
3-01-09, 18:01
BoncuK_GözlüM
hadeeeeeeeeee kizlar akliniza gelmiyormu isim cok kararsizim
mrb benimde kızım olucakmış ben zeynep nisa yada nisa ada koymayı düşünüyorum. ilk çocuğunmu? avatardaki oğlunmu? merak ettim oğlunsa adı ne ona uygunda koyabilirsin..:nazar:

BoncuK_GözlüM
3-01-09, 19:01
zeynepecrin
canım yeni okudum yazıları bende çok aradım kızıma isim kurandan ve anlamı güzel olsun istedik ve bi kaçtane bulduk.eymen,hayra.havle,hansa,suayra...bu isimler hanım sahabi isimleri buarada hayyırlı olsun
saol canim ilk defa duyuyorum bu isimleri saol listemi eklim de esimle bir paylasima.s.

BoncuK_GözlüM
3-01-09, 19:01
ayşegül34
mrb benimde kızım olucakmış ben zeynep nisa yada nisa ada koymayı düşünüyorum. ilk çocuğunmu? avatardaki oğlunmu? merak ettim oğlunsa adı ne ona uygunda koyabilirsin..:nazar:

evet avatardaki oglum ablasi 4 yasinda ismu muhammed harun ama daha cok harun ismini kullaniyoruz bende dusunmustum ama gene de aklima gelmiyorr uufff bebegim yoksa adsiz mi dogacak :KK43:

zeynepecrin
3-01-09, 20:01
bide benim kızımın göbek adı evvahe bu ismi söylediğimde herkes şaşırıyor.pek kimse bilmiyor.anlamı allaha çok dua eden herşeyi allahtan isteyen,yumuşak huylu,yufka yürekli anlamında..

Sabriye_1970
4-01-09, 16:01
skbb
Canım benim de kızım olacak 20+3 haftalık hamileyim. Bizim kızımızın adı yüsra olacak .iyilikleer ve güzellikler seninle olsun anlamı.
Canim benim bildigim kadariyla Yüsra 'sol el, sol taraf' demek..
Kuran'da geçen Yusra ise 'kolaylık' demek..

cigdem_derin
4-01-09, 16:01
slm benimde 21 günlük bi kızım var adı derin.lina,nehir ve nisa nur isimleride beğendiklerimiz arasındaydı

inebolulu
5-01-09, 12:01
Merhaba Arkadaşlar benimde kızım olacak.
bende Berre-Zümra ve İpek isimlerini beyeniyorum ama henüz karar verebilmiş değilim

ali_ye
6-01-09, 19:01
benin kızımın ismide Ravza anlamı bahçe cennet anlamına gelir geniş anlamıyla ravza ı mutahara peygamer efendimizin mescidiyle mimberi arasındakı yer orda namaz kılmak cennete namaz kılmak gbiymiş
ikinci kızım olursada Azra koycam

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM
6-01-09, 21:01
hayırlısıyla dünyaya gelir inş.

ben sadece 1 isim vericem çok beğendiğim ve duyulmamış bi isim aynı zamanda;

"Nehar" --->gündüz,gündüz vakti..

burcinnn
7-01-09, 01:01
öncelikle hayırlı olsn cnm alalh analı babalı büyütsn inş..

canım kuranda geçio mu bilmiorum ama oglunun ismi harunmuş ya ; uyumlu olsun diye bu isimleri bulabıldım :KK66:umarım işine yarar.

HALE: Ayın çevresindeki ışık halkası.
HALENUR: Kutsal ışık(güzel bence)
HANDAN: Güleç, sevinçli,şen şakrak.
HANDE: Gülüş,gülme. Açılma. Eğlenme.( güzel bir isim)
HAVVA: Yaratılan ilk kadın.
HAZAL: Kuruyup dökülen ağaç yapraklarının güzelliği
HAZAN: Sonbahar
HENNA: Kına ağacı.(kızlar ben bu ismi az önce okuyunca karsılastım çok hoşuma gitti)
HELİN: Yuva
HİLÂL: Ayın yay biçimindeki görünüşü,yeni ay,ayça
HÜLYA: İnsanın kurduğu tatlı düş; Sevda
HÜMA: Efsanelerde geçen, yere konmayıp sürekli gökte kaldığına inanılan cennet kuşu.

merit
7-01-09, 08:01
revna nasıl canım?
kuranda geçiyor mu bilmiyorum ama

yağmur 81
7-01-09, 09:01
slm canım benim kızımın ismi sena hem kuran da geçiyor.duru ve ela isimleri de çok güzel bence

lokumm
7-01-09, 11:01
BUĞLEM: Cenneti müjdeleyen melek
CEYLİN: Cennetin kapısı, cennete açılan kapı.

DALYA: (Tür.) Ka. - Yıldız çiçeği
ECRİN: ALLAH'IN hediyesi anlamını taşımaktadır.

EFSA: cennet ırmaklarından birinin adı,sihirbaz

ERVA: (Ar.) Er. 1. Çok güzel genç. 2. Son derece cesur ve yiğit adam.

ERVA: Temiz ahlakli kiz
KAYRA: Tanrı yardımı; Tanrı'dan ya da büyük bir kimseden Gelen iyilik, kayırma, yardım, destek

MİNA: Liman
SELVA: (Ar.) Ka. 1. Bal. 2. Büyük bıldırcın. Tih çölünde bulundukları sürece, israiloğullarına Allah tarafından kudret helvasıyla birlikte, karınlarını doyurmak için gönderilen kuş. 3. (İsp.) Ekvator da sık balta girmemiş orman

TUANA: Cennete düşen ilk yağmur damlası
AREL : Temiz,dürüst
AYDAN: Güzelliğini aydan almış,ay gibi parlak ve güzel

bakalım bunları beğenicekmisin?

h2o
7-01-09, 23:01
süeda---kutlu uğurlu insan.
ebrar--- Hayır sahipleri. İyiler, dindarlar, özü sözü doğru olanlar.
arkadaşlar bebklerinize güzel isimler koyun anlamsız manalı isimleri sırf kulağa hoş geliyor diye koymayın.aymaran ağaç koğunda yaşayan ayperisiymiş bu ne yaa peri varmı gerçekten varsa direk peri koyalım,yada hangi ağacın koğundaymış o mübarek ağacın ismini koyalım :):)çişem felan ya mantıklı düşünelim.....

Mister81
8-01-09, 11:01
hira,mina,elvin....değişik ve güzel isimler bence

aciyagulmek
8-01-09, 17:01
ben olsam kesinlikle NISANUR koyardim kizimin ismini, zaten harfi harfine kendini anlamini anlatan bir isim. arkadasim kizina takmis o ismi, cok bayildim kiza.

nadideiris
9-01-09, 21:01
Benim de kızım olursa işallah adını ECE koyacağım.

eslemim
9-01-09, 22:01
bende kızım olursa İKRA koyacağım anlamı peygamber efendimize gelen ilk vahiy(oku) demek.

semra84
10-01-09, 13:01
benimde kızım olucak ama hala bizde bulamadık ya ne bileyim hiçbir ismi yakıştıramıyorum iklim demiştik ama ondanda vazgeçtik ay ne zormuş isim bulmak senağlama

liv2
11-01-09, 00:01
allah kolaylık versin.isim bulmak kadar zor hiç birşey yok.benim 4 aylık ikiz kızlarım var.birinin ismi elif eylül diğerinin zeynep lâl.ilk isimler bana ait ikinciler eşimin.ben duru ismini de seviyodum.çevremdekiler ne o öyle kolonya markası dediler.sinir ettiler beni.ayrıca ecrin ismi tek olarak konması tavsiye edilmiyor.çünkü allahın hediyesini taşıyacak kadar günahsız değiliz diye açıklanıyor.cemre ve berre koyma. dini isim koymasa niyetin ayşe,fatma,zehra,rabia,zeynep,elif gibi isimler çok daha güzel.şimdide hem kuranda geçsin hem havalı isim olsun modası var..isim arayan herkese kolay gelsin...

BoncuK_GözlüM
11-01-09, 17:01
lokumm
BUĞLEM: Cenneti müjdeleyen melek
CEYLİN: Cennetin kapısı, cennete açılan kapı.

DALYA: (Tür.) Ka. - Yıldız çiçeği
ECRİN: ALLAH'IN hediyesi anlamını taşımaktadır.

EFSA: cennet ırmaklarından birinin adı,sihirbaz

ERVA: (Ar.) Er. 1. Çok güzel genç. 2. Son derece cesur ve yiğit adam.

ERVA: Temiz ahlakli kiz
KAYRA: Tanrı yardımı; Tanrı'dan ya da büyük bir kimseden Gelen iyilik, kayırma, yardım, destek

MİNA: Liman
SELVA: (Ar.) Ka. 1. Bal. 2. Büyük bıldırcın. Tih çölünde bulundukları sürece, israiloğullarına Allah tarafından kudret helvasıyla birlikte, karınlarını doyurmak için gönderilen kuş. 3. (İsp.) Ekvator da sık balta girmemiş orman

TUANA: Cennete düşen ilk yağmur damlası
AREL : Temiz,dürüst
AYDAN: Güzelliğini aydan almış,ay gibi parlak ve güzel

bakalım bunları beğenicekmisin?

saol canim cok guzel isimler ama sole icimden dese tamam bu isim olsun ne bilem hic icime sinen isim bulamadim ama seninkilerini bir listeme eklim bakiyim bi

BoncuK_GözlüM
11-01-09, 17:01
yağmur 81
slm canım benim kızımın ismi sena hem kuran da geçiyor.duru ve ela isimleri de çok güzel bence
olabilir saol canim

h2o
süeda---kutlu uğurlu insan.
ebrar--- Hayır sahipleri. İyiler, dindarlar, özü sözü doğru olanlar.
arkadaşlar bebklerinize güzel isimler koyun anlamsız manalı isimleri sırf kulağa hoş geliyor diye koymayın.aymaran ağaç koğunda yaşayan ayperisiymiş bu ne yaa peri varmı gerçekten varsa direk peri koyalım,yada hangi ağacın koğundaymış o mübarek ağacın ismini koyalım :):)çişem felan ya mantıklı düşünelim.....
evet bende sueda dusunmustum yine de paylastigin icin cok tsk ederim

gizemre
hira,mina,elvin....değişik ve güzel isimler bence
bende hiranur dusunmustum esimde magara isim mi koycan dedi kararrsiz kaldik gene saol canim

aciyagulmek
ben olsam kesinlikle NISANUR koyardim kizimin ismini, zaten harfi harfine kendini anlamini anlatan bir isim. arkadasim kizina takmis o ismi, cok bayildim kiza.
halam da hayrunisa koycakmis isim benzerligi olur diye koymak istemiyorum yine de cok tsk ederim

eslemim
bende kızım olursa İKRA koyacağım anlamı peygamber efendimize gelen ilk vahiy(oku) demek.
olabilir paylasimin icin tesk ederim

semra84
benimde kızım olucak ama hala bizde bulamadık ya ne bileyim hiçbir ismi yakıştıramıyorum iklim demiştik ama ondanda vazgeçtik ay ne zormuş isim bulmak senağlama
aynen benim durum da ole valla cok kararsizim uuffff galiba kizim adsiz dogacak

liv2
allah kolaylık versin.isim bulmak kadar zor hiç birşey yok.benim 4 aylık ikiz kızlarım var.birinin ismi elif eylül diğerinin zeynep lâl.ilk isimler bana ait ikinciler eşimin.ben duru ismini de seviyodum.çevremdekiler ne o öyle kolonya markası dediler.sinir ettiler beni.ayrıca ecrin ismi tek olarak konması tavsiye edilmiyor.çünkü allahın hediyesini taşıyacak kadar günahsız değiliz diye açıklanıyor.cemre ve berre koyma. dini isim koymasa niyetin ayşe,fatma,zehra,rabia,zeynep,elif gibi isimler çok daha güzel.şimdide hem kuranda geçsin hem havalı isim olsun modası var..isim arayan herkese kolay gelsin...
saol canim ama kizima yakisan bir isim ariyorum hem guzel olsun hemde anlamli olsun