Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

z Anneleri biz de burada bulualm

pitos25
7-04-09, 06:04
herkese merhaba nasılsınız kızlar ben kuzularımı gördüm kocan olmuşlar şükür doktorum 3 de kız olabilir dedi bir dahaki gittiğimde kesin söyliycekmiş bir tanesi çok belliydi ama hayırlısı olsun dedik bizde
aynurcum kıyafet konusunda haklısınız vallaha bende 2 şer prematüre kıyafeti alıcam ilk zamanlar için kaliteli diyen benim ama yanlış anlamayın kızlar ben okadar iyi değili maddi olarak yani pamuklu yumuşak vs.. bunu kasttettim sizden okuyup öğrendikçe annemlerde frenlediler zaten üçüz bebek arabısını siparişle yapıyorlarmış canım

pitos25
7-04-09, 06:04
tubacım maşallah kocaman olmuş kuzuların

kızlar beim bebişlerimin birinin boyu çok ufak diğerleri 5.88 ve 5.55 civarıyken birinin boyu 4.47 neden acaba gerişim geriliğimi oldu doktordan çıkınca fark ettim ense kalınlıklarınıda ölçücez bidahaki geldiğinde dedi

mehlika10
7-04-09, 07:04
Pitos, slm canım.Demek 3 kız haaa! ben bunu biyerden hatırlıyorum:)) Dr um bana da 3 kız demişti 4. ayımızda.hatta uzun bi süre 3 kız diye biliyoduk ve öyle yaptık hazırlığımızı.bazı battaniyelerimizin üçüde pembe mesela:))şimdi mecburen oğluşlarım da kız cicileri giyio arasıra.sonra dr 1 erkek 1 kız dedi ve doğuma kadar üçüncü bebişimin cinsiyetini öğrenemedim.hayırlısı olsun canım ama daha çok erken değişebilir cinsiyetler.buarada dr benim bebişlerimin boyunu hiç ölçmemişti.Boy önemli değil diye biliyorum.sanırım kilo ve ense kalınlığı önemli.
bencede bebişlerine kaliteli kıyafetler al, az ve öz olsun yani.o kadar minik ve hassas tenleri oluyo ki hiç kıyamassın sert kalitesiz ciciler giydirmeye.Ama premature kıyafet konusunda size pek katılmıyorum.çabucak büyüyolar, birkaçhaftalık kıyafet çok lüks bence.Ben hastane çıkışı almıştım, altları çok uzun oluyo başlangıçta hala da uzun ama çorapla falan idare ettik.benim fikrim öyle canım sen karar ver artık.

erguder
7-04-09, 13:04
herkese iyi günler arkadaşlar..bi kaç gündür hasranedeydik o yüzden yazamadım.daha dün eve geldik.ve fırsat bulduğum gibi bilgisyara oturdum.maşallah herkes iyi.biz de 24+2 haftalık olduk.inşallh erkenden gelmeye kalkmazlar:)
mehlika tuba ve aynur,tavsiyelerinizi şimdiden yazıcam bi kenara.sonra oturup okumaya vaktim olmayabilir 3 tane bebişle.
ben daha hiç bişey almadım bebişlere.olumsuz bişey olursa daha çok üzülürüm diye korkuyorum.inşallh 7.aya girdikten sonra almaya başlıycam.inşallah herşey yolunda gider hepimiz için..elimizden geldiği kadar dikkat ediyoruz,bunun dışında yapabileceğimiz tek şey bol bol dua etmek..allah herkesin yardımcısı olsun..

mavi deniz
slm kızlar nasılsınız bizde dün tekrar doktora gittik kalp atışınıda duyduk melegimin...ikili test için 4mayısa randevu verdi doktorum.. sizleri okuyunca zor oldugunu bir kez daha anlıyorum bakımı masrafı falan..allah yardımcınız olsun...

pitos25
kaydirigubbakcemile3 demek sanada öyle demişlerdi canım ben hayırlısı diyorum vallaha bencede erken ama doktor kesin gibi konuştu ay bende daha bişey almıyim bari aynı renklere devam demek prematüre kıyafet alma diyorsun hımm bak aklım karıştı yine aslında haklısnda ayy karar veremedim şimdik neyse zaman yaklaaşınca karar veririm kuzularını öpüyorummm

pitos25
7-04-09, 14:04
erguder canım hiç olumsuz düşünme inş zamanında ve sağlıklı gelir bebişlerin baksana bişey alamamk gerek bu cadıların cinsiyetlerine güven olmuyormuş kaydirigubbakcemile3 aynen hergün aanneme kızların yazılarını anlatıyorum allah razı olsun hepsinden bizi çok bilgilendiriyorlaar

mavideniz maşallah meleğine inş testlerin sonuçlarıda iyi çıkar tatlım

mehlika10
7-04-09, 17:04
Erguder iyi olmanıza sevindi canım. Kendinize artık daha da dikkat edin.Allahı izniyle sağlıkla kavuşrsunuz inşallah bebişlerinize.Ne kaldı ki canım.Hamileyken çabuk geçmiyo zaman ama şimdi hiiiiiiiiiiçççççççç sormayın:))

seybay
7-04-09, 17:04
arkadaşlar ayrıntılı ulturasonunuzu hangi haftada yaptırdınız..Bir de üçüzlerde zor oluyor mu ulturasonda ayrıntılıya bakmak...

Hkvk
8-04-09, 07:04
kızlar merhaba ben de üçüz bebek bekliyorum daha çok yeni 6+5 iz henüz tahmin edersiniz ki ben de kaygılıyım ama bi yandanda içimde garip bir huzur var ....hayırlısını diliyorum herkes için...

edika
8-04-09, 07:04
nehir hayırlı olsun canım emin ol içindeki o kaygı hiç geçmiyor

edika
8-04-09, 08:04
arkadaşlar içinizde her hafta 1 iğne olan varmı? doktorum puroluton diye bir iğne verdi düşüğe karşıymış haftada 1 sefer vurulmaya başladım doğuma kadarda vurulcakmışım heralde içinizde kullanan varmı?

mavi deniz
8-04-09, 09:04
edika bende vuruluyorum sanırım adı aynı ama emin degilim küçük kare gibi bir kutu sarı çizgisi var snaırım fiyatı çok pahalı degil..cnm ben 4 hafta kullandım şimid 5 haftadayım ama ilk verdiginde 2 hafta vurul dedi sonra 4 haftaya tamamladı yeni gittigimde 2 hafta daha vurul dedi...yani şimdilik 2 hafta daha vurulacam daha dogrusu dün vuruldum birini haftaya bir daha vurulacam ondan yaklaşık 1 hafta sonra doktora gidecem o zaman devam edermiyim etmezmiyim bilmem..benimde başında lekelenmelerim oldu yaa o yüzden vermişti..

erguder
8-04-09, 13:04
seybaycım ben ayrıntılı ultrasona tam4.ayın bitiminde girdim.daha sonra bi de 5.ayın bitiminde girdim.ikincisini bebeklerin organ gelişimleri normal devam ediyor mu diye istedi dr.um.
nehircim hayırlı olsun bebişlerin.edikanın da dediği gibi o kaygı hiç bitmiyor..
edika benim 12.haftamda kanamam olmuştu.dr.um ondan sonra 2 defa 1er hafta arayla vurdurdu o iğneyi,daha sonra da hapına devam ettirdi.progestan.hala da kullanıyorum.7.ayın bitimine kadar kullanıcaz demişti başlarken.

edika
8-04-09, 15:04
mavideniz evet canım aynı ilaç sarı çizgisi var ben 15. haftamdayım çok şükür geçen hafta başladık ve dr bize 20 tane aldırdı inşallah bebişlerimize bişey olmaz allah korusun arkadaşlar heralde doğum olana kadar tedirginlik hiç geçmiyor hala hayal bile kuramıyoruz bebeklerime birşeyler almak istiyorum ama alamıyorum ya bişey olursa sonra çok üzülürüz diye allah herkese sabır versin

hazalasli
8-04-09, 15:04
kızlar merhaba bende bugün konturole gittim kızım 550 g olişin biri 615 biri 617 g olmuş doktorum gelişimleri iyi dedi melikacıgım doktorun kim demiştin ya ben iskenderundayım ama konturollere adanaya bi prof a gidiyoruz cansun demir diye bi prof dogumda orda olacak çok memnunuz doktorumuzdan adana iskenderun arası yolculuktada sakınca görmedi

hazalasli
8-04-09, 16:04
ha bide kızlar bahsettiginiz igneden ben vurmadım kızlar glikoz testi yaptınızmı merak ettim ergüder sanırım senle aynı haftaları yaşıyoruz belki bir iki hafta farkediyordur hakkımızda hayırlısı neyse o olsun canım

erguder
8-04-09, 18:04
hazalasli
ha bide kızlar bahsettiginiz igneden ben vurmadım kızlar glikoz testi yaptınızmı merak ettim ergüder sanırım senle aynı haftaları yaşıyoruz belki bir iki hafta farkediyordur hakkımızda hayırlısı neyse o olsun canım
evet canım aynı haftalarda gidiyoruz.ben 24+3 haftalık oldum bugün.senin ne kadar oldu?inşallh sağ salim tamamlarız hamileliğimizi..
ben glikoz testi yaptırdım ve yüksek çıktı ne yazık ki.yaklaşık 1 aydır diyet uyguluyorum,gerçekten çok zor oluyor.ama bebişlerimin sağlığı için katlanıyorum..çok şekerli şeyler tüketmemeye çalış.ben testi yaptırdığım haftanın 1-2 hafta öncesinden itibaren aşırı şekerli şeyler tüketmiştim.diyetisyen onun da etkisi olabileceğini söyledi..

kuzzum28
8-04-09, 19:04
kızlar herkeze selam ve dua sabır bende dörtüz annesiyim cok şükür bi problem yok 22 haftadayız ama bizim dogum problemimiz olcak galiba hastanelerde boyle soyleniyor bize yok yogun bakım olmalı yok küvvez olmalı şuan bunların sıkıntısındayız şaşırdık bakalım neyapcaz istanbulda olup üç,zlerinizi nerede dogurdunuz nasıl dogurdunuz erken doguranlardan bilgi yardımı bekliyorum arkadaşlar...a.s.

tuubay
9-04-09, 10:04
nehir hayırlı uğurlu olsun, sağlıklı hamilelikler dilerim. sorunsuz al inş. bebeciklerini kucağına.
pitos 3 kız annesi olmak..... ( her ne kadar güven olmasada) çok güzel yaaaaa. sağlıklar dilerim meleklerine canım. bu arada bana başrtan beri 2 kız 1 oğlan denildi ve öyle oldu.
edikacım o iğneen ben sayısız vuruldum. başlarda çok sık vuruldum. sonradan haftada, daha sonradan da bi hap kullandım nidilat diye. kasılmaları önleyici. prolutonu kontrollere gittiğimde eğer rahim ağzı uzunluğunda bi kısalma varsa vuruluyordum. çok canımı acıtıyordu. bazen 1 hafta bacağımı oynatırken çok canım acıyordu ama napalım şimdi hepsi geçti gitti. bebeciklerim bana bi gülüverdiğinde o iğne acılrının iyiki çekmişim diyorum şimdi. tedavi de dahil olmak üzere saysam 200 ü aşkın iğne olmuşumdur ben. allah herkese yardım etsin.
kıyafet konusuna gelince de ben de 7. aydan sonra alırım filan diyordum. hatta mehlika ile 2 gün filan vardı aramızda; öyle konuşuyorduk onunla da ama son aylarda iyice ağırlaştım ve dr. hariç hiçbiryere çıkmadım. sürekli de hastanede yatıyordum o yüzden sadece 1er hastane çıkışı ile doğum yaptım. sonra baktık ki bebeklerimiz çok küçük mecbur premature kıyafeti aldık. 1400 ile 1600 arası idiler bana verildiklerinde. işte kundakla filan tutunca adama benziyorlardı. ama tabi 1 numara bebek kıyafetleri ile de 1 ay kadar filan idare edebilirsiniz. ha belki de inşallah sizin bebekleriniz benimkiler gibi küçük olmazlar. üçünü de 2500 doğum yapanlar var. aynur mesela öyle. maşşallah çok iyi doğmuş onun bebekleri. mahlikanınkiler de öyleydi allahım nazarlardan korusun.

tuubay
9-04-09, 11:04
kuzzum maşşallh sübhanallah canım. allahım korusun meleklerini. gerçekten de çok doğru. çok iyi araştırın ve karar verin hastane konusunda. gerçi istanbulda çok iyi hastaneler var. mutlaka tam donanımlı yeni doğan yoğun bakımı olan bi hastane olsun. her hastanenin yoğun bakımı küvezleri oluyor ama içinde solunum cihazı olmuoyr ki bizim bebeklerimiz için en gerekli olan da o. benim doğum yaptığım hastanede vardı ve sürekli orada kontrol olduğum halde son 1 hafta hastanede kaldım ki dışarıdan küvezlere bebek alınmasın diye. yoksa boş durmuyordu, süreklki dışarıdan bebek geliyordu. e bi bebeği çıkarıp da benimkileri de koyamayacaklarına göre. dr öyle dedi. sen hastanede yatarsan doğacak üçüzlerimiz var diyip boş tutabilirz dedi. 1 hafta sonunda da doğum oldu zaten. inşallah sorunsuz doğumlar dilerim herkese.

nasibereyhan
hihoyyytergüder bende bursadayım canım doktorun kim

tuubay
hımm seybaycım biz de 4,5 aylıktık sanırım ayrıntılı ultrasona bakıldığında. baya uzun sürmüştü. tek tek organlarına vs bakıldı. hemşire de kaydediyordu. ayak parmaklarından el parmaklarına kadar tam mı değilmi diye bakıldı ve 1 saat sürmüştü yaklaşık. hemşire de dr. da ben de çok zorlanmıştım. yatar vaziyette 1 saat öyle durmak çok zorlamıştı beni ama yine de çok zevkliydi.

tuubay
pitoscum bu arada aralarında o kadar fark oluyor. benim kızın biri aşağıda sıkışıp kalmıştı ve hep kilo olarak 200 gr fialn gerideydi. doğduğunda da öyleydi, 2 ay geçti hala öyle. aynı kiloyu alıyorlar ama o doğumda da zaten geride olunca fark kapanmadı hala ama kesinlikle kesinlikle diğerlerinden daha iyi, becerikli ve atak. mama yerken filan nefesini öyle iyi ayarlıyordu hiç sorunsuz yiyip bitiriyor. diğerleri bekleye bekleye yiyorlar. dr.da öyle demişti zaten. bu en küçük en öne geçer demişti gerçekten de öyle. boyları bizimkilerin hiç ölçülmedi doğmadan önce. hep kilo ölçüldü. şimdi boy olarak da aralarında 2 cm var. hiç endişelenme. zaten eğer ciddi bir fark görseydi dr. söylerdi ve uyarırdı seni.

nasibereyhan
:CüvCüv:a.s.bende kullanıyorum canım .tedavi bitince başlamıştım.devam ediyorum hala.haftada1 bu arada serkülaj oldu 2gün kaldık hastanede okadar korkulcak birşey değilmiş.anestezi oldu .senne yaptın canım dikiş işini.hepiniz allaha emanet olun

erguder
9-04-09, 12:04
nasibereyhan
hihoyyytergüder bende bursadayım canım doktorun kim
ben necdet kırker'e gidiyorum.9.haftaya kadar bahar hastanesine gidiyorduk ama sonra necdet bey'e başladık.sen kime gidiyorsun?

erguder
9-04-09, 12:04
bu arada aranızda erken doğum önleyici bi ilaç kullanan oldu mu?

daisy16
9-04-09, 14:04
Üçüz anneleri üçüz anne adayları merhabalar...hihoyyytUzun zamandır foruma giremiyordum baya uzak kaldım.Ben de 20. haftamın içindeyim dün doktorumuzla randevumuz vardı bebişlerime baktık maşaallah çok hareketliler dedi kiloları da haftalarına göre normalmiş.
360-370 gr. o civardalar ölçümler falan yapıldı herşey normal dedi. Ben doktorumu değiştirmek durumunda kaldım transfer yapan doktoruma değil de sigortamın olduğu özel bi hastaneye gidiyorum.Değiştirdiğim doktor iğne vermişti (prokton depot)bu doktorum da ona gerek olmadığını 21.haftadan itibaren başlıycağımı söyledi.Benim kullandığım sadece multivitamin,demir hapı bi de kan sulandırıcı..Çok tedirdin oldum sizin yazdıklarınızı okuduktan sonra ben sizin dediğiniz gibi iğne progestan o tarz hiç birşey kullanmıyorum şimdi doktorumu değiştirmekte hata mı yaptım diye düşünüyorum...mirmirmirmir

Ha bi de bu arada ilk doktorum cinsiyetlerini gördü üçü de kız dedi ama bu doktoruma ısrarla göstermiyorlar tek tek gösteriyorlar geçen ay birini gördü kız dedi dün dikincisine kız dedi ama üçüncü muamma... Değişeceğini sanmıyorum ama hayırlısı bakalım sağlıkla dünyaya gelsinler de tek derdim o...Allah sabırla gelmelerini bekleyen bütün annelerin bebeklerini sağlıkla kavuştursun inşaallah

edika
9-04-09, 16:04
tubay canım internette bu iğnenin eğer bebek kızsa kız bebekte tüylenme yapıca yazıyodu buda beni korkuttu biraz senin bebişlerin nasıl doğdu gerçi sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil ama insanın aklında yinede soru işareti oluyor. bu arada arkadaşlar ayın 16 sında servikal serklaj işlemi yapılcak bende de korku başladı çok mu zor yaptıran arkadaşlar daha ayrıntılı yazabilirmi çok şey istiyorum heralde ama kusura bakmayın insan ancak aynı şeyleri yaşadığı insanlara güveniyor heralde .

edika
9-04-09, 16:04
nasibereyhan canım dikiş sonrası ağrın kanaman filan oldumu neden 2 gün kaldın hastanede benim dr 1 gün kalırsın demişti birde benimyanımda tek eşim olacak sizce yanımda bir bayana ihtiyacım olurmu

seybay
9-04-09, 17:04
Arkadaşlar öncelikle birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz..Allah hepimizden ..hepinizden razı olsun...

Sizlerin haftalarınızı ve gelişimlerinizi takip ederken zorlanıyorum..Kendimce bi liste yaptım...

NEHİR7680 8.HAFTA
PİTOS 25 13.HAFTA
NASİBEREYHAN 14.HAFTA
EDİKA 15.HAFTA..
SEYBAY 17.HAFTA
DAİSY16 20.HAFTA
ERGUDER 25.HAFTA..
HAZALASLI 25.HAFTA

arkadaşlar haftalarınızda yanlışlıklar olabilir..düzeltirsiniz... eklemeyi unuttuğum arkadaşlar olduysa lütfen hatırlatsın..Bir de cinsiyetleri de belirtirseniz sevinirim..

aynuröz..tuubay..ve mehlika ...sizler öncümüzsünüz zaten..

aynuröz
9-04-09, 19:04
seybay bu liste işi çok iyi olmuş valla karıştırıyorduk eline sağlık
bu arada kızlar ben hamileyken yazdığınız aşıların hiç birini olmadım endişelenmeyin tugbacımın dediği doğru benim en küçük1.670gr doğdu ve şimdi maşşallah hepsinden kilolu gelişimide gayet iyi kuzzum bencede iyi bir hastaneye git canım ben tokattan ankaraya gitmiştim iyikide gitmişim

yuzdeyuzakrep
9-04-09, 19:04
arkadaslarya allah size bagıslasın evlatlarınızı imrenerek okuyorum sizi üçüz cocukları yapmayı nasıl basardınız bunun hikayelerini de dinlemek istiyorum okadar farklıgeliyosunuzki yazarken tusları biile incitmeden huzurla yazıyorum allah banada versin nedim
ya gercekten merak ettim belki yazmıssınızdır ama sayfaların hepsini okuyamadım
tüpbebek asılama normal nasıl oldu ya maşşallah allah sizlere bagıslasın hepinizide öpüyorum

Hkvk
10-04-09, 06:04
seybay
Arkadaşlar öncelikle birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz..Allah hepimizden ..hepinizden razı olsun...

Sizlerin haftalarınızı ve gelişimlerinizi takip ederken zorlanıyorum..Kendimce bi liste yaptım...

NEHİR7680 8.HAFTA
PİTOS 25 13.HAFTA
NASİBEREYHAN 14.HAFTA
EDİKA 15.HAFTA..
SEYBAY 17.HAFTA
DAİSY16 20.HAFTA
ERGUDER 25.HAFTA..
HAZALASLI 25.HAFTA

arkadaşlar haftalarınızda yanlışlıklar olabilir..düzeltirsiniz... eklemeyi unuttuğum arkadaşlar olduysa lütfen hatırlatsın..Bir de cinsiyetleri de belirtirseniz sevinirim..

aynuröz..tuubay..ve mehlika ...sizler öncümüzsünüz zaten..
canım benim 6+7 daha yarın 7 haftalık olcam aslında 8. haftayı mı yaşıyor oluyoruz kafam karışıyor bu hesapta..kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

seybay
10-04-09, 06:04
Canım şöyle örnek vereyim..mesela..7 haftalık demek..(6+0 dan.....6+6 ...ya kadar) olan süreç...6+6 dan sonraki gün 7+0 oluyorsun..sonrasında yine (7+0.....7+6 ya kadar )8 haftalıksın..

Hkvk
10-04-09, 08:04
evet anladım peki dr.bitirdiğin hafta olarak say diyor peki onlar gelişimi hangisine göre takip ediyor..