z Anneleri biz de burada bulualm

Hkvk
15-05-09, 08:05
günaydın....

Hkvk
umarım herkes iyidir..

Hkvk
biz iyiyiz bugün bulantılarım da kesildi...sonunda yemek yemeye başlayabildim..

xxnilxx
15-05-09, 09:05
senin adına sevindim canım artık afiyetle ye bol bol

Hkvk
15-05-09, 10:05
saol canım ya o kadar kötüydüm ki böyle düzelmesine çok çok sevindim...

xxnilxx
15-05-09, 11:05
bilirim ben 15 haftama giricem artık hala çok fazla iştahlı değilim zaten önceden de öyle çok yemek yemezdim

nasibereyhan
15-05-09, 13:05
:CüvCüv:aynurcum iyi güzel diyosunda bizde onlara birşey olmasın diye gezinemiyoruz .şimdiden onların komutundayız.senle farkımız yorulmuyoruz ama hapislik aynı.yeterki iyi olsunlar.bizde senin haftana kadar dayanırız inşaallah kuzucuklarınıda öptüm canım.Allaha emanet olun:nazar:

nasibereyhan
15-05-09, 13:05
kaydirigubbakcemile2aynurcum ve bebişi olan arkadaşlar sütünüzü veriyosunuz değilmi.nasıl pompa tavsiye edersiniz şarjlı olanlar daha kolay olur bize gibi geliyor.baş edebiliyomusunuz mamayı ne aralıkta veriyosunuz.ben emzirmeyi çok istiyorum inş sütümüz çok olur .öptüm.sizi bebişleri.a.s.

seybay
15-05-09, 14:05
Arkadaşlar haftanıza göre bebeklerinizin kiloları nedir?

xxnilxx
15-05-09, 16:05
canım ben kilolarını sormayı unuttum ama boyları 14. hafta 7 şer cm küçükmü sizce ??? üçüde hemen hemen aynı boydaymış

edika
15-05-09, 19:05
benim 18.haftada kızım 225 gramdı erkekleri ölçememişti .bakalım ayın 22 sinde gitcez birdaha inşallah o zaman erkekleride söyler

nasibereyhan
16-05-09, 16:05
:ecrin_bebek:seybaycım ultrasonun nasıl geçti.bende salı günü gircem inş ayrıntılıya.zor oldumu.iki üç saat sürer dediler bana .senin ne kadar sürdü.bebişler nasıllar kiloları sağlıkları inş iyidirler:nazar:a.s.a.s.

nasibereyhan
16-05-09, 16:05
kaydirigubbakcemile2arkadaşlar bu arada bana reyhan derseniz sevinirim.nasibeyi kullanmıyorum.insan alışkın olmayınca yadırgıyor.teşekkürler.kendinize iyi bakın.:eek:Şeniz

lotus34
16-05-09, 18:05
mrb kızlar reyhancım sen kaç hftalıksın
bende pazartesi günü gidecem konturole allah izin verirse inş bebişlerim iyilerdir:ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

lotus34
16-05-09, 18:05
herkes nasıl kızlar allah hepimizin yardımcısı olsun

nasibereyhan
17-05-09, 12:05
lotus ben 20. haftadayım canım.salı kontrole gidicez ayrıntılı ultrasona gircez.sen kaç haftalıktın.

lotus34
17-05-09, 13:05
bende 16 haftalıgım canım bende randevuyu aldım ünüversteden haziranın 4 bende ozaman girecem ayrıntılı ultrosyona

Ruzgarim
17-05-09, 15:05
Nasilsiniz kizlar bebisler nasil?

xxnilxx
17-05-09, 20:05
kızlar birşey sorucam şimdi ayrıntılı ultrason diyorsunuz yaa ben şimdi merak ettim o zamana bende gelicem elbette inş tabide şimdi o ultrasonda bişi çıktı diyelim ne olacak o saatten sonra napabilirizki öyle değilmi şimdi benim kafam karıştı bu ayrıntılı ultrason olayı ne için veya ne gibi önlemler için gerekliymiş

xxnilxx
17-05-09, 20:05
Ruzgarim
Nasilsiniz kizlar bebisler nasil?
tşkler teyzesi iyi bebişler :teytey::nazar: :CüvCüv: seninkiler nasıl valla tecrübelerine ihtiyacımız olacak nee olsa sen kıdemlisin bizden :hooray: kaydirigubbakcemile3

Hkvk
18-05-09, 08:05
benim doktorum ısrarla bir dr. ismi verdi..ayrıntılı ultrason için muhakkak ona gidin lütfen dedi...türkiyenin en iyisi imiş..ama üçüz fiyatı 700 lira randevuyu aldık mecburen...napalım dr.bu kadar ısrar edince seçenek kalmıyor...siz ne dersiniz...

açeyla
18-05-09, 09:05
nehir7680
benim doktorum ısrarla bir dr. ismi verdi..ayrıntılı ultrason için muhakkak ona gidin lütfen dedi...türkiyenin en iyisi imiş..ama üçüz fiyatı 700 lira randevuyu aldık mecburen...napalım dr.bu kadar ısrar edince seçenek kalmıyor...siz ne dersiniz...
bahsettiğin doktor atilla beymi acaba. Banada o fiyatı verdiler.

edika
18-05-09, 09:05
arkadaşlar benim doktorumda gerek duymadı ayrıntılı ultrasona bize eğer bişey çıksa aldırabilcekmisiniz dedi biz bu saatten sonra aldıramayız dedik o zaman hiç kafanızı karıştırmayın dedi

Hkvk
18-05-09, 11:05
açeyla
bahsettiğin doktor atilla beymi acaba. Banada o fiyatı verdiler.
atıl yüksel isim yazmak doğrumu bilmiyorum.....

açeyla
18-05-09, 11:05
nehir7680
atıl yüksel isim yazmak doğrumu bilmiyorum.....

Tamam canım aynı doktordan bahsediyoruz. adını getiremedim aklıma.
Ben ondan randevu almıştım. Fakat iptal ettirdim. Başka yere gittim.
İşinde çok uzman olduğunu duydum.
Ama ücret çok fazla.

lotus34
18-05-09, 12:05
kızlar mrb biz bugün doktora gittik ama armadan gitmiştim doktorum yurt dışına gitmiş hastaneneded rahmime çok fena bi agrı saplandı zor yürüdüm resmen ordaki başka doktora gözüktüm iyiler dedi ama biz tekrar perşembe günü gidecez ama bu doktor 1 kızımızın 1de oglumuzun olacagını söyledi digeri arkaya saklanmış onu göremedi ama kıpır kıpırlardı ya izlemeye doyamadım bebişlerimi allahım hepimize bebeişlerimizi saglıcakla kucagımıza almayı nasip etsin inşallah

seybay
18-05-09, 18:05
canlar ben geçen çarşamba ayrıntılı ulturasona girdim...aslında üçüz gebelik yaşadığımız için risklerimizde fazla..gerek var mı yok mu bilmiyorum ama ben girmeyi tercih ettim..eğer herhangi bir problem çıkarsa önlem alınabilir belki diye...ya da herşey yolundaysa içimi daha rahatlatmak için..benim bebeklerin ikisi tek yumurta ikizi..ve ayrı yumurta ikizlerinden daha riskli durumları oluyormuş..nitekim de öyle oldu..üç bebeğimin anotomik olarak uzuvlarında organlarında ölçümlerinde bi problem yok ..ancak...tek yumurta ikizlerinde ikizden ikize transfüzyon sendromu diye bi durum var..ve ikizlerim ortak damarlardan beslendiklerinden biri çok fazla gelişirken ..diğerinin gelişimi yavaş..birinin amniyon sıvısı fazla...diğerinin az..bu iyi bi gelişme değil yani..duruma bakılacak ve doopler ulturasonla durumları takip edilecek..Bebeklerim için dua ediyorum..dilerim herbirimizin bebekleri sağlıkla gelişir..

pitos25
18-05-09, 19:05
seybaycım inşallah sorunsuz bir süreç geçer canım bizimde dualarımız bebeklerinle peki takip sırasında doktorunun yapmanı istediği birşey oldumu

xxnilxx
18-05-09, 20:05
seybay
canlar ben geçen çarşamba ayrıntılı ulturasona girdim...aslında üçüz gebelik yaşadığımız için risklerimizde fazla..gerek var mı yok mu bilmiyorum ama ben girmeyi tercih ettim..eğer herhangi bir problem çıkarsa önlem alınabilir belki diye...ya da herşey yolundaysa içimi daha rahatlatmak için..benim bebeklerin ikisi tek yumurta ikizi..ve ayrı yumurta ikizlerinden daha riskli durumları oluyormuş..nitekim de öyle oldu..üç bebeğimin anotomik olarak uzuvlarında organlarında ölçümlerinde bi problem yok ..ancak...tek yumurta ikizlerinde ikizden ikize transfüzyon sendromu diye bi durum var..ve ikizlerim ortak damarlardan beslendiklerinden biri çok fazla gelişirken ..diğerinin gelişimi yavaş..birinin amniyon sıvısı fazla...diğerinin az..bu iyi bi gelişme değil yani..duruma bakılacak ve doopler ulturasonla durumları takip edilecek..Bebeklerim için dua ediyorum..dilerim herbirimizin bebekleri sağlıkla gelişir..

canım duacıyız bizler zaten Allaha emanet bu yola çıkmadıkmı tabiki biraz bebişlerimizden birisi küçük birisi biraz daha onlara göre büyük olabilir sanırım onun göstergesidir böyle düşünelim kötü düşünmeyelim bence ciddi anlamda bir sorun yoktur zaten hızla gelişim gösteriyorlar onlar savaşçı bebekler :asigim::nazar: :nazar: :nazar:

pitos25
20-05-09, 07:05
herkese merhaba nasılsınız kızlar mehlika aynurr tuba hazal nerdesiniz artık uğramıyorsunuz umarım siz vev bebişleriniz iyidir biz iyiyiz şükür cuma günü kontrolüm var şimdiden çok heyecanlıyım zaman geçmiyor yaa

xxnilxx
20-05-09, 19:05
evet kızlar arada sık sık uğrayın biizm ihtiyacımız oluyor:)

mizan
20-05-09, 21:05
seybay bozma moralini allah büyük herşey yoluna girer inş.tek yumurta ikizlerini duyunca çok şaırdım.kaç tane embriyo transfer edilmişti.her embriyo ayrı kese olur zannediyordum ben?

edika
21-05-09, 08:05
arkadaşlar size birşey danışmak istiyorum içinizde hamileliğinde sir ağda yaptıran var mı?bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim

pitos25
21-05-09, 08:05
edikacım daha önce yaptırdınmı sir ağda bana çok alerji yapıyor mesela eğer daha önce yaptırdıysan yapılmasında bir zarar yok diye biliyorum ama yaptırmadıysan önce dene alerji yapıcakmı diyee peki ağdayı kendiniz yapabiliyormusunuz ki ben karnımdan göremiyorum çok zor oluyor krem kullanmaya başladım

edika
21-05-09, 09:05
canım daha önce yaptırmadım artık kendimde yapamıcam karnımdan yapamıyorum onun için ağdacıya gideyim diyorum ama acaba zararı olurmu diyede korkuyorum doktorada sormaya çekindim

erguder
21-05-09, 12:05
mrb arkadaşlar..inşallh herkes iyidir..
seybaycım hiç canını sıkma,allahın izniyle buralara kadar geldik,inşallh sağ salim alıcaz hepimiz bebişleri kucağımıza!

erguder
edika
arkadaşlar size birşey danışmak istiyorum içinizde hamileliğinde sir ağda yaptıran var mı?bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim
edikacım ben de karnımdan hiç bişey göremediğim için aynı şeyi düşündüm.dr.uma da sordum ama izin vermedi canım.yani canın yanar ini bi hareket yaparsın,bi olumsuzluk olmasın dedi.

aynuröz
slm kızlar
seybaycım dualarımız seninle canım kendini üzme allaha dua et
edikacım canım ben sürekli sir kullanıyorum hamileligimdede bir kere dışarıda yaptırdım hiç bir problem olmadı tavsiye ederim

nasibereyhan
21-05-09, 16:05
seybaycım bunlar olabilen şeyler.kendine çok stres yapıpta benişlerinide üzme.bak sağlıkları iyi çok şükür.sen bol istirahatle ve çok su içerek bunu yenersin.benimde kaybettiğim üçüzlerimin ikisinin plesantası birdi .bunlarında öyle.doktor bir sorun olur demedi.diğerlerinin birisinin kilosu daha azdı.ama kilolulardan daha çok yaşadı.inşaallah bi en az 7 ayı doldursak risk baya bir azalıyor.kendine çok stres yapma hep olumlu düşün ki.rabbim olumlu etsin.Allaha emanet olun

nesv
21-05-09, 19:05
aynuröz
Slm kızlar aranızda üçüzü olanı vardır herhalde bizde burda takılalım benim ellerinizden öper 3 tane oğlum var şu anda 4 aylık oldular başka üçüzü olan varsa tecrubelerinden faydalanmak isterim hadi gelin konuşalım:KK46::KK46::KK46:
yaaa maşallah çok tatlılar... ben bir tane zor uğraşıyorum, çok zor olmalı...

hazalasli
22-05-09, 08:05
kızlar merhaba hepiniz iyisiniz inşallah benim doktorum yurt dışına gittigi için beni hastaneye yatırdı gözetim altında olmam için bir haftadır ordaydıım allahım ev gibisi varmı ya ben şu an 30. cu haftadayım bebişlerim birer buçuk kilo olmuş maşallah ben artık çok fazla zorlanıyom özellikle sol bacagım beni mahfediyo uyku artık haram zaten ne yapalım katlanacagız bebişlerimizin saglıgı için benim karnımda bu hafta harita gibi olmuş

Hkvk
22-05-09, 10:05
hazalcım sen sonuna gelmişsin maşallah..biz de görsek o günleri..iyi olmanıza sevindim...

seybay
22-05-09, 12:05
nasibereyhan
seybaycım bunlar olabilen şeyler.kendine çok stres yapıpta benişlerinide üzme.bak sağlıkları iyi çok şükür.sen bol istirahatle ve çok su içerek bunu yenersin.benimde kaybettiğim üçüzlerimin ikisinin plesantası birdi .bunlarında öyle.doktor bir sorun olur demedi.diğerlerinin birisinin kilosu daha azdı.ama kilolulardan daha çok yaşadı.inşaallah bi en az 7 ayı doldursak risk baya bir azalıyor.kendine çok stres yapma hep olumlu düşün ki.rabbim olumlu etsin.Allaha emanet olun
reyhancım canım...her iki gebeliğinde de tek yumurta ikizlerine gebe kaldığını bilmiyordum..ılk kaybettiğin bebeklerini erken doğumla neden kaybettin..Şimdi benim en büyük riskim tek yumurta ikizlerimin ikizden ikize transfüzyon sendromuna sahip olması...birinin amniyon sıvısı fazla..diğerinin az....ve büyük bir risk altındayız ...her an erken doğumla bebeklerimi kaybedebilirmişim bu nedenle..dün bir profla görüştük istanbulda..tek yumurta ikizlerinden birinin göbek bağının yakılması ile bir şans veriyor bizlere..yani bir bebeği öldürünce..Böyle olursa ancak ikizlerden birinin ve tek bebeğimin yaşama ihtimalinin olacağını söyledi.yoksa bebeklerimin tümünü en yakın zamanda kaybedermişim....o kadar kötüyüz ki eşimle...

pitos25
22-05-09, 15:05
reyhan seybay allah yardımıcınız olsun kızlar allahtan ümit kesilmez gün doğmadan neler doğar inşallah melekleriniz sağlıkla gelirler

pitos25
22-05-09, 15:05
merhaba kızlar bugün kontrolümüz vardı şükür herşey yolundaymış bebişler büyümüş kilo almışlar doktorum yatmam konusununda yine uyardı zaten hep yatıyorum bebişer için cd verdi doktorumuz ama açılmıyor nedense hevesim kursağımda kaldı yani gülümserkende resim çekildi ki bebişim biride ağzı açık çekildi herkes bir aledi yaniii maşallah kuzularıma onları iyi görünce moralim düzeldi

xxnilxx
23-05-09, 07:05
seybaycım allah yardımcın olsun canım herşey olacağına varıyor fazla üzme kendini

xxnilxx
23-05-09, 07:05
pitos bende geçen sefer kontrole gittiğimde benimkiler box maçı yapıyolardı ben yandım valla büyüdükçe
beni mahvedecekler :)))) ama net olarak cinsiyetleri tam belli değil bu seferde farklı söylediler sen kaçıncı haftadasın

bu arada salı günü serklaj içn gidiyorum birazcık ta korkuyorum

pitos25
23-05-09, 10:05
evet xxnilxx bu bücürler bizi mahvedicekler anlaşılan ben şuan 19.haftadayım canım ama erken öğrendim cinsiyetlerini her gittiğimdede baktırıyorum
allah yardımcın olsun ama ben çok araştırmıştım herkes çok basit olduğunu söylüyor korkma olurmu bebişlerin için herşey dualarım seninle:1hug:

nasibereyhan
a.s.:nazar:seybaycım benimkilerin keseleri ayrı .sadece ikisinin plesantası beslenme kanalları bir.bunun risk olduğunu söylemedi doktorum.ama öncekilerin doğumunda biri canlı doğdu plesenta çıkınca diğeride.fakülteye gidinceye kadar karnımda öldü.oda canlıydı aslında kardeşi çıkınca öldü.ondan dolayı korkuyorum bende.doktor bişey demedi.bununla ilgili.seni çok iyi anlıyorum canım.Rabbim kolaylık versin.peki bu işlem yapılırsa risk ne kadar.

seybay
nasibereyhan
a.s.:nazar:seybaycım benimkilerin keseleri ayrı .sadece ikisinin plesantası beslenme kanalları bir.bunun risk olduğunu söylemedi doktorum.ama öncekilerin doğumunda biri canlı doğdu plesenta çıkınca diğeride.fakülteye gidinceye kadar karnımda öldü.oda canlıydı aslında kardeşi çıkınca öldü.ondan dolayı korkuyorum bende.doktor bişey demedi.bununla ilgili.seni çok iyi anlıyorum canım.Rabbim kolaylık versin.peki bu işlem yapılırsa risk ne kadar.
reyhancığım....benim bebeklerin birinin plesentası ayrı..diğer ikiz bebeklerimin plesentası bir..sanırım aynı durumdan bahsediyoruz seninkilerle..yani tek yumurta ikizleri ancak keseleri ayrı plesenteları bir..umarım anlatabilmişimdir..
Bir an önce ya dediğim işlemi yaptıracağız..yani ikizlerden birini feda edeceğiz..ya da yaptırmazsak erken doğumla kaybedeceğiz..yaptırmazsak %100 riskliymişiz..yaptırırsakta canlı kalan ikizin yaşama ihtimali %70 miş..ama biz yine de tatmin olmadık bu durumdan..benim içimden geçen aslına bakarsan herşey takdiri ilahi..6 aylık oldum neredeyse..Bi bebeği alsam diğer bebeklerimin yaşama garantisini kim verecek..işlemi yaptırmasam tüm bebeklerim risk altında..ama allah büyük ol derse ne güzel mucizeler de olur..karmakarışığız aslında..çok zorrr...