z Anneleri biz de burada bulualm

Ruzgarim
5-03-09, 03:03
guenmn
Amerika da 3üz dogurmus bir türk aile, Internette gecirdikleri günleri anlatmislar. Onlar bebekler dogduktan sonra 3 ay boyunca bebekleri odalarindan cikartmamislar ve odaya giren herkes girmeden önce ellerini filan mikroptan arindirarak girmis. Tabiki bunu oradaki doktorun tavsiyesiyle yapmislar.
canim bana bu ailyi nerde izleddigini yazarmisin bende merak ettim simdi.

mavi deniz
5-03-09, 08:03
mehlikacım nasılsın ..kızlar ya sizler gebelikleriniz üçüzlerinizle nasıl geçiyor günleriniz özlem yokmu hala merak ettim ben....mehlikacım henüz bebişin biri eve gelmemiş sanırım..ama güçlü olmalısın evdeki kuzucuklarında sana ihtiyacı var ...umarım kısa zamanda eve döner..geçmiş olsun balım...

zuzummm
5-03-09, 09:03
merhaba kızlar..

ben ikiz ya da üçüz annesi değilim.. ama çok severim ve imrenerek bakarım bu mucizelere..hele ki üçüzler..sırf resiler için girmiştim sayfaya ama,

mehlika hikayeni baştan sona okudum nerdeyse..buradan okumak ne kolay aslında:)

bebişnin biri hala hastanede sanırım canım inşallah o da çıkıp kerdeşlerine ve size kavuşur..

aslında gram olarak çok guzel doğurmuşsun üçüzleri..albümünüğze de baktım hep maşallah barekallah dedim merak etmeyesina.s.

var mısın yok musunda üçüzler çıkmıştı bir ara.. imrenerek bakmıştım annesi nasıl da buyutmuş demiştim şimdi siz de öyle olacaksınız..

sana en buyuk duam inşallah bebeklerin kolik olmaz bunun için sen de stresten uzak durmalısın.. aynur çok guzel tuyolar vermiş özellikle uyku konusunda inşallah sen de uygularsın yoksa çok zor olur bence baştan alıştır ..

benim kızım 15 aylık.. 40ından sonra kolik oldu ve 4 aya kadar hiç susmadı..

aynur hanım sizin de albumunza baktım maşallah barekallah üçüzlerinize..

seybay
5-03-09, 11:03
pitos25
seybay merhaba canım bu ense kalınlığına falan ne zama bakılıyor peki bide ikili tarama testi diye bişey duymuştum oda var dimi iyi çıkmasına sevindim innşallah bende güzlellikle atlatırım o günleri

mehlika canım elbette çok zordur ama bu kadar üzülürsen güçsüz kalırsın sana şuan onların daha çok ihtiyacı var lütfen daha güçlü olmaya çalış eminim kuzunu melekler koruyordur günde kaçkez süt veriyorsun peki bide küvözi devletmi karşılıyor maddi olarak sıkıntı oldumu yani
pitos sende üçüz mü bekliyorsun şu an..ense kalınlıkları 11 ile 14 hafta arasında bakılıyor sanırım..Benim 11+5 te bakıldı..ikili üçlü test yapılmıyormuş...çoğul gebelikte bildiğim kadarıyla..

arkadaşlar..ikili üçlü test yapılmıyorsa ilerde hangi tarama testleri yapılacak acaba...

mehlika10
5-03-09, 15:03
Slm kızlar,
Saolun destekleriniz için.Burdan güç alıyorum, size iy haberler vermek isterdim ama diğer oğlum da bugün küvöze alındı.İnşallah ikisinin sağlık haberini beraber vermeyi Allahım nasip eder bana.Anne olmak ne zormuş, hele benim gibisine.Çok hassassımdır, güçlü olmaya çalışıyorum ama içimdeki sıkıntıyı atamıyorum.İki yavrumda orda yatıyo şimdi, Benim kalbim paramparça.Ağlamayım diyorum ama her gördüğümde gözyaşlarımı tutamıyorum, sırf bu yüzden hastaneye gitmeyi istemiyorum.Yavrularımda olumsuz etkileniyo. Rabbim tüm hasta bebişleri sağlığına kavuşturur inşallah, benim kuzularımı da.
Hamile arkadaşlar kendi derdime düştüm ama sizi unutmadım, Allah hayırlı hamilelikler geçirmenizi nasip etsin.Siz de inşallah sağ salim kavuşursunuz bebişlerinize.Allah hastalık vermesin.

mehlika10
Mavi deniz sol canım, inşallah rabbim duyar seni.
Zuzum , oğullarım küvözde canm.ben sarılıktan korkuyodum ama zatüre oldu miniklerim.Atlatıcaz inşallah.

mehlika10
Lazanya, haklısın canım.Ben de kendimi üzmemeye çalışıyorum ama şidi hamileliktekinden daha duygusal oldum.
Pitos, caım benim bebişler benim üzerime, devlet karşılıyo.sigortalıyım ben.Sütü düzenli götüremiyorum, arasıra evdekilere mama verip biriktiriyodum.Şimdi ikisi küvözde, bugün geceye kadar sütümü sağıp onlara yollicam, kızıma mama vericem.

pitos25
5-03-09, 16:03
mehlikacım diğer bebişindemi zatüre olduki canım hay allah ya gerçekten zor bir durum ama inşallah herşey güzel olucak canım allah yardımcın olsun diyorum çok meleklerinede dua okudum bugün allah kabul etsin

pitos25
seybay evet üçüz gebelik yaşıyorum bende bu testler ne işe yarıyor ki yani bebekte herhangi bir özür varmı diyemi eğer öyleyse peki anne karnındayken tedavi ediliyormu eğer tedvisi yoksa yaptırmak çok doğru gelmedi yani ne şekilde olursa olsun bebişlerin doğmasını isterim ben sen e kadarlıksın

Feyza79
mehlika canim gecmis olsun insallah bunun da üstesinden gelecekler kücük adamlar sen icine rahat tut bize sözün var söyle eve gelecekler insallah ortalArinada asyayi alacak delikanlilar bize poz verecekler.rabbim insallah tez zamanda tün aileyi yine bir araya getirsin.insallah rabbbim o güzel peygamberimizin yüzü suyu hürmetine yavrularini sana bagislayacak.önümüz kandil o gÜne kalmadan iyi haber vereceksin insallahhhhh AMINNNNNNNNNNN:

erguder
5-03-09, 17:03
guenmn
Pitos cum, inanmicaksin ama fici gibi oldum ve 19 haftayi doldurdum bazen ben bile düsünüyorum acaba gercekten hamilemiyim diye.

Ergüder bende aynen senin gibi pazartesi aksami uyuyamadim. simdide yürürken sanki karnim assagi dogru cekiliyor ve sanci yapiyor. Doktorum biraz evhamli, sali günü gittigimde ona söyledim ve dediki bundan sonra her gidisimde dogum sancisi kontrol aletinde 20 dakika yatacakmisim. sali günü yatirdi isin kötüsü bende hafif sanci cikti oda bana hemen ilac yazdi dogum sancisini dindirici ilac. cuma günü yine gidecegim kontrole, bilmiyorum ama beni bayagi korkuttu. ama sen ayni anda ayni seyleri yasiyorsan demekki korkacak fazla birsey yok. Aslinda normalde cünkü bir kisinin tek cocukta aldigi kiloyu ben simdiden aldim vücudum neyapsin. Insallah doktorumun abartmasidir. Ben iki ayri doktora gidiyorum, bu doktorumun ilk 3üz annesiyim diger doktorum tecrübeli ve beni rahatlatiyor hep.
bence bişey olmaz çünkü dr.lar her zaman en kötü ihtimallri söylüyolar.benim dr.umun kaçıncı üçüzüyüm bilmiyorum ama tecrübeli bi dr.içim çok rahat.ve bu tarz bi olumsuzluktan da bahsetmedi.her zaman sen çok daha ağır bi yük taşıyosun,normal bunlar diyor.bu arada kaç kilo aldın?

seybay
5-03-09, 18:03
pitos25
seybay evet üçüz gebelik yaşıyorum bende bu testler ne işe yarıyor ki yani bebekte herhangi bir özür varmı diyemi eğer öyleyse peki anne karnındayken tedavi ediliyormu eğer tedvisi yoksa yaptırmak çok doğru gelmedi yani ne şekilde olursa olsun bebişlerin doğmasını isterim ben sen e kadarlıksın
Canım bunlar rutin tarama testleri...yani kesin tanı koyulmuyor bildiğim kadarıyla..yani riskler belirleniyor bebek açısından.evet özür halleri açısından risk yüzdeleri belirleniyor bu testlerle..sanırım sonrasında problem çıkarsa amniyosentez falan yapılıyor...inan ben de çok net bilmiyorum netten araştırıp okuyorum..

Ben şu an 12.haftalığım..allah şükür ..üçüz bebekleri kollarına alan annelere imreniyorum..dilerim bizlere de nasip olur..çok zor bi süreç..gebeliği..riskleri..doğumu..doğum sonrası bakımları vs.vs..sen kaç haftalıksın canım senin daha yeni galiba..

MEHLİKA minik yavruların için endişe içinde olman ve bu hassasiyet çok doğal..seni anlamaya çalışıyorum..şimdi sen 3 kere annesin..ve bu duygu yoğunluğunda bebeklerinin hastaneye tekrar yatışları vs..özellikle gebeliğin ve doğumun o zor sürecinden çıktığın için ve yavruların henüz çok minik olduğu için seni daha da yıpratıyor tahmin edebiliyorum..inşallah tez zamanda tüm bebeklerinle sağlıkla evinizde olursunuz..

seybay
erguder
bence bişey olmaz çünkü dr.lar her zaman en kötü ihtimallri söylüyolar.benim dr.umun kaçıncı üçüzüyüm bilmiyorum ama tecrübeli bi dr.içim çok rahat.ve bu tarz bi olumsuzluktan da bahsetmedi.her zaman sen çok daha ağır bi yük taşıyosun,normal bunlar diyor.bu arada kaç kilo aldın?
Merhaba canım sen bursada hangi hastaneye ve de dr.a gidiyorsun merak ettim..Ben acıbadem şahin beye gidiyorum..

erguder
seybay
Merhaba canım sen bursada hangi hastaneye ve de dr.a gidiyorsun merak ettim..Ben acıbadem şahin beye gidiyorum..
mrb ben zübeyde hanım doğum evi dr.larından necdet kırker'e gidiyorum..aslında bahara gidiyordum ama ikiz olduğunu öğrenince necdet beye geçtik.sonra üçüz olduğunu öğrenince onda kaldık:)

guenmn
Mehlika cim cok üzüldüm. ama sen kendini saglam tutmaya calis cünkü kuvvetli olmalisin. Ben üzüntüden sütü kesilen anneler taniyorum, cocuklarinin senin sütüne ihtiyaclari var. senin sütün mamayla hic kiyaslanmaz onlarin iyi olmasini istiyorsan saglam dur. Duygulanmanda normalmis cünkü lohusalikta oluyormus böyle seyler. ALLAH yardimcin olsun!

Rüzgarim ben o Amerikalilarin hikayesinin bundan 3-4 ay önce internette okumustum.

Seybay bencede en güzel karari verdin, emin ol biz bu yükün altindan kalkamicak olsak Allah bizi ücüze hamile birakmazdi. Hayirli olsun!

Pitos bizim icin 3 lü yada 2 li tarama olmuyormus cünkü Allah korusun herhangi bir hastalik ihtimali ciksa bile hangi cocuk oldunu anlayamiyorlarmis. birde ardinda yapilmasi gereken Amniyon suyu testi falanda bayagi zararli testler. Allah hepimizin bebeklerini korusun. 20 haftalikken falan 2D Ultrason varmis yaptirabilirsin bebeklerin organlarina bakiyorlar. 6 aylikkende 3D Ultrason var oda organ kontrolü icin (benim doktorum 3üzlerde 3D Ultrasonun zor oldunu söyledi yani 3 bebek oldugu icin zormus.)

Ergüder bencede haklisin, Allah yardimcimiz olsun. simdi biraz iyiyim ama ayakta cok durunca sanki karnimi assagi cekiyorlar gibi oluyor. Ben 15,5 kilo aldim simdiye kadar. Sen kac kilo aldin? ben devamli yiyorum ve acikiyorum ama biraz az miktarda yemem gerekiyor cünkü 2-3 gündür midem rahatsiz olmaya basladi. Senin bebeklerin cinsiyet belli oldumu?

guenmn
5-03-09, 19:03
Aynur lütfen tecrübelerinle mehlikaya yardim et. Tuba yok, özlemde yok. ne olur sen yanimizda kal. birbirimize burada cok ihtiyacimiz var. etrafimizda hamile olan var ama ücüz annesi yok.

mehlika10
5-03-09, 21:03
Pitos, saol teyzeleri, gerçekten duaya çok ihtiyacımız var.Allah razı olsun canım.ben ali yi de hergün gösterdim dr a.sadece dün göstermemiştim.gece öksürünce biraz bugün de götürdük.Ama içime doğdu, pırıl pırıl giydirdim alişimi.içimden bukadar özeniyom ama çıkaracaklar bu cicileri diye geçti, öyle de oldu.ciğer filmi çekildi, ali de de zatüre bulgularına rastlamış dr.Az önce süt götürdü eşim, Anıl iyiye gidiyomuş.Ali biraz az yiyomuş.Allahın izniyle iyleşecek kuzularım.

mehlika10
Feyzacım, saol canım.sözümü tutacam inşallah.valla üç bebişimin birarada resmi yok daha.duaların için çok teşekkür ederim canım benim.

mehlika10
Seybay ve handan, saolun canlarım.ben zaten çok duygusaldım.hamileyken eşim komedi filmlerine bile ağlıyosun diye dalga geçiyodu, şimdi düşünün artık beni. Ama aslında çok da güçlüyümdür. Canlarım size 9 aylık üçüz doğumlar diliyorum.hiç bir sorun yaşamazsınız inşallah.

elif23
arkadaşlar bende üçüz bebiş istiyorum benim 9 unda mikro enjeksiyon olcak çok istiyorum üçüz annesi olmak hatta netten daha şimdiden üçüz arabası bile baktım ne olur bana dua edin siz hamile olduğunuz için duanız kabul olur

mehlika canım çok geçmiş olsun dua edicem bebişlerine canım allahım inşallah şifasını verir ama sen üzülme onların yanında mutlu ol senden pozitif enerji alsınlar bak ne çabuk iyleşirler

zuzummm
6-03-09, 06:03
mehlika canım çok üzüldüm ama erken doğum yaptığın için bu tip zorluklara hazırlıklı olman lazım..

benim kızım çok sık hasta oluyor ve hepsinde çok üzülüyorum hiç iyileşmeyecekmiş gbi geliyor..düşün sende bundan 3 tane var..Allah önce sabır versin sana..

oğulların sadece daha iyi bakılmak için orda canım en kısa zamanda size dönecekler..hangi hastanedeydiler?

mavi deniz
6-03-09, 07:03
mehlikacım ogullarına isim koydun he anıl ve ali yeni gördüm ben..hayırlsı olsun tekrar.. cnm bende gebeyim dün ögrendim sonunda çok şükür ..sizede yazmak istedim..sıkıntılarımıda daha önce sizlerle hep paylaşmıştım ....cnm geçmiş olsun tekrar..

pitos25
6-03-09, 08:03
mavi deniz tebrik ederim canım allah tamamına erdirsin

seybay merhaba canım ben 7+5 oldum daha yeniyim evet ve hiç zaman geçmiyor sanki bugün kontrolüm var inşallah herşey yolundadır ...

guenmn yani tek iş dualarda artık rabbim kuzularımızı korusun ne diyelim şu mübarek gün hürmetine

pitos25
6-03-09, 08:03
elif23 tedavin hayırlı olsun tatlım ama bence 2 yada 3 diye sayı belirleme aklında mutlaka allah senin bakabilceğin taşıyabilceğini kadar veriri sadce hayılrı olanı iste eğer seni için 3 tane hayırlıysa rabbim sana 3 tane harika evlat versin

mehlikayı çok merak ettim nasıl oldu acaba kuzuları ayy şu cuma hürmetine iyileşseler hemencik

aynuröz
6-03-09, 09:03
zuzum saol canım

maviş demek aşılamada hamile kaldın çok sevindim canım

mehlikacım inan çok üzülüyorum lütfen güçlü ol canım fotolarına bakmışsındır özlemin bebişleri nsl küçükmüş çok uzun süre kuvözde kalmış ama şimdi maşşallahları var ne olur kendini bırakma onların yanına gidince onlarla konuş hamileyken bile bizi duyabiliyorlar şimdide geldiğini hissederler iisimlerininde koymuşsun ANIL VE ALİ sanırırım ve ASYA allah hepsini sana bağışlasın şu anda benimkiler 3 doz oldu pnömokok aşısı oldu zatüre için seninkilerde olucak bir dahada hastalanmazlar inşallah ben doğum yaptıgımdan beri en büyük korkum hasta olmaları.canım mehlika allaha dua et bol bol onları sağlıkla dünyaya getirdin asla şikayet ve isyan etme niye böyle oldu diye belkide bu senin imtihanındır DUA VE ŞÜKÜR et bizde duacıyız keratalara bizi haberdar ettigin içinde saol kendine iyi bak