TEST

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

fOrever lOve
15-04-08, 13:04
nerden biliyosun diceksin şimdi...evli bi arkadaşımın da başına gelmişti...

aylin77
15-04-08, 16:04
Arkadaşlar ben dün başladım yasmin kullanmaya ama sigara içiyorum sigara içipte yasmin kullanan varmı aranızda?

berilkaymak
15-04-08, 16:04
ben kullanmıyorum ama sigara içip kullanan bir çok insan tanıyorum

benequel
15-04-08, 17:04
aylin77
Arkadaşlar ben dün başladım yasmin kullanmaya ama sigara içiyorum sigara içipte yasmin kullanan varmı aranızda?
ben gunde 1paket sigara içip 6ay yasmin kullandım...ama bıraktım sonra ılacı...

alkolde almamak lazım dıyorlar...ama eger 35yasın uzerındeysen sıgara ve dogum kontrol hapları kullanılmamalı

CokPisSevdi
15-04-08, 23:04
Doğum kontrol haplarını menopoza girinceye kadar kullanabilirsiniz. Ancak, yaşınız 35’in üzerindeyse ve sigara içiyorsanız, veya hipertansiyon yada diyabet hastasıysanız, hap kullanımıyla kalp hastalıkları ve felç riskiniz artıyorsa, sadece progesteron içeren haplardan kullanabilirsiniz.

realage den alintidir...

mahmuriye
16-04-08, 05:04
iki sene boyunca jasmin kullandım.hiç bir yan etkisini görmedim. muhteşem bir doğum kontrol hapı. herkese tavsiye ederim. diğer doğum kont. haplarından biraz daha pahalı ama gerçekten ne kilo yapıyor ne tüylenme.. şuanda hamileyim. hapı bıraktıktan sonra hamile kalmanız zor olur demişlerdi etraftakiler. ama doktorlar bırakır bırakmaz hamile kalabilirsiniz diyorlardı. gerçekten de doktorların dediği oldu:)

delikiz nurdan
16-04-08, 14:04
slm arkadaşlar ben yeni üye oldum kimse varmı sitede

siyah ve beyazım
16-04-08, 20:04
lovexx

senağlama yha nasıl olur napıcam ben hapa dewan ediyorum.gebe olsam kaç günde belli olur peki test alsam belli olurmu? lütfen cewp yazın çok acil

canım panik yapma sanmam yani çok az şansın var hamile kalman için doktorlar birgün bile unutmak risk diyor ama,insanlar normalde istediği zaman hamile kalamıyorlar yani biraz zor gibi ama yinede sen bir test yap.bu defa kalmadıysanda bir daha kalmıycan anlamına gelmez saati saatine hapı içmen lazım.ayrıca ne oldu sonucu haber ver ?

loveli
16-04-08, 21:04
ya ben kullanırken tahlil yaptırdım prolaktin 48 acaba ilaç yaparmı doktor ilacı bıraktıktan sonra 2 ay hamile kalma dedi bana cevap yazın lütfen

loveli
16-04-08, 21:04
geç oldu biliyorum ama yasmin prolaktini artırırmı

WomenLove
17-04-08, 17:04
arkadaşlar bende yasmin kullanıyorum daha önce 4 sene kullandım hiç yan etkisi olmadı 9 ay sonra tekrar başladım geçen hafta çarşamba adet oldum ve şuan göslerim acıyıor normalde adetim yaklaşırken olurdu ama şimdi başladı neden acaba böle bişey olan varmı????

zumrut_33
17-04-08, 20:04
arkadaşlar yasmin hakkında yazılaların hepsini okudum ve herkes farklı farklı yorumlar yapmışlar.şimdi benim sorum biraz karışık.şimdi benim arkadaşım 10 mayısta evlenecek.normalde her ayın 17 de adet olan kız bu ay 11 de oldu.yani önümüzdeki ay yıne 11 de olursa kötü:KK70:buda adetim gecıksın ve hemende hamıle kalmak istemediği için adetinin 5. günü basladı içmeye.bu ilaç bıtınce sanırsam bu kız yıne adet olacak..dedım adet gecıktırıcı al bu seferde hormonları tamamen bozulur diye vazgecti.bunlar 14 ayısta kuşadasına gidecekler tatile ama bu kızın adet olmaması için yasmin ilacını son haftasını içme yeni kutuya basla dedıler.şimdi bu ilaç bitmeden 2.kutuyu verirlermi.hadi verdiler diyelim öyle yapsa bir sorun olurmu.yardım edin şu kıza ya.hadi ben kıza degıl kocasına acıyorum yazık bea:pşaka bir yana cvbınızı beliyorum arkadaşlar selemlar

lalezar 29
18-04-08, 18:04
ben 1 yil kullandim fakat gerginlik ve sinir yapti ama diger yonden kanamam falan olmadi tuyleri azaltti.herkesin bunyesi farkli sorun yapma.

my-starving-bambina
19-04-08, 15:04
yasmin kullanımına ara verdim ben
tüylerim azaldı... yok denecek kadar az suanda
sivilcelerim gitti 5 aydır
kullanmıorum
tekrarlama gibi bi sorunum olmadı

lovexx
20-04-08, 12:04
siyah ve beyazım
canım panik yapma sanmam yani çok az şansın var hamile kalman için doktorlar birgün bile unutmak risk diyor ama,insanlar normalde istediği zaman hamile kalamıyorlar yani biraz zor gibi ama yinede sen bir test yap.bu defa kalmadıysanda bir daha kalmıycan anlamına gelmez saati saatine hapı içmen lazım.ayrıca ne oldu sonucu haber ver ?
merhaba canm çok saol cewapların için.ben her zaman nete giremiorum o yüsden geç oldu cewap.ksura bkma=) yalnız ben şuan ilaca dewam ediyorum ilacımı bitmesine 10 gün kadr var belkide 15 gün acaba risk varmı çok korkuyorm.eğr hamileysem şuanda test alıp öğrenebilrmiyim?

lovexx
20-04-08, 12:04
aylin77
evet arkadaşım bende sigara kullanıorum eczaneci alırken bana sanırım damar tıkanıklığı yapıo felan demişti tam hatırlamıorum ama hem sigara kullanan hemde yasmin kullanan çok kişi var çevremde.

siyah ve beyazım
20-04-08, 20:04
lovexx merhaba günlerdir bakıyorum sana bişey yazdınmı diye merak etmiştim.hamile olduğunu sanmam ama bence sen yinede bir test al bak için rahat eder.,çünkü hapıda devam ettiriyorsun.bu arada öbür yazınada cevap vereyim bende yasmin yaklaşık üç sene kullandım ve sigara içtim ama damarlarımda ağrılar oluyordu belkide psikolojikti bilmiyorum.doktorlar yasmini sigara içen ve 30 yaş üstü kadınlarda risk görüyor oda kalp krizi riskin arttırdığı için.sonuç umarım istediğin gibi çıkar arkadaşım.

mirrorwoman
21-04-08, 07:04
kızlar selam yeniden:teytey:
bişey sorucam yasmini dakikası dakikasına alançok azdır herhalde bende sarkmalar çok oluyor mesela şimdiye kadar kullanımlarımda 1 gün almayı unuttum hatırladığım anda aldım,sonra diğer günlerde bazen 10 dakika baezen yarım saat bazende 3 saate kadar rötar yaptım almadasırnaşık şey
yani bu saati sattine alma konusunda ne düşünüyorsunuz??:uhm:

y.a.s.m.i.n
21-04-08, 08:04
ben yasmini 3 ay kullandım 3 ayda 9 kilo aldım yan etkilerinde kilo alma we werme yazıyo zaten bunyem kilo almaya musaitti belki ondan kilo aldım :) onun dısında kanamalarım azaldı dengem bozuldu bende bıraktım

loveli
23-04-08, 19:04
arkadaşlar ben de yasmin kullandım düzenli içilemiyor amaçok memnun kaldım tek merakım bıraktıktan sonra hamile kalmak için neden en az 2 ay beklemeliyiz bu arada kimseyle konuşamıyorum forumda yani cvp yazan olmuyor:çok üzgünüm: hepinizden cvp beklerim a.s

mirrorwoman
24-04-08, 06:04
loveli
arkadaşlar ben de yasmin kullandım düzenli içilemiyor amaçok memnun kaldım tek merakım bıraktıktan sonra hamile kalmak için neden en az 2 ay beklemeliyiz bu arada kimseyle konuşamıyorum forumda yani cvp yazan olmuyor:çok üzgünüm: hepinizden cvp beklerim a.s
canım merhaba,
sanırımyenisin hoşgeldin.
düzenli içilemiyordan kastın ne ya ben sordum ama kimse cevap vermedi ben de kaçmalar olabiliyor saatinde problem olurmu sizce:uhm: yarım saat 2-3 saat unuttuüum oluyor sizce nedir durum??

WomenLove
24-04-08, 07:04
egem03
canım merhaba,
sanırımyenisin hoşgeldin.
düzenli içilemiyordan kastın ne ya ben sordum ama kimse cevap vermedi ben de kaçmalar olabiliyor saatinde problem olurmu sizce:uhm: yarım saat 2-3 saat unuttuüum oluyor sizce nedir durum??
cnm yasmin kullandım 4 sene ama doktorların acıklamasına göre saati saatine alınması iyi
ama saati geçtiğinde korumaz anlamına gelmiyor cnm o gün unutsanız bile hatırladığınız anda 2 tane için diyolar ve 12 saat geçmediki ek kormaya gerek yok ben 4 sene içinde 2 kere unuttum ertesi gün aldımmm bişey olmadı genelde tlf alrm kurduğumdan saati saatine içerim ama bazen aksilik oluyor içemiyordum o gün içinde içiyordumm sorun olmadııı genel olarak düzenli olamsı iyi ama yukarda saydığım olası durumlarda bişey olmuyorrrrrrr

mirrorwoman
24-04-08, 07:04
dırımkızı
cnm yasmin kullandım 4 sene ama doktorların acıklamasına göre saati saatine alınması iyi
ama saati geçtiğinde korumaz anlamına gelmiyor cnm o gün unutsanız bile hatırladığınız anda 2 tane için diyolar ve 12 saat geçmediki ek kormaya gerek yok ben 4 sene içinde 2 kere unuttum ertesi gün aldımmm bişey olmadı genelde tlf alrm kurduğumdan saati saatine içerim ama bazen aksilik oluyor içemiyordum o gün içinde içiyordumm sorun olmadııı genel olarak düzenli olamsı iyi ama yukarda saydığım olası durumlarda bişey olmuyorrrrrrr
canım sağol öncelikle verdiğin bilgiler için ben 2 aydır kullanıyorum sadece 1 gün unuttum 2 tane birden aldım ama bunun dışındada yani şöyle oluyor saat 11 se aldığım saat bazen 11:30 oluyor bazen çeyrek geçe oluyor bu yüzden sordum yani 15 20 dakikalık 2 ssaatlik gecikmeler olabiliyor sonuçta bu yüzden problem çıkabilirmi diye düşünmeden edemedim ama:uhm:

loveli
24-04-08, 15:04
:teytey:merhaba egem03 bana msj yazan ilk sen oldun sağol içilemiyordan kastım bazen unutuluyor ya da o an misafirlikte falan oluyoruz çıkarıp içmek istemezdim soruyorlar falan başlıyorum anlatmaya yeni evlendim hemen istemiyoruz diye o yüzden zamanında içemiyordum prospektüste 36 saati geçerse ek korunma gerekiyor ben unuttum hatırlayınca hemen içtim bir şey olmadı sevgiler

ela gözlüm
24-04-08, 19:04
arkadşlar merhaba yenı üye oldum bu siteye 1 ay sonra düğünüm var.6 gundur yasmın kullanıyorum.doktor kontrolunden sonra bu ilacı kullanmamı önerdı.ama yınede tereddutlerım vardı.bu sıtedekı yorumları okuyarak tereddutumu attım ve basladım.göğüslerımde agrılar basladı.insallah baska yan etkısı olmaz.düğün üzeri kilo aldırmaz bana.

loveli
24-04-08, 20:04
yan etkisi en az olan ilaç bir yan etkisi vajinalkuruluk yapıyor her bünyede yapar mı bilmem evliler kervanına şimdiden merhaba

mirrorwoman
25-04-08, 14:04
loveli
:teytey:merhaba egem03 bana msj yazan ilk sen oldun sağol içilemiyordan kastım bazen unutuluyor ya da o an misafirlikte falan oluyoruz çıkarıp içmek istemezdim soruyorlar falan başlıyorum anlatmaya yeni evlendim hemen istemiyoruz diye o yüzden zamanında içemiyordum prospektüste 36 saati geçerse ek korunma gerekiyor ben unuttum hatırlayınca hemen içtim bir şey olmadı sevgiler
sana ilk mesajı yazan ben olmama sevindim ya şimdi okudum vajina kuruluğu yapıuyorumuş hakketen bendede var neden oluyor dşye düşünmüştüm hep:eek:
sevgiler canım

loveli
25-04-08, 16:04
ya öyle sorunun kendimde olduğunu sanıyordum sonradan internette okudum yapıyormuş ne yapalım kullandık memnundum şimdi bıraktım ama kullanırken sürekli internette araştırıyordum uzmanı oldum yasminin sevgiler canım egem03

karçiçeği
25-04-08, 17:04
bende de folükül kisti olmuştu.1 ay düzenli aldm sorun kalmadı. yanlız yatmadan önce al bence çünkü iştahı artırıyor

Betül-ch
26-04-08, 14:04
selam arkadaslar fikrimce yasmin en iyl dogumkontrol hapi insani sismanlatmiyor biraz ilk ay miyde bulantisi olsada sonraki aylarda geciyor ben kulanirken cok memnundum simdi artik bebis istiyoruz birakdim. dogumkontrol hapini hic cocugu olmayanlara pek tavisye etmiyorlar aslinda biraz gec hamile kalma sansin varmis.. tabiki bilemiyorum bünyeden bünyeyede degisebilir hos doktorlar bisey yapmiyor diyorlar ama benim tanidigim bir kac kisi var ilk evlendiklerinde haplan korunmuslar sonra bir kac sene calismalari gerekdi bebis icin.... saygilar

Musique
27-04-08, 07:04
Yasmini kullananlar bir sorum var: Yasminin 21 gün sonunda 2-3gün içinde adet görüyorum,ama ben bu 21 günün sonunda 1-2gün daha hapa devam edip adet günümü geciktirmek istiyorum acaba herhangi bir yan etkisi olurmu?? Yani sadece 2 gün için??böyle birşey yapan yada doktoruna soran oldumu??bir zararı olurmu adet geciktirmekten başka??CADIARZU acilen cevaplarınızı bekliyorum,teşekkür edrim..

lovexx
27-04-08, 11:04
siyah ve beyazım
lovexx merhaba günlerdir bakıyorum sana bişey yazdınmı diye merak etmiştim.hamile olduğunu sanmam ama bence sen yinede bir test al bak için rahat eder.,çünkü hapıda devam ettiriyorsun.bu arada öbür yazınada cevap vereyim bende yasmin yaklaşık üç sene kullandım ve sigara içtim ama damarlarımda ağrılar oluyordu belkide psikolojikti bilmiyorum.doktorlar yasmini sigara içen ve 30 yaş üstü kadınlarda risk görüyor oda kalp krizi riskin arttırdığı için.sonuç umarım istediğin gibi çıkar arkadaşım.
merhaba siyah ve beyazım kaç ündür nete girip bakma imkanı bulamadım.işallah hamile deilimdir gerçekten yıkım olr benm için çünkü yaşım daha 20 ve 5 aylık ewliyis. ilacımın bitmesine 4 gn kaldı.,laç bitince 4, gn adet oluorum yüsde yüz işallah olurum.:) haberleri yazarım:)

lovexx
27-04-08, 11:04
egem03
kızlar selam yeniden:teytey:
bişey sorucam yasmini dakikası dakikasına alançok azdır herhalde bende sarkmalar çok oluyor mesela şimdiye kadar kullanımlarımda 1 gün almayı unuttum hatırladığım anda aldım,sonra diğer günlerde bazen 10 dakika baezen yarım saat bazende 3 saate kadar rötar yaptım almadasırnaşık şey
yani bu saati sattine alma konusunda ne düşünüyorsunuz??:uhm:
merhaba ilk kutuya başladığım zaman ewet aynı saatte almaya çok özen gösterdim ama 2, aydan ititbaren mesela gece 1 de yatıosak birde 2 de yatıosak 2 de gibi aldım bi sorun olmuo:)

Musique
27-04-08, 12:04
Yasmini kullananlar bir sorum var: Yasminin 21 gün sonunda 2-3gün içinde adet görüyorum,ama ben bu 21 günün sonunda 1-2gün daha hapa devam edip adet günümü geciktirmek istiyorum acaba herhangi bir yan etkisi olurmu?? Yani sadece 2 gün için??böyle birşey yapan yada doktoruna soran oldumu??bir zararı olurmu adet geciktirmekten başka?? acilen cevaplarınızı bekliyorum,teşekkür edrim..

rainbow55
27-04-08, 14:04
merhabalar...

bu yaz evleniyorum ve hemen çocuk istemiyorum. hangi hap ın beniim için uygun oldugunu ogrenmek icin doktora gittim. yasmin i önerdi. ilk kutuya adetim 3. günüyle başlamamı, devam eden aylarda ise, hapı bıraktıktan sonra adet olup 5 gün beklememi, adetin 5. günü hapı almaya başlamamı söyledi. oysa burada okudugum yorumlara ve ilacın prospektüsüne göre baktıgımda, ilk kutuya adetin 1. günü başlanmalı ve 7 günlük aralarla devam edilmeli. sizce en dogrusu hangisi? benim aklım karıştı.:sm_confused:

loveli
prospektüse göre kullan bana dr öyle dedi sana neden böyle dediki

loveli
ben de yasmin kullandım etkisi en az olan ama senin yerine eşin korunsa keşke ben öyle yapsaydım zararını henüz görmedim ilacı bırakınca vücut tekrar eski haline geliyor ama bıraktıktan sonra en az 3 ay korun

yaren33
27-04-08, 15:04
yasmin in adeti kestiği tamamen doğru. bende kullandım tamamen adeti kesiyor sadece bir leke şeklinde geliyor.

yaren33
hiç bir şey olmaz ben sürekli yapıyorum ve doktorada sordum iş seyahatlerimden dolayı adetimi istediğim gibi düzenliyorum

rainbow55
doktor o şekilde tavsiye etti , tanıdıklarımın 7 gün arayla kullandıklarını söyledim ama o kesinlikle o şekilde kullanmanın doğru olmadıgını adet olmayı beklemem gerektiğini ve 5 günü içmem gerektiğini söyledi

Musique
Merhaba Yaren bana mı yazdın cevabını aceba??CADIARZU

loveli
27-04-08, 16:04
benim adet günlerim 8 gün sürerdi ilaçtan sonra 4-5 gün olarak sürdü ara lekelenmeler yaşamadım 21 gün kullandım 7 gün ara verdim sonuçta bünyeye göre değişiyor hormonları etkilediğinden kullanım şekline göre kullanılmalı

bucuk-yiğit
27-04-08, 17:04
arkadaşlar iki yıl kullandım o ilacı bir sorunla karşılaşmadım musique bazen bende yaşadım ama bir sorun olmadı bildigim kadarıla tamamen bitkisel bir ilaç ayrıca doktorum o dönem çok güveniyordu o ilaca

ela gözlüm
28-04-08, 21:04
kızlar ya size bişey sorcam
ben bu ilaca baslayalı 12 gun oldu.gögüslerım acayıp büyüdü.1 ay sonrada düğünüm var.bir haftasonrada gelınlık provam var goğüslerım guzel durmazsa gelınlıkte .ben ilacı kutusu bıtınce bıraksam düğünden sonraki adetımde 2. kutuya baslasam olurmu.bi zararı olurmu acaba

siyah ve beyazım
28-04-08, 21:04
lovexx cim merhaba.adet olduktan sonra kesin test yap yinede.çünkü yasmin kullanırken çok az kanama oluyor genelde lekelenme şeklinde anlamayabilirsinde adet oldum hamile değilim diye düşünme işi garantiye al canım.

rainbow55
29-04-08, 13:04
ela gözlüm
kızlar ya size bişey sorcam
ben bu ilaca baslayalı 12 gun oldu.gögüslerım acayıp büyüdü.1 ay sonrada düğünüm var.bir haftasonrada gelınlık provam var goğüslerım guzel durmazsa gelınlıkte .ben ilacı kutusu bıtınce bıraksam düğünden sonraki adetımde 2. kutuya baslasam olurmu.bi zararı olurmu acaba
ben de yasmine başlayacagım ama bu etkiyi okuduktan sonra korktum. gelinliğin içine sığamamak mı yasmine başlayıp hamileleik riskini kaldırmak mı zor bir karar benim için

lovexx
29-04-08, 13:04
siyah ve beyazım
lovexx cim merhaba.adet olduktan sonra kesin test yap yinede.çünkü yasmin kullanırken çok az kanama oluyor genelde lekelenme şeklinde anlamayabilirsinde adet oldum hamile değilim diye düşünme işi garantiye al canım.
evet haklısın en yakın zamanda test alırım bende adet olururm işallah ve bttiğinf-de test yaparım.umarım yine öyle pozitif bi sonuç çıkmaz çünkü gerçekten yıkılırım. yaşım çok küçük olduunu düşünüyorum.20 yaşndayım çocuk aklımdan geçmeyen bişi=)

ela gözlüm
29-04-08, 20:04
rainbow55
ben de yasmine başlayacagım ama bu etkiyi okuduktan sonra korktum. gelinliğin içine sığamamak mı yasmine başlayıp hamileleik riskini kaldırmak mı zor bir karar benim için
canım yanlış anlama kılo falan aldırmıyo.cok ıı bı hap ama gögüslerımı buyuttu benım.belkı sana böle yan etkısı yapmaz.hanı ınsan hasta olurken göğüsleri şişer ya işte sankı hastalığım hala devam edıyomuş gıbı şiş.sen terddut etme.gelınlığe sıgarsın cnm okadarda değil cnm.şimdiden mutluluklar sana.

gölgeler
1-05-08, 06:05
Merhabalar,
bende doktor tavsiyesi ile başladım ama, ilk başta adetin 1. günü başlayın diyor eğer 2. veya 5. gun başlarsanız ek koruma gerekir yazıyordu. İlk gün başlasam hesap yaptım 2 sonraki adetim tam düğün gününe geliyordu... Bende düğünden 7 gün sonra adet olabilmek için sanki yeni başlamıyormuşum gibi adetim bittikten sonra yani 7. gün başladım. Sizce bir sorun olur mu? yani bu şekilde kullanan var mı?
4.gün bitti kilo aldıracak diye çok korkuyordum düğün üzeri ama saolun beni rahatlattınız...
:eek:

bal kavanozu
1-05-08, 08:05
Musique
Yasmini kullananlar bir sorum var: Yasminin 21 gün sonunda 2-3gün içinde adet görüyorum,ama ben bu 21 günün sonunda 1-2gün daha hapa devam edip adet günümü geciktirmek istiyorum acaba herhangi bir yan etkisi olurmu?? Yani sadece 2 gün için??böyle birşey yapan yada doktoruna soran oldumu??bir zararı olurmu adet geciktirmekten başka?? acilen cevaplarınızı bekliyorum,teşekkür edrim..
hiç bişey olmaz canım benim düğünüme denk gelmesin diye ilk başladığımda 1.kutudan sonra 2.kutudan 3 tane alıp bıraktım doktor hesaplamıştı gününü sonra temizlendikten sonra o kutuyu at dedi yenisine başla dedi sende öyle yap.