TEST

2009 Eylül Anneleri

5848BL
30-03-09, 08:03
Gunaydin tatli eylul anneleri nasilsiniz bakalim bebisler nasilllllll:CüvCüv: pembe mavi canim ecmis olsun eger baska rahatsiz olan arkadaslar varsa onlarada gecmis olsun bebislerini gormeye gideceklerin zamani su gibi gecsin hemen nisan ayi gelsinnnnnnnkaydirigubbakcemile

clksEmel
pembemavi
kızlar bir kulağımda egzema var 10 yıldır. kaşınıyor. eğer dikkat etmezsem enfeksiyon şişlik ve ağrı oluyor. birkaç yıldır iyiydi şimdi nüksetti.ölüyorum ağrıdan. dr dedi hormonlar da tetiklemiştir. kbb ye gittim kortizon yazdı. dedim hamileyim. bu kullanılabilir bir şey gebelikte dedi dr. kullandım ama çok da iyileşmedi. korkarım böyle devam edecek. canım sıkılıyor. ağrım çook. antibiyotiksiz geçmeyecek gibi.
canım çok geçmis olsun yaaaa umarım daha fazla siddetlenmezde sende antıbıyotık falan kullanmak zorunda kalmazsın . . . . . .malesef hormonlar bir çok seyi tetikliyebiliyo su donemde

Mozijiku
pembemavi
kızlar bir kulağımda egzema var 10 yıldır. kaşınıyor. eğer dikkat etmezsem enfeksiyon şişlik ve ağrı oluyor. birkaç yıldır iyiydi şimdi nüksetti.ölüyorum ağrıdan. dr dedi hormonlar da tetiklemiştir. kbb ye gittim kortizon yazdı. dedim hamileyim. bu kullanılabilir bir şey gebelikte dedi dr. kullandım ama çok da iyileşmedi. korkarım böyle devam edecek. canım sıkılıyor. ağrım çook. antibiyotiksiz geçmeyecek gibi.
Geçmiş olsun pembecim. Bence hemen başka doktora git cnm sen kortizon işe yaramadıysa

msms
:):) ben hko nun kızınımı alcam:) ama sad benım bebe cogununkınden küçüktür:)

pembemavi
geçmiş olsun dileklerinize teşekkür ederim kızlar.

şu an berbat durumda. antibiyotiksiz geçmeyecek ben bunu anladım. onu da kullanamam. ama gece uyuyamadım.

msmscim limon asidinden ötürü zararlı olmasın?

sad
bircan canım aman barışın cnm kavga etmeyin üzmesin seni :eek:klava: kızdırmasın bizi
cnm valla çok şanslısın ne lazımsa alsın tabiiki babaanne olmak kolay mı :) işin şakası valla bende dün anneme söyledim ne alıncaksa hep birlikte gidip alalım bir şey'den 10 tane almak yerine 1 tane alırız diye

petibor
bengiii
yok valla canım gormemisim arada kaçtı gozden demek ki .......istanbul hastanesini duymustum ama bi erkek doktordan bahsetmislerdi bana iyimis diye unuttum simdi..nasıl memnun musun doktorundan? orada ameliyat ya da dogum yapılıyor degil mi ? ................belki gecen ki yazılarımda hikayemi okumuşsundur bir doktor bulamadım kendime....medicalde basladım iki doktor da gitti su an doktorsuz hastane dogumumu da orda yapmayı çok istiyorum bakalım ne olacak....su an anadolu tıpa devam ediyorum hatice hanım var
ben hamıle kalmadan once medıcale erzat bey var ona gtmıstım.kıstım olmadıgı halde kıstın var demıs bana.bı daha ona gtmedım.sonra dıvan hayatta hatıce hanıma basladım.o kadar suratsızdı kı.ondan da memnun kalmadım.sımdı ıstanbul hastanesıne gıdıorum.ustelık randevu almadan gıdıosun.özlem hanım ve eşi ikisi de kadın dogumcu.ben bayana gttım.cok da memnun kaldım.herseyı benım bısey sormama fırsat bırakmadan anlattı saolsun.yakın davrandı cok ıyı ılgılendı.3lu mü de o yaptı.amelıyat da yapıyolardır herhalde tam bılgım yok o konuda.baska bısey sormak ıstersen sen sor benım aklıma gelen bu kadar

clksEmel
kızlar ben cıkıyorum kızımın ogretmeni gelecekti ziyarete telefon açtı biraz ortalıgı toparlayayım kendinize çok iyi bakın opuyorummma.s.

gamma
Doğmamış bebeğinizi mutlu edin

1. Üç aylık dönem (0-12 hafta)

Yürüyüşe çıkın
Egzersiz yapmak bebeğinizin beyninin daha iyi çalışmasını sağlar. Yürürken oluşan sallanma hareketi bebeğinizin kendisini daha rahat ve güvenli hissetmesine yardımcı olur.

Ara sıra ağlayın
Bir anda mutluluktan uçarken, biraz sonra gözyaşlarına boğulabilirsiniz. Hormonlardan kaynaklanan bu mod değişiklikleri özellikle ilk üç ayda yoğun olur. Ağlayarak stresinizi atabileceğinizi unutmayın.

Şekerleme yapın
Vücudunuz bebeğinizin yaşam destek sistemi olan plasenta için fazla mesai yaptığından, aralarda kestirmeniz enerji depolamanızı sağlar.

Ispanaklı omlet yiyin
Yumurtada bebeğinizin öğrenme ve hafıza için nörolojik merkezlerine çok iyi gelen kolin maddesi, ıspanakta ise A, C ve B6 vitamini, kalsiyum, demir, magnezyum ve potasyum bulunur.

Evinizde çiçek büyütün
Evde kullanılan boya, temizlik malzemesi gibi kimyasallardan kurtulmanın en şık yolu; evinizi mümkünse sarmaşık tarzı bitkilerle süslemek.

Doğum öncesi yoga yapın
Yogada öğrenilen nefes alma teknikleri bebeğinize daha çok oksijen gitmesini sağlarken, sizin de sinir sisteminize iyi gelir.

2. Üç aylık dönem (13-28 Hafta)

Göbek dansına başlayın
Göbek atmak vücudunuzu doğuma hazırlarken, bebeğiniz üzerinde de rahatlatıcı bir etki sağlar.

Bebeğinizle konuşun
5 aylıktan itibaren bebeğiniz sizin sesinizi duymaktan zevk almaya başlar ve doğar doğmaz da sizin sesinizi hatırlar.

Balık yiyin
Balıkta bebeğinizin beyin ve gözlerinin gelişimi için gerekli olan Vitamin D ile Omega 3, DHA ve EPA asitleri bulunur.

Yüzün
Havuzda atacağınız birkaç tur, bebeğiniz için en iyi egzersizlerden biridir ve cenine maksimum kan akışı sağlar.

Masaj yaptırın
Hamilelik masajını bilen bir masöre yaptıracağınız masaj, stresinizi ve endişelerinizi alır ve salgıladığınız oksitosin (sevgi hormonu) bebeğinizin de kendisini iyi hissetmesini sağlar.

Karnınıza sarılın
Kendinizi kötü hissediyorsanız, 20 saniyelik bir kucaklama oksitosin salgılamanızı sağlayacak, hem sizi hem de bebeğinizi mutlu edecektir.

Kendinize çiçek alın
Kokulu mumlar ve oda spreyleri bebeğiniz için yararlı olmadıklarından, evinizin güzel kokması için lavanta ve gül gibi çiçekler alabilirsiniz.

3. Üç aylık dönem (29 - 40 hafta)

Komik filmler izleyin
Gülmek kan basıncınızı düzene sokar ve kalp rahatsızlığı riskini azaltır. Araştırmalar; siz güldüğünüzde bundan bebeğinizin de zevk aldığını gösteriyor.

Karnınızı ovun
Sabahları ve akşamları karnınızı özellikle E vitaminli yağlarla ovarsanız, hem çatlak oluşumunu önlemiş hem de bebeğinizin beyin gelişimine katkıda bulunmuş olursunuz.

Klasik müzik dinleyin
Mozart ve Vivaldi gibi klasik müzikler annelerin kalp atışlarını andırdığından,bebekler üzerinde sakinleştirici etkiye sahiptir.

Masal anlatın
Bebeğiniz bu dönemde dinlediği masalları doğduktan sonra hatırlayacak ve hatta bunlar uyumasına yardımcı olacaktır.

Muzlu içecekler tüketin
Düşük kalorili enerji ve potasyum deposu olan muz, hızla büyümekte olan bebeğiniz için çok yararlı.

Ayaklarınızı yüksekte tutun
Bu hareket şiş ayak bileklerinize iyi geleceği gibi, bebeğinizi de rahatlatacak.

Meditasyon yapın
Her gün 20 dakika süreyle yapılan meditasyon, rahatlatıcı DHEA hormonu salgılamanıza yardımcı olur.

Eşinize şarkı söyletin
Bebekler son aylarında babalarının seslerini de tanıyıp doğumdan sonra da hatırladıkları için, ileride eşinizin bebeğinizi uyutması da kolaylaşacak.

www.kücükinsan.com

msms
pembemavi
geçmiş olsun dileklerinize teşekkür ederim kızlar.

şu an berbat durumda. antibiyotiksiz geçmeyecek ben bunu anladım. onu da kullanamam. ama gece uyuyamadım.

msmscim limon asidinden ötürü zararlı olmasın?
hayır canım mikrobunu kırıyor. zaten egzema ellerınde olan kuzenlerımde var benım. onlarada dr demiş lımon surun bırazda olsa rahatlatır. kulaklarsdakıler çok derın olmadıgından faydalı oluyor. bende bu yaraların egzema olduğunu kulak zarı amelıyatndan sonra ogrendım. o zamanda dr um lımon sür demişti. bende işe yarıyor canım. bı eczaneye sormak lazım elecom krem kullanabılırmıyız dıe .

nevestabircan
dilekakal
Evet tatlım fiaytı bayağı uygundu tek tek alsak çok daha pahalı tutar. Mina bebeden aldık.
Ne güzel kayınvaliden ne kadar iyiymiş....:lepi:
iyi ya sağulsun çok hevesli ilk torun ya

petibor
kızlar bızım orda adet bebegın kıyafetlerını ve besıgını anneanne alır sızın orda babaanne mı alıyo

clksEmel
petibor
ben hamıle kalmadan once medıcale erzat bey var ona gtmıstım.kıstım olmadıgı halde kıstın var demıs bana.bı daha ona gtmedım.sonra dıvan hayatta hatıce hanıma basladım.o kadar suratsızdı kı.ondan da memnun kalmadım.sımdı ıstanbul hastanesıne gıdıorum.ustelık randevu almadan gıdıosun.özlem hanım ve eşi ikisi de kadın dogumcu.ben bayana gttım.cok da memnun kaldım.herseyı benım bısey sormama fırsat bırakmadan anlattı saolsun.yakın davrandı cok ıyı ılgılendı.3lu mü de o yaptı.amelıyat da yapıyolardır herhalde tam bılgım yok o konuda.baska bısey sormak ıstersen sen sor benım aklıma gelen bu kadar
sen benden ilerdeymissin canım 17 hafta olmussun bende olmazsa bu hafta içi ona gideyim bakayım ..ya randevusuz da çok karısık olmuyor mu ......memnun kalırsam devam ederim belki .....sagol canım bilgilendirdigin için

msms
petibor
kızlar bızım orda adet bebegın kıyafetlerını ve besıgını anneanne alır sızın orda babaanne mı alıyo
canım valla bızde anneannede alır babaannede. ama esım bandırmalı onalrda nasıl bılmem:) kayınvalıde battanıye falan orecekmıs onu ogrendım:)
annem hazır battanıye için bezler falan almıs:) herkesde bı battanıye sevdası var ama gerısı nasıl gelır bılmem:)

MyFairyDaphne
gamma
Dilek dediğin seti internette görmüşütüm büyük biberon içinde değil mi bende istiyorum çok güzle bir set o büyük biberonada bayıldım onu aldım sanırım bebedorun iyi almışsın internettede aşağı yukarı 40-44 arası fiyatı
Evet canım ondan ama internettekinin içindekiler biraz daha farklı ama gayet güzel.

fussilet
dilek çim maaşallah kızına ne güzel anlatmışsın hareketlerini filan Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inş.
Sağol canımcım.Amin allah hepimize nasip etsin sağ salim kucaklarımıza almak.

pembemavi
liste için teşekkürler dilek. süpersin.
Rica ederim tatlım.

nevestabircan
canım süğpermiş ya çok uygun bende alayım kuzucuğuma
Evet canım bizde bayağı uygun bulduk. Sen de al bebişine.

pembemavi
Canım çok geçmiş olsun. Aynı sorun benim eşimde de var. Onda kulağının içinden kokuda geliyor. Bir sürü ilaç kullandı ama hep geçici çözümler. Seninki gibi ara sıra yine nüksediyor.

ecem84
selam kızlar..herkese sağlıklı haftalar diliyorum..ben üç gündür çok kötüyüm grip olmuşum burnum ve kulaklarım tıkalı..yarın sabah dr kontrolümüz var inşallah herşey yolunda gider..birde kızlar bişey sorucam size bende bu ara mide yanması gibi şeyler başladı sizlerde de varmı..

zeytingözlü
pembemavi
Canım geçmiş olsun , benim hiç egzamam olmadı ama kalçam da ona benzer bir şeyler çıktı of dr. gitmeyede çekiniyorum .

sad
CİNSİYET LİSTESİ

1 Msms Erkek 15 Hko Kız
2 Begum84 Erkek 16 Hzenbil Kız
3 Ecem87 Erkek 17 Buket27 Kız
4 Karanfil28 Erkek 18 Deryadevrim Kız
5 Ayfersmu Erkek 19 Melike Kız
6 Kardelen79 Erkek 20 Guluzar Kız
7 Ecem84 Erkek 21 Candy5 Kız
8 Birbelemir Erkek 22 Pushing Kız
9 Dilekakal Erkek 23 Kamille Kız
10 Mozijku Erkek 24 Bengi Kız
11 Petibör Erkek 25 Sakura Kız
12 Zeytingözlü Erkek 26 Sad Kız
13 Kedinihal Erkek
14 Ultlar Erkek
Sad cım aldım kızını gitti , kötü kaynana olmam söz :eek:klava:

petibor
kızlar dun oy kullanırken bana oncelık verdıler bı hosuma gttı kı.dedım herhalde basladı hamıleleıgın avantajları:)

5848BL
sad
CİNSİYET LİSTESİ

1 Msms Erkek 15 Hko Kız
13 Kedinihal Erkek
14 Ultlar Erkek
way erkekler kizlari basdirmis buarada yaaaaaaaa bir biz kaldik bircan ben pembe mavi offfffffffffffffffffff yaaaaaaaa buarada iyi eslestirme yapmissiniz simdidenkaydirigubbakcemile3

petibor
:1shok: ilk defa duydum canim bizde heriki tarafda alirrrrrrr mesela bebek odasini babam alicak_(esimin babasi)benimkilerde ic kismini uykusetini falan ve bebek araba setini hayirlisi olsunda hersey yavas yavas alinir yaaaaaaaaa:KK46: bircanim sende fazla herseyi kafana takilip uzulmeeee barisinŞeniz

Mozijiku
ecem84
selam kızlar..herkese sağlıklı haftalar diliyorum..ben üç gündür çok kötüyüm grip olmuşum burnum ve kulaklarım tıkalı..yarın sabah dr kontrolümüz var inşallah herşey yolunda gider..birde kızlar bişey sorucam size bende bu ara mide yanması gibi şeyler başladı sizlerde de varmı..
Geçmiş olsun cnm. Mide yanması ekşimesi bendede var cnm.

petibor
kızlar dun oy kullanırken bana oncelık verdıler bı hosuma gttı kı.dedım herhalde basladı hamıleleıgın avantajları:)
kaydirigubbakcemile3 aynısını dün banada yaptılar ya çok hoşuma gitti

petibor
aman ne bılım ben bızım orda oyle dıe bılıom.ama kalkar kayınvalıdem besıgını alırsa sen nıe aldın annem alcaktı demem tabikaydirigubbakcemile2

gamma
petibor
bizde eğer doğacak ilk torunsa anneanne alır ama annemin 2. torunu babaanne yok zaten gene annem alır gerçi bende harıl harıl para biriktiriyorum

ecem84
sad
CİNSİYET LİSTESİ

1 Msms Erkek 15 Hko Kız
13 Kedinihal Erkek
14 Ultlar Erkek
hayatım ama benim kızım olucak...

petibor
Mozijiku
aynısını dün banada yaptılar ya çok hoşuma gitti
kaydirigubbakcemile5:lepi::içelim:

MyFairyDaphne
ecem84
Olmaz mı canım. Dünüm o nedenle berabt geçti..

clksEmel
Kız bebek odaları

geçen nette gezinirken gordum çok tatlılar degil mi :)

bunlarda erkekler için :)

msms
Bengıı yuvarlak olanlara bayıldım.

clksEmel
kızlar ben ogluşuma oyun parkı tarzında besik almayı dusunuyorum ...ilkinde besik almıstım su normal bildigimiz klasık olanlardan ama benim kız hiç yatmadı sonra da ortalıkta yer kaplamaktan baska bir ise yaramadı.......bu dusundugum çok pratik resmini ve ozelliklerini de koyuyorum fikriniz olsun :)

Baby moon iki katlı sallanabilir hamaklı oyun parkı(04 yaş kullanım süreli)
iç kullanabilir net ölçüsü 60-120
Hamaklı olup isteğe göre iki katlıdır.ister üst katını isterseniz alt katını kullanabilirsiniz bizim tavsiyemiz 1 yaşına kadar üst katı kullanmanızdır.
İsteğe göre sallanabilme ve sabitleme özelliği bulunur.
Bir tarafında fren tertibatlı tekerler olup evin içinde rahatca dolaştırabilirsiniz.
Bebeğinizin altını değiştirebileceğiniz alt değiştirme ünitesi bulunur.

cibinlik veYanda malzeme koyma bölmesi
Fermuarlı açılabilir yan taraf.
İleriki dönemlerde oyun parkı olarak kullanırken alt açma ünitesini ,hamağını rahatlıkla çıkarabilirsiniz.
Dıştan dışa ölçüsü:65-125dir.Çok pratik katlanıp orjinal çantası ile heryere taşınabilir.
iki yıl garantili ve 2008 yılının özel canlı renkleri.(silinebilir özel kumaş kalitesi)

fiyatı da 145 diyor nette

petibor
arkadaslar bel destek bandından ve kulottan konusmussunuz.ben onu 2 ay once almıstım.ama sandıgım gıbı bısey dıılmıs.bant cok sert kazık gıbı.ben hayatta kullanamam.ben onu daha esnek bısey sanmıstım.fotosunu da koydum kı anlayın dıe.yıne de almak ısteyenlere fıkır olsun.

zeytingözlü
Bebek odası için ben ne ailemden ne de kayınvalidemlerden istemiyorum , iki tarafında durumu çok iyi değil ve uzun kullanılmayacak bir şey için ben onları zor durumda bırakmak istemem ama kayınvalidem söz dinlemiyor yinede alırım derse karışmam .

Mide yanması içinde muz çok iyi geliyor umarım şu an birilerinin canını çektirmemişimdir bir de içmiyorsunuzdur ama çay ve asitli içecekler tetikliyor haberiniz olsun .Bir de çok aşırı yemek yiyip yatmayın ben ööle aştım:))

petibor
bu da kulot.almak ıstersenız.normalde kac beden gıyıyorsanız o beden alıcaksınız.hamıleyım dıe buyuk almayın.zaten o hamıleleıgı dusunerek yapılmıs bısey oldugundan sadece gobek kısmının buyuk olması yeterlı.

sad
zeytingözlü
Canım geçmiş olsun , benim hiç egzamam olmadı ama kalçam da ona benzer bir şeyler çıktı of dr. gitmeyede çekiniyorum .

Sad cım aldım kızını gitti , kötü kaynana olmam söz :eek:klava:
ikisini bir büyütürsün canım

petibor
30-03-09, 09:03
kulot tahmın edemeyecegınız kadar rahat.onu tavsıye ederım.hem bobreklerı de koruyo ve dar bısey gydıgınızde gobek delıgı cok bbellı oluo hos durmuo onu da ortuo:)

sad
şimdi isim araştırması başlıyor nisa olucak ama ben 2 isimli olsun diyorum

Mozijiku
Saol Elacım. ıyi oldu bu söylediklerin. Bize fikir verdin

Begum84
Sadcım benimde kızım olacak oğlum değil....

5848BL
ecem84
canim gecmis olsun dikkat et sicak seyler ic ayaginida sicak tut:CüvCüv:kizlar sizdede krampf oluyormu benim ayaklarim cok kotu topalliyorum resmen yaaaaaaaaaa:1no2:

petibor
Mozijiku
Saol Elacım. İyi oldu bu söylediklerin. Bize fikir verdin
bısıy dııl canım.bosuna almanızı ıstemem cunku.fotolarda cok baska duruo.o yuzden kendı cektıgımı koydum sıze.

Mozijiku
5848BL
canim gecmis olsun dikkat et sicak seyler ic ayaginida sicak tut:CüvCüv:kizlar sizdede krampf oluyormu benim ayaklarim cok kotu topalliyorum resmen yaaaaaaaaaa:1no2:
Tatlım benim doktorum magnezyum verdi bana. İleride krampların olucak şimdiden içmeye başlaman lazım demişti. İstersen sende sor doktoruna. Ben faydasını gördüm. Zaten hamilelikten öncede kramplarla başım dertteydi.

petibor
bısıy dııl canım.bosuna almanızı ıstemem cunku.fotolarda cok baska duruo.o yuzden kendı cektıgımı koydum sıze.
İyi yaptın cnm. Şu kemerden almayı düşünüyordum. Sanırım satan biyere gidip incelemek lazım.

pembemavi
petişko,
bel bandı taşını kuyuy ben atmıştım. demek öyle. markasını söylesene ondan almayalım ya da elleyip alalım. ben alacağım korkuyorum bel ağrısı varis ve ikiz göbeği....

bir de külot pamuklu mu?

pembemavi
ecem ve begümün kızları oluyorsa kızlar erkekleri geçtiiiiii

msms
Elaa bunlar kocaman degılmı:) ben hala el kadar seyler gıyıyorum:)

nevestabircan
bengiii
[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2008/10/5_136.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2008/10/colorful-mod-nursery-amazing-wall-painting-techniques-8178.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2008/10/nurseries_sh06c193divinedesign_w609.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2008/10/nurseries-ellamomma-pink-and-green_j.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2008/10/1856181251_866f4a0664.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2009/03/3230515987_cdd782c1b1_o.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2009/03/lpmain0211091.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2009/03/2008-08-05-abc-nursery.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2009/03/2008-03-10-sara1.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2009/03/crib1.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2009/03/nurseries-hshui103-green-africa_w60.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2009/03/5002080_stokkesleepisystem_f108.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2009/03/10904_pd2.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2009/03/glenna-jean-neutron-crib-bedding.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.crazyabouthome.com/myhome/wp-content/uploads/2009/03/461736768_f430bc24d1_o.jpg[/ımg]

ayy süperler çok değişikler ya

nevestabircan
petibor
bu da kulot.almak ıstersenız.normalde kac beden gıyıyorsanız o beden alıcaksınız.hamıleyım dıe buyuk almayın.zaten o hamıleleıgı dusunerek yapılmıs bısey oldugundan sadece gobek kısmının buyuk olması yeterlı.
[ımg]http://img22.imageshack.us/img22/3001/1003104c.jpg[/ımg]
canım çok iyi bir şey ya sağol tatlım

clksEmel
kızlar ben ogluşuma oyun parkı tarzında besik almayı dusunuyorum ...ilkinde besik almıstım su normal bildigimiz klasık olanlardan ama benim kız hiç yatmadı sonra da ortalıkta yer kaplamaktan baska bir ise yaramadı.......bu dusundugum çok pratik resmini ve ozelliklerini de koyuyorum fikriniz olsun :)

Baby moon iki katlı sallanabilir hamaklı oyun parkı(04 yaş kullanım süreli)
iç kullanabilir net ölçüsü 60-120
Hamaklı olup isteğe göre iki katlıdır.ister üst katını isterseniz alt katını kullanabilirsiniz bizim tavsiyemiz 1 yaşına kadar üst katı kullanmanızdır.
İsteğe göre sallanabilme ve sabitleme özelliği bulunur.
Bir tarafında fren tertibatlı tekerler olup evin içinde rahatca dolaştırabilirsiniz.
Bebeğinizin altını değiştirebileceğiniz alt değiştirme ünitesi bulunur.

cibinlik veYanda malzeme koyma bölmesi
Fermuarlı açılabilir yan taraf.
İleriki dönemlerde oyun parkı olarak kullanırken alt açma ünitesini ,hamağını rahatlıkla çıkarabilirsiniz.
Dıştan dışa ölçüsü:65-125dir.Çok pratik katlanıp orjinal çantası ile heryere taşınabilir.
iki yıl garantili ve 2008 yılının özel canlı renkleri.(silinebilir özel kumaş kalitesi)

fiyatı da 145 diyor nette

petibor
pembemavi
petişko,
bel bandı taşını kuyuy ben atmıştım. demek öyle. markasını söylesene ondan almayalım ya da elleyip alalım. ben alacağım korkuyorum bel ağrısı varis ve ikiz göbeği....

bir de külot pamuklu mu?
canım bandın markası "elija".
kulot da %100 pamuk onun markası da "chez elle".ıkısını de hepsı buradadan almıstım.

MyFairyDaphne
Begum84
Sadcım benimde kızım olacak oğlum değil....
pembemavi
ecem ve begümün kızları oluyorsa kızlar erkekleri geçtiiiiii
Yok kızlar siz Sad'ın listesine bakmayın. O bebişlere kendi aralarında beşik kertiği yaptı.
Gerçek cinsiyetler için benim listeme bakın. Yani 14 erkek , 12 kız hala....

zeytingözlü
Elacım zaten sıkmasın diye pantolanları lastikli alıyoruz bir de bunu takarsak yazık olur bebişlere , teşekkürler aydınlattığın için :)

clksEmel
Kız bebek odaları

petibor
msms
Elaa bunlar kocaman degılmı:) ben hala el kadar seyler gıyıyorum:)
e canım adı ustunde hamıle kulodu:) bı de canım alırken su kadar kıloysanız su beden alın yazmıyodu ben "m"beden almısım.ama gıyıyorum bıraz buyuk oluo.mesela arkasında normlde 38-40 gıyıyosan small,42-44 gıyıyosan medıum alan gerektıgı yazıo.
pembe %100 pamuk dıılmıs canım.%45 modal,%50,pamuk,55 elastan yazıo.