TEST

Ferro Sanol Diodenol kullananlar...

ela
1-01-09, 09:01
arkadaşlar saç dökülmemden dolyı doktor kansızlık teşhisi koydu ve bu ilacı verdi 1 sene evvel ki gür saçlarım çok seyrek kaldılar ilaç tedavimde ve ek olarak priorinde 3.ayımdayım ama hala yoğun olmasa dökülme devam ediyor bu ilacı kullanan arkadaşlara rica ediyorum ,benim gibi bu rahatsızlığı olup tekrar seyrelen saçları gürleşen arkadaşlar var mı ve bu arkadaşlar tedavilerini kaç ay sürdürdüler bu ilaçla.:nazar:

selinay2002
1-01-09, 12:01
arkadaşımda olmuştu hangi ilacı kullandığını bilmiyorum ama 3 ay ilaç kullandı daha sonra saç dökülmesi azaldı,ama o bu ilaçlardan 5 kilo fln aldı iştahını açtı kan ilacı........................

MeleklerKorusun
1-01-09, 13:01
bendede kansızlık problemi var
dr.um aynı ilacı önerdi
en son kontrole gittiğimde seviyemin 11 e yükseldiğini söyledei
12 noröal seviyeymiş
sebze meyve çok ye dedi
ama saç dökülmem çok fazla var
bi hal çaresi olmasını bende çok isterim

ela
1-01-09, 13:01
burda birkaç arkadaşımız kansızlıktan dolayı seyrek kalan saçlarını bu ilacı düzenli içerek ve kan yapıcı şeyler yiyerek gürleştiğini yazmışlar bu güzel haber bence birde şunu düşünmeli kansılıktan kel kalan yok ki genetik olmadığı sürece çıkmaz mı saçlar arkadaşlar moral istiyorum ama ben veriyorum yinede.

MeleklerKorusun
1-01-09, 14:01
i_pek
burda birkaç arkadaşımız kansızlıktan dolayı seyrek kalan saçlarını bu ilacı düzenli içerek ve kan yapıcı şeyler yiyerek gürleştiğini yazmışlar bu güzel haber bence birde şunu düşünmeli kansılıktan kel kalan yok ki genetik olmadığı sürece çıkmaz mı saçlar arkadaşlar moral istiyorum ama ben veriyorum yinede.
canım tabiki kellik olmaz
o kadarda değil
hani dökülüyo ama yerine yenisi geliyuo
bu arada zaten günde 100 tel saçın dökülmesi normalmiş
bunu düşünerek canımızı hiç sıkmayalım:teselli:

MeleklerKorusun
1-01-09, 14:01
i_pek
aayrıca duru pekmez
keçiboynuzu pekmezi
ciğer,ceviz kansızlığa iyi gelenyiyecekler canım
tavsiye ederim

ela
3-01-09, 09:01
ceren2006
aayrıca duru pekmez
keçiboynuzu pekmezi
ciğer,ceviz kansızlığa iyi gelenyiyecekler canım
tavsiye ederim
sağol canım ya bende o kadar gür saç vardıki inan herkez hayran kalırdı ama seyreldi biri saçların azalmış dicek diye aklım çıkıyor birşeyin üstüne titrersin ondan olursun ya benimde öyle oldu ama herşey şu yaptığım diyet yüzünden oldu 5 ayda 12 kilo verirsen böyle olur:eek:klava: kendime kızıyorum,benim korkum saçlarım hep seyrek kalmasından.merak ettim bu ilacı kullanıp eski sağlıklı saçlarına kavuşanlar olmuş mu diye morel verdiğin için teşekkür ederim seninde demir eksikliğin mi var?

ela
bu arada 1 kavanoz keçi boynuzu pekmezi bitirdim ve bgeslenmeme çok dikkat ediyorum artık sevmesemde 15.günde bir tavuk ciğeri yiyorum.

eslemnur
i_pek
arkadaşlar saç dökülmemden dolyı doktor kansızlık teşhisi koydu ve bu ilacı verdi 1 sene evvel ki gür saçlarım çok seyrek kaldılar ilaç tedavimde ve ek olarak priorinde 3.ayımdayım ama hala yoğun olmasa dökülme devam ediyor bu ilacı kullanan arkadaşlara rica ediyorum ,benim gibi bu rahatsızlığı olup tekrar seyrelen saçları gürleşen arkadaşlar var mı ve bu arkadaşlar tedavilerini kaç ay sürdürdüler bu ilaçla.:nazar:
ewet canım 3 aykulan daha fazlada olabilri kansızlık saçta dökülme yapar yanlız ferro sanol d.biraz kabızlık yapar haberin olsun tedavini erteleme bide hergün pekmez ye yada iç salıcakla kal

merakliii_
3-01-09, 10:01
[B]ben kullandım 4ay kadar ferro sanol diodenal.hemogramım şimdi 14.bende kansızken saçlarım çok dökülüodu ama şimdi durdu.eskisi kadar sık dökülmüo.ama maalesef bende hacimsiz kalan saçlarıma çözüm bulamadım canım sıkılıo.çok cılızlaştıklarından sönük duruo maalesefffff:a015:

glsh85
bendde bu ılactan kullandım sacım nasıl dokuluyordu ınanılmazz ama sımdı hıc dokulmuyo ama ben sacımı kestrdım tamamen durdu dokulmesii

eslemnur
merakliii_
[B]ben kullandım 4ay kadar ferro sanol diodenal.hemogramım şimdi 14.bende kansızken saçlarım çok dökülüodu ama şimdi durdu.eskisi kadar sık dökülmüo.ama maalesef bende hacimsiz kalan saçlarıma çözüm bulamadım canım sıkılıo.çok cılızlaştıklarından sönük duruo maalesefffff:a015:
badem yaı kullanabilirsin canım bide şampuanına biraz çam terebentin atabilirsin

merakliii_
eslemnur
badem yaı kullanabilirsin canım bide şampuanına biraz çam terebentin atabilirsin
canım badem yağı kullanıorum ilk sürdüğüm gün biraz işe yarar gibi oluo en azından hacim kazandırıo bi e çam terebentinide deniyim.kuafördende duymuştum.teşekkür ederim bilgi içina.s.

ela
3-01-09, 15:01
hepinize geçmiş olsun arkadaşlar birinden duysam aman derdim ama yaşayan gerçekten bilir ne moral bozucu bir duygu olduğunu.ilacımı kullanmaya devam etcem birde dökülen saçlar seyrek kalmaz yerine hep yenisi çıkar bende çıkmaz diye bir ara kendimi çok yıprattım ama mantıklı düşününce kanser olanaların bile (allah şifasını versin inşallah) yerine yenileri çıkıyor kafaya takmayalım taktıkça daha çok dökülür.kansızlığı olanlar ilaçlara vitamin eskiliği olanlar çinko biotin kullansın dışardan da be pantene ,evigen ampul ve bemikx ampul biraz badem yağıyla karıştırıp saçımızın heryerine yedirelim 2 saat tuttuktan sonra güzelce yıkayalım ,haftada 1 kere mutlaka 3 -4ay yapıldıktan sonra saçların ne kadar sağlıklı ve yoğun biçimde çıktığını göricez (doktor reçetesi).
birde akşamları sıcak bişey içmiyormuyuz kuşburnu ıhlamur yerine ısırgan otu içelim ben 2 aydır içiyorum saç dökülmesine ve bütün hastalıklara şifa.
aklıma gelirse bildiklerimden yazarım kıslar öpüldünüz..

MeleklerKorusun
3-01-09, 20:01
i_pek
sağol canım ya bende o kadar gür saç vardıki inan herkez hayran kalırdı ama seyreldi biri saçların azalmış dicek diye aklım çıkıyor birşeyin üstüne titrersin ondan olursun ya benimde öyle oldu ama herşey şu yaptığım diyet yüzünden oldu 5 ayda 12 kilo verirsen böyle olur:eek:klava: kendime kızıyorum,benim korkum saçlarım hep seyrek kalmasından.merak ettim bu ilacı kullanıp eski sağlıklı saçlarına kavuşanlar olmuş mu diye morel verdiğin için teşekkür ederim seninde demir eksikliğin mi var?
canım bendede vardı demir eksikliğ
ilk gittiğimde dr.aşaşırdı 5miş
nasıl ayakta duruyosun sen dedi
sonra işte bu demir lacı baya b iyi geldi bana
yanaklarım kızardı kilo aldım
en son gittiğimde 11 normal ded dr.
bugünde saçlarımı kestirdim
kuaförede sordum
strestende dökülür dedi
kestirmek en iyisi canım
kökü sende yine uzar
hem dökülmeside azalır

ela
4-01-09, 09:01
ben belimde olan saçlarımı omuzlarımda kestirdim canım ama dökülmesi maalesef geçmedi sorunum içten olduğu için demekki değerlerim henüz normale dönmedi,ama kilo almakta korkuyorum ben ki kilo verme sevdasına kapılıp saçlardan olmuş insanım tekrar kilo alırsam nerde kaldı bu çektiğim eziyetler.:KK43:((

hanedan_34
4-01-09, 11:01
arkadaşlar benim yıllardır çektiğim bir sorun anemi iğne vuruldum ferro sanol kullandım biraz toparladım doktora saçlarım çok dökülüyor dedim bana saçının olması bile bir mucize dedi.sen nasıl ayakta duruyorsun dedi ayrıca ben bu ilaç bittikçe aldım başka bir doktor fazla kullanma böbreklere zararı var dedi.gerçekten de çık sık vc'ye çıkıyordum bıraktım ama yine bu hafta doktora gideceğim bakalım ne diyecek.ferro sanol bende bulantı yaptı şurup olanı hapta bıraktığım ilaç iğneside çok ağır yani anlayacağınız ben bu konudan çok muzdaribim sevgiler.

merakliii_
4-01-09, 14:01
hanedan_34
arkadaşlar benim yıllardır çektiğim bir sorun anemi iğne vuruldum ferro sanol kullandım biraz toparladım doktora saçlarım çok dökülüyor dedim bana saçının olması bile bir mucize dedi.sen nasıl ayakta duruyorsun dedi ayrıca ben bu ilaç bittikçe aldım başka bir doktor fazla kullanma böbreklere zararı var dedi.gerçekten de çık sık vc'ye çıkıyordum bıraktım ama yine bu hafta doktora gideceğim bakalım ne diyecek.ferro sanol bende bulantı yaptı şurup olanı hapta bıraktığım ilaç iğneside çok ağır yani anlayacağınız ben bu konudan çok muzdaribim sevgiler.
onun iğnesinin acısını bilirim.normalde iğneden korkmam ve canım pek tatlı değildir ama ferro anolun iğnesii vuruldugunda çok kötü yakıoo.bacağa ağrı saplanıo 1-2dk sonra ki bana iğne vuran yengemin eli çok hafiftir.normal bi iğneyi yaptıgını anlamazsınız.geçmiş olsun canımm..:teselli:

hanedan_34
5-01-09, 07:01
merakliii_
onun iğnesinin acısını bilirim.normalde iğneden korkmam ve canım pek tatlı değildir ama ferro anolun iğnesii vuruldugunda çok kötü yakıoo.bacağa ağrı saplanıo 1-2dk sonra ki bana iğne vuran yengemin eli çok hafiftir.normal bi iğneyi yaptıgını anlamazsınız.geçmiş olsun canımm..:teselli:
:enbuyukkk:evet rakadaşım iğneden bende hiç korkmam o vurulduğu andaki acısını da geçtim hala yeri mosmor ve dokununca ağrıyor inan bana hiç abartmıyorum 1 buçuk sene oldu hala geçmedi.aslında bu tür ilaçları serumlada veriyorlarmış araştıracağım en iyi yöntem buysa yaptıracağım yaa doktor bana 10 tane iğne verdi vuruldum kontrolde bana sana yine iğne yazayım dedi tabi ben istemedim.:1no2:bu doktorları bazen hiç anlamıyorum kevgire döneceğim vallahi.:roflol:

merakliii_
5-01-09, 09:01
hanedan_34
:enbuyukkk:evet rakadaşım iğneden bende hiç korkmam o vurulduğu andaki acısını da geçtim hala yeri mosmor ve dokununca ağrıyor inan bana hiç abartmıyorum 1 buçuk sene oldu hala geçmedi.aslında bu tür ilaçları serumlada veriyorlarmış araştıracağım en iyi yöntem buysa yaptıracağım yaa doktor bana 10 tane iğne verdi vuruldum kontrolde bana sana yine iğne yazayım dedi tabi ben istemedim.:1no2:bu doktorları bazen hiç anlamıyorum kevgire döneceğim vallahi.:roflol:
Canım biliorum bende de duruo hala morlugu benimde 1 sene oldu iğneleri olalı.çok uzun bi müddet geçmeyince merak edip druma sormuştum.çünkü daha önce böyle bişe gelmemişti başıma iğneden sonra en fazla bi hafta mor kalırdı.ve dediğin gibi hala dokununca acıo orası.drum o iğnenin öle oldugunu söledi kolay kolay geçmez dedi.ama benim morluk biraz biraz küçülmeye başladı.iğne olan yerlerime çok bastıramıorum çünküü baya acıo bastırdığında.ben mecbur kalmıştım iğneye bana istio musun die bile sormadıkafamçokkarıştıçünkü ferritin değerim 1 di.normal değerin 3-150 arası olması gerekiomuş.dr naptın kızım sen dedii.hep beslenmekte bitiooo arkadaşlarr benim düzensizz beslenme ve uykusuzluk bitirdii kanımı.yurttaa kaldıgım için hep fix şeyler yiyorum çünkü...

merakliii_
5-01-09, 10:01
i_pek
hepinize geçmiş olsun arkadaşlar birinden duysam aman derdim ama yaşayan gerçekten bilir ne moral bozucu bir duygu olduğunu.ilacımı kullanmaya devam etcem birde dökülen saçlar seyrek kalmaz yerine hep yenisi çıkar bende çıkmaz diye bir ara kendimi çok yıprattım ama mantıklı düşününce kanser olanaların bile (allah şifasını versin inşallah) yerine yenileri çıkıyor kafaya takmayalım taktıkça daha çok dökülür.kansızlığı olanlar ilaçlara vitamin eskiliği olanlar çinko biotin kullansın dışardan da be pantene ,evigen ampul ve bemikx ampul biraz badem yağıyla karıştırıp saçımızın heryerine yedirelim 2 saat tuttuktan sonra güzelce yıkayalım ,haftada 1 kere mutlaka 3 -4ay yapıldıktan sonra saçların ne kadar sağlıklı ve yoğun biçimde çıktığını göricez (doktor reçetesi).
birde akşamları sıcak bişey içmiyormuyuz kuşburnu ıhlamur yerine ısırgan otu içelim ben 2 aydır içiyorum saç dökülmesine ve bütün hastalıklara şifa.
aklıma gelirse bildiklerimden yazarım kıslar öpüldünüz..
canım bunu ne kdar badem yağınla karıştırıoruz.bphanteni ne kdar koycaz ve birer ampül di mi evigen ve bemiks??kullanmaya başladın mı bugün alcam bende deniycem.

ela
5-01-09, 16:01
canım 1 ampul be pantene ,1 ampul bemiks,1 ampul evigen bir tatlı kaşığı bademle karıştırılıp maske yapılır.bana gelelim doktora gözüktüğümde bana bu ferro sanolu ve karışım verdi be pantene 5 ampul
2 ampul bemiks,alcol yazmıştı reçeteyi yazdım ufak saçlar çıktı benden ama ilk yazdığım tarif daha çok etkilimiş daha almadım bende yapmayı düşünüyorum evdeki karışımım bitsin öyle başlarım galiba.

nazlım28
5-01-09, 17:01
canım ben erken doğumla bebğimi kaybettim ve dr um bana ferro sanol ü verdi.kan demir ilacı ama sac için verildiğini ben bilmiyordum ama bende baya bi işe yaradı iştahım acıldı bunu yanısıra birde bebe asprini kullanıyorum ben tekrar gebe kaldığımda iğneye baslayacağız
bende kansızlığa cözüm oldu kanım cok asırı düşüktü birde sana birsey diyeyim dışkın farklı renkte olacak katı dışkın böyle siyah gibi olyo ve tekrardan baska birsey daha deyim sakın süt ve süt ürünleriyle ve cay kahveyle alma bu ilacı
rabbim sağlıklı günler versin hepimize
kaydirigubbakcemile5

ela
6-01-09, 07:01
nazlım28
canım ben erken doğumla bebğimi kaybettim ve dr um bana ferro sanol ü verdi.kan demir ilacı ama sac için verildiğini ben bilmiyordum ama bende baya bi işe yaradı iştahım acıldı bunu yanısıra birde bebe asprini kullanıyorum ben tekrar gebe kaldığımda iğneye baslayacağız
bende kansızlığa cözüm oldu kanım cok asırı düşüktü birde sana birsey diyeyim dışkın farklı renkte olacak katı dışkın böyle siyah gibi olyo ve tekrardan baska birsey daha deyim sakın süt ve süt ürünleriyle ve cay kahveyle alma bu ilacı
rabbim sağlıklı günler versin hepimize
kaydirigubbakcemile5
canım öncelikle çok üzüldüm ama allah bir kapıyı kaparken mutlaka ikincisini tekrar açıyor başınız sağ olsun.iyi dileklerin içinde ayrıca teşekkür ederim.ben bir ara saç dökülmesinden bunalıma girdim güzelim saçlarımın yok oluşunu izlemek psikolojimi alt üst etti ilacımda 90.gündeyim ama hala kullancam zararı olmaz herelde çünkü değerim çok düşükmüş doktor 3 ay kullan dedi ama ben saç dökülmem durana kadar yani buna bağlı olaraktan değerlerim normale dönene kadar içmeyi düşünüyorum allahım gerçekten daha beter hastalıklardan korusun halimize hep şükretmek gerek sağlıcakla kalın..

ela
arkadaşlar saç dökülmesinden saçleri dökülüp bu ilacı doktor kontrolünde kullanıp saç dökülmesi durup saçları eski haline dönen hiç olmadı mı lütfen bilgilendirelim birbirimizi,ufacık morel bile yetiyor kimi zaman.

EU1
Kendimi bildim bileli kansızlık sorunum var benim.Bu ilacıda uzun zamandır aralıklarla kullanıyorum.Benim saç dökülmesi gibi bir sorunum olmadı.

L0nginG
6-01-09, 14:01
Ferro Sanol demir ilaci, ama her kansizligin sebebi demir eksikligi degil.
Bence bi doktoruna tekrar kanini aldir, kanindaki demir degerine baktir.
Belkide demir eksikligi yoktur, kansizligin sebebi cok farklidir.
Bendede inanilmaz bi kansizlik var ama sebebi demir eksikligi degil,
türkiyede cok yaygin olan baska tür bi kansizlik.
Ben istedigim kdr demir hapi alayim kansizligim hic bi zaman o haplarla gitmez.
Belki sendede öyle birsey vardir...

Bide cinko icerikli haplari bi dene, cinko sac, cilt ve tirnak icin cok önemli, onun eksikligide olabilir...

merakliii_
6-01-09, 21:01
i_pek
canım 1 ampul be pantene ,1 ampul bemiks,1 ampul evigen bir tatlı kaşığı bademle karıştırılıp maske yapılır.bana gelelim doktora gözüktüğümde bana bu ferro sanolu ve karışım verdi be pantene 5 ampul
2 ampul bemiks,alcol yazmıştı reçeteyi yazdım ufak saçlar çıktı benden ama ilk yazdığım tarif daha çok etkilimiş daha almadım bende yapmayı düşünüyorum evdeki karışımım bitsin öyle başlarım galiba.
çok saol canım.eczaneyealmaya gittim ben ilaçları eczacı direk saç için i alıosunuz die sordua.s:roflol:

merakliii_
6-01-09, 21:01
:kahve:
L0nginG
Ferro Sanol demir ilaci, ama her kansizligin sebebi demir eksikligi degil.
Bence bi doktoruna tekrar kanini aldir, kanindaki demir degerine baktir.
Belkide demir eksikligi yoktur, kansizligin sebebi cok farklidir.
Bendede inanilmaz bi kansizlik var ama sebebi demir eksikligi degil,
türkiyede cok yaygin olan baska tür bi kansizlik.
Ben istedigim kdr demir hapi alayim kansizligim hic bi zaman o haplarla gitmez.
Belki sendede öyle birsey vardir...

Bide cinko icerikli haplari bi dene, cinko sac, cilt ve tirnak icin cok önemli, onun eksikligide olabilir...
evt canım doğru dio.önce ferritin değerine de baktırmak lazım.kansızlıgının sebbebi farklı olabilir kan değerinde bi yükselme yoksa eger 3 aydır.ama sebei oysa ve drun yeter içme dediyse ilacı bırak çünkü bu seferde kan değerin fazla olursa onu da aldırmak zorunda kalıosun.saç için çinko da içebilirsin.tabi eğer çinko eksikliği varsa.çinko için zinco adında bi ilaç var ii ama druna sormadan değerlerine baktırmadan alma.ve folik asit hücrelerin yeniden çoğalmasına yardımcı oluo folik asitte kullanabilirsin.ama tabii druna da sor çünkü ilaç ne de olsaa.her kafadan çıkan sese göre içilmez.

ela
7-01-09, 10:01
merakliii_
:kahve:

evt canım doğru dio.önce ferritin değerine de baktırmak lazım.kansızlıgının sebbebi farklı olabilir kan değerinde bi yükselme yoksa eger 3 aydır.ama sebei oysa ve drun yeter içme dediyse ilacı bırak çünkü bu seferde kan değerin fazla olursa onu da aldırmak zorunda kalıosun.saç için çinko da içebilirsin.tabi eğer çinko eksikliği varsa.çinko için zinco adında bi ilaç var ii ama druna sormadan değerlerine baktırmadan alma.ve folik asit hücrelerin yeniden çoğalmasına yardımcı oluo folik asitte kullanabilirsin.ama tabii druna da sor çünkü ilaç ne de olsaa.her kafadan çıkan sese göre içilmez.
arkadaşlar ben doktor kontrolunde kullanıyorum zaten belitmedim galiba özür dilerim,saç dökülme şikayetiyle gittim dermatolog demir eksikliği anemisi teşhisi koydu değerlerim çok düşükmüş bu ilacı 3 -4 ay kullan dedi 3.ayımdayım ama benim merak ettiğim onca dökülen saçlarım bu ilacı kullanarak yani değerlerim normale döndükten sonra eski saçlarıma kavuşurmuyum böyle saçları benim gibi eskiden gür olup demir eksikliğinden azalan arkadaşlar varsa demiştim zaten son saçlarının dururmunu merak ettiğim için sormuştum.ama yinede bilgileriniz için teşekkür ederim takviye priorin kullanıyorum ama maalesef dökülmeme durmadı henüz,ama eskiye oranla azalma var benim canımı sıkan zaten kuruyken taramadan durduk yerde dökülmesi inşallah allah şifasını versin nerde rahatsız insan varsa bu sorunum bazı insanlara küçük gelebilir ama yaşayan bilir dyorum.sevgiyle kalın.

94049
7-01-09, 12:01
kızlar bana da doktor bu ilacı verdi dün bu gün başlayacağım 2 ay falan kullan dedi. bakalım ne olacak ama demir oranım baya düşük çıktı. :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

ela
7-01-09, 16:01
peki saç dökülmeniz yokmu

ela
7-01-09, 16:01
demir eksikliği olanlar insanların bazılarında saç dökülmesi yokmuş kansızlığa dair demir eksikliği olanlarda yoğun saç dökülmesi oluyormuş diye duydum ben ama sizin sadece demir eksikliğiniz varsa onada şükretmelisiniz çünkü kansılıktan dolayı demir eksikliği gür saçlarımdan eser bıraktırmadı.:KK43:((

Emrivaki
13-01-09, 12:01
bende kullanmıştım 2-3 sene kadar önce.hem ondan hemde vitamin iğnesi kan iğnesi kan seviyem 6 idi.bunları kullandıktan 1 ay sonra 7 oldu.
sonra dikkat ettim 6-7 ay kadar hiç çay içmedim çayın demiri tuttuğunu duymuştum ayrıca doktorda içme demişti.
çok halszdim kanım düşükken birde cildim çok kuruydu.özellikle yüzüm.kremde süremiyordum tüylenme yapacak diye.şimdi 13 kanım.hiçbi kuruluk yok
hiç kafaya takmayın ilaçlarını kullanın dikkat edin allahın izniyle hiçbişeyciğiniz kalmaz
geçmiş olsun

maibeyaz
13-01-09, 13:01
i_pek
demir eksikliği olanlar insanların bazılarında saç dökülmesi yokmuş kansızlığa dair demir eksikliği olanlarda yoğun saç dökülmesi oluyormuş diye duydum ben ama sizin sadece demir eksikliğiniz varsa onada şükretmelisiniz çünkü kansılıktan dolayı demir eksikliği gür saçlarımdan eser bıraktırmadı.:KK43:((
aaaa ondan mı dökülüyo acaba benim saçlarım
ben de stresten sanıyordum.
bende ileri derecede anemi var ben de kullnıyorum bu hapı ama çok aksatıyorum
bundan sonra düzenli kullanayım bakalım saçlarım dökülmekten vazgeçecek mi.. a.s.

ela
14-01-09, 06:01
maibeyaz
bundan sonra düzenli kullanayım bakalım saçlarım dökülmekten vazgeçecek mi.. a.s.
anormal dökülmen varsa birde kansızlık demir eksikliği varsa budur canım
bu ilacı kullanan arkadaşlar ne kadar süre içinde değerleriniz normale döndü ne kadar kullandınız bilgi verirmisiniz?

merakliii_
14-01-09, 13:01
i_pek
anormal dökülmen varsa birde kansızlık demir eksikliği varsa budur canım
bu ilacı kullanan arkadaşlar ne kadar süre içinde değerleriniz normale döndü ne kadar kullandınız bilgi verirmisiniz?
valla canım yaklaşık 4-5 ay sonunda 14 olmuştu.dr bırak dedi ondan sonrada içmedim ve hemogram değerim.şu an 13.4 fln.bu arada saç için verdiğin karışımı yapmaya başladım ii gibi sende dene istersen.ben devam etorummeyi düşünüorum sonuç alcağımı umuyorum.saol paylaştığın içinŞenizsengözlerimebaksanab

merakliii_
14-01-09, 13:01
maibeyaz
bi hemogram değerine baktır canım o zman.belkide kansızlıktan değildir.kimisininki mevsimselde olabiliyoryerimseniben

ela
16-01-09, 15:01
rica ederim canım ben şuan doktorumun reçetemde yazdığı karışımı kullanıyorum bitsin ona geçcem gerçi yine ampuller var sadece alcol fazladan yazılması.

ela
16-01-09, 15:01
arkadaşlar demir eksikliğinden kansızlıktan kel kalan veya saçları hep seyrek kalmış insan olmamaış umuyorum ki zamanla saçlarımız çıkacak ve zamanla büyüyüp eski halini alacaktır
inanın bu saç konusunu o kadar kafama taktım ki bir ara hep rüyamda saçlarımı eski haline görüyordum ya varmı böle bişi:)

ela
17-01-09, 18:01
arkadaşlar bilgi istiyorum sizden lütfen bu ilacı kullananlar ne gibi olumlu özellikler gördüler saçlarında.

merakliii_
18-01-09, 07:01
i_pek
arkadaşlar bilgi istiyorum sizden lütfen bu ilacı kullananlar ne gibi olumlu özellikler gördüler saçlarında.
canım sen bişeyii yanlış anlamışsın.bu ilaç senin saçını çıkartsın die verilmediki.yanii saçına etki yapmasını bekleme.sadece kan değerini normal değerine getircek.sen kansız kaldığın için saçların dökülüodu kansızlık geçince sadece saç dökülmen kesilcek ya da eksiye nazaran azalcaktır.bende şu an kansızlık yok değerlerim normal son 1 senedir ama hala saççlarım çok dökülüo bu illa kansızlıklada alakalı olamayabilir.yanii ferro sanol duodenalden bi fayda bekleme saç konusunda.çünkü bende işe yaramadı sadece kan değerlerim yükseldi ama maaesef benim saçlarım hala çok dökülüo.:çok üzgünüm:ama senin sölediğin o karışım işe yarıo saçları güçlendirio gibi bi de çıkmakta olan küçük küçük saçlardan daha ii çıktıklarını görebiliorum bakalım daha yeni yeni kullanıorum baya kullanıyım sonuçlarını yazcam

ela
18-01-09, 10:01
merakliii_
canım sen bişeyii yanlış anlamışsın.bu ilaç senin saçını çıkartsın die verilmediki.yanii saçına etki yapmasını bekleme.sadece kan değerini normal değerine getircek.sen kansız kaldığın için saçların dökülüodu kansızlık geçince sadece saç dökülmen kesilcek ya da eksiye nazaran azalcaktır.bende şu an kansızlık yok değerlerim normal son 1 senedir ama hala saççlarım çok dökülüo bu illa kansızlıklada alakalı olamayabilir.yanii ferro sanol duodenalden bi fayda bekleme saç konusunda.çünkü bende işe yaramadı sadece kan değerlerim yükseldi ama maaesef benim saçlarım hala çok dökülüo.:çok üzgünüm:ama senin sölediğin o karışım işe yarıo saçları güçlendirio gibi bi de çıkmakta olan küçük küçük saçlardan daha ii çıktıklarını görebiliorum bakalım daha yeni yeni kullanıorum baya kullanıyım sonuçlarını yazcam
canım ben değerlerim normale dönünce bu ilaçla, saç dökülmem kesilecek saçlarım eski gürlüğüne ulaşıcak diye umuyorum,yalnış mı umdum yoksasenağlama
bir arkadaş bu ialaçla değerleri normale döndükten sonra saçının heryerinden ufak saçlarının çıktığını görmüş canımcım o bakımdan söyledim

ela
18-01-09, 10:01
birde canım saçımın hergün dökülür bir miktar ama anormal taramadan dökülme varsa problemdir.

merakliii_
18-01-09, 12:01
i_pek
birde canım saçımın hergün dökülür bir miktar ama anormal taramadan dökülme varsa problemdir.
canım günde 100 tane fln dökülmesi zaten normal bunu bütün uzmanlar dio.ama 100den fazlaysa değilmiş.tarasanda taramasanda döküleblir

merakliii_
18-01-09, 13:01
vallaa benim azalmıştı ama yine de dökülüoduu.ve şimdii yine çok dökülüo neden oldugunuda bilmiorum kan değerlerim normal çünkü.umudunu yitirme derim.belkide çıkarr benimde küçük küçük çıkanlar var ama ynede dökülüo istediğim sıklıkta değil işte.bi bitir bakalım ilaçlarını nolcak.ama mutlaka ekstra takviyelr yap saçının bakımıyla ilgili.ben eşşek kafalı işte daha yeni yapaya bşladım 2 senedir

ela
19-01-09, 07:01
ben erken teşhise koyuldum canım ama mecburdum onca dökülmeye kayıtsız kalamadım 95 gün oldu kan ilacımda ve priorin çinko tabletimde. saçlarım açılacak hep seyrek kalacak diye (allah korusun) çok korkuyorum.senin değerlerin normalse niye dökülüyor acaba bende anemiden dolayı dökülme var sizde ailede var mı

merakliii_
19-01-09, 08:01
:çok üzgünüm:
i_pek
ben erken teşhise koyuldum canım ama mecburdum onca dökülmeye kayıtsız kalamadım 95 gün oldu kan ilacımda ve priorin çinko tabletimde. saçlarım açılacak hep seyrek kalacak diye (allah korusun) çok korkuyorum.senin değerlerin normalse niye dökülüyor acaba bende anemiden dolayı dökülme var sizde ailede var mı
valla ailemde yok anemi ya da saç dökülmesi olan.ve nie dökülüo bilemiorum dün ölçtürdüm 13.5tu hemogram diğer değerlerimde normal.belki çinko eksikliği vardır belki de mevsimseldir arada pek dökülmüo arada çok dökülüo anlamadım gitti.kuaförler dönem dönem olabilioo demiştii.bilemiorumm maalesf:çok üzgünüm:kötükedihüso:sm_confused:

ela
19-01-09, 18:01
allah herkese şifa versin beterin beteri var tamam ama su saç dökülmesinide çeken anlar
arkadaşlar bu ilacı kullananların yorumlarını bekliyorum

ozicelcius
19-01-09, 20:01
canım bendede demir eksikligine baglı kansızlık var,bende bu ilacı kullanıyorum,sac dökülmem biraz yavaşladı...ama henüz tamamen durmuş degil...aslında inandıgın şey mantık olarak dogru,çünkü kansızlıkla vücudundaki hiçbir organa,uzva yeteri kadar kan ulaşmıyor ve beslenemiyor,bu durumdan sac ve kıl kökleride nasibini alıyor,dolayısıyla kıl köklerine yeteri kadar kan ulaştıgında köklerin beslenmesi normale döndügünde sac dökülmen yavaşlıcak ve sac kökleri azda olsa yeniden minik saclar üretmeye baslıcak....